W a o N 0 o VERKRIJGEN BOUW VERGUNNING VRAAGT DE NODIGE TIJD ft I H S>"S mm go s ff 2.5 aa. 29 15 - 22 juli week <n O O O GA ZORGVULDIG OM MET UW REISDOCUMENTEN AANVRAGEN 5 o (ft c De Faam Woensdag 15 juli 1981 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 20 t/m 25 juli V oorbereidingsbesluit Uiterlijk 1 april 1983 wil de Coöperatieve Raiffei- senbank "Middelburg" beginnen met de uitbrei ding van het kantoor aan de Langeviele. Dat moet gebeuren op een stuk grond van zo'n 280 m2 aan de Lange Geere. De raad stemde in met verkoop van het perceel. NIEUWE MAATREGELEN De heer A.J. Geleijn kan de voormalige woonhuisjes met erf aan de Puntpoortstraat 1 en 3 van de gemeente kopen. De raad had daar geen moeite mee. De koper zorgt voor het opkanppen van het geheel, dat in slechte staat is. In overleg met de dienst Gemeentewerken wordt een rehabilitatieplan opgesteld. Op de balie in de voorlichtingswinkel Lange Noordstraat 39 vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/bro chures: -Individuele huursubsidie/huurge- wenningsbijdrage I -Individuele huursubsidie/huurge- wenningsbijdrage 2 Alleen om in te zien Structuurschema Zeehavens (deel a: beleidsvormen) van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, ministerie van Economische Zaken en het ministerie van V.R.O. O -o 1 Q. <D i SL i <D Vijf parkeervakken met meters komen er in de Gravenstraat, aan de oostelijke zijde tussen Kerspel en Varkensmarkt. Tot nu toe was het daar vrij parkeren. Daar werd intensief gebruik van ge maakt, terwijl in de naaste omgeving plaatsen met meters onbenut bleven. Het doel van de maatregel is de regu latie van het parkeren. Bij de Middelburgse gemeentepolitie werd het vorig jaar 129 maal aangifte gedaan van verlies, diefstal of het ten onrechte zelf veranderen van reisdocumenten. Het eerste kwartaal 1981 kwamen al 36 van dergelijke meldingen binnen. Met enige voorzichtigheid durven we te stellen dat men nog l eens onzo gv Idig met paspoort of toeristenkaart omgaat. Op verzoek van de politie plaatsen we deze week dan ook graag 'n artikeltje over dit onderwerp. In de vakantieperiode zeker op z'n plaats. Voor het aanvragen van reisdocumenten kunt u dagelijks van maandag tot en met vrijdag-tussen 8.00 en 12.00 uur-terecht bij de afdeling Bevolking, Simpelhuisstraat 1 (tegenover de Engelse Kerk). Vraag uw papieren tijdig aan, wacht niet tot het laatste moment. Er kunnen dan vervelende situaties ontstaan. Hetzelfde geldt voor het aanvragen van een rijbewijs. De rubriek "In woorden beeld" is ditmaal benut voor het onder de aandacht brengen van een aantal genomen raadsbesluiten. Zoals u weet kwam de gemeenteraad maandag 6 juli j. I. bijeen, Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag karbonade, spinazie, aardappelen woensdag hamburger, sperziebonen, aardappelen donderdag braadworst, bietjes, aardappelen vrijdag vis, worteltjes, aardappelen zaterdag nasi. Het komt nogal eens voor dat men reisdocu menten, waarmee we een paspoort of toeris tenkaart bedoelen, kwijt raakt. Dat kan bij voorbeeld zijn door verlies of diefstal uit wo ning, auto of caravan. Er zijn ook mensen die zelf veranderingen aanbrengen in hun reisdo cument, zoals het doorhalen of beschrijven van een beroep of woonplaats en het vermelden van minderjarige kinderen. Verstandig is dat zeker niet. Uw paspoort of toeristenkaart wordt dan ongeldig en vervanging is noodzakelijk. Wan neer u een reisdocument verliest of het wordt gestolen, moet altijd aangifte worden gedaan bij de politie. Ook is dat nodig als ten onrechte veranderingen in het document zijn aange bracht. Het is een erg onvoordelige zaak als een paspoort/toeristenkaart wordt verloren of ge stolen. U krijgt dan n.l. te maken met het Wie van plan is een gebouw, -huis, kantoor, winkel, garage, schuurtje, e.d.- te bouwen of verbouwen, krijgt te maken met het aanvragen van een bouwvergunning. Met dit verhaal willen wij u enig inzicht geven in de te volgen procedure en de daaraan vaak vastzittende (lange) wachttijd. Om meteen maar een nog veel voorkomend misverstand weg te nemen: ook als een bestaand pand verbouwd wordt zonder dat er van buiten iets verandert, moet toch een bouwvergunning gevraagd worden. Aanvraag De medewerkers van de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, Vlis- singsestraat 21 kunnen u precies vertellen welke stukken u alle maal bij de aanvraag moet indie nen. Normaal gesproken zijn dat tenminste de aanvraagformulie ren en vier bouwtekeningen. Als het echter om nieuwbouw gaat of een bestaand pand verbouwd wordt waardoor ook de buitenkant verandert, moeten er nog eens twee bouwtekeningen extra inge diend worden. En de formuliertjes voor de beoordeling door de Wel standscommissie. Bij de al eerder genoemde afdeling Bouw- en Wo ningtoezicht of de afdeling Alge mene Zaken op het stadhuis moet men de aanvraag indienen. Hierna wordt een aantal adviezen inge wonnen aan de hand waarvan burgemeester en wethouders op de aanvraag beslissen. Adviezen In de eerste plaats is het advies van de Welstandscommissie nodig als het gaat om nieuwe gebouwen of verbouwingen waardoor de bui tenkant van een bestaand gebouw verandert. Een uitzondering hier op geldt echter voor beschermde monumenten. Bij het veranderen van beschermde monumenten is De gemeenteraad heeft op 25 mei een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor: - een perceel aan de Elektraweg voor de bouw van twee bedrijfswoningen. - een perceel aan de Vrijlandstraat voor uitbrèiding van de Thomaskapel. - een perceel aan de Oostperkweg voor de bouw van een bedrijfswoning op het perceel Oostperkweg 35/37. - een perceel aan de Koninginnelaan voor een centrale fietsenberging voor de Chr. Scholengemeenschap Walcheren. - een perceel aan de Koudekerkseweg voor uitbreiding van school "De Wellinge" en nieuwbouw voor de "Toorenvliedtschool". - een perceel aan de Langevieleweg/Karel Doormanplein voor de bouw van 23 woningen (vervangende nieuwbouw). Het besluit en de daarbij behorende tekeningen liggen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis namelijk geen welstandadvies no dig, maar een vergunning van de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk voordat op een aanvraag om bouwvergun ning beslist kan worden. Daarover straks meer, maar nu eerst terug naar de Welstandscommissie. De ze adviseert over de vraag of een gebouw aan redelijke eisen van welstand zal voldoen. Als die commissie het bouwplan "af keurt" volgt overleg over even tueel nodige en mogelijke aanpas singen. Het welstandsadvies en het eventuele overleg over een afge keurd bouwplan vergt tijd. On dertussen zal de afdeling Bouw en Woningtoezicht het ingediende bouwplan op bouwtechnische as pecten (deugdelijkheid van con structies, brandveiligheid e.d.) Ook wordt nagegaan of het bouw plan aan de bestemmingsbepalin gen voldoet. Het advies van Bouw en Woningtoezicht met dat van de Welstandscommissie wordt ver volgens naar de afdeling Algeme ne Zaken gezonden. Daar wordt dan een juridisch advies opgesteld, dat samen met de aanvraag en de andere adviezen naar burgemees ter en wethouders gaat. Beslissing Zoals gezegd gaan alle stukken voor het aanvragen van een bouwvergunning naar het college van b. en w.. Die nemen uiteinde lijk een beslissing. Daarna wordt het besluit verder afgewerkt en aan de aanvrager toegezonden. Zo is de gang van zaken als de aan vraag voldoet aan de betreffende bouwvoorschriften. Een procedure waarmee tussen het tijdstip van aanvraag en dat van ontvangst van de beslissing enkele weken tot -meestal- enkele maanden ge moeid is. Monumenten Bij het veranderen van bescher mde monumenten is een vergun ning nodig van de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk. De beslissing op zo'n aanvraag duurt dan ook langer. De minister moet namelijk adviezen inwinnen van de gemeente en de provincie en uiteraard ook van zijn eigen ambtelijke diensten. Hij heeft na ontvangst van de aan vraag van de zgn. Monumenten vergunning zes maanden (en na verdaging een jaar) de tijd om op de aanvraag te beslissen. Van zijn besluit zendt de minister een af schrift naar de gemeente. Aan de hand daarvan nemen burgemees ter en wethouders een beslissing over de aanvraag om een bouw vergunning. Dan zijn er nog de aanvragen die niet helemaal voldoen aan de bouwvoorschriften, maar waar de gemeente toch wel aan mee wil werken. Dat betekent vaak dat een vrijstelling vereist is of dal een "verklaring van geen bezwaar" nodig is. Ook kan het voorkomen dat het bestemmingsplan waar het om gaat veranderd moet worden. Dan moet in veel gevallen overleg met omwonenden plaatsvinden die eventueel bezwaar kunnen in dienen. En als er bezwaren zijn moet eerst geprobeerd worden om die door overleg of door aanpas sing van het plan weg te nemen. Het zal U duidelijk zijn dat derge lijke gevallen veel meer tijd ver gen. Geen opwekkend verhaal dus. Of juist wel. Laat het u aansporen om in een voorkomend geval vooral zo vroeg mogelijk de vereiste bouw vergunning aan te vragen. U kunt nu eenmaal beter een bouwver gunning enkele weken of maan den ongebruikt bij u thuis laten liggen, dan dat u wegens het ont breken van de vereiste vergunning het werk moet laten liggen. Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester/en wethouders kunnen worden ingediend. 1. De firma G. van de Gruiter Zn., Distelstraat 6 in Arnemuiden voor een visverwerkend bedrijf aan de Kleverskerkseweg 19. Mondelinge' bezwaren zijn niet meer mogelijk. Schriftelijke bezwaren tot 22 juli. "kanselarijrecht", een kostenbijdrage van 60,- die u krijgt te betalen naast de normale prijs van het te vervangen document. De Commissaris van de Koningin kan de geldig heidsduur van een toeristenkaart of paspoort beperken als blijkt dat men zich meerdere malen schuldig heeft gemaakt aan het opzet telijk "knoeien" in een reisdocument. Uit eindelijk gaat het hier om een strafbaar feit. Ga dus zorgvuldig om met uw paspoort, toe ristenkaart en andere reispapieren. Het be spaart u een hoop ongerief en de mensen die het weer voor u in orde moeten maken een stuk werk. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Verbindingsstraat tussen Markt en Zusterplein Afgesloten voor alle verkeer 2. Penninghoeksingel Afgesloten voor alle verkeer 3. Havendijkstraat Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM Verbouwings- In uitvoering werkzaamheden Herstraten In uitvoering Herstraten In uitvoering 1 2. De Eerste Zeeuwse Autogarage L. Blaas, Markt 45 in Middelburg voor een garagebedrijf aan de Hercules- weg 12. Mondelinge bezwaren zijn niet meer mogelijk. Schriftelijke bezwaren tot 22 juli. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis. Verder tijdens de bezwaarter mijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek, Mol straat 13. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn in gediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijker wijs niet hebben kunnen doen. Per soonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. Verhuisd. Het lijkt ons goed in deze rubriek mel ding te maken van het feit dat-na de verhuizing van het bur.Voorlichting- het bureau Bijzondere wetten van de afdeling Algemene Zaken verhuisd is naar de begane grond van het stadhuis. De medewerkers van het bureau Openbare Werken en Ruimtelijke Or dening kunt u nog vinden op kamer 15 (eerste verdieping). Voor inlichtingen, over de hinderwet moet u dus vanaf nu naar de afd. A.Z. zoals gezegd op de begane grond. If Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. het verkeer dat vanaf de Laan der Verenigde Naties linksaf slaat naar de Breeweg te ver plichten de verkeersheuvels daar aan de uiterste rechterzij de te passeren. Kroonberoep mogelijk tot 18 juli. b. het parkeerverbod op te heffen dat geldt voor het straatje dat aansluit op de Herenstraat, tussen Herenstraat 8b en 8, en voor het pleintje aan het eind van het straatje. Het parkeren zal nu geregeld worden door een bord "parkeerplaats" met onderbord "alleen in de vak ken". Kroonberoep mogelijk tot 18 juli. c. het parkeren te verbieden voor het gedeelte van de Oude Kou- dekerkse weg voor nr. 16 en voor het gedeelte van de Burg.- Dregmanstraat tussen de Oude Koudekerkseweg en het punt voorbij de achteruitrit van Ou de Koudekerkseweg 16. Kroon beroep mogelijk tot 18 juli. d. op de Kromme Weele het ge deelte van de oostzijde tussen de Vlasmarkt en het punt 10 meter ten noordwesten van de aansluiting Kromme Weele- Vlasmarkt, en het gedeelte van de oostzijde tussen nr. 18 (dit pand niet inbegrepen) en de Penninghoeksingel aan te wij zen als laad- en loshaven, Kroonberoep mogelijk tot 1 au gustus. Een beroepschrift moet u indienen bij de Commissaris van de Konin gin in Zeeland te Middelburg. Er zal de komende jaren niet aan te ontkomen zijn dat het kadegedeelte van de Korendijk geheel vernieuwbouwd moet worden. Deze 19e eeuwse beschoeiing is uniek en niet meer weg te denken uit het stadsbeeld. Een krediet van f 29.300,— werd verleend voor een aantal reeds uitgevoerde noodzakelijke herstelwerkzaamheden. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn I altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5