Welzijnsoverleg provincie-gemeenten -llooftman or>n< par Sanctng Sc adverteren is bekend blijven Zijn jongensachtige opstelling Provinciale inkomsten Centrale telefoon nummers voor oproep zieken wagens AANVRAAG DOW CHEMICAL ONTWERP VERGUNNINGEN M8J CHEMICALS BV TE VLISSINGEN De Vlissinger - De Faam Woensdag 14 oktober 1981 Sinds 1 oktober zijn in Zeeland drie telefoonnummers beschikbaar voor het oproepen van ambulances. Hiermee wordt voldaan aan een wette lijk voorschrift. Centrale posten Standplaats ambulances Oproep ambulances IN BEROEI Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redaktie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-27351, toestel 249. WÈE KIN FORMATIE feie elders in dit blad FORTEX FASHION Woensdag 21 oktober Toegang 18 jaar Dam 45 - MIDDELBURG NETTE KLEDING GEWENST J.T. van der Meijden Ook leveren wij u voetverantwoord schoeisel Is gewoon jong, weet wat hij wil. Beweegt zicht graag in de avontuurlijke Army-look. f 179,- Alleen bij ons. Army jack van 100% bedrukt katoen. (Jitritsbare capuchon in de kraag. Veel zakken met kleppen en ritsen. Olijfgroen of middengrijs. ABDIJ IEÜWS Regelmatig is er overleg tussen de ge meenten en de provincie over het wel zijnsbeleid. Op het terrein van het wel zijn is nogal wat beweging door de overheveling van taken van het rijk naar provincies en gemeenten. De bijeenkomsten worden gehouden in: Oostburg, 23 oktober, 10.15 uur, ge meentehuis, voor de gemeenten in West- Zee uwsch- Vlaanderen; Terneuzen, 23 oktober, 14.00 uur, ge meentehuis, voor de Oost-Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten; Middelburg, 26 oktober, 14.00 uur, provinciehuis, voor de gemeenten op Walcheren; Goes, 28 oktober, 10.00 uur. De Prins van Oranje, voor de Bevelandse ge meenten, Tholen en het proefproject De Bevelanden; Zierikzee, 28 oktober, 14.00 uur, stad huis, voor de gemeenten op Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland. Om de welzijnsplanning goed te laten verlopen wordt voorgesteld het op- bouworgaan Stichting Zeeland aan te wijzen vooronderzoek, begeleiding enz. Het deelplan sociaal-cultureel werk 1982-1985 en het deelprogramma voor 1 982 komen ter sprake met daarin het beleid voor de komende jaren en de financiële vertaling daarvan voor 1 982. Voor het verkrijgen van een rijksbijdrage |in het deelprogramma sociaal-cultureel werk is het nodig dat een subsidiever ordening wordt vastgesteld. Het ont werp van die verordening staat op de agenda. De oprichting van een provinciaal cen trum voor kunstzinnige vorming en vol wasseneneducatie is het volgende punt. "Podium of schavot?" is de titel van een notitie met als onderwerp de toekomst - of misschien het gebrek aan toekomst - van de stichting cultuurspreiding Zee land. De provincie vindt, dat de ge meenten de subsidiëring aan de stich ting gedeeltelijk moeten overnemen, maar de gemeenten zijn het hiermee niet eens. Vervolgens komt ter bespreking de op richting van een provinciaal steunpunt emancipatie. Sinds eind 1979 heeft Zeeland een woonwagenplan, maar gebleken is dat het leeuwedeel van de gemeenten hier aan nog geen uitvoering heeft gegeven; dit moet veranderen, vinden gs, anders kan de provincie op kosten van de ge meenten tot actie overgaan. Per 1 januari 1982 verandert de subsi diëring voor de maatschappelijke dienstverlening. Hoe vanaf dat tijdstip te handelen, wordt in het overleg aan de orde gesteld. Tenslotte wordt besproken het bestuur lijk experiment kaderwet specifiek wel zijn De Bevelanden; de provincie heeft als taken gekregen het secretariaat te voeren van alle provinciale contactper sonen en over het Bevelandse project te rapporteren aan de landelijke stuur groep ontwikkelingsprojecten. Alle bijeenkomsten tussen de gemeen ten en de provincie zijn openbaar; be langstellenden hoeven zich niet te be perken tot luisteren, want zij krijgen het eerste half uur van het overleg gelegen heid hun mening over de agendapunten te geven. Zeeland is voor het ambulancevervoer verdeeld in twee gebieden. Gebied I is Zeeuwsch-Vlaanderen, dat werkt voor Aardenburg, Axel, Honte- nisse, Hulst, Oostburg, Sas van Gent, Sluis en Terneuzen. Gebied II bestaat uit Noord- en Mid den-Zeeland met uitzondering van Tho len en Sint-Philipsland. De gemeenten die vanuit de centrale bediend worden zijn Arnemuiden, Borsele, Brouwersha ven, Bruinisse, Domburg, Duiveland, Goes, Kapelle, Kortgene, Mariekerke, Middelburg, Middenschouwen, Rei- merswaal, Valkenisse, Veere, Vlissin- gen, Westerschouwen, Westkapelle, Wissenkerke en Vlissingen. Tholen en Sint-Philipsland zullen wor den toegevoegd aan Noord-Brabant met een centrale post in Roosendaal, die overigens nog niet werkt. In Zeeuwsch-Vlaanderen is de CPA, zoals de Centrale Post Ambulancever voer in het vakjargon wordt genoemd, ondergebracht in de kazerne van de re gionale brandweer Zeeuwsch-Vlaande ren in Terneuzen. De post werkt al sinds 1 september 1979. De totstandkoming van de CPA voor Midden- en Noord-Zeeland heeft wat langer op zich laten wachten. Veel overleg en cijferwerk ging vooraf aan de uiteindelijke beslissing de post te huis vesten bij de Bescherming Bevolking in Goes. Sinds 1 oktober is deze centrale in bedrijf. De CPA's - die dag en nacht bereikbaar zijn - weten van minuut tot minuut welke ziekenwagens beschikbaar zijn en waar zij zich bevinden. Ook is op de posten bekend hoeveel ruimte er is in de zie kenhuizen voor spoedopnamen, zodat geen tijd verforen hoeft te gaan juist als het er op aankomt. Tenslotte wordt op kaarten bijgehouden welke wegen be gaanbaarzijn, of er files zijn en eventuele wegopbrekeningen. De post in Terneuzen heeft vier recht streekse telefoonverbindingen naar de ziekenhuizen in de regio, een lijn naar de gemeentepolitie en een lijn naar de ra darpost. Via deze lijn wordt informatie ingewonnen over de bruggen die voor het wegverkeer beschikbaar zijn. Ambulance vervoer De CPA in Goes kan via vijf lijnen tege lijk de ziekenhuizen bereiken. Vier ver bindingen zijn er met de politie en één met de kazerne van de regionale brand weer in Vlissingen. Over de provincie verspreid staan am bulances opgesteld (zie kaartje); er zou teveel tijdverlies ontstaan, als de zie kenwagens vanuit de centrale posten zouden moeten opereren. Op Schouwen-Duiveland zijn ambulan ces in Westerschouwen, Zierikzee en Bruinisse; op Noord-Beveland is er een in Wissenkerke; Walcheren heeft wa gens in Middelburg en Vlissingen; op Zuid-Beveland zijn zij gestationeerd in Borsele, Goes, Kapelle en Reimerswaal en in Zeeuwsch-Vlaanderen in Oost burg, Terneuzen en Hulst. Op Tholen is tenslotte ook een ambulance. Alle twee de posten hebben een centraal telefoonnummer voor de oproep van ambulances. Die nummers moeten ge beld worden in geval van nood; het is niet de bedoeling dat rechtstreeks naar de standplaatsen wordt gebeld. Het alarmnummer in Zeeuwsch-Vlaan deren is 01150-12200. Via vier lijnen komen de oproepen binnen. Voor Noord- en Midden-Zeeland moet gebeld worden 01100-14444; hier zijn drie lijnen beschikbaar voor inkomende gesprekken. Het nummer voor Tholen is 01666-2954. Dit nummer wordt ge bruikt tot de regeling in Noord-Brabant in werking treedt. De behandeling van de provinciale be groting staat weer voor de deur. Op 1 3 november is het zover. Gedeputeerde staten hebben de begro ting twee maanden geleden al gepre senteerd. Misschien is het interessant om eens na te gaan hoe de provincie aan haar geld komt. Het leeuwedeel van de inkomsten van de provincie wordt gevormd door een uitkering uit een rijks-fonds: het provin- Dinsdag 20 oktober om tien uur 's mor gens behandelt de derde kamer uit ge deputeerde staten het beroep van de besturenraad Protestants-Christelijk on derwijs in Voorburg De directeur van de raad treedt op namens de besturen van de Vereniging voor Protestants-Christe lijk kleuter- en basis onderwijs in Vlis singen, de Vereniging voor Protestants- Christelijk onderwijs in Oost- en West- Souburg en de Stichting Beatrix-kleu- terschool in Souburg. Het bezwaar richt zich tegen de bedragen per leerling over 1978 en 1980, die de gemeenteraad van Vlissingen heeft vastgesteld. Om half elf 's morgens komt de AROB- commissie uit gedeputeerde staten bij een om het bezwaar te behandelen van de Rechtskundige Dienst FNV-Zeeland. De dienst maakt bezwaar tegen de door gs verleende verklaring van geen be zwaar voor de bouw van 10 woningen voor kleine huishoudens aan de Nieuw- straat in IJzendijke. De tweede kamer uit gedeputeerde sta ten komt ook op dinsdag 20 oktober bij elkaar. Zij behandelt twee beroepschrif- ten op grond van de Drank- en horeca- wet. De eerste zitting wordt gehouden om elf uur 's morgens en betreft het beroep van de Exploitatiemaatschappij Westerschouwen bv in Burgh-Haam- stede tegen de weigering van de ge meente Westerschouwen een vergun ning te verlenen. De tweede zitting wordt gehouden om half twaalf 's morgens. Ook hier is het verlenen van een vergunning in het ge ding. De heer Verbiest uit Terneuzen heeft beroep ingesteld tegen de beslis sing van zijn gemeentebestuur. De zittingen zijn openbaar, dus iedereen is er welkom. Alle bijeenkomsten wor den gehouden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42. Middelburg. cie-fonds. In dat fonds wordt een zeker percentage van de opbrengst van een aantal rijksbelastingen gestort. Dat geld wordt volgens een bepaalde sleutel over de provincies verdeeld. In 1982 gaat het in totaal om 964,5 miljoen voor alle provincies. 40 procent van dit be drag wordt toegewezen naar verhou ding van de inwoner-aantallen; 22,5% wordt haar oppervlakte verdeeld; 35% in elf gelijke delen en 2,5% naar gelang de lengte van de provinciale vaarwegen. In dit laatste percentage deelt Zeeland niet mee, omdat hier alleen rijksvaar wegen zijn. Wel leuk om te vermelden is dat het buitendijkse water in Zeeland meetelt als land bij de verdeling naar oppervlakte. Dat is alleen bij Zeeland het geval, om dat de grote hoeveelheid water (een derde van de provincie is water) speciale problemen met zich meebrengt (denk maar eens aan de verbindingen). In 1982 zal Zeeland uit het provincie fonds bijna 57 miljoen ontvangen. Een andere belangrijke inkomsten-post zijn de opcenten die de provincie heft op de hoofdsom van de motorrijtuigenbe lasting. Behalve deze algemene uitkeringen ontvangt de provincie bedragen die be stemd zijn voor bepaalde doeleinden. Ze mogen niet voor andere uitgaven wor den gebruikt. De provincie krijgt bij voorbeeld een uitkering voor de wegen van ongeveer 35 miljoen. Een deel van dit geld wordt doorgeschoven naar de gemeenten en waterschappen. Een andere belangrijke rijksuitkering is de bijdrage in het tekort van de veerdien sten, die voor 1 982 is geraamd op on geveer 34 miljoen. Andere uitkerin gen van het rijk hebben bijvoorbeeld betrekking op milieubeheer, waterhuis houding en welzijn. Alles bij elkaar gaat er jaarlijks zo n 200 miljoen door de handen van de provinciale kassier. FN13 Heeft U pijnlijke voeten ga naar: gedipl. voet- en schoenkundig pedicure Zusterstraat 37 - MIDDELBURG Tel. 01180-14746 b.g.g 26798. Geopend van dinsdag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. 's zaterdags van 8.30 tot 12.00 uur. Ook behandeling bij u aan huis, door geheel Walcheren Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 29 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAAG Dow Chemical (Nederland) B.V. te Terneuzen heeft bij hen op 7 september 1981 een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het wijzigen van een chemisch/petrochemisch fabriekscomplex door de in stallatie van de reservepomp GA-849S in het propaanopwarmsysteem, zodat in geval de bestaande pomp GA-849 onverhoopt uitvalt, de doorstroming onmiddellijk kan worden overgenomen door de reservepomp GA-849S. Tevens worden de 4" leidingen van het propaan voedingslossysteem vervan gen door 5" leidingen, terwijl eveneens de pompcapaciteit zal worden aan gepast. De inrichting is gelegen aan de Herbert H. Dowweg te Terneuzen, kadastraal bekend onder gemeente Terneuzen, sektie A. no. 569. TER INZAGE Voor een ieder liggen de volgende stukken ter inzage: de aanvraag met bijlagen; de ontwerp-vergunning (waarin voorschriften tot het voorkomen/beper ken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting). Tervisielegging vindt plaats van 15 oktober tot 15 november 1981 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Terneuzen, op werkdagen van 9-12 en van 13.30-16.30 en iedere donderdagavond van 19-22 uur; in de provinciale bibliotheek. Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9-21 uur; in de openbare bibliotheek. Spuistraat 22, Vlissingen en in de openbare bibliotheek. Oostkant 1. Terneuzen op maandag van 14-20, dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van-14-16 en vrijdag van 14-20 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 14 november 1981, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de verleende vergunningen, liggen de bovengenoem de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN Een ieder kan een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen zowel het geven van de aangevraagde vergunning als tegen de ontwerp-vergunning, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg en wel tot 15 november 1981. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht, kunnen tot 8 november 1981 tegen de aan vraag en/of de ontwerp-vergunning mondeling bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn. (Tel. 01180-27351, toestel 455). Middelburg, 14 oktober 1981 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. M T Chemicals B.V. te Vlissingen heeft op 13 april 1981 bij hen aanvragen om vergunning ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontrei niging voor het uitbreiden van een fabriek van organometaalverbindingen, in hoofdzaak organotinverbindingen, aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen. sektie M, no. 519. De inrichting wordt uitgebreid met 2 reactoren, een centrifuge met bijbeho rende voedingstanks en wastanks, een vacuümdroger en een separator. TER INZAGE De aanvragen met bijlagen, de ontwerp-vergunningen (waarin voorschriften tot het voorkomen van gevaar, schade of hinder voor de omgeving, en tot het voorkomen of beperken van luchtverontreiniging) liggen voor een ieder ter inzage van 15 oktober 1981 tot 29 oktober 1981 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 9-12 en van 14-15 uur en iedere woensdagavond van 17.45-20.45 uur; in de provinciale bibliotheek. Abdij 9. Middelburg op werkdagen van 9-21 uur; in de openbare bibliotheek. Spuistraat 22, Vlissingen en in de openbare bibliotheek. Oostkant 1, Terneuzen op maandag van 14-20, dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16 en vrijdag van 14-20 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 6-8, Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 29 oktober 1981, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de verleende vergunningen, liggen de bovengenoem de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunnen tot 29 oktober 1981 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42. 4331 EW Middelburg, gemotiveerde schrif telijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-vergunningen. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet kenbaar te maken. Middelburg, 14 oktober 1981 Middelburg, Plein 1940, Tel. (01180) 12560 i 1

de Faam | 1981 | | pagina 13