Ouderen praten over de toekomst M Oud handwerk heeft enorm veel aanhang I Schoolfoto uit de oude doos D fóirte te Florado Deze Week AZALEA vol knop 4.95 DROOGBLOEMEN 3.95 KAAPSVIOOLTJE De Faam Woensdag 7 oktober 1981 Feestaanbiedingen Unieke droogbloemen poster met 68 soorten bij een aankoop elke klant voor 1 piek één plant Bij een aankoop Rijkbloeiend Onderzoek CURSUS KANTKLOSSEN IN MIDDELBURG EN KAPELLE n het gebouw 'De Schakel' aan de Bachtensteene in Mid delburg starten binnenkort weer cursussen kantklossen. Docent is de heer Rob Siere- mans uit Utrecht, een assistent van de bekende kantklosser Hardeman uit de Domstad. Sieremans geeft per week vier uur les. Organisatiewerk Engelse gastdocente Alle niveaus Cursus Surinaams Wintermodeshow Vergadering gemeenteraad Arnemuiden Modeshow in Bachten Reede PvdA-ombudswerk start actie toegankelijkheid Vergadering Domburgse gemeenteraad Tafeltennis en Film popfestival Kralingen Zondagmiddagbridge Gevonden in Vlissingen Groep voor weduwen en weduwnaars Wat te melden? BEL 01180-16859 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Cursus ontwikkelingssamenwerking Tesselschade houdt bazaars Jeugdsoos schaft entreegeld af Kledingbeurs Rommelmarkt Jaarverslag bibliotheek Dansavond in Zuidcrhaken PULS in Dauwendaeile Opening repetitieruimte Verkoping in Zuiderkcrk Film in Bachten Komme Film in Bachten Poorte en de Vijf Klavers Vergadering wijkcomité Paauwenburg Vrouwenpraatgroep De Zwaan. Film in De Zwaan Taalvaardigheid in Open Hof DISCUSSIE Is het voor de ouderen wel allemaal zo goed geregeld? (foto Ruben O reel). iddelburgse ouderen buigen zich half oktober over de toekomst en de kwaliteit van hun maatschappelijke dienstverlening en de voor ouderen georganiseerde sociaal culturele activiteiten. Dat gebeurt op uitnodiging van de Stichting Welzijn voor Ouderen, die daarvoor aan de zestig plussers een boekje heeft gezonden, waarin de uitgangspunten en discussievragen voor een goed ouderenbeleid in de Zeeuwse hoofdstad zijn geformuleerd. Die beleidsvoornemens hebben de mensen van de welzijnsstichting in een aantal hoofdpunten uitgerafeld. Ze worden omschreven als: ouderen in de samenleving, verzorging in tehuizen, hulp en diensten, huisvesting, cultureel en recreatief werk en vrijwilligerswerk. In totaal worden zeven bijeenkomsten gehouden in de Middelburgse wijken. Gestart wordt dinsdagmorgen 13 okto ber in het Jacob-Roggeveenhuis-Bui- tenrust (Dauwendaele) om half tien. In Nieuw- en St. Joosland bespreken de ouderen dinsdagmiddag 13 oktober om twee uur in de wijkpost in de Keitjes hun toekomstig welzijn. Woensdagmorgen 14 oktober wordt het welzijn besproken in de Ontmoetingskerk aan de Óoster- scheldestraat om half tien en 's middags otn twee uur irr Het BaVtion aan de Öosterscheldestraat. Diezelfde middag is er eveneens een bijeenkomst in het Zuiderbaken en in de wijkpost St. Lau rens. Beide bijeenkomsten beginnen om twee uur. Vrijdagmorgen 16 oktober worden de beleidsuitgangspunten in het dienstencentrum Schuttershof bespro ken, aanvang half tien. Hoewel er heel wal over welzijn wordt gepraat, vallen er nog talloze mensen tussen de kaai en het schip. Overheid en organisaties doen veel om het welzijn te bevorderen - de vraag is echter hoe denken de mensen waar het om gaat er zelf over. Is de kloof tussen de initia tiefnemers en diegenen waar het om Juffertje in 't groen van 3.95 voor 1.95 Feestknaller week 5 gaat niet soms erg groot. Juist om die kloof zoveel mogelijk weg te nemen, heeft de Middelburgse Stichting Welzijn voor Ouderen deze inspraakdagen ge houden. Een aantal organisaties heeft begin dit jaar in Middelburg een onderzoek ge daan naar bun eigen werk. Daaruit bleek dat er zaken waren die goed werden aan gepakt, maar ook mankementen over het werk bleven niet onverhuld. Uit dat on derzoek zijn de nieuwe beleidslijnen ont staan. Vanuil die beleidsuitgangspunten zijn vier vragen geformuleerd, die aan de bezoekers van de zeven bijeenkomsten wordt voorgelegd. De vragen luiden: Heeft u plezier in het leven? 9 Vindt u dat u meetelt? 0 Krijgt u steun bij moeilijkheden? Wat heeft u verder nog op het hart? De resultaten van de gesprekken, wor den gebundeld tot een verslag. Dat ver slag wordt aan de deelnemers toege stuurd. Bovendien behandelen de orga nisaties, die zich met welzijnswerk voor ouderen bezighouden, hel in hun ver gaderingen. De organisaties zullen ern stig rekening houden met de wensen van de Middelburgse ouderen. Ook op het seniorenfestival, dat dinsdag 27 oktober in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat in Middelburg wordt gehouden, zal met de bezoekers over de vier onderwerpen worden gesproken. De Middelburgse welzijnsstichting voor ouderen heeft overigens in het aan de ouderen toegestuurde boekje ivat be leidsvoornemens geformuleerd. Consu lent J.W. Eising legt uit: „Er zijn in die beleidsvoornemens niet alleen zaken omschreven die eigen zijn voor Middel burg. Zodenken wij aan een soortgelijke cursus voor ouderen als de VOS (Vrou wen Oriënteren zich op de Samenleving red.). Er zijn weliswaar cursussen voor ouderen maar niet in de vorm van voorbereiden op de 'derde leeftijd'. Ou deren zijn mondig, maar om in de be stuurlijke organen mee te kunnen pra ten, zou wat voorbereiding goed zijn". Elsing noemt vervolgens nog hel blijven wonen in het eigen huis, waar de hulp verlening nog in tekort schiet en hulp en diensten in de wijken. Ook moeten ou deren meepraten over de te bouwen huizen. „De professionele hulpverlening doel vrijdagavond het kantoor dicht. Maar het leven gaat gewoon door. van die Ook na vijf uur en in de weekeinden. De adressen hulpverlening in de wijken zouden zo dicht mogelijk bij de mensen moeten zitten", meent Elsing. Voorts is een onderdeel van de beleids voornemens, dat de organisaties en de kerken die zich met vrijwilligerswerk doen, een stedelijk overleg formeren. Voor informatie: Stichting Welzijn voor Ouderen, Schuttershofstraat la. Mid delburg. Telefoon 01180-27537. Alle aanbiedingen geldig van 8 okt. l/m 14 okt. zoiang de voorraad strekt Filiaaladressen: GOES: Lange Kerkstraat 8 MIDDELBURG: Lange Delft 99 VLISSINGEN: Walstraat 90 Kantklossen wordt in Zeeland meer ge daan dan zo op het eerste oog wordt aangenomen. Ook de interesse er voor is enorm groot. Tot die conclusie kwam mevrouw J.H. Stikkelorum al zeven jaar geleden, toen ze geïnspireerd door de muts die hoort bij de Bevelandse kle derdracht een cursus opzette. Ruim veertig mensen meldden zich hiervoor en sindsdien draaien er jaarlijks cursus sen vol enthousiaste handwerkers en -werksters. De initiatiefneemster, mevrouw Stikke lorum. werd in de beginjaren zo over vallen door de enorme toeloop, dat ze de berg aan organisatiewerk met graagte aan een professioneel bureau overliet. „Ik stapte dus naar de Zeeuwse Volksu niversiteit en nadat ik ze de enorme lijst inschrijvers liet zien en het feit dat de bekende kantklosser Hardeman had toegezegd in Zeeland wel les te willen geven, gaf de ZVU haar instemming. Een jaar later was het echter afgelopen. De ZVU hanteerde de opvatting dat er een leraar of lerares uit eigen provincie moest worden gerecruteerd. En die had men gevonden. Het verschil was echter dal de nieuwe lerares de zaak breder wilde opzetten; dus meer wilde doen dan kantklossen alleen. Wij vonden dat onze cursussen juist op de oude kant klostechniek moesten zijn gericht. We hebben toen afgehaakt en werken sindsdien zelfstandig. Nog steeds met de heer Hardeman samen, hoewel tegen woordig een assistent van hem naar Zeeland komt". „Stomtoevallig ontmoette ik een Engel se mevrouw, E. Sutton uit Leeds, die nu ook jaarlijks twee weken komt lesgeven in Zeeland", vervolgt mevrouw Stikke lorum haar verhaal. De mevrouw uit Leeds doceert ook dit najaar weer de ingewikkelde techniek van 'Honiton-kant'. Vanaf maandag 26 oktober is zij één week lang tweemaal per dag in het Caisson in Kapelle. 's Morgens van half tien tot half een en 's middags van half twee tot half vijf. Het is inmiddels voor de vijfde maal dat mevrouw Sutton naar Zeeland komt. De cursussen in het Middelburgse ge bouw 'De Schakel' zijn voor liefhebbers van alle niveaus. Te beginnen met Torshon tule. Duches Vlaanders kant, Binche en Point de Paris. „Ik hoop vol gend jaar zover te zijn dat we de Beve landse klederdrachtmutsen kunnen ma ken. Dal is namelijk een van de moei lijkste technieken. Je werkt dan met meer dan honderd klosjes. Ik verwacht dat er rond de tien Zeeuwse kantklossers legen die tijd dal niveau hebben be reikt". aldus mevrouw Stikkelorum. Voor informatie over de cursussen kant klossen: Mevrouw J.H. Stikkelorum. Seislaan I, Middelburg. Telefoon: 01/80-13109. VLISSINGEN - De stichting Wel zijnswerk Surinamers en Antilliancn Zeeland start binnenkort in Vlissingen een cursus Sranan Tongo. Wie goed oplet, kan in veertien lessen Suri naams spreken. Voor informatie: Stichting Welzijnswerk Surinamers en Antillianen Zeeland. Dam 59 Midde- burg. telefoon 01180-13991. VLISSINGEN- De acliviteitencom- missie'Open Hof verzorgt dinsdag 13 oktober een wintermodeshow in het Open Hof met medewerking van Heijstek mannenmode. Hairpoint, Zijnen damesmode, kwekerij Moes- bos. Heijstee tassen en schoenenhuis van Kampen. Deze wintermodeshow begint dinsdagavond om acht uur. A RN EM UI DEN - De gemeenteraad van Arnemuiden vergadert maandag 12 oktober in het gemeentehuis. De agenda vermeldt onder andere: het verlenen van een startsubsidie voor de werkgroep van de vrouwencontact groep Arnemuiden. het verhogen van de tarieven voor het gemeentelijk zwembad, verhoging van de tarieven voor de gemeentelijke jachthaven en een wijzigingsvoorstel van de ge meentebegroting over de dienstjaren 1981 en 1982. De bijeenkomst van de raad is vastgesteld op maandag om 9.00 uur. VLISSINGEN in het dienstencen trum Bachten Reede aan de Vredeho- flaan wordt donderdag 15 oktober een modeshow gehouden. Medewerkende zaken zijn: Sleketee damesmode. Heystek herenmode. Van Haren 'schoenen. Roovers lederwaren en kapsels Cher Ronald. De modeshow begint donderdagavond om half acht. MIDDELBURG - De Zeeuwse werk groep ombudswerk van de Partij van de Arbeid gaat dit najaar starten met een actie Toegankelijkheid Tege lijkertijd', waarbij aandacht wordt be steed aan de toegankelijkheid van ge bouwen voor gehandicapten. Deze actie wordt landelijk door het om budswerk van de PvdA gehouden. Voorwaarde is echter, zo meldt hel g .est mededelingenblad van de PvdA. dat er gehandicapten of gehandic pten organisaties meedoen. Voor informa tie: Jan Mijnsbergen. Boekweitstraal 13 in Arnemuiden. telefoon 01182- 2478. DOMBURG - De gemeenteraad van Domburg vergadert dinsdag 13 okto ber 's avonds om half acht in het ge meentehuis. Besproken wordt onder meer: wijziging van het getal weke lijkse lesuren vakonderwijs op de openbare scholen, het vaststellen van het bouwprogramma 1982. aanpas sing belastingtarieven 1982 en vast stellen van begrotingswijzigingen. badmintonvROUWENPOLDER - Sinds enige dagen is het mogelijk om iedere donderdagavond acht tot half tien tafeltennis en badminton te spe len in de sporthal aan de Oranje Nas- saulaan te Vrouwenpolder. Voor de organisatie tekenen SV De Polder en POOSR. Deelname is vrijblijvend en speelmateriaal is in de zaal aanwezig. OOST-SOUBURG - ln het SKA- buurthuis 'De Zwaan' in Oost-Sou burg wordt donderdag 8 oktober in het kader van het project 'Mensen zonder baan' de muziekfilm "Stamping ground-popfestival Kralingen ver toond. De film begint om 15.30 uur. De film is de eerste in de cyclus mu ziekfilms die in de muziekworkshop De Zwaan worden ve to nd. De vol gende lllms zijn live-optredens van Fleetwood Mac. The Doors, en Jimi Hendrix. De muzikale workshop heeft als doel met name mensen zonder werk de ruimte te bieden om met el kaar hun muzikale ideeën uit te wis selen. door middel van jam-sessions met eigen apparatuur, leestafel, mu ziekfilms. gastmuzikanten etc. KOUDEKERKE - Enkele bridgelief- hebbers hebben hei idee opgevat om de winterse en regenachtige winter- zondagen te vullen met een zondag middagbridgedrive. De eerste bijeen komst is zondag 18 oktober in hotel Walcheren te Koudekerke, aanvang 13.30 uur. Afhankelijk van het succes van deze eerste bridgebijeenkomst, zal dit gedurende de komende maanden worden herhaald. Voor informatie kan men bellen 01184-12050. VLISSINGEN- Bij de gemeentepoli tie te Vlissingen zijn in de periode van 23 tot 30 september de volgende voorwerpen aangegeven: bankbiljet: kinderbril rood montuur; lege tup- perware brooddoos; notitieboekje: metalen horloge met metalen band en witte wijzerplaat; donkerbruin lede ren jack; donkerblauwe regenjas; bruine knipportemonnee; fijn zilveren halskettinkje; geel etui met 6 sleutels; 5 sleutels aan Michelinlabel: bruin etui met 7 sleutels; autosleutel; 4 sleutels aan ring. Aangegeven dier: bij particuliere: zwarte poes. 10 weken. Openingstijden van het politiebureau is maandag tol en met vrijdag 09.00-12.00 uur en 14.00-16.00 uur. Bij de Gemeentepolitie te Oost-Sou burg zijn in de periode van 15 tot 30 september een bruin etui met 2 sleu tels en een rode knijpportemonnee aangegeven. MIDDELBURG- Het FIOM start binnenkort een groep van en voor weduwen en weduwnaars. De be hoefte aan een dergelijke groep werd steeds duidelijker waarneembaar. Twee weduwen hebben nu samen met hel FIOM besloten er mee te starten. In de groep zal een aantal onderwer pen worden behandeld als opvoeden in je centje, werk- en woonsituatie, fi nanciële beslommeringen, eenzaam heid en wal te doen in weekenden en vakanties. Tijdens de bijeenkomsten kunnen contacten worden gelegd, waarbij het niet is uitgesloten dat de door het noodlot alleen gekomen mensen elkaar helpen bij klussen en dergelijke. Voor informatie: FIOM-Zeeland, Loskade 17, Middelburg. Telefoon 01180-27811. VLISSINGEN- De werkgroep Zee land van de stichting Melania Ont wikkelingssamenwerking start in Middelburg en Vlissingen in novem ber zogenaamde VLOO-cursussen. De cursussen handelen over de moge lijkheid van ontwikkelingssamenwer king. In Vlissingen worden de cursus sen gegeven in het wijkcentrum 'Open Hof en in Middelburg in 'De Sqfia- kel'. Voor informatie kan men terecht bij het secretariaat van de werkgroep, telefoon 01184-70085. De werkgroep wordt gevormd door vertegenwoor digsters van de Nederlandse Christe lijke VrouwenBond en het Katholieke Vrouwen Gilde. MIDDELBURG - De afdeling van de orga n isa t i e 'Tesse lschad e- Arbe id Adelt' houdt dinsdag 13 oktober in het pand Gortstraat 38 een bazaar. Deze is 's morgens ;eoi 1&.30 tot 16.30 uur. De vereniging houdt een soortgelijke bazaar in Ka pelle. en wel op donderdag 15 oktober in liet gebouw 'Eureka' aan de Goes- sestraat 19. De openingstijden zijn hetzelfde als in Middelburg. MIDDELBURG - De Middelburgse Jeugdsoos Second Home schaft de entreegelden af. Dit besluit werd on langs genomen omdat bij de start van liet seizoen de belangstelling te gering was. Hel bestuur vindt dat de entree gelden mogelijk een belemmering vormen, zodat besloten is met ingang van 3 oktober het entreegeld op te heffen. De soos is bestemd voor jon geren vanaf 15 jaar. De jeugdsoos draait elke zaterdagavond van 19.30 lot 23.00 uur, in de kelder van de Ontmoetingskerk aan de Öosterschel destraat in Middelburg. MIDDELBURG - De vrouwencon tactgroep 'Kom uil je huis' houdt woensdagmiddag 14 oktober een beurs voor najaars- en winterkleding voor kinderen en vrouwen. De beurs wordt gehouden in het Zuiderbaken van half twee tot half vier. Dinsdag 13 oktober kan de kleding 's middags van half twee tot half vier worden ingele verd in liet wijkgebouw Zuiderbaken. Ter dekking van de organisatiekosten wordt 20 procent van het verkoopbe drag ingehouden. MIDDELBURG - De dames-senio ren I van de basketbalvereniging Dy namo '70 houdt zaterdag 3 oktober op de Vischmarkt in Middelburg een rommelmarkt. De opbrengst zal wor den gebruikt als tegemoetkoming in de reiskosten voor het spelen in de eerste divisie (Leeuwarden, Den Hel der. Rosmalen en Nijmegen). MIDDELBURG - De Middelburgse bibliotheek heeft in 1980 3.7 procent meer boeken uitgeleend dan in 1979. Het gebruikerspercentage (dit zijn de boeken die zijn uitgeleend) lag op 44.4 procent van het inwonertal. Het lan delijk gemiddelde is 27.8 procent. Het aantal uitleningen is gestegen van 547.726 (1979) naar 604.812. een toe name van 10.4 procent. Deze cijfers zijn onlangs gepubliceerd in het jaar verslag 1980 van de openbare biblio theek in Middelburg. MIDDELBURG - De wijkvereniging Zuid. in de gelijknamige Middelburg se wijk opent het seizoen 1981-82 met een grote dansavond in het Zuiderba ken op zaterdag 10 oktober. Vanaf negen uur speelt het dans- en showor kest 'The Evergreens'. De dansavond is voor iedereen toegankelijk. MIDDELBURG - Zeelands grootste drive-in discotheek PULS is vrijdag avond 9 oktober in hel Middelburgse ontmoetingscentrum Dauwendaele. Veronica's DJ Benny presenteert de drive-in show vanaf acht uur. Middelburgs Theater MIDDELBURG - De Middelburgse wethouder 11. Gillissen van onder meer welzijn, opent zaterdag 10 okto ber officieel de nieuwe repetitieruimte van de vereniging Theater Middel burg en de Stichting Middelburgs Theater. De nieuwe repetitieruimte is in het voormalige gymnastieklokaal van de school aan de Verwerijstraat 53. De openingshandelingen worden verricht zaterdagavond om half acht. MIDDELBURG - De Vrouwenver eniging 'Hadassa' van de gerefor meerde gemeente Middelburg-Zuid houdt zaterdag 10 oktober een verko ping van (veel) zelfgemaakte goederen in de Zuiderkcrk aan de Schoutstraat. De verkoping wordt gehouden van half elf tot twaalf en van twee tot vier uur. Ook de boekenstand van Reveil is aanwezig. VLISSINGEN - In het dienstencen trum Bachten Komme aan de Bad huisstraat in Vlissingen, wordt vrij dagmiddag om twee uur de film 'Am- bon door de jaren heen' vertoond. De film is in 1976 gemaakt door een IKON-ploeg, die naar de Molukken trok om daar historisch materiaal vast te leggen. Eerder is deze film al ver toond in een tv-serie. VLISSINGEN/RITTHEM - ln de beide dienstencentra Bachten Poorte in Oost-Souburg en de Vijf Klavers in Ritthem wordt de film 'liis Land' ge loond. De film voert de toeschouwer kris kras door Israel. Reisleiders zijn de zanger Cliff Richard en Cliff Bar rows. In Oost-Souburg draait de kleu renfilm dinsdag 13 oktober om 14 uur en in Ritthem woensdag 14 oktober om 14 uur. VLISSINGEN - Het wijkcomitee 'Paauwenburg' vergadert donderdag 8 oktober om 19.30 uur in de kleuter school De Zonnebloem aan de Beau- fortstraat in Vlissingen. Op het pro gramma staat onder meer de oprich ting van een speel-o-lheek. OOST-SOUBURG - Iedere dinsdag morgen van 9.15 tot 11.15 uur kunnen vrouwen die belangstelling hebben om te praten over onderwerpen die hen bezighouden of interesseren bij elkaar komen in "De Zwaan" te Oost-Souburg. Deze groep is speciaal bedoeld voor vrouwen die nog jonge kinderen hebben en daardoor vaak niet in de gelegenheid zijn om et an deren eens ongestoord te kunnen pra len. Voor de kinderen is er oppas aanwezig. De onderwerpen waarover gepraat wordt, worden gezamenlijk gekozen. Voor informatie 01184- 17819. OOST-SOUBURG - Zondag II ok tober om 20.00 uur houdt de soos 16 plus van het buurthuis De Zwaan een filmavond. Gedraaid wordt een be kende film van de regisseur Milos Forman met in de hoofdrollen Jack Nicholson en Louise Fletcher. De film is bekroond geweest met vijf oskars. VLISSINGEN - De werkgroep 'Men sen zonder baan' van SKA-buurlhuis Open Hof start maandag 12 oktober een cursus taalvaardigheid. De cursus wordt gegeven middels diverse werk vormen, zoals praatoefeningen en spelvormen. Ook aan het schriftelijk taalgebruik wordt aandacht besteed. Iedereen zonder baan kan deelnemen aan deze cursus, die maandagmiddag van start gaaT Voor inlichtingen 01184-65453. VLISSINGEN - De werkgroep 'Men sen zonder baan' van het SKA-buurt- huis Open Hof houdt iedere maan dagmiddag een muzikale workshop. Tevens wil de werkgroep een cursus druktechniek gaan houden. Voor in formatie 01 184-65453. AAP, NOOT, MIES e tweede foto in de serie AAP, NOOT, MIES... komt uit Oost- Souburg, de Pieter Louwerseschool anno 1946. De jeugd die hier poseert voor de fotograaf kan nu worden ge rekend tot de eerbare veertigers. Herkent u uzelf? Mogelijk bent u dat jongetje met het keurige witte boordje, of zelfs onder dat gestijfde boordje een stropdas. Kleine boe ventronies - maar niet heus - flonke ren tussen de rijen hier of daar naar buiten. Ook de bijzonder fraaie haarstrikken bij de meisjes mogen er zijn. Namen zijn ons helaas niet opgege ven,. Maar als u nog foto's in 'de oude doos* heeft, mag u die gerust aan ons opsturen. - graag met wat namen erbij. Onze fotograaf Ruben Oreel maakt er een kopie van voor de krant. Bovendien kunt u de geplaat ste foto's nabestellen bij de redactie Faam-Vlissinger, Postbus 5017,4330 KA Middelburg. Doet u wel 7,50 (cheques) in de enveloppe en zet in de linker boven hoek 'AAP, NOOT, MIES...' Per omgaande wordt dan een afdruk naar u gestuurd.

de Faam | 1981 | | pagina 7