WA formido surfplank douche cabine Qualcast Jetstream hardhouten tuinbank lu met 50% korting korti: vlechtscherm aluminium hordeur wandweefsel star special grote klus? aluminium ladders Citytheater is duchtig onder handen genomen van 745.- kleding die past bij de man en zijn hobby De Vlissinger - De Faam Juwelier Kootwijk: "Groeibriljant blijft waardevast" Groeibriljant Kantoorgebouw ABN Vlissingen verbouwd en gemoderniseerd Juwelier De Jong toont collectie Ortac-Newtimers IEDERE WOEN.SDA G 'GOEIE' FILM Inhaalprogramma Lange Delft 86-88 Middelburg Tel. 01180-12606 Natte voorjaarsmarkt in Souburgse Kanaalstraat DEMONSTRATIE AMBACHTELIJK SCHOENEN MAKEN IN MIDDELBURG PSVer POORTVLIET IN MIDDELBURG Woensdag 27 mei 1981 benzine cirkelmaaier snijbreedte4 5 cm. Duozlttere (stoel-tafel-stoel) van 349- in hobby en industrie uitvoering^ bijv. 2x10 treden 4,75 lang van 354-voor Gildeweg 8 - [naast de Miro] Vlissingen - 01184-14330 gesloten op maandagmorgen koopavond op vrijdag Een afnemende economie ten spijl, de belangstelling voor de klassieke kostbaarheden als gouden en vooral briljanten sieraden neemt sterk toe. Juwelier Kootwijk aan de Scheldestraat in Vlissingen zegt daarover: „Ik heb nooit anders meegemaakt. Zodra de tijd wal onzeker wordt maken de mensen pas op de plaats en wordt ieder dubbeltje twee keer omgedraaid. Niettemin, als er dan iets moet worden gekocht dan mag het nog wel wat kosten maar het moet wel waardevast zijn. Er wordt op het ogenblik nogal wat aangeboden buiten het juweliersvak om. „Het is geen broodnijd", stelt Kootwijk vast. „Maar wij juweliers weten waar we over praten en bij ons gaat ieder stuk, oók het kleinste groeibriljantje, de deur uit mét een garantiebewijs of een certificaat en ingeval het briljant betreft zoveel mogelijk met een duidelijke kwaliteitsomschrijving. Het "groei"briljant systeem houdt in dat iemand een sieraad met een kleine briljant koopt en die steeds binnen twee jaar inruilt voor een wat grotere briljant. Soms ook wil men het sieraad er bij ruilen en ook dat behoort tot de mogelijkheden. Het leuke van dit systeem is dat op deze manier eigenlijk iedereen een waardevol briljanten sieraad, een ring, een hanger of oorknopjes, kan bezitten. Er wordt in vele gevallen ook serieus gespaard om de briljant te kunnen laten "groeien". En hoe zit het met de waardevastheid? Kootwijk: „Totnutoe is de prijs van briljant steeds gestegen en het ziet er absoluut niet naar uit dat daar verandering in komt. Ik verwacht eerder dat de prijzen wat sneller zullen gaan stijgen". VLISSINGEN - Het kantoorgebouw van de A Igemene Bank Nederland A BNaan de Coosje Buskensstraal in Vlissingen is na een ingrijpende verbouwing en modernisering officieel heropend. Vorige week werd het gebouw onder grote belangstelling geopend door Jhr. W.F. Hooft Graafland, directeur van het district Rotterdam-Zeeland. De verbouwing werd noodzakelijk omdat de bank uil hel 'jasje was gegroeid'. Het gehele pand is nu als bankgebouw beschikbaar. Voorheen werd een gedeelte gebruikt als woonhuis voor de directeur. De verkregen ruimte is benut om de verschillende afdelingen efficiënter in te richten. Ook de veiligheid van de bank is niet verwaarloosd. Zo is de kassier in een afgesloten ruimte geplaatst, die alleen via buizenpost is te bereiken. Een televisiecircuit draagt er toe bij dat een optimale veiligheid is verkregen. Het gehele interieur is vernieuwd. Door het aanbrengen van verlaagde verlich tingsbuizen is er méér licht voor minder energie. De kantine, die voorheen op de parterre was ondergebracht, is nu naar de bovenste verdieping verhuisd. De vrijge komen ruimte is beschikbaar voor de kredietafdeling. De kamer van de directeur is vergroot en er zijn drie zitbalies bijgekomen. De 'oude' balie bleef gehandhaafd. Voor de 'grotere' cliënten is een speciaal beveiligd gedeelte ingericht. De ruimte van de administratie die al op de eerste verdieping functioneerde, is groter geworden en ook de controledienst heeft een eigen ruimte. Op de bovenste verdieping zijn be halve de kantine ook het archief en het magazijn gebouwd. De verbouwing heeft zo'n negen maanden geduurd en gedurende die tijd is het kantoorgebouw niet één dag gesloten geweest. Dat betekent dat het personeel evenals de cliënten veel onge makken hebben gekend. Drs. M.J.J. Jaarsma, directeur van de ABN, is vol lof over de wijze waarop de ongemakken zijn opgevangen. Maar vanaf vorige week donderdag kunnen de klanten in een hypermodern en functioneel ingericht kantoorgebouw, optimaal worden geholpen. Het was meer dan tien jaar geleden dat het kantoorgebouw, waarin de bank al sinds 1931 is gevestigd, is verbouwd. In het noorden van Nederland staat het maken van klokken op een hoog peil. Over de hele wereld zijn de Friese en Zaanse klokken bekend. Uit het land van Christiaan Huygens komen ook de Newtimers, klokken voor het interieur van deze tijd. Ze worden ontworpen door Thomas Oosterwijk, designer bij Orfae Klokken in Roden. Driejaar geleden, in het voorjaar van 1978, introduceerde een Nederlandse klok- kenfabrikant een collectie modellen met een revolutionair uiterlijk. Als eerste kwam men met klokken van manou en tegelijkertijd werd gekozen voor een totaal ander uiterlijk dan tot die tijd in de Europese klokkenmakerij gebruikelijk was. De nieuwe collectie kreeg de naam Orfac Newtimers. Ze luidden een nieuwe tijd in. Klokken kregen een functie bij de inrichting van de woning. Orfac is zich de laatste jaren gaan specialiseren in het maken van Newtimers. Een gevolg van het succes, dat de modellen in de afgelopen jaren hebben bereikt. Orfac Newtimers worden ontworpen door de Nederlandse klokkenontwerper Tho mas Oosterwijk. Bij zijn werk laat hij zich leiden door de ontwikkelingen in de binnenhuisarchitectuur. Opvallend is zijn consequent hanteren van moderne mar- ketingprincipes. Hij zegt daarvan: "Newtimers moeten beantwoorden aan de smaak en de wens van de uiteindelijke koper. Voor de markt ontwerp ik daartoe elk half jaar een volledig nieuw assortiment". Na het succes van de manou-klokken is elk jaar voor een vervolg gezorgd. Thomas Oosterwijk: "De inrichting van een woning is doorlopend aan verandering toe. Wij verande.en mee. Onze Newtimers zijn telkens aangepast aan de materialen, kleuren en vormen zoals die op een zeker moment in de belangstelling staan". De collectie Newtimers is ondermeer te bezichtigen bij juwelier De Jong in Middelburg. MIDDELBURG - Vier electriciens, zes schoonmaaksters, drie bouwvakkers en nog wat mensen van de filmonderneming zelf hebben één volle week met uiterste krachtsinspanning het Middelburgse City theater onder handen ge nomen. Het doel is het theater voor het publiek weer aantrekkelijker te maken. Zoals bekend, heeft de filmmaatschappij Groot van de Heide uit Enkhuizen de exploitatie overgenomen, dezelfde maatschappij die ook het Vlissingse Alhambratheater in handen heeft. Nagenoeg alle stoelen zijn gerepareerd en sommige waren zo slecht dat ze moesten verdwijnen. Het theater is daarom teruggebracht naar een capaci teit van 450 mensen tegen voorheen 540 zitplaatsen, drie rijen minder. Hoewel er nog een nieuwe projector moet komen - de huidige dateert uit het begin van de jaren zestig - is het filmdoek al ver nieuwd. Bedrijfsleider Ad Weststrate legt uit dat dit doek van een nieuw ma teriaal is, hoog-reflecterend zodat de kwaliteit van het beeld uiterst scherp is. In de loop van volgende week installeert men er de nieuwe projectors. "Als alles eenmaal rond is, dan is het helemaal geen belediging om op de eerste rij te zitten", stelt bedrijfsleider Weststrate. Over het programma: "We hebben een uitgebreid inhaalprogramma opgesteld, want de laatste tijd werden er door aller lei omstandigheden geen echte nieuwe films meer in Middelburg getoond. Bovendien draaien we iedere woensdag avond een zogenaamde goeie film. Een ambitieus programma, waarvan wij ver wachten dat de Zeeuwse hoofdstad weer met recht kan beweren een goeie bios coop te hebben waar je met plezier naar toe gaat". In de bioscoop zelf is nu ook een bar gemaakt waar in de pauze een versna pering gekocht kan worden. De auto matenhal, die enige tijd geleden in de foyer van het filmtheater is geïnstal leerd, maakte het onmogelijk dat film bezoekers tijdens de pauze een ijsje of een pilsje kochten. De automatenhal is - behalve 's zondags - geopend van 's morgens elf tot 's avonds elf. Voor wat de toekomst van het theater betreft bestaat er niet zo veel zekerheid. Weststrate: "Er bestaan plannen van de eigenaar, projectontwikkelaar De Waal, om deze te vervangen door twee of drie kleinere bioscopen. Het is echter nog allemaal vrij onzeker. Voorlopig reke nen we er op dat we drie jaar op deze manier kunnen werken. Ook al een re den om het voorlopig bij een grote op knapbeurt te laten". Ook het probleem van de verwarming is opgelost. Een Middelburgse firma in stalleert in september een ketel, zodat de bezoekers in de winter niet meer met hun jas aan naar de film moeten kijken. Voor het programma van de City zie weekinformatie. OOST-SOUBURG - Ondanks de enorme hoeveelheid regenwater die verleden week zaterdag Walcheren teisterde, telde de organisatie van de Souburgse jaarmarkt iets minder bezoekers dan verleden jaar. De middcnstandorganisatic NeMidSo noemde deze twee keer per jaar te houden markt daarom 'een succes'. Ook uiteenlopende politieke groeperin gen en partijen die zich met het oog op de naderende verkiezingen achter hun stands hadden geïnstalleerd, probeer den ondanks de plensbuien, hun propa gandamateriaal onder de bevolking te verspreiden. De kinderen kon het helemaal niets schelen. De poppenkast van het pop pentheater Ko de Vos, die in verband met de nattigheid in een garage was ge zet aarbij de kinderen overigens toch nog buiten moesten staanjzorgde voor heel wat jolijt. Kreten van spanning klonken over de markt, wanneer Jan Klaassen zoals gewoonlijk werd be dreigd zonder het zelf in de gaten te hebben. Het Rotterdamse duo Makker en Rak ker'had zich voor deze gelegenheid met hun gitaren onder de luifel van één van de winkels verscholen. Met liedjes waarin zij bijvoorbeeld hel eten van verse vis - die naar hun mening schaars is - propageerden, lieten deze twee jon gens uit de havenstad de voorbijgan gers stilstaan. Niet te lang overigens, want er was niet zoveel plaats onder die luifel en men stond toch liever echt droog. De organisatoren, die daar inmiddels achtergekomen waren, besloten het ac cordeonduo, de gezusters Wouters uit Goes (bekend van radio en t.v. galmde het door de luidsprekers in de Kanaal straat) in het wijkcentrum Middenhof op te laten treden. Dit optreden werd door vele Souburgers bezocht, die en thousiast reageerden op de vrolijke deunen.Het podium dat ondermeer voor dit optreden tegen over de biblio theek was geplaatst, kon 's avonds, nau welijks gebruikt.worden afgebroken. De boerenkapel 'Bras en Kopper", een onderdeel van de Souburgse muziek vereniging 'Vlijt en Volharding', die ook 's morgens de Kanaalstraat met hun muziek hadden opgeluisterd, was een van de weinig% die een verwoede po ging deed het publiek voor het podium te krijgen, hetgeen wat, behalven toen het even opklaarde, niet zo goed lukte. Niettemin een geslaagde dag voor de Souburgse middenstanders, waarvan en kelen ons toevertrouwden een prima verkoop te hebben gehad. MIDDEL8URG - Verleden week hield de schoen- en speciaalzaak W. de Leeuw en Van de Wouw uit Middelburg in de nabijheid van hun zaak aan de Langeviele een demonstratie ambachtelijk schoenmaken. Werknemers van de schoenfabriek Greve uit Waalwijk demonstreerden dat er bij hun bedrijf uitsluitend schoenen de doos in gaan die Van het begin tot het einde met de hand zijn vervaardigd. Voor de wijze waarop de specialisten hun werk deden was een redelijke belangstelling. De firma W. de Leeuw en Van de Wouw heeft voor Walcheren de alleen verkoop van het merk Greve. MIDDELBURG - Het feest rond de in gebruikname van het uitgebreide Tref- center, barst deze. week in volle hevig heid los. Vrijdag is de PSV-profvoetbal- ler Jan Poortvliet aanwezig om met jon gelui, die een gat in een speciaal soort doel raken, op de foto te poseren. Zaterdag is de sterkste man ter wereld op de Geere te gast. Voorts biedt Tref- center service door gratis raamwassen en met gastvrouwen. Ook is er vrijdag en zaterdag een orkest. Volgende week woensdag is er 's middags een fietswed- strijd op hometrainers, waaraan ieder een deel kan nemen. JAN POORTVLIET Fijn popeline jack met stretch broek en polo shirt in 1 00% katoen. Uitstekend voor sportieve lieden. Een rijke kollektie vindt u bij De epoximast wordt door middel van een veiligheidssluiting aan de plank bevestigd en kan in twee posities gezet worden. De giek is bekleed. De plank weegt 21 kg. is 3,90 m lang en 0,65 m breed en heeft een inklapbare scheg, 5.6 m2 zeil. Een pracht van een surfplank, gemaakt van onverwoestbaar polyethyleen met een fors volume, stabiel van bouw en lekker snel: dat is de FORMIDO SURFING. Een echte 'familieplank', waarop het hele gezin zich kan uitleven. normale verkoopsprijs 1560,- merk ridder bestaande uit 2 vaste wanden en 2 schuifdeuren, met hoekinstap geschikt voor douchebakken van 80 x 80 cm tot 90 x 90 cm hoogte: 175 cm kleur: natuurbruin geïmpregneerd afmeting: 183 x 183 cm inclusief handgreep, stootplaat, bevestigingsmaterialen en gebruiksaanwijzing afmeting: 215 x 90 cm (bouwpakket) in meeneemdoos spuitbus met isolatie schuim (20 tot 30 Itr.) pur schuim hecht, vult, dicht, dempt en isoleert fantas tisch snel en goed nu van 19.50 voor simsonpup BH simjonpi SIMSON® 65 cm breed per meter formido heeft een uitgebreid en compleet assortiment professioneel gereedschap te huur AL ONZE PRIJZEN ZIJN INKLUSIE F B.T.W. Aanbiedingen zijn geldig t/m 6 juni a.s. en zolang de voorraad strekt. J

de Faam | 1981 | | pagina 10