TWEEMAAL PER JAAR FIETST JAN JANSE (74) NAAR AMELAND Gents Kamerorkest in Grote Kerk van Veere HH DE KLERK V//e De Faam* Woensdag 19 augustus 1981 Fietsen Tochten Vol Hij herinnert zich gevallen, dat geenslaapplaats was te vinden. Zelfs het V.V.V. liet verstek gaan. In Medemblik moest de heer Janse een be roep doen op de politie. Hij is er nog vol lof over. Na een telefoontje bleek een plaats te zijn in een hotel in Onderdijk. Met fiets en al brachten ze hem in de politieauto ter plaatse. Moe en voldaan zocht hij zijn bed op. Later in Middel burg schreef Jan een bedankje terug. "Zolang ik zó goed geholpen wordt, kan ik in ieder geval de 'Ronde van Neder land' nog doen", merkt hij op bij deze anekdote. Die adressen - en het zijn er veel geworden in de loop der jaren - laten hem niet in de steek. 'De man van Mid delburg is altijd welkom. Zelfs als er geen plaats is, wordt ruimte gemaakt; Des noods in de linnenkamer. Mensen Conditie Afzien Laatste zomeravond- concert in Grote Kerk Weekmarkt in Schuttershof Het Gents Kamerorkest speelt zaterdag 22 augustus 's avonds om acht uur in de Grote Kerk van Veere. Het orkest staat onder leiding van Herman Streulens en brengt werken van onder meer L. Mozart, Vivaldi, Corelli, Bach en Streulens. Solisten zijn Dirk van de Velde en Dirk van Moortel (viool), Paul Louis Mouton (altviool) en Gerard Devliegher (contrabas). Wonen is meer dan )i dak boven je hoofd vlissingen: spuistraat 6, tel. (01184-17720) Zitten met welbehagen En wat leuk om te zien. Sportief velours. Voelt ook zo prettig aan. Een 'mollige' onder de bankstellen. Bekleding naar keuze 2+3 zitsbank Bijpassende fauteuil 595.- Hoofdklas zaalvoetbal start weer Vergadering raad Westkapelle Informatie van schaakvereniging Vergadering raad Mariekerke Prestatieloop Orgelconcert in Lutherse Kerk Schildersbuurt vergadert Mogelijk volgend jaar weer een straatfestival Bijeenkomst IKV Silver Nighthoine sluiten? Film in De Schuur VIDO gespreksgroep T alenonderwijs voor volwassenen Teken- en schildercursus in Westkapelle Cursussen in Mamix Wat te melden? BEL 01180-16859 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg ZVU-cursussen in Westkapelle Stratenloop in Veere Boekje over gezondheidsactie Film in Second Home Majoretten- fcstival Tijdschrift Golfsport Eerste bijeenkomst vrouwen contactgroep Zomeravond- wandeltocht 'Sport steunt Zonneveld'-evenementen Ringrijden met sjezen O p een avond rond zeven uur krijgt de tolwachter van de Zeelandbrug een wat vreemd telefoontje. Uit Spijkenisse wil iemand vol zorg weten of op de brug een al wat oudere man op een toerfiets is gepasseerd. Ondanks wind kracht acht tot negen is deze man op weg naar Middelburg. De tolwachter kan hem geruststellen. Hij weet om wie het gaat. De man in kwestie is afgestapt bij het wegrestaurant en rust nu uit. De meest uiteenlopende mensen kennen hem: "Het mannetje uit Middel burg". Zes jaar geleden al besteedde Jacob Cats in zijn rubriek aandacht aan deze nu 74-jarige Middelburger. Zijn lange fietstochten trokken veel belangstelling in een tijd, dat de fiets weer sterk in de mode kwam. Hoe is het hem sinds die tijd vergaan? De heer J arise met êén van zijn beide fietsen Jan Janse is Middelburger van geboorte. In zijn woning aan de Walcherseweg bewaart hij veel herinneringen aan die tochten. Nog ieder jaar trekt hij er tweemaal op uit; in de lente en de herfst. Het doel is telkens Ameland. Maar fiet sen in de buitenlucht is welhaast een dagelijkse behoefte engewoonte worden sinds zijn vervroegd pensioen in 1968. Veel van het werk op "de Schelde" werd gedaan bij kunstlicht. "Dan wil je wel van de buitenlucht genieten", verzekert hij- Twee fietsen staan in de gang; elk met vijf versnellingen en een derailleur 'voor het serieuzere werk'. Waarom twee fiet sen? "Dat kwam zo", legt Jan Janse uit. "In 1968 moest ik rondkomen van twintig gulden pensioen per week. Derhalve was ik aangewezen op een tentje, dat was betaalbaar. Maar het tentje werd ouder en mijn botten kraakten ook steeds luider. Gelukkig kreeg ik toen fi nancieel wat meer armslag. De tent ruilde ik in voor de fiets en overnachti- gen regelde ik in hotels. Dat leverde vooral op de grotere afstanden voorde len op. Ik huldig namelijk de opvatting dat op een lange tocht alleen het beste goed genoeg is. Dus slaap ik in hotels". De heer Janse ruilt regelmatig zijn fiets in en stelt hoge eisen aan zijn materiaal. "Zadelpijn is geen pretje", stelde hij vast. Al meer dan tien jaar trekt Jan Janse er tweemaal per jaar op uit voor langere tochten. "Nè mijn pensionering kreeg ik voldoende vrije tijd. Mijn vrouw over leed al in 1965. Tijdens mijn werk bij de Schelde mistte ik echt de buitenlucht. Natuurlijk heb je hobby's. Ik vermaakte me onder meer met houtbewerken en lezen. Maar die buitenlucht bleef trek ken. Ik wilde er soms helemaal uit zijn. Alleen zijn is niet alles". In september gaat deze zeventiger weer op stap. Hoewel hij zegt de hele tocht jiustig aan te doen, overbrugt hij toch rond de honderd kilometer per dag. "Het hangt wel af van de weersomstan digheden en de jaren beginnen zo lang zamerhand ook een woordje mee te spreken", verklaart hij. "Ik vertrek 's morgens vroeg en de eerste pauze hou ik rond tien uur. Ik fiets ge middeld zo'n vijftien kilometer per uur en hou per twee drie uur een pauze. Tegen half zes stop ik, want je moet ook nog wat onderdak regelen". De tocht naar het Friesse eiland legt de Middelburger in vijf etappes af. "Vroe ger nam ik nog wel eens verschillende routes, maar als Zeeuw blijft er een ze kere hang naar het water. Bossen zijm wel voor een paar dagen interessant-ik mis stomweg de zee". Hij vertelt over zijn tocht en welke plaatsen hij aandoet. In gedachte laat hij ze voorbijgaan - zegt ze op. Soms is hij het spoor kwijt, maar dat gebeurt zel den. "Bij Wilnis raakte ik eens maar niet van een smal fietspad af. Ik vroeg de weg aan een zwerver", herinnert hij zich. En: "Die vierde zijn veertigjarig jubileum als zwerver". Tijdens de vertellingen over zijn vele tochten geniet Jan Janse zichtbaar. De laatste jaren volgt hij een vaste route. Met de tijd is de behoefte aan wat meer zekerheid gegroeid. "Je bent 's avonds vaak behoorlijk moe en het zoeken naar onderdak kan dat net iets te veel zijn. Tegenwoordig heb ik vaste adressen. Als ik er aan denk dat ik vroeger wel eens het tentje simpel onder aan de afsluit dijk opzette....". Ameland is het vaste doel geworden. Bespreken of reserveren is ook hier niet meer nodig. Zijn bed staat altijd klaar, en hij voelt er zich kind aan huis. Bij aankomst zorgt het restaurant voor gra tis bakje koffie met gebak. Datzelfde overigens bij zijn vertrek. In september weet men daar: 'Binnenkort komt Jan uit Middelburg'. Tien dagen lang wan delt de zeeuw er in duinen, door de bossen en langs het strand. Ook fietsen.? "Liever niet. De schelpen op de paden zorgen vlug voor een lekke band". Ver velen doet het nooit. 'De herfst, dat is de tijd die ik het mooiste vind. Vooral als de bossen in kleur staan. Het is de natuur, die elke tocht tot een nieuwe belevenis maakt". "Maar het boeiendste zijn de kontakten met mensen" merkt hij op. "Ook al zijn ze in Noord-Holland gastvrijer dan op de Veluwe". Over de mensen in het alge meen is Jan Janse optimist. "Goede mensen kom je enorm veel tegen. In Friesland moest ik door slecht weer drie dagen op een boerderij doorbrengen. Dat kan. Vaak eet je ergens mee. De mensen waardereh de sportiviteit, zijn erg harte lijk en leven ook mee met m'n tochten. Met nieuwjaar krijg ik veel post". Ook over de contacten onderweg weet Jan niets dan leuks te vertellen. Brug wachters, vishandelaren, dominees, or geldraaiers, hij laat ze in herinnering al lemaal de revue passeren. Veel respect heeft Jan Janse voor de meisjes die er niet voor schuwen eveneens lange fiet stochten te ondernemen. "Flink hoor", vindt hij. Voor die lange tochten is natuurlijk een flinke dosis conditie nodig. Hij slaat geen dag over om zijn spieren getraind te houden, teneinde tijdens de lange tocht naar Ameland andermaal honderd kilo meter per dag te kunnen afleggen. Roken en drinken staan niet op zijn dagelijkse menukaart. Daartegenover is een Be renburger maar dan in Friesland zelf - een welkome afwisseling. Zijn trainingsritten gaan rond het Veer- se Meer, naar Breskens via Perkpolder, of voor enkele dagen naar Spijkenisse op bezoek bij een vriend. "Als je bij de pakken gaat neerzitten ben je oud voor je het weet. Een tochtje van zestig kilo meter en je voelt je weer fit en opge ruimd", aldus de opgewekte Middel burger. Hij begrijpt overigens niet dat jongeren er aan twijfelen of ze kunnen wat hij kan. Hij noemt het onzin als jongeren al bij voorbaat er van uitgaan, dat ze tot dergelijke prestaties niet in staat zijn. De man met de hamer is voor Jan Janse geen onbekende. Ooit liet hij zich in een wegrestaurant ophalen. "Maar toen was ik al zeven uur onderweg en het woei windkracht zeven". En dan 'den heten honger'. Zweten en MIDDELBURG - Het laatste orgel concert in de serie zomeravondcon certen in de Middelburgse Nieuwe Kerk wordt uitgevoerd door de orga nist Klaas J. Mulder uit Kampen op dinsdag 25 augustus. Mulder speelt werk van J.S. Bach, Alexander Guil- mant, Franz Liszt en César Franck. Voorts improviseert de organist uit Kampen op thema van een bekend lied. Het concert begint om acht uur. MIDDELBURG - Iedere donderdag tijdens de weekmarkt in Middelburg, houdt de organisatie van het 'Schut tershof eveneens een markt. Rond elf uur gaan de poorten open en kan de bezoeker terecht voor artikelen ge maakt door beoefenaars van oude ambachten, (kaarsen, meubels in oude stijl gemaakt van nieuw hout) zelfge maakte kinderkleren en kleding uit India, curiosa en de punkers kunnen er zich de T-shirts vakkundig vol laten spuiten. De markt begint om elf uur. duizeligheid, "vergelijkbaar met de wielrenners". Hij weet het en kent het: afzien. Maar ook dat er nadien weer een 'normaal' gevoel terugkomt. Hij blijft dan rustig en gaat door. Van fietsen met groepen moet hij niets hebben. "De êên jaagt de ander maar op", vindt hij. En: "Het prettige is juist je eigen tempo bepalen waar je heengaat en hoelang". Janse fietst dan ook bij voorkeur alleen. Hij laat zich niet opja gen. Een voorbeeld? "Laatste fietste ik terug met een 32-jarigc man van de NOS. Hij stond lachend bovenaan de Grebbeberg, maar ik stapte wel mooi af: aan een dergelijke klim begin ik niet". Jan Janse zou over alles wat hij mee maakte op zijn tochten een boek kunnen vullen. Foto's, verslagen, aantekeningen Sinds het eerste optreden in 1979 bouw de het Gents Kamerorkest een uitste kende reputatie op. Na een reeks suc cesvolle optredens in de thuisstad, grugge en Laarne in de reeks 'middag concerten in Oost- en West-Vlaanderen. werd er ijverig aan gewerkt om latere uitvoeringen grondig voor te bereiden. Het uiterste is in die tijd van de leden geëist. bewaart hij zorgvuldig, en wie iets wil weten over fietsen, de route naar Ame land, of zo maar eens langskomt, ieder een is welkom. Als hij tenminste thuis is op de Wal cherseweg 172. want het fietsen is een tweede natuur geworden en geen volle dag brengt Jan binnen door. "Maar wanneer ik terugkom van een lange tocht ben ik toch altijd weer blij als ik bij de Sloedam de Lange Jan zie. Zo'n tocht geeft een enorme voldoening, meer voldoening dan een bustocht". Dat mensen hem er vaak weinig sportief vinden uitzien, daar lilt hij niet zwaar aan. Mcteërt een instelling als' Jan Janse, zo hielden vrienden hem voor, wordt je wel honderd jaar. Buitenlandse optredens verzorgde het Vlaamse orkest vooral in Nederland. De kern van het kamerensemble bestaat uit vooraanstaande musici die een eerste prijs behaalden aan een koninklijk mu ziekconservatorium in België. Het op treden in Veere gebeurt in het kader van het Nederland-Belgisch cultureel ak koord. dinsdag t/m zaterdag geopend MIDDELBURG/VLISSINGEN - De competitie van de hoofdklas zaalvoet bal Walcheren start woensdag 26 au gustus met de volgende wedstrijden. In de Vlissingse sporthal Baskensburg spelen om 19 uur Sport Stijl Sinke en Amgas tegen elkaar, om 19.40 uur speelt Roovcrs Sport tegen Maartens Tapijt en tegen 20.20 uur bindt VW Audi Poppe de strijd aan met Schinkel ass. 28 Augustus is de tweede compe- titiedag. Deze wordt in de sporthal Voorborch gehouden en vermeldt één wedstrijd: Brammetje Dump tegen Astoria Zoff. De vorige competitie heette deze hoofdklas Walcheren nog regioklas. Samen met Zeeuws-Vlaanderen mo gen de zaalvoctballers in Walcheren zich nu het niveau hoofdklas aanme ten. In df Walcherse competitie spe len: Amgas (nieuw, verleden jaar kampioen Middelburg), VW Audi- Poppe (kampioen Vlissingen), ZVV Schinkel (voorheen Atlanta), ZVV Hooizolder, Sport Stijl Sinke, PZEM, Maartens Tapijt, Roovers Sport, Brammetje Dump en Astoria Zoff. WESTKAPELLE - Donderdag 20 augustus komt de gemeenteraad van Westkapelle om acht uur 's avonds bij elkaar. De agenda meldt zes punten, waaronder het aanstellen van een schoonmaakster voor de openbare la gere school, de benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand en de vaststelling van een nieuwe ge meenschappelijke regeling Adminis tratief Dienstencentrum Zeeland. MIDDELBURG - De Schaakvereni ging 'Middelburg' houdt vrijdagavond 21 augustus een informatiebijeen komst (introductie)' Dit gebeurt één week voor aanvang van de interne schaakcompetitie. Het doel is om be langstellenden kennis te laten maken met het spelen van deze denksport in verenigingsverband. Daarbij zal te vens informatie worden gegeven over de Middelburgse vereniging. Deze introductiebijeenkomst wordt gehouden in het gebouw 'De Schakel' aan de Bachtcnsteene in Middelburg om acht uur. MARIEKERKE - De gemeenteraad van Mariekerke heeft dinsdag 25 au gustus een 17 punten tellende raadsa- genda door te werken. Vanaf's avonds om half acht bespreken de plaatselijke politici onder meer het vaststellen van de Afvalstoffenverordening Marie kerke, uitbreiding van het meubilair en leer- en hulpmiddelen bij twee ba sisscholen, nieuwe regeling ADZ en het verlenen van subsidie aan de drie kamp Mariekerke. OOST-SOUBURG - In samenwer king met de Vlissingse sportvereniging Marathon, houdt de buurtvereniging 'Van Duyvenvoorde' vrijdag 21 au gustus een prestatieloop over drie keuze-afstanden (2,5, 5 en 10 km). Vanaf 19 uur kunnen deelnemers in schrijven in het buurthuis 'De Schuur' aan de Middelburgsestraat. Voor in formatie: M. van Bloppoel, telefoon 01184-62790. MIDDELBURG - Het laatste zomer- concert in de serie 'vrijdagavond or gelconcerten' in de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel in Middelburg wordt vrijdag 21 augustus gehouden, 's Avonds om acht uur bespeelt Arie J. Keijzer het fraaie Duyschotorgel. Ke- ijzer is organist van de Grote Kerk in Dordrecht. Op het programma staan werken van Buxtehude, Böhm, Walt- her en J.S. Bach. Daarnaast speelt de organist, die ook docent orgel aan het conservatorium in Rotterdam is, uit eigen werk. VLISSINGEN - Het comitee Schil- dersbuurt-Noord in Vlissingen houdt dinsdagavond 25 augustus in de kleu terschool 'De Woelwaters' aan de Vlissingse Meindert Hobbemalaan een openbare vergadering. Tijdens deze bijeenkomst, die om acht uur begint, bespreekt het comitee onder meer de verkeerssituatie President Rooseveltlaan, stand van zaken m.b.t. VVV-woningen, thema-avond over de inrichting van het milieu (woonmi- lieu) en een voorbereiding van de kinderboekenweek. VLISSINGEN - Ondanks de slechte weersomstandigheden is het Vlis singse Straatfestival 1981 volgens de organisatie geslaagd te noemen. Er wordt dan ook overwogen om dit fes tival volgend jaar te herhalen. Dit derde straatfestival zou dan in het bij zonder rond de opening van de ver bouwde Boulevards moeten plaats vinden. Deze plannen - hoewel in een pril stadium - worden in het najaar uitgewerkt. GRIJPSKERKE - De IKV regiokern Walcheren houdt donderdag 27 au gustus in het Dorpshuis te Grijpskerke een bijeenkomst, waar voorlichting wordt gegeven over de problemen van oorlog en vrede. Het Interkerkelijk Vredesberaad hanteert tijdens de ko mende vredesweek (20 tot en met 26 september) andermaal de slogan 'Help de kernwapens de wereld uit. om te beginnen in Nederland'. De voorlichtingsbijeenkomst daarover in Grijpskerke, begint om 20 uur. OOST-SOUBURG - De jeugdsoos 'Silver Nighthome' die is gehuisvest aan de Middelburgseweg in Oost- Souburg moet de deuren sluiten in dien er zich niet spoedig een aantal vrijwilligers meldt. De soos vierde verleden jaar - ooit begonnen in de consistorie van de Hervormde Kerk in Ritthem - organiseerde de afgelopen jaren succesvol cabaretavonden en een amateurpopfestival. Voorts kon de jeugd er ieder weekeinde 's avonds terecht. Wie vrijwillig wil meewerken, kan zich melden bij Th.J. Suurmond, Van Visvlietstraat 1 in Oost-Souburg. Te lefoon 01184-61218. OOST-SOUBURG - In het club- en buurthuis 'De Schuur' aan de Mid delburgsestraat in Oost-Souburg wor den zaterdag 29 augustus twee film voorstellingen gedraaid op een 16 mm projector, 's Middags toont de buurt vereniging Van Duyvenvoorde om twee uur 'Kuifje' voor de jeugd en 's avonds wordt de griezelfilm 'Jaws 2' getoond. Aanvang acht uur. VLISSINGEN - In 'Het Woltershuis' aan de Hogeweg in Vlissingen wordt dinsdag 8 september een informatie middag gegeven voor een in septem ber te starten VIDO gespreksgroep. VIDO staat voor Vrouwen In De Overgang en men beoogt vrouwen in die periode bij elkaar te krijgen, die eens per twee weken met elkaar praten en naar elkaar luisteren. Ook zoekt de groep naar allerlei andere ontspan ningen, om deze voor veel vrouwen zo moeilijke tijd, zo prettig mogelijk door te komen. Vrouwen in de overgangsleeftijd kun nen contact opnemen met mensen achter de volgende telefoonnummers. Voor Vlissingen 01184-13992 en Oost-Souburg 01184-61082. MIDDELBURG/VLISSINGEN - De Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen geeft vanaf eind sep tember talencursussen in Middelburg en Vlissingen. In Middelburg begint de cursus op 29 september in het ont moetingscentrum 'Dauwendaele' en éên dag eerder in Vlissingen in de St. Paulusschool aan de Adriaan Corte- laan. De stichting geeft talenonderwijs op verschillende niveaus. De vreemde talen die worden gedoceerd zijn: En gels, Frans, Duits, Spaans en Italiaans. WESTKAPELLE - De teken- en schildercursus is afgelopen seizoen enorm aangeslagen in Westkapelle. Daarom start er op maandag 7 sep tember een vervolgcursus voor ieder een. De deelnemers worden voor deze cursus 33 weken lang iedere maan dagavond van 20 tot 22 uur in de hal van de Christelijke lagere school aan het Europaplein verwacht. Voor deze cursus, waarvoor minimaal vijftien deelnemers moeten worden inge schreven. kan men informatie krijgen bij de heer H.J. Thomas. Telefoon 01187-1564 (tussen 19 en 20 uur) of ter gemeentesecretarie in Westkapelle. VLISSINGEN-In het club- en buurt huis 'Marnix' aan de Noordbcekseweg in Vlissingen starten in de weck van 12 september weer een aantal cursussen. Naast de oude cursussen heeft de lei ding van het club- en buurthuis nu een aantal nieuwe in het programma op genomen. Het betreft cursussen waar voor een enorme behoefte blijkt te bestaan. Zo is er voortaan de cursus poppen-maken onder leiding van Ire ne Goeseye op de maandagen van 9.30 tot 11.30 uur en 13.30 tot Ï5.30 uur en donderdag van 20 tot 22. uur. Spinnen verzorgt Corry Tilroe dins dag van 9.30 tol 11.30 uur. Mevrouw Moens geeft schilderles op dinsdag van 13.45 tot 15.15 uur en onder leiding van Huib Nieveld wordt donderdags van 13 tot 14.30 uur een cursus yoga gegeven. Anny/yoshol tenslotte is donderdags van 9.15 tot 11 uur in het club- en buurthuis voor een cursus Zelf kleding maken. Er wordt nog gewerkt aan de voorbereidingen voor de cursussen Engels, Frans, fotografie en bloem schikken. Voorts heeft 'Marnix' nog gebrek aan vrijwilligers die voor kin deropvang tijdens de cursusuren kun nen zorgen. WESTKAPELLE - Ook dit jaar houdt de Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) in Westkapelle een aantal cursussen. De cursus Duits, die in oktober vorig jaar startte, wordt vervolgd en bij vol doende belangstelling wordt ook weer Duits voor beginners gegeven. Nieuw is de cursus Frans, voor zowel gevor derden als beginners. Voor informatie kan men terecht bij de ZVU, Nieuwe Haven 41-43 in Middelburg, telefoon 01180-27410. Het nieuwe program maboekje komt 21 augustus uit. VEERE - De Middelburgse atletiek vereniging 'Dynamo '70' houdt van avond (woensdag 19 augustus) vanaf half acht een stratenloop in Veere. Het parkoers ligt dwars door dit oude ha venstadje. Start en finish zijn op het parkeerterrein nabij de Campveerse toren. In tegenstelling tot wat er op de trimkalendcr is vermeld, wordt in Veere om half acht gestart. De trim- kalender meldt zeven uur. De te lopen afstanden zijn twee, vier, zes en acht kilometer. Inschrijven vanaf half zeven.. Tijdens deze stra tenloop zijn er weer trimloopboekjes voor de komende winter te krijgen. MIDDELBURG - Ter gelegenheid van de Nationale Gezondheidsactie Nederland, Oké, schreef P.J. van der Horst voor de AO-reeks een boekje over deze nationale actie. De Natio nale Gezondheidsactie houdt zich be zig met zeven thema's: bewegen, stress, roken, voeding, alcohol, medi cijnen en veiligheid. MIDDELBURG - Het jeugdhuis 'Se cond Home' aan het Roompotpad in Middelburg start de activiteiten voor het komende seizoen met een specta culaire film van Bud Spencer en Te rence Hill, genaamd: 'De rechter- en linkerhand van de duivel'. De film begint zaterdagavond 22 augustus om half acht. VLISSINGEN - In het Vlissingse Scheldekwartier verzorgt de Show groep 'Vlissingen' op zaterdag 19 sep tember voor de vijfde maal het 'Vlis- sings Majoretten Festival'. Ook dit jaar weer is de netto opbrengst voor de gehandicapte medemens. MIDDELBURG - Begin oktober ver schijnt bij de uitgeverij Interdijk uit Amstelveen een nieuw sporttijd schrift: 'Golfsport'. De uitgever is van plan het nieuwe tijdschrift acht maal per jaar te laten verschijnen. MIDDELBURG - De Middelburgse vrouwencontactgroep 'Kom uit je Huis' begint het nieuwe seizoen op woensdagmorgen 2 september met een 'Open contactmorgen' van half tien tot half twaalf. Zoals ieder jaar bij het begin van het seizoen kunnen be langstellende vrouwen deze ochtend wensen en ideeën naar voren brengen. Op deze manier is het afgelopen sei zoen een programma samengesteld dat onder meer bestond uit conversa- tiegroepen Engels en Frans, een praatgroep, bridge en een hobby- en creativiteitsgrocp. Dat alles naast de maandelijkse koffiecontactmorgen op de eerste woensdag van de maand. De 'Open contactmorgen' wordt ge houden in het Zuiderbaken in Mid- delburg-<Zuid. DOMBURG - De laatste zomera vondwandeling in de serie van vier van de Vlissingse sportvereniging 'Marathon' wordt donderdag 20 au gustus in Domburg gehouden. Voor café 'Tramzicht' aan de Stationstraat kunnen de wandelaars vanaf 18 uur inschrijven. Gestart wordt om 19 uur over - naar keuze - vijf of tien kilome ter. Voor informatie kan men terecht bij de heer C.G. Steendam in Vlissin gen, telefoon 01184-64509. KOUDEKERKE/OOSTKAPELLE In het belang van de organisatie 'Sport Steunt Zonneveld' worden deze week op Walcheren drie voetbalwedstrijden gespeeld. In Koudekerke speelt VCK tegen de Timmerloods (Schelde) om zeven uur op het terrein De Stoofwei en de veteranen van beide ploegen spelen om de zelfde tijd eveneens op het Koudekerkse voetbalveld hun tra ditionele wedstrijd. Het oud-Zeeuws elftal speelt vrijdagavond (eveneens om zeven uur) tegen Oostkapelle tegen de plaatselijke derde klas zater- dagploeg op het sportpark Duinhelm. Zoals bekend is er.zaterdag in de Vlissingse sporthal Baskensburg een zaalvoetbaltoernooi, met in de pauze een demonstratie rolstoelbaskctbal, vanaf 's middags één uur. De op brengst van dit evenement is eveneens in het belang van SSZ. Rommelmarkt SEROOSKERKE - De muzieUer eniging EMM houdt zaterdag 22 au gustus in het repetitielokaal (het voormalige verenigingsgebouw) een rommelmarkt. Naast de aangeboden artikelen zijn er de gebruikelijke at tracties zoals een rad van avontuur. De opbrengst van de rommelmarkt wordt besteed voor de aanschaf van nieuwe uniformen voor de vele nieuwe leer lingen. De rommelmarkt begint tegen 10 uur en is rond 16 uur afgelopen. SEROOSKERKE - Ringrijdcrs met sjezen presenteren zich zaterdag 22 augustus in Serooskerke. De Poort straat, Bisschopstraat, Macarestraaten Noordhoutstraat is het vierkant dat van 13 tot 18 uur decor is voor dit folkloristische gebeuren.

de Faam | 1981 | | pagina 7