BRA DERIE IN VLISSINGEN: DRIE DAGEN WINKELEN IN O UDHOLLANDSE SFEER 27 TOT EN MET 29 AUGUSTUS w Ff Tekenwedstrijd op braderie De Vlissinger - De Faam Woensdag 26 augustus 1981, inkelen in Oudhollandse sfeer, een niet alledaags verschijnsel. Toch is het nog mogelijk. Namelijk van donderdag 27 augustus tot en met zaterdag 29 augustus in Viissingen. Dan houdt de vereniging Winkelcentrum Viissingen de traditionele braderie. Voor de zesde maal alweer. Dit jaar kozen de organisatoren voor een Oudhollandse sfeer. Een onderwerp dat nogal wat ruimte laat voor de fantasie van de deelnemende winkeliers. Dit jaar zullen er dan ook bijna geen marktkramen worden gebruikt. Om in de stijl van het thema te blijven worden op het braderie terrein - Walstraat, St.-Jacobsstraat, Lepelstraat, Oude Markt en Plein Vier Winden - bijna tachtig kramen geplaatst die voorzien zijn van Oudhollandse geveltjes. Slechts 28 'gewone' marktkramen worden er geplaatst. PODIUM ATTRACTIES POPPENTHEATER OPENING HET PROGRAMMA Evenementen bij Walstraatwinkels De drie dagen durende braderie wordt opgeluisterd door talrijke attracties waarbij het muzikale gedeelte de hoofdmoot vormt. In afwijking van de voorgaande braderies wordt er op het terrein geen vast podium geplaatst, waarop de muzikale bijdragen moeten plaatsvinden. Namens de brade riecommissie legt Wim de Bruijne uit, dat hiervan is afgezien omdat dan de winkeliers die in de buurt van het podium staan meer kans krijgen waren aan te prijzen.Zij kwamen voorheen nogal eens in de verdrukking en als er een optreden was, werd soms de hele doorgang ver sperd. Nu zullen alle evenementen op straat tussen het publiek plaatsvinden. Op een viertal punten zullen op het braderieterrein nu kleine verhogingen worden geplaatst, waarop de artiesten toch nog enigszins zichtbaar voor het publiek kunnen werken. De braderiecommissie heeft er weer voor gezorgd dat er een groot aantal attrac ties zijn, die het voor het publiek nog aantrekkelijker zullen maken de braderie te bezoeken. Een van de hoogtepunten vormt onge twijfeld de heteluchtballon-show, zater dagmiddag op het Bellamypark. Bij gunstig weer willen ballonvaarder Ad Haarhuis en zijn medewerkers een re cordpoging wagen om het ballonvaren in Nederland op hun naam te krijgen opstijgen van de ballon kan alleen bij gunstig weer plaatsvinden, maar ook de voorbereidingen op zich zijn de moeite waard om te bekijken. Hierbij wordt de ballon gevuld met koude lucht die daarna door het verbranden van prop- aangas wordt verwarmd, daardoor stijgt de ballon. Zaterdag treedt ook de mu- ziekwerkgroep 'Companjon' op. Zowel de ballonshow als de muziekgroep ko men voort uit de stichting 'Hot Balloon'. Ook het poppentheater 'Parcival' uit Middelburg is van de partij. Iedere bra deriedag geeft dit poppentheater een voorstelling. Verder is uitgenodigd het jazzlooporkest 'Dixifoon' uit Breda, de volksmuziekgroep 'Shequi' uit Engeland, 'Alakondre' zorgt voor exotische kawi- na-muziek en er is een optreden van Mr. Boembas and Company (sneltekeen), draaiorgelromantiek en humor uit de 20-er jaren). En verder wordt er op het Plein Vier Winden een oude ambachtenmarkt in gericht. Donderdagmorgen 27 augustus wordt de braderie geopend. De openingsstoet ver trekt om kwart voor tien vanaf het stad huis naar het Betje Wolffplein. De offi ciële openingshandeling verricht me- v touw Wil van Son, een Vlissingse huis vrouw die zich al eerder verdienstelijk heeft gemaakt voor de Vlissingse mid denstand. Direct na de opening volgt een optreden van een looporkest bestaande uit leden van de Koninklijke Harmonie 'Ons Ge noegen' uit Viissingen. Dit gezelschap z rgt traditiegetrouw voor de eerste muzi kale noten op het braderieterrein. Tijdens de braderie zullen de winkels en kraampjes op donderdag en vrijdag tot 21.00 uur zijn geopend. Zaterdagmid dag tussen vijf uur en kwart voor zes wordt de braderie besloten met de prijs uitreiking bij restaurant 'Solskin' in de Walstraat. Donderdag 27 augustus: 9.45 Vertrek openings-tocht vanaf het stadhuis. 10.00 Officiële opening door mevrouw Will van Son bij het Betje Wolfplein. 10.15-11.15 Optreden van Looporkest, bestaande uit leden van de Koninklijke Harmonie "Ons Genoegen". 14.30-17.30 Optreden van Jazz-loopor- kest "Dixifoon". 16.30-18.00 Diverse optredens van Pop pentheater "Parcival". 19.00-21.00 Optreden Folkgroup "She qui". Vrijdag 28 augustus: 14.30-18.00 Optreden van Mr. Boembas and Company, sneltekenaar, draaior gelromantiek en humor uit de 20-er ja ren. 16.30-18.00 Diverse optredens van Pop pentheater "Parcival". 19.00-21.00 Optreden van "Alakondre" met Kawina-muziek. Zaterdag 29 augustus: 11.00-12.30 Optreden van Muziekwerk- groep "Companjon". 14.00-17.00 Diverse optredens van Pop pentheater "Parcival". 14.00-15.00 Heteluchtballon-show met om ongeveer 15.00 Opstijging van de Heteluchtballon. 15.00-16.30 Optreden van Muziekwerk- groep "Companjon". 17.00-17.45 Bij restaurant "Solskin", Walstraat 7: Bekeruitreiking van origineelste stand (Horeca). Bekeruitreiking van Pechvogelprijs P.Z.C.). Sluiting. - Alle muzikale evenementen spelen zich af op straat over het gehele Bra derie-terrein. - Plein 4 Winden: Oude Ambachten plein! Naast de talloze attracties die de braderiecommissie de bezoekers voorschotelt, is er ook een aantal ondernemers die de bezoekers tracteert op eigen bedachte evene menten. Zo heeft 'Silver Innaan de Walstraat de bekende beeld houwster Truus Coumans gecon tracteerd, die zaterdag 29 augustus van 10 tol 17 uur beeldjes maakt van mensen die daarom vragen. De Tinwinkel aan de Walstraat de monstreert gedurende de braderie tingieten. Voor een uiterst lage prijs kunnen de braderiebezoekers bij sigarenmagazijn 'Marja' zelf een olieverfschilderij maken. De goochelaar Renando treedt op bij Gerard Rodts aan de Walstraat op donderdag en vrijdagavond om acht uur en zaterdag rond haf vier. M. M. et reisbureau Van Fraassen houdt tijdens de braderie in Viissingen een tekenwedstrijd. De 100 beste, leukste of origineelste inzendertjes krijgen van het Zeeuws reisbureau een verrassingsreisje aangeboden op woensdag 23 september. Een zelfde soort wedstrijd wordt in Breds gehouden. De tekenaartjes kunnen tijdens de braderie bij de kraam van Van Fraassen een speciaal ontworpen tekenvel afhalen. Van Fraassen staat in de buurt van de Vlissingse VVV. De jury bestaat uit dames van Van Fraassen. De winnaars krijgen bericht thuis. Folkgroep 'Shequi

de Faam | 1981 | | pagina 17