POPFESTIVAL IN NOLLEBOS THEA TERG ROEP KIP SPEELT IN MIDDELBURGS OPENT UCHTTHEA TER VAN AALST T iBS ZOMER OPRUIMING KORTINGEN 10-40% ONTWIKKELING KUNST LAATSTE 20 JAAR IN ZEEUWS MUSEUM O Woensdag 22 juli 1981 BIJ OOSTERSE TAPIJTEN B3B3.HI BIET Badrit Zoutelande Nieuwe stroming Statistich jaaroverzicht 1980 gemeente Middelburg Orgel- en fluitconcert Visserij- en landbouwdag in Veere Brochure aandacht jeugd- en jongerenwerk Rommelmarkt De Meeuwen Prestatieloop Zoutelande Oefenwedstrijd Meeuwen Zomeravondconcerten in Oostkapelle Veteranenvoetbalploeg voor 'Sport Steunt Sonneveld' Voetbaltoernooi kampeerders SKW trok meer bezoekers. Tentoonstelling hobbyclub 'Serooskerke' Jubileumuitgave Hartbrug Vakantie Bijbel School Bridge op woensdag Dutch Swing College Band in Domburg Activiteiten in 'De Lammerenburcht' Tweede zomeravondwandeling Country-roadshow Drs. P. in Schuttershof Orgelconcert Informatiehoekje huiskamerproject Bazaar met antiek in Domburg Thema-avond Leger des Heils. wee jongerencafé's houden in samenwerking met het Vlissingse jongerencentrum De Piek op don derdag 30 juli op het parkeerterrein bij het Nollebos een popfestival. Evenals verleden jaar is het de opzet om Zeeuwse groepen, omlijst met enkele buitenlandse bekende acts. voor een zo breed mogelijk publiek te laten optreden. Voor 'Uit in Vlis- singen' was dit popfestival reden om de organisatie een graantje uit de subsidiepot te laten meepikken. Het festival duurt van 's morgens half tien tot 's avonds tien. Uit de Achterhoek komt de bekende pre sentator 'Graaf van Gelre' om de groepen 'aan elkaar' te praten. Uit de Zeeuwse popwereld komen on der meer de Rufters bv. een hard-rock- formatie en September '80, een nieuwe groep met een voornamelijk eigen re pertoire. Vampires is andermaal een nieuwe groep die het moet hebben vam leuk uitgevoerde covers en eigen werk in een snel ritme. Down en 'Swcll)maken deel uit van •het bekende popcircus To- my Decibeltine. Esquire is een groep die verleden jaar al van de partij was en toen het spits afbeet. Chivy (zie foto) is een Middelburgse formatie waarvoor hel spreekwoord zou kunnen gelden 'Goede wijn....'. Voorts is de Souburgse groep Car Tunes gecontracteerd. Buitenlandse groepen Uit het buitenland contracteerde de or ganisatie van het popfestival in het Nol lebos onder meer de formaties Naked uit Engeland, Leo O'Kelly uit Ierland en de topattractie Queen Ida bon temps zy- deeo band. Naked speelt harde Engelse punk en heeft voor het Zeeuwse publiek al een gedegen reputatie opgebouwd. Leo O'Kelly is een rock-and-roll zanger die verleden jaar nog Johnny G. begeleidde tijdens diens concert in De Piek. Queen Ida her bon temps is de top attractie in het Nollebos. De band komt uit de buurt van New Orleans en de lieftallige Ida wordt ook wel 'The first lady' uit die buurt genoemd. Blues van de bovenste plank dus. In de avonduren treedt de Nederlands- Engelse formatie Mark Fogge secret meeting op met dynamische new-wave composities. Vermeldenswaardig is nog, dat de toegang gratis is mmilhti Houtkaai 1 7, Middelburg Tel. 01 180-26186 De theatergroep Kip speelt donder dag 23 juli het muziekspektakeüKom maar hier, dan raap ik je op'. Deze jeuqdvoorstelling begint om 14.30 uur in het openluchttheater 'Toor- envliedt" aan de Koudekerkseweg in Middelburg. Als het weer slecht is wordt uitgeweken naar De Schouw burg. Toegangskaarten zijn dan ver krijgbaar naar evenredigheid van het aantal zitplaatsen in deze accommo datie. Het optreden van Kip vindt plaats in het kader van een serie jeugdvoorstellingen die deze zomer worden georganiseerd door de Ge meentelijke Culturele Dienst Mid delburg. De voorstelling op 23 juli gaat over een meisje dat in contact komt met de be woners van een geheimzinnig rusthuis. Daar heeft ene zuster Nachtegaal het erg druk om alles een beetje naar wens te laten verlopen. Het blijkt dat de bejaar den een schat hebben geërfd, waarnaar ze op zoek moeten. Ze vqelen zich daartoe niet in staat. Zeker niet als blijkt dat er kapers op de kust zijn. Toch weet het meisje Kitty hen over te halen de handen ineen te slaan en op pad te gaan. De Middelburgse motor- en autoclub 'Scheldegouwen' houdt woensdagavond 22 juli (vandaag) voor de 25ste maal de 'Badrit Zoutelande'. De rit voert 25 ki lometer over de binnenwegen van de ge meente Valkenisse. De deelnemers wor den verdeeld in twee klassen: badgasten en Zeeuwen. De organisatie is in handen van 'Scheldegouwen' en de VVV Zoute lande en omstreken. Vanwege het 25-jarig bestaan van deze tocht heeft de plaatselijke VVV een aantal extra prijzen beschikbaar gesteld. Inschrijven is mogelijk vanaf 19 uur in hotel 'Walcheren' in Koudekerke. De eerste deelnemer start om 19.30 uur. Jeugdvoorstellingen die nog op het pro gramma staan zij: "Klaver 3" door theater Marmouzet op donderdag 30 juli en "Assepoester" door het Limburgs Jeugdtoneel op donderdag 6 augustus a.s. In de Grote Kerk van Veere wordt zaterdag 25 juli een show van Zeeuwse costuums gehouden. Mevrouw M. de Jager-de Pagter presenteert vanaf 20 uur een overzicht van de kleding, zoals deze in de loop der tijden door de Zeeuwen werd gedragen. De gang van zaken bij deze costuumshow is zodanig, dat eerst de authentieke historische en hedendaagse costuums worden getoond, waarbij een deskundige uitleg wordt gegeven. Hierbij leert men het ontstaan en het specifieke gebruik ervan kennen. Na afloop van de show begeven de medewerkenden zich onder de toeschouwers zodat van nabij de prachtig bewerkte kledingstukken, sieraden en accessoires bekeken kunnen worden. Er kunnen tevens vragen worden gesteld. Op de foto een groep met Walcherse kermiscostuums van boven het Kanaal door Walcheren. Rond 1850 kenmerkte deze dracht zich vanwege de rijkheid aan kleuren. Tegen de eeuwwisseling wordt de mode zwart. Een verklaring daarvoor is niet te geven. Wat is nu mode", klinkt vragend uit de mond van mevrouw De Jager uit Domburg. nder het motto 'Naar een nieuw kunstbegrip 1960 - 1980' is,ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van de Zeeuwse Museumstichting in het Zeeuws Museum een tentoonstelling in gericht. Het museum aan het Abdijplein in Middelburg is geopend op werkdagen van 10 tot 17 uur en in het weekeinde van 13.30 tot 17.30 uur. De tentoonstelling duurt tot 31 augustus.1 Deze expositie laat zien hoe in de laatste twintig jaar het kunstbegrip is geëva lueerd. Niet langer staal de controverse figuratief-abstract centraal. In de loop van de jaren zestig is bij kunstenaars als Beuys, Filliou en Christo de maat schappelijke betrokkenheid een steeds grotere rol gaan spelen. Daarnaast dis tantieert iemand als Heyboer zich met nadruk van alles wat met de samenle ving heeft te maken. In het begin van de jaren zeventig ont wikkelde zich vervolgens een nieuwe stroming, die meer op de natuur is ge richt. Wim Beeren organiseerde de lan delijke manifestatie 'Sonsbeek buiten de perken', waarop de kritieken nogal hef tig, in positieve en negatieve wijze rea geerden (1971). De tentoonstelling eindigt met enkele werken van Paul Bonger en Hugo Vo gelaar, beide representanten van een meer naar binnen gerichte mentaliteit. Deze is kenmerkend voor de tweede helft van de jaren zeventig. Men komt dan tol het inzicht, dat alleen vernieu wing van de vorm géén wezenlijke be drage levert voor een verdiept kunstbe sef. Enkele krantenknipsels zijn bedoeld om de jarem zestig en zeventig voor de geest te halen. In augustus wordt de film 'Sonsbeek buiten de perken' een keer vertoond, gevolgd door de film over Panamarenko uit 1980. van de Middelburgse cineast Jeroen Visser. De datum zal nog bekend worden gemaakt. MIDDELBURG - Het bureau Plan ning en Ontwikkeling van de gemeen te Middelburg heeft een statistisch jaaroverzicht over 1980 uitgebracht. Naast de nodige statistische gegevens, vindt men in het boekwerkje een korte terugblik over dat jaar en een jaaro verzicht. Een aantal foto's completeert de nieuwe uitgave. "Middelburg" in 1980 is voor echt geinterresseerden verkrijgbaar bij het genoemde bureau of in de voorUchtingswinkel van de gemeente Middelburg aan de Lange Noordstraat 19. MIDDELBURG - Marian Leijnse (orgel) en Annemarie de Beer (fluit) concerteren vrijdag 24 juli in de serie 'vrijdagavondorgelconcerten' in de Lutherse kerk aan de Zuidsingel in Middelburg. Beide vrouwelijke muzi kanten spelen werk van Bach, Fresco- baldi. Gabriëli, Teleman en jhr. J. van Eyck. Aanvang van dit concert waarbij het fraaie Duijschotorgel centraal staat, is 20 uur. VEERE - Iedere woensdag is er wel wat in Veere te beleven. Vandaag (woensdag 22 juli) is er een visserijdag en volgende week woensdag een landbouwdag. De visserijdag is van 14 tot 22 uur en begint met een demon stratie nettenboeten op de Kaai. In de Stadshaven ligt een ultramoderne vis sersboot die (gratis) is te bezichtigen. Op de Kaai kunnen de bezoekers smullen van verse vis en gekookte mosselen. Vanaf 19 uur (einde 22 uur) worden ruitersportdemonstraties ge houden door de vereniging 'De Gou we Reijers' op het Bastion: dat is aan de overzijde van de haven. Woensdag 29 juli wordt in Veere van 14 tot 20 uur een Landbouwdag ge houden. De demonstraties zijn onder meer koemeiken (einde van de mid dag), een hoefsmid beslaat een Zeeuws trekpaard en rondritten in de paardentram. Van 16.30 tot 20 uur worden dwerggeiten gekeurd. MIDDELBURG - Een werkgroep van het Interprovinciaal Contact Jeugdra den heeft een brochure samengesteld voor hen die zich op plaatselijk niveau bezighouden met jongerenwerk. De brochure geeft een aantal instrumen ten om de aandacht voor jongeren daadwerkelijk te kunnen geven. De brochure is te bestellen bij de Pro vinciale Jeugdraad, Dam 31, Middel burg, telefoon 01180-28024. ZOUTELANDE - De voetbalvereni ging De Meeuwen uit Zoutylande houdt donderdag 23 juli op het sport veld Zoutelande een rommelmarkt. De opbrengst van deze rommelmarkt wordt gebruikt voor het jeugdwerk van de voetbalvereniging. De spullen zijn één jaar lang door de leden ver zameld. De markt begint om 16 uur en is tegen 22 uur afgelopen. ZOUTELANDE - De voetbalvereni ging De Meeuwen houdt woensdag 29 juli een prestatieloop. Start en in schrijven op het sportveld van Zoute lande vanaf 17 uur of bij de plaatse lijke VVV of café Royal. Deelnemers kunnen inschrijven op de afstanden vijf en tien kilometer, gestart wordt rond 19 uur. De tocht voert over strand, bos en duinen. ZOUTELANDE - Donderdag 30 juli speelt het eerste elftal van voetbalver eniging De Meeuwen een oefenwed strijd legen de ere-divisieploeg Willem II. De wedstrijd begint om 19 uur op het sportveld van Zoutelande. Scheidsrechter is de amateur-top- scheidsrechter W.B.A. Roegiest uit Sas van Gent. OOSTKAPELLE - In de Nederlands Hervormde Kerk (centrum Oostka pelle) wordt de komende vier woens dagen een aantal concerten gegeven. Vanavond (22 juli) is er een toeristen concert met medewerking van de Zeeuwse Koorschool uit Goes (jon gens) en volgende week woensdag (29 juli) speelt het kopcrensemble Caeci- lia uit Vlissingen met Rien Balkenade aan het orgel. Woensdag 5 augustus is er weer een toeristenconcert, waarbij de bariton Peter Wondergem wordt begeleid door Rien Balkenade. Woensdag 12 augustus is er een con cert van het befaamde Zeeuwse duo Ference Hutyra (fluit) en Leen de Broeken (orgel). Voor Hutyra is dit concert voorlopig het laatste in Zee land. Zoals bekend is hij met ingang van het nieuwe schooljaar leraar ge worden aan het Twents conservato rium in Enschede. De serie sluit woensdag 19 augustus met een sa menzang, waarbij Jos Vogel aan het orgel plaatsneemt en Ronald Baljeu trompet hanteert. MIDDELBURG - In het belang van de organisatie 'Sport Steunt Sonne veld', speelt het oud Zeeuws voetba lelftal in augustus drie wedstrijden. De ploeg oudgedienden treedt op zater dag 8 augustus aan in Zoutelande tegen de Meeuwen (aanvang 19 uur), vrijdag 14 augustus wordt in Zuid-Be veland tegen het familieteam Uiler hoeve gespeeld en 21 augustus strijden de vetranen voor het goede doel tegen de succesvolle zaterdag derdeklasser Oostkapelle op het sportpark Duin- helm. aanvang 19 uur. De wedstrijd tegen de familie Uiterhoeve wordt of in Kwadendamme of in Ovezande gespeeld. Uiterhoeve wordt mogelijk aangevuld met de PSVer uit Arne- muiden: Jan Poortvliet. In de (oud)Zeeuwse ploeg spelen onder meer: Arie Delnotte (Middelburg, NAC), Dick van Westen en Juul Vogel (Middelburg), Rinus Wijsman en C'ees de Ridder (Zeeland-Sport), Klaas Poortvliet en Joost de Ridder (Arnemuiden) en Jan van Huizen (Vlissingen). WESTKAPELLE - Kampeerders in de buurt van Westkapelle in de leeftijd van elf lot vijftien kunnen in de week van 3 tot en met 7 augustus deelnemen aan het camping-toernooi van de Westkapelse voetbalvereniging Noor mannen. Iedere avond worden drie wedstrijden gespeeld: een om kwart over zes en de volgende twee om half acht. Wim Jagt. administrateur van de Zeeuwse KNVB verricht de aftrap voor de eerste wedstrijd op maandag 3 augustus. Vrijdag 7 augustus reikt lo co-burgemeester L. Wouterse van Westkapelle de prijzen uit. De deel nemende campings zijn De Boom gaard, 'l Hoekje, Moens, Noorman nen (de organiserende vereniging), Westkapelle en Zuiderduin. VLISSINGEN - Het is drukker ge worden in de Vlissingse club- en buurthuizen. Het SKW telde het eer ste halfjaar ruim 2500 bezoekers meer dan in de vergelijkbare periode in 1980. Desondanks vertonen 'Het Woltersluiis' en 'De Ukkies' een da ling. 'Het Woltershuis' daalde van 4121 naar 2948 en 'De Ukkies' ver toonde een achteruitgang van 3093 naar 2656. De overige SKW-gelegen- heden stegen. In de laatste vijf jaar laten de cijfers van de eerste halve jaren een aanzien lijke stijging zien; 13.131 (1977), 15.107 (1978). 15.532 (1979), 18424 (1980) en 20946(1981). SEROOSKF.RKE - De hobbyclub 'Serooskerke' houdt op maandag 27 en dinsdag 28 juli een tentoonstelling van het werk in het gebouw 'De Zandput'. Getoond worden model bouw. boetseerwerk, fotografie, hout- bewerken, schilderen, zelfgemaakte poppen en tekeningen. Men verwacht in Serooskerke dat deze tentoonstel ling net als verleden jaar veel bezoe kers trekt. Toen registreerde men na melijk maar liefst duizend personen. MIDDELBURG - Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Ne derlandse Hartpatiënten Vereniging heeft deze actieve organisatie een ju bileumnummer uitgegeven van 'Hart brug'. In deze uitgave wordt een over zicht gegeven van de gebeurtenissen in het tienjarig bestaan van de NHV. Zoals bekend heeft deze organisatie bergen werk verzet in het belang van hartpatiënten. Diverse harlluchtbrug- gen. het bemiddelen in conllicten en de cursus harlreanimatie zijn voor beelden. Het jubileumnummer van dit per kwartaal uitgegeven blad is te be stellen bij de NHV. Postbus 2002.4800 CA Breda. OOSTKAPELLE - In de weck van 3 lot en met 7 augustus wordt in het CNV vakantieoord gebouw 'See- burgh' de Vakantie-Bijbel-School ge houden voor kinderen van zes tot dertien jaar. De bijeenkomsten begin nen om 19 uur en er wordt gezongen, verteld uit de bijbel, gewerkt en ge speeld. Een verrassing hoort tot de dagelijkse attracties: Deze Bijbel- school wordt voor het vijfde jaar ge houden.. Eerder dit jaar 13 tot en met 17 juli) was al een dergelijke week. VLISSINGEN - Iedere woensdag middag wordt in de 'Bonedijkezaal' aan de Bonedijkestraat in Vlissingen vanaf twee uur gebridd. Iedere b id er kan deelge nemen. Voor informatie: mevrouw H.C. Suurbier, telefoon 01184-16705. DOMBURG - De Stichting Bad- plaatsbelangcn Domburg houdt in het openluchttheater aan de Ooststraat in Domburg een aantal activiteiten. Za terdag 25 juli opent 'Dixie Daddies' en maandag 27 juli spelen Apollo uit Domburg, Crescendo uit Oostkapelle en OKK uit Westkapelle. Donderdag 30 juli is er een Zeeuwse klederdrach tenshow van Mevrouw M. de Jager de Pagter met medewerking van de Boe- renkapel uil Domburg. Vervolgens treden op Delta Show Band (31 juli) Dutch Swing College Band (7 augustus) Volksdansgroep Walacra (18 augustus). Ruud Her mans Band (19 augustus) Apollo Domburg (24 augustus), City of Ox ford Silver Band (7 september). VLISSINGEN - In het club- en buurthuis 'De Lammerenburcht' zijn deze week twee activiteiten. Vrijdag avond om acht uur is er bingo en za terdagavond dansen met de bekende formatie 'The Bax-Family'. Deze dansavond begint om acht uur. MIDDELBURG - In de serie van vier zomeravondwandelingen van VSV Marathon uit Vlissingen, wordt woensdag 29 juli de tweede wandel tocht gehouden. Start en inschrijven voor de tochten over vijf en tien kilo meter camping 'Oranjezon' aan de Koningin Emmawcg in Vrouwenpol der. Gestart wordt om 19 uur. Het startbureau is vanaf 18 uur geopend. De volgende tocht is woensdag 12 au gustus, eveneens Vrouwenpolder. DEN-BOSCH - In de Brabanthallen in Den-Bosch wordt zaterdag 25 en zondag 26 juli de 'Truckstar Country- Roadshow' gehouden. Daarnaast zal er op het voorterrein van de Brabant hal een behendigheidswedstrijd tussen Zeeuwse en Brabantse truckers plaatsvinden. De wedstrijd begint om negen uur. Tol twaalf uur kunnen truckers zich aanmelden. Voor het country gedeelte heeft de organisatie een keur van artiesten uit genodigd. die staande op een grote open trailer hun beste hits ten gehore zullen brengen. Onder hen onder meer Henk Wijngaarden, The Tumble Weeds, Jimmy Lawton Hot Beaver Band. Arizona Ramgers, Chuck Memphis Leona. De organisatie is in handen van 'Truckslar' het blad voor vrachtwagenchauffeurs. MIDDELBURG - De organisatie van het cultureel centrum Schuttershof in Middelburg heeft de draad weer op gepakt en zal de komende weken een aantal leuke attracties opdienen. De liedjesschrijver en dichter drs. P. komt donderdag 30 juli in de 'Blauwe Zaal' om van zijn verzen en liedjes een groot aantal voor te dragen. Voorts is er iedere donderdagmorgen vanaf elf uur markt met ambachten, kleding en antiek. Woensdagsmiddag en -avond toont men film (zie agenda). MIDDELBURG - Herman van Vliet, de organist uit Bodegraven, geeft op dinsdag 28 juli in de Middelburgse Nieuwe Kerk een orgelconcert. Aan vang 20 uur. De organist speelt werk van Bach, Bastiaans, Mozart, Schu mann, Smart, Wider, Heiier en Van Vliet. VLISSINGEN - De Stichting Huiska merproject voor Druggebruikers in Vlissingen heeft een informatieboekje uitgegeven, waarin een overzicht wordt gegeven van de werkzaamhe den en aspecten van de ontwikkelin gen worden geschetst. De fraaie illus traties leverden de deelnemers van het project. De teksten en vormgeving van de omslag voerden de teamleden uit. Het ADZ in Vlissingen zorgde voor de rest. Het doel van het boekje is om (a) meer duidelijkheid te verschaffen in het werk van het huiskamerproject en (b) welke creatieve activiteit is te ontwik kelen vanuit de visie zoals die door het Huiskamerproject wordt gebezigd. Het boekje is te bestellen door 2,50 over te maken op de ABN in Vlissin gen t.n.v. huiskamerboekje onder ver melding 'Informatieboekje'. Bank nummer 51.00.12.906. DOMBURG - Omdat de Provinciale Zeeuwse Electriciteits Maatschappij de electrische bedrading in de Dom- burgse gereformeerde kerk afkeurde, wordt er maandag 27 juli op de Markt in Domburg een bazaar gehouden. Het is overigens niet uitsluitend dit electrische mankement, ook is de kerk hard aan een schilderbeurt toe en is een goede onderhoudsbeurt noodza kelijk. Het onderhoudsfonds becijfer de inmiddels dal al deze werkzaam heden zo'n slordige 44.000 gulden gaan kosten. Middels verschillende acties wil men dal nu in Domburg bij elkaar sparen. Op de bazaar is van alles te koop zoals handwerken, zelfgemaakte cake, boe ken, platen, bloemen. Wie het juiste lot koopt kan een Zeeuwse pop, een fototoestel .of een electrische deken winnen. Per opbod wordt een onder meer antieke graanwindmolen, een fototoestel en een electrische deken verkocht. De bazaar wordt maandag gehouden van 13 tot 21 uur. VLISSINGEN - In de koffiebar van het Leger des Heils aan de Dr. Sta- vermanstraat 39-41 te Vlissingen wordt op zaterdagavond 25 juli 1981 door Cees Quist een avond verzorgd met als thema "omzien naar elkaar". Voor jongelui van 12 tot en met 14 jaar begint hel programma om 19.00 uur en voor jongelui vanaf 15 jaar om 20.00 uur. Dit zal tevens de laatste koffiebaravond van dit seizoen zijn. In de maand augustus is er geen koffie baravond. De eerste koffiebaravond is weer op 12 september.

de Faam | 1981 | | pagina 7