HH DE KLERK 1395.- VUSSINGEN HEEFT EEN SOFTBALPLOEG D Florado Deze Week BEGONIA SKW 'DE HAYMAN' START SEIZOEN Feestknaller week 2 Woensdag 16 september 1981 De Faam Wonen Ls meer dan )i dak boven je hoofd vlissingen: spuistraat 6, tel. (01184-17720) Slaapkamer in essen balibruin Uiterst snel Vastberaden Peanuts Geen werper Trainen Vergadering raad Westkapelle Sportinstuif weer gestart Soos 16 plus met film Lezing Rozekruisers Sjoelmiddag in Bachten Reede Vlissings opbouwwerk vergadert Vergadering PCOB UVV-kledingbeurs Tiende prestatieloop Terre des Hommes Veronica drive-in show Nieuwe zendingshuis in Middelburg Cursussen FNV Officieuze EHBO-cursus Sport en Spel in Veere Spelletjes in Lammeren- burcht. VLISSINGEN- De leiding van de Christelijke gymnastiekvereni ging 'Oranje Nassau' zet zaterdag middag twee spelletjesbanen uit. waarop kleuters en kinderen in de leeftijd van zes en zeven jaar haar hartelust kunnen spelen. De banen zijn uitgezet op het terrein van de speeltuinvereniging 'Lammeren- burcht' en de spelletjes beginnen za terdagmiddag om half drie. Tegen half vijf is het afgelopen. 'Trui' opent seizoen. Speeltuin voor gehandicapte kinderen uit Indonesië. Rommelmarkt Stoomtreinwandeling Wat te melden? BEL 01180-16859 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Jazz in 'Schuttershof SVRZ OP SPRINGEN? Uniek orgelconcert in Oostkerk Aanbouw kerk Domburg officieel geopend Commissaris koopt eerste Unicef kaarten Middelburgse Ontwerp-begroting Cursussen Scheldebuurt Feestaanbiedingen APPELTJE DER LIEFDE 5 95 elite klant voor 1 piek één plant bij aankoop dinsdag t/m zaterdag geopend Een prachtige slaapkamer, geschikt voor de met name wat kleiner behuisden. Ledikant 140 x 200 cm met 2 nachtkastjes (totale breedte .slechts 244 mm) Linnenkast met spiegel en 2 laden 1395.- Kommode met spiegel 595 Ook als lits-jumeaux leverbaar/ ijwo e negen softballsters van het Green Sox eerste die enige tijd geleden vanwege interne onhebbelijkheden het hazepad kozen, hebben onderdak gevonden bij de Vlissingse omniumvereniging Marathon. In hun kielzog sleepten zij bovendien nog hun trainer Ruud Wolst mee. Inmiddels is de Marathon softballploeg gegroeid tot veerden leden en aan de poort staan nog enkelen te trappele De initiatiefneemsters zien niet uitsluitend om in wrok. "Als er een confrontatie met Green-Sox moet komen, dan op het sportieve vlak. Op het veld kan de strijd hard. maar met faire middelen worden gestreden", verwoordt Ineke van den Anker, oud secretaresse van Green-Sox de stemming in het Vlissingse softballkamp. Ze is overigens ook nu weer op die centrale bestuursstoel gezet.Ruud Wolst is voorzitter en Irma Klooster (eveneens een Green-Sox dissidente) wedstrijdsecretaresse. Ineke van den Anker vindt het niet no dig om oude Green-Sox-koeien uit de sloot te halen. "Als ik terugblik is alles wel verklaarbaar. Globaal gesproken hebben de randverschijnselen echter de doorslag gegeven. Je zou kunnen zeggen dat het bestuur niet is meegegroeid met de enorme toeloop van leden bij Green-Sox. Maar daartegenover kregen wij van de leden ook niet de kans om ons in te passen", wil ze toch wel kwijt. Ineke van den Anker, en met haar de nieuw opgerichte club kijkt vooruit. "Ik denk dat de oprichting van een nieuwe club naast Green-Sox in het voordeel van het hele Zeeuwse Honkbalgebeuren is. Green-Sox was zowat de enige. Nu zijn wij er naastgekomen en in Goes Haamstede en Zierikzee, zijn ook al ve renigingen succesvol in oprichting". De opname bij Marathon verliep uiterst snel. "Je kon merken met mensen te maken te hebben, die organisatorisch gezien heel wat in hun mars hadden. In een zucht was eigenlijk alles geregeld", stelt mevrouw Van den Anker vast. Hoewel het allemaal rozegeuren mane schijn lijkt mist Vlissingen toch in tegenstelling tot Middelburg een echt honkbalveld. Maar ook daar stappen de leden van de nieuwbakken club goed gemutst overheen. Ineke van den Anker weet namelijk dat er nog plannen slui meren om op het sportveld Bonedijke. - vlak achter het Marathonclubhuis - een veld ligt met de bestemming honkbal veld. "Daar is nog geen enkele verande ring in gekomen", verzekert de secreta resse. "Lr grazen nu nog paarden". De plannen stammen nog uit de lijd dat Marathon al een honkbalclub had. Dat is nu ongeveer elf jaar geleden. In die tijd zijn nagenoeg alle leden bij Marat hon weggegaan en hebben zich aange sloten bij Green-Sox". Nu is er weer een ploegje terug en zij staan vastberaden naast elkaar om de softball en in de toekomst eventueel ook de honkbal in Vlissingen vaste wortels te laten schieten. Volgend jaar spelen de Vlissingse dames al in de competitie en ontmoeten daar mogelijkerwijs hun rivalen van het Mid delburgse Green-Sox. Softball wordt overwegend door vrou wen gespeeld en honkbal door mannen. Er zijn echter ook heren die het soft- ballspel met graagte beoefenen. Over het algemeen zijn dat mannen die af trainen. Softball en honkbal verschillen qua spelregels nauwelijks. De verschil len zitten in een kleinere knuppel bij softball (sommigen spreken ook van slaghout) en dat de softballspeelster of -speler de bal onderhands gooit. Boven dien is hel softballveld kleiner. Van homk naar honk moet achttien meter worden gelopen, tegen zevenentwintig meter voor de honkbalspeler. Zowel softball- als honkbalploegen komen op het veld met negen spelers. Als regel heeft ieder team drie reserves' Nu de organisatie rond de senioren da- mesploeg redelijk rond is, lonken de ini tiatiefvolle dames naar de toekomst. En, zo overpeinzen ze, wie de jeugd heeft, kan zich verzekeren van continuiteit in een vereniging. Daarom starten de Vlis- singsen in oktober een campagne om jeugd van zes tot tien jaar te interesseren voor deze 'stoere' sport. 'Peanuts' ge noemd. Een goeie Nederlandse naam heeft men nog niet gevonden en een let terlijke vertaling (pinda's) lijkt volgens de Marathon-dames nergens op. "We treffen organisatorische nog voor bereidingen. maar het staat vrijwel zeker vast dat een peanuts ploeg uit Rotter dam of omgeving komt demonstreren", meldt Ineke van den Anker. "We willen ook de Vlissingse lagere scholen bezoe ken en hun interesseren voor de softball en honkbalsport. Ik denk overigens dat de kinderen wel interesse hebben. Zo'n grote leren handschoen en een knuppel: dat slaat hardstikke interessant en stoer". Het voordeel van het peanulsspel is vol gens Inneke van den Anker, dat het overal kan. "Zelfs met een tennisbal", illustreert ze. "En met het enorme tekort aan gymnastieklokalen voor de jeugd is er ook altijd wel een plaats voor te vin den. zoals bijvoorbeeld een school plein". De peanutspelregels zijn hetzelfde als bij de groten. Het verschil is, dat de peanuts geen werper hebben. De bal wordt vanaf een standaard geslagen. De peanuts- klasse gaat tot en met tien jaar. Daarna volgen de pupillen en de jeugd. Daar wordt wel een werper ingezet' "Op een speelse wijze worden de pea nuts vertrouwd gemaakt met het in Amerika zo populaire spel", zegt Ineke van den Anker. In het gymlokaal van de Vlissingse Frans Naereboutschool is in middels geregeld, dat de peanuts er iedere woensdagmiddag van vijf tot ze ven kunnen oefenen. Al geruime tijd trainen de Vlissingse da mes op het sportpark Bonedijke. Iedere woensdagavond zijn ze er vanaf half ne gen in de weer. Met het ingaan van het winterseizoen verhuizen de dames naar het gymlokaal van de Frans Naerebout school. De training bestaat uit een algemene warming-up en vervolgens worden twee technische onderdelen geoefend. Daar na worden wedstrijdsituaties gesinu- leerd en als slot moeten de dames sprinttrainingen doen. Alles is er echter op gericht om tijdens wedstrijden een zo hoog mogelijke prestatie te bereiken. In dat verband zegt Inneke van den Anker: "In een intervieuw met jullie krant zei PZC-sportverslaggever Joop van den Berg daar zeer zinnige dingen over. Hij stelde onder meer vast dat er in Zeeland een duidelijker keuze moet worden ge maakt tussen wedstrijdsport en recrea tiesport. Wij kiezen duidelijk voor de wedstrijdsport, prestatiegericht dus. Ons team is qua gemiddelde leeftijd dan misschien wat aan de hoge kant. maar dal betekent niet dal je dan maar moet recreëren. Als wij op hel veld komen willen wij winnen. En daarvoor trainen we". Wie interesse heeft om zich hij de Soft ballploeg van Marathon aan te sluiten kan contact opnemen met mevrouw Ineke van den Anker, telefoon 01184-65807. Adres: De Kempenaerstraat 19 Vlissin- gen. WESTKAPELLE - De raad van Westkapelle vergadert donderdag 17 september voor het eerst onder voor zitterschap van de nieuwe burge meester H.A. van Maldegem. Er ko men een zevental punten aan orde waaronder de vaststelling gemeen schappelijke regeling Zeeuwse mu ziekschool, het beschikbaar stellen van een crediet voor de openbare ver lichting, evenzo van een verordening afvalstoffenheffing en benoeming van vertegenwoordigers in gemeenschap pelijke regelingen en stichtingen. MIDDELBURG - In de Middelburg se sporthal 'De Kruitmolen'" kunnen de recreatiesporters weer tweemaal per week terecht. Elke maandagavond van negen tot elf en woensdagmorgen van half tien tot elf worden onder lei ding van recreatiesportleiders diverse spelen (basketbal, badminton, tennis, zaalvoetbal en -hockey) gedaan. Ma teriaal voor deze sporten is aanwezig. De sport- en spelinstuiven worden voor het tweede jaar gehouden. De organisatie is in handen van het bu reau Sport. Jeugd. Recreatie en Wijk centra. VLISSINGEN- In het 'Woltershuis" aan de Hogeweg 103-105 in Vlissingen start vrijdagavond. 18 september de soos 16 plus met een filmavond. Ge toond wordt rock-musical van de be kende regisseur Milos Forman. De film verhaalt over Amerikaanse jón geren en hoe deze zich verzetten tegen de gevestigde maatschappelijke orde middels muziek, bizarre kleding en opvallende haardracht. Medespelers zijn John Savage, Treat Williams en Annie Golden. De film begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Het Rozekruisersge- nootschap start in de maand september weer lezingen in Middelburg. Iedere maand wordt een lezing gehouden, waarvan de eerste vrijdag 18 september in het gebouw 'De Schakel' aan de Bachtensteene 14. De lezing, die om acht uur begint, handelt over 'De be vrijding van de innerlijke mens'. VLISSINGEN - In het dienstencen trum Bachten Reede wordt donderdag 24 september vanaf 14 uur een sjoel middag gehouden. Het is de bedoeling om dit regelmatig te herhalen. VLISSINGEN - De stichting op bouwwerk Vlissingen vergadert woensdag 16 september in het wel- zijnscentrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissingen. Behan deld wordt onder meer een notitie van het college van b en w over het func tioneren van het opbouwwerk. Onder het hoofdstuk financiën bespreekt het algemeen bestuur van het opbouw werk de vaststelling van de subsidie over 1980. de maximale subsidie over 1981 en de afwijzing daarover, de de finitieve subsidie ten behoeve van Su rinaamse en Antillaanse ingezetenen. Verder wordt de aanschaf van een nieuwe inventaris ten behoeve van kantoor en vergaderruimte besproken. MIDDELBURG - De afdeling Mid delburg van de Protestantse Christe lijke Ouderenbond in Nederland ver gadert maandag 23 september. Het is de eerste ledenvergadering van dit seizoen. De vergadering wordt gehou den in 'De Schakel' aan de Bachten steene en begint om 14 uur. Na het huishoudelijk gedeelte van deze mid dag, behandelt de PCOB-voorzitter het eerste gedeelte van 'Erfrecht'. Voor informatie kan men zich wenden tot de secretaris. Veersesingel 222 in Middelburg, telefoon 01180-29010. MIDDELBURG - In het_UVV-ge bouw aan de Herengracht 52 in Vlis singen wordt de komende weken een aantal kledingbeurz.cn gehouden. Woensdag 23 september is er een beurs voor heren- kinder- en winter- kleding 's middags van 14 tot 16 uur. Aanbieden van deze kleding 's mor gens tussen half tien en half twaalf. Maandag 28 september kan dames winterkleding worden ingeleverd, 's middags van 14 tot 18 uur. Deze wordt dinsdag 29 september verkocht van 9.30 lot 15 uur. De verdeelsleutel voor de opbrengst is 20 procent voor het vrijwilligerswerk en 80 procent voor de mensen die de kleding inbrachten. Raad Veere vergadert VEERE - De Veerse gemeentraad vergadert vanavond (Woensdag 16 september) vanaf half acht in het stadhuis. De agenda meldt 21 punten. Onder meer zal worden gesproken over het aanbieden van de begroting voor 1982, de verlenging van de over eenkomst met de PTT voor het ver richten van secretariewerk op de post kantoren en het verlenen van erfpacht aan de voetbalvereniging Veere van een perceel grond voor de bouw van een kantine bij het sportcomplex Bie- weg. k wordt de benoeming van een beheerder over het gymnastieklokaal in Vrouwenpolder besproken. Als één van de laatste punten meldt de agenda dat de raad een principe-uitspraak moet doen over de verkeersoverlast in de Dorpstraat in Gapinge. Dit gebeurt Op verzoek van de verkeersbelangen- groep in die plaats. VLISSINGEN - In samenwerking met Zeeland Sport, houdt de werkgroep Terre des Hommes zaterdag 19 sep tember een prestatieloop. Gestart wordt 's middags om kwart over drie bij cafe Huvers (Westduin). De af standen zijn vier en acht kilometer. Inschrijven vanaf kwart over twee. MIDDELBURG - Op uitnodiging van de wijkvereniging 'Zuid' brengt de Veronica drivc-in-show een bezoek aan die wijk in Middelburg. Dat ge beurt vrijdag 18 september en de dri- ve-in-show wordt gehouden in het Zuiderbaken 's avonds om acht uur. De wijkvereniging is er van overtuigd dal dit bezoek van de Veronica show. weer net zo'n succes zal worden als verleden jaar. MIDDELBURG - Wereld Wijde Zending, een Nedcfrlands genootschap dat wereldwijd inheemse zendelingen steunt, gaat in Middelburg (Dam 6) een zendingshuis openen. Zaterdag 10 oktober om twee uur 's middags wordt het huis officieel in gebruik genomen. Verder is er die dag een Open Huis tot 20 uur. 's Avonds wordt de film 'Heli Mission' getoond, waarbij met heli copters over moeilijk begaanbare zendingsgebicden wordt gevlogen. Ook dit jaar start het FNV weer nieu we eenjarige basiscursussen van de Vakbondsschool. Het aantal kursusplaatsen is uitge breid. Naast Middelburg en Goes, wordt deze cursus ook in Terneuzen aangeboden. De basiskursus loopt van oktober tot mei en omvat 25 avonden. In ieder thema worden aktuele en herkenbare onderwerpen behandeld. Daarbij gaat de kursus vooral uit van de ervaringen van de deelnemers. Te vens wordt ruime aandacht geschon ken aan vaardigheden als gesprek stechnieken en verslaglegging. Naast de basiskursus zijn er nu voor het eerst ook in Zeeland ook vervolgkursussen. Deze vervolgkursussen richten zich in eerste instantie op oud-kursisten en aktieve kaderleden. De vervolgkur sussen omvatten ieder 10 lesavonden en het onderwerp van de kursus wordt door de deelnemers mede bepaald. Opgave Mevr. M. Weeze- man(01180-12243 Daarnaast kan men zich ook op het Distrikfskantoor van het FNV melden (01180-25655). VLISSINGEN - In het Woltershuis aan de Hogeweg 103-105 start bin nenkort (bij voldoende belangstelling) een cursus EHBO. Deze cursus heeft een niet officieel karakter. Onder deskundige leiding komen voornamelijk ongelukjes in en om het huis aan de orde. De cursus wordt iedere maandag avond gehouden van 20.00 uur tol 21.30 uur. Voor informatie. Bert Sluis, telefoon 01184-14660. VEERE - Voor de inwoners van de gemeente Veere bestaat de mogelijk heid om elke donderdagavond vanaf half negen de mogelijkheid om deel te nemen aan sport- en spelactiviteiten in het gymnastieklokaal in de kern van Veere. Deze sportieve activiteit is georganiseerd door de wijkvereniging 'Zanddijk' in samenwerking met POOSR Veere. MIDDELBURG - Het Middelburgse vrouwencafé 'Trui' start maandag 21 september haar activiteiten weer voor Waleherse vrouwen. Tijdens de sei zoensopening wordt de film Adoptie van Maria Meszakos gedraaid. Deze Hongaarse film gaat uiteraard over de vrouwenbevrijding. Voorts spreekt men in het vrouwencafé over de laat ste nieuwtjes en de plannen voor het komende seizoen. De organisatie denkt bij die plannen makerij onder meer aan assertiviteit- straining. thema-avonden, vrouwen lijf en gezondheid. liet vrouwencafé is gevestigd in het poppentheater 'Parcival' aan de Brak straat in Middelburg. KAMPERLAND - 'Wereldkinderen' en de 'Nederlandse Vereniging van Pleeggezinnen' regio Zeeland trachten op hun familiedag (19 september) een bedrag van 750 gulden te verzamelen voor de inrichting van een speeltuin voor dubbel gehandikapte kinderen uit Indonesië. Momenteel wordt al gewerkt aan een tehuis met daarbij een school. Er zijn al twee huisjes klaar. Daarin wonen kinderen die licht debiel zijn en ook nog doofstom of blind. Een speeltuin wordt node gemist. Voor financiële bijdrage is een girorekening geopend met het num mer 190.65.52, onder vermelding 'dubbelgehandikapte kinderen'. Hel adres is Wereldkindercn, Loudan- straat 6 in Vlissingen. Voor informatie 01180-11342. MIDDELBURG - In en om het win kelcentrum Welsinge in Middelburg- Zuid (Magistraatwijk) houdt de Wijk vereniging Zuid op zaterdag 19 sep tember een grote rommelmarkt. Kopers en kijkers zijn vanaf 8.00 uur 's morgens welkom. GOES - Net als in 1978 vertrekt vanaf het NS-station Goes zaterdag en zon- 1 dag 19 en 20 september) de toe ristische museumlijn, de stoomtram Goes-Borssele. De nostalgische tocht voert langs het boeiende en afwisse lende landschap van Zuid-Beveland naar Oudelande. Daar wordt 'kop ge maakt', dit wil zeggen de locomotief wordt aan de andere kant van de tram gemanoevreerd. Ook wordt daar de loc opgepord en van water voorzien. Na deze aanschouwelijke bedrijvig heid bestaat er de mogelijkheid om een wandeling te maken van rond de 16 km. Mensen die wat minder kilo meter naar Baarland worden en nog korter (zes km) vertrekken vanuit Kwadendamme. De tram rijdt dan vanaf het eindpunt van de drie wan delingen ('s Gravenpolder) naar Goes. Aankomst is tussen 17 en 18 uur. Sociaal-Kultureel Werkt (SKW) De Hayman, een zelfstandig onderdeel van de stichting SKW Middelburg, dat Middelburg-Zuid (Dauwendaele en de Magistraatwijk) tot werkgebied heeft, start in de week van 14 september het seizoen van wekelijkse activiteitsgroepen voor kinderen en jongeren tot 15 jaar. Begin september zijn reeds de activiteiten voor vrouwen begonnen onder het motto 'Kom uit je Huis*, voor jongeren van 16 jaar en ouder (iedere donderdag van 20.00-22JO uur in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele). Ook de fotoclub van "De Hayman" die 's maandags vltn 19-21 uur draait voor jongeren vanaft 13 jaar en volwassenen, in het kantoor van 'De Hayman', draait reeds, zo ook de volksdansgroep voor volwassenen dinsdagavond van 20.15-22.15 uur in het Zuiderbaken. Vanaf deze week kunnen nu ook de kinderen van 4-12 jaar en de jongeren tot 15 jaar weer bij 'De Hayman' terecht. Evenals in voorgaande jaren draaien de activiteiten voor hen in de Magistraat wijk en in Dauwendaele afzonderlijk in de wijkgebouwen Zuiderbaken en Ont moetingscentrum. Dit is met uitzonde ring van een volksdansgroep voor 12-15 jarigen, die voor jongeren uit beide wij ken iedere dinsdagavond draait van 19.00-20.00 uur in het wijkgebouw Zui derbaken. Voor de kinderen van 4-12 jaar draaien er in iedere wijk een zevental groepen, terwijl er in beide wijken ook wekelijks ontmoetingsavonden voor 12-15 jarigen plaatsvinden. Vanuit laatstgenoemde ontmoetingsavonden vinden per wijk tevens één maal per maand disco- Vanaf donderdag 17 september wordt er in de 'Blauwe Zaal' van het cultureel theatercafé 't Schuttershof een jazz avond gehouden. Een van de jongste lo ten in het Nederlandse jazzwereldje - de 22-jarige René van Helsdingen - bijt het spits af. Het optreden van deze jonge jazz muzikant begint donderdagavond om negen uur. Van Helsdingen deed zijn eerste stappen op het jazzpodium in Amerika. Daar maakte hij ook twee platen, die in de jazztijdschriften lleszins ewondering oogsten. Hij is tijdens de concerten om geven door Amerikaanse muzikanten, behalve de drummer; Henk Zomer, ook een Nederlander. Het Amerikaans-Nederlands ensemble bestaat uit zeven personen. Zij spelen jazz-funk afgewisseld met avant-garde jazz. avonden plaats, in samenwerking met de jongeren zelf. Bij de begeleiding van de kinder- en jongerengroepen zijn bijna 60 vrijwillige medewerkers betrokken, naast de ber oepskracht van 'De Hayman'. Iedere aktiviteitsgroep wordt namelijk begeleid door drie of vier vrijwillige medewer kers, die op hun beurt proberen de be treffende groep vorm te geven. Voor informatie: 'De Hayman' Rent meesterlaan 245. 'Financiële problemen door wanbeleid directie en bestuur. Eventuele conse quenties: 120 ontslagen. Deze angst spreekt de federatie ABVA-KABO uit over het voorbestaan van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland. Zij houden daarom vandaag (woensdag 16 september) een ledenvergadering in de eetzaal van 'Vijvervreugd' aan de Kou- dekerkseweg in Middelburg, aanvang20 uur. Tijdens die vergadering zal de dis trictsbestuurder J.J.F. van Dongen, sa men met de leden de te volgen koers bepalen. MIDDELBURG - De organisten Paul Hermsen en Rob Nederlof, beiden leerlingen van Bram Beekman, geven zaterdagavond 19 september in de Middelburgse Oostkerk aan het Oost- kerkplein een concert. Tijdens dat concert worden werken vertolkt van Scheidt, J.S. Bach. Mozart. Langlais, Engelse Virginalisten en Jacques Bank. Van Bank worden composities voor vierhandig orgelspel uitgevoerd, iets dat zelden te horen is. Het concert begint zaterdagavond om acht uur en is een initiatief van de werkgroep mu ziek van het Zeeuws Genootschap. DOMBURG - De nieuwe kerkzaal van de Nederlands Hervormde Kerk aan de Domburgse Markt wordt vrij dag 18 september officieel geopend. De openingsplechtigheid begint om acht uur. De nieuwe kerkzaal kreeg de naam 'De Poort', afgeleid van het poortje dat er in vroegere jaren op de ze plaats stond. MIDDELBURG - Vrijdag 18 sep tember zullen in de voorzaal van het gebouw van de Provinciale Staten aan het Abdijplein in Middelburg, de commissaris van de koningin in Zee land. dr. C. Boertien. en diens echtge note traditioneel de eerste kaarten van het nieuwe Unicef-seizoen kopen. Dit gebeurt in aanwezigheid van een de legatie van degenen die zich jaar in. jaar uit voor de verkoop van de Uni- cef-wenskaarten op Walcheren in spannen. Daaronder zijn veel kinde ren. Unicef financiert met de op brengst van de kaartverkoop basis projecten in de gehele wereld, op het gebied van de gezondheids- en kin- derzorg in de ruimste zin. De bijeenkomst in het Abdijcomplex te Middelburg begint vrijdagmiddag om twee uur. MIDDELBURG - De Ontwerp-be groting 1982 van de gemeente Mid delburg is een dezer dagen gereed ge komen. Aanvankelijk zag het er naar uil dat de gemeente een tekort van 1.5 miljoen zou hebben. Dit bedrag is echter weggewerkt in de eerste Nota van Wijzigingen. Hel is zelfs nog mo gelijk gebleken geringe bedragen op te nemen voor personeelsuitbreiding en investeringen. De nadere specificaties kan men vinden in de Financiële Meerjarenplanning voor de jaren 1981-1985. De begeleidingsbrief bij de begroting 1982 zal vrijdag 25 septem ber gereed zijn. In de periode van 5 tot en met 23 oktober worden de begro tingsstukken besproken in de daar voor in aanmerking komende com missievergaderingen. De gemeente raad behandelt de ontwerp-begroting vervolgens in drie vergaderingen. De ze kunnen door belangstellenden worden bijgewoond. Maandagavond 9 november houden de zes fracties hun algemene beschouwingen. De behandeling van de begroting zal woensdagavond worden voortgezet met de beantwoording door het colle ge. Vrijdag 13 november, vinden de re- en duplieken plaats en 's avonds zal de begrotingsbehandeling worden voortgezet. VLISSINGEN- In het club- en buurt huis 'Scheldebuurt' aan de 'Glacis- straat in Vlissingen start een aantal cursussen. Iedere dinsdag wordt een cursus bloemschikken gegeven van 20.15 tot 22 uur. Nel van Driel is de cursusleidster. Donderdagmorgen van 9.30 tot 11 uur verzorgt mevrouw Moens een cursus volksschilderen. Voor informatie bij het club- en buurthuis: telefoon 01184-12302. ZAK POTGROND 1 ftc van 2.75 voor IJ Alle aanbiedingen geldig van 1 7 sept t/m 23 sept zolang de voorraad strekt Filiaaladressen: GOES: Lange Kerkstraat 8 MIDDELBURG: Lange Delft 99 VLISSINGEN: Walstraat 90 De Vlissingse Softbalploeg

de Faam | 1981 | | pagina 9