9Q e. <D N <D <D PT GEMEEN - TARIEVEN MEESTE TELIJKE STIJGEN MET 4 PROCENT nf <D O erg m fP oS SS" cr SL 5' 28 okt. - 4 nov. OPENBARE VERGADERINGEN IN NOVEMBER O J 3 a <D 3 CD O S Q. HINDERWET De Faam Woensdag 28 oktober 1981 MENU TAFELT JEDEKJE' week 2 t/m 7 nov. NIEUWE MAATREGELEN '81 Het in februari j.l' be schikbaar gestelde kre diet voor het opknappen van de woning en schuur van de kinderboerderij bleek te weinig. Een aan vullend bedrag van 18.423,- werd verleend. Men wilde wel eerst we ten of nieuwbouw wel licht beter zou zijn. Vochtige zachtboardplaten in de p.c. lagere school "De Wegwijzer" behoren binnen niet al te lange tijd tot het verleden. De gemeenteraad besloot namelijk medewerking te verlenen voor het wijzigen van de 1 gootconstructie aan de school. Er kan dan geen water meer over de achterkant van de goten slaan Op de balie in de voorlichtingswinkel, Lange Noordstraat 19, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Stadsverwarming - Kernfusie Alleen om in te zien Structuurschets Zeehavens, deel abe leidsvoornemen van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, ministerie van Economische Zaken en ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening tot 31 oktober a.s. De sluitings datum voor inzending van een schrif telijke reactie is 31 december. Een dag of meer zonaer water. Daar moeten de bewoners van Londense- kaai, Segeersstraat, Kinderdijk, Ko rendijk en omliggende straten deze week rekening mee houden. Ze krijgen daarvan tijdig bericht. Het heeft na tuurlijk te maken met het schoonma ken van het waterleidingnet. "Bruin" water in de omgeving is denkbaar. Een deel van de inkomsten van de gemeente is afkomstig van' j de opbrengsten van gemeentelijke belastingen en rechten. Deze worden jaarlijks aangepast aan de gestegen kosten en de geldontwaarding. We schreven daar al eerder over. De staatssecretaris van Binnenlandse Zaken heeft bepaald dat in 1982 de verhoging van de tarieven voor leges en andere rechten de vier procent niet te boven mag gaan. Dit plafond geldt niet voor de hondenbelasting en de onroerend-goedbelastingen. Het hoofdartikel geeft globaal aan met welke gestegen kosten u het komend jaar rekening moet houden. Daarbij maken we zichtbaar met welke meeropbrengsten in de ontwerp-begroting 1982 rekening is gehouden. Drie foto's in het rubriekje "In Woord en Beeld" zijn weer gewijd aan genomen raadsbesluiten. Bij het kopje "Hinderwet"besteden we aandacht aan de Hinderwet, die per 1 november a.s. aangepast is aan de moderne milieuwetten. Een overzichtje van de openbare vergaderingen in november ontbreekt aan het eind van deze maand natuurlijk niet. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting. Lange Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. I "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, spinazie, aardappelen dinsdag braadworst, bietjes, aardappelen woensdag karbonade, erwtjes, aardappelen donderdag erwtensoep vrijdag kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag macaroni. -Gemeentewerken, maandag 2 november om 19.30 uur -Bestuur-Bestuurden, dinsdag 3 november om 16.00 uur -Begrotingsvergadering 1982 (Algemene be schouwingen), maandag 9 november om 19.30 uur -Begrotingsvergadering 1982 (Beantwoording van de alg. beschouwingen door Burgemeester en wethouders), woensdag 11 november om 19.30 uur -Begrotingsvergadering 1982 (Re- en duplie ken) vrijdag 13 november van 14.00 uur tot 18.00 uur. Voortzetting van de begrotingsbe handeling is om 19.30 uur. Negen voorstellen over verhoging van gemeentelijke belastingen en rechten kreeg de raad in de vergadering van maandag 19 oktober j.l. te verwerken. Met uitzondering van de hondenbelasting stemde men in met de stijging van de tarieven in 1982. Voor bijna alle rechten gaat u het komende jaar 4 procent meer betalen. De uitzond'ngen kunt u elders in dit artik zen. Om tijdig van de Kroon toestemming te kunnen li :en voor het invoeren van de verhogingen heeft nu reeds behandeling plaats gevonden. Onderstaand een overzichtje van de stijgingen. I li Verzoek vergunning plaatsen noodschool Burgemeester en wethouders willen medewerking verlenen aan het plaatsen van een houten noodschool met 4 lokalen op de hoek Oranjelaan/Nassaulaan. Dit als tijdelijke uitbreiding van de Oranje-Nassauschool voor Chr. Mavo. Het bouwplan van de noodschool voldoet niet aan het door geldende bestemmingsplan, maar hiervan kan op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling worden verleend voor een termijn van ten hoogste vijf jaar. De bouw- en situatietekeningen liggen tot 6 november a.s. ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tot dezelfde datum kunnen rechthebbenden op de aangrenzende en nabijgelegen gronden schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vergunning indienen bij het college van burgemeester en wethouders. STREEKPLAN MIDDEN-ZEELAND Het ontwerp herziening Streekplan Midden-Zeeland ligt tot 5 december a.s. om in te zien bij het bureau Voorlichting. Tot die datum kan men schriftelijk bezwaren indienen bij Provinciale Staten van Zeeland. Burgemeester en hebben besloten: wethouders 4% omhoog gaan. Een uitzondering geldt voor de bouwleges en de le- Reinigingsrechten Voor het ophalen van het gewone huisvuil zijn in 1982 per kalenderjaar de volgende bedragen verschuldigd: - een alleenwonende 42,72 was 41,04 - een gezin van 2 personen 53,16 was 51,12 - een gezin van 3 personen 63,84 was 61,32 - een gezin van 4 personen 74,16 was 71,28 - een gezin van 5 personen 84,60 was 81,36 - een gezin van 6 personen 95,16 was 91,44 - een gezin van 7 personen 105,60 was 101,52 of meer. Een bedrijf dat geen huis van be waring, kazerne, verpleeg en/of verzorgingshuis of daarmee gelijk te stellen inrichting is, gaat het komende jaar 25,92 per bezette arbeidsplaats betalen. Wanneer een bedrijf bedden voor nachtver blijf beschikbaar heeft (hotels, pensions e.d.) geldt een bedrag van 25,92 per bed. Voor het afvoeren van afvalstoffen met een laadkist gelden weer andere tarieven. Over deze bedragen zal de gemeente lijke Reinigingsdienst u graag nader informeren. De verhoging van de Reinigingsrechten met 4% zal de gemeente in 1982 zo'n 34.320,- meer opleveren. Leges Voor het verkrijgen van diverse vergunningen, paspoorten, rijbe wijzen, geboorte-acten enz. moet men leges betalen. De kosten van de zgn. secretarieleges zullen met ges Welstandscommissie. Daar deze mee omhoog gaan bij de re gelmatige stijging van de bouw kosten, achtte men hierbij een stijging van 2% voldoende. Naar verwachting brengt de verhoging van de leges bouwvergunningen de gemeente 7.500,- in het laatje. De secretarieleges brengen naar schatting 7.280,- meer op. Frecariorechten en retributies Deze komen onder meer aan de orde als gebruik gemaakt wordt van grond of water dat voor de openbare dienst bestemd is en ei gendom is of wordt onderhouden door de gemeente. Ook wanneer door of vanwege de gemeente diensten worden verricht krijgt men met deze rechten te maken. De meeropbrengst van de ver hoogde precariorechten en retri buties hebben de financiële des kundigen van de gemeente ge raamd op ongeveer 1.070,- Een verhoging van 4% is ook hier toe gepast. Marktgelden De tarieven voor de Marktgelden worden eveneens aangepast aan gestegen kosten en geldontwaar ding. De verhoging met 4% zal in dit geval zorgen voor een meerop brengst van zo'n 2.500,- In totaal verwacht men via de marktgelden in 1982 een bedrag van 65.000,- te ontvangen. Scheepvaartrechten Schippers, die in Middelburg wil len afmeren, moeten scheepvaar trechten betalen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-en Noord Zeeland en de schippersvereniging "Schutte- vaer" kunnen zich verenigen met een verhoging van 4%. De meerop brengst van deze rechten is gesteld op 1.890,- Begrafenis-en crematierechten Onder de naam van begrafenis-en crematierechten worden rechten geheven voor het begraven of cre meren van een lijk en het gebruik van een begraafplaats of crema torium. Ook voor de diensten die de gemeente voor dat gebruik verricht moet men betalen. De stijging met 4% houdt in dat de begrafenisrechten voor alle be graafplaatsen 3.952,- en de rechten voor crematie en colum barium 12.480,— meer aan in komsten zullen opleveren. Hondenbelasting Het voorstel voor verhoging van de hondenbelasting met 6,5% is door de raad aangehouden. Men wil hierover verder praten tijdens de begrotingsbehandeling in no vember a.s. Onroerend-goedbelasting De tariefsverhogingen voor de on roerend -goedbelasting komen ook aan de orde tijdens de begrotings- raad. - diverse parkeerverboden op te heffen op de Penninghoeksin- gel en voor deze straat, tussen Stadhuisstraat en Korte Noordstraat, het parkeren te verbieden aan beide zijden. Kroonberoep mogelijk tot en met 30 oktober a.s. - op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur het parkeren te verbieden voor beide zijden van het naamloze verbindingsstraatje tussen Armeniaans Schuitvlot en de werkplaats van de Wo ningbouwvereniging Middel burg aan de Walensingel. Kroonberoep mogelijk tot en met 13 november a.s. - tot 7 november kan men nog in beroep tegen eerder gepubli ceerde maatregelen voor Noordweg en Lutherse Ker- klaan. Een beroepschrift moet u indienen bij de Commissaris van de Konin gin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien' bij het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. ®i l Het milieu is een zaak van ons alle maal. Gelukkig is iedereen daar tegen woordig van overtuigd. We hebben nu eenmaal een band met alles wat groeit en bloeit, en met al het moois dat an derszins de moeite van het behouden waard is. Bij het verbreken van die band vervreemden we van onze omge ving en van onszelf, waardoor we be dreigd zouden worden in ons bestaan. We zien allemaal in dat er bedrijven moeten zijn om onze welvaart zo veel mogelijk op peil te houden. Maar nie mand wil dat daarmee ons welzijn be dreigd wordt. De bedrijven niet. En ook de mensen die in de buurt van die be drijven wonen of werken niet. Daarom is de laat'.te jaren een grootscheeps stelsel van milieuhygiënische wetten en verordeningen tot stand gebracht. Hiertoe behoort van oudsher de Hin derwet. En die wordt met ingang van 1 november a.s. belangrijk gewijzigd. Van deze Hinderwet moet u de strek king kennen want er zijn in Nederland -Onderwijs, maandag 16 november om 16.00 uur. -Financiën, dinsdag 17 november om 15.30 uur -Bestuurscommissie Culturele Zaken, donder dag 19 november om 15.30 uur -Raad, maandag 23 november om 14.00 uur -Ruimtelijke Ordening, woensdag 25 novem ber om 19.30 uur -Beroeps- en Bezwaarschriften, donderdag 26 november om 16.00 uur -Adviesraad Specifiek Welzijn, maandag 30 november om 19.30 uur. PLAATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK 1. Oostkerkstraat Herbe- Afgesloten voor strating alle verkeer. 2. Noord bol werk Recon- Afgesloten voor structie alle verkeer 3. Korte Giststraat Bouwwerk alle verkeer (ook zaamheden v. voetgangers) 4. Penninghoeksingel (tussen Stadhuisstr. en Korte Noordstr.) Afgesloten voor alle verkeer AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering 2 november maar liefst 350 duizend bedrijven die zich eraan moeten houden. Dus kan 't bijna niet missen of u bezit zo'n bedrijf, of u werkt er of u woont er bij in de buurt. Die wet moeten we samen ge bruiken, als een stuk gereedschap waarmee bedrijven kunnen draaien zonder de mensen in de buurt overlast te bezorgen. Ten bate van onszelf en van ons milieu! Het doel Het doel van de Hinderwet is dus het voorkomen of beperken van gevaar, schade en hinder van bedrijven in hun omgeving. Vroeger had dit alleen be trekking op eigendommen, op andere bedrijven en op de gezondheid van mensen. Door nieuwe formuleringen wordt de beschermende werking nu uitgebreid tot de kwaliteit van het mi lieu. Om dit doel te bereiken kent de Hinderwet een vergunningplicht voor bedrijven. Zonder vergunning is het verboden een bedrijf dat gevaar, scha de of hinder kan veroorzaken op te richten of uit te breiden en dergelijke. Een hinderwetvergunning moet bijna altijd worden aangevraagd bij het ge meentebestuur en soms bij het provin ciaal bestuur. In enkele uitzonderings gevallen moet een aanvraag bij de Kroon worden ingediend. Folder en brochure Door het Ministerie van Volkshuisves ting en Milieuhygiëne is een folder op gesteld waar wij bovenstaande infor matie aan ontleenden. Deze folder is bedoeld als een eerste kennismaking met de nieuwe Hinderwet. Hierin worden de allerbelangrijkste punten behandeld zoals het aanvragen van een vergunning, wat voor soort vergun ning, de aanvraagprocedure, controle op naleving van de wet, enz. Voor de genen die nog meer informatie wensen is een dikke brochure uitgegeven. Fol der en brochure zijn gratis verkrijg baar bij het bureau Voorlichting, Lan ge Noordstraat 19, en de afd. Algemene Zaken op de begane grond in het stad huis. De zolder van het gebouw Waag" aan de Balans kan ingericht worden voor de opslag van BKR-werken. De raad stelde daarvoor f 20.800,— beschikbaar. Men vroeg daarbij de kunstwerken op te nemen in een catalogus en uitleen een particulieren te bezien. Ook was er nog discussie over de wijze van verwarming/ ventilatie. i 1 1 i l i 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in hel stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5