OUDE STIJL JAZZ FESTIVAL VIJFDE MAAL IN MIDDELBURG vloerbedekking S„o::rLrkcSeïrencn,ap'j*'" Hotel BRITANNIA Middelburger Wout Brouwer stuurde twee gedichten in SCHMIDT IN ZKC f vrijdag 22 mei van 17 tot 21 uur Boulevard Bve Vltsstngen f 150,- 160,- norie De Vlissinger - De h aam Woensdag 20 mei 1981 Kelner Naar Zeeland Vondst Zelf geleerd Vertederend Vrijdag en zaterdag wordt in Middelburg 'Oude Stijl Jazzfesti val' gehouden. Deze jazzhappening belooft grootser te worden dan ooit tevoren, want Scaldis Swing Society - de jazzclub die het gebeuren voor de vijfde maal in de successie heeft georga niseerd - is er in geslaagd om maar liefst negentien orkesten naar Middelburg te krijgen. v l NEW ORLEANS JAZZ JAZZMARKT PROGRAMMA PCOB Middelburg vergadert Westhoveloop Eigen Haard viert feest Lezing Vrije School PSP-verkiezingsbijeenkomst met Rudi Boon Dauwtrappen in Het Buut V erkiezingsbijeenkoinst CDA met H. Eversdijk Rommelmarkt SEOLTO Activiteiten in De Schuur. Holland Eestival 1981 Contactbijeenkomst amateurs kunstenaars Concert Onda Jeugd. Receptie secretaris J. Bostelaar PCOB vergadert feestelijk Expo Goes Muziekspecial in Silver Nighthome Zaterdag 23 mei houdt de Jeugdso- ciëteit 'Silver Nighthome' de vierde muziekspecial. Deze special is geheel gewijd aan de virtuoze gitarist Jimi Hendrix. Deze op 27-jarige leeftijd overleden popmuzikant speelde o.a. rock and roll,.en blues. Tracks van o.a. Re-Experience, Cry of Love en van de live L.P. Band of Gypsies zullen ten gehore worden gebracht. Evenals de hitsingles Hey Joe, Purple Haze, Al ong the Watchtower. Kinderkennis Ontspanningsavond Bachten Komme Activiteiten Lammerenburcht Ruilbeurs Open Dag Zeeverkenners Bridge Koersbal Charles van Damnie-toernooi Eerste steen kleedlokaal Concert met torenklok Mars rond Walcheren Jeugdavond Leger des Heils SCHRIJVERSAVOND --R blijkt een enorme belangstelling voor de Grote Schrijversavond zater dag in het Zeeuwse Kunstenaarscentrum aan de Molstraat in Middelburg. Zelfs van ver buiten de provincie stuurden amateurdichters en -schrijvers tun werk in. Blijkbaar is het idee dat de werkjes worden gebundeld erg aanlokkelijk. Een van de deelnemers is de Middelburger Wout Brouwer. Hij stuurde twee gedichten in. Eén daarva droeg hij destijds op aan koningin Beatrix na de rellen verleden jaar tijdens de kroning in Amsterdam. Het gedicht heet Twee kanten van de medaille'. De 50-jarige AOWer (sinds tien jaar) schreef dit gedicht omdat hij getroffen werd door enerzijds de pracht en praal in de kerk waar de kroning plaatsvond en anderzijds de felle vechtpartijen, achter die kerk. Op dat gedicht antwoordde de koningin, dat zij diep getroffen was door de wijze waarop de heer Brouwer de zaak benaderde. "Ik had die dag veel bewondering voor het kranige gedrag voor de koningin en haar moe der". We zoeken hem op in zijn huis aan de Schepenlaan in Middelburg-Zuid. Een /an de kamers van het rijtjeshuis is inge richt als 'zijn' kantoor. Midden in die kamer staat wat schuin een grijs geverfd bureau. In de hoek een klein aquarium en in de andere hoek bromt een mannen stem zonder begeleiding uit een casset terecorder een liedje met een wat senti mentele tekst. "Dat ben ik", legt hij uit. En niet zonder trots: "Ik schrijf niet al leen gedichten en verhaaltjes; maar ook liedjes". De wand van de kamer wordt versierd door schijnbaar in een luchtig moment opgehangen oude 78-toeren plaatjes, daaronder tekeningen. En ernaast vast aan het raamkozijn een foto van de ko ningin. Wout Brouwer praat gemakkelijk en is erg joviaal. Iets dat hij zelf overigens ook vindt. "Ik ken erg veel mensen in Mid delburg. Zelfs de burgemeester noemt me met mijn voornaam", is een van zijn eerste opmerkingen. Voordat we aan zijn schrijvertalenten beginnen onthult hij eerst wat antece denten. Daarbij neemt de tijd dat hij als kelner in het Haagse theehuis Piccadilly werkte een zeer belangrijke plaats in. Wout Brouwer was op 30-jarige leeftijd de vertrouweling van de 90-jarige eige nares van het theehuis aan de Lange Poten. In die betrekking leerde hij heel wat ar tiesten en politici kennen. "Toen dat theehuis sloot drupte er op ieder bordje dat ik de laatste dag aanraakte een traan", herinnert hij zich met enige weemoed. De daaropvolgende baan was op de Pier in Scheveningen. Die tijd verliep minder plezierig. "De eigenaar Zwolsman dacht bij het opzetten van attracties alleen aan geld verdienen. Hij was enorm arrogant en liep met opge heven hoofd langs ons. Ook lijfde hij ons in voor allerlei feesten", verzucht Wout Brouwer. In Zeeland kwam de inmiddels gehuwde amateurschrijver terecht, nadat het dochtertje in Vijvervreugd permanent verpleegd moest worden. Het gezin woonde in Rotterdam en de wekelijkse reizen werden wat veel. In 1975 ont moette het echtpaar Brouwer in de trein een man uit Kruiningen die vooreen huis bleek te kunnen zorgen. "Ik ben toen in God gaan geloven", onthult Wout Brouwer. Hij vervolgt: "Voorheen geloofde ik daar niet in. Voor mij was het de God van oorlogen en martelingen. Op dat moment besefte ik dat God het goed met mij voor had en oog had voor de kleine problemen. Eenmaal in Kruiningen kocht ik een bijbel en heb daarin iedere avond na het eten uitgelezen. Mijn vader, die tien jaar geleden is gestorven, heeft volgens mij een hand gehad in deze ommekeer. Hij gaf me de kracht om ondanks de vele ellende die ons niet bespaard bleef van wege onze dochter, door te gaan. Ik heb ook Ieren vooruitzien en praat als het ware regelmatig met mijn vader". Hij illustreert: "Tijdens een vakantie bleek dat we twee dagen voor het einde ervan geen geld meer hadden. We moesten dus naar huis. Nu moet je je voorstellen dat we eindelijk eens tijd voor een vakantie hadden en die werd door financiële problemen abrubt afge broken. We maakten die dag echter nog een wandeling. Op een bepaald mo ment. we lopen over een fietspad, ligt daar een witte enveloppe. Eerst let ik er niet op, maar dan wordt ik er als een magneet naartoe getrokken, raap hem op en er blijkt 75 gulden in te zitten. Nu kun je zeggen: dat heeft iemand verlo ren. Maar ik keek omhoog werd steen koud en hoorde een stem die zei: 'zo. nu kun je weer een paar dagen vooruit'. Je kunt me geloven of niet maar ik heb toen ontzettend staan huilen, van blijd schap. Nee, naar een kerk ga ik niet, maar ik ben wel gelovig. Het zit in mijn hart". Dat liefde om te schrijven niets met een opleiding heeft te maken bewijst Wout Brouwer. Hij heeft zes jaar lagere school doorlopen, doorstuderen kon niet; er moest geld worden verdiend. Maar tij dens die lagere schooltijd schreef hij thuis opstellen en probeerde die later te corrigeren. Hij leerde er van. "Ik kon ook heel mooi schrijven. Zo mooi dat ik de absentielijsten voor de onderwijzer mocht bijhouden". Zijn eerste werkstukje op schrift was toen de koffiejuffrouw van een grote bakkerij waar hij werkte 25 jaar in dienst was. "Met het klamme zweet in mijn handen heb ik toen voor mijn baas en collega's een karakteristiek van juffrouw Toos gegeven. En dat bleek niet zonder succes". Het meest wordt Wout Brouwer echter aangegrepen door het kleine gebeuren en de natuur. "Als ik een kind bij een konij nenhok zie, werkt dat vertederend op mij. Met woorden probeer ik dan die gevoe lens weer te geven. Ook verdwijnende dingen. Ik kan er stomweg niet tegen als er iets kostbaars en neteligs verdwijnt. Dan ga ik achter het bureau zitten en schrijf het van me af'. Zo heeft Wout Brouwer ook contacten met bekende artiesten opgebouwd. "Bevallen ze mé, dan stuur ik ze een brief of een gedicht. Ook van het nu zittende kabinet heb ik voor iedere mi nister wel een gedichtje gemaakt en aan ze opgestuurd. Dat vinden ze blijkbaar leuk want de meesten schreven een brief terug. Kijk maar ik heb ze allemaal in mijn plakboek Zaterdagavond dus is Wout Brouwer en talloze colleg schrijvers. Vanaf acht uur te zien en te horen in het Zeeuws Kun stenaars Centrum. De voordrachten worden afgewisseld met muziek In het Zeeuws Kunstenaars Centrum aan de Molstraat in Middelburg expo seert van 23 mc'i tot en met 11 juni de in Amsterdam geboren kunste naar Joost Schmidt grafiek, reis impressies uit Italië, Frankrijk en Vlaanderen, verwerkt in diep- en zeefdrukbladen in meerdere kleu ren. De 38-jarige Schmidt volgde op leidingen aan het instituut voor Kunstnijverheid in Amsterdam (gebonden grafiek), de academie in Arnhem en de Amsterdamse Riet veld-academie. Voorts studeerde de A msterdammer in Salzburg bij professor Friedlünder. In 1967 kreeg hij uit handen van Oskar Kokotcha de 'Grafikpreis der Stadt Salzburg'. Schmidt hield in diverse grote ste den exposities; alleen of in een groep. Vanaf de start van de Nieu we Leraren Opleidingen is de beeldend kunstenaar docent aan die school in Groningen. v'^ -v: r ¥JLJm 9 de Cotton City Jazz Band besluit de proloog die om 21 uur in de Concert- en Gehoorzaal begint. Het zaterdagpjo- gramma begint met de openluchtcon certen. Om 10.30 uur start Dixie Machi ne met een optreden op de Markt. Om 13 uur speelt The New Orleans Express op dezelfde plaats; gelijktijdig beginnen dan ook op andere plaatsen in de Mid delburgse binnenstad de openluchtcon certen. In de Lange Delft/hoek Se- geersstraat speelt Dixieland Seven, The Cresent City Jazz Band speelt op de Burgpromenade, aan het begin van de Lange Viele, staan The Dixie Daddies en The Longstreets Jazzmann concerte ren bij het Trefcenter. Zeven orkesten lopen in de binnenstad. Deze streetparades worden verzorgd door het Eerste Bergse Jazz straatorkest 'Brandaris', de Old Time Freewheelers, O'Reginal New Orleans Music Compa ny, Delta Brassband, Black Sheeps en East Creek Jazz Band. Het vijfde Oude Stijl Jazzfestival wordt besloten met de Preservation Hall Jazz waaraan drie orkesten meewerken. The Rudi Balliu Society Serenaders uit Bel gië speelt als eerste, Papa Tom's La mentation Jazz Band met muzikanten uit orwegen, Denemarken en West- Duitsland vult de middenmoot en avond wordt besloten door de Engelse Sammy Rimington Band. Dit orkest moet het hoogtepunt van het jazzfestival worden. De jazznight begint om 9 uur. Evenals voorgaande jaren is er een bin- nenen buitengebeuren. De binnencon- certen worden in de Concert- en Ge hoorzaal gehouden, terwijl de buiten- concerten op diverse plaatsen in de bin nenstad plaatsvinden. En dan zijn er na tuurlijk de streetparades, waarbij de deelnemende jazzorkesten door de stad marcheren om zodoende het jazzgebeu- ren nog dichter bij het publiek te bren gen. Het grote aantal deelnemende orkesten (negentien) betekent in vergelijking met vorig jaar een uitbreiding met vier or kesten, terwijl de organisatoren er ook in geslaagd zijn het geheel naar een kwali tatief hoger vlak te brengen. Een van de voorbeelden hiervan is The Sammy Rimington Band. Deze uit En geland afkomstige formatie moet dan ook voor een daverend sluitstuk zorgen van het vijfde Middelburgse jazzfestival, zaterdagavond in de Concert- en Ge hoorzaal. Het jazzfestival begint vrijdagavond met The New Orleans Jazz Night. Het bin- nengebcuren is geheel in het teken van de New Orleans Jazz, de authentieke jazzmuziek die rond de eeuwwisseling in New Orleans, de bakermat van de jazz. is ontstaan. Bij deze muziekstijl zijn net vooral de blazers die voor de swing zor gen, terwijl bij de andere stijlen de rit mesectie de swing erin brengt. Voor het eerst in de geschiedenis van het Middelburgse jazzfestival is er een jazz- markt ingericht in de Concert- en Ge hoorzaal. Hier treft men onder meer een tentoonstelling aan met een groot aantal lijsten met tekeningen van Boy ten Ho ve, die vele jazzartiesten tekende en daarbij veel informatie verzamelde over de artiest. Verder is er een boekenmarkt, verzorgd door boekhandel Fanoy met collectie Duitse en Amerikaanse jazz- lectuur. MU 2000 verzorgt de platen- markt. Er is een groot aantal titels uit gezocht die betrekking hebben op de specifieke New Orleans muziek. Met dit nieuwe element wil Scaldis Swing So ciety het publiek gelegenheid geven nader met de jazzhistorie kennis te ma ken. Het jazzfestival wordt vrijdagavond geopend met de New Orleans Jazz Night, waaraan drie orkesten meewer ken. De David Livingstone Jazzmcssen- gers bijten het spits af. Zij worden ge volgd door The New Orleans Expres en Het tapijt is met versneden.) ^5 r.va«r lapijl. 40o"rnbr^cl!'van ƒ279" b°UC'é strekkende meter J "U per meter uPers,rekkende jute rug. 400 cm breed van f 249' °P dubbde strekkende meter 7 249'~' nu Pcr Jffiïïr-S aoppentapijt op 4«0cm breed, van n75 Pr°jekttinten' meter 1 5'~'nu Perstrekkende metdubbeTe7ute7u7400cmb?hh°g»f P°o1 gem. en licht beige, van f 42™ ,n berber/linde strekkende meter 74"5'~' "U per 1 O fi ^^ëmenjtaien; MIDDELBURG - De afdeling Mid delburg van de Protestants Christe lijke Ouderenbond houdt vandaag (woensdag 20 mei) een fietstocht. Woensdag 27 mei houdt de PCOB de maandelijkse ledenvergadering in het gebouw 'De Schakel', alwaar bonds voorzitter H. Zwaag zal spreken over de vraag 'Staan we er voor?' Na de pauze van deze maandelijkse verga dering. die overigens om 14.30 begint, wordt de cursus 'U en uw recht' ver volgd. MIDDELBURG - In het fraaie na tuurgebied van Westhovc bij Dom burg houdt Dynamo '70 op vrijdag avond 22 mei een prestatieloop. Met medewerking van Staatsbosbeheer is ook deze keer weer een fraai parcours uitgezet. De afstanden (vier of negen kilometer) kan de deelnemer tijdens de loop zelf bepalen. Een aan en een kaart waarop vermeld de gelopen tijd is het loon voor de gelopen afstand. De Westhoveloop begint 's avonds om zeven uur. De startplaats is vanaf de weg Domburg-Oostkapelle aangege ven. MIDDELBURG - De buurtvereni ging 'Eigen Haard' in de gelijknamige Middelburgse wijk bestaat vijf jaar. Deze dag wordt zaterdag 23 mei fees telijk herdacht waarbij de wethouders W. Baars en H. Gillissen de openings handelingen zullen verrichten. Dat gebeurt 's middags om half twee. waarbij de muzikale omlijsting wordt verzorgd door het korps van MTV '69.Vervolgens is er een Fa.cy Fair met rad van avontuur, enveloppenstand, spijkerslaan en sjoelen, een grote rommelmarkt, een demonstratie van oude ambachten (klompen maken, hout draaien, spinnen en kaarsen ma ken) en het kindertheater Poe-poe- py-doep verzorgt twee poppenkast voorstellingen om kwart voor drie en vier uur. De activiteiten vinden plaats in de Ei gen haardstraat. Nieuwepoortstraat en Dokstraat. MIDDELBURG - In de Vrije School Middelburg wordt vrijdag 22 mei een voordracht gehouden over de wezen lijke verschillen tussen de oosterse en westerse filosofiën en hoe werken de oosterse practijken op de westerse mens en omgekeerd. De voordracht wordt gehouden door W.F. Veltman docent aan de Vrije School in Den Haag in de vakken godsdienst-, kunst en cultuurgeschiedenis. Veltman schreef ook verschillende boeken over de te behandelen onderwerpen. De voordracht aan de Willem Arondeus- straal 59 begint om 20 uur. MIDDELBURG - Rudi Boon. vijfde kandidaat op de PSP-lijst voor de tweede kamerverkiezingen spreekt donderdagavond 21 mei in het Mid delburgse Zuiderbaken over het the ma 'Deze rechtse orde is niet onze rechtsorde'. Boon is hoofdredacteur van het PSP-partijblad 'Bevrijding'. Aanvang van deze bijeenkomst is acht uur. VLISSINGEN - Vanaf het clubhuis ,Het Buut' wordt donderdagmorgen 28 mei een ochtendwandeling gehou den in de landelijke omgeving van Vlissingen. De tocht start om zes uur. Terug in "Het Buut' worden de dauw trappers opgewacht met koffie en soep, VLISSINGEN - Het Zeeuwse CDA tweede kamerlid drs. H. Eversdijk spreekt vanavond (woensdag 20 mei) in de grote zaal van 't Anker aan de Bonedijkestraat in Vlissingen tijdens een verkiezingsbijeenkomst die door de plaatselijke CDA-afdcling is geor ganiseerd. Vooraf aan hel beloog van het Zeeuwse CDA-kopstuk wordt de film 'Samen De bijeenkomst begint om 20 uur. VLISSINGEN - De korfbalvereniging SEOLTO houdt zaterdag 23 mei in de Speeltuin aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen een rommelmarkt. Deze begint 's morgens om tien uur en is bedoeld om te voorkomen dat de bo dem van de verenigingskas niet al te nadrukkelijk in zicht komt. Naast de gebruikelijke koopwaar zijn er een eetkraam. een boekenkraam en kun nen plantenstekjcs worden bemach tigd. De VCB Lammerenburg houdt die dag een ringsteekwedstrijd. OOST-SOUBURG - In het buurthuis 'De Schuur' zijn de komende week de volgende activiteiten. Donderdag 21 mei is er huisvrouwengym, vrijdag avond 22 mei is er vanaf half acht dis co en maandagavond is er een cursus. Inlichtingen daarover bij Riet Cal- jouw, telefoon 64515. Zoals gebruike lijk is er dinsdagavond dansles en woensdag gaan de actieve medewer kers van de wijkvereniging Duyven- voorde vergaderen, aanvang half ne gen. MIDDELBURG - In het kader van het Holland Festival 1981 worden in Middelburg twee evenementen ge houden. Vrijdag 19 juni is er een con cert van 18 musici die op authentieke instrumenten werk uitvoeren onder de naam 'Muziek aan hei Spaanse Hof in Napels, 1500 tot 1620'. Het ensemble heet 'Hesperion en staat onder leiding van Jordi Savall en het concert wordt gegeven in de burgerzaal van het stadhuis te Middelburg. Aanvang 21 uur. In de Vleeshal is zaterdag 20 juni de 'Kei Takei's Moving Earth Cham ber 1 nsemble' met de choreografische marathonproductie 'Light'. De uit voering is van 12 tot 19 uur en 22 tot 02 uur. MIDDELBURG - De Vereniging voor Zeeuwse Amateur Beeldende Kunstenaars houdt zaterdag 23 mei een contactbijeenkomst, waar meege bracht werk en de toegepaste technie ken worden besproken. De bijeen komst, die overigens 0111 10 uur begint, ,is in de eerste plaats bedoeld voor le den. Niet-leden worden tijdens deze bijeenkomst in de gelegenheid gesteld kennis te maken met het werk van de vereniging. De bijeenkomst wordt ge houden in de Kuiperspoort in Mid delburg. Verwacht wordt dat deze contactbijeenkomst rond vier uur is afgelopen. MIDDELBURG - Het jeugdorkest van de christelijke brassband ONDA uit Middelburg verzorgt zaterdag 30 mei in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg een concert. Voorafgaan de aan dit concert treedt het ensemble rond elf en twaalf uur 's morgens op bij diverse plaatsen in de Zeeuwse hoofdstad. MIDDE.LBURG - donderdag 4 juni neemt de secretaris - - Voor het Volk' J. 11. Bostelaar officieel afscheid. Dat gebeurt 11a 31 jaar een bestuursfunctie in de koninklijke vereniging te hebben vervuld. In het cafe-restaurant 'De Brasserie' aan de Lange Delft in Mid delburg wordt die avond om acht uur een receptie gehouden. VLISSINGEN - De Protestants Chri- lelijke Ouderen Bond, afdeling Vlis singen houdt donderdag 21 mei een ledenvergadering. Deze begint om half drie 's middags in het jeugdge- bouw van de Gereformeerde Kerk aan de dr. Ottestraat. Voor deze plaats is gekozen omdat de bezoekers er ge makkelijk met de bus kunnen komen. Ter afsluiting van het seizoen wordt de vergadering van een gezellige sfeer voorzien door en spelletje bingo, af gewisseld met decalmatie van me vrouw D.C. de Bruijne-Sinke. De ver gadering is niet uilsluitend toeganke lijk voor leden. Ook belangstellenden die de 50 zijn gepasseerd zijn welkom. Anti kernbewapeningsactie PPR VLISSINGEN - Voor de PPR-actie- weck tegen kernbewapening, die deze week bij de vliegbasis Soesterberg wordt gehouden, rijdt een extra bus zaterdagmorgen om tien uur vanaf de boot in Vlissingen. Vervolgens rijdt de bus richting Vlissingen-ccntrum, Middelburg, Zuid-Beveland, Goes en Zierikzce naar Soesterberg. Rond half elf's avonds is de bus weer terug. De manifestatie in Soesterberg begint om half vier. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Anja de Groe ne, Nieuwe Burg 26 in Middelburg. Telefoon 01180-12114. GOES - Voor het eerst zal op de ten toonstelling Expo in Goes een stand geheel gewijd zijn aan de jongs jongste vorm van de watersport: het windsur fen. De firma Roha uit Kamperland exposeert met een verzameling surf planken, met diverse toebehoren. Er zullen ondermeer diverse zeilen, schoenen, kledingstukken en tal van andere surfaccessoires te zien zijn. Roha is hoofddealer van diverse vooraanstaande surfmerken, waaron der de populaire - uit Zwitserland af komstige - Mistral collectie. Het is niet "duidelijk, waarom de surfsport zich nooit eerder met een dusdanig gespe cialiseerde stand in Goes heeft gema nifesteerd, want de provincie Zeeland is natuurlijk een surfeldorado bij uit stek. Als 'neusje van de surfzalm' zijn bij Roha diverse video-opnamen te zien van spectaculaire surfwedstrijden en zogenaamde jump- en freestylcde- monstraties, opgenomen in alle hoe ken van de wereld. De soos is open vanaf 19.30 uur. Toe gang vanaf 15 jaar. MIDDELBURG - De scoutinggroep Kazan de Wolf in Middelburg houdt zaterdag 23 mei een kinderkennis in het winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg. De sherpa's en rowans hebben een aantal leuke attracties op gebouwd. zoals rad van avontuur, blikwerpen, dartspel, touwtrekken en grabbelton. Voorts is er een etalagewedstrijd aan verbonden, waarbij een zin moet wor den gemaakt van de letters die bij de deelnemende winkeliers in de etalage liggen. De scoutinggroep is ook met een informatiestand over het gehele scoutinggebeuren aanwezig. Bij goed weer worden op het grasveld aan de overzijde van het winkelcentrum door de padvinders en padvindsters scou tactiviteiten gehouden. De kinderker- mis begint 's morgens om 9 uur en duurt lot 17.00 uur: dan worden le vens de prijzen uitgereikt. VLISSINGEN - In het dienstencen trum Bachten Komme aan de Bad huisstraat in Vlissingen wordt don derdag 21 mei een ontspanningsavond gehouden met .Les Diaboliques'. Naast de hoofdmoot, werken met grote en kleine diabolen. brengt de groep een varieté-act, die een menge ling is van handigheid, kunst en hu mor. De ontspanningsavond begint 0111 half acht. VLISSINGEN - In de Lammeren- burcht aan de Zuidbeekseweg zijn de komende week weer een aantal leuke activiteiten. Vrijdagavond is er een Bingo-avond, aanvang acht uur. Za terdagavond is Het Grote Zomerfeest, aanvang eveneens acht uur. Woens dag (27 mei) is er tussen 19 en 21 uur een kinderdisco. VLISSINGEN - Het Nederlandse postzegclcentrum houdt zaterdagmid dag van een tot vijf uur in het wijkge- bouw Het Anker aan de Bonedijke straat in Vlissingen een ruilbeurs. VLISSINGEN- De zeeverkenners- groep 'De Watergeuzen' houdt zater dagmiddag vanaf twee uur een Open Dag in het gebouw Willem IIl-kazer- ne aan de Oranjestraat te Vlissingen. Er worden allerlei activiteiten rond en op het water gedemonstreerd. Vooral jonge geuzen van zeven tol tien jaar zijn welkom. VLISSINGEN - In de Bonedijkezaal aan de Bonedijkestraat 55/57 is dins dagavond vanaf half acht de kans om te bridgen. Aanmelden bij mevrouw Dingemanse telefoon 01184-15312. De organisatie is in handen van 'De Vlissingse Fles'. OOST-SOUBURG - Woensdagmor gen (27 mei) is er in het dienstencen trum Bachten Reede in Oost-Souburg een demonstralie koersbal lussen tien en half twaalf. MIDDELBURG - Club Jeu de Boules 'Petanguc' Middelburg houdt zondag 24 mei op de banen aan de K ruil mo lenlaan in Middelburg voor de eerste keer een doubletletoernooi met als in zet de 'Charles van Damme-Bokaal'. Dit toernooi wordt georganiseerd ter nagedachtenis van de vorig jaar over leden Charles van Damme, lid van de Middelburgse jeu de boulesclub. De nabestaanden van de heer van Dam me stelden de bokaal beschikbaar. De bokaal blijft een wissel prijs waar jaar lijks om gestreden wordt. Dcsdoublet- le die de bokaal wint krijgt levens een herinneringsbeker. De heer C. ten Wolde - de vaste partner van wijlen de an Damme - stelt een poedelprijs be schikbaar. Het toernooi begint om 10.30 uur en zal omstreeks 16 uur worden afgesloten. Mevrouw van Damme reikt de bokaal uit. VLISSINGEN - Wethouder D.J.P. Bruinooge, van welzijnszaken legt woensdag 27 mei de officiële eerste steen voor de bouw van een kleedlo kaal op hel sportcomplex Irislaan. De bouw - overigens gelegen aan de Bos weg - wordt gerealiseerd door de zo genaamde Leerlingbouwplaats. De officiële steenlegging is om 14.30 uur. MIDDELBURG - '300 UREN' is de titel van een 40 minuten durend mu- zekstuk. dat door Dies le Due speciaal is gekomponeerd voor 6 saxofonisten, trombone, euphonium, bastuba, doe delzakspeler, 2 drummers en een to renklok. In de maanden mei. juni, en juli zal het werk elf keer worden uit gevoerd. '300 UREN' is een uniek project waarin, naast de Fanfare Si. Juttemis, de torenklokken van Nisse, Hulst, Ouwerkcrk, St. Anna ter Muiden, Kapelle, Groede.Terneuzen Vlissin gen, Middelburg, IJzendijke en Baar land letterlijk en figuurlijk een hoofd rol spelen. In, op, rond en met de to renklokken zal de 'Fanfare' St. Jutte mis het muziekstuk uitvoeren. Voor de eerste keer gebeurt dal op zaterdag 23 mei op de klokketoren van Nisse (Z-Bevcland) om 19 uur als on derdeel van het jaarlijkse schaaps- scheerdersfeest. VLISSINGEN - De wandelsportvere niging Willen is Kunnen houdt zater dag 23 mei voor de elfde keer de 65 kilometer lange wandelmars rond Walcheren. De tocht is uitsluitend ge schikt voor geoefende wandelaars. Gestart wordt aan het clubhuis van WIK bij de Willem-III-kazerne 's morgens om negen uur. Aankomst op dezelfde plaats tegen de avond om zes uur. De tocht gaat langs de kust naar Westkapellc en Domburg, waar in café 'Tramzicht' de lunch wordt ge bruikt. Via Vcere en Arnemuiden (rust in cafe 'Spoorzicht') gaat het te rug naar Vlissingen. Zeven mensen van het Rode Kruis begeleiden de lo pers. Verleden jaar schreven 100 wan delaars voor deze tocht in. Daaronder was een aantal buitenlanders. VLISSINGEN - In de koffiebar van het Leger des Heils aan de Dr. Sta- vermanstraat 39-41 te Vlissingen wordt op zaterdagavond 23 mei -en avond verzorgd met als thema 'Om zien naar elkaar'. Voor jongelui van 12 tot 16 jaar begint het programma om 19.00 uur en voor jongelui boven de 16 jaar om 20.00 uur.

de Faam | 1981 | | pagina 7