GEMEENTE GAAT WERKEN MET PROJECT "ALLE STEMMEN GELDEN" O Q. SL 5' week OPENBARE VERGADERINGEN IN SEPTEMBER Q. 2 - 9 SEPTEMBER O 3 O O AANVRAGEN MENU TAFELT JEDEKJE' week 7 t/m 12 sept. NIEUWE MAATREGELEN ff BESCHIKKINGEN gemeenteraad brengt van 4 tot en met 7 sep tember a.s. een bezoek aan Folkestone. En dat op uitnodiging van het ge meentebestuur van deze Engelse zusterstad. Geïn teresseerden in deze ju- melage kunnen terecht bij het bureau Voorlich ting. Op het moment dat wij deze rubriek schrijven mogen we zeker nog spreken van goed weer. Een duik in het buitenbad van het zwembad "Poelendaele" durven we ieder dan ook aan te bevelen. Overigens kan dat nog maar tot 7 september a.s. Daarna bent u voorlopig weer aangewezen op het binnenbad. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Lange Noordstraat 19, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Beroep tegen overheidsbeschikkingen - Ontwerp-programma Welzijnsactiviteiten 1982 voor de gemeente Middelburg. Alleen om in te zien Tweede Structuurschema en Beleidsnota Drink- en Industriewatervoorziening. De inspraaktermijn loopt tot 1 oktober a.s. Met name bedrijven aan Achter de Houttuinen, Herengracht, Penning- hoeksingel en omliggende straten die voor hun werkzaamheden afhankelijk zijn van water krijgen de komende dagen wat problemen. Het schoonma ken van het waterleidingnet maakt het n.l. nodig voor een bepaalde periode het water af te sluiten. Woensdag 2 september 1981 De gemeente Middelburg onderhoudt nauwe contacten met de zustersteden Folkestone (Engeland), Vilvoorde (België) en Nagasaki (Japan). Activiteiten over en weer vinden regelmatig plaats. Het rubriekje "In Woord en Beeld" geeft daarvan deze week twee voorbeelden. Melding wordt gemaakt van een bezoek van onze gemeenteraad aan Folkestone en aandacht wordt gevraagd voor een culturele avond in het stadhuis, die wordt verzorgd door gasten uit Nagasaki. Met het gezelschap komt ook een vertegenwoordiging van het gemeentebestuur van de Japanse zusterstad mee. Nu zal het gebeuren in Engeland voor u van minder belang zijn dan hetgeen in Middelburg op het programma staat. Naar Folkestone kunt niet mee, maar wel wordt u in de gelegenheid gesteld woensdag 16 september de bijeenkomst in het stadhuis te bezoeken. De volgende week krijgt u daarover alle informatie. Het is zeker ook de moeite waard eens een bezoek aan de voorlichtingswinkel te brengen. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag braadworst, bietjes, aardappelen woensdag jachtschotel, rode kool donderdag karbonade, spinazie, aardappelen vrijdag kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag rundvlees, sperziebonen, aardappelen Culturele Adviesraad, woensdag 9 om 20.00 uur Secr: 'de heer J. Vuijk (spreekrecht) Volksgezondheid en Milieubeheer, donderdag 10 om 16.30 uur Secr: de heer M.C. Westveer (spreekrecht) Sociale Zaken, vrijdag 11 om 16.30 uur Secr: de heer J.M. Kouwer (spreekrecht) Onderwijs, maandag 14 om 16.00 uur Secr: de heer L.F. Hamelink (spreekrecht) Financiën, dinsdag 15 om 15.30 uur Secr: de heer H.C. Mulder (spreekrecht) Bestuurscommissie Culturele Zaken, donder dag 17 om 15.30 uur Secr: de heer J. Vuijk (spreekrecht) Vrijwel alles in Nederland wordt van de wieg tot het graf voor iedereen geregeld. Je kunt het zo gek niet bedenken of er is wel een speciale wet, een aparte regeling, een verordening, een formulier en een afzonderlijk loket voor. Natuurlijk is het mooi, dat alles zo keurig in systemen en voorschriften is vastgelegd. Maar het heeft ook zijn nadelen. "Besturen" is voor veel mensen te ingewikkeld geworden. Alle stemmen gelden In een democratisch land heeft een ieder het recht over de schouders van de mensen die beslissingen nemen, mee te kijken. Wij vinden dat politici, bestuurders, en amb tenaren niet achter gesloten deu ren moeten werken. Maar door de vele en ingewikkelde regels blijkt dat in de praktijk soms moeilijk. Voor velen soms ondoenlijk. Veel mensen worden daardoor afge schrikt en haken af. Deze onver schilligheid vormt een reëel ge vaar voor het doelmatig functio neren van onze democratie. Daar om moet er iets aan worden ge daan. Het ministerie van Binnen landse Zaken heeft nu in samen werking met diverse instanties een groot landelijk project opge zet, dat de naam "Alle stemmen gelden" meekreeg. Dit project probeert helderheid te brengen in de wijze waarop er in Nederland wordt bestuurd. Duidelijkheid in de democratische gang van zaken. Niet op een manier, waarbij men van boven af uitlegt hoe het landsbestuur in elkaar steekt. Nee, het gaat over gewone mensen in hun eigen situaties. Zo wordt een basis gevormd, waarop men zelf binnen het bestuurlijke complex uit de voeten kan. De bedoeling "Alle stemmen gelden" bestaat uit drie films en twee boeken, bedoeld voor scholen, vormingscentra, buurthuizen, moedermavo's, Vos- cursussen, gemeentelijke voor lichtingsdiensten en ga zo maar door. Het is belangrijk te weten dat het project ruimte laat voor de meest uiteenlopende discussie punten. De deelnemers krijgen de gelegenheid om het thema "demo cratisch bestuur" vanuit alle mo gelijke invalshoeken te benaderen. Om in een beperkt aantal lessen of bijeenkomsten dit onderwerp te willen verhelderen lijkt bijna on begonnen werk. Politiek, overheid en besturen zijn voor velen ontoe gankelijke zaken, omdat er vaak lastige woorden en ingewikkelde begrippen aan te pas komen. Kranteartikelen bijvoorbeeld zijn daardoor moeilijk te begrijpen. Onderwerpen van actualiteiten rubrieken en van politiek getinte uitzendingen op radio en tv lijken nogal eens saai en nauwelijks te volgen. In "Alle stemmen gelden" wordt gewone, alledaagse taal ge bruikt. Hierbij komt dat de zeer toegankelijke opbouw van het project de deelnemer vrijwel moeiteloos naar de kern van de zaak voert. De films en boeken beginnen steeds dicht bij huis en klimmen vervolgens stap voor stap naar hogere bestuursvormen. Uiteindelijk verkrijgt men veel practische kennis, die dagelijks van pas komt. Want "Alle stem men gelden" leert vooral ook hoe men zelf actief kan zijn. De films De basis van het project wordt ge vormd door drie films, die zijn ge maakt door de cineast René van Nie. De films, elk ongeveer 15 mi nuten lang, vormen een serie van drie verhalen vol herkenbare ge beurtenissen. De deelnemers aan het project zullen zich zeker Kun nen verplaatsen in situaties als: raampje open of dicht, speelter rein of nieuwe weg, blokverwar- ming of niet e.d. Alledaagse situa ties dus, waarin beslissingen wor den genomen, waarin dus wordt "bestuurd". En dan ontstaan pro blemen, die je door kunt trekken naar besturen op alle niveaus. De boeken Jan van Lieshout schreef bij de films twee speciale boeken. Een boek is speciaal gericht op scho lieren en mensen die nog weinig in aanraking zijn geweest met "be sturen". Het andere boek bevat veel praktische aanwijzingen en informatie voor hen die al vaker met "besturen" te maken hebben, maar nog niet altijd de juiste weg weten te vinden. Landelijk, pro vinciaal en gemeentebestuur ko men daarin aan de orde. De gemeente Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben inmiddels be sloten dat het gemeentelijk bureau Voorlichting met het project mag gaan werken. Geld is beschikbaar gesteld voor aanschaf van de films. Scholen, vormingsinstituten, ver enigingen, Vos-cursisten en ver dere belangstellenden kunnen in groepsverband de films op aan vraag in het stadhuis komen be kijken. Na overleg is het tevens mogelijk door een voorlichter het functioneren van een gemeente bestuur nog wat nader te laten uitdiepen. Een bezoek aan de raadszaal kan daarbij ingepast worden en desgewenst kan de me dewerking gevraagd worden van één of meerdere Middelburgse be- stuurderen. Voorlichting dus als ondersteuning van democratische vorming. Het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19, zal u graag nader informeren over alle mogelijkhe den en kan ook aangeven waar u eventueel zelf het materiaal kunt kopen, als daar behoefte aan is. Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van - het bestemmingsplan Magistraatwijk voor uitbreiding van de woning aan de Oude Vlissingseweg 43 en voor het bouwen van een autobox bij het huis aan de P. Boddaertstraat 7 - het bestemmingsplan Breeweg voor de bouw van 23 woningen aan het Karei Doormanplein ter vervanging van de woningen 4 t/m 14. Tot 4 september kunnen schriftelijke bezwaren bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De bouwplannen en schetsplannen liggen tot dezelfde datum ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tegen het ontwerp van de tweede planverandering van het bestemmingsplan "Griffioen II" kunnen tot 3 september schriftelijke bezwaren worden ingediend. Deze planverandering gaat over een vernieuwing van de voorschriften en toevoeging van een bouwmogelijkheid voor tuin. huisjes e.d. bij woningen aan de Van Kleffenslaan. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - alle naamloze verbindingspa den in het gebied dat omgeven wordt door de Sir. W. Chur- chill-laan, Gerbrandylaan, Veldm. Montgomerylaan, Pres. Rooseveltlaan en Gen. Eisen- howerlaan aan te wijzen als voetpad. Kroonberoep mogelijk tot 3 oktober. - Kuipers Rietbergkwartier, T. Brandsmakwartier, J. Postk- wartier (behalve het gedeelte tussen Sir W. Churchill-laan en het punt 30 mtr. ten westen van deze laan, en J.v. Hoofkwartier en het gedeelte tussen Ger brandylaan en het punt 30 mtr. ten noorden van deze laan) aan te wijzen als woonerf. Kroon beroep mogelijk tot 3 oktober. - hun besluit waarin het parke ren in een parkeervak aan de noordwestelijke zijde van de Groenmarkt werd verboden, in te trekken en nu het parkeren te verbieden in een parkeervak aan de even zijde van de Korte Burg, behalve voor het motor voertuig van de daarvoor aan gewezen invalide. Kroonberoep mogelijk tot 3 oktober. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, maar worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De ver- keersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. 3 1 1 Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verleèen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. De heer J. van Helleman, Kon. Ju- lianastraat 31 in West-Kapelle voor uitbreiding van een inrichting voor onderhoud en stalling van mobiele hijskranen met een gritstraalin- richting aan de Industrieweg 6. Mondelinge bezwaren zijn niet meer mogelijk. Schriftelijke be zwaren tot 3 september. Raad, maandag 21 om 14.00 uur Beroeps- en Bezwaarschriften, donderdag 24 om 16.00 uur Secr: de heer J.J. v.d. Meijden (spreekrecht voor belanghebbenden) Publicatie van de commissievergaderingen gebeurt ook in de P.Z.C. daarbij zo mogelijk de agendapunten. Voor het gebruikmaken van het spreekrecht is een afspraak met de secretaris van de com missie nodig. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Verbindingsstraatje tussen Markt en Zusterplein Afgesloten voor alle verkeer 2. Breestraat Wegomleiding AARD VAN AANVANGS- HET WERK DATUM Verbouwings- In uitvoering werkzaamheden Herstra ting In uitvoering Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis (begane grond). Verder tijdens de bezwaartermijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bi bliotheek, Molstraat 13. Tegen een be schikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze be zwaren zijn ingediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet hebben kunnen doen. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. 1. De Eerste Zeeuwse Autogarage L. Blaas, Markt 45 in Middelburg voor een garagebedrijf aan de Hercules- weg 12. Beroep mogelijk bij de Kroon tot 24 Nadere inlichtingen over bovenstaan de beschikking(en) en beroepsproce dure kan men iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur krijgen bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (tel. 01180-26251, tst. 324). Een culturele groep uit de zusterstad Nagasaki is van 16 tot en met 18 september in Middelburg. De eerste dag zullen de Japanners 's-avonds in het stadhuis een thee-ceremonie houden en een demonstratie Ikebana (bloemschikkunst). Een brokje Hollandse cultuur wordt gebracht door de dansgroep "Medioburgum" 1 i 1 i i •1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5