da's luxe op verantwoorde wijze bijeen gebracht in de grootste en meest exclusieve meubel pflw showroom van de benelux. even rustig verwerken in de qezelliae, zeer fraaie koffiebar, want architekten. 1^1 Model 799 Model 785 artifort, brunati, cassina, castelijn, comfort, cristal, de sede, durlet, gelderland, interlübke, M1É1B kill-intern., leolux, miller, pas-toe, roset, thonet. (pot axel, is écht een reisje waard) m. axer Durf eens wat meer met een bankstel Kies zelf uw bekleding luxe op verantwoorde wijze, mensen die 't betere wonen graag betaalbaar houden, al kost 't natuurlijk wat meer dan het doorsnee-interieur, mensen bovendien, die daarvoor wél kwaliteit verwachten in de zin van lange levensduur en een design vér boven middelmaat, mensen dus die weten wat je van pure klasse mag verwachten; mensen die anders willen wonen, mensen zoals u. even rustig verwerken in de gezellige, zeer fraaie koffiebar, want architekten, parkeer uw auto tussen de bloembakken en pergola's in de magnifieke parkeertuin. (plaats binnenhuisadviseurs en decorateurs hebben alle mogelijke moeite gedaan om u een voor honderden auto's) stap binnen en laat u via de brede trappenhal of één van de 2 liften voorproefje te geven van het winkelen in de jaren 1980 tot 2000 in de grootste en meest brengen naar 4 verdiepingen eksklusief woonkomfort. laat eventueel uw kinderen achter eksklusieve meubelshowroom van de benelux met meubelen van wereldklasse in moderne in de speciaal voor hen ingerichte speelhoek en kom daarna zelf alle nieuwe indrukken en klassieke stijl. in de speciaal voor hen ingerichte speelhoek en kom daarna zelf alle nieuwe indrukken en klassieke stijl. 5 en 6 Een eksklusieve opstelling, die echter wd wat ruimte vraagt, maakt u door losse fauteuils rond een tafel te groeperen Vijf om een ronde tafel bi)voorbeeld, of, in groepjes van twee, zes rond een vierkante Een royale zitgroep, ntrriisch van vorm. waann ieder zijn eigen meu bel krijgt. Een zitgroep ook met buitengewone allure door de ruime opstelling &èn klein "maart)e" misschien Knus inschikken op een dnezits- bank is er niet meer bi) Het mode! 789 is voor die mensen, die zich graag in een zitmeubel aan alle kanten donszacht gesteund willen voelen En die daarnaast de schoonheid van'massief eiken, op een perfekte manier verwerkt, op de juiste waarde weten te schatten De zit van dit model is tame!i]k neutraal De rug is zo hoog dat hl) de schouders volledig steunt De kussens zijn nonchalant, soepel en zacht gestoffeerd de 789 is een meubel dat u aan alle kanten met komfort omnngt Achter het rug- kussen is een extra inzetkusseriaan- gebracht, dat de valling van de rug bepaalt en tegelijk als ondervering voor de rugleuning dient De grote kussens van de 789 - het zitkussen vormt met de armleggers één geheel - lenen zich zowel voor een bekleding met een f raaiestof als voor een soepel vallend leer uit de LEOLUX koliektie Daarmee wordt ook de achterzijde afgewerkt, zodat u het meubel ook rustig vni in de ruimte kunt zetten de789 mag aan alle kanten gezien worden En hier kunt u weer eens goed zien wat we bedoelen als we het bij Liefhebbers van ons model 799zijn doorgaans jonge mensen met een eigen levensstijl. Mensen voor wie lekker zitten belangrijker is dan netjes zitten. En lekker zitten zult u zeker in dit model 799. Het grote ronde kussen, klaar om u in elke denkbare zithouding een zachte steun te zijn, ligt nonchalant in een oerdegelijk raamwerk van beukenhout. Een meubel om na een dag van hard werken ontspannen in te luieren. Met een fijn boek, een c joeie plaat, of, zo maar even, met de Dgen dicht. 1 In met de komfortabele zekerheid (dat de kwaliteit van LEOLUX er achter staat. Het model 785zalaltijdeenbeperk te groep kopers aanspreken: jonge mensen die lekker lui willen zitten en daarbij de vrijheid houden hun zit houding aan hun stemming van het moment aan te passen. Die vrijheid geeft dit LEOLUX model ten volle. Met alle komfort dat bij lui zitten hoort. Al gaat u dwars in dit meubel zitten in elke denkbare zit- of lig- houding wordt het lichaam door het grote kussen behaaglijk op gevangen. Als deze voorbeelden u inspireren om zelf eens wat met meubels te schuiven, lees dan wat op pag.26 over de plattegrond wordt gezegd Houd bovendien (een vuistregel) ongeveer60cm beenruimte tussen de voorzijde van een zitmeubel en de salontafel 3. Als u de middentafel uit opstelling 2 weglaat, kunt u de groep nog kompakteropstellen Omieder.toch een afstelmogelijkheid te geven voor kopjes, glazen en dergelijke maakt u gebruik van vierhoektafels Is een fauteuil bij uitstek een meubel om individueel te beleven, om zalig alleen in te zijn, een zitgroep is altijd een plaatsdiejedeelt Metjeparmer. je gezin, je vrienden, je gasten Een plaats ook waar als vanzelf een goed gesprek ontstaat De zitplaatsen moeten daarom zo worden gegroepeerd dat u zon gesprek gemakkelijk en zonder stemverheffing kunt voeren, ook met een muziekje op de achter grond. Met een mooi woord, de "konversabecirkel" moet niet te groot zijn In de huidige senematige woning bouw is daar trouwens weinig kans op Daar is het al vaak woekeren met de krap beschikbare ruimte Kamers van 8x4 meter zijn onge veer standaard Toch hoeft dat geen belemmering te zijn voor een goede opstelling van een zitgroep. Dat vraagt alleen wat meerdurf enfanta- sie. De durf bijvoorbeeld om eens van de gebruikelijke samenstelling van een bankstel af te wijken Een paar voorbedden tekenen we hier, met een korte toelichting. Ze geven u alvast een idee. En ze laten in ieder geval zien dat een bankstel met altijd hoeft te bestaan uit een driezitsbank, een tweezitsbank en een fauteuil De gebruikelijke samenstelling van het bankstel. Fauteuil, tweezits bank en driezitsbank rond een lage tafel Op deze manier beschikt u vooreen naar verhouding lage pnjs over zes zitplaatsen De groep vraagt weliswaar vnj veel ruimte, maar daarvoor hebt U het voordeel van een driezitsbank, die eventueel aan vier personen plaats kan bieden Dezelfde zes zitplaatsen als op stelling l.maar in een kleinere konversatiecirke! bijeengebracht Door gebruikmaking van dneiden- tieké tweezitsbankjes onstaat een rustige opstelling die heel ruimtelijk werkt Misschien een wat minder knusse opstelling door het ontbreken van een duidelijk centrum, maar wel een die maar weinig ruimte, nodig heeft Kombinatie van een dnezitsbank met twee fauteuils levert een rustige opstelling op twee fauteuils naast elkaar gegroepeerd vragen onge veer evenveel ruimte als een dne zitsbank van hetzelfde model Het op deze manier gebruik maken van verschillende vananten van een model leidt tot een ritmisch werkende vormvariatie in de keuze van de bekleding van uw LEOLUX meubel bent u vol komen vrij De LEOLUX dealer kan u ruet alleen stof- en leder-stalen uit de LEOLUX koliektie voorleggen, hij kan zelfs een ons onbekende stof inzenden U kiest,wij maken het Nu isdiekeuzevandebekledingop uw meubel niet alleen een zaak van het hart, maar ook van het verstand En dat maakt die keuze voor veel mensen een moeilijke keuze. Is de stof waar u verliefd op bent ook sterk genoeg om tegen uw'manier van leven te kunnen' Laten we het over een ding eens zijn. een kwali- teitsfabriek als LEOLUX verwerkt geen stoffen die kwalitatief onder de maat zijn. Voordat LEOLUX een stof in de koliektie opneemt wordt die eerst bij TN.O. getest. Zeker heid voor ons, maar ook voor u Dat betekent niet dat er geen kwaliteits verschillen in de stoffenkollektie van LEOLUX aan te wijzen zouden zijn We! dat zon verschil alleen maar het verschil is tussen goed en beter Waar die verschillen dan vandaan kunnen komen vertellen we hier. Pool weef seis. Belangrijk bij poolweefsels zoals ribcord of velours, is behalve het gebruikte materiaal ook de manier, waarop de pool in het onderweefsel vastzit Op de afbeelding links zietu een voorbeeld van een V-binding U begrijpt, dat dat V-vormige draadje tussen stevig aangedrukte inslagen moet liggen, anders wordt het gemakkelijk uit de onderrug losgetrokken Daardoor v/ordt de stof tamelijk stug. De W-binding rechts is sterker en soepeler, maar ook veel duurder. Wü men nu een soepele poolstof toch met een V-binding maken, dan zal men de stof aan de onderzijde voorzien van een fijn laagje (bijv rubber), dat de V-vormige draadjes hecht verbindt Omdat wij graag willen dat u weet wat u koopt Meubelstoffen. Deze zijn te verdelen in plat weefsels en poolweefsels. Pcpulair gezegd zonder of met haar erop Beide kunnen op een eenvoudige of een dure manier gemaakt worden en voor beide kunnen hsel verschillen de materialen worden gebruikt Matenaal en weefwijze bepalen de prijs Een jacquard-geweven stof behoort alleen al door de weef- -methode (het weefgetouw wordt "gestuurd" door een ponsboek zoals ook in een draaiorgel wordt gebruikt) tot de duurdere soorten, at hoeft echter nog met te be tekenen dat daardoor de stof ook kwalitatief beter is. Dat ligt voor het grootste gedeelte aan de basis materialen En daarover gaan we het hier hebben. Platweefsels. De eenvoudigste weefwijze is hier het zgn. matjesweefsel. Het spreekt vanzelf.dat de draden van ketting en inslag zowel sterk als fraai moeten met het onderweefsel Tot zover over de konstruktie van de stof Het matenaal van de pool kan nogal verschillend zijn. Het kan bijvoor beeld een mengsel van linnen en katoen zijn (bij LEOLUX de Dublin en Camac) Deze kombinaüe heeft als voordeel, dat de stof er rul uitziet. Een geheel katoenen stof zoals de Talmazalerdoordespecialebewer- king van de katoen meer zij deach üg glanzend uitzien. Dit katoen kan ook weer met viscose versterkt worden zoals dat bij destof Vemy het geval is. Een groot voordeel van katoen is de sterkte, terwijl de pnjs in verhou ding tot wol lager ligt Een nadeel is, dat katoen gemakkelijker vuil op neemt zodat u het vaker zult moeten reinigen zijn. Bij wollen platweefsels wordt dan ook dikwijls katoen of viscose in de onderrug gebruikt om tot de gewenste sterkte te komen Dat deze materialen bovendien prettig geprijsd zijn is een plezierige bij komstigheid Pure wol heeft als groot voordeel, dat het er iang fraai blijft uitzien De vezel wordt ril beschermd door een dun vetlaagje Voor het onderhoud moet u dan ook geen scherpe middelen gebruiken die bijten het vet eraf, zodat de stof in eerste instantie prachtig schoon wordt, maar daama ook dubbel zo snel weer vuil Echte wollen stoffen zijn bij LEOLUX bijvoorbeeld de tweeds Met viscose versterkte wollen stoffen de Panama, en de Kadett is wol met viscose en katoen versterkt meubelen van wereldklassePQf

de Faam | 1981 | | pagina 14