GEMEENTERAAD VERGADERT MAANDAG 6 JULI A.S. lï 27 OPENBARE VERGADERINGEN IN JULI week De Faam Woensdag 1 juli 1981 NIEUWE MAATREGELEN f thuis in r middelburg Met de herbestrating van de Havendijk straat is men tot op de helft gevorderd. De werkzaamheden maken deel uit van het plan tot het inrichten van een woonerf in de Klein Werfstraat, Oud Arne- muidsvoet- pad, Ka relsgang en Havendijk straat. Nog enkele dagen en ook de leidingen in de wijk De Griffioen zijn schoonge maakt door de dienst Gemeente be drijven. In verband met de komende zomervakantie zal er vanaf 7 juni a.s. enkele weken niet gewerkt worden aan het project. Tot dinsdag a.s. moeten omwonenden rekening houden met "bruin"-water. De gemeentelijke informatiegids "Thuis in Middelburg" 1981/1982 is verschenen. Deze wegwijzer naar verenigingen, organisaties, instanties e.d. in de gemeente is vorige week huis-aan-huis bezorgd. Mocht u nog geen exemplaar hebben ontvangen neem dan even contact op met het bureau voorlichting. Deze week neemt de populaire raadsagenda een belangrijk deel van de gemeentelijke voorlichtingspagina. Geen wonder, er is maandag 6 juli a.s. een zeer groot aantal ontwerp-raadsvoorstellen te behandelen. De raad komt deze dag om 14.00 uur bijeen in de raadszaal van het stadhuis. Ook u kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune. Deze is bereikbaar via het deurtje in de Chourtoren op de hoek Markt/Lange Noordstraat. Op iedere stoel vindt u daar een afdruk, van de populaire raadsagenda en een overzicht van de plaatsen van de raadsleden. Met nadruk wijzen we erop dat bij het schrij ven van de agenda nog niet alle voorstellen van de drukpers waren. Ook is het altijd nog mogelijk dat een aanvullings-agenda uitkomt. De volledige raad voorstellen met eventueel bijbehorende stukken kunt u tijdens werkdagen bekijken in de leeshoek van de nieuwe voorlichtingswinkel aan de Lange Noordstraat 19. U bent daar van harte welkom. Het is tenslotte een informatiepunt dat speciaal voor u is opgezet. Maak er gebruik van. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt ien, dan kunt u dat laten weten - aan het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. het verkeer op het gedeelte van de Seissingel, tussen de Noord singel en de Sandberglaan uit de richting van de Noordsingel, te verbieden linksaf te slaan op de splitsing Seissingel-Sand- berglaan. Kroonberoep moge lijk tot 4 juli. b. het verkeer dat vanaf de Laan der Verenigde Naties linksaf slaat naar de Breeweg te ver plichten de verkeersheuvels daar aan de uiterste rechterzij de te passeren. Kroonberoep mogelijk tot 18 juli. c. het parkeerverbod op te heffen dat geldt voor het straatje dat aansluit op .Herenstraat, tussen Herenstraat 6b en 8, en voor het pleintj aan het eind van het straatje. Het parkeren zal nu geregeld worden door een bord "parkeerplaats" met onderbord "alleen in de vakken". Kroon beroep mogelijk tot 18 juli. d. het parkeren te verbieden voor het gedeelte van de Oude Kou- dekerkseweg voor nr. 16 en voor het gedeelte van de Burg. Dregmanstraat tussen de Oude Koudekerkseweg en het punt voorbij de achteruitrit van oude Koudekerkseweg 16. Kroonbe roep mogelijk tot 18 juli. e. op de Kromme Weele het ge deelte van de oostzijde tussen de Vlasmarkt en het punt 10 meter ten noordwesten van de aansluiting Kromme Weele- Vlasmarkt, en het gedeelte van de oostzijde tussen nr.18 (dit pand niet inbegrepen) en de Penninghoeksingel aan te wij zen als laad- en loshaven. Kroonberoep mogelijk tot 1 au gustus. Een beroepschrift moet u indienen bij de Commisaris van de Konin gin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Gemeentewerken, donderdag 2 om 16.30 uur Secr: de heer P. Meeusen (spreekrecht). Raad, maandag 6 om 14.00 uur Beroeps- en Bezwaarschriften, donderdag 30 om 16.00 uur. Wnd. secr: de heer J.J. Groenenberg (spreek recht voor belanghebbenden). Publicatie van de commissievergaderingen gebeurt ook in de P.Z.C. Daarbij zo mogelijk de agendapunten. Voor het gebruik maken van het spreekrecht is een afspraak net de secreta ris van de commissie nodig. Agenda Vaststellen notulen van vergadering 27 april 1981 81-228 Mededelingen en ingekomen stukken. 81-222 Ontslag ambtenaar van de bur gerlijke stand. Mevrouw mr.A.Hooij-Snoep heeft om eervol ontslag gevraagd als ambtenaar van de burgerlijke stand. Voorstel: het ontslag met ingang van 1 augustus a.s. verlenen. 81-206 Voorziening vacature commissie Bestuur-Bestuurden. Door het vertrek van de journalist B. Heinrich uit Zeeland is in de commissie Bestuur-Bestuurden een open plaats ontstaan. De Ned. Vereniging van Journalisten heeft nu de PZC-redac- teur P.C. de Jonge voorgedragen. Hij zou in de ommi sie moeten komen als deskundige op het gebied van voor lichting. Voorstel: de heer de Jonge be noemen. 81 222 Aanwijzing de heer M. van Leeuwen in Algemeen Bestuur ge meenschappelijke regeling "Werk plaatsen Walcheren". Het districtsbestuur ïan de Federatie Nederlandse Vakbeweging ziet de heer M. van Leeuwen (districtsbestuurder FNV) graag aangewezen als lid van het Algemeen Bestuur van de gemeen schappelijke regeling "Werkplaatsen Walcheren". Dit in de plaats van de heer drs.M.L. Strous. Voorstel: de heer van Leeuwen aanwijzen als lid. 81-196 Viering 50-jarig bestaan ge meentelijke brandweer. De gemeentelijke brandweer werd na de grote brand in 1929 officieel opge richt. Men wil 19 september van dit jaar het 50-jarig bestaan op waardige wijze vieren. Voorstel: voor het jubi leum 18.000,- beschikbaar stellen. 81-220 Vaststellen exploitatie-opzet "Langevieleweg/Vlissingsesingel" Het plan "Langevieleweg/Vlissingse singel e.o." is vrijwel geheel uitgevoerd. Er moet nog wel grond verkocht wor den aan de woningbouwvereniging "Middelburg". Een paar stukjes tuin grond wil men ook nog verkopen. Voorstel: de exploitatie-opzet voor het gebied vaststellen. 81-219 Vaststellen exploitatie-opzetten "Molenberg e.o." en "Spanjaardstraat e.o.". Er is een exploitatie-opzet gemaakt voor "Molenberg e.o.". Dit op grond van het gelijknamige bestemmingsplan. Voor de kosten van landmeten, plan- kosten en apparaatkosten is een kre diet van 10.500,- nodig. Het plan "Spanjaardstraat e.o." is bijna geheel uitgevoerd. Een financiële afsluiting is mogelijk. Voorstel: de exploitatie-op- zetten "Molenberg e.o." en "Span jaardstraat e.o." vaststellen en het ge vraagde krediet verlenen. 81-227 Aankoop van bouwland aan de Abeelseweg Voor de aanleg van de wijkverbin- dingsweg Koudekerkseweg-Nieuwe Vlissingseweg wil het college een stuk bouwland van zo'n 4924 m2 kopen aan de Abeelseweg. Voorstel: het benodig de krediet beschikbaar stellen. 81-235 Aankoop van ±20.340 m2 grond aan de Abeelseweg. Het is gewenst een stuk grond van on geveer 20.340 m2 aan de Abeelseweg te kopen. Dat is nodig voor de aanleg van een sportveld en een deel van de wijk- verbindingsweg Koudekerkseweg- Nieuwe Vlissingseweg. Voorstel: de grond kopen. 81-197 Aankoop ±4430 m2 weiland aan hoek Koudekerkseweg/Abeelseweg. Voor het realiseren van de wijziging van het bestemmingsplan "Tooren- vliedt" is het nodig een weiland van zo'n 4430 m2, dat ligt op de hoek Kou- dekerkseweg/Abeelseweg, te kopen. Het perceel is bestemd voor de aanleg van de wijkverbindingsweg Koude- kerkseweg-Nw. Vlissingseweg. Voor stel: het benodigde krediet verlenen. 81-221 Verzoek aankoop grond aan Sint Laurenslaan 9. De heer F.A. 8ergwerff heeft de ge meente gevraagd de ondergrond van zijn huurpand aan de St. Laurenslaan 9 te kopen. Daarna zou met hem onder handeld moeten worden over uitgifte in erfpacht van het perceel. Het college heeft o het/ verzoek negatief beslist. De heer Bergwer heeft nu de raad aange schreven. Voorstel: niet aan verzoek voldoen en dat meedelen met opgave van redenen. 81-225 Aankoop van ±8040 m2 bouw land aan de Noordweg. De gemeente wil een stuk bouwland van ongeveer 8040 m2 aan de Noordweg kopen om het bestemmingsplan "Sprencklaan" te kunnen realiseren. Het perceel grond is nodig voor aanleg van de wijkverbindingsweg in dat ge bied. Voorstel: de grond kopen. 81-202 Aankoop van ±1725 m2 bouw land aan de Sandberglaan. Om het bestemmingsplan "Sprenc klaan" te kunnen realiseren moet een stuk bouwland van ongeveer 1725 m2 gekocht worden. Het perceel is nodig voor aanleg van de wijkverbindings weg Sandberglaan-Klarenbeek. Voor stel: het bouwland kopen tegen de overeengekomen prijs. 81-226 Verkoop panden Puntpoort- straat 1 en 3. De heer A.J. Geleijn wil de panden Puntpoortstraat 1 en 3 van de gemeente kopen. Na koop vindt rehabilitatie plaats. Voorstel: de panden verkopen. 81-234 Verkoop boerderij Zandweg 3 in Kruiningen. De heer J. Vermue in Kruiningen wil de boerderij aan de Zandweg 3 in zijn woonplaats van de gemeente kopen. Voorstel: tot verkoop overgaan. 81-218 Verkoop bouwgrond aan de Lange Geere t.b.v. uitbreiding bank. De Coöperatieve Raiffeisenbank "Middelburg" heeft gevraagd een stuk grond van ongeveer 280 m2 aan de Lange Geere te mogen kopen. Het per ceel wil men gebruiken voor uitbrei ding van het bankgebouw aan de Lan- geviele. Voorstel: de grond aan de bank verkopen. 81-240Ruiling van de panden Vlis- singsestraat 13,15 en 17 met een perceel grond groot 1000m2 aan de Oost- perkweg/ hoek Ramsburgerweg. Bij het samenstellen van deze agenda Was dit ontwerp- raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 81-194 Vaststelling Afvalstoffenveror- dening. De Afvalstoffenwet is 1 oktober 1979 in werking getreden. Deze wet regelt on der meer dat de gemeenteraad een ve rordening moet vaststellen waarin wordt vastgelegd wat te doen met huishoudelijke afvalstoffen. Voorstel: de Afvalstoffenverordening vaststel len volgens ontwerp. 81-230 Subsidiëring uitgave jubileum boek woningbouwvereniging "Middel burg" De woningbouwvereniging "Middel burg" wil een jubileumboek uitgeven. Het idee hiervoor ontstond in 1979 bij het herdenken van het feit dat 60 jaar geleden de woningbouwcorporatie werd opgericht, waaruit uiteindelijk de Middelburgse woningbouwvereni ging is ontstaan. Voorstel: een bijdrage van 15000,- verstrekken voor de uit gave van het boek. 81-224 Garantie geldlening voor finan ciering renovatie vijf woningen Bran- derijmolengang/Noordbolwerk. De woningbouwvereniging "Middel burg" wil 640.000,van een bank lenen om vijf woningen aan de Branderij- molengang/Noordbolwerk te kunnen vernieuwbouwen. De gemeente wordt gevraagd garant te staan voor tijdige aflossing van rente en aflossing. Voor stel: verzoek honoreren. 81-203 Krediet voor herstel beschoeiing Korendijk. De 19e eeuwse beschoeiing van Koren dijk is in zeer slechte staat. Een aantal dringende herstelwerkzaamheden werd daarom reeds uitgevoerd. Hier voor wordt nu het krediet van 29.300,- gevraagd. In de komende ja ren zal aan een volledige vernieuwing van het unieke kadegedeelte niet zijn te ontkomen. Voorstel: het krediet be schikbaar stellei\. 81-191 Krediet voor fietsverbinding Waldammeweg-Elektraweg. Om de Elektraweg goed per fiets te kunnen bereiken is de aanleg van een fietspad tussen deze weg en de Wal- dammeweg noodzakelijk. Voorstel: het benodigde krediet beschikbaar stellen. 81-237 Krediet voor reconstructie ge deelte Oude Veerseweg. Het wegdek van de Oude Veerseweg- met name het deel tussen Oostperk- werk en Stadsambachtweg is nooit ge fundeerd en verkeert in zeer slechte staat. Reconstructie van dit wegge deelte is noodzakelijk. Voorstel: het benodigde krediet verlenen. 81-205 Woonerven kwartieren Klaren- beek De wijkvereniging Klarenbeek heeft gevraagd het Johannes Postkwartier aan te wijzen tot woonerf. Een enquête wees uit dat het merendeel van de be woners daar voor was. Ook de bewo ners van de andere drie kwartieren in de wijk Klarenbeek zijn voor het grootste deel van mening dat hun straat woonerf kan worden. Tijdens een overlegbijeenkomst lieten ze ver der o.m. nog weten het gewenst te vin den de verbindingspaden aan te wijzen tot voetpad. Voorstel: een krediet van 15.800,- beschikbaar stellen voor het treffen van de nodige voorzieningen. 81-223 Krediet voor herstrating tot woonerf van Kleine Werfstraat, deel Oud-Amemuidsvoetpad en terreintje tussen Oud-Amemuidsvoetpad en Karelsgang. Er is een plan opgesteld om het woon gebied Havendijkstraat en omgeving om te vormen tot woonerf. Met de be woners heet overleg plaatsgevonden. Het plan zal men in drie fasen uitvoe ren. De raad stelde in de vergadering van 24 maart 1980 al een krediet be schikbaar voor herinrichting van de Havendijkstraat. Nu wordt geld ge vraagd voor het hersjraten tot woonerf van Kleine Werfstraat, het Oud-Ame muidsvoetpad tussen Karelsgang en Oostperkweg en het terrein tussen Oud-Arnemuidsvoetpad en Karels gang. Voorstel: een krediet van 145.000,- verlenen. 81-195 Krediet voor het plaatsen van parkeermeters in de Gravenstraat. Het is op dit moment mogelijk vrij te parkeren aan de oostzijde van de Gra venstraat tussen Kerspel en Zuster straat. Er wordt druk geparkeerd op dit stukje straat, terwijl men in de nabije omgeving de parkeerruimte bij de parkeermeters niet gebruikt. Ook par keert men te dicht op elkaar. Het colle ge wil nu vijf parkeervakken met me ters laten aanbrenegen. Voorstel: een krediet van 1500,- beschikbaar stel len. 81-217 Aanschaf materieel Plantsoe nendienst De gemeentelijke Plantsoenendienst heeft dringend behoefte aan uitbrei ding van het materieel. Voorstel: een krediet van 88.062,- beschikbaar stellen. 81-241 Krediet voor aanleg van een boomzwellerij nabij de Domburgse Watergang. De Plantsoenendienst van de gemeente plant jaarlijks zo'n 1000 a 2000 bomen in plantsoenen en langs straten. In toene mende mate zullen grote bomen nodig zijn. voor reconstructieplannen en vervanging. Er ligt nu een plan dat voorziet in de aanleg van een boom zwellerij tussen de rondweg en de Domburgse Watergang. Voorstel: voor het eerste jaar van exploitatie een aanloopkrediet van 16.800,- beschik baar stellen. 81-204 Vaststelling 69e wijziging van de Bezoldigingsverordening. De Bezoldigingsverordening moet ge wijzigd worden. Voorstel: deze 69e wijziging vaststellen zoals in het ont werp staat aangegeven. 81-214 Krediet voor afbraak en ver plaatsing/herinrichting mobiele schoollokalen. Vier semi-permanente klaslokalen moesten verwijderd worden bij de bouw van het nieuwe kantoor van de Kamer van Koophandel in Dauwen- daele. Deze klaslokalen kan men plaatsen op het sportpark "Voorborch" en zodanig aanpassen dat acht kleed kamers met douchegelegenheid ont- staan. Voorstel: een krediet van 168.356,- beschikbaar stellen. 81-242 Vasstelling Verordening op de heffing en invordering van de afval stoffenheffing en de reinigingsrechten. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerpraadsvoorstel nog niet beschikbaar. 81-231 Gemeentelijke Energienota. De gemeenteraad heeft in het najaar van 1980 de Gemeentelijke Energienota ter kennisneming ontvangen. Ook de commissies Gemeentewerken, Ge meentebedrijven en Volksgezondheid en Milieu kregen onder meer dit stuk ter behandeling. Deze commissies wil len dat de aanbevelingen die in de nota staan zo spoedig mogelijk worden uit gevoerd. Inmiddels is Gemeentewer ken gevraagd een inventarisatie te maken van te nemen rendabele ener giebesparende maatregelen. Voorstel: de energienota als beleidsuitgangspunt aanvaarden. 81-188 Samenstelling bestuur Streek ziekenhuis Walcheren. Het bestuur van de Gemeenschap Walcheren van het Humanistich Ver bond en van het bestuur van de afde ling Walcheren van de Vereniging Hu- manitas hebben een brief geschreven over de samenstelling van het bestuur van de Stichting Streekziekenhuis. Zij zijn van mening dat een Vs deel van dit bestuur moet bestaan uit buitenkerke lijke leden. Benoeming zou kunnen plaatsvinden door Humanistisch Ver bond en Humanitas of door de raad op voordracht van beide organisaties. Het college vindt dat verschillende gods dienstige en maatschappelijke stro mingen binnen de Walcherse bevol king en vertegenwoordigers van pa tiëntenorganisaties, personeel en an dere gezondheidsinstellingen in het ziekenhuisbestuur moeten worden vertegenwoordigd. Voorstel: met deze zienswijze instemmen en het bestuur van de Godshuizen opdragen deze visie te bespreken met de twee andere zie kenhuisbesturen. 81-238 Het instellen van duo-banen bij het gemeentelijk kleuter- en gewoon lager onderwijs.m Op verzoek van de raad is een onder- wijs-notitie "Duo-banen bij het ge meentelijk kleuter- en gewoon lager onderwijs". Voorstel: besluiten de mo gelijkheid te openen duo-banen in te stellen bij het gemeentelijk kleuter- en gewoon lager onderwijs en het experi mentele basisonderwijs; het aantal duo-banen per school te bepalen op één; het college te machtigen tot het instellen van een duo-baan voor de functie van leidster, onderwijzer(es) en onderwijsgevende; een duo-baan in stellen voor de functie van hoofdleids ter openbare kleuterschool De Blijehof. 81-213 Instandhouding openbare kleu terschool De Dunenhof. De minister van Onderwijs en Weten schappen bepaalde 18 mei jl. dat de openbare kleuterschool De Dunenhof het jaar 1981 in stand kon worden ge houden. De raad had hierom verzocht omdat de school minder leerlingen had dan de Kleuteronderwijswet voor schrijft. Voorstel: de minister toestem ming vragen De Dunenhof ook na 1 ja nuari 1982 open te mogen houden. Ver der het college machtigen jaarlijks een dergelijk verzoek te doen als de om standigheden zich niet wijzigen. 81-229 Krediet voor aanvullende eerste inrichting van kleuterschool De Eute- beuters. De openbare kleuterschool De Eute- beuters aan de Dauwendaelsestraat heeft niet voldoende materiaal om in houd te geven aan het samengaan van kleuter- en lager onderwijs. De hoofd leidster heeft om geld gevraagd voor een eerste aanvullende inrichting. Voorstel: een krediet van 3200,- ver lenen. 81-207 Krediet voor vervangen ver lichting lokalen gebouw Veersesingel 45. De kleuterschool van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs aan de Veersesingel 45 wordt per 1 augustus a.s. opgeheven. Het gebouw komt in handen van de gemeente en wordt tij delijk dependance van de Chr.Klaren beek LTS. Het is daarvoor nodig de verlichting te vernieuwen. Andere voorzieningen komen voor rekening van het schoolbestuur. Voorstel: een krediet van 8.200,- verlenen. 81-198 Medewerking voor aanschaffen en aanbrengen buitenzonwering kleu terschool Pimpampoent je. Om de temperatuur in de lokalen van de kleuterschool Pimpampoentje aan de Arnelaan in de hand te houden is buitenzonwering gewenst. Het bestuur voor Christelijk Onderwijs heeft om de nodige medewerking gevraagd. Voor stel: de medewerking voor aanschaf en het aanbrengen van de zonwering ver lenen. 81-215 Medewerking voor aanschaffen en aanbrengen buitenzonwering kleu terschool De Wipplank. De huidige binnenzonwering in de p.c. kleuterschool De Wipplank aan de To renhofstraat kan de temperatuur in de lokalen niet voldoende regelen. Het schoolbestuur heeft daarom om bui tenzonwering gevraagd. Voorstel: de nodige medewerking verlenen. 81-216 Aanvullend krediet voor inrich ting p.c. dependance-kleuterklas in Nieuw- en St.Joosland. De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 19 mei 1981 een bedrag van ƒ70.000,- beschikbaar gesteld om te kunnen komen tot een dependance kleuterklas in het gebouw van de p.c. lagere school De Wegwijzer in Nieuw en St.Joosland. In het krediet was een bedrag van ƒ5000,- opgenomen voor inrichting. Gebleken is dat dit niet voldoende is. Voorstel: een aanvullend krediet van 15.000,- verlenen. 81-199 Medewerking voor aanschaf verduisteringsgordijnen t.b.v. Het Ba siskwartier. De gemeenschapsruimte van de p.c. school Het Basiskwartier aan de Ge neraal Hakewill Smithlaan heeft geen verduisteringsgordijnen. Deze zijn echter wel noodzakelijk om dia's of films te kunnen vertonen. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs heeft nu om medewerking gevraagd voor het kopen van gordij nen. Voorstel: de medewerking verle nen. 81-200 Krediet voor aanschaf buiten zonwering t.b.v. De Prinsenhoveschool. De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 16 februari 1981 medewerking verleend voor het kopen van buiten zonwering t.b.v. de p.c. Prinsenhove school aan Prinsenhove. Het school bestuur vraagt nu om het geld. Voor stel: een krediet van 6.240,- beschik baar stellen. 81-212 Krediet voor werkwanden in p.c; Prinsenhoveschool. De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 16 februari 1981 besloten me dewerking te verlenen voor de aan schaf van werkwanden t.b.v. de lagere p.c. Prinsenhoveschool. Het schoolbes tuur vraagt het benodigde geld be schikbaar te stellen. Voorstel: een kre diet van 2980,- verlenen. 81-211 Medewerking voor aanschaffen en aanbrengen buitenzonwering twee lokalen "Toorenhove school". Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs heeft om bui tenzonwering gevraagd voor twee lo kalen van de Toorenhoveschool aan de Kriekenhof. Voorstel: de nodige mede werking verlenen. 81-201 Medewerking voor het verbete ren van het speelterrein De Stromen- wijkschool. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs heeft m mede werking' gevraagd voor het verbeteren van het speelterrein van De Stromen- wijkschool aan de Mastgatstraat. Zo is er behoefte aan speeltoestellen. Voor stel: de medewerking verlenen. 81-209 Vergoeding vakonderwijs De Toorenvliedtschool en de School voor Praktische Vorming. De gemeente vergoedt ieder jaar de beloningen van vakonderwijzers aan een school voor bijzonder onderwijs. Dat kan alleen als geen gelijksoortige openbare school aanwezig is. De bes turen van de Toorenvliedtschool en De School voor Praktische Vorming heb ben gevraagd met ingang van 1 augus tus 1980 het aantal uren vakonderwijs te mogen uitbreiden. Voorstel: instem men met verzoek en vergoedingen aanpassen. 81-210 Vaststellen vergoeding diverse personeelsvoorzieningen aan scholen voor buitengewoon onderwijs over 1980. De gemeente vergoedt ieder dienstjaar de kosten van een aantal personeels voorzieningen aan de scholen voor buitengewoon onderwijs. De school besturen dienen hiervoor jaarlijks verzoeken in. Voorstel: de verzoeken over 1980 inwilligen. 81-232 Krediet voor treffen voorzie ningen en kopen materiaal voor Ste delijke Scholengemeenschap Middel burg. De Stedelijke Scholengemeenschap heeft een hoofdgebouw aan de Sir W. Churchill-laan en een dependance aan de Sint Pietersstraat. Het toenemend aantal leerlingen en veranderingen in het onderwijs vragen om het treffen van voorzieningen aan "beide gebou wen. Ook is aanschaf van materiaal nodig. Voorstel: een krediet van ƒ200.000,- verlenen. 81-193 Krediet van 16000,- voor koe ling van prefabgebouw Gemeentebe drijven. Het prefab-gebouw voor Gemeentebe drijven aan het Molenwater heeft op zomerse dagen een te hoge tempera tuur. De warmte is onaangenaam voor het personeel, maar zorgt ook voor af wijkingen van de daar aanwezige ijk- tafel. Het probleem kan opgelost wor den door isolatie van het platte dak en het plaatsen van een koelunit in de ijkruimte. Voorstel: een krediet van 16.000,- verlenen. 81-187 Krediet van ƒ24.000,- voor in richting transformatorruimte aan de Piet Heinstraat. De PZEM gaat nieuwbouw plegen op het terrein aan de Poelendaelesingel. Het daar aanwezige gemeentelijke transformatorhuisje moet dan ook verdwijnen. Men wil een nieuw bou wen aan de Piet Heinstraat. Een deel van de bestaande inrichting wordt overgebracht. Met de PZEM is een fi nanciële regeling getroffen. Voorstel: een krediet van 24.000,- beschikbaar stellen. 81-239 Vernieuwen pompgemaal "Poe- lendaele". De vernieuwing van het pompgemaal "Poelenaele" aan de Poelendaelesingel werd al in het investeringsplan 1980 opgenomen. Renovatieplannen voor de Poelendaelesingel en uitbreiding van de PZEM hielden de uitvoering op. Nu kan aan de renovatie van het rioolge maal begonnen worden. De PZEM zal een bijdrage in de kosten verlenen. Voorstel: het benodigde krediet verle nen. 81-208 Inlevering aandeel Veg-Gasin- stituut. De gemeente Middelburg is vanaf 1974 aandeelhouder in het VEG-gasinsti- tuut N.V. met drie aandelen. Tijdens de vergadering van aandeelhouders op 26 juni 1980 werd besloten tot herverde ling van de aandelen. Het Gasinstituut heeft de gemeente inmiddels verzocht één aandeel in te leveren. Voorstel: voldoen aan het verzoek. 81-236 Krediet voor uitvoering eerste fase bezuinigingsplan openbare ver lichting. De dienst Gemeentebedrijven heeft een vijfjarenplan gemaakt waarin staat aangegeven hoe men kan bezui nigen op de openbare verlichting. Het plan gaat uit van het vervangen van bijna alle lampen bij de straatverlich ting. Voorstel: het bezuinigingsplan goed keuren en een bedrag van ƒ50.000,- beschikbaar stellen voor uitvoering van de eerste fase. 81-192 Wijziging van de verordening die de samenstelling, werkwijze en herbevoegdheden van de Bestuurs commissie voor Culturle Zaken regelt. De Bestuurscommissie voor Culturele Zaken heeft gevraagd tot eind van dit jaar openbaar te mogen vergaderen. De ervaringen die de commissie daar mee opdoet kunnen meespelen in de beschouwingen over het wel of niet openbaar vergaderen van de diverse bestuurscommissies. Deze discussie wordt eind 1981 verwacht. Voorstel: aan het verzoek voldoen en de veror dening wijzigen. Rondvraag. li ■X 1981 1 1982 wm >i Aan de Maasstraat (Stromenwijk) is onlangs een papiercontainer geplaatst naast de daar al aanwezige glascontainer. Wij willen u er nog eens op wijzen dat in de glascontainer alleen maar glas gedeponeerd mag worden. Dus b. v. geen keramiek, want dan kan het niet meer hergebruikt worden door de plaatselijke fabriek Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251. toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5