8T IC i ar GEMEENTERAAD VERGADERT MAANDAG 19 OKTOBER A.S. 8! ji ffs Iff O "O a. o o- SL 5' 42 7-14 oktober HM week <n o O o it De Faam NIEUWE MAATREGELEN In het overdekt zwembad "Poelendaele" kunnen op zaterdag 24 oktober niet- leerlingen proefzwem- men voor vier diploma's. Om half twee voor de di ploma's C en D en om drie uur voor E en F. Diplo- mazwemmen kan men dan op zaterdag 21 no vember a.s. De dienst Gemeentwerken is vorige week gestart met het herstraten van het smalle gedeelte van de Zusterstraat. Dit ligt tussen de Sint Jansstraat en het Zusterplein. Tijdens de werkzaamheden, die ongeveer vier weken in beslag zullen nemen, zal de straat voor al het verkeer worden afgesloten. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Lange Noordstraat 19, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Wat is strafrecht? - U wilt naar de Raad van Beroep Alleen om in te zien Structuurschema Zeehavens, deel a beleidsvoornemen, van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, het ministerie van Economische Zaken en het ministerie van V.R.O. De waterleidingen in Oud-Arne- muidsvoetpad, Breestraat, Zuidsingel, Verwerijstraat en omliggende straten zijn deze week aan de beurt om te worden schoongemaakt. Bewoners krijgen van Gemeentebedrijven per soonlijk bericht wanneer er geen water beschikbaar is. De omgeving moet re kening houden met "bruin" water. De gemeenteraad behandelt volgende maand de ontwerp-gemeentebegroting 1982. Maandag 9 november beginnen om 19.30 uur de A Igemene Beschouwingen. Die beschouwingen worden woensdag 11 november vanaf 19.30 uur beantwoord door burgemeester en wethouders. De vrijdag daarop, 13 november komt men tweemaal bijeen. Eerst om 14.00 uur voor de re-en duplieken en later om 19.30 uur voor de verdere begrotingsbehandeling. A lie vergaderingen zijn openbaar en kunnen dus door belangstellenden bijgewoond worden. Welkom bent u ook op de raadsvergadering van deze maand, die maandag 19 oktober a.s. om 14.00 uur begint in de raadzaal van het stadhuis. De publieke tribune is bereikbaar via de Chourtoren op de hoek Markt/Lange Noordstraat. Hiernaast kunt u in populaire vorm lezen welke agendapunten aan de orde komen. Zo'n populaire agenda en een overzicht van de raadzaal liggen voor iedere bezoeker gereed. De volledige raadsvoorstellen, een eventuele aanvullingsagenda en andere bijbehorende stukken liggen in de voorlichtingswinkel. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. Aanvraag bouwvergunning Trefcenter Het Trefcenter heeft een bouwvergunning aangevraagd voor vergroting van het restaurant. Verder wil men een containerruimte bouwen op de hoek Zandstraat/Pottenbakkerssingel. Het bouwplan is in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde 2e herziening van het bestemmingsplan "Achtersingel-Blauwedijk e.o., fase II "Met gebruikmaking van art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wil het college van b. en w. vrijstelling van het nu geldende bestemmingsplan geven en meewerken aan uitgifte van de bouwvergunning. Schriftelijke bezwaren tegen de voorgenomen vrijstelling en het verlenen van de vergunning kunnen tot 15 oktober a.s. ingediend worden bij burgemeester en wethouder Ook de stukken liggen tot die datum om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Streekplan Midden-Zeeland ontwerp herziening Streekplan Midden-Zeeland ligt tot 5 december a.s. om in te zien bij het bur. Voorlichting. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur het parkeren te verbieden voor beide zijden van het naamloze verbindingsstraatje tussen het Armeniaans Schuit- vlot en de werkplaats van de Woningbouwvereniging Mid delburg aan de Walensingel. Kroonberoep mogelijk tot en met 13 november a.s. Een beroepschrift moet u indienen bij de Commissaris van de Konin gin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Agenda Vaststellen notulen van de vergade ringen van 6 juli en 31 augustus 81-345 Mededelingen en ingekomen stukken 81-350 Benoeming leden en plv-leden Adviesraad Specifiek Welzijn. De Adviesraad Specifiek Welzijn is 18 december 1980 geïnstalleerd. Er waren toen in deze raad nog vakante plaatsen. Instellingen van het particulier initia tief in de diverse welzijnssectoren die nog geen kandidaten hadden voorge dragen zijn gevraagd dat alsnog-te doen. Met uitzondering van de sectoren natuureducatie/milieuwerk en maat schappelijke hulp- en dienstverlening aan jongeren en jong-volwassenen heeft men aan het verzoek voldaan. Voorstel: de voorgestelde leden en plv- leden benoemen^ 81-362 Benoeming en ontslag i.v.m. in stellen duobaan hoofdleidster "De Blijehof" Mevrouw C.J. Zijlstra-Machgeels en mevrouw W. Grootjans-de Visser heb ben laten weten in aanmerking te wil len komen voor de duobaanfunctie van hoofdleidster aan de openbare kleu terschool "De Blijehof" Daarbij wordt eervol ontslag gevraagd voor mevrouw Zijlstra als hoofdleidster met een vol ledige weektaak aan dezelfde school. Voorstel: tot benoeming en ontslag be sluiten. 81-338 Vaststellen Verordening tot wijziging van de Verordening gevaar lijke stoffen Middelburg. De Vereniging van Nederlandse ge meenten (VNG) heeft geadviseerd de termijn voor het verkopen te beperken tot de laatste twee dagen van het jaar (was 5 dagen). Het college is het daar mee eens. Niet akkoord gaat men met de voorgestelde afsteektermijn van twee dagen. Het afsteken van vuur werk blijft dus alleen toegestaan tij dens. de jaarwisseling tussen 18.00 en 1.30 uur. Voorstel: de verordening wij zigen. 81-342 Aankoop perceel weiland aan Abeelseweg Burgemeester en wethouders willen een stuk weikand van ongeveer 12.375 m2 aan de Abeelseweg kopen. Zo'n 2.225 m2 hiervan is nodig voor de aanleg van een gedeelte van de wijkverbindings- weg Koudekerkseweg n ar Nieu Vlisse/ ingseweg. Het restant van de grond kan dienen voor verkoop, ruiling of het verwezenlijking van openbare doe leinden. Voorstel: het benodigde kre diet verlenen. 81-367 Ruiling percelen aan Vlissingse Watergang en Oosthoekstraat. De vereniging tot Stichting en In standhouding ener Christelijke Kweekschool in Zeeland is bereid het sportveld aan de Oosthoekstraat te ruilen voor een stuk grond aan de Vlissingse Watergang. Deze ruiling gaat met gesloten beurs en is nodig om de bouw van de "Toorenvliedtschool" en de uitbreiding van "De Wellinge" te kunnen realiseren. Op kosten van de gemeente wordt het nieuwe terrein van de CPA ingericht als sportaccommo datie Voorstel: besluiten tot ruiling. 81-366 Voorbereidingsbesluit Kous- teensedijk Wijziging van het bestemmingsplan "Kousteensedijk e.o." is noodzakelijk om de bouw van een nieuwe gecombi neerde openbare/provinciale biblio theek mogelijk te maken. Het vooront werp van de herziening is reeds in procedure. Een aanvraag om een bouwvergunning is bij de gemeente ingediend. Het college wil zo mogelijk medewerking verlenen voordat de be stemmingsplan herziening is vastge steld en onherroepelijk is geworden. Voorstel: een voorbereidingsbesluit nemen voor het gebied. Ongewenste ontwikkelingen kunnen dan worden voorkomen. 81-339 Vaststellen 10e wijziging Bouw verordening en 2e wijziging Bouwver ordening Logiesgebouwen De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft voorgesteld de Bouw verordening aan te passen. Noodzaak tot energiebesparing is de belang rijkste reden om tot wijziging over te gaan. Voorstel: de 10e wijziging Bouw verordening en 2e wijziging Bouwver ordening Logiesgebouwen vaststellen. 81-349 Instemming plan verbetering woonbuurtomgeving Sint Antheunis- hofje. De woningbouwvereniging "Middel burg" heeft de woonomgeving van het Sint-Antheunishofje laten verbeteren. De gemaakte kosten hiervoor bedragen 16.444,68. Een rijksbijdrage is moge lijk als uit een raadsbesluit blijkt dat PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL AARD VAN HET WERK 1. Oostkerkstraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Noordbolwerk Afgesloten voor alle verkeer 3. Zusterstraat Afgesloten voor alle verkeer 4. Korte Giststraat Afgesloten voor alle verkeer voetgangers Herstrating 19 oktober Recon structie 19 oktober Herstrating In uitvoering de gemeenteraad instemt met het ver beteringsplan. Voorstel: het concept- instemmingsplan vaststellen. Verder een krediet beschikbaar stellen voor doorbetaling van de rijksbijdrage. 81-344 Woonbuurtverbeteringsplan "Brigdamme" De gemeente heeft in overleg met de bewoners van een gedeelte van de Noordweg (ter hoogte van Brigdamme) een woonbuurtverbeteringsplan opge steld. Doel is de verkeershinder op deze weg zoveel mogelijk te beperken. Re constructie van de Noordweg komt op 188.000,- Voorstel: het plan goed keuren. 81-357 Aanvraag rijksbijdrage uitvoe ringskosten woonbuurtverbeterings plan "Penningshoeksingelgemaakt. In overleg met de bewoners is een woonbuurtverbeteringsplan voor de Penninghoeksingel. Het plan is inmid dels uitgevoerd. Een deel van de straat, tussen Kromme Weele en Stadhuis straat is woonerf geworden. Het stuk tussen Stadhuisstraat en Korte Noord straat heeft een herprofilering onder gaan. Voorstel: de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening alsnog om een rijksbijdrage vragen. 81-346 Aanvullend krediet t.b.v. voor zieningen aan woonhuis kinderboer derij. De gemeenteraad heeft in de vergadering van 16 februari j.l. onder meer een krediet beschikbaar gesteld voor het treffen van voorzieningen aan de woning en de schuur van de kinder boerderij. Met name omdat gelijktijdig met het repareren van de woning iso latiewerkzaamheden zijn uitgevoerd is een extra bedrag nodig. Voorstel: een aanvullend krediet van 18.423,- be schikbaar stellen. 81-324 Vaststelling 25e wijziging Alge meen Ambtenarenreglement. Het overheidspersoneel kan met in gang van 1 oktober 1981 op de leeftijd van 62 jaar vervroegd uittreden. Tot die datum lag de grens op 63 jaar.Wij- ziging van het Algemeen Ambtena renreglement is noodzakelijk. Voor stel: de 25e wijziging vaststellen. 81-343 Vaststellen 3e wijziging Uitke ringsverordening Vrijwillig Ver vroegd Uittreden Het Centraal Bureau voor gemeen schappelijke behandeling van ge meentelijke personeelsaangelegenhe den heeft aanbevolen de Uitkerings verordening Vrijwillig Vervroegd Uit treden te wijzigen. En dat met terug werkende kracht tot 1 juli 1980. De wij ziging verbindt aan de uitkering we gens vervroegd uittreden een netto minimum. Voorstel: de 3e wijziging van de verordening vaststellen. 81-340 Vaststellen 4e wijziging Studie- verordening 1974 De ambtenaren van de gemeente Mid delburg mogen, op een aantal uitzon deringen na, wonen waar ze willen. Het college besloot dat op 14 april j.l. Di verse verordeningen, waarin wordt verwezen naar het woongebied, moe ten nu gewijzigd worden. Voorstel: vaststellen 4e wijziging Studieveror dening 1974 zoals inde stukken aange geven. 81-353 Vaststellen wijziging Verorde ning op heffing en invordering van een drank- en horecabelasting. Het is in de praktijk gebleken dat het werken met aanslagbiljetten bij ge meentelijke belastingen overbodig en duur is. Volstaan kan worden met het toezenden van accept-girokaarten. Het is dan wel nodig een aantal verorde ningen te wijzigen. Voorstel: vaststel len wijziging Verordening op heffing en invordering van een drank- en ho recabelasting. 81-355 Verhoging tarieven bezichtigen stadhuis en beklimmen Abdijtoren Ook de rechten voor het bezichtigen van het stadhuis en het beklimmen van de Abdijtoren (Lange Jan) ontkomen AANVANG- DATUM niet aan de jaarlijkse aanpassing. Het tarief voor het in groepsverband be kijken van de toren voor kinderen on der de 13 en houders Pas '65 loopt echter niet mee in de verhoging. Voorstel: de tarieven met 4% verhogen en de veror dening aanpassen. 81-365 Vaststellen wijziging verorde ning baatbelasting Langeviele e.o. De Vérordening op de heffing van een baatbelasting Langeviele e.o. moet ge wijzigd worden. Dat is in verband met het voortaan hanteren van één verval dag bij de belastingaanslag. Automa tisering van de administratie en het vervangen van aanslagbiljetten door accept-giro-kaarten maken dat nodig. Voorstel: de wijziging vaststellen. 81-354 Verhoging hondenbelasting Het college wil de tarieven van de hondenbelasting per 1 januari a.s. ver hogen met 6,5%. Deze aanpassing vloeit voort uit de geldontwaarding. Het voorstel komt nu reeds aan de orde om op tijd de vereiste Koninklijke goed keuring te kunnen krijgen. Voorstel: akkoord gaan met verhoging en wijzi ging verordening. 81-364 Vaststellen wijziging Legesver- ordening De meeste gemeentelijke tarieven worden met ingang van 1 januari a.s. met 4% verhoogd. Het college acht dit percentage niet nodig voor de bouwle- ges en de leges welstandscommissie. Voor deze onderdelen uit de Legesver- ordening wil men een verhoging van 2%. De gemiddelde verhoging van de andere tarieven in de verordening ligt wel op 4%. Voorstel: wijziging vast stellen. 81-348 Aanpassing tarieven precario rechten en retributies De tarieven voor precariorechten en retributies moeten jaarlijks aangepast worden aan de gestegen kosten en ver mindering van de waarde van het geld. Voorstel: de tarieven met 4% verhogen en de verordening wijzigen. 81-351 Verhoging begrafenis en cre matierechten Met ingang van 1 januari 1982 willen burgemeester en wethouders ook be grafenis en crematierechten voor de Algemene Begraafplaatsen en het Crematorium met 4% verhogen. Voor stel: de verordening aanpassen. 81-352 Wijziging Verordening begrafe nisrechten begraafplaats Walcherse- weg De begrafenis- en crematierechten moeten in het kader van de jaarlijkse aanpassing het volgend jaar met 4% omhoog. Voorstel: verordening wijzi gen zoals in het ontwerp aangegeven. 81-347 Verhoging reinigingsrechten Tariefsverhogingen in de overheids sector mogen in 1982 de 4% niet over schrijden. Zo bepaalde de staatssecre taris van Binnenlandse Zaken. De ta rieven voor de reinigingsrechten wil men het volgend jaar met dat percen tage verhogen. Voorstel: de verorde ning voor de reinigingsrechten wijzi gen. 81-358 Verhoging tarieven scheepvaartrechten De staatssecretaris van Binnenlandse Zaken heeft bepaald dat de gemeente lijke leges en andere rechten per 1 ja nuari a.s. met maximaal 4% mogen worden verhoogd. Voorstel: de tarie ven voor de scheepvaartrechten met dat percentage verhogen en de veror dening aanpassen. 81-360 Verhoging tarieven marktgel- den De jaarlijkse aanpassing van de tarie ven aan de geldontwaarding maken het nodig de marktgelden te verhogen. Per 1 januari 1982 moet 4% meer betaald worden. Voorstel: instemmen met ver hoging en wijziging verordening. 81-341 Toelating Huize "de Haven" als dienstverlenende instelling Kosten van maatschappelijke of medi sche dienstverlening rekent men slechts tot de noodzakelijke kosten van het bestaan als de dienstverlenende instelling toelating heeft gekregen. Een dergelijke toelating in de zin van de Algemene Bijstandswet wordt ver leend door het ministerie van CRM. De Stichting "Sjaloom" heeft om een toe lating gevraagd voor Huize "De Ha ven" aan de Nieuwe Haven 35-37. Het is nodig dat de gemeenteraad de minister over dit verzoek van advies dient. Voorstel positief adviseren. 81-359 Voortzetting indicatiecommissie Stopzetting van de rijkssubsidie heeft geleid tot het opheffen van de Stichting Gesloten Circuit Welzijnswerk voor Bejaarden Walcheren. Het is nu nodig de gemeenschappelijke regeling Re gionale Indicatiecommissie Walcheren aan te passen. Een nieuwe regeling is opgesteld waarbij Middelburg als cen trumgemeente zal gaan fungeren. De gemeente wordt ook belast met de uit voering van de indicatiecommissie. Voorstel: instemmen met voorstel. 81-325 Krediet voor opslagruimte BKR-werken in gebouw "De Waag" Het gemeentelijk bezit aan BKR- (kunst) werken wordt tot nu toe opge slagen op drie verschillende plaatsen. Deze drie opbergruimten zijn eigenlijk niet geschikt voor het opslaan van het materiaal. Het is gewenst de BKR- werken in één ruimte onder te brengen. Het college denkt daarbij aan de zolder van het gebouw "De Waag" aan de Ba lans. Het plaatsen van rekken is daar nodig en eerr aantal voorzieningen moet worden getroffen. Voorstel: een krediet van ƒ20.800,- verlenen voor verbouw en inrichting van de zolder. 81-323 Medewerking wijzigen goot constructie school voor g.I.o. "De Wegwijzer" De gootconstructie van de p.c. lagere school "De Wegwijzer" aan de Molen weg in Nw.en St. Joosland levert bij regen en harde wind nogal wat pro blemen op. Het water slaat er dan aan de achterkant over. De platen van zachtboard die eronder liggen worden nat, zwellen op en er ontstaan kringen. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs in Nw. en St. Joosland heeft om medewerking ge vraagd voor het wijzigen van de goot constructie. Voorstel: medewerking verlenen. 81-361 Vergoeding vakonderwijs voor de Prinses Ireneschool Kosten voor vakonderwijs aan bijzon dere scholen voor buitengewoon lager onderwijs worden in Middelburg door de gemeente vergoed. Het bestuur van de Prinses Ireneschool heeft gevraagd met ingang van 1 augustus 1980 het aantal klokuren vakonderwijs te mo gen uitbreiden met vier klokuren handwerken. In de begrotingen 1980 en 1981 is rekening gehouden met een der gelijke uitbreiding. Voorstel: verzoek inwilligen. 81-363 Medewerking voor inrichten lo kaal 7e groep leerlingen Prinses Irene school Onder meer als gevolg van een verla ging van de leerlingenschaal per 1 au gustus van dit jaar kon op de Prinses Ireneschool een 7e groep leerlingen worden gevormd. Inrichting van een beschikbaar lokaal in het gebouw aan de Piet Heinstraat is daarom nodig. Het schoolbestuur heeft hiervoor de nodige medewerking gevraagd. Voorstel: de medewerking verlenen. 81-356 Krediet voor aanleg sportac commodatie C.P.A. Het bestuur van de Christelijke Peda gogische Academie is bereid het huidi ge sportterrein van de school aan de Oosthoekstraat te ruilen voor een sportaccommodatie op een stuk grond aan de Vlissingse watergang. De school "De Wellinge" en de "Toorenvliedt school" kunnen het vrijkomende ter rein dan gebruiken voor uitbreiding van de huisvesting. Kostenbegrotingen zijn inmiddels gemaakt voor de aanleg van een sportveld en kleedgebouw t.b.v. de C.P.A. Voorstel: het benodigde krediet verlenen. Rondvraag si Als alles meezit is onze stad nog voor de bouwvakvakantie van het volgend jaar 22 kleine woningen voor één- en tweepersoonshuishoudens rijker. Wethouder Baars startte vorige week deze bouw door de eerste paal in de grond te schroeven. Het gebouw zal uit drie bouwlagen bestaan schuine kap. Bouw werkzaamheden In uitvoering 1 1 1 1 I 1 ;.-v* M.:- ~s-. ■ggg&z Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5