9Q cd n cd cd 7T DE EEN OOSTERBURCH "NIEUWE" MIDDELBURGSE BASISSCHOOL I nn %o sir SL 5' 41 3 a. 30 sept. t/m 7 okt, week OPENBARE VERGADERINGEN IN OKTOBER CD CD CD CD «ff O Q. CD O" 'tafeltjedekje: nieuwe maatregelen AANVRAGEN 2j.-c beschikkingen De Faam MENU week 12 t/m 17 oktober Op de foto ziet u het ge bied waar het nieuwe ge bouw van openbare en provinciale bibliotheek moet komen. Omwonen den en verdere belang hebbenden worden 14 ok tober a.s. nader geïnfor meerd over de plannen. Maquettes staan bij het bureau Voorlichting. In Nieuw- en St. Joosland staat de molen "Buiten Verwachting". Het molenbouwersbedrijf Verwij uit Hoogmade en het Nieuwlandse aannemersbedrijf Kodde hebben de restauratie ter hand genomen. En dat was hard nodig, want de uit 1874 stammende molen stond er vervallen bij. Begin 1982 hoopt men het werk gereed te hebben. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Lange Noordstraat 19, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Wat iedereen moet weten over Hinderwet '81 - Energie-wijzer voor afwasautomaten 1981-'82 - Beroep tegen overheidsbeschikkingen (herdruk) - Openbaarheid van Bestuur (herdruk) - Wet gelijke behandeling mannen en vrouwen (herdruk) Bewoners van Oud-Arnemuidsvoet- pad, Breestraat, Zuidsingel, Verwerij- straat en omliggende straten krijgen eerstdaags bericht dat ze voor een be paalde periode geen water kunnen ge bruiken. Dat heeft te maken met het schoonmaken van het waterleidingnet. De omgeving kan enige "overlast" on dervinden door bruingekleurd water. Deze week wordt weer een bijeenkomst voor de nieuwe inwoners van Middelburg gehouden. Het gemeentebestuur heeft degenen die zich tussen april en half september in onze stad hebben gevestigd uitgenodigd donderdag 8 oktober a.s. om 19.45 uur aanwezig te zijn in de Burgerzaal van het stadhuis. Burgemeester en wethouders willen zich door middel van "5-minuten" toespraakjes wat nader aan de gasten voorstellen. Verder staan een film, een rondleiding en een muzikale verrassing op het programma. Bent u in genoemde periode nieuw ingezetene geworden en niet uitgenodigd, bel dan even met het bureau Voorlichting. Mensen die een vorige bijeenkomst verhinderd waren en nu willen komen zijn natuurlijk van harte welkom. Laat het wel even weten. Vorige week, september, heeft wethouder G.B. Schoenmakers de "nieuwe" basisschool De Oosterburch geopend. Het hoofdartikel zal u duidelijk maken waarom het woord "nieuwe" tussen aanhalingstekens staat. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, spinazie en aardappelen dinsdag hutspot woensdag braadworst, bietjes en aardappelen donderdag rundvlees, spruiten en aardappelen vrijdag kabeljauw, worteltjes en puree zaterdag hamburger, spercibonen en aardappelen. - Gemeentebedrijven, woensdag 7 oktober om 19.30 uur - Volksgezondheid en Milieubeheer, donder dag 8 oktober om 16.00 uur - Sociale Zaken, vrijdag 9 oktober om 15.30 uur - Onderwijs, maandag 12 oktober om 16.00 uur - Gemeentewerken, maandag 12 oktober om 19.30 uur - Financiën, dinsdag 13 oktober om 13.30 uur - Verkeer, dinsdag 13 en woensdag 14 oktober om 19.30 uur - Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 15 oktober om 15.30 uur - Gemeenteraad, maandag 19 oktober om 14.00 uur - Culturele Adviesraad, maandag 19 oktober om 20.00 uur De openbare lagere school De Oosterburch en de openbare kleuterschool De Dauwrakkertjes aan de Hooge Meestraat zijn volledig geïntegreerd. Dat houdt in dat zij samen een "nieuwe" basisschool hebben gevormd, die bestemd is voor 4 tot en met 12-jarigen. Precies zoals de Wet op het basis-onderwijs dai omschrijft. Tussen de vroegere-kleuter en lagere school is inmiddels een verbinding gebouwd. Deze ruimte, die beide scholen ook symbolisch tot één maakt, kan gebruikt worden voor het werken met kleine groepen leerlingen, terwijl ook individueel onderwijs daar mogelijk is. Verder kan men er vergaderen. De "nieuwe" basisschool werd woensdag 30 september officieel geopend en kreeg de naam De Oosterburch. Ontwikkelingsproject Het was in 1979 dat de toenmalige minister van Onderwijs de open bare lagere school De Oosterburch en de openbare kleuterschool De Dauwrakkertjes uitnodigde deel te nemen aan één van de 25 Ont wikkelingsprojecten Basisonder wijs in Nederland. Projecten met het doel gegevens te verzamelen voor de inrichting van en de werkwijze aan de basisschool. Vanaf dat moment hebben de teams van kleuterschool en lagere school intensief samengewerkt om te komen tot het samensmelten tol één geheel van beide scholen. Kin deren van 4 tot 12 kunnen in zo'n vorm dan ononderbroken begeleid worden. Van het ministerie kreeg het schoolteam de opdracht om de opgedane ervaringen op papier te zetten, zodat andere scholen daar mee iets zouden kunnen gaan doen. Bij het samengaan van beide scholen hebben de mensen van de vroegere kleuterschool de lagere school-afdeling beter leren kén nen. Misschien nog belangrijker was het voor de onderwijsgeven den van de bovenbouw om kennis te nemen van de manier van wer ken in de kleuterschool. De wereld van het jonge kind Hoe een aantal onderdelen van de gekozen werkwijze ingang heeft gevonden in de eerste en tweede klas wordt verwoord in het artikel "De wereld van het jonge kind". Het werd in juni 1981 geschreven door het schoolteam. Bij het lezen van dit verhaal wordt duidelijk wat het betekent om kinderen in dividueel te begeleiden. Aandacht voor het kind als persoon staat centraal. Met andere woorden: kijken en luisteren naar kinderen is erg belangrijk. Dat wordt bij voorbeeld ook toegepast in de on derbouw als men de kinderen leert "omgaan met hoeveelheden". Uit gaand van het spontane spel van kleuters komen de jonge leerlin gen via allerlei speelse opdrachten in aanraking met hoeveelheden. Later met cijfers en Tekenverha len (sommen). Zo leren ze tenslotte met inzicht de sommen op te los sen. Naast de individuele benade ring valt hierbij ook de samen werking tussen onderbouw en kleuterbouw te onderkennen. De gehele opzet binnen de "nieuwe basisschool" houdt tevens in dat de organisatie van het werk binnen de klas ingrijpend verandert. Van de teamleden vraagt dit heel wat uren voor extra overleg met elkaar en met de schoolbegeleiders. Eindrapport De verslagen van alle besprekin gen over de veranderingen worden bewaard. Later vindt men deze terug in het te maken eindrapport van het project. Er worden zware eisen gesteld aan de opmaak en de leesbaarheid van het stuk. Het rapport moeteen bruikbaar geheel worden voor anderen in met name het onderwijsveld. De nieuwe werkwijze moet helder en duide lijk beschreven staan. Men ver wacht dus niet alleen van de on derwijskrachten dat zij verande ringen binnen de school tot stand brengen, maar ook dat zij redac tionele vaardigheden bezitten. Naast het beschrijven van de ma nier van werken is het ook nodig delen van een schoolwerkplan op te zetten. En dat allemaal op een zodanige wijze dat andere scholen bij het ontwikkelen van een der gelijk plan er hun voordeel mee kunnen doen. Dat al die werk zaamheden veel tijd kosten ligt voor de hand. De extra mankracht die door het ministerie van On derwijs beschikbaar is gesteld heeft dan ook een groot aandeel in de rapportage. Op eigen benen Tot eind van dit schooljaar werkt men op De Oosterburch nog met zgn. "remedial teachers". Dat zijn mensen vanuit het onderwijs die handelingsplannen opstellen voor kinderen met leer- en gedrag- hq's Aanvraag bouwvergunnig Trefcenter Het Trefcenter heeft een bouwvergunning aangevraagd voor vergroting van het restaurant. Verder wil men een containerruimte bouwen op de hoek Zandstraat/Pottenbakkerssingel. Het bouwplan isdn overeenstemming met de in voorbereiding zijnde 2e herziening van het bestemmingsplan "Achtersingel-Blauwedijk e.o., fase II "Met gebruikmaking van art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wil het college van b. en w. vrijstelling van het nu geldende bestemmingsplan geven en meewerken aan uitgifte van de bouwvergunning. Schriftelijke bezwaren tegen de voorgenomen vrijstelling en het verlenen van de vergunning kunnen tot 15 oktober a.s. ingediend worden bij burgmeester en wethouders. Ook de stukken liggen tot die datum om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Streekplan Midden-Zeeland Het ontwerp herziening Streekplan Midden-Zeeland ligt tot 5 december a.s. om in te zien bij het bur. Voorlichting. Tot die datum kan men schriftelijk bezwaren indienen bij Prov. Staten van Zeeland. sproblemen. Het maken van deze plannen is een vast onderdeel ge worden van het individualiseren binnen de school. Het komende schooljaar 1981/1982 zal men het zonder de extra hulp van de reme dial teachers moeten doen. Het project is dan afgelopen en het schoolteam zal op eigen benen op de ingeslagen weg moeten voort gaan. Daar heeft iedere betrokke ne zich volledig op voorbereid. Voor buitenstaanders lijkt De Oosterburch een school als alle andere. We hopen met dit beknop te verhaal aangegeven te hebben dat deze "nieuwe" basisschool an ders is. Wie er nog meer over wil weten kan wellicht het project plan van de school en de vorig jaar gepubliceerde voortgangsrappor tage eens opvragen en lezen. Wat het individueel begeleiden van kinderen betekent, wordt dan nog duidelijker. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - parkeren te verbieden op het gedeelte van de Noordweg tus sen de zuidelijke zijde van het perceel Noordweg 302 en de zuidelijke zijde van het perceel Noordweg 369. Het parkeerver bod geldt niet voor de daar aanwezige parkeervakken. - de geslotenverklaring voor alle verkeer behalve voetgangers van de Lutherse Kerklaan in de richting van de Zuidsingel te wijzigen. Men wil nu ook fiet sers en bromfietsers uitsluiten van de geslotenverklaring. Tegen deze beide besluiten is beroep bij de Kroon mogelijk tot 7 november a.s. - diverse parkeerverboden op te heffen op de Penninghoeksin- gel en voor deze straat, tussen Stadhuisstraat en Korte Noordstraat het parkeren te verbieden aan beide zijden. Kroonberoep mogelijk tot en met 30 oktober a.s. Een beroepschrift moet u indienen bij de Commissaris van de Konin gin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting. Lange Noordstraat 19. ■Hil 1 i Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. I. De Maatschap Dingemanse-Geel- hoed. Nieuwe Vlissingseweg 576 in Middelburg voor een agrarisch ge mengd melkveebedrijf aan de Nieuwe Vlissingseweg 576. Verzoek hoorzitting voor 15 oktober. Schrif telijke bezwaren tot 22 oktober. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en - Beroeps-en Bezwaarschriften, donderdag 22 oktober om 16.00 uur - Openbare Orde en Veiligheid, donderdag 22 oktober om 16.30 uur - Adviesraad Sport, Jeugd en Recreatiezaken, dinsdag 27 oktober om 19.30 uur. De hierboven vermelde raadscommissies en de Culturele Adviesraad hebben in ieder geval de ontwerp-begroting 1982 op de agenda staan. Zie voor eventuele verdere agendapunten de advertenties in de PZC. Ook wordt daarin aangegeven of en op welke wijze gebruik kan worden gemaakt van het spreekrecht. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Leliestraat Afgesloten voor alle verkeer St. Antheunisstraat Afgesloten voor alle verkeer Korte Giststraat Afgesloten voor alle verkeer voetgangers Koorkerkstraat Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Vernieuwen gas- en waterleidingen Herstrating Bouw werkzaam heden Bouw- werkzaam heden AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis (begane grond). Verder tijdens de bezwaartermijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bi bliotheek, Molstraat 13. Tegen een be schikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze be zwaren zijn ingediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet te hebben kunnen doen. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. 1.Het Provinciaal Bestuur van Zeeland, p/a de Hoofd-ingenieur-directeur van Provinciale Waterstaat, Post bus 165 in Middelburg voor het uit breiden van een kantoorgebouw te zamen met laboratoria en garage aan Het Groene Woud Beroep mogelijk bij de Kroon tot 21 okto ber. 2. De firma W. de Visser en Zoon, Rusthofstraat 17 voor een land bouwwerktuigenberging aan de Mannezeeseweg 57a. Beroep moge lijk bij de Kroon tot 21 oktober. 3. De firma G. van de Gruiter en Zoon, Distelstraat 6 in Arnemuiden voor een visverwerkend bedrijf aan de Nieuwe kerkseweg 19. Beroep is mogelijk bij de Kroon tot 28 okto ber. 4. De heer J. van Helleman, Koningin Julianastraat 31 in Westkapelle voor uitbreiding van een inrichting voor onderhoud en stalling van mobiele hijskranen met gritstraal- werkplaats aan de Industrieweg 6. Beroep mogelijk bij de Kroon tot 28 oktober. Nadere inlichtingen over bovenstaan de aanvraag, beschikkingen en be roepsprocedures kan men iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur krijgen bij de afd. Alge mene Zaken in het stadhuis (tel. 01180-26251, tst 324). Tijdens de kort geleden gehouden Japanse culturele avond in het stadhuis zijn bij de theeceremonie en het bloemschikken (Ikebana) foto's gemaakt. Deze zijn te bekijken en te bestellen in de voorlichtingswinkel aan de Lange Noordstraat 19. Misschien staat u er ook wel op. De prijs zal u zeker meevallen. iliiMip i i i i i i Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5