^41 R E G T Pedicuur(e) Chiropodist(e) SKALA KLEUREN-TV NU ZEGGE SCHRIJVE EEN (l)TIENTJE (F. 10.-) RW. imp 01100-11920 Stabilisatie in vervoers aanbod verwacht Eenheid in isolatie Huisvesting gehandicapten COMMISSIES Uit het leven gegrepen Woensdag 12 augustus 1981 I De Vlissinger - De Faam ■I Onderwijs en cultuur Sociale zaken ZWAAR JUSTITIE Uitgeroerd te fliddelborg in Zeeland aan de per- toon ran SARk JAÏISE GELDOF Hoordenaresse ran een onschuldig 13 jarig meisjeop den 24 September 1838* VERGUNNINGEN P.Z.E.M. EN GEMEENTE WESTERSCHOUWEN AANVRAAG TOTAL WEÏKI INI FORMAT! E *ie elders in dit blad STICHTING VAKOPLEIDING „CHIROPODY ZEELAND'' In SEPTEMBER a.s. start in Middelburg de nieuwe kursus Inlichtingen en aanmelding bij: De Stichting Vakopleiding „Chiropody Zeeland", Postbus 211, Middelburg, tel. 01180-14746 b.g.g. Arnelaan 7, tel. 01180-26798. Minimum vooropleiding M.A.V.O. of l.N.A.S. gewenst. Will, nu u^' Ruis: ABDIJ PROVINCIALE INFORMATIERUBRIEK REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING IEUWS PROVINCIE ZEELAND. SINT PIETERSTRAAT 42, MIDDELBURG (01 1 80) 27351 TST 249 In de geleidebrief bij de be groting van de provincie voor 1 982 is een hoofdstuk gewijd aan de provinciale stoom bootdiensten: de veerdiensten over de Westerschelde. Gedeputeerde staten verwachten, dat het vervoer via de ponten tussen Vlis- singen-Breskens en Kruiningen-Perk- polder in 1982 niet erg zal toenemen. Zij baseren dit op de stagnatie van de economische groei, die tot uitdrukking komt bij de transportbedrijven, en op het achterblijven van de vervoerscapa citeit van de veerdiensten. De grote vervoersondernemingen houden met dit laatste terdege rekening: uit vrees voor lange wachttijden en daaruit voortvloeiende hogere exploitatielasten, stippelen zij voor hun vrachtauto's an dere routes uit. In die routes zijn dan uiteraard de Westerscheldeveren niet opgenomen. Veel ongerief wordt voorzien door het verbod van rijkswaterstaat, dat behelst dat geladen vrachtwagens geen gebruik mogen maken van de kleine fuiken in Kruiningen en Perkpolder. Van decem ber 1 981 tot en met maart 1982 is een van de dubbeldeksveerboten voor on derhoud uit de vaart en dan zal het pro bleem zich manifesteren. Op het veer Vlissingen-Breskens geldt het verbod al enkele jaren en het zware verkeer on dervindt daarvan steeds meer hinder. Onderhoud De prinsessenschepen Beatrix, Irene en Margriet zullen het komende begro tingsjaar extra onderhoud vragen, wil len zij bedrijfszeker in de vaart kunnen blijven. Voor de prinses Beatrix staat een grondige renovatiebeurt op het programma met speciale aandacht voor o.a. de electrische machines van de voortstuwingsinstallatie. De radarinstal laties moeten worden uitgebreid en de lekkende stuurhuisdaken zullen worden vernieuwd. Ook aan de Irene en de Margriet zullen veel tijd, zorg en geld moeten worden besteed. Aan de Juliana en de Bernhard - de twee kleine, oude schepen uit de PSD-vloot - worden geen extra onderhoudswerk zaamheden uitgevoerd, omdat zij door het verbod van rijkswaterstaat geen ge- Provinciale bootdiensten laden vrachtwagens meer zullen kunnen overzetten. Vernieuwingen Uit toezeggingen van de minister van verkeer en waterstaat kan, aldus gs, ge concludeerd worden, dat 1982 in het teken zal staan van vernieuwingen. Ge dacht wordt aan de aanpassing van de opstelterreinen en de bruggen in Vlis- singen en Breskens voor het gebruik van dubbeldeksboten op deze lijn en aan het maken van boegschroeven op de dub beldekker prins Willem Alexander, waarna deze ingezet kan worden op het veer Vlissingen-Breskens. Zodra de voorzieningen gereed zijn, is er sprake van een flexibelere bedrijfsvoe ring: afhankelijk van de drukte kan dan bekeken worden op welke lijn de groot ste capaciteit nodig is, waaraan dan kan worden voldaan. Vervoer Het vervoersaanbod lijkt zich de laatste jaren op dezelfde lijn te handhaven. In 1979 en 1980 werden respectievelijk ruim 3,6 miljoen en 3,7 miljoen eenhe den overgezet. (Een personenauto is één eenheid, een vrachtwagen tot 5 ton 2 eenheden, een autobus is drie eenheden en een vrachtwagen met aanhangwagen bestaat uit vier eenheden). Van mei 1980 tot mei 1981 werden 107.000 passagiers meer vervoerd via Vlissin gen-Breskens dan in dezelfde tijd een jaar eerder; voor Kruiningen-Perkpolder ging het om ongeveer 60.000 passa giers meer. Per jaar worden er circa 8,6 miljoen mensen over gezet. Veiligheid Twaalf personeelsleden van de PSD volgden een bijscholingscursus aan het maritiem instituut in Vlissingen om zich de nieuwste radartechnieken eigen te maken. Aan een reanimatiecursus namen 179 personeelsleden deel, terwijl ook de brandbestrijding de nodige aandacht kreeg. Deze laatste twee opleidingen werden georganiseerd en begeleid door de gemeentelijke brandweer in Vlissin gen. Met de Zeeuwse stichting voor revali datie werd overleg gevoerd over de toe gankelijkheid en bruikbaarheid voor ge handicapten van de toiletten aan boord van de schepen en op de aanlegplaat sen. Tenslotte werd verder gewerkt aan de vervanging van asbest-isolatiemate- riaal door een product van glasvezel. -De Coördinatiegroep energiebesparing Zeeland (CEZ) heeft een protocol voor isolatiebedrijven opgesteld. De isolatie bedrijven die het protocol aanvaarden, verbinden zich hun werkzaamheden uit te voeren volgens een standaard-isola tiebestek, dat is gemaakt door het staf bureau van het nationaal isolatiepro gramma. Bij dit bestek zijn algemene voorwaarden opgenomen en ook hier aan zijn de isolatiebedrijven gehouden. De CEZ heeft met het protocol voor ogen: bevordering van de kwaliteit van de isolatie; 9 eenheid in de offertes; bevordering van verantwoorde be sparingsnormen; 0 de mogelijkheid van extra controle. De eerste controle van de werkzaamhe den is opgedragen aan het Bureau kwa liteitsbewaking spouwmuurvullingen (BKS) in Rotterdam, vooropgesteld na tuurlijk, dat de isolatie gebeurde via de methode van spouwmuurvulling. Het bureau meldt zijn bevindingen aan de CEZ die op haar beurt weer een extra controle kan laten uitvoeren. De isolatiebedrijven die met het protocol werken maken gebruik van uniforme voorlichting. Als aan die voorlichting kosten zijn verbonden, worden die af zonderlijk in de kostenberekening op genomen. Besparingsnormen Iedere vorm van isolatie levert bespa ring op. Ook hiervoor bestaan normen. De normen zijn vrij algemeen, want er kan natuurlijk geen rèkening worden gehouden met strenge of zachte winters en het stookgedrag van de mensen. Globaal kwam het stafbureau nationaal isolatieprogramma tot de volgende ge tallen, waarbij is uitgegaan van isolatie per 1 vierkante meter. Gevelisolatie met spouwmuurvulling Dubbele beglazing woonruimte Idem in onverwarmde kamers Dakisolatie bij verwarmde zolder of open verbinding met zolderruimte Dakisolatie bij onverwarmde zolder Vloerisolatie 10 m3 25 m3 15 m3 10 m3 5 m3 5 m3 De isolatiebedrijven hanteren deze nor men bij de opstelling van hun standaard offerte. Wie meer wil weten over het isolatie- protocol en de bedrijven in de omgeving die er mee werken, kan zijn of haar licht opsteken in de energiewmkel in Mid delburg, Lange Delft 1, tel. (01180) 34034 of 34424. Zeeland komt in aanmerking voor twee projecten die huisvesting bieden aan li chamelijk gehandicapten: clusterpro jecten. Voor heel Nederland zijn er 33. Een cluster bestaat uit twaalf tot vijftien aangepaste woningen met daarbij in de buurt een voorziening waarop een be roep kan worden gedaan voor algemene dagelijkse levensverrichtingen: een ADL-unit. De woningen krijgen allemaal een oproepsysteem dat met de ADL-unit is verbonden, zodat de mensen die hulp kunnen bieden daar alle uren van de dag en de nacht bereikbaar zijn. Bewoners Mensen die voor de woningen in aan merking komen zijn gehandicapten tus sen 18 en 65 jaar met een behoorlijke zelfredzaamheid, zodat zij zelfstandig kunnen wonen. Er wordt gerekend met maximaal 30 uur per week dat een be roep wordt gedaan op de ADL-hulp. Aanmelding De Stichting Fokus in Ten Boer, Gronin gen kan nadere inlichtingen verstrekken over de woonvorm. Op dit adres worden ook aanmeldingen ingewacht: Stichting Fokus, Postbus 4, 9790 AA Ten Boer, tel. (05902)3115. Realisering Voorwaarde voor het doorgaan van de De komende weken vergaderen twee commissies uit provinciale staten. De commissie voor onderwijs en cultuur is bijeen geroepen voor maandag 17 augustus, 16.00 uur. Zij behandelt de wijziging van de subsidieregeling voor de sport en lichamelijke opvoeding, de wijziging van de verordening op de toe kenning van subsidies voor monumen tenrestauraties, de aanstelling van een administratieve kracht voor het secreta riaat van de monumentenwacht en een machtiging aan gedeputeerde staten om overschrijding van monumenten subsidies met ten hoogste 1.000,— zelfstandig af te handelen. Op de agen da staan verder nog vermeld een subsi die aan het regionaal orgaan voor het leerlingwezen voor de organisatie van de beroepenmanifestatie in Goes, ver hoging van de subsidie aan het Zeeuwg jeugdorkest en de instelling van een be zwaarschriftencommissie voor de wel zijnsplanning. Dit laatste punt komt ook ter sprake in de statencommissie voor sociale zaken. Deze commissie vergadert vrijdag 21 augustus, 14.00 uur. Het reglement en de toelichting op de provinciale com missie bejaardenoorden/Zeeuwse raad voor ouderen is de tweede zaak die aan de orde komt. Beide commissies vergaderen in het openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. Plaats van handeling is het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. plannen is, dat er tenminste 30 belang stellenden zijn. Na de vakanties begint het overleg tus sen de Zeeuwse stichting voor revalida tie, de gemeenten, woningbouwvereni gingen, de gemeenschappelijke medi sche dienst etc. Als de belangstelling groot genoeg is zouden de twee projecten tot stand kunnen komen in Goes en in Middel burg. De voorbereidingstijd zal in totaal drie tot vier jaar in beslag nemen. De tentoonstelling "Uit het leven ge grepen" in de Statenzaal m Middelburg had vorige week woensdag al 8800 be zoekers getrokken. Het Documentatiecentrum Zeeuws Del tagebied - de organisator van de expo sitie - rekent er dan ook op het aantal van 10.000 bezoekers ruimschoots te kunnen overschrijden. Tot en met vrijdag 21 augustus is er nog gelegenheid een kijkje te nemen en een indruk te krijgen van het leven in Zeeland in de laatste twee eeuwen. Dit kan aan de hand van allerlei affiches, prentbriefkaarten, prijslijsten, menu kaarten. aankondigingen van belang rijke gebeurtenissen in het leven van de Zeeuw van destijds, zoals verlovings- en trouwkaarten, en aan de hand van een mooie collectie wenskaarten die in een aparte vitrine is uitgestald Ook aan minder prettige gebeurtenissen wordt aandacht besteed: er is een ver zameling lijkdichten en voor het crimi nele leven uit die tijd is een apart plaatsje gereserveerd, waar de meest gruwelijke dingen aan het licht worden gebracht. OF De tentoonstelling is beslist niet alleen bedoeld voor de toeristen die nu in de provincie hun vertier zoeken; de Zeeuw die een dagje Middelburg "doet", zal in de Statenzaal. Abdij 11zeker iets van zijn of haar gading vinden. De catalogus, die ter ondersteuning van de expositie is gemaakt, kost 0,50. PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne de volgende vergunningen be kend. AANVRAGEN: I. De Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij N.V. te Middelburg heeft bij hen ingediend: (op 14 januari 1981) een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een zeewaterontzil- tingsinstallatie annex elektrische centrale te Hoek, met een zout- zuurdoseerinstallatie. twee zoutzuurtanks (elk 81 m3), enkele opslag ruimten en werkplaatsen. De inrichting is gelegen aan de Nieuw Neuzenweg5 te Hoek, kadastraal bekend gemeente Temeuzensektie Hoek, no. 374. II. De gemeente Westerschouwen heeft bij hen ingediend: (op 9 januari 1981) een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden van de gemeentewerkplaats met een her- stelinrichting voor motorvoertuigen en een machineberging aan de Burghseweg 66a te Burgh-Haamstede, kadastraal bekend gemeente Westerschouwen. sektie E. no. 9211 (ged.). VERGUNNINGEN: Na het volgen van de vereiste procedures hebben Gedeputeerde Staten besloten: de gevraagde vergunningen te verlenen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen ofte beperken. De aanvragen, de vergunningen en de overige stukken liggen voor een ieder ter inzage en wel van 13 augustus tot 13 september 1981 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Westerschouwen. Kloosterweg 60 te Burgh- Haamstede. op werkdagen van 9-12 en van 13.00-16.30 uur en iedere maandagavond van 17.30-20.30 uur (11.): in het gemeentehuis van Terneuzen. op werkdagen van 9-12 en van 13.30-16.30 en iedere donderdagavond van 19-22 uur(L); in de provinciale bibliotheek. Abdij 9. Middelburg, op werkdagen van 9-21 uur (I.); in de openbare bibliotheek. Spuistraat 22. Vlissingen en in de openbare bibliotheek. Oostkant 1. Terneuzen op maandag van 14-20. dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16 uur en vrijdag van 14-20 uur (1:1 op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie. Bellinkstraat 8. Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur (1. en II.). BEROEP: Vanaf 13 augustus tot 13 september 1981 kan tegen voornoemde vergun ningen beroep worden ingesteld bij de Kroon door: de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artiel 20. 21. 22, 2e lid of 28 le lid onder c van bovengenoemde Wet bezwaren hebben ingebracht, of door enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in Staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunningen worden op 13 september 1981 van kracht, tenzij over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek lol schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State. Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof I. 2513 AA 's-Gravenhage. Een even tueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moei worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Middelburg. 12 augustus 1981 PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 29 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAAG Total Raffinaderij Nederland N.V. te Vlissingen heeft bij hen op 6 juli 1981 een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het wijzigen van een aardolie-raffinaderij door het vervangen van de bestaande H2S absojrptiekolom van de LPG-behandelingsinstallatie door een kolom niet een grotere diameter, waarbij tevens de kolompakking wordt gewijzigd in schotels en een coaleseer. De inrichting is gelegen aan de Luxemburgweg te Borssele kadastraal bekend gemeente Borsele sektie A no. 329. 332, 374 en 377. TER INZAGE Voor een ieder liggen de volgende stukken ter inzage: de aanvraag met bijlagen; de oiïtwerp-beschik king (waarin voorschriften lot het voorkomen of be perken van gevaar, schade of hinder voor de omgeving); van 13 augustus tot 13 september 1981 en wel op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Borsele. Stenevate 10. Heinkenszand. op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; alsmede op maandagavond van 18-21 uur; in de provinciale bibliotheek. Spuistraat 22. Vlissingen en in de open bare bibliotheek. Oostkant I, Terneuzen. maandag van 14-20. dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16 uur en vrijdag 14-20 uur: op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, 6 Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; en na deze datum tot hel einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunningen, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN Een ieder kan een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen zowel het geven van de aangevraagde vergunning als tegen de ontwerp-vergunning bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Si. Pieterstraat 42. 4331 EW Mid delburg en wel lot 13 september 1981. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht wordt, kunnen lot 6 september 1981 tegen de aanvraag en/of de ontwërp-beschikking mondeling bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwe zig te zijn. (Tel. 01180-27351. toestel 430). Middelburg. 12 augustus 1981 BIJVERDIENSTE Zoekt U een goede bijver dienste? Dan zoekt U ons! Dames en heren, die hun vrije tijd rendabel willen maken, vinden hiertoe bij ons volop de gelegenheid. Geen investeringen of verplichte eigen aankopen. Bel voor een afspraak maandag t/m vrijdag 19.00-21.00 uur tel. 01158-1369. SII.IT NEDERLAND. Dhr. Ribbink. Kom nu naar Skala en laat u voorrekenen hoeveel TV plezier u huurt voor precies één tientje per week. Geen reparatiekosten, geen aanbetaling, geen financieringskosten, geen afbetaling, geen langlopende verplichtingen (minimum huurperiode slechts 6 maanden), geen service-abonnement. Alleen het pure kijkplezier met een moderne 51 cm beeldbuis kleuren T V Met 365 dagen service per jaar «Sëi Lange Vorststraat 59-61 Goes

de Faam | 1981 | | pagina 9