H VOLOP VERMAAK IN SPEELSTAD 4? H noele 90e De Vlissinger - De Faam Woensdag 12 augustus 1981 et eerste voetbalelftal van Jong Ambon heeft de stoute schoenen aangetrokken en belastte zich met de organisatie van een ambitieus popfestival. Dat de spelers van de Middelburgse voetbalvereniging niet alleen in de voetbalwei topprestaties kunnen leveren, blijkt uit het programma waarmee ze zaterdag 15 augustus de Veilinghallen in Middelburg weten te vullen. Naast de Zeeuwse groepen Zapata (Middelburg) en Lativa (Souburg) contracteerde men gerenommeerde bands als Thunderstorm, Jan Akkerman Band, Chris Latul Band en Herman van Boeyen's All Star Vitesse; ieder voor zich een Eerste elftal Jong Ambon in de weer voor clubhuis publieklokker bij uitstek. Bovendien werkt men er in den lande momenteel hard aan om andermaal Brainbox te laten spelen in de Zeeuwse hoofdstad. Op één oud-lid na zegden de oud- Brainboxen reeds toe. Te verwachten is dat de groep compleet wordt, maar de organiserende voetballers, die zich de naam Werkgroep sport Vereniging Jong Ambon-Popfestival aanma ten, hebben voorzichtigheidshalve tussen haakjes 'onder voor behoud' achter Brainbox op de affiches laten zetten. Kaz John (Kazimier Lux en John Schuursma, ex Brainbox) worden voor het geval Brainbox niet bij elkaar is te trommelen méér dan goede vervangers voor de legendarische Nederlandse groep op het podium van de Veilinghallen in Middelburg. Aantrekkelijk programma Nieuw geluid Mogelijk volgend jaar weer een straatfestival Bijeenkomst IKV Silver Nighthome sluiten? Vergadering Vrouwenhuis Bachprogramma in Lutherse Kerk Gemeenteraad Veere Voetbaltoernooi in Middelburg Ronde van Zoutelande Koningin Beatrix schenkt beeldje aan Folkloristische Commissie Zeeuws ploegkampioenschap Kanaalrace Seizoenmarkt Domburg met feestelijk tintje Speelweek Lammerenburg Fietstocht Orgelconcert Feike Asma Zonieractiviteiten in Marnix Cursus bloemschikken in Vlissingen en Middelburg Wandeltocht in Vrouwenpolder Bazaar in Grijpskerke Dansen in Britannia Straattekenwedstrijd Zomerten Youth for Christ Vakantie bijbelschool Wal te melden? BEL 01180-16859 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg VAN VOETBALSCHOEN TOT POPFESTIVAL Lativa uit Oost-Souburg Zapata uit Middelburg Het doel van dit festival is geld te verzamelen voor een clubhuis. Jong Ambon telt ruim 250 leden, maar in tegenstelling tot de meeste grotere sportverenigingen, heeft de nog steeds groeiende club geen eigen trefruimte. Als de voetballers, vol leybalspelers of badmintonbeoefe- naars klaar zijn met hun wedstrijd of training, kunnen ze niet - zoals hun sportende collega's van andere clubs - terecht in een 'eigen home'. Club huizen immers, worden veelal gezien als een verzamelplaats van cluble den. Het feit dat veel jongeren er door 'van de straat worden gehou den', accentueert die behoefte extra. De sportvereniging Jong Ambon be staat uit 125 voetball rs (vijf senio renteams, één C-jeugdteam en drie pupillenteams) 50 badminton spelers en 75 volleybalspelers. Het SVJA-popfestival begint 's morgens om elf uur en is tegen tienen 's avonds afgelopen. De groepen die optreden be hoeven weinig betoog. Zowel de Zeeuwse formaties als de landelijke groepen hebben hartstochtelijke ap plaus vuurdopen al meerdere malen doorgemaakt. Thunderstorm bijt het spits af op het SVJA-popfestival. De eerste single van dese Surinaamse tienmansformatie ('Hey you, get ready (red lights on) deed het uitstekend en bereikte zelfs diverse hitlijsten. Momenteel doet Thunder storm weer van zich spreken met het nummer 'Funky Grandpa'. Deze groep onderscheidt zich overigens vanwege het feit dat ze niet uitsluitend op de plaat klinken als een klok. Met evenveel aan dacht en discipline worden de life-op- tredens verzorgd. De Surinaamse for matie maakte reeds tournees door Frankrijk, Zwitserland Duitsland, Italië. Zuid-Amerika, Turkije en Indonesië. Een nieuw geluid in de Zeeuwse pop wereld is Lativa uit Oost-Souburg. Ruim driejaar werkt dezelfde bezetting er aan om vooral eigen werk te spelen. Wat ze spelen is onder te brengen in een men geling van Latin (Zuid-Amerikaans) en rock. Zelf vinden de groepsleden echter dat de rockinvloeden het grootst zijn. Dit festival is voor Lativa een uitsteken de kans om voor eigen publiek hun ei gen sound ten gehore te brengen. On langs trad Lativa succesvol op in het voorprogramma van Spargo in de MTS van Vlissingen. Zapata uit Middelburg beschikt al over wat meer podiumervaring dan Lativa. Met name tijdens het Klomp-festival in Heinkenszand oogstte Zapata succes, hetgeen nog al wat contracten in het laadje bracht. De formatie speelt latin- rock met funk- en jazz-invloeden. Het repertoire bestaat volledig uit eigen werk. Jan Akkerman en zijn bandleden beho ren tot het puikje van de top op muzi kaal gebied. Niet voor niets riep een Engels blad ('Melody Maker') Akker man ooit uit tot de beste gitarist ter wereld. Akkerman maakte diverse el- pee's, onder meer met Kazimier Lux. En met Focus (waarin onder meer Thijs van Leer speelde) werden enorme successen geboekt. Op het SVJA-festival is het jazz-rock gedeelte voor rekening van de Jan Akkerman Band. Met het nummer 'Arumbai' bereikte Chris Latul bij Massada zijn hoogte punt. Hij verliet Massada en bracht kortgeleden een solo-elpee uit. De Latul Band bestaat stuk voor stuk uit gere nommeerde artiesten (elf stuks) en het is opvallend dat er voor diverse instru menten twee muzikanten worden ge bruikt. Bovendien heeft Chris Latul nog een aantal zangeressen in petto, die tij dens de levende optredens altijd aan wezig zijn. Brainbox, het behoeft verder geen of nauwelijks betoog. Nu nog worden de platen van de uiteengescheurde forma tie goed verkocht. Als alles goed ver loopt treden de leden dus zaterdag weer op in Middelburg, nadat ze een tijdje geleden voor een optreden in de Blauwe Zaal in Middelburg bij elkaar waren geplaatst. Mocht het echter toch nog onverhoopt mis gaan, dan spelen in ieder geval twee van hen: Kazimier Lux en John Schuursma. De drummer Herman van Boeyen heeft na vele groepswisselingen andermaal een driemans formatie kunnen forme ren. Onlangs verscheen hun nieuwe Brainbox single 'Generator of Lovë'.. In het najaar hopen zij hun eerste elpee op de markt te brengen. Daarop zal ongetwijfeld het nieuwe electronische drumstel van Van Boeyen zijn te horen. Tussen de optredens door. verzorgt dj Bert van Leerdam muziek van platen. Voor de presentatie heeft het organise rende voetbalteam nog niemand kunnen strikken. Lex Harding stond erg hoog genoteerd, maar die is met vakantie. De SVJA oopt nu iemand van hetzelfde ka liber in de Middelburgse Veilinghallen aan het (presentatie)werk te kunnen zetten. Chris Latul et bunkerterrein aan de Lange Leenweg in Vlissin gen zal leeg worden. Na vandaag stopt de Speelweek 1981, die anderhalve week lang in het teken van 'showbiz' stond. Gemiddeld vertoefden op het ruïneterrein dagelijks rond de vierhonderd kinderen. Zij vermaakten zich ondermeer op de tien meter lange watergekoelde zeephelling, met discjockey spelen, hindernisbanen, 27 MCers ên een film groep maakte échte video-opnames. Ook de kleuters kwa men volop aan hun trekken. Het kleuterdorp. met gemid deld 85 kinderen, stond in het teken van het circus; com pleet met schmink, muziekinstrumenten en het optreden van een clown. Het hoogtepunt van deze (meer dan) ge slaagde Speelweek 1981 moet vanavond (woensdag 12 au gustus) losbarsten. Dan namelijk zijn de meest getalen teerde deelnemertjes verkozen tot het uitvoeren van een echte show, zoals dat in een 'showbizzstad' hoort. In de tent op hel bunkerterrein spelen de kinderen een spel, dat be trekking heeft op de activiteiten van afgelopen periode. Voorts worden de zelfgemaakte video-opnames getoond. De afsluiting van Speelstad 1981 begint vanavond om ze ven uur in de tent. Een overzicht van de activiteiten toont, dat de kinderen terwijl ze zich vermaakten ook leerzaam aan de slag zijn geweest. Al de eerste dag timmerden ze onder vakkundige leiding hun hutten(huizen) in elkaar en verfden die ver volgens in fraaie kleuren. Excursies werden gemaakt naar de ruitersportvereniging 'Scneldestad'. bakkerij Wolff, de marine, rijkspolitie te water, het KNMI en de marechaus see. Een fotozaak leende camera's om de activiteiten vast te leggen en vanwege het wedstrijdelement worden vanavond de beste foto's met een prijsje gehuldigd. De openingshandeling van de Vlissingse eerste burger drs. Th. J. Westerhout zijn overigens nog lange tijd zichtbaar. Een handdruk in cement accentueerde de belangrijke (fi nanciële) hand die de gemeente Vlissingen in deze Speel stad 1981 had. VLISSINGEN - Ondanks de slechte weersomstandighheden is het Vlis singse Straatfestival 1981 volgens de organisatie geslaagd te noemen. Er wordt dan ook overwogen om dit fes tival volgend jaar te herhalen. Dit derde straatfestival zou dan in het bij zonder rond de opening van de ver bouwde Boulevards moeten plaats vinden. Deze plannen - hoewel in een pril stadium-worden in het najaar uit gewerkt. GRIJPSKERKE - De IKV regiokern Walcheren houdt donderdag 27 au gustus in het Dorpshuis te Grijpskerke een bijeenkomst, waar voorlichting wordt gegeven over de problemen van oorlog en vrede. Het interkerkelijk Vredesberaad hanteert tijdens de ko mende vredesweek (20 tot en met 26 september) andermaal de slogan 'Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen in Nederland'. De voorlichtingsbijeenkomst daarover in Grijpskerke, begint om 20 uur. OOST-SOUBURG - De jeugdsoos 'Silver Nighthome' die is gehuisvest aan de Middelburgseweg in Oost- Souburg moet de deuren sluiten in dien er zich niet spoedig een aantal vrijwilligers meldt. De soos vierde verleden jaar nog uitbundig het kope renjubileum. Silver Nighthome - ooit begonnen in de consistorie van de Hervormde Kerk in Ritthem - organi seerde de afgelopen jaren succesvol cabaretavonden en een amateurpop festival. Voorts kon de jeugd er ieder weekeinde 's avonds terecht. Wie vrijwillig wil meewerken, kan zich melden bij Th. J. Suurmond, Van Visvlietstraat 1 in Oost-Souburg, Te lefoon 01184-61218. VLISSINGEN - In het Vrouwenhuis aan het Groenewoud 40 in Vlissingen wordt woensdag 19 augustus een ver gadering gehouden, waarbij het pro gramma voor het volgende jaar wordt vastgesteld. De vergadering begint om 20 uur. MIDDELBURG - Leen de Broekert speelt vrijdagavond 10 augustus een Bach-programma in de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel in Middelburg. Tij dens het concert - aanvang acht uur - speelt de organist van de Middel burgse Koorkerk onder meer Prelu dium en Fuga in F-dur, Fantasia in G-dur, Franse Suite en 'Allein Gott in der Höh sei Ehr'. VEERE - Woensdag 9 augustus komt de gemeenteraad van Veere weer bij elkaar in de raadszaal van het stadhuis Op de 28 punten tellende agenda staat onder meer: geld beschikbaar stellen voor het laten opstellen van een plan voor energiebesparing, brandbevcili- gingsmaatregelen in de kleuter- en la gere school van Serooskerke, een per sleiding voor de camping van Staats bosbeheer in Veere, een principe uit spraak inzake de verkoop van de school in Gapinge en het wijzigen van de verordening Winkelsluitingswet 1976. De vergadering in Veere begint woensdagavond om half acht. MIDDELBURG - De voetbalvereni ging Middelburg houdt op zaterdag 15 augustus op het gemeentelijk sport complex Nadorst in Middelburg het Stadhuistoernooi 1981. Deelnemers zijn Arnemuiden, DESK, Middelburg en RVC. Het wedstrijdprogramma luidt als volgt: 13 uur Middelburg - RVC (veld 1) Arnemuiden - DESK (veld 2) 14.30 uur verliezersrondc en om 15.45 wordt de finale gespeeld. Alle wedstrijden duren tweemaal 30 minuten. Na afloop is de prijsuitrei king in het clubhuis van 'Middelburg'. ZOUTELANDE - Op zaterdag 15 au gustus worden in Zoutelande wielren- wedstrijden voor nieuwelingen en amateurs gehouden. Om 18.45 starten rond 40 nieuwelingen voor een af stand van 40 kilometer en meer dan 60 liefhebbers vertrekken om 20 uur. Zij hebben tijdens deze 'Ronde van Zou telande' een afstand van 50 kilometer te overbruggen. Streekfavorieten zijn er voldoende. Bij de nieuwelingen zullen ongetwijfeld Arthur Meulen- berg uit Westkapelle, Gerben Suyk en Rudi Sturm uit Serooskerke veel ge wicht in de schaal leggen, maar ook de Middelburgers Piet Mangold en Emiel de Waal zijn niet kansloos. De overige noemenswaardige Zeeuwsen zijn Charles de Caluwé, Marcel Gunst, Mario Rammeloo, Patrick Tolhoek, Rob Vogelaar en Stefan Koole. Onder de 62 liefhebbers zijn noe menswaardig de plaatselijke favoriet Adri Stroo en de streekrenners Kees de Nooijer, Jo Blaas, Adrie Dinge- manse en Nout Westerbeke. Van bui ten Zeeland komen Siep van Dongen, Peter Legierse en Wim Wielhouwer. Voor de organisatie van dit wielereve- nement tekenen het 'Wielercomitee Zoutelande'. de VVV Zoutelande en de middenstandsvereniging Zomid. MIDDELBURG - Anders dan haar moeder en overgrootmoeder, die bei den één koninklijke wisselbeker be schikbaar stelde voor de ringrijderij tijdens de Folkloristische dagen in Middelburg, heeft koningin Beatrix een beeldje beschikbaar gesteld. Wie dat beeldje heeft gemaakten wat het voorstelt, wordt pas bekend wanneer de commissaris van de koningin dr. C. Boerden het na de Folkloristische dag - donderdag 13 augustus rond en op het Molenwater in Middelburg - ui treikt. De Folkloristische Commissie heeft aan het beeldje een eerste prijs toegekend. GOES - Ongeveer 28 ploegers nemen zaterdag 5 september deel aan de Zeeuwse ploegkampioenschappen 1981 in de Wilhelminapolder bij Goes. Onder de deelnemers C.P. Rijke die de Zeeuwse titel al viermaal veroverde en ook de Nederlandse titel a) achter zijn naam bracht. Ook is er een vrouwelijke deelnemer en drie deelnemers met paarden, waaronder een vierspan. De wedstrijden voor het Zeeuwse ploeg kampioenschap beginnen op 5 septem ber. om half twee. VLISSINGEN - De Vlissingse zwem- sportvereniging 'De Stormvogels' houdt zondag 6 september in het Ka naal door Walcheren voor de twaalfde keer de 'Kanaalrace', een landelijke langebaanwedstrijd over drie kilome ter. Start en finish zijn voor het bo tenhuis van de 'Ruyterschool' bij de Keersluis in Vlissingen. Het parkoers is Vlissingen-Souburg en terug. Na de wedstrijden worden prestatietochten gehouden over 500 en 1000 meter. Het programma luidt als volgt: 13 uur 3000 meter vrije slag heren; 13.10 uur 3000 meter vrije slag dames; 13.20 uur 3000 meter schoolslag heren; 13.30 uur 3000 meter schoolslag dames. De prestatietochten beginnen om 15 uur (500 meter) en 15.30 uur 1000 meter). De wedstrijden tellen mee voor de landelijke zwemkroniekbekers, dat betekent dat de landelijke top in Vlis singen het zilte kanaalwater induikt. DOMBURG - De Domburgse sei zoenmarkt wordt dit jaar voor de tiende keer gehouden. Daar maakt de Centrale Ver. Ambacht en Handel, in samenwerking met Ondernemers Badplaats Domburg een feest van. Op 31 augustus houden beide groeperin gen van 's morgens negen tot 's avonds negen uur deze feestelijk getinte jaar markt, waarbij levens een groot standwerkersconcours wordt gehou den om het Zeeuwse kampioenschap.. VLISSINGEN - In de week van maandag 17 tot en met vrijdag 21 au gustus houdt de speeltuinvereniging 'Lammerenburg' in samenwerking met het SKA buurthuis 'Open Hof een speelweek in de speeltuin. Het programma luidt als volgt. Maandag worden 's morgens tenten gebouwd en 's middags is er een zeskamp. Dins dagmorgen is er een vossenjacht en worden stokbroden gebakken en dinsdagmiddag gaat de jeugd zich voorbereiden op de modeshow, wor den nog meer stokbroden gebakken, pijltjes gooien en is er een skippybal estafette. Woensdag is 's morgens de modeshow en 's middags verkleed voetballen, pony rijden, schieten en tafeltennis. Gedurende de hele dag is men bezig met stokbroden bakken. Donderdag worden de voorbereidin gen getroffen voor de slotmorgen en 's middags is er in de speeltuin een wa terzeskamp. Ook die dag weer stok broden in het vuur. De slotdag houden de kinderen 's morgens zelf een voor stelling en na de lunch speelt een kin dertheater. VLISSINGEN - De toerclub 'Vlissin gen' houdt zondag 23 augustus een fietstocht over de afstanden 30, 60, 90 en 175 kilometer. De tocht heeft de bijnaam 'Acht van Zeeland' gekregen en is bedoeld voor getrainde en min der ervaren fietsers, dagjesfietsers. Gestart wordt bij 'De Papegaaienhof' aan de Papagaaienburg in Vlissingen. De trimmers voor de 175 kilometer starten tussen acht en tien uur 's mor gens en de overige afstanden tussen acht en één uur. Rond zes uur 's mid dags wordt gesloten. Deelname van een gezin (30 km) telt voor één. MIDDELBURG - Voor de derde keer dit jaar concerteert de organist Feike Asma op hel orgel van de Middel burgse Nieuwe Kerk. Tijdens het concert, dat dinsdagavond 18 augustus om acht uur begint, speelt Asma onder meer werken van Jan Zwart. Handel. Franck, Guilmant en hemzelf. De organisatie van deze concerten die gedurende de zomermaanden iedere dinsdag in de Nieuwe Kerk worden gehouden is in handen van de stich ting Orgelcentrum, sectie concerten. Vlissingen - In de week van 17-22 au gustus is er in het clup- en buurthuis "Marnix" een aantal zomeraktivitei- ten. Het programma luidt als volgt. Maandag 17 aug. 14.00 uur straat-te- kenedstrijd op de schoolpleinen van de Marnixschool, Houttuinen. Start baan. Dinsdag 18 aug. 14.00 uur Speurtocht. Gestart wordt vanaf cluphuis, 'Mar nix'. pleintje voor Aldegonde, ingang van de Houttuinen. Dinsdagavond 20.00 uur Dropping voor 13 jaar en ouder. Gestart wordt bij cluphuis "Marnix". Woensdag 19 aug. 20.00 uur Wijk- avond, gedraaid wordt de film "Ons Huis" (een buurthuis) Thema: "Wat zijn de mogelijkheden in het Marnix". Donderdag 20 aug. 14.00 uur Teken films in "Marnix" 19.00 uur Familie Fietstocht: start vanaf cluphuis "Mar nix". Houttuinen en Aldegonde. Vrijdag 21 aug. 20.00 uur Soos vanaf 12 jaar in cluphuis "Marnix" Zaterdag 22 aug. 14.00 uur Kinder kennis in Pinkeltjesland. MIDDELBURG - De Stichting Be vordering Onderwijs aan Volwasse nen verzorgt vanaf 29 september in Vlissingen en Middelburg cursussen bloemschikken. In Middelburg ge beurt dat in het ontmoetingscentrum Dauwendaele' aan de Vrijlandstraat en in Vlissingen in de St. Paulusschool aan de Adriaan Coortelaan. De cur sussen worden gedurende acht lesa- vonden van 19.30 tot 21.30 gehouden. Voor informatie kan men terecht bij dcSBOV. tel. 071-140029. VROUWENPOLDER - De derde zo- merwandcltocht van de Vlissingse sportvereniging Marathon uit een se rie van van vier wordt vandaag (woensdag 12 augustus) gehouden. Start en inschrijven op de camping 'Oranjezon" in Vrouwenpolder aan de Koningin Emmaweg. Het startbureau is open vanaf 18 uur. Gestart wordt om 19 uur. Deelnemers kunnen kiezen uit wandelroutes van vijf en tien kilo meter. Men wandelt volgens een rou tebeschrijving. GRIJPSKERKE - Na het klokgelui van negen uur begint er zaterdag 15 augustus in Grijpskerke op de Ker- kring een bazaar. Bovendien zijn er de hele dag orgelconcerten in de Neder lands Hervormde kerk, waar ook een schilderijententoonstelling is te be zichtigen. Voor de jeugd zijn er die dag tal van attracties zoals sjoelen, een grabbelton en touwtjestrekicen. Voor de ouderen is er een schiettent, de rommelmarkt, consumptietent, kop van jut en ver schillende kramen, in totaal dertig. Een verloting niet prachtige prijzen zorgt voor de spanning. De opbrengst van de bazaar, die rond 21 uur is afgelopen, komt ten goede aan restauratiefonds van de Ni l Kerk in Grijpskerke. VLISSINGEN - Op de tonen van het befaamde Zeeuwse trio Cces Hooges- teger kan men vrijdagavond 14 augus tus dansen in de maritieme hotel Bri tannia aan de Boulevard Evertsen in Vlissingen. Vanaf negen uur is de dansvloer open. Rond tien uur wordt een modeshow gehouden. VLISSINGEN - Op de pleinen van diverse Vlissingse scholen worden maandag 17 augustus en dinsdag 18 augustus straattekenwedstrijden ge houden. Het zijn de Marnixschool aan de Van Doornlan 40. De Houttuyn aan de Slangenburg 3 en De Startbaan Weslerzicht 64, waar de jeugd iedere dag terecht kan. Voor de organisatie tekent SKW-Marnix. VLISSINGEN - Zaterdag 8 augustus is de Vlissingse afdeling van Youth for Christ gestart met een zomerkoffiebar. In een witte tent op het Bellamypark wordt elke avond een concert gegeven of een film gedraaid. Vanavond (woensdag 12 augustus) is er een con cert van de Amerikaanse folkgroep 'Prills' en van donderdag tot en met zaterdagavond de engelse zanger/gi tarist Phil Villiers. Zondagavond 16 augustus wordt de zomerkoffiebar afgesloten met de film "De bekentenissen van Tom Harris". Naast de programma's wordt ook een ruime keuze gratis lektuur aangebo den. De avonden beginnen om 20.00 uur. MIDDELBURG - Voor het derdejaar wordt er van maandag 17 augustus tot en met vrijdag 21 augustus in Dau wendaele een 'Vakantie-Bijbel- School' gehouden. Dit betekent dat er in de vakantie voor kinderen van 6 tot 12 jaar een week lang vijf avonden worden gehouden waar de Bijbel cen traal staat. Elke avond om zeven uur staat de Thomaskapcl aan de Vrij landstraat, tegenover het winkelcen trum 'Dauwendaele' open voor elk kind. Er wordt veel gezongen, een verhaal uit de Bijbel verteld, er wordt iets gemaakt en er is een verrassings plaats. Het programma duurt L5 uur. De leiding bestaat uit mensen van verschillende kerken. Inlichtingen: tel. 01180-14108 of 26612.

de Faam | 1981 | | pagina 7