Middelburger Jacobs bouwt permanente expositieruimte voor houten scheepsmodellen W CURSUSARSENAAL ZVU IS AANZIENLIJK UITGEBREID Ambonese zangers in Vlissingen 4 Engelse brassband bezoekt Walcheren 9//e De Vlissinger - De Faam Woensdag 2 september 1981 illem Jacobs (39) bouwt momenteel in een huis aan de Molenberg in Middelburg aan een expositieruimte voor originele houten scheepsmodellen. Iedereen die een dergelijk model ergens in huis heeft staan, al of niet zelfgemaakt, kan dat tijdelijk aan Jacobs toevertrouwen. De Middelburger is sinds zes jaar met hart en ziel verknocht aan de hobby modelbouwen en ziet er brood in om een dergelijke expositieruimte op poten te zetten. Ook is er al een naam bedacht: IN 'T SCHIP. Moordwerk Origineel materiaal Volkskunst D MIDDELBURG VLISSINGEN Cursussen in Marnix Vrijwilligers gevraagd voor bezoek aan alleenstaanden Vergadering CNV districtsraad Walchers acticcomitee tegen (kern)wapenwedloop Bijzondere kerkdienst Cursus batikken Activiteiten in De Zwaan Ook nieuwe activiteiten Open Hof Verandering openingstijden museum Veere Fotoclub 'De Hayman' Orgelconcert in St. Jacobskerk Foto expositie Benoemingen bij SKW Nadorstloop Open Huis Scholieren in het Woltershuis Bijeenkomst over emancipatie Wandelen met de hond Dierenbescherming heeft tekort aan vrijwilligers Cursussen vrouwenraad Wat te melden? BEL 01180-16859 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg VOS informatie Bijeenkomst NV V-vrouw en Toertochten Theo Middelkamp Demonstratie koersbal in Bachten Poorte Taalcursussen Vergadering werkgroep Spuistraat Cursus poppen maken Sieraden maken Vido gespreksgroepen Zeeuws ploegkampioenschap Kanaalrace Gezinsfietstocht in Middelburg-Zuid Programma clubhuis Scheldebuurt Israëlmarkt Gemeenteraad Arnemuiden vergadert Vergadering raad Domburg Algemeen bestuur culturele raad vergadert -.mM ■pp ..Voorlopig hoef ik cr niet aan te ver dienen. ik zit in de steun en kan me wel bedruipen. Mettertijd hoop ik er echter mijn geld mee te verdienen", onthult Jacobs zijn toekomstdroom. Willem Jacobs kwam zes jaar geleden van Utrecht naar Middelburg. Zijn be roep is woningstoffeerder. „Ik kan niet onder een baas werken. Daar wordt ik gek van", legt hij uit. En: „lk ben een vrijbuiter en ga graag mijn eigen gang". Modelbouwen is echter zijn lust en leven. „Het is moordwerk. Je komt volledig tot rust als je er mee bezig bent. Al dat kleine frutselwerk: prachtig". En zijn enthou siasme wordt nog groter als hij zegt: „Mogelijkerwijs start ik nog met een groep modelbouwers. Het zit namelijk vol in Zeeland met mensen die de ze hobby beoefenen",. De boten die hij zelf maakt, bouwt hij na van originele tekeningen. „Er is echter enorm moeilijk aan te komen. Ik loop permanent de deuren plat van mensen waar die tekeningen of foto's zijn te ver wachten. Ik heb helaas niet altijd suc ces". Jacobs bouwt met originele materialen. Eiken, grenen en ijzerbeslag. „Ik bouw vooral schepen na die uitsluitend in Ar- nemuiden voor de garnalenvangst wer den gebruikt. Ze heten Hoogaarsen en hebben een heel apart zeil. Dat vind je nergens op de wereld. Ik haal juist daar uit de intentie om dit werk op poten te zetten. Het handhaven van een Zeeuwse traditie. Stomweg omdat deze schepen niet meer bestaan. Hooguit als plezier jacht Hem ontbreekt niet alleen een hoop in formatie over deze schepen;ook om aan origineel materiaal te komen is ontzet tend moeilijk. "Vooral oud eiken is erg schaars. Vaak zie ik dat mensen een huis verbouwen en het oude materiaal in de container gooien. Ze zouden e mij een enorm plezier mee doen. als ze dat ma teriaal. oud eiken dus, aan mij gaven. Desnoods ga ik er zelf om". Modelbouwen i g en kunst. Evenmin valt het onder de noemer van ambachtelijk werk. Jacobs: „Het is volkskunst. Vroe ger was het wel een ambacht. Toen bouwde men op de scheepswerf het te houwen schip eerst op model. Daarna diende het voor de bouwers als voor beeld. Dat gebeurt tegenwoordig overi gens nog steeds." De bouwtijd voor een scheepsmodel is rond de 200 uur. De grootte varieert van 60 cm tot een meter, op een schaal van 1:20. De modellen van anderen die Willem Jacobs in zijn expositie- en werkruimte wil laten zien moeten origi neel zijn. „Dat wil zeggen: het mogen geen bouwpaetten zijn. Velen hebben origineel model op zol/ der staan. De meeste vrouwen hebben er een hekel aan omdat het zo'n, stofnesten zijn. Ik zou willen zeggen: „Laat maar eens zien wat opa heeft gemaakt e Zeeuwse Volksuniversiteit heeft voor het komende seizoen weer een grote hoeveelheid wetenschap over te dragen. Voor wie goed zoekt is er altijd wel wat te vinden. Naast de bekende taalcursussen Engels, Frans, Duits, Spaans en Italiaans biedt de ZVU voor de liefhebbers ook de cursussen Noors, Zweeds, Rus sisch, Hebreeuws, Arabisch, Latijn en Servokroatisch. Naast de taalcursussen biedt de ZVU ook tal van scholingsbijeen komsten op het gebied van algeme ne ontwikkeling en bijeenkomsten handvaardigheid zijn eveneens in ruime mate in het aanbiedingspak ket opgenomen. In Middelburg worden de volgende taalcursussen gegeven: Engels, Frans. Duits, Italiaans, Spaans, Zweeds, Ara bisch. Nieuwe taalcursussen zijn: Latijn, Bijbels Hebreeuws en Servokroatisch. Ook de Ouderen worden niet vergeten. De cursus Engels voor Ouderen wordt gecontinueerd en bij voldoende belang stelling staat er een cursus "Spaans voor Ouderen" op het programma. Medewerkers van het M.O.B. geven weer een cursus over Kind, Gezin en Maatschappij. De cursus 'Kleine Klus jes Thuis' wordt eveneens geconti nueerd. Nieuw zijn de cursussen: Ge schiedenis van de Verenigde Staten. Mystieke stromingen in Oost en West, Kijken naar Muziek, De Schelde: van de bron tot aan Vlissingen, Houtbewer king, Beeldhouwen, Hindelooper schil derwerk, Boekbinden, Oud Schrift. Schaken, Yoga, Veldornithologie. Eveneens geheel nieuw is de "Voorbe reidingscursus toelatingsonderzoek 25 plus", een cursus in samenwerking met de Nutsacadcmie. Deze cursus is be doeld voor personen van 25 jaar en ou der, die een M.O. opleiding willen vol gen, maar niet voldoende vooropleiding hebben genoten. Na het volgen van deze cursus, kunnen de cursisten deelnemen aan het toelatingsonderzoek voor de M.O. opleidingen. Taalcursussen in Vlissingen zijn: En gels. Frans. Duits, Spaans. Russisch. De cursus Moderne Literatuur wordt ge continueerd. Nieuw is een cursus "Klei ne Klusjes Thuis" die wordt gegeven door docenten van de L.T.S. "Swanen- burgh". Een cursus Fotografie een cur sus Frans gegeven, terwijl de cursus Duits wordt gecontinueerd. In samen werking met het Nutsdepartement Vlis- singe worden de cursussen "Haute Couture", "Mensendieck" en "Vegeta risch Koken" gehouden. De 'City of Oxford Silver Band', een typische Engelse brassband, is zater dag, zondag en maandag te gast in Middelburg en Domburg. Dit ge beurt op uitnodiging van het Samen werkingsverband Middelburgse Korpsen (SMK), waarin alle Mid delburgse muziekkorpsen en drum- en showgroepen participeren in de gemeente Middelburg. Het Engelse gezelschap speelt zaterdag avond om acht uur in de Middelburgse koorkerk. Daar wordt een populair concert gegeven. Zondagmorgen speelt het orkest één uur op het Middelburgse Abdijplein vanaf half twaalf gewijde muziek. Maandagavond om 19.30 uur is het Engelse gezelschap te gast in Dom burg waar een concert wordt gegeven in het Openluchttheater. 'City of Oxford Silver Band bestaat uit dertig jonge musici. Allen volgden een gedegen muziekopleiding. Sinds 1972 komt de brassband tijdens concoursen uil in de kampioenssectie in Engeland. Tijdens hun bezoek aan Walcheren, wordt de dirigentenstok gehanteerd door de sinds 20 jaar in Engeland ver blijvende Frans Wolff. De Agape Singers uit Indonesië verzorgen op uitnodiging van de Pinksterge meente in Vlissingen zaterdag 5 en zondag 6 september een bijzonder gospel concert. Deze concerten worden gegeven in de Johannes Kerk aan de Bone- dijkstraat in Vlissingen. Zaterdag begint het concert om 19.30 uur en zondag om 14.30 uur. The Agape Singers zullen in Nederland tijdens meer dan 40 concerten te beluisteren zijn in kerken, schouwburgen en gevangenissen. Medewerking wordt verleend door Rev. Jakob Nahuway uit Jakarta. De organisatie is in handen van de St. Woord Muziek uit Zwolle. Het ensemble wordt gevormd door de uit Ambon afkomstige zangers Ade Manuhutu, Melky Goeslaw en Yonas Souisa. VLISSINGEN - In het club- en buurthuis 'Marnix (SKW) aan de Noordbeekseweg in Vlissingen start in de week van 14 tot en met 18 septem ber een aantal cursussen. Het nieuwe programma omvat dezelfde activitei ten als verleden jaar, aangevuld met yoga en volksschilderen. Voor infor matie kan men terecht bij het club- en buurthuis 'Marnix', Noordbeekseweg 18 Vlissingen, telefoon 01184-67022. MIDDELBURG - Voor het werkob- ject 'Vriendschappelijk Contact' hee de Middelburgse afdeling van de Unie V n Vrijwilligers een aantal nieuwe medewerksters nodig. De dames die aan dit onderdeel van de UW mee werken brengen regelmatig een be zoek aan ouderen, zieken en alleen staanden in de Zeeuwse hoofdstad. De opzet is om wat steun te brengen aan hen die ziek of eenzaam zijn. Hoewel de UW over het algemeen uit dames bestaat, mogen er zich deze keer ook mannen voor opgeven. Voor informa tie: mevrouw A. Vastenhoud. Mean derlaan 230 Middelburg, telefoon 36712. GOES - Donderdag 3 september houdt de CNV-districtsraad Zeeland een vergadering in de 'Prins van Oranje' te Goes aan de Nieuwstraat. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, bespreken de vak bondsleden onder meer een aantal mutaties in de Raden van Arbei en het Centrum voor Vakopleiding. MIDDELBURG - In het jongeren centrum Midgard aan de Kuiper spoort 12 in Middelburg wordt woensdag 2 september een bijeen komst gehouden met het doel een Walcherse actiegroep tegen de (kern) wapenwedloop te starten. Aanleiding voor de oprichting van deze actie groep is hel besluit van de Ameri kaanse regering om de de neutronen bom te gaan produceren. De bijeen komst begint woensdagavond om acht uur. Voor informatie kan men zich wenden tot de heren Nico van Mun ster 01180-15545 en Wil Mesman 01180-11892. MIDDELBURG - Zondag 6 sept. om 14.30 uur wordt een bijzondere kerk dienst gehouden. Deze interkerkelijke dienst, is afgestemd op hen die ver standelijk minder begaafd zijn. Dit maal wordt de dienst gehouden in de Ontmoetingskerk te Middelburg. Voorganger is ds. P.H. Borgers. Na afloop is er tijdens een koffiekon- takt gelegenheid voor ontmoeting en gesprek. VLISSINGEN - In Het buurt- en clubhuis 'Het Woltershuis', Hogeweg 103-105, zal binnenkort een cursus batikken worden gestart onder leiding van Jcanette Meerburg. Batikken is een oude Indonesische volkskunst. Met speciale batikwas kunnen mooie motieven op stof worden overgebracht en er door middel van di.erse verfba- den zeer verrassende resultaten wor den bereikt. De cursus omvat tien middagen en wordt donderdagmiddag van 13.45-15.15 uur gehouden. Men kan zich opgeven in Het Wol tershuis, tel. 01184-14680. OOST-SOUBURG - Hoewel het Souburgse buurthuis 'De Zwaan' nog steeds gebrek heeft aan vrijwilligers, starten maandag 7 september weer al le activiteiten. Iedere dag is er wel wat in het Souburgse buurthuis. Voor uit gebreide informatie kan men zich wenden tot het buurthuis, telefoon 01184-61252. VLISSINGEN - In het SKA-buurt- huis 'Open Hof start in de week van 7 september weer een aantal activitei ten. Voor de jeugd zijn er handenar- beidclubs, kookclubs, toneel, instuif en er is een kleuter en een peuter- groep. Ook wordt de tienerclub ver volgd en zijn er jongerenactiviteiten. Nieuw zijn de creatieve handvaardig heid voor volwassenen, (textiele werkvormen) op woensdagavond en donderdagmorgen, woensdagmorgen wordt in het Open Hof een wijk- ochtend gehouden. Voor meer infor matie kan men terecht bij het buurt huis, telefoon 65453. VEERE - Vanwege werkzaamheden is het Veerse museum 'De Schotse Hui zen' in september alleen 's middags toegankelijk voor publiek. Van dins dag tot en met zaterdag is de vaste kollektie te bezichtigen van 13.30 tot 17.00 u. Vanaf 1 oktober zal het mu seum gesloten zijn. MIDDELBURG - De fotoclub van 'De Hayman' gaat maandag 7 sep tember weer van start in Middelburg- Zuid. De fotoclub is bedoeld voor jongeren vanaf dertien jaar en wordt gehouden in het wijkgebouw 'Zuider baken' aan de Rentmecsterlaan. Ook volwassenen kunnen deelnemen. Tij dens de bijeenkomste wordt aandacht besteed aan de diverse aspecten van de fotohobby. De fotoclub komt iedere maandag van 19 tot 21 uur bij elkaar. VLISSINGEN - De organist Arie J. Keijzer uit Dordrecht verzorgt zater dag 5 september in de Vlissingse St. Jacobskerk een orgelconcert. Tijdens het concert (aanvang 20 uur) wordt werk gespeeld van Reinken. Böhm. Bach, en Keijzer. OOST-SOUBURG - De Vlissingse "wethouder van welzijnszaken D.J.P. Bruinooge opent woensdag 9 septem ber in de Openbare Bibliotheek aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg een fo to-expositie van de Vlissingse film en fotogroep 'Shot 68'. De opening vindt plaats om 16 uur. De tentoonstelling blijft tot 17 oktober en is toegankelijk tijdens de openingstijden van de bi bliotheek. VLISSINGEN - Bij de Stichting So- ciaal-Kultureel Werk Vlissingen (S.K.W.) is mej. E.F.B.M. Van Gemert benoemd lot medewerkster in het buurt- en clubhuis Het Buut. Deze benoeming geldt voor éên jaar op grond van de werkgelegenheidsver- ruimende maatregel. Mej. E.S. Leijnse is benoemd tot pcuterspeelzaalleidster in de Peuterspeelzaal De Hummeltjes (Papegaaienburg) MIDDELBURG - De atletiekvereni ging Dynamo 70 houdt vrijdag 4 sep tember prestatielopen over 10 Engelse mijlen, 4 en 8 kilometer. Tijdens deze Nadorstloop wordt tevens gelopen om het officieus Zeeuws kampioenschap 10 Engelse mijlen voor Zeeuwse atle tiekverenigingen. De start is om 19.00 uur aan de Nadorstwcg te Middel burg, vanaf 18.00 uur kan men in schrijven in de kantine van het sport park Nadorst. VLISSINGEN - Half september be gint in het club- en buurthuis 'Het Woltershuis' een OPEN HUIS VOOR SCHOLIEREN' Het begrip "scholie ren" is ruim getrokken. Gedacht wordt ook aan jóngeren, die wissel- diensten hebben en aan jongeren zonder werk. Het is de bedoeling dat dit 'Open Huis' iedere vrijdag van 12.00 - 15.00 uur wordt gehouden in Het Woltershuis Hogeweg 103/105, Vlissingen. Het is een ontmoetings plaats voor jongeren, waar een spel letje gedaan kan worden, een muziek je geluisterd, een drankje gedronken en zo maar wat gekletst kan worden. Het eerste 'Open Huis', is vrijdag 16 september. GOES - Leden van de D'66-werk- groep voor emancipatie houden twee informatieavonden in het wijkgebouw 'De Pit' aan de Appelstraat in Goes. Het gaat de D'66-werkgroep daarbij niet om 'politieke propaganda', maar zuiver om informatie te geven en te praten over de problemen die vrou wen '(nog steeds)' ondervinden. De bijeenkomsten vinden plaats op de dinsdagen 8 en 22 september en be ginnen om acht uur 's avonds. Voor informatie kan men zich wenden tot de dames Riet Kooyman-Peenen in Vlissingen. telefoon 01184-70290 of Joke Jorritsma-van Oosten in Mid delburg, telefoon 01180-27239. DOMBURG - De kynologenclub Zeeland houdt zondag 6 september een najaarswandeling, waaraan ieder een met de hond kan meelopen. De route voert de wandelaar langs strand en bos, via diverse posten waar vragen moeten worden beantwoord. Voor de beste zijn leuke prijzen te winnen. Na afloop is er een pannekoekmaaltijd. Voor opgave en informatie kan men zich wenden tot Wim Hamelink. tele foon 01100-20880. MIDDELBURG - 1)3 werkgroep Middelburg van de Nederland Ver eniging tol Berscherming van Dieren heeft een schreeuwend tekort aan vrijwilligers. Er bestaal weliswaar een actieve kern in de werkgroep, maar er blijft nog te veel werk liggen. Vooral mensen met enige inventiviteit en ini tiatieven mist men in Middelburg. Voor informatie kan men zich wenden tot mevrouw A. Havermans, Spren- klaan 5 in Middelburg, telefoon 01180-27638. De werkgroep Middel burg bestrijkt ook de gemeente Veere en Arnemuiden. MIDDELBURG - De stichting Mid delburgse Vrouwenraad verzorgt ook dit jaar weer een aantal cursussen. De cursus vergader- en discussietechöiek start 17 september (één morgen en avond). In de maand oktober wordt de- cursus ziekenverzorging gegeven. Ook staat een cursus verkeersveiligheid op het programma. Voor informatie kan men beflcn: 01180-13207. MIDDELBURG - De stichting VOS (Vrouwen Oriënteren zich in de Sa menleving) Middelburg houdt don derdag 3 september in 'De Brasserie' aan de Lange Delft in Middelburg een voorlichtingsbijeenkomst over de VOS vervolgcursus. Deze vervolgcur- sus is voor vrouwen die al een VOS- cursus volgden. Tijdens deze cursus wordt wat dieper op bepaalde onder werpen ingegaan. Voor informatie: Dieni Jongewaard 01180-15482 of Anneriet Smits 01180-14234. OOST-SOUBURG - De afdeling Souburg van de Vrouwenbond NVV vergadert dinsdag 8 september voor de eerste keer van het nieuwe seizoen '81-'82. Tijdens deze vergadering, die om kwart voor acht begint, wordt een diaserie getoond over Zuidafrikaanse vrouwen; hun strijd tegen de apart heid en de onderdrukking en vóór een vrij en democratisch Zuidafrika. Voorts worden er tijdens de bijeen komst van de Souburgse NVV-vrou- wen stekjes verkocht waarvan de op brengst ten goede komt aan een in te richten crèche in Tanzania. De bij eenkomst is voor iedereen toeganke lijk en wordt gehouden in de openbare lagere school 'De Grote Belt' aan het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg. OOST-SOUBURG - De tocrafdeling van de ren-en toerclub Theo Middel kamp' houdt zondag 6 september de traditionele Dammenroute. Deze tocht kan (naar keuze) over vier af standen worden gereden. Het zijn vrije toertochten met de afstanden 40 - 70 - 130 en 200 kilometer. Vertrek en aan komst is in Sportzaal van Duyven- voorde aan de Dongestraat in Oost- Souburg. Vanaf 8.00 tot 10.00 uur kan worden ingeschreven. De deelname staat open voor iedereen van 8 tot 80 jaar. OOST-SOUBURG - Koersbal is een gezellige sport. Dat bleek nog dit voorjaar, toen onder leiding van de consulen 'Meer Bewegen voor Oude ren' de heer Eversdijk, in 'Bachten Poorte' te Oost-Souburg dit spel is ge demonstreerd. In diverse diensten centra is het al een ware rage gewor den en zijn onderlinge competities niet uitzonderlijk. In 'Bachten Poorte' overweegt men nu ook een spel aan te schaffen. Om er echter zeker van te zijn dat er onder de Vlissingse en Souburgse ouderen een (blijvende) belangstelling is. worden nog twee demonstraties door de heer Eversdijk gehouden. Dat gebeurt op de woens dagen 9 en 16 september lussen 10 en 11.30 uur. VLISSINGEN - Binnenkort worden in het club- en buurthuis 'Het Wol tershuis', Hogeweg 103-105, taalkur- sussen gehouden onder leiding van Hans Verheul. Woensdagmorgen van 9.30 - 11.00 uur komt er Engels voor beginners en dinsdagmorgen van 9.30 - 11.00 uur Engels voor gevorderden. Een cursus Spaans voor beginners start maandagmorgen van 9.30 - 11.00 uur en Spaans voor gevorderden dinsdagavond van 21.15-22.45 uur. Voor degenen, die zich in de Neder landse taal willen bekwamen, komt er een cursus Nederlands op een nader af te spreken tijdstip. Alle cursussen omvatten tien lessen. Men kan zich nog opgeven bij 'Het Woltershuis', tel. 01184-14660. VLISSINGEN - De werkgroep 'Spui straat' van het wijkcomitee 'Binnen stad' vergadert woensdagavond 2 sep tember in het welzijnscentrum Bach ten Konime aan de Badhuisstraat in Vlissingen. Tijdens deze vergadering, die om acht uur begint wordt onder meer rehabilitatie-uitvoerin s 1 n Spuistraat besproken. VLISSINGEN - Het club- en buurt huis 'Het Woltershuis', Hogeweg 103-105, houdt weer een cursus pop pen maken. De cursusleidster, Ans van Brussel, gaat met de cursisten ka rakterpoppen maken op maandag morgen van 9.30 - 11.00 uur en maan dagmiddag van 13.30 - 15.00 uur. De cursus bestaat uit 10 lessen. Opgeven bij Het Woltershuis, telf. 01184-14660. VLISSINGEN - In het komende sei zoen staan in Het Woltershuis, Hoge weg 103-105. tal van cursussen op het programma. Anneke Gerestein uit Middelburg geeft iedere dinsdag van 14.00 - 15.30 uur een cursus sieraden maken. Zij zal behulpzaam zijn in het overbrengen van de fijne kneepjes van deze interessante creativiteitskursus. Ook de eigen fantasie kan hier vierd worden. De cursus omvat tien midda gen. Men kan zich aanmelden in Het Woltershuis. telf. 01184-14660. VLISSINGEN - In september wordt er in Vlissingen weer gestart met een Vido groep. Een Vido groep is een ge spreksgroep voor vrouwen in de over gangsjaren, die eens per twee weken bij elkaar komt om met elkaar te pra ten en naar elkaar te luisteren en allerlei andere ontspanningen zoeken om zo deze voor veel vrouwen moei lijke tijd op een zo prettig mogelijke manier door te komen. Vrouwen in de ovcrgangsleeftijd, die belangstelling hebben, kunnen contact opnemen met de volgende telefoonnummers. Voor Vlissingen: 13992 en voor Oost-Sou burg 61082. De eerste informatiemiddag wordt gehouden op dinsdag 8 september in hei Woltershuis aan de Hogeweg te Vlissingen. van 14 uur tot 15.30 uur. GOES - Ongeveer 28 ploegers nemen zaterdag 5 september deel aan de Zeeuwse ploegkampioenschappen 1981 in de Wilhelminapolder bij Goes. Onder de deelnemers C.P. Rijke die de Zeeuwse titel al viermaal vero verde en ook de Nederlandse titel al achter zijn naam bracht. Ook is er een vrouwelijke deelnemer en drie deel nemers met paarden, waaronder een vierspan. De wedstrijden voor het Zeeuwse ploegkampioenschap begin nen op 5 september om half twee. VLISSINGEN - De Vlissingse zweni- sportvereniging 'De Stormvogels' houdt zondag 6 september in het Ka naal door Walcheren voor de twaalfde keer de 'Kanaalrace', een landelijke langebaanwedstrijd over drie kilomei ter. Start en finish zijn voor het bo tenhuis van de 'Euyierschool' bij de Keersluis in Vlissingen. Het parkoers is Vlissingen-Souburg en terug. Na de wedstrijd worden prestatietochten ge houden over 500 en 1000 meter. Het programma luidt als volgt: 13 uur 3000 kilometer vrije slag heren; 13.10 uur 3000 meter vrije.slag dames; 13.20 uur 3000 meter schoolslag heren: 13.30 uur 3000 meter schoolslag da mes. De prestatietochten beginnen om 15 uur (500 meter) en 15.30 uur 1000 meter). De wedstrijden tellen mee voor de landelijke zwemkroniekbe- kers. dat betekent dat de landelijke top in Vlissingen het zilte kanaalwater in duikt. MIDDELBURG - Een van de eerste activiteiten van de wijkvereniging in Middelburg-Zuid is een gezinsfiet- stocht op zaterdag 5 september. Tij dens deze fietstocht moeten de deel nemers allerlei leuke en verrassende opdrachten uitvoeren. Gestart wordt zaterdagmorgen om half twaalf bij het wijkcentrum Zuiderbaken in de Mid delburgse wijk Zuid. VLISSINGEN - In het club- en buurthuis 'Scheldebuurt' wordt maandag 7 september gestart met het programma voor het seizoen '81-'82. 's Maandags is de figuurzaagclub van 18.30 tot 19.30 uur voor jongens en meisjes van acht tot twaalf jaar en op dinsdag van 16 tot 17 uur lekker kleien voor de jeugd van zes tot negen jaar. een toneelclub voor de jeugd van acht tot twaalf jaar en 's avonds is er een cursus bloemschikken. 'sWoensdags is er de instuif voor kinderen van vier tot twaalf en eveneens is er een tafeltennis instuif voor de jeugd van tien tot twaalf jaar. Donderdag is er een cursus volksschilderen en vrijdag volksdan sen voor de jeugd van zes tot twaalf jaar. Zaterdag kan de jeugd er terecht voor de soos (twaalf tot en met vijftien jaar). Éénmaal per veertien dagen wordt er in het clubhuis een Politiek Kaffee gehouden. Voor meer informatie o opgave als vrijwilligers (enkele clubs kunnen nog niet starten vanwege gebrek aan vrij willigers) club- en buurthuis 'Schelde buurt' Glacisstraat 97 Vlissingen. te lefoon 01184-12302. MIDDELBURG - Om de wat minder in het nieuws komende aspekten van de staat Israël onder de aandacht te brengen, houdt de stichting 'Reveil' op vrijdag 4 september een Israël-markt op het plein aan de Vrijlandstraat, tussen De I lockstcen en het winkel centrum Dauwendaele in Middel burg. Daaraan wordt meegewerkt door diverse organisaties, zoals het Is raëlisch Rode Kruis, het Israëlisch Verkeersbureau, en Israël Products. Voorts is er een rommelmarkt, stands met Israëlisch handwerk, textiel en andere produklen. boeken, informa tiemateriaal, muziek en snacks. Dit alles om 'goodwill' voor Israël te be vorderen en de economie van het land te steunen. De opbrengst van de rommelmarkt komt ten goede aan een speciaal pro- jekt. een stel jonge Middelburgse mensen. Cees en Joke Schipper, die binnenkort naar Israël hopen te ver trekken. ARNEMUIDEN - De gemeenteraad van Arnemuiden vergadert maandag 7 september om 19.30 uur in het ge meentehuis. De agenda vermeldt onder meer een aantal wijzigingen van de vaststelling der exploitatievergoedingen voor de bijzondere lagere scholen, verklop van grond in het bestemmingsplan 'Brak- kenburg' en de vaststelling van het woningbouwprogramma voor de ja ren 1982-1984. DOMBURG - De Domburgse ge meenteraad vergadert dinsdag 8 sep tember. Op de 12 punten tellende agenda staat onder meer het door trekken van muurtjes bij de Neder lands Hervormde Kerk. Na de rond vraag wordt afscheid genomen van hel raadslid A. Don. De vergadering begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - Het algemeen be stuur van de Vlissingse Culturele Raad vergadert donderdag 10 sep tember om acht uur 's avonds in het wclzijnseentrum Bachten Komme. De vergadering is openbaar. Tijdens deze bijeenkomst komt onder meer een toelichting op tafel op de functie van de werkgroep kunstzinnige vorming, die een aantal projecten aan kleuter en lagere scholen heeft aangeboden. Ook de stand van zaken met betrekking tot het cultureel fonds en het fonds bij zondere verenigingsactiviteiten staat op de agenda.

de Faam | 1981 | | pagina 9