OQ a STREEKPLAN GANGSPUNT BESTEMMINGS PLANNEN UIT- VOOR <D 3 li: fc o Sn a 3 sf 33 7T ROZENKONING- IN BEZOEKT STADHUIS EN RINGRIJDEN O O ar 3 a O 3 <D 12 - 19 augustus MN (fi O, O W week AANVRAGEN De Faam Woensdag 12 augustus 1981 MENU 'TAFELTJEDEKJE' Week 17 t/m 22 aug. Ontwerp - bestemmingsplan Molenberg en omgeving Dit ontwerp-plan heeft betrekking op het gebied dat wordt omsloten door de Kromme Weele, de Schuttershofstraat en de binnengracht langs de Molenberg. Schriftelijke bezwaren tegen het plan kan men tot 31 augustus indienen bij het gemeentebestuur. Ontwerp - bestemmingsplan looierssingel en omgeving NIEUWE MAATREGELEN <D O ÜHH 1 HF <P <D BESCHIKKINGEN In de Korte Geere is men vandaag begonnen met herbestratingswerk- zaamheden. Het gedeelte tussen Plein 1940 en het einde van de bebouwing is dan ook voor alle ver keer afgesloten. De pan den aan deze straat zijn uiteraard voor voetgan gers toegankelijk. Bernard Winsemius, beiaardier van Haarlem en Edam verzorgt morgen (donderdag 13 augustus) een beiaardconcert op het carillon van de Abdijtoren. In een reeks van zeven zomeravond beiaardconcerten is dit alweer de laatste van dit seizoen. De gastbeiaardier speelt van 19.30 tot 20.30 uur. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Lange Noordstraat 19, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Sportvissen aan.de Zeeuwse kusten. - Varen op de Zeeuwse stromen. Alleen om in te zien Structuurschema Militaire Terreinen, deel a beleidsvoornemen, van het Ministerie van Defensie en het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. O &L 5' A'" f' -C J* |k it \y.y-AL« m I supvrtrt&ti&xiempl S3 fi naMicJ' Zoals u wellicht weet is dit jaar al vele kilometers van het waterleidingnet door de dienst Gemeentebedrijven schoongemaakt. Begin volgende maand wordt gestart met de laatste fase van dit project. De wijken Cen trum en Nieuw Middelburg komen dan aan de beurt. Bewoners krijgen hier over nog bericht. Op en rond het Molenwater vindt morgen de grote ringrij- derij te paard plaats. Er wordt ondermeer gestreden om de nieuwe wisselbeker van de ge meente Middelburg. Dit evene ment heeft uiteraard enkele verkeersmaatregelen tot ge volg. Naast dal het Molenwater tussen de Koepoortstraat en Lutherse Kerklaan wordt afge sloten is ook de Branderij- molengang en het Noordbol- werk niet, bereikbaar voor het gemotoriseerd verkeer. Eveneens kan die dag geen ge bruik gemaakt worden van het parkeerterrein achter het Gast huis. In het hoofdartikel informeren wij u over de totstandkoming van een streekplan. In zo'n plan wordt de toekomstige ont wikkeling van de provincie, of een gedeelte daarvan in hoofd lijnen aangegeven. En een ge meentelijke bestemmingsplan moet met die hoofdlijnen in overeenstemming zijn. De vaste rubrieken geven u weer de no dige informatie over zaken zoals hinderwet en ruimtelijke ordening. Wanneer u een bepaald ge meentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Lan ge Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 8 i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. Maandag: gehakt, bloemkool, aardappelen Dinsdag: rundvlees, sperziebonen, aardappelen Woensdag: hamburger, appeltjes, aardappelen Donderdag: karbonade, tuinbonen, aardappelen Vrijdag: Kabeljauw, worteltjes, aardappelen Zaterdag: Bami. De Haagse rozenkoningin(Renee Bras) en haar hofdame (Astrid Bras) brengen morgen - don derdag 13 augustus - een bezoek aan onze stad. s'Morgens om half twaalf arriveren zij bij het stadhuis. Daar zullen de dames rozen uitdelen aan degenen die op dat moment aan de rond leiding deelnemen. Natuurlijk zullen de ro- zenkoningin en haar hofdame ook zelf van de gelegenheid gebruik maken het Gotische deel van het stadhuis te bezichtigen. Daarna wor den zij in de Burgerzaal officieel ontvangen. De dames worden rond twee uur bij het ringrijden op en nabij het Molenwater verwacht. Ook hier delen zij rozen uit aan de toeschouwers. Het is voor de tweede maal dat een charmante am- De ruimte in Nederland krijgt zijn bestemming langs procedures die zijn vastgesteld in de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Die wet geeft de burgers een aantal rechten en verplichtingen. De manier waarop de ruimte gebruikt wordt, wordt geregeld in verschillende plannen. De rijksoverheid werkt met structuurschetsen en -schema's, de provincie met streekplannen en de gemeente met structuurplannen en bestemmingsplannen. Streekplan De provincie heeft in de ruimte lijke ordening een belangrijke taak. Ze maakt streekplannen en controleert het beleid van de ge meenten. Een streekplan geeft in grote lijnen de toekomstige ont wikkeling van een gebied aan, meestal een aanzienlijk deel van de provincie. In zo'n plan wordt bijvoorbeeld aangegeven waar stedelijke gebieden of bedrijfster reinen mogen ontstaan, in welke gebieden de landbouw wordt beoefend en welke regio's voor re creatie worden gereserveerd en waar natuurgebieden liggen. Een streekplan bestaat uit: - een beschrijving van de meest gewenste ontwikkeling in hoofdlijnen en zodanig van de fasering, waarin de ontwikke ling zich zou moeten of kunnen voltrekken. - één of meer kaarten met ver klaring waarin deze hoofdlij nen voor zover mogelijk in beeld zijn gebracht. - een toelichting, waarin de ge dachten, waarop het plan be rust en de uitkomsten van on derzoek en overleg zijn neerge legd. Een streekplan vormt het uit gangspunt voor de gemeentelijke bestemmingsplannen. Deze be stemmingsplannen worden door de provincie goedgekeurd, wan neer de bestemmingsplannen af wijken van een streekplan kan de provincie een aanwijzing geven. In zo'n aanwijzing wordt aangegeven wat de inhoud van (een gedeelte Dit ontwerp-plan heeft betrekking op het gebied dat wordt omsloten door de Baanstraat, de Looierssingel, het Armeniaans Schuitvlot en de binnengracht langs Achter de Houttuinen. Schriftelijke bezwaren tegen het plan kan men tot 31 augustus indienen bij het gemeentebestuur. Beide plannen zijn in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15). Burgemeester en hebben besloten: wethouders van) een bestemmingsplan moet zijn. Totstandkoming Hoe komt een streekplan nu tot stand? De procedure die de wet voorschrijft is niet zo zwaar en kan betrekkelijk vlug. De periode waarin het streekplan voorbereid wordt - dus voordat de wettelijke procedure begint - kan meer tijd vergen. Veel instanties en mensen worden hierbij betrokken. Sche matisch komen hieronder de te volgen stappen aan de orde: a. Gedeputeerde Staten verrich ten voortdurend onderzoek op het gebied van de bevolkings ontwikkeling, natuurlijke ge gevens, economische, sociale, culturele en ruimtelijke zaken enz. b. Gedeputeerde Staten, die belast zijn met de voorbereiding, voe ren overleg met o.a. gemeente besturen, andere provincies, waterschappen en rijksdien sten. c. Het ontwerp-streekplan ligt twee maanden voor iedereen ter inzage op het provinciehuis en bij alle gemeenten, er kun nen in die periode schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp- streekplan worden ingediend. d. Provinciale Staten beslissen over de vaststelling van het streekplan. Daarbij wordt re kening gehouden met de tegen het ontwerp ingediende bezwa ren. e. Het vastgestelde streekplan wordt hierna ter inzage gelegd en krijgt rechtskracht. De mi nister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening wordt hiervan op de hoogte gesteld. De praktijk heeft zich zo ontwik keld dat de minister altijd het advies van de Rijksplanologi sche Commissie vraagt over het vastgestelde streekplan. In deze commissie zitten ambtenaren van bijna alle departementen, de commissie kijkt vooral naar de ruimtelijke aspecten op na tionaal niveau. Hij kan naar aanleiding van de inhoud van zo'n streekplan in overleg tre den met het provinciaal be stuur. Wanneer de inhoud van een streekplan botst met het rijksbeleid kan de minister ook een aanwijzing geven. Dat be tekent dat binnen een bepaalde periode het plan of een deel daarvan moet worden veran derd. Tot nu toe heeft de minis ter van deze mogelijkheid zel den gebruik gemaakt. Omdat de ontwikkelingen in een streekplangebied voortgaan, wordt zo'n plan regelmatig ge heel of gedeeltelijk herzien. Eens in de tien jaar moet dit in ieder geval gebeuren. Overleg Zoals eerder aangegeven, zijn bij het opstellen van een streekplan een heleboel mensen en instanties betrokken. Dat moet ook wel, om dat een dergelijk plan voor een aantal jaren het ruimtelijk beleid vastlegt. Er is sprake van een af weging van alle belangen die in het plangebied een rol spelen. De provincie geeft de burger de mo gelijkheid om in te spreken op het ontwerp-streekplan. Bezwaar Wanneer het streekplan naar de mening van één of meer burgers onvoldoende rekening houdt met bepaalde wensen, dan bestaat de mogelijkheid om tegen (dit onder deel van) het plan bezwaar in te dienen bij Provinciale Staten. - het parkeren te verbieden in een parkeervak aan de weste lijke zijde van de Haringplaats, behalve voor het motorvoertuig van de daarvoor aangewezen invalide. Kroonberoep mogelijk tot 5 september. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, maar worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Het verkeersbesluit ligt om in te zien bij het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. VERHUISD Het lijkt ons goed in deze rubriek melding te maken van het feit dat het bureau Bijzondere wetten van de afdeling Algemene Zaken ver huisd is naar de begane grond van het stadhuis. De medewerkers van het bureau Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening kunt u nog vinden op kamer 15 (eerste verdieping). Voor inlichtingen over verkeers zaken moet u dus vanaf nu naar de afd. A.Z. op de begane grond. If 1 Burgemeester en wethouders hebben voor de tweede maal een ontwerp-be- slissing opgesteld voor onderstaande aanvragen om een hinderwetvergun ning. Dit omdat naar aanleiding van de eerste ontwerp-beschikking reacties zijn binnengekomen die wijziging noodzakelijk maakte. Schriftelijke bezwaren kunnen alleen worden ingediend door de aanvrager, door degenen die eerder bezwaren in brachten tegen de aanvraag en door een ieder die aantoont daar niet toe in staat te zijn geweest. 1. Fa. W. de Visser en Zn., Rusthof - straat 17 in Middelburg voor een landbouwwerktuigenberging aan de Mannezeeseweg 57a. Schrifte lijke bezwaren tot 19 augustus. 2. Provinciaal bestuur van Zeeland, p/a Hoofdingenieur-directeur Pro vinciale Waterstaat, Het Groene bassadrice van Den Haag de Zeeuwse hoofd stad vereert met een bezoek. De bedoeling is het publiek uit te nodigen het Haagse Westbroekpark te bezoeken, waar de grootste rozententoonstelling van West-Eu ropa vrij voor de bezoekers te pronk staat. Dit jaar heeft de rozenkoningin echter nog een boodschap, in 1981, het jaar dat H.M. Koningin Beatrix zich in Den Haag zal vestigen, organi seert de residentie als fleurige welkomsthulde aan haar vorstin in de Houtrusthallen een bloemententoonstelling, die onder de naam "Hofstadbloem" vanaf morgen t/m 27 augustus voor het publiek is opengesteld. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Verbindingsstraatje tussen Markt en Zusterplein Afgesloten voor alle verkeer 2. Breestraat Wegomleiding 3. Korte Geere Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM Verbouwings- In uitvoering werkzaamheden Herstra ting Herstrating In uitvoering In uitvoering Woud 1 in Middelburg voor uit breiding van een kantoorgebouw annex laboratoria en garageruimte aan Het Groene Woud 1. Schrifte lijke bezwaren tot 20 augustus. 1. De heer J.P. Klaassen, Dauwen- daelsestraat 20 in Middelburg voor een drukkerij aan de Beddewijk- straat 27/31. 2. Shell Nederland Verkoopmaat schappij BV, Hofplein 20 in Rotter dam voor een verkooppunt voor motorbrandstoffen (zelftank) an nex wasinrichting aan de Kanaal- weg 5. 3. De heer J.P. Geerse, Geersesweg 9 in Middelburg voor het dempen van vier sloten met puin en het daarna afdekken met grond aan de Gol- steinseweg. 4. Drukkerij Meulenberg, Rouaanse- kaai 61 in Middelburg voor een drukkerij aan de Rotterdamsekaai 61. 5. De heer J. Vader. Oude Veerseweg 127 in Middelburg voor een agra risch gemengd bedrijf aan de Oude Veerseweg 127. 6. De heer M. Hillebrand, Grenadier- weg 21 in Middelburg voor uitbrei ding van een constructiewerkplaats aan de Grenadierweg 21. 7. De heer L. Goedhart, Laan van Nieuwenhove 20 in Middelburg voor een autoreparatie-inrichting aan de Kleverskerkseweg 9a. Tegen deze beschikkingen is beroep mogelijk bij de Kroon tot 28 augustus. Nadere inlichtingen over bovenstaan de aanvraag, beschikkingen en be roepsprocedures kan men iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur krijgen bij de afd. Alge mene Zaken in het stadhuis (tel. 01180-26251, tst. 324). K-ó Op de hoek Molenwater/Lutherse Kerklaan staat een beeldhouwwerk van onze plaatsgenoot Theo Maassen. Het is een abstracte plastiek-zonder titel-gemaakt uit zandsteen. Dit beeldhouwwerk is in het kader van de Beeldende Kunstenaars Regeling aangekocht door de gemeente en geplaatst in november 1978. l l 1 i l i 1 WhWRI É&jg jff'fj- Cv - fk' V*,V' v" m U- - ----- - s, Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224.

de Faam | 1981 | | pagina 5