0 1 <D TIPS VOOR EEN ONBEZORGDE VAKANTIE *1 H I m cr ©3 3? li O a <D SL <D 25 Laat onderzoek baarmoeder halskanker niet voorbij gaan HQ's O tO| - 5" Q. CD 3 17 juni-1 juli mm f? 2 2L® week AANVRAGEN De Faam Woensdag 17 juni 1981 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 22 t/m 27 juni V oorbereidingsbesluit NIEUWE MAATREGELEN BESCHIKKINGEN Middelburg pakt het vandalisme aan. Dit the ma brengen de voorlich ters van politie en ge meente gezamenlijk tij dens de braderiedagen onder ieders aandacht. In de voorlichtingsstand voorbeelden van vanda lisme, foto's, dia's en een grote voorraad stickers. De aloude Vismarkt is altijd een bezoek waard. Maar zeker nu daar donderdags weer de Kunst-en Ambachtmarkt wordt gehouden. Interessant voor inwoner en bezoeker van de stad. De laatste markt van het seizoen kunt u op 13 augustus verwachten. Natuurlijk gaat de gezellige weekmarkt het gehele jaar door. Op de balie in de voorlichtingsruimte in het stadhuis vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/ brochures: - Plankzeilen in Zeeland - Isoleren van houten vloeren aan de onderzijde Alleen om in te zien Structuurschema Openluchtrecreatie en Partiële herziening Structuurschema Vaarwegen van het ministerie van VRO en het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De komende twee weken mag u de mensen van Gemeentebedrijven nog in de "oude" wijk De Griffioen verwach ten. Daar worden dan de waterleidin gen schoongemaakt. Het werkgebied komt één of meerdere dagen zonder water. Daarbuiten is "bruin water" mogelijk. Men gaat op vakantie van 7 juli tot halfverwege augustus. Het bureau Voorlichting is van maandag 22 tot en met woensdag 24,juni a.s. voor het publiek gesloten. Dat is noodzakelijk in verband met de verhuizing naar een nieuwe ruimte aan de Lange Noordstraat 19. Voor dringende zaken blijft het bureau wel telefonisch bereikbaar. We vragen u er begrip voor dat het een aantal dagen voor en enkele dagen na de verhuizing nog wat rommelig kan zijn in de voorlichtingsruimte. Tenslotte moet er in-en uitgepakt worden. Ook zal er woensdag 24 juni geen Door het Oog van de Lange Jan" uitkomen. En dat bij zeer hoge uitzondering. Vanaf 25 juni bent u van harte welkom in de nieuwe gemeentewinkelvoor uw voorlichting en informatie. Verder moeten wij u hier melden dat het Gemeente-archief van woensdag 17 tot en met dinsdag 30 juni dicht zal zijn. Deze dienst verhuist dan van de tweede verdieping van het pand Lange Noordstraat 19 naar de begane grond. Tot slot: het hoofdartikel geeft u tips voor een onbezorgde vakantie. En dat is nooit weg. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het büreau Voorlichting in het stadhuis. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 8 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag hamburger, appeltjes-rozijnen, aardappelen woensdag jachtschotel, rode kool, aardappelen donderdag karbonade, tuinbonen, aardappelen vrijdag vis, worteltjes, aardappelen zaterdag macaroni. Het is al weer enige weken geleden dat een aantal vrouwen in Middelburg werd uitgeno digd om deel te nemen aan het bevolkingson derzoek baarmoederhalskanker. Daarbij ging het om degenen die geboren zijn in de jaren 1928,1931,1934,1937,1940,1943 en 1946. Twee onderzoeksdagen werden in mei gehou den en zijn dus al achter de rug. De derde en laatste mogelijkheid om zich te laten onder zoeken is dinsdag 23 juni a.s. De speciale wagen staat dan weer gereed op de binnenplaats van het stadhuis. Gemakkelijk bereikbaar via Stad huisstraat en helm. Laat het onderzoek niet voorbij gaan, het is in uw belang. De kosten bedragen slechts 10 gulden. Daarvoor behoeft u dus niet thuis te blijven. Wanneer u onverhoopt geen uitnodiging (op- Nog even en de vakanties staan weer voor de deur. Veelal blijft uw woning gedurende deze tijd "onbeheerd" achter. Maar naast onbezorgd vakantievieren is er ook zoiets als onbezorgd thuisblijven. En thuisblijvers zijn al heel wat geruster als ze weten waar u zit op vakantie. Waar moet u aan denken voordat u met vakantie gaat? En waar moet u rekening mee houden als u met vakantie bent? Dat is nogal wat. Zoveel dat het ons goed leek het allemaal maar eens op een rijtje te zetten. De foto laat zien hoe het echter niet moet. Voorkomen van kleine misdrijven De politie probeert, ook in de va kantieperiodes, zoveel mogelijk misdrijven te voorkomen. Maar u kunt er zelf ook veel aan doen. Het voorkomen van misdrijven is im mers een zaak van de politie èn u. Als u weet dat de meeste misdrij ven gepleegd worden omdat de gelegenheid zich voordoet, be grijpt u gelijk wat u moet doen om misdrijven te voorkomen. Hoe minder gelegenheid, hoe minder misdrijven. Onderstaand geven wij u aan waaraan u moet denken: Thuis - Ramen en deuren goed afslui ten. Vergeet vooral niet w.c.- raampjes, ramen en deuren van schuur, garage, kelder etc. - Laat geen sleutels aan de bin nenzijde in de sloten zitten. - Controleer het hang- en sluit werk op defecte. - Binnendeuren niet afsluiten. Kostbaar meubilair ook niet. Extra schade wordt daarmee voorkomen. - Geen geld, waardevolle papie ren en/of sieraden thuis achterlaten. In een kluis bij de bank is het safe. - Laat niet zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoe lang u weg bent. Geen touwtje uit de bus laten hangen. Sluit de overgordijnen niet. Haal de planten niet uit de vensterbank. Etaleer geen kostbaarheden. De gemeenteraad heeft op 25 mei een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor: - een perceel aan de Elektraweg voor de bouw vam twee bedrijfswoningen - een perceel aan de Vrijlandstraat voor uibreiding van de Thomaskapel - een perceel aan de Oostperkweg voor de bouw van een bedrijfsgebouw op het perceel Oostperkweg 35/37 - een perceel aan de Koninginnelaan voor een centrale fietsenberging voor de Chr. Scholengemeenschap Walcheren - een perceel aan de Koudekerkseweg voor uitbreiding van school "De Wellinge" en nieuwbouw voor de "Toorenvliedtschool" - een perceel aan de Langevieleweg/ Karei Doormanplein voor de bouw van 23 woningen (vervangende nieuwbouw). Het besluit en de daarbij behoren tekeningen liggen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. - Vraag familie of kennissen uw brievenbus dagelijks te legen. - Ladders en andere dingen die inklimming kunnen verge makkelijken wegzetten. - Gebruik registratiekaarten. (Ook voor fiets, auto en boot). Op het politiebureau liggen die voor u klaar. Goed ingevuld kunt u daarmee na eventuele diefstal duidelijk aangifte doen. En zo vergroot u dan de kans dat u uw eigendommen terugkrijgt. - Zet uw fiets/brommer altijd op slot. Ook als u binnen stalt. Tij dens uw afwezigheid kunt u ook het beste de banden leeg laten lopen. - Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter. Onderweg - Als u ergens parkeert of aanlegt sluit dan uw auto/caravan óf boot goed af. Laat er nooit geld of waardepapieren in achter. - Laat niet iedereen zien wat u bij u heeft. Camera's, kijkers, radio's dus niet in 't zicht achterlaten. - Waardepapieren, paspoort en geld bij u dragen, 'n Halstasje is daarvoor bij uitstek geschikt. - Voor caravans, aanhangwa gens, boottrailers bestaan spe ciale sloten. Op 't vakantie-adres - Sluit auto/boot/caravan/hotel kamer goed af. - Waardevolle goederen of voor werpen meenemen of in bewa ring geven. - Op plaatsen waar het druk is - het strand bijvoorbeeld - moet u zo min mogelijk bij u hebben. Vooral geen sieraden of waar depapieren. - Bewaar cheques en betaalpas altijd gescheiden. - Draag uw tas tijdens een wan deling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langsrijd komt dan niet zo snel in de verleiding. En denk ook nog even hieraan - Vertel familie en kennissen wanneer en waar jj met vakan tie bent. Zorg ervoor dat ze in geval van nood uw woning in kunnen. Vraag ze een beetje op te letten. Geef ze trein- en vliegnummers door van vertrek en aankomstpunten. Geef merk, type, kenteken van uw auto op. - Zorg voor een geldig paspoort. En noteer de paspoortnummers. - Denk aan de verzorging van de huisdieren - Schakel elektrische apparaten uit en sluit gas- en waterkraan af. - Vraag uw arts een internatio nale verklaring als u gebruik maakt van een injectiespuit. - Noteer uw bloedgroep, rhesus- factor, allergie, vaccinaties en eventueel gebruik van medica menten. - Breng de reisapotheek op orde. - Oriënteer u op uw vakantiebe stemming op aanwezige vluchtwegen. Neem geen drugs mee Houdt u verre van drugs. In vele landen staan er jarenlange ge vangenisstraffen voor. Dit is geen bangmakerij. Vreemde landen, andere wetten. Slaappillen, ze nuwpoeders, pijnstillende midde len en verdovende middelen kun nen in verre steden en aan warme grenzen ernstige moeilijkheden geven. Wie toch in moeilijkheden komt moet zo snel mogelijk con tact zoeken met Nederland en consulaire hulp aanvragen. Folders De tekst van dit artikel is voor een groot deel ontleend aan folders die u gratis kunt afhalen bij de ge meentepolitie, Achter de Houttui nen en bureau Voorlichting aan de Lange Noordstraat. Wij wensen u een prettige vakantie en behouden thuiskomst. a. het verkeer op het gedeelte van de Seissingel, tussen de Noord singel en de Sandberglaan uit de richting yan de Noordsingel, te verbieden linksaf te slaan op de splitsing Seissingel-Sand- berglaan. Kroonberoep moge lijk tot 4 juli. b. het verkeer dan vanaf de Laan der Verenigde Naties linksaf slaat naar de Breeweg te ver plichten de verkeersheuvels daar aan de uiterste rechterzij de te passeren. Kroonberoep mogelijk tot 18 juli. c. het parkeerverbod op te heffen dat geldt voor het straatje dat aansluit op de Herenstraat, tussen Herenstraat 6b en 8, en voor het pleintje aan het eind van het straatje. Het parkeren zal nu geregeld worden door een bord "parkeerplaats" met onderbord "alleen in de vak ken". Kroonberoep mogelijk tot 18 juli. d. het parkeren te verbieden voor het gedeelte van de Oude Kou dekerkseweg voor nr. 16 en voor het gedeelte van de Burg. Dregmanstraat tussen de Oude Koudekerkseweg en het punt voorbij de achteruitrit van Ou de Koudekerkseweg 16. Kroon beroep mogelijk tot 18 juli. Een beroepschrift moet u indienen bij de Commissaris van de Konin gin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Stopt /w?>. Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. De heer L. Goedhart, Laan van Nieuwenhove 20 in Middelburg voor een autoreparatie-inrichting aan de Kleverskerkseweg 9a. Ver zoek hoorzitting voor 18 juni. Schriftelijke bezwaren tot 25 juni. 2. De firma G. van de Gruiter Zoon, Distelstraat 6 in Arnemuiden voor een visverwerkend bedrijf aan de roepingskaart) voor het onderzoek hebt ont vangen en wel in een van genoemde jaren bent geboren, dan moet u reageren. Tot en met 22 juni kunt u op werkdagen, tussen 8.30 en 9.30 uur bellen met de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Tel. (01180) 26251, toestel 324. Het is ook mogelijk - indien echt noodzakelijk - het tijdstip van onderzoek te wijzigen. Een andere dag is niet meer mogelijk. Het bevolkingsonderzoek baarmoederhals kanker is in onze stad in 1975 begonnen. Vol gens een opgesteld rooster kunnen alle vrou wen tussen 35 en 55 jaar tenminste eenmaal per drie jaren aan het onderzoek meedoen. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Verbindingsstraat tussen Markt en Zusterplein Afgesloten voor alle verkeer 2. Penninghoeksingel Afgesloten voor alle verkeer 3. Havendijkstraat Afgesloten voor alle verkeer 1 AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM Verbouwings- In uitvoering werkzaamheden Herstraten In uitvoering Herstraten In uitvoering I Kleverskerkseweg 19. Verzoek hoorzitting voor 15 juli. Schrifte lijke bezwaren tot 22 juli. 3. De Eerste Zeeuwse Autogarage L. Blaas, Markt 45 in Middelburg voor een garagebedrijf aan de Hercules- weg 12. Verzoek hoorzitting voor 15 juli. Schriftelijke bezwaren tot 22 juli. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis. Verder tijdens de bezwaarter mijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek, Mlstraat 13. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn in gediend. Ook mogelijk voor de genen die kunnen aantonen dat redelijker wijs niet te hebben kunnen doen. Per soonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. 1. De heer A.C. Joziasse, Oostkapelse- weg 55 in Serooskerke voor een keukenbedrijf voor het bereiden van nasi, bami, salades enz. aan de Kleverskerkseweg/Industrieweg. Beroep mogelijk bij de Kroon tot 18 juni. Nadere inlichtingen over bovenstaan de beschikkingen en beroepsprocedu res kan men iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur krijgen bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (tel. 01180-26251, tst. 324). Japanse Koto-musici treden donderdag a.s. op in de Burgerzaal van het stadhuis. Aanvang 21.00 uur. Kaarten a f 2,50 (kinderen tot 13 jaar en houders Pas '65 en CJP f l— kunt u krijgen bij de gem. Culturele Dienst aan het Molenwater en het bur. Voorlichting in het stadhuis. Ook 18 juni van 20.00-21.00 u. aan de zaal. I 1 1 1 MB Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251. toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5