WANT DAT IS DAAR ECHT GOEDKOO 68 129 39 65 189 109 SHERRY voor 295 De winter komt met een warme weldadige mode DRIE-DIMENSIONAAL TORENSPEL Erwten soep SOEP SOEPEN ERWTEN SOEP ROOK WORST Natuurlijk krijgt u de bekende pennymunt weer bij 35.- aan boodschappen. VOLGENDE WEEK ONTVANGT U TEGEN INLEVERING VAN DE MUNT De Faam Woensdag 2 september 1981 Spannend nieuw spel: Ramones- 'Pleasant Dreams' (Sire) Cockney Rejects- 'The Power and The Glory' (EMI) IL Top'El Loco' (Warner Bros) Squeeze - East Side Story (A M) Was (Not Was) (Ze Records) BLIK UNOX TOMATENSOEP MAGGI 4 BORDEN NU 4 SMAKEN 4 BORDEN BLIK ZAKJE ROYCO GROENTE SOEP ZAKJE HERO LITER BLIK OP ANTI DOSIS VOOR MOEILIJKE TIJD Veelkleurig Herenmode Lana l>^ inds kort is er een nieuw spannend gezelschapsspel verkrijgbaar: Jumbo's Torenspel. Het spel is drie-dimensionaal uitgevoerd en bevat een toren, waartegen vier ladders worden geplaatst. Vier hou ten ridders moeten proberen die toren te veroveren door stapje voor stapje hun ladder te beklimmen. Zij worden echter bedreigd door een torenwachter, wiens rondgang op de trans van de toren wordt bepaald door het gooien met een dobbel steen. Hij loopt rond op de torentrans waarop acht vlakjes zijn gemarkeerd, af wisselend wit en in de kleuren van de ridders. De spelers gooien om beurten voor hun ridders. Komt de torenwachter hierdoor op een wit vlak, dan mag de betreffende ridder een sport op de ladder omhoog. Komt de torenwachter echter op een gekleurd vak dan wordt de daar mee corresponderende ridder genadeloos en onder grote hilariteit van de tegen spelers via een vernuftig mechaniekje met ladder en al omlaag geworpen en kan weer helemaal van onder af aan begin nen. Hoewel fabrikant Hausemann Hotte (Jumbo) het spel aanbeveelt voor kin deren vanaf vijfjaar, zullen volwassenen hier zeker ook plezier aan beleven. Ge schikt voor twee. drie of vier spelers. Verkrijgbaar bij speelgoedzaken en speelgoedafdelingen van warenhuizen voor 34.50, inclusief een forse toren, kunststof ladders, houten ridders en to renwachter en een gebruiksaanwijzing in zeven talen, waardoor het ook met buitenlandse gasten gespeeld kan wor den of aan hen cadeau worden gedaan. De tragiek van de New- Yorkse 'Ramones' is dat hun talent voor het schrijven van korte, snelle rocksongs niet of nauwelijks wordt opge pikt door hel grote publiek. En dat is jammer want de neu neuroten-rock van Joeye. Dec-dec en de andere Ramones is bepaald de moeite waard. 'Pleasant dreams', hun zevende lang- speler, werd ditmaal niet geproduceerd door Phil Speetor maar door Graham Gouldman, de bassist van 10 CC. Veel maakt het allemaal niet uit: de Ramones klinken misschien wat minder snel maar zeker niet minder her kenbaar. Er slaat weer veel fraais op deze elpee. De plaat opent met 'We want the airwaves', een nummer met instrumentatie (geva rieerder) en de meerstem mige zang is de invloed van Gouldman merkbaar (7-11 en You sound like you're sick). In The KKK (Klux Klux Klan) took my baby away' schreeuwt de eeuwige tienerband het liefdesver driet op hartverscheurende wijze van zich af. Alles komt gelukkig weer goed in 'She's a sensation', kortom, luister en geniet. Peter. Platenmaatschappijen zijn soms moeilijk te volgen. Een met de Sex Pistols afgesloten platencontract werd door EMI na korte tijd verbro ken: de groep was volgens de platenmaatschappij te revolutionair Het feit dat de Engelse punk-formatie Cockney Rejects, ook be paald geen lieverdjes, wel bij EMI terecht kon doel dan ook wat vreemd aan. Van Cockney Rejects verscheen kort geleden een nieuwe, vrij verrassende studio-elpee The Power and The Glory'. slaast het geijkte 'van dik tout zaagt men planken' verk komen er ook wat rus- iger nummers op voor waarvan de instrumentatie een stuk gevarieerder is dan we lot nu toe van de groep gewend zijn. "It's over" is een lief pop liedje. waarin fraai wordt gezongen. Het instrumenta le "Bye", waarin wordt geëxperimenteerd met een synthesizer, zou een num mer van de helaas veel te vroeg overleden Engelse Jazzrock-formatie UK kun nen zijn. "Lumon" is acous- tisch en erg mooi. Vanzelf sprekend bevat deze elpee ook het nodige ruige stamp werk. Sterk vind ik 'The Po wer and The Glory", het Sex Pistolsachtige titelnummer en "On the streets, again",, het nieuwe volkslied van de Engelse straatvechters. Prima elpeetje. ZZ Top is een goor Texaans trio dat gespecialiseerd is in loeiharde blues-rock. De groep, opgericht in 1970, bestaat uit ex-leden van Moving Sidewalks' (Billy Gibbons) en 'American Blues' (Dusty Hill en Frank Beard). Vooral in Amerika leeft ZZ Top een indruk wekkende live-reputatie. Van oude rotten in het vak. .vant dat zijn Gibbons, Hill ;n Beard, mag worden ver wacht dat ze kwaliteit leve- -en. Gp 'El Loco' stellen de he ren in dal opzicht bepaald niet teleur. Gitarist Billy Gibbons weet de fraaiste (lees vuilste) licks uit z'n gi taar te halen. Met name in de wat snellere nummers (Tube Snake Boogie. Ten root Pole, Don't tease me. Pearl necklace en Groovy little hippie dad) speelt de ZZ-Top'er de sterretjes van de hemel. Dat de heren ook wel eens naar de Eagles ge luisterd hebben is te horen in 'Leila' (fraaie stcel-gitaar solo) en 'It's so hard'. Even mooi als de titel is 'llaeven Hell or Houston', terwijl 'Party on the rocks' een pri ma. dus ruitje uitsmijter is. Peter. De Britse popgroep Squeeze maakt al jaren hecht door timmerde popsongs, met een duidelijke Britse onder toon en veel soulinvloeden. Vier elpees liggen er nu al, en de laatste, "East Side Story" bevat weer minstens vier kandidaten voor de hit parade, net als de vorige platen. Toch wil het niet zo lukken met de groep. Squeeze maakt het soort van popmuziek, dat in Europa niet zo schijnt aan te slaan. Elvis Costello, Nick Lowe, en Dave Edmunds zitten in dezelfde hoek. Het zwakke punt van Squeeze is de "ka- e" aankleding van de num- ners. waardoor de conimer- •iële kanten die onmisken baar aanwezig zijn. te weinig worden benadrukt. Het is misschien allemaal te sim pel. pretentieloos en recht voor z'n raap om de Neder landse platenkopers te im poneren. Een lekker swin gend. simpel soulnummertje als "Tempted" zou in een vollere, opgesmukte versie van bijvoorbeeld de Pointer Sisters een regelrechte hit zijn. Nu is die kans miniem, ook al ligt het nog zo lekker in het gehoor. De meerstemmige zang is wel lekker ongecompliceerd, naar soms bijna vals of he lemaal er-net-naast zoals In het opzettelijk vals gezongen (en gespeelde) "Haeven". In andere nummers, zoals "There's no tomorrow" klinkt Squeeze weer bijna "Out come the freaks" heel een van de nummers op deze elpee, maar het zou net zo goed kunnen gelden voor het platen maatschappijtje van Michael Zilka. waarop deze plaat verscheen: "Ze Records". Zilka is er in een paar jaar tijd in geslaagd een uniek stelletje bizarre musici bij elkaar te krijgen. Het label biedt onderdak aan voornamelijk de nieuwe lichting "fusion"-musici. In vloeden van disco, rock ,cn vooral funk worden gemix- cd me< het hoofdbestand deel: moderne jazz. De re sultaten zijn verschillend; maar de belangrijkste groe pen op "Ze Records" doen toch wel enigszins aan el kaar denken: "Kid Creole and the Coconuts". "James White The Contorloins", en dan nu: "Was (not was)", een Amerikaans gezelschap, opgebouwd rond Don en David Was. Hun debmitelpee is ronduit sensationeel. Na he "even wennen" volgt het vergelij kingen-trekken. Geflipte zoontjes van Captain Beef- haert. stoned verdwaald in de disco en hoge, onbetaalde rekeningen van de psychia ter? Wie weet. F.r is veel mo gelijk hij "Was (not was)". Een gigantische begelei dingsgroep van gitaristen, zangeressen, synthesizers, blazers en slagwerkers men gen jazz, funk, disco, rock en paranoia dooreen tot een swingend duivclsdrankje. dat "Was (not was)" heet. In tegenstelling tot stalgenoten als James White en Kid Creole overheerst bij dit duo niet de humor, de vrolijke, grappige benadering, maar de angst, de dreiging, de achtervolgingswaanzin en de nachtmerries. Angst cn Waanzin lijken de stuwende krachten achter de composities, die geen van allen een "normaal" onder werp hebben. Terug naar de muziek. Het merendeel van de plaat bevat stevige, zwar te funk met schitterende blazerssoli, soms zwaar gi- taarwerk zoals in "Carry me back te old Morocco" en felle dameskoortjes. Harde discoritmes, dreigen de geluiden, de verknipte, verwarde radio-stem van president Reagan en een vioolsolo zijn te horen in "Tell me that I'm drea ming". een prachtig num mer. en, nou ja, u begrijpt het al. er gebeurt zo ontzet tend veel op deze plaat dat het onmogelijk is hier alles te noemen. Twee nummers worden be heerst door het "gesproken woord", onheilspellend be geleid, over waanzin en angst ("oh, mr. Friction") en een jongetje dat naar de bizarre observaties van z'n vader luistert, met regen en voor bijrijdende auto's op de achtergrond ("The sky's ablaze"). Gelukkig zijn de wrange teksten op "Was (not was)" niet gekoppeld aan neer slachtige. treurigmakende mincurmuzick. De elpee swingt als een trein en is iiat mij betreft de beste plaat van de laatste maanden. John als do Beatles in een Paul McC'artncy-nummer. I lel zes t igerj a re nsou ndje van "East Side Story" komt erg spontaan en vriendelijk over. maar mist meestal net die stootkracht die nodig is om aan de top te komen. Dat is jammer voor "Squeeze"' ên de hitparade. John KOOPJE IN DEPENN Veel zachtheid, veel souplesse en vooral veel kwaliteit. Dat is het the ma van de nieuwe wintermode 81/82, waarin warmte en weldadigheid in zuiver scheerwol de strijd aanbinden met guurte en recessie. En net als vorig jaar viert daarbij de combina tiemode hoogtij. Mode is emotie, zeggen de mensen die het weten kunnen. Ze bedoelen dat lekkere kleding méér is dan een stof in een kleur en een lijn. Oude waarden als kwaliteit, warmte, wel dadigheid, echtheid en rijkdom vor men samen een gevoel, dat terug komt bij consumenten die leven in een onzekere tijd. Tijden zoals deze. Vandaar de warme, weldadige mo de, van deze winter. Als anti-dosès. Met zowel voor dames als voor he ren. voor binnen als buiten en voor sportief en chic extra veel stoffen van Zuiver Scheerwol. Omdat het Wolmerk zekerheid geeft voor de mooie kleuren en zachte, soepele kwaliteit die de komende maanden het meest gevraagd zal zijn. Damesmode Nieuw en uiterst comfortabel in de da mesmode 81/82 is de uitheemse stijl van berber. Joyeus wijde jassen, rokken en capes in aangeruwde, dekenachtige stof fen met folkloristisch tintje in natuur lijke kleuren die zich heerlijk laten com bineren met bonneterie in fraaie ja- quard-dessins. Praktische, sportieve combinatiemode bieden de fraaie, ruige stoffen in de "Englisch Country Look". Wie uitgaat van een vaste basisgarderobe kan via kleine variaties (vooral in de broeken en rokken) steeds weer anders voor de dag komen. Ook al uit Engeland komt de "College"- stijl. Stijlvol en chic met veel flannel en velours in een eenvoudige lijn waarbij de subtiele details voor eigentijdse verras singen zorgen. Op de neutrale en klassieke donkere basiskleuren kan ook deze winter naar eigen smaak worden gecombineerd met natuurlijke bostinten. de zachte pastels en (nog steeds) felle, sportieve kleuren. In de herenmode maken de combinaties dit seizoen meer furore dan ooit. Ge dragen met een warme pullover of sli pover geven ze het modebeeld 81/82 voor de man een levendig aanzien. In de kostuums ligt de nadruk op de elegante stofkeuze waarbij soepele kamgarens van Zuiver Scheerwol de hoofdrol spe len. De elegantie komt vooral tol uit drukking in de subtiele dessins: krijt- streepjes, fijne visgraten. Prince de Gal les. ruiten mei overruiten in geraffi neerde kleuraccenten. Hoe de warme weldadigheid van de nieuwe wintermode eruit ziet. kunnen ruim 2 miljoen consumenten in de Be- nelux-landen thuis rustig bekijken als bij hen deze weken het Wolmerk-blad Lana in de bus valt. Daarin is een representa tieve selectie gebundeld van het grote aanbod dat dit najaar in de winkels hangt. Het blad is dan ook bedoeld om de consument die op zoek is naar kwali teit een richting te wijzen. Naast veel aandacht voor de nieuwe dames- en he renmode zijn er uiteraard veel voor beelden van de juist deze winter zo be langrijke bonneterie. Extra is in dit gra tis blad dit jaar "Kreatief" opgenomen waarin 16 pagina's breimode in Zuiver Scheerwol worden gepresenteerd. Lana is een uitgave van het Internationaal Wol Secretariaat Benelux.

de Faam | 1981 | | pagina 6