H i Centrale voor pleeggezinnen start voorlichtingscampagne Hongaarse muziek in Razzmataz HHMH D Meer Bewegen voor Ouderen wint enorm aan populariteit De Vlissinger - De Faam Woensdag 9 september 1981 TIEN JAAR DAMESVOETBAL IN OOSTKAPELLE Film Activiteiten in De Schuur Typemachine zoek na toneeluitvoering. Ringrijden in Koudekerke Cursussen in Marnix Open Avonden Scouting Zeeland Muzikale show Vrijwilligers gevraagd in 'De Zwaan' Toneelclub in 'Hel Woltershuis' Jeugdwielerronde Thema-avond in Vlissingen Bingo in Bachten Reede Vrouwenhuis opent Sportinstuif weer gestart Rommelmarkt Engels voor ouderen 15e Ruytermars Modelautoraces Voorlichting over TM Demonstratie koersbal in Bachten Poorte Vergadering opbouwcommissie Souburg Manifestatiemiddag werkenlozen Thema-avond Leger des Heils Sluiting jubileum "Vli jt en Volharding" Gevonden in Middelburg Wat te melden? BEL 01180-16859 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Buurthuis start activiteit voor werklozen 'Tafels' in Zeeuws Museum Tentoonstelling Marinus Fuit in 'Marquis' Scheve ogen a- Leider gezocht. Niet volwaardig Knokken tegen vooroordelen et damesvoetbal wordt nog steeds niet als volwaardig gezien. Dat is de mening van Cocky Wattel uit Serooskerke. die al tien jaar voetbalt in het 'eerste' damesteam van Oostkapelle. Ter gelegenheid van dit 10-jarig bestaan van de afdeling damesvoetbal van de V.V. V.V.Oostkapelle maakten wij een praatje met haar. Cocky was er bij toen tien jaar geleden een groepje dames kenbaar maakte, te willen voetballen. En nog steeds maakt zij deel uit van de selectie van het eerste team. Oostkapelle heeft -als enige in Zeeland - twee damesteams in competitieverband spelen. e centrale voor pleeggezinnen Zuidholland en Zeeland is op zoek naar gezinnen, die voor korte of lan ge tijd onderdak willen geven aan kinderen of jongeren, die om uiteen lopende redenen niet langer thuis of in een tehuis kunnen blijven. Daarom start de centrale deze maand een voorlichtingsactie. Als opwarmer wordt de Nederlandse speelfilm 'Nestwarmte' getoond. De film han delt over de problematiek van deze jongeren. De film draait woensdag 9 septem ber in de Condert- en tïehoorzaal aan de Verwerijstraat in Middel burg. donderdag 10 september in hét Anker' aan de Bonedijkestraat in Vlissingen en donderdag 8 okto ber in zaal 'Legediek' (achter het Leger des Heilsgebouw) in Goes. De aanvang van de voorstelling is steeds 20 uur. Het verhaal in de film is overbekend. Een gezin valt uit elkaar. Moeder over spannen. vader onmachtig, zoon Hans is hel huis uit. Na de zoveelste ruzie loopt moeder weg. De hulpverlening ontfermt zich over het kind. (Connie) Van de bu ren is weinig te merken. Vrienden en vriendinnen van Connie kunnen niet mee naar huis. omdat ze zich schaamt voor de ruzies. De politie kan niets doen. maar waarschuwt het maatschappelijk werk. Dan wordt Connie uit huis ge plaatst. naar het kindertehuis. Het tehuis is een geheel andere leefwereld met ei gen gewoontes en gebruiken. De 'des kundigen' pralen druk over oplossingen. De volwassenen menen het goed. maar kunnen de kinderen niet geven wat ze zoeken. Connie heeft behoefte aan "nestwarmte". De film is geregisseerd door Thijs Cha- nowski. De centrale startte haar activiteiten in 1967. Eén dame en zes heren verklaarden ten overstaan van een notaris, met een bedrag van éênhonderd gulden in de hand een stichting in het leven te willen roe pen, welke binnen de bestaande moge lijkheden, yoor kinderen met een gebrek aan een 'warm thuis' belangen wilde be hartigen. De oprichters waren in hun dagelijkse leven allen nauw betrokken bij de zorg voor het kind, zoals kinderbe scherming en daaraan verwante hulpver lening. Volgens de statuten zou de naam luiden: 'Stichting Centrale voor Pleeggezinnen'. De standplaats werd Rotterdam. Verder vermeldden de statuten dat de stichting tot doel had, hel bevorderen van de ge zinsverpleging ten behoeve van de kin derbescherming in de arrondissementen Dordrecht, 's Gravenhage en Rot terdam. In de daar op volgende jaren werden nog vier centrales in het leven geroepen. Zo ook de centrale Zuidhol- land-Zeeland. De centrale van pleeggezinnen is opge richt met als doelstelling gezinnen te werven en te selecteren ten gunste van kinderen en jongeren die niet thuis kunnen wonen en voor wie een gezins plaatsing is te prefereren boven een in ternaat. In de sociëteit 'Razzmataz' aan de Middelburgsestraat 113 in Oost-Souburg, geeft de groep 'Kalamajka' (Hongaars) zaterdag 12 september een concert 'vanaf 21 uur. Kalamajka brengt de Hongaarse boerenmuziek op eenzelfde vurige wijze en met nagenoeg dezelfde traditionele arrangementen als Muzcikas maar wel met een heel eigen repotoire. De groep bestaat sinds januari '78. De zes leden hebben echter daarvoor al deel uit gemaakt van amdere orkesten. Oorspronkelijke volksmuziek wordt gespeeld op authentieke instrumenten. De stijl is onmiskenbaar en verschilt dan ook van "de z.g. Hongaarse "stads"muziek de welbekende Czardan. Vesz onderzoek werd verricht in de dorpen m.b.t. de oude liederen en melodiën. Zelfs de speelwijze van instrumenten werd bestu deerd. OOST-SOUBURG - In het Souburgse buurthuis 'De Schuur' zijn de activi teiten weer opgepakt en verpakt in een wekelijks programma. Dat luidt als volgt: Donderdagochtend peuteracti viteiten. donderdagmiddag huisvrou- wengymnastiek. donderdagavond creativiteit voor volwassenen, vrijdag ochtend voor de peuters, zaterdag middag kinderactiviteiten vanaf vier jaar. dinsdagochtend peuteractivitei ten en woensdagmiddag activiteiten voor kinderen vanaf vier jaar. OOST-SOUBURG - Op 14 mei 1981 trad de toneel-cabaretgroep van dien stencentrum Bachtcn Poorte op in dienstencentrum Bachten Reede. De ze toneel-cabaretgroep bestaat uit ou dere inwoners van Souburg, en het is één van de activiteiten die uitgaat van de Slichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen. De groep heeft geen extra financiële steun en werkt zodiende veel met 'ei gen materialen'. Op deze bewuste 14e mei is er een ouderwetse typemachine, zoekge raakt. Ook na veel navragen is de ty pemachine niet terecht gekomen. Ieder die zich iets van deze typema chine kan herinneren of die weet waar hij is, kan kontakt opnemen met mevrouw Wolst, telefoon 01184-63403. KOU DEK ER KE - De Koudekerkse Ringrijders Vereniging houdt zater dag 12 september ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan een ringsteek- wedstrijd. In drie groepen strijden 75 ringrijders die dag om de ereprijzen. Tevens wordt afscheid genomen van ringoppasser W. van Sluijs, die ruim veertig jaar dit werk heeft gedaan. De wedstrijd wordt gehouden op het Dorpsplein en duurt van half negen tot half vijf. VLISSINGEN - In het club- en buurthuis 'Marnix' (SKW) aan de Noordbeckseweg in Vlissingen start in de week van 14 tol en met 18 septem ber een aantal cursussen. Het nieuwe programma omvat dezelfde activitei ten als verleden jaar, aangevuld met yoga en volksschilderen. Voor infor matie kan men terecht bij het cluben buurthuis 'Marnix', Noordbeekseweg 18 Vlissingen, telefoon 01184-67022. MIDDELBURG - Vanwege het vijf jarig bestaan van Scouting Zeeland worden in de districten Open Avond en gehouden. Deze vinden plaats in Oostburg (11 sept.) Goes (15 septem ber), en Sluiskil (17 september). Maandag 14 september is de Open Avond in Middelburg in het gebouw van de Paul Krügergroep, aan de Zuidsingel. De Open Avonden begin nen om acht uur. VLISSINGEN - De sectie Amateuris tische Kunstbeoefening van de Cultu rele Raad Vlissingen houdt in samen werking met het Vlissings Activiteiten Fonds zaterdag 12 september een muzikale show voor jongeren op de Vlissingse Grote Markt Deze begint om 15 uur en wordt voorafgegaan door een muzikale rondwandeling. Aan de muzikale show werken mee: de drumband VTV. majorettenpeloton Stars at Moonlight, showkorps Oranje Nas sau. de Jeugd Delta Band. de Show groep Vlissingen. het majorette pelo ton Irene. OOST-SOUBURG - Het schreeu wende tekort aan vrijwilligers in het buurt- en clubhuiswerk is nu ook in Souburg waarneembaar. Hoewel het buurthuis 'De Zwaan' (SKA) maan dag weer voor alle activiteiten is geo pend. dreigen er vanwege een tekort aan man (vrouw)-kracht activiteiten niet door te gaan. Om medewerk(st)er te worden moet men achticn jaar zijn. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Kris van Wezel en Gwendoline Pieterse in 'De Zwaan', telefoon 01184-61252. Voor nagenoeg iedere club zijn er da gelijks medewerkers nodig. VLISSINGEN - In 'Het Woltershuis', Hogeweg 103/105 te Vlissingen. gaai binnenkort - bij voldoende belang stelling - een nieuwe toneelclub star ten. Deze zal worden gehouden op don derdagmorgen van half tien tot elf uur onder leiding van Hans Verheul. Het is de bedoeling dat de club op een gezellige en e manier aan de gang gaat met het instuderen van kleine, een voudige toneelstukjes. Opgetreden wordt ondermeer tijdens de wijka- vonden, welke regelmatig in 'Het Woltershuis' worden gehouden. Zodra zeven mensen zich hebben op gegeven, gaat de groep van start. Men kan zich opgeven in 'Het Woltershuis', telefoon 01Ï84-14660. MIDDELBURG - Als een van de vaste activiteiten van de wijkvereni- ging 'Dauwendaele' in de gelijknami ge Middelburgse wijk. wordt ook dit jaar weer de wielerronde voor de jeugd van zes tot vijftien jaar verreden. Om 15 uur wordt gestart bij het Wij- dauplantsoen. Naast de vier groepen 'dikbanden' is er één groep op racefietsen. Naast de leuke prijzen die beschikbaar zijn voor de wielerjeugd. krijgt het eerst arrive rende meisje een speciale prijs. VLISSINGEN - Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het Vlis singse opbouwwerk, wordt donderdag 17 September in het welzijnscentrum Bachten Komme, een thema-avond gehouden met als titel 'de inrichting van ons milieu'. Aan deze thema avond wordt deelgenomen door de heer C. Spaans, directeur van hel adadviesbureau voor ruimtelijke or dening en vormgeving 'Stad en Land schap' in Middelburg. Hij geeft infor matie over de stedebouwkundige ont wikkeling in Vlissingen. Voorts leve ren de Vlissingse burgemeester, drs. Th.J. Westerhout en de wethouder van openbare werken E.G. Smit een bij drage. De discussie die na de pauze wordt gehouden slaat onder leiding van de heer A.J. Koene. VLISSINGEN - In het dienstencen trum "Bachten Reede", Vredehofiaan 42 te Vlissingen wordt dinsdagavond 15 september een bingo-avond ge houden. Er zullen vijf rondes bingo worden gespeeld met aantrekkelijke prijzen. Aanvang 19.30 uur. Kaarten zijn 's middags aan de zaal van het dien stencentrum verkrijgbaar. VLISSINGEN - Het Vlissingse vrou wenhuis opent vrijdag 18 september weer de deuren met een optreden van het Zeeuwse Dijkentheater. Daarna zullen er in het vrouwenhuis weer we kelijks activiteiten zijn. Zo i er iedere vrijdag vanaf half negen een 'Kafee- avond'. Eens in de veertien dagen wordt 's woensdags een thema-avod gehouden, te beginnen op woensdag 7 oktober. Voorts overweegt de organi satie van het vrouwenhuis om een klachtenbureau in te stellen. MIDDELBURG - ln de Middelburg se sporthal De Kruitmolen" kunnen de recreatiesporters weer tweemaal per week terecht. Elke maandagavond van negen tot elfen woensdagmorgen van half tien tot elf worden onder lei ding van recreatiesportleiders diverse spelen (basketbal, badminton, tennis zaalvoetbal en hockey) gedaan. Mate riaal voor deze sporten is aanwezig. De sport- en spelinstuiven worden voor het tweede jaar gehouden. De organisatie is in handen van het bu reau Sport. Jeugd. Recreatie en Wijk centra. MELISKERKE - De schietvereniging "Meliskerke" houdt zaterdag 12 sep tember een grote rommelmarkt met attracties als een rad van avontuur en een schiettent. Verder worden waar devolle spullen per opbod verkocht. De rommelmarkt wordt gehouden aan de Valkenburgstraat in Meliskerke en begint om negen uur 's morgens. Tegen vieren 's middags is de rom melmarkt afgelopen. VLISSINGEN - In samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit biedt de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen de mogenlijkheid om een cursus Engels te volgen in een van de dienstencentra. Gestart wordt indien er zich plus minus vijftien deelnemers hebben aangemeld. Dat moet gebeu ren voor 15 september in een van de dienstencentra. De cursus 'Engels voor ouderen' draait al een aantal jaren succesvol in Middelburg in het Schut tershof. VLISSINGEN - De wandelsportvere niging 'Willen ls Kunnen' hotidi za terdag 12 september voor de vijftiende maal de'Ruytermars', een wandelmars over de afstanden vijf. tien, vijftien, vijfentwintig en veertig kilometer. Deelnemers aan de langste afstand starten zaterdagmorgen om negen uur en voor de vijfentwintig kilometer wordt tuss n tien en half twaalfkestart. De overige afstandslopers Kunnen vertrekken tussen elf en half twee. Vertrekpunt is bij het WIK-clubhuis Willem III-kazerne aan de Vlissingse Oranjestraat. Op de te verdienen me daille staat een afbeelding van de Gouden Beker der Staten van Hol land. aangeboden aan Michiel Adriaansz. de Ruyter na zijn succes volle tocht naar Chattan. VLISSINGEN - De Walcherse Model Auto Club WAMAC) houdt zaterdag 12 september op het parkeerterrein van de MIRO in Vlissingen wedstrij den voor radiografisch bestuurde mo delauto's. Aan deze wedstrijden wordt door veertig deelnemers uil het hele land deelgenomen. Daaronder is een aantal toprijders. Ook een Zeeuwse topper verschijnt aan de start: name lijk II. den Dikken uit Heinkenszand. De wedstrijden beginnen om elf uur. In de voorronde wordt steeds vijftien minuten gereden en de drie snelsten gaan rechtstreeks door naar de finale. De twaalf daaropvolgende kunnen via een herkansing de finale bereiken. Verwacht wordt dat de halve finales tegen 15.30 uur en de finalerijders starten rond 16.30 uur. MIDDELBURG-In'De Schakel'aan de chtcnsteenc te Middelburg wordt dinsdag 15 september een voorlich tingsbijeenkomst gehouden over tran- cedente meditatie en de ontspan ningstechnieken. De bijeenkomst be gint dinsdagavond om acht uur. OOST-SOUBURG - Koersbal is,een gezellige sport. Dat bleek nog dit voorjaar, toen onder leiding van de consulent 'Meer Bewegen voor Oude ren' de heer Jo Evcrsdijk. in "Bachten Poorte" te Oost-Souburg dit spel is gedemonstreerd. In diverse diensten centra is hel al een ware rage gewor den en zijn onderlinge competities niet uitzonderlijk. In 'Bachten Poorte' overweegt men nu om ook een spel aan te schaffen. Om er echter zeker van te zijn dat er onder de Vlissingse en Souburgse ouderen een (blijvende) belangstelling is, wor den nog twee demonstraties door de heer Eversdijk gehouden. Dat gebeurt op de woensdagen 9 en 16 september tussen 10 en 11.30 uur. OOST - SOUBURG - De opbouw commissie Oost-Souburg vergadert dinsdag 15 september in het wijkcen trum 'Middenhof. De vergadering was aanvankelijk vastgesteld op dins dag 8 september De agenda ver meldt: verslagen van de geluidsover- last'De Zwaan', bewonerscommissie woningstichting 'Walcheren" en de werkgroep Fortress. Voorts wordt gesproken over de stand van zaken betreffende de gasterminals en de overslag in het Sloegebied. Ook de verkeersproblematiek in Souburg komt aan de orde. Gelet wordt daarbij op gevaarlijke kruisingen. MIDDELBURG - Het project mensen zonder baan start het nieuwe seizoen op donderdag middag 10 september met een "manifestatie van half twee tot vijf. Dit vindt plaats in het V.JV- gebouw, Latijnse Schoolstraat 10 te Middelburg. Gedurende de middag is er informatie te verkrijgen over de ac tiviteiten van het project en de activi teiten die het Jongerencentrum Mid- gard, het Vormingscentrum Jonge Volwassenen, bet Zeeuwse Instituut voor de Kunstzinnigc-vorming en de Zeeuwse Volksuniversiteit in het kader van het project organiseren. VLISSINGEN - In de koffiebar van het Leger des Heils aan de dr. Slaver- manstraat 39-41 te Vlissingen wordt zaterdagavond 12 september door Jan Beyen uit Middelburg een avond ver zorgt met als thema "het licht der wereld". Voor jongelui van 12 tot 14 jaar begint het programma om 19.00 uur én voor jongelui vanaf 15 jaar om 20.00 uur". OOST-SOUBURG - De muziekvere niging Vlijt en Volhardi in Oost-Sou burg besluit vrijdagavond de viering van het 60— jarig jubileum met een taptoe op het voetbalveld aan de spoorstraat te Souburg. Behalve de drumband en de fanfare van de jubi lerende muziekvereniging verleent ook de Showband Juliana Middelburg medewerking. Vlijt en Volharding heeft voor deze taptoe een grootse show ingestudeerd die eindigt met het vormen van het model '60 jaar'. De taptoe, die om 20.00 uur begint, is voor iedereen vrij toegankelijk. MIDDELBURG - In de periode van 17 tot en met 23 augustus zijn aan de balie van de Middelburgse politiebu reaus de volgende voorwerpen als ge vonden opgegeven: doos met sleutels - grijs wollenjack met rits maat 48 - zilveren schake larmband - bruine portefeuille - bankbiljetten - kinder T-shirtje van C&A - witte hoed - zilveren armband met groene steen - voorlopige ver blijfsvergunning ëurocheque pasje en betaalkaarten - sierstrip Volkswagen blauwe jack met geruite kraag - blauw nylon jack - vest I paar bruine da messchoenen - fototoestel - zwarte le ren portefeuille - map met zieken fondspapieren - knip portemonnee - map met ANWB-kaarten - spin - spiegel reflex camera - badtas met badspullen en suéde jasje. Ook dieren liepen doelloos rond in de stad. Namelijk een hond, reu, zwart/wit. In de periode van 24 tot en met 30 augustus zijn de volgende voorwerpen gevonden en aangegeven: blauw trainingsjack. maat 42 - groene laarsjes - overjas - kaki broek - witte japon - wit dames vest - bockenbon 25,— - diverse bankbiljetten - 2 por temonnees met inhoud trouwring - gouden oorbel en een zilveren speld - zilveren ketting - paspoort - brom fietsplaatje - Duits rijbewijs, poppen wagen en een baby dekentje. ln het Zeeuws museum aan het Abdij plein in M iddelburg is lot 30 september een tentoonstelling te bezichtigen van Klaas Gubbels. De kunstenaar maakt werk, waarbij hi. is gefascineerd door tafels, een object waarmee hij zie al ruim 20 jaar bezighoudt. Behalve op zondag is de tentoonstelling dagelijks geopend. In het SKA-buurthuis 'Open Hof wor den vanaf 15 september activiteiten ges tart voor mensen zonder baan. Er wordt daarbij gedacht aan zowel sociaal-cultu rele activiteiten alswel vormende cur sussen. Ook wordt in het 'Open Hof een ontmoetingsplaats gecreeerd voor men sen zonder werk. Elke dinsdagmiddag is het buurthuis van 13.30 tot 17.30 geopend. Er is dan gelegenheid lot spelletjes doen, er is een leestafel en de bezoeker kan iels drin ken. Ook hier de mogelijkheid om in formatie te krijgen over werkloos z deze ontmoetingsmiddagen het idee zal groeien, dat een groep belangenbeharti gers voor werklozen noodzakelijk is. Daarnaast zal de mogelijkheid aanwezig zijn om muziek te creatief bezig te zijn (pottenbakken, foto's maken). Voora bestaat de gedachte dat indien daar vanuit de deelnemers om wordt ge vraagd cursussen op te zetten. Bijvoor beeld sociale vaardigheid en oppert de organisatie het idee dat er initiatieven kunnen worden ontwikkeld om werk groepen te starten. Gedacht is aan een 'klussenbus' of andere activiteiten die in de 'kleinschalige werksfeer' liggen. Voor informatie: SKA-buurthuis 'Open Hof Alexander Gogelwcg 59 Vlissin gen. Telefoon 01184-^5453. Als de komende weken dezaaldeuren openzwaaien om deelnemers aan de een of andere groep, van "Meer Bewegen voor Ouderen" (MBvO) toe te laten, zal blijken welke enorme vlucht deze activi teiten voor ouderen heeft genomen. An no 1982 telt de organisatie, die uitgaat van Het Zeeuwse Kruis rond de 3500 deelnemers aan gymnastiek, volksdansen en zwemmen,. In vergelijking met 1977 is dat een verdubbeling, verdeeld over 204 groepen. Topper is nog steeds gymnastiek met 139 actieve groepen. In opkomst is het volksdansen met 59 groepen, maar zwemmen lijkt met zes groepen een stiefkind te zijn. De MBvO geeft voor dit lage cijfer echter als verklaring dat er gebrek aan ruimte is. De mijlpaal is Zeeland werd begin dit jaar bereikt, toen in het bejaardentehuis 'De Kraayert' in Lewedorp de 200ste groep van start ging. Tekenend voor het succes was wel dat in datzelfde bejaar dentehuis enkele weken later een twee de gymnastiekploeg startte. Uit de toename van de groepen blijkt dat er onder de oudere bevolking steeds meer belangstelling komt voor bewe gingsactiviteiten en dat deelname niet langer meer als iets uitzonderlijks wordt gezien. Een belangrijke bijdrage in deze vernomalisering, wordt vooral geleverd door de moderne aanpak. Er wordt steeds meer uit gegaan van wat ouderen nog kunnen. En het blijkt, aldus de MBvO, dat dit nog heel veel is. Daarnaast blijken ook de bemoeienissen van de dienst MBvO van het Zeeuwse Kruis debet aan deze ontwikkeling. Sti mulering, activering van organisatoren en opleiding en begeleiding van het kader en voorlichting en propaganda van deze dienst zijn doelbewust aange pakt en daar draagt met nu de rijpe vruchten van. De laatste jaren is het ac cent vooral op de kadertraining gelegd. Volgens de MBvO heeft dit er toe bijge dragen. dal er naast de kwantitatieve groei ook inhoudelijk vooruitgang wordt geboekt. Op enkele plaatsen in Zeeland zijn nu ook groepjes ouderen gestart met het bekende Franse spel Jeu de Boules. Daarnaast is uit Australië koersbal ko men overwaaien. Omdat deze noviteit ook binnenshuis kan worden beoefend. Inde Vlissingse galerie 'Marquis' aan de Nieuwendijk wordt vanaf 13 september een tentoonstelling gehouden met tekeningen, schil derijen en grafiek van Marinus Fuit. De tentoonstelling is de eer ste uitgebreide presentatie in 1980 van de in 1934 in Zaandijk gebo ren kunstenaar die nu woont en werkt in Haarlem. Marinus Fuit loont in Vlissingen recent werk. In een begeleidende tekst van een uitnodiging voor een tentoonstelling schreef een kunst criticus: „Zijn werk verraadt een perfectie die zijn realisme een fo tografisch aanzien geeft. Door het grafische karakter is het realisme van Marinus Fuit zo persoonlijk en onttrekt het zich aan modieuze aspecten van het hedendaagse rea lisme De expositie van de Noordhol landse kunstenaar is na de opening op zondag 13 september te bezich tigen tijdens de openingstijden, woensdag tot en met zaterdag 13.30 lot 17.30 uur en 's zondags van 14 tot 17 uur. Andere tijdens volgens afspraak. De tentoonstel ling duurt tot II oktober. AAn het eind van ieder seizoen is er een slotavond waarop de resultaten van het afgelopen jaar worden bekeken en bes proken. In al die jaren dat Cocky Wattel de Oostkapelse kleuren verdedigt- als linksbenige voetbalster speelt zij meestal linkshalf - heeft ze nooit de aanvoer dersband gedragen. Zij wil dat niet om dat haar man als trainer/coach optreedt. Zij wil voorkomen dat er 'scheve ogen' komen van haar ploeggenoten. Het eerste team van de Oostkapelse da mes speelt in de eerste klas tegen ploe gen uit Brabant en Zeeuwsch-Vlaande- ren; het tweede team komt uit in de tweede klas. Regelmatig worden de Oostkapelse da mes uitgenodigd voor toernooien builen •Seeland en ook daar worden altijd goe de resultaten geboekt. Of de komende tien jaar op dezelfde manier zullen ver lopen als de afgelopen tien jaar zal sterk afhangen van de trainer en leiders van de ploeg. Want aan de dames zal het niet liggen, die trainen er hard genoeg voor iedere week. Trainer Wattel tijdens een training van de damesvoetbalploeg van Oostkapelle. Het damesvoetbal i Oostkapelle is 22 juni 1971 n/ officieel opgericht. In het begin bestond de groep uit dertien da mes. Nu is het damesvoetbal in Oostka pelle uitgegroeid tot 39 leden, die weke lijks - op de woensdagavond - hard trai nen om hun conditie op peil te houden. De selectie voor het eerste team traint ook nog op maandagavond. Cocky Wattel begon haar voetbalcar rière op 18-jarige leeftijd. In die tussen tijd is er heel wat veranderd. Niet wat voetballen betreft, want zij speelt nog stcevds haar piartijtjé1 mee als enige oVerl. geblevene van 'het eerste uur'_ ïnmiddels is zij al een aantal jaren ge trouwd. Haar echtgenoot is Kees Wattel. die eveneens tien jaar bij het dames voetbal is Oostkapelle is betrokken. Hij is al die jaren trainer geweest van de voetbalsters en die functie oefent hij nog steeds uit. Daarnaast is hij leider van het eerste en het tweede team. Deze dubbelfunctie wordt een steeds grotere belasting voor Kees Wattel. die behalve de wekelijkse trainingen ook iedere zaterdag de dames moet begelei den tijdens de wedstrijden voor de com petitie. "We zijn hard toe aan een leider voor één van de dames-teams", vertelt echtegenote Cocky Wattel, "maar het valt niet mee om iemand te vinden die wekelijks zijn zaterdag opoffert aan het damesvoetbal". Haar man Kees is al eerder van plan geweest om met de training en begeleiding van het dames voetbal is Oostkapelle te stoppen. Vooral bij de geboorte van hun zoon Abco - nu drie jaar geleden - had hij plannen in deze richting. Maar wegens gebrek aan een opvolger moest trainer Wattel wel blijven. Dit is ook de reden dat de kleine Abco al zeer vroeg in de kinderwagen met zijn ouders mee ging naar het voetbalveld als moeder moest spelen en vader als leider hel elftal be geleidde., - Inmiddels is in huize Wattel een tweede kind geboren: zes weken geleden kwam dochter Lilianne ter wereld en ook zij zal evenals haar broertje, snel met het da mesvoetbal worden geconfronteerd. Want zowel moeder Cocky als vader Kees zullen voorlopig nog wel betrok ken blijven bij het Oostkapelse dames voetbal. Cocky Wattel is van mening dat on danks de fanatieke training van de da mes, hun verrichtingen door de manne lijke collega-voetballers nog steeds niet als volwaardig worden gezien. Toch is het spelpeil veel verbeterd en worden er vaak goedq combinaties op de grasmat gelegd. De leden van het damesvoettbal in Oostkapelle komen niet alleen uit Oost kapelle en omgeving. Zelfs uit Krumin- gen en Tholen komen enkele dames wekelijks naar Oostkapelle om te trai nen en te voetballen, plaatsje in het eer ste te behouden ofte verkrijgen' is er een gezellige en goede sfeer in de ploeg, verzekert Cocky Wattel.

de Faam | 1981 | | pagina 9