Spektakel met meer dan 600 zwemmers in het water fólrte, Q/te Straattoneel speelt 'Het ei of de kip' VOS WORDT NU OOK VERVOLGD Record aantal deelnemers voor 'Drie Eilandentocht' JL-j en recordaantal deelnemers heeft ingeschreven om zaterdag 29 augustus deel te nemen aan de langste Zeeuwse wandeltocht, 'De Drie Eilanden- tocht'. Om 15 uur starten rond de tachtig deelnemers nabij het clubhuis van de organiserende vereniging 'Marathon' Zuid- en Noord Beveland 120 kilometeraf te leggen. In Kloetinge sluit zich een groot aantal afstandlopers bij hen aan, om een afstand van 75 kilometer te overbruggen. Woensdag 26 augustus 1981 De Vlissinger - De Faam Familie Wedstrijden Knokken Kroniekbekers Foto's Ruben Oreel Eerste bijeenkomst vrouwencontactgroep Bijeenkomst IKV VIDO gespreksgroep VLISSINGEN - In 'het Woltershuis' aan de Hogeweg in Vlissingen wordt dinsdag 8 september een informatie middag gegeven voor een in september te starten VIDO gespreksgroep. VIDO staat voor Vrouwen In De Overgang en men beoogt vrouwen in die periode bij elkaar te krijgen, die eens per twee weken met elkaar praten en naar el kaar luisteren. Ook zoekt de groep naar allerlei andere ontspanningen, om deze voor veel vrouwen zo moeilijk tijd, zo prettig mogelijk door te komen. Vrouwen in de overgangsleeftijd kun nen contact opnemen met mensen achter de volgende telefoonnummers. Voor Vlissingen 01184-13992 en Oost- Souburg 01184-61082. Teken en schildercursus WESTKAPElLE - De teken- en schildercursus is afgelopen seizoen enorm aangeslagen in Westkapelle. Daarom start er op maandag 7 sep tember een vervolgcursus voor ieder een. De deelnemers worden voor deze cursus 33 weken lang iedere maan- dagavond van 20. tot 22 uur in de hal van de Christelijke lagere school aan het Europaplein verwacht. Voor deze cursus, waarvoor minimaal vijftien deelnemers moeten worden inge schreven, kan men informatie krijgen bij de heer H.J. Thomas. Telefoon 01187-1564 (tussen' 19 en 20 uur) of ter gemeentesecretarie in Westkapelle' ZVU-cursussen Programma 'Het Woltershuis' Klaverjassen op het water Tiende Vijvervreugdtocht 'Nederland Oké' Middelburg Dierenbescherming heeft tekort aan vrijwilligers Cursussen in 'Het Buut' VOS-cursussen in Biggekerke Vrijwilligers gevraagd voor bezoek aan alleenstaanden Bijeenkomst over emancipatie Wandelen met de hond Gemcentejubileum Bijeenkomst nazorggroep borstamputatie Atletiekinstuif Wat te melden? BEL 01180-16859 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg D Informatief Bossenburgh vergadert Manifestatie haanlozen Toertocht TC 'Walcheren'. Papegaaienburg vergadert Bijzondere kerkdienst VOS informatie Vergadering sectie Amateuristische kunst Fietspuzzeltocht door Walcheren Walchers actiecomitee. tegen (kern)wapenwedloop Vergadering CNV districtsraad Vergadering Rooie Vrouwen KANAALRACE De Vlissingse zwemsportvereniging 'De Stormvogels' houdt zondag 6 september voor de twaalfde keer de 'Kanaal- race', een landelijke langebaanzwemwedstrijd over een afstand van drie kilometer op het kanaal door Walcheren.* Tegen de 200 deelnemers hebben ingeschreven. De wedstrijden worden gehouden over de 3000 meter schoolslag en vrije slag voor dames en heren. Het zijn de laatste Nederlandse wedstrijden die worden gezwommen voor de kroniekbekers en dat houdt al per definitie in dat alle topzwemmers en -zwemsters op het traject tussen de keersluis in Vlissingen en Souburg aan de start verschijnen. Verder verwacht de organisatie nog tegen de 500 recreanten, die deelnemen aan de prestatietochten over 500 of 1000 meter. De 'Kanaalrace' blijkt een goede verr vanger te zijn voor de Scheldebeker- wedstrijden' die tot half in de jaren zes tig op de Schelde werden gehouden. Rijkswaterstaat adviseerde aan de orga niserende verenigingen (SZV en 'De Zeehond,, inmiddels gefuseerd tot 'De Stormvogels'), er maar mee te stoppen. De in aantal groeiende zeescheepvaart kon namelijk om economische redenen niet meer voor enkele uren lam worden gelegd. In 1970 belastte de Vlissingse zwemver eniging zich voor het eerst met de orga nisatie van de 'Kanaalrace'. Dat bleek een succes en daar kwam van de KNZB het verzoek om deze lange afstandswed- strijd op een landelijk niveau te tillen. De kwaliteit van veel oppervlaktewater in Nederland bereikte namelijk een derma te miserabele kwaliteit dat zwemmen er onverantwoord bleek. De Vlissingers ac cepteerden dit aanbod slechts onder de voorwaarde dat de 'Kanaalrace' clan mee moest tellen voor de kroniekbekers. Het argument was duidelijk: pas dan zou de landelijke zwemtop naar het Zeeuwse komen en was spektakel gewaarborgd. In 1976 zwichtte de KNZB voor deze Zeeuwse wens en sindsdien is nagenoeg de hele Nederlandse top op de eerste zondag in september in het zoute ka naalwater te vinden, dat van de WMZ ook dit jaar een waarmerk voor goede kwaliteit kreeg. Een lange baanwedstrijd is overigens méér dan een sportief hoogstandje. Vrijwel alle zwemmers of zwemsters nemen hun familie mee. "Langs het ka naal is het die zondag dan ook oerge zellig", zegt organisatiesecretaris Wim Buijs. Al meerdere jaren stond het ta- luud vol met tentjes en klapstoelen; een kleurig beeld. Buijs: "Bij goed weer melden zich op het laatste nippertje vaak familieleden, om aan de prestatie tocht mee te doen. En dat is een heel fraai gezicht om die honderden mensen in het water te zien spartelen". De wedstrijden beginnen 's middags om één uur met de 3000 meter vrije slag he ren. Tien minuten later gaan de dames op dit onderdeel van start. Om 13.20 starten de heren voor de 3000 meter schoolslag en weer tien minuten later de dames. De recreanten voor de 500 meter prestatie tocht springen rond drie uur in het water en een half uur later de liefhebbers voor de 1000 nieter. Start en finish zijn bij het botenhuis van de 'De Ruyterschool', na bij de Keersluis. Hoewel het aantal favorieten groot is, kan over een handvol zwemmers wor den gezegd dat zij zich op zijn minst kunnen onderscheiden tijdens de 'Ka naalrace'. Een naar wraak zinderende Edwin Kooijman uit Heemstede zal daarbij ongetwijfeld nog de meeste aandacht op zich vestigen. Verleden jaar werd hij eerste, maar omdat hij een boei fout passeerde, volgde een onverbidde lijke diskwalificatie. Edwin Causemaec- ker uit Sas van Gent is een Zeeuwse troef. Niettemin moet ook ernstig reke ning worden gehouden met de 15-jarige Arco Wagenvoort uit Goes, die onlangs de havenwedstrijd in Breskens heeft ge wonnen. Pieter Polderman van de Mid delburgse zwemvereniging 'Luctor' zwemt evenwel dit jaar ook sterk. Bij de vrije slag dames is het zondag 6v septeer nog knokken geblazen. Voor de kroniekbeker staan Monique Wildschut uit Haarlem en Lydia Stegink uit Bus- sem even sterk. Zeeuwse troeven zijn Jolanda Spruijt uit Middelburg en Jani- ne Goethals uit Sas van Gent. De plaat selijke favoriet is Miranda van Klooster uit Souburg. Beyan Cornelissen uit Bussum is toren hoog favoriet in de klasse 3000 meter schoolslag heren. In 1976, 1978 en 1980 beklom hij de hoogste treden van het ereschavot. Ron Phaff uit Haarlem moet als sterkste opponent worden gezien. De plaatselijke favoriet is Jan-Kees Mol van de organiserende vereniging. Bij de 3000 meter schoolslag dames komt uit Haarlem een uiterst sterke af vaardiging. Toppers zijn Marjolein Phaff en Ria Willemsen. Zeeuwse da mes die redelijk kunnen meekomen zijn Marjan Leijnse uit Zoutelande en San dra Verdonck uit Breskens. Om in aanmerking te komen voor de kroniekbeker, moet een zwemmer of zwemster minstens tweemaal drie en tweemaal twee kilometer hebbèn ge zwommen. De meesten onder hen ver schijnen echter vaker aan de start, om dat de beste tijden gelden. Omdat de wedstrijden in Vlissingen de laatst tel lende zijn, komen er daarjuist zo enorm veel aan de start. MIDDELBURG - De Middelburgse vrouwencontactgroep 'Kom uit "je Huis' begint het nieuwe seizoen op woensdagmorgen 2 september met een 'Open contactmorgen' van half tien tot half twaalf. Zoals ieder jaar bij het begin van het seizoen kunnen be langstellende vrouwen deze ochtend wensen en ideeën naar voren brengen. Op deze manier is het afgelopen sei zoen een programma samengesteld dat onder meer bestond uit co.erv/ atiegrocpen Engels en Frans, een praats/ groep, bridge en hobby- en creativiteits groep. Dat alles naast de maandelijkse koffiecontactmorgen op de eerste woensdag van de maand. De 'Open contactmorgen' wordt ge houden in het Zuiderbaken in Mid delburg-Zuid. GRIJPSKERKE - De IKV regiokern Walcheren houdt donderdag 27 au gustus in het Dorpshuis te Grijpskerke een bijeenkomst, waar voorlichting wordt gegeven over de problemen van oorlog en vrede. Het interkerkelijk Vredesberaad hanteert tijdens de ko mende vredesweek (20 tot en met 26 september) andermaal de slogan 'Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen in Nederland'. De voorlichtingsbijeenkomst daarover in Grijpskerke, begint om 20 uur. WESTKAPELLE - Ook dit jaar houdt de Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) in Westkapelle een aantal cursussen. De cursus Duits, die in oktober verle den jaar startte, wordt vervolgd en bij voldoende belangstelling wordt ook weer Duits voor beginners gegeven. Nieuw is de cursus Frans, voor zowel gevorderden als beginners. Voor in formatie kan men terecht bij de ZVU, Nieuwe Haven 41-43 in Middelburg, telefoon 01180-27410.iset nieuwe pro grammaboekje uitgekomen 21 augus tus VLISSINGEN - De Stichting Sociaal Kultureel Werk (SKW) Vlissingen heeft het komende seizoen een aantal noviteiten op het programma staan in het buurt- en clubhuis 'Het Wolters huis' aan de Hogeweg. Nieuw zijn on der meer de cursus bromfietstechniek op woensdag en het Open Huis voor scholieren op vrijdag. Voorts bestaan er plannen om met een ruilbeurs te starten. Verder zijn er vele activiteiten voor nagenoeg alle leeftijdsgroepen, waaronder vele programma's die ver leden jaar al succesvol werden uitge voerd. Voor een volledig programma kan men bellen met het buurt- en clubhuis 'Het Woltershuis' in Vlissin gen, telefoon 01184-14660. MIDDELBURG - De klaverjasver- eniging 'Het Vcrzakkertjc gaat vrijdag 11 september het water op. Die dag wordt de plezierboot 'Madeleine' ge huurd om vanaf 's avonds zeven tot twaalf gezellig te vertoeven. Klaver jassers kunnen hun geliefde kaartspel beoefenen en voor belangstellenden heeft de vereniging een bingo ingelast. De boot vertrekt vanaf de Loskade in Middelburg en meert omstreeks tien uur weer aan. Het feest gaat dan ech ter gewoon door. Voor informatie kan men terecht bij de heer Th. van Veen, Grevelingenstraat 115 te Middelburg, telefoon 01180-25498. MIDDELBURG - Wind en Weder dienende wordt zaterdag 29 augustus voor de tiende maal de 'Vijvervreugd tocht gehouden. Rond de zestig boten worden die dag andermaal belange loos beschikbaar gesteld, om tegen de 300 pupillen met hun vrijwilligers van Vijvervreugd een gezellige dag te be zorgen. De rijkspolitie te water bege leidt het convooi. De schepen zijn af komstig uit Zeeuwse havens en de coördinatie is in handen van de wa tersportvereniging 'Arne' uit Middel burg. Het convooi vertrekt uit de Landbouwhaven in Kamperland tus sen 13 en 14 uur en wordt tegen 17 uur op die plaats terugverwacht. MIDDELBURG - Ook Middelburg doet mee aan de actie 'Nederland Okê'. De provinciale Vrouwenraad heeft zich opgeworpen als actiecomité en verzorgt onder meer op dinsdag 8 september een bijeenkomst, waar me vrouw Rijke (arts) zal spreken over de relatie patiënt (vrouw)-arts. Er wordt onder meer gesproken over kinder ziektes, menstruatieproblemen en overgang. Dat laatste, zo hoopt de or ganisatie, zou aanleidin kunnen zijn om in Middelburg een VIDO-groep (Vrouwen in de overgang) op te rich ten. De voorlichtingsbijeenkomst wordt gehouden in het ontmoetings centrum 'Dauwendaele' in de gelijk namige Middelburgse wijk en begint dinsdagmiddag om half twee. MIDDELBURG - De werkgroep Middelburg van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren heeft een schreeuwend tekort aan vrijwilligers. Er bestaat weliswaar een actieve kern in de werkgroep, maar er blijft nog te veel werk liggen. Vooral mensen met enige inventiviteit en ini tiatieven mist men in Middelburg. Voor informatie kan men zich wenden tot mevrouw A. Havermans. Spren- klaan 5 in Middelburg, telefoon 01180-27638. De werkgroep Middel burg bestrijkt ook de gemeente Veere en Arnemuiden. VLISSINGEN - In het buurt- en clubhuis 'Het Buut' wordt ook dit jaar weer een cursus Poppen maken voor volwassenen onder leiding van Elly Zijta gegeven. De cursus wordt iedere dinsdagavond gegeven van half acht tol half tien en start 22 september. Elly Zijta start - evenals vorig jaar - ook een cursus pottenbakken op de woens dagavond. De cursus start op 23 sep tember en is eveneens van half acht tot half tien. Opgave voor beide cursussen na 31 augustus bij Gerrie Beks in 'Het Buut' aan de Beatrixlaan in Vlissin gen, telefoon 01184-16223. BIGGEKERKE - In september start in Biggekerke weer een VOS-cursus. Op 1 september houdt de VOS-werk- groep Valkenisse daarom in het Dorpshuis in Biggekerke een infor matieavond die om acht uur begint. Eveneens in Biggekerke start in sep tember een vervolgcursus voor vrou wen die al een VOS-cursus volgden. Hierover is reeds informatie gegeven. Zoals bekend staat VOS voor Vrou wen Oriënteren zich in de Samenle ving. Voor informatie 01185-2383. MIDDELBURG - Voor het werkob- ject 'Vriendschappelijk Contact' heeft de Middelburgse afdeling van de Unie Van Vrijwilligers een aantal nieuwe medewerksters nodig. De dames die aan dit onderdeel van de UVV mee werken brengen regelmatig een be zoek aan ouderen, zieken en alleen staanden in de Zeeuwse hoofdstad. De opzet is om wat steun te brengen aan hen die ziek of eenzaam zijn. Hoewel de UVV over het algemeen uit dames bestaat, mogen er zich deze keer ook mannen vooropgeven. Voor informa tie: mevrouw A. Vasten houd, Mean derlaan 230 Middelburg, telefoon 36712. GOES - Leden van de D'66 werkgroep voor emancipatie houden twee infor matieavonden in het wijkgebouw 'De Pit' aan de Appelstraat in Goes. Het gaat de D'66-werkgroep daarbij niet om 'politieke propaganda', maar zui ver om informatie te geven en te pra ten over de problemen die vrouwen '(nog steeds)' ondervinden. De bij eenkomsten vinden plaats op de dins dagen 8 en 22 september en beginnen om acht uur 's avonds. Voor informa tie kan men zich wenden tot de dames Riet Kooyman-Peencn in Vlissingen, telefoon 1184-70290 of Joke Jorrit- sma-van Oosten in Middelburg, tele foon 01180-27239. DOMBURG - De kynologenclub Zeeland houdt zondag 6 september een najaarswandeling, waaraan ieder een met de hond kan meelopen. De route voert de wandelaar langs strand en bos, via diverse posten waar vragen moeten worden beantwoord. Voor de beste zijn leuke prijzen te winnen. Na afloop is er een pannekoekmaaltijd. Voor opgave en informatie kan men zich wenden tot Wim Hamclink. tele foon 01100-20880. Amateurkunstenaars exposeren MIDDELBURG - De ABKZ (Ama teur Beeldende Kunstenaars Zeeland) houdt zaterdag 29, augustus in de Kuiperspoort in Middelburg een grote tentoonstelling. Adjunct directeur W. Hofman van de Zeeuwse Culturele Raad opent 's morgens om tien uur de expositie die tot vier uur 's middags is geopend. VLISSINGEN - Op dinsdag I sep tember is het precies 40 jaar geleden dat de heer J. Adriaanse in overheids dienst trad. De jubilaris is momenteel hoofd van de afdeling burgerzaken der gemeentesecretarie. Deze mijlpaal wordt tijdens een bijeenkomst in het Vlissingse stadhuis herdacht met aan sluitend receptie. MIDDELBURG - De nazorggroep voor vrouwen met een borstamputatie houdt dinsdagmorgen 1 september een bijeenkomst in het wijkgezond heidscentrum aan de Roozcnburglaan 18 in Middelburg (Dauwendaele). Zuster N. Boone, verbonden aan het Zeeuws Radio Therapeutisch Insti tuut, zal dan spreken over de werk wijze van dit bestralingscentrum dat onlangs in Vlissingen is geopend. Zuster Boone geeft onder meer voor lichting aan patiënten die in het insti tuut bestraald moeten worden. De bijeenkomst, die om 10 uur begint, is alleen bestemd voor (ex)-borstkan- kerpatiënten. MIDDELBURG - Woensdagavond 26 augustus houdt de atletiekvereni ging 'Dynamo'70' een instuif voor iedereen op het sportcomplex aan de Nassaulaan in Middelburg. De on derdelen waaraan men wenst deel te nemen kan tijdens het inschrijven worden bepaald. Het kan bestaan uit de spectaculaire loopnummers of technische nummers van de atletiek. Een prestatieloper (ster) kan vanwege dit initiatief kennis maken met andere onderdelen van de atletiek. De diverse test onderdelen zijn, 100 meter sprint, 800 meter, kogelstoten, hoogspringen en verspringen. Inschrijven vanaf 18.00 uur op de sin- telbaan aan de Nassaulaan te Middel burg. Om aandacht te vragen voor de benarde positie van kippen in legbatterijen, worden zaterdag 29 augustus in Middelburg en Vlissingen voorstellingen gegeven door en straattoneelgroep. Dat gebeurt 's morgens om 11 en 12 uur op het Damplein in Middelburg en 's middags (tijdens de braderie) in Vlissingen op de hoek Lange Zelke-Walstraat om 14, 15 en 16 uur. In het stuk wordt aandacht gevraagd voor het leed van de bijna 30 miljoen kippen in Nederland, die hun hele leven in de zogenaamde legbatterijen moeten slijten. De kippen zitten er gedurende veertien maanden met vijf of zelfs met zes soortgenoten in stalen kooien van 40 bij 50 cm. Voedsel en water wordt auto matisch toegediend en de eieren worden via een lopende band afgevoerd. Om aanpikken van soortgenoten te voorko men, brandt de houder de snavels van de beesten af. De theatergroep bestaat voorjiet groot ste deel uit vrijwilligers; zes spelers,één muzikant en een paar technici. Een aantal van hen speelt in een beroepsge zelschap. Het merendeel is afkomstig uit Zuid-Holland. De uitvoering wordt mo gelijk gemaakt dankzij een financiële bijdrage van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. De actie groep 'Lekker Dier' begeleidt de voor stellingen met informatiemateriaal over legbatterijen en alternatieven. Het straattoneelspel draagt als titel 'Het ei of de-kip' en wordt iedere zaterdag ergens in Nederland uitgevoerd. e stichting VOS (Vrouwen Oriën teren zich op de Samenleving) start in september weer een nieuwe cursus. Ook wordt er voor oud-Vos cursisten een ver- volg-VOS gehouden. De nieuwe cursus begint woensdag 9 september in 'De Zwaan' in Oost-Sou burg van 9.15 uur tot 11.30 uur. Met deze cursus, die twaalf weken duurt, wordt geprobeerd vrouwen meer zelfver trouwen te geven, zodat zij er eerder toe zullen komen iets te ondernemen binnen de samenleving. Er is geen vast pro gramma opgesteld. De deelneemsters kiezen de onderwerpen zelf, in overleg met de begeleidsters. Bij de keuze van de onderwerpen wor den drie hoofdthema's aangehouden: de vrouw als partner (1). de vrouw als op voedster (2), de vrouw als burger (3). Die onderwerpen kunnen bijvoorbeeld zijn: "Wal doe je als je er alleen voor komt te staan", Vrouw en arts; milieu. "Tijdens de kursus wordt er voor kinderopvang gezorgd. Het volgen van een kursus is niet aan leeftijd gebonden. Ook de opleiding van de deelneemsters speelt geen rol. Een groep bestaat uit ongeveer zestien deel neemsters. Voor een vrijblijvende informatie is er woensdag 2 september een informatie- ochtend om 930 uur in de "Zwaan" Kromwegesingel 1, Oost-Souburg De Vervolg-curusus is bestemd voor vrouwen die reeds eerder een VOS cur sus volgden. Zowel de informatie-och tend als de vervolgcursus worden ge houden in 'l Anker' aan de Bonedijke- straat in Vlissingen. Informatie ochtend VOS vervolg, dinsdag 1 september 9.30 uur. De cursus start dinsdag 8 septem ber. Voor aanmeldingen en informatie: Jan- nie Sijrier, tel.: 01184-63276 of Fia Ver meulen, 01184-60842. Onder de deelnemers bevindt zich ook de Wereldkampioen wandelen, Annie van der Meer uit het Friese plaatsje 01- deholtspade. Onlangs veroverde zij deze titel in Zuid-Frankrijk. Het ging er daarbij om, wie in 24 uur tijd de meeste kilometers zou lopen. De tocht voert van Vlissingen naar Middelburg-Zuid en vervolgens via Nieuwland en Arnemuiden naar Wolp- haartsdijk, alwaar de eerste caférust is gepland. Daarna gaat het via Wilhelmi- nadorp naar Kattendijke en in Kloetin ge is de volgende caférust ingelast. Dan starten ook de lopers voor de 75 kilo meter en de klok staal dan op bijna middernacht. Na het Goese Sas, Wil- helminadorp, de Rijksweg naar de Zee- landbrug is het twee uur in de nacht geworden als er in Colijnsplaat weer een rust wordt gehouden. Over binnenwegen gaat het dan naar Wissekerke en het zwaarste deel van de tocht (langs de Veerse Dam) is in zicht. De schemer heeft zoveel invloed op de lopers - het is inmiddelgs half zeven - dat de vermoeidheid toeslaat. Dat noopt sommigen tot een dutje op de camping Oranjezon, de volgende rust plaats. De bossen van Oost-Kapelle brengen voor de gigantentochtlopcrs wat ver koeling en nadien is Westkapelle aan de beurt voor een caférust. Traditioneel zingt en t een grote groep afstandbe dwingers daar. Het lied 'Als de klok van Arnemuiden' is favoriet. Opgefleurd door deze korte feeststop', loopt de groep terug naar Vlissingen. waar burgemeester drs. Th. J. Wester hout ze opwacht en een medaille ui treikt. VLISSINGEN - Het wijkcomitee 'Bossenburgh' uit de gelijknamige Vlissingse wijk houdt dinsdag I sep tember een openbare vergadering in de ols De Houluyn'. Vanaf's avonds acht uur bespreekt het wijkcomitee onder meer, deelname aan de stuur groep 'welzijnsplanning', themaavond inrichting woon milieu en de hereik- baarheid winkelcentrum 'Papegaai enburg'. MIDDELBURG - Het project 'Men sen zonder Baan'start hel nieuwe sei zoen donderdagmiddag 10 september met een manifestatie in het V.IV-gc- bouw aan de Latijnse Schoolstraat in Middelburg. Tijdens die manifestatie geven diverse Middelburgse organisa ties die zich met het jongerenwerk be zig houden informatie over hun werk. De manifestatie wordt gehouden van half twee tot vijl'. KOUDEKF.RKE - De toerclub 'Wal cheren' houdt zaterdag 29 augustus vanaf hotel Walcheren in Koudekerke toertochten per fiets voor iedereen. De organisatie bedacht als naam voor de ze tochten de 'Michiel de Ruyter- tocht'. Voor hel hele gezin is er een afstand van 35 kilometer te overbrug gen, inschrijven van 8.30 lot. 10.30 uur en voor wat geoefende trimmers is een tocht uitgezet (achter voorrijders) van 80 km. Inschrijven vanaf 8.30 uur. start 9.30 uur. De vrije toertocht gaat over 150 kilometer en iedereen kan individueel starten. Inschrijven en starle van acht tot negen uur. Voor hen die daar belangstelling voor hebben is een fraaie herinnering aan deze tocht te verdienen. VLISSINGEN - De werkgroep Pape gaaienburg van het wijkcomitee 'Bos senburgh' in de gelijknamige Vlis singse wijk houdt donderdag 27 au gustus in de Franciscusschool een openbare vergadering. De agenda vermeldt onder meer: Inspraak speel- voorziening in de wijk, en thema avond inrichting woonmilieu. Aan vang van de vergadering is acht uur. MIDDELBURG - Zondag 6 sept. om 14.30 uur wordt een bijzondere kerk dienst gehouden. Deze interkerkelijke dienst, is afgestemd op hen die ver standelijk minder begaafd zijn. Dit maal wordt de dienst gehouden in de Ontmoetingskerk te Middelburg. Voorganger is ds. P.H. Borgers. Na afloop is er tijdens een koffiekon- takt gelegenheid voor ontmoeting en gesprek. MIDDELBURG - De stichting VOS (Vrouwen Oriënteren zich in de Sa menleving) Middelburg houdt don derdag 3 september in 'De Brasserie' aan de Lange Delft in Middelburgeen voorlichtingsbijeenkomst over de VOS vervolgcursus. De vervolgcursus is voor vrouwen die al een VOS-cursus volgden. Tijdens deze cursus wordt wal dieper op bepaalde onderwerpen ingegaan. Voor informatie: Dieni Jongewaard 01180-15482 of Anneriet Smits 01180-14234. VLISSINGEN - De sectie Amateuris tische kunstbeoefening vergadert vanavond (woensdag 26 augustus) in hel welzijnscentrum Bachten Kommc vanaf half acht. Op de agenda staat een groot aantal punten die betrek king hebben op evenementen het ko mende seizoen. MIDDELBURG - Fietsen door Wal cheren en plekjes ontdekken die voordien verscholen leken? Dat kan. De Middelburgse wijk vereniging St. Laurens' houdt zaterdag 29 augustus een fietspuzzeltocht, waarbij die mooie en vooral rustige plekjes be zocht worden. Deelname kan met twee of meer personen. Inschrijven vanaf 12.45 uur bij het wijkcentrum. Daar is ook na afloop de prijsuitrei king. MIDDELBURG - In hel jongeren centrum Midgard aan de Kuiper spoort 12 in Middelburg wordt woensdag 2 september een bijeen komst gehouden met het doel een Walcherse actiegroep tegen de (kern)wapenwedloop te starten. Aan leiding voor de oprichtihg van deze actiegroep is het besluit van de Ame rikaanse regering om de neutronen bom te gaan produceren. De bijeen komst begint woensdagavond om acht uur. Voor informatie kan men zich wenden tot de heren Nico van Mun ster 01180-15545 en Wil Mesman 01180-11892. GOES - Donderdag 3 september houdt de CNV-districtsraad Zeeland een vergadering in de 'Prins van Oranje' te Goes aan de Nicuwstraat. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, bespreken de vak bondsleden onder meer een aantal mutaties in de Raden van Arbeid en het Centrum voor Vakopleiding. VLISSINGEN - De Rooie Vrouwen van de PvdA-afdeling Vlissingen houdt dinsdag 1 september in "t An ker' aan de Boncdijkestraat in Vlis singen de jaarvergadering. Tijdens deze bijeenkomst, die om acht uur begint, wordt onder meer het jaarver slag besproken en kiest de vergadering een con tact vrouw en leden voor de kerngroep. f I I

de Faam | 1981 | | pagina 7