ZAKEN zi 'jn ZAKEN TREFCENTER ZEVEN JAAR IN MIDDELBURG SUPERMARKT PENNY SUCCESVOL IN WINKELCENTRUM DAUWENDAELE (OnbJjoUmtbs Lekkerjong injonge Levi's ^Winkelstad LUIS heeft alles wat U zoekt TIENDE DOMBURGSE JAARMARKT MET STANDWERKERSCONCOURS ifrobmc VOORDELIGE PRIJZEN TOCH KWALITEIT „DE ROOMPOT' KAMPERLAND SPORT SPECIAALZAAK Dan gaat u pas goed van start! Levfs"\buthwear, de beste maatjes. m Ti HL'l m KOMT DATZIEN!!! Uniek Standwerkers Mogelijkheid voor Walcherse groepen op voorterrein Primeur MODE LINGERIE is de 1981 Maar de nieuwe mode 1981-1982 Brengen wij u tegen Telefoon 01107-1555* VERHUUR VAN NIEUWE TOERCARAVAN, VOUWWAGEN EN BAGAGEWAGEN De periode van luieren en vakantie is weer voorbij! Nu weer werken aan de konditie voor het nieuwe Sport Seizoen, maar begin eerst met een bezoek aan uw St. Janstraat 3b - Tel. 01180-13532 - Middelburg Omdat de Domhurgse jaarmarkt op maandag 31 augustus dit jaar voor de tiende keer wordt gehoudenheeft de organisatie er een feestelijk tintje aan gegeven. Niet alleen zijn er talloze attracties die dag, ook slaan er rond de vijftien standwerkers die allen meedingen naar het Zeeuws kampioenschap standwerkeneen titel die recht geeft op deelname aan het Nederlands kampioenschap in september op de Dam in A msterdam. Ook de Gemeente Domburg voorziet deze tiende jaarmarkt van enige allure. Voor het eerst wordt namelijk de splin ternieuwe Domhurgse vlag in de bad plaats gehesen. Dar gebeurt tijdens de openingsceremonie die wordt verricht door de Domburgse eerste burger P.A.D.I I. Diepenhorst. De organisatie van de Domburgse jaar markt is in handen van de Centrale Ver eniging van Ambulante Handel in sa menwerking met de ondernemers Bad plaats Domburg. Een unieke zaak. noemt de organisatie deze samenwer king. Elders is het bijna ondenkbaar dat de ambulante handel (marktkooplui) sa men met de plaatselijke ondernemers iets organiseren. Het heeft volgens beide verenigingen weinig voeten in de aarde gehad om tot die samenwerking te ko men: het klikte gewoon, en dat al tien jaar lang. Tijdens de jaarmarkt worden diverse' attracties gepresenteerd. Zo is er een dorpsfeest ('eten en drinken') en tovert de swingende fanfare St. Juttemis vro lijke deunen over het veelkoppige pu- bliek. De loterij - waaraan iedereen kan deelnemen - belooft nu al een succes te worden. Niet minder dan 80 prijzen vallen er te verdienen voor een totale waarde van 13.000 gulden. De hoofdprijs is een ra cefiets met tien versnellingen en de vol-1 gende prijzen zijn tien fietsen, draagbare t.v.'s en een groot aantal kleinere prijzen waaronder horloges. Iedere bezoeker heeft overigens recht op een lot. Als regel hanteert de markt koopman echter dat er voor iedere rijksdaalder inkopen één lol wordt ge geven. Mensen die een prijs winnen krijgen bericht en moeten de prijs op halen. De service van de organisatie gaat daarnaast zo ver. dat (bijvoorbeeld) een vakantieganger die aan de loterij mee doet. de prijs toegestuurd krijgt. Standwerkers zijn er niet alleen om van te kopen. Vaak is het al een genot om de spraakwaterval van deze mensen tot zijn toehoorders te zien richten. In Domburg is het puikje van de Nederlandse stand werkerstop aanwezig, zodat aan inventi viteit en woordencreativiteit heel wat valt te venvachten. Uit het feit dat meerdere kanshebbers aanwezig zijn en de onderlinge (gezonde) rivaliteit enorm hoog is, valt af te leiden dat er die dag in Domburg beslist is te genieten van deze 'woordenkunstenaars'. De Domburgse jaarmarkt wordt gehou den van negen tot negen. Hinde Els Vader eerste 'Treffer van de maand' Hardloopster Els Vader is de eerste Treffer van de maand.gew orden in het Middelburgse warenhuis 't Trefcenter. De atlete uit Souburg kreeg deze titel, die voortaan iedere maand aan iemand wordt toegekend, vanwege haar pres taties op wereldniveau tijdens internationale atletiekwedstrijden liet afgelo pen seizoen. Zo staat onder meer bet Nederlands record 200 meter op baar naam (22.81) en daarmee nestelde ze zich in de wereldtoplijst bij de eerste tien. Op de 100 meter behoort ze met 11.28 eveneens tot de top twintig. De premie die ze uit handen van Tref- center-bedrijfsleider M. van Duin ont ving. bestond uit een draagbare televi sie. "Dat komt goed uit. want ik heb er zelf geen. Mijn ouders uiteraard wel", reageerde ze verheugd na de uitreiking verleden week. Bovendien kan ze met deze draagbare televisie na wedstrijden haar prestaties beschouwen, bijvoor beeld tijdens het sportprogramma op zondagavond. "Meestal lukt dat niet vanwege de lange reistijden. Deze tv. kan op de accu worden, aangesloten en zo kunnen we onderweg kijken", aldus Els Vader. Het Middelburgse warenhuis 't Trefcen ter bestaat zeven jaar en dat is voor het zo succesvolle koophuis reden om het publiek een aantal leuke evenementen te bieden. De bedrijfsleiding van de uitge groeide supermarkt is van mening dat de zaak in de Walcherse gemeenschap een centrale positie heeft veroverd en dat winkelen naast boodschappen doen een recreatieve functie heeft. Daarom is er een evenementenkalender samengesteld, die voor elk wat wils biedt. Het feest be gint op woensdag 26 augustus en is op zaterdag 5 september afgelopen. Doorlopend zijn er (kinder)videovoor- stellingen naast de ingang. In het res taurant en in de winkel is er een foto expositie van Walcherse plaatsen van het luchtfoto-bedrijf Slagboom en Pee- ters. Woensdag 26 september is er een bal lonnenwedstrijd tussen 13 en 18 uur op het voorplein. Donderdag 27 augustus kunnen de autoraceliefhebbers terecht* Jacqueline Midavaine, fotografe van het luchfotobedrijf Slagboom en Peelers tij dens haar werk. want dan staat er een echte formule-I race-auto tussen 10 en 18 uur. Ook de vereniging van oude legervoer tuigen ('Keep them rolling) geeft acte de presence op donderdag 27 augustus. Zaterdag 29 september presenteert de 'Olau Line' zich met onder meer een model van de 'Hollandia' (2.5 meter). Verder is er op woensdag 2 september een taartbakwedstrijd, die wordt beoor deeld op smaak en opmaak (recepten inleveren). De jury wordt gevormd door de chef bakkerij en de chef-kok van 't Trefcenter. De uitslag is bekend op donderdag 3 september. Vrijdag 4 september is er een show van de modelvliegtuigclub 'Walcheren'. Za terdag 5 september tenslotte is de prijs uitreiking van de taartbakwedstrijd. Als handreiking aan Walcherse vereni gingen of groepen stelt het Middelburgse warenhuis gedurende de wintermaanden het voorterrein beschikbaar om hun doelstelling of werk aan het publiek dui delijk te maken. Els Vader ontvangt als eerste Zeeuw de prijs de hoort bij 'Treffer van de Maand', uil handen van bedrijfsleider M. van Duin. De 22-jarige Els Vader is lid van de Vlissingse vereniging Zeeland Sport. De afgelopen jaren heeft ze meerdere ma len de aandacht op zich gevestigd van wege bijzondere snelle tijden op de 100, en 200 meter. Verleden jaar werd ze uitgezonden naar de Olympische Spelen in Moskou. Vanwege een ziekte bleef ze daar echter onder de maat. "Dit jaar ben ik duidelijk terug", benadrukt ze. En ze voegt daar onmiddellijk aan toe dat ze voor zichzelf vindt 'nog lang niet aan de wereldtop te zitten'. "Ik weet echter dal het enorm moeilijk is om echt aan de top te zitten, maar als hardloopster verwacht ik lot mijn der tigste door te kunnen gaan. Ik heb nog de tijd". De snelle Zeeuwse is ietwat verbolgen over de geringe aandacht die vrouwe lijke atleten krijgen. "Onlangs werden wel de Europese kampioenschappen van de mannen uitgezonden op de tele visie terwijl ze ons in Italië volledig links lieten liggen. Voor mij is dit onbegrijpe lijk. Vooral als je bedenkt dat er onder de Nederlandse meisjes een grotere groep kanshebbers aanwezig was. dan bij de mannen. Mogelijk dal de snellere mannen meer spektakel bieden dan wij", verzucht ze. Hoewel Els Vader het prima vindt dat er in Vlissingcn binnenkort een kunststof- baan. is, onderstreept ze de vraagtekens die haar trainer Cees van Oosten er eni ge tijd geleden in het clubblad bijzette. "Er was geen mens die er wat van be greep. Van Oosten is net zo blij als iedereen met de kunstslofbaan. alleen moet je je ten alle tijden afvragen of het geld niet beter besteed had kunnen worden. Zo hier en daar ontbreekt er nog wel wat aan accommodaties", is haar mening. Wat haar betreft maakt hel overigens niet zo veel uit of er nu een kunstslofbaan óf gravel ligt. Tot op he den trainde ze op de Vlissingse baan en haar prestaties ljegcn er niet om. Over de reden waarom 't Trefcenter iedere maand een prijs aan iemand uit Walcheren uitreikt die iets bijzonders heeft gepresteerd of anderszins de be langstelling op zich heeft weten te vesti gen' zegt bedrijfsleider Van Duin: Walcheren heeft honderdduizend in woners. l iet feit dat er wekelijks pakweg vijfentwintigduizend onze zaak bezoe ken betekent stomweg dat we midden in de Walcherse gemeenschap staan. Bovendien onderstreept dit onze stel ling, dat de recreatieve waarde van win kels steeds groter wordt". Foto: Ruben Oreel. In het winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg is sinds enige tijd de supermarkt 'Penny' geopend. De nieuwe /.aak is ondergebracht in de ruimte waarin voorheen de Vêgê- voordeelmarkt was gevestigd. Door dat de nieuwe supermarkt wat moei lijk ligt ten opzichte van de grote hoofdingang, is getracht om het ver- kpopprogramma zo aantrekkelijk mogelijk te maken voor de consu ment. Penny heeft daarom een be perkt assortiment van rond de dui zend artikelen. De snelle roulatie en het werken met weinig mensen heeft het voordeel dat er tegen lage prijzen verkocht kan worden. Bij Penny worden de artikelen dan ook tegen zogenaamde bodemprijzen verkocht, waardoor een vergelijking met ande re grote supermarkten in de omge ving voor Penny en de consument gunstig uitpakt. Deze gunstige prijs stelling is noodzakelijk om te voor komen dat de consument elders de inkopen gaat doen. Penny heeft een uitgebreide versgrocp met groent en fruit, vlees en vleeswaren en kaas. De verkoop van vlees én kaas is in handen van een zelfstandig onderne mer; slager Nieboer. die in de super markt een ambachtelijke slagerij ex ploiteert. Vanwege het beperkte assortiment is de opstelling van de artikelen ere ruim. Vooral de presentatie van bier. fris dranken en wasmiddelen kreeg de aan dacht. Penny-winkels treft men ook el ders in Nederland aan. Voor Zeeland is de Middelburgse Penny-zaak echter de primeur. Bedrijfsleider in de Penny- zaak in het winkelcentrum Dauwendae le is Frank de Koning. Hij en zijn me dewerkers hebben vooral tijdens de weekeinden veel werk. Dan komt de consument namelijk de voorraadinko- pen doen. Penny is liet gemakkelijkst te bereiken door de zijingang aan de linkervleugel van het winkelcentrum. Lange Zelke 48 Vlissingen. en Zaak, Lange Zelke 48 stand hoek Lange Zelke-Walstraat Geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-17.00 uur of volgens afspraak. TOERCARAVANS Eifelland - Wolff - Knaus - Komfort - Predom VOUWCARAVANS Messager - Vagabonde - Vacatour BAGAGEWAGENS Snippy Diverse merken stacaravans met jaarplaatsen Accessoires - voortenten - reparatie - onderhoud Hengelsportartikelen Ook het juiste adres voor uw plaatschade Laat ze maar lekker stoeien en ravotten. Hun jonge Levi's kunnen er tegen. Bij ons vindt u een uitgebreide kollektie Levi's voor kinderen vanaf 4 jaar Kleren die tegen een flink stootje kunnen. V\tant kinderen moeten lekker jong kunnen zijn in hun jonge Levi's. v 11.11. II. t» I JJC* J Veel winkels Concurrende prijzen Groot assortiment Ook op zondag geopend Genoeg parkeerruimte Veel horecabedrijven

de Faam | 1981 | | pagina 21