'Ik liep vroeger niet zo achter de meiden' PvdA-delegatie op bezoek bij partijgenoten in Den Haag MODELKAMER VERKOOP alles uit vomaad leverbaar uiteraard voor ERG LAGE PR'JZEN HH DE KLERK ZELFSTANDIG WONENDE PI ETER FAASSE UIT WESTKAPELLE WORDT 100 JAAR VOOR BEHOUD KETELBOUWDE SCHELDE fób-te te c/rjfor*t&//e ue vnssinger-ue raam Woensdag 13 mei 1981 Pruim tabak Armoede Lang gewerkt Vast programma FIETSAVONDVIERDAAGSE V andaag - woensdag 13 mei - beraadt de vaste kamercom missie voor economische zaken zich over de ketelbouw in Nederland, lissingen is er de laatste weken in de richting van 'Den Haag' druk gebeld, geschreven, gepraat en geargumen teerd om duidelijk te maken, dat de ketelbouw bij De Schelde in Vlissingen voor de werkgelegenheid in deze provincie niet gemist kan worden. De Schelde is de grootste werkgever met ruim 3500 Daarvan zijn er ruim duizend rechtstreeks afhan kelijk van de ketelbouw. De ketelbouw is door de jaren heen voor De Schelde een rendabele zaak geweest. Mede door het bestaan van de ketelbouw konden andere - zwakkere - onder delen overeind blijven. De verschillende afdelingen - poten - die samen De Schelde vormen hebben elkaar nodig. Als een van de sterkste poten onder De Schelde wordt weggeslagen, bestaat er een gerede kans, dat oplangere termijn het hele bedrijf in elkaar zakt. Met dat verhaal zijn allerlei Vlissingers naar Den Haag getogen. Bankstellen Eethoeken Wandkasten Slaapkamers Vlissingen: Spuistraat 6, tel. (01184) 17720 Windsurfkampioenschap Zaalvoetbaltoernooi Meidoornwandeltocht Voorlichting vrije school Elske ter Veld in Koudekerke VALKENISSK - Op uitnodiging van de afdeling Valkenisse van de PvdA spreekt de PvdA tweede kamerkandi date Elske ter Veld (bekend van de FNV) donderdag 14 mei in hotel Walcheren in Koudekerke over het sociaal economische beleid. Na de pauze van deze verkiezingsbijeen komst is er gelegenheid tot discussie. Aanvang van de bijeenkomst is 20 uur. Wijkcomitee Paauwenburg vergadert Kartwedstrijden Turnkampioenschap Proloog in politiek kaffee Bingo VC Vlissingen CDA verkiezings bijeenkomst Open huis Basco Verkiezingsbijeenkomst SGP Huldiging sport kampioenen Zaalvoetbaltoernooi Voorlichting vrije school Elske ter Veld in Koudekerke Wijkcomitee Paauwenburg vergadert Bridgen met de VVD Open dag Hoechst Proloog in politiek kaffee Bingo VC Vlissingen Bingo-avond in het Woltershuis Onspanningsavond in Bachten Reede Kartwedstrijden Turnkampioenschap Hans Kombrink voor PvdA Recreatiedag tafeltennis Verkiezingsbijeenkomst SGP Huldiging sportkampioenen VLISSINGEN - Hel Vlissingse colle ge van b en w zal maandag I juni de sportkampioenen 1980 huldigen. Het gaat daarbij om de sporters die hetzij individueel, hetzij in teamverband een sportkam pioenschap hebben behaald. De huldiging vindt plaats in de bur gerzaal van het Vlissingse stadhuis en begint 's avonds om half acht. t Ontspanningsavond Bachten Komme Activiteiten in 'De Schuur' Lammerenburcht Recreatiedag tafeltennis WIE veel reist heeft veel te verhalen. Wie heel oud wordt heeft een hele reis achter de rug: een levensreis. Pieter Faasse uil Westkapelle is zo iemand. Zondag 17 mei is het honderd jaar geleden dat hij in de vikingplaats werd geboren. Pieter Faasse woont nog zelfstandig. Hij wil dat omdat het volgens hem kan. Het liefst zou hij nog alles zelf doen. maar zijn kinderen vinden dat onverantwoord. Er is een werkafspraak gemaakt. Zijn dochter kookt de groente en het vlees voor hem Hij woont op een steenworp afstand van haar vader) en hijzelf verzorgt zijn ontbijt en overige eten en kookt voor de warme avondmaaltijd zijn aardappels zelf. Van de middagwandeling naar het dienstencentrum voor bejaarden kan hem echter niemand afbrengen. Daar wachten zijn vrienden op hem en samen spelen ze het door Pieter Faasse zo geliefkoosde biljartspel. Iedere keer weer verheugt hij zich op die samen komst. En voor iemand als hij, die nog nooit echt ziek was, zou het ver schrikkelijk zijn om een moment van dat dagmoment te missen. 1 m w m m m m In zijn eigen huisje aan de Boekhout- straat zoeken we hem op. Hij is een beetje nerveus en weet niet wat hij moet zeggen. "Die mensen van de krant ver staan me niet. Zij spreken geen West- kappels", hield hij zijn dochter mevrouw Jongepaar voor en zodoende is zij gedu rende het gehele gesprek erbij. Later als het ijs is gebroken en Pieter Faasse zich ondanks het dialect ver staanbaar weet. is het voorbij met de zenuwen. Hij zingt uit volle borst en haarzuiver met trillende stem drie cou pletten van het kinderliedje 'Beelden uit mijn kinderjaren' en herinnert zich voort uit zijn lagere schooltijd hoe meester Elsacker de scholieren uit Westkapelle leerde de plaatsen in de verschillende Nederlandse provincies in hun hoofd te stampen.. Pieter Faasse weet na negen tigjaar nog alle plaatsen in de geleerde volgorde op te zeggen. Of je nu Gronin gen neemt of Brabant, precies zoals ge leerd zegt hij ze op. Intussen maalt zijn mond onophoudelijk op en neer. "Ik. pruimde al heel jong. Toen ik begon, ik zal zo rond veertien jaar geweest zijn, stond een man vlak achter me die zei, 'ventje, pruim maar lekker, dat is gezond ook'. Sindsdien pruim ik elke dag onafgebroken. Ik begin er 's morgens al mee als ik opsta en on derbreek alleen voor het eten". Voor zijn 93ste was Pieter Faasse nog nooit in contact met een dokter geweest. Op die leeftijd moest hij worden geope reerd voor een liesbreuk. "Maar dat is geen ziekte", houdt hij vol. Griep, kee lontsteking of zo maar een verkoudheid zijn dingen die de krasse honderdjarige niet kent. Over zijn jeugd weet hij nog veel. "Ik ben In armoede geboren. Soms ten we vroeg naar bed terwijl we nog honger hadden. Er was geen eten meer. Later ging het wat beter. Ik zeg altijd maar: ik ben in armoede geboren en leef nu gezond en in een redelijke welstand. Ik ben een ge lukkig mens". Pieter Faasse heeft veel meegemaakt en is op zijn 39ste pas getrouwd. "Daarvoor moest ik voor moeder zorgen. Ik liep vroeger niet zo achter de meiden aan. In de vrije tijd gingen we op 'zeedrecht'. Hij herinnert zich ook nog de eerste auto die door het dorp kwam. "Dat was op Lies- jesdag. We zaten met een paar jongens op de dijk toen iemand riep: 'Daar komt een koets zonder paarden'. Het was omstreeks eind vorige eeuw en we zaten toen te wachten op de boeren die van de markt kwamen en zoals toen traditie was, snoepjes strooiden." Pieter Faasse werkte tot zijn 75ste (in 1957 pas AOW) bij een aannemer aan de wederopbouw van Westkapelle. Daar voor werkte de heer Faasse aan de dijken van het kanaal maar ook aan de zeedijk. Als jonge van 15-16 jaar wiedde hij bij de boer voor drie gulden per gemet. Vanaf zijn twaalfde hoedde Pieter Faasse koei en op 't Vroon, een uitgestrekt weiland ten noord-oosten van het dorp. De bijna honderdjarige drijft het ges prek steeds naar datgene wat hij tegen woordig allemaal nog onderneemt. En dat is heel wat en zijn kinderen staan regelmatig voor verrassingen. Op ko ninginnedag ontmoette ze hem op de markt van Westkapelle. een behoorlijk eind lopen. De muziek en hét feestge druis zo aanstekelijk dat hij niet in huis kon blijven. Pieter Faasse zit overdag geen moment stil. Hij heeft een vast programma. Dal begint met om zeven uur opstaan, een pruimpje in mond en bordje sop pen: brood in melk. Daarna leest hij de krant. "Geen politiek, wel de koppen en vooral voetbal interesseert me". Om tien uur gaat hij bij zijn vriend. Cees van Dit jaar houden Terre des Hommes en de Echte Nederlandse Fietsers Bond (ENFB) voor de derde maal een fiets- avondvierdaagse. Dat gebeurt 18, 19, 20 en 21 mei. Er zijn dit jaar vier nieuwe routes uitge zet van ongeveer 25 kilometer. De start is evenals voorgaande jaren voor het Mid delburgse stadhuis, elke avond tussen zes en zeven uur. De opbrengst komt geheel ten goede aan het projekt in Bolivia, waar de werk groep Middelburg van de Stichting Ter- re des Hommes zich voor inzet. Terre des Hommes heeft de doelstelling kin deren overal ter wereld te helpen, on geacht geloof, ras of politieke overtui ging. In Bolivia wonen veertig polio-pa tiëntjes. die door drie Nederlanders Fy siotherapeuten en één onderwijzeres worden geholpen, daarbij financieel ondersteund door Terre des Hommes. Terre des Hommes en de ENFB rekenen op veel deelnemers en, evenals vorig jaar op mooi weer. Rooyen op de hoeü een kopje koffie drinken. Na de middag een uurtje rusten en dan naar het dienstencentrum voo bejaarden om te biljarten. Daar loopt hij dan rustig, en leunend op zijn wandel stok naartoe. Na afloop wordt hij door zijn zoon gehaald en begint hij zijn aardappelen te koken waarbij zijn dochter hem van de dagelijks verse groente en vlees voorziet. 's Avonds gaat de televisie aan. maar wat er ook gebeurt, om tien uur is het afge lopen en gaat Pieter Faasse slapen. Be halve als er biljarten op de televisie is, dan wil het wel eens uitlopen en moet de toevallig passerende dochter constateren dat haar pa tegen twaalven, alles en iedereen vergetend naar het kunststoten kijkt. 17 mei is de grote dag, maar dan wordt het feest in kleine kring in de woning van de heer Faasse gevierd, is de recep tie in het restaurant Noordzeegalm' van 19 tot 22 uur. Te verwachten is dat de commissaris van de koningin in Zee land, dr. C. Boertien. als gast op de re ceptie aanwezig zal zijn. Over hoe hij het zelf ervaart om één eeuw oud te worden zegt Pieter Faasse ten slotte: "Ik vind het erg mooi, maar heb het niet zelf in de hand". Hij vervolgt: "Ik heb mijn portie in de maatschappij gedaan. En daar hen ik groots op." tf- -r-- iw/- - v.. Hoewel de honderdjarige Pieter Faasse zijn tuin niet meer zelf spit. houdt hij wel het onderkruit uit de buur van de groeiende aardappelplanten. Ook een delegatie van de Partij van de Arbeid bestaande uit gedeputeerde Wim Don, de Vlissingse wethouder Daan Bruinooge, fractievoorzitter Willem Wisse en gemeente raadslid Coen Hendriks. Zij werden vergezeld door de voorzitter van de ondernemingsraad van De Schelde David de Leeuw. De delegatie had een gesprek met een groep partijgenoten onder anderen Meinie Epema-Brugman (voorzitter van de kamercommissie van economische zaken), Arie van der Mek, Jaap van der Doef. Henk Hartmeijer en Kees Zijlstra. Centraal in de discussie stond niet alleen de situatie bij De Schelde zelf, maar ook de situatie bij die andere grote ketel bouwer Stork en de vooruitzichten aan orders,. Want daar staat of valt elk verhaal over de ketelbouw mee. Het gaat tenslotte altijd om de vraag wanneer de elektriciteitsbedrij ven grote ketelinstallaties zullen bestellen. Het veel gekriti seerde rapport van de Stichting Energie-Apparatuur Neder land. die concentratie in Hengelo (bij Stork) aanbeveelt is gebaseerd op uit de luch geplukte prognoses. Kamerleden en Zeeuwse delegatie waren het er over eens, dat er aan rapport was geschre ven na conclusies, die al van tevoren vastston den. Boven Stork hangen nu al zeer donkere wolken. Als er niet snel wat gebeurt (steun van de overheid) is het daar gebeurd. Dan zijn er weer zo'n 1200 arbeidsplaatsen verloren en dat kan niemands bedoeling zijn. Vanuit Vlissingen is dat ook nooit betoogd. Hulp aan Stork best, maar dat hoeft niet ten koste te gaan van De Schelde, zeggen de Vlissingers, van welke partij dan ook. De PvdA-kamerleden hebben bij een eerste oriëntatie onderschreven, dat geen besluiten mogen worden genomen over ketelbouw als niet veel meer gegevens op tafel liggen. Gegevens over de te verwachten orders voor grote ketels. Er zijn nog erg veel onzekerheden wal dat be treft. Hoe zal het gaan met de bouw van kolencentrales? Die eisen geweldig moeilijk uit te voeren milieumaatregelen. Een andere onzekere factor voor de ketelbouw is de snelheid, waarmee alternatieve energiebronnen kunnen worden aan- geweld. In dit verband gaan de gedachten uit naar de mo gelijkheden van het zogeheten plan-Lievense (als proef in het IJsselmeer en in de monding van de Oosterscheldc), waarbij met de hulp van windmolens water in een bassin wordt gepompt, dat er via turbines op elk gewenst moment weer kan uitstromen. Een derde factor die het geheel ge compliceerd maakt is de ontwikkeling van de warmte krachtkoppeling in de industrie. Gebruikmaking van deze energiebron staat nog maar in de kinderschoenen. Om het geheel nog verwarder te maken: de cijfers van wat er nu aan elektriciteitscentrales is en de data waarop deze normaal gesproken zouden moeten worden vervangen, kloppen niet. Althans niet in voor de ketelbouwers gunstige zin. Een aantal oudere centrales staan in of bij de bebouwde kom en gaan bij het minder beschikbaar komen van gas en zwavelarme olie milieuproblemen geven. Andere oudere centrales hebben eeri zo laag rendement, dat ze alleen nog maar op papier meetellen en veel eerder aart vervanging toe zijn dan de statistieken doen geloven. Om het verhaal enigszins compleet te maken zij hier ook nog gewe zen op de mogelijkheden van elektriciteitscentrales gekop peld aan stadsverwarming. Dit zal altijd gaan om kleine eenheden en aan twee kleine ketels is nu eenmaal meer werk dan een één grote De stukjes van de grote puzzel, die de energievoor ziening in dit land is, liggen nog ongeordend in de doos. Met is nog veel te vroeg om te zeggen, dat het stuk dat De Schelde heet niet past. Want zoveel is zeker, dat in de eerstkomende jaren de vraag naar grote ketels minder is dan de capaciteit van Stork en Schelde samen. In een wat verdere toekomst entrales echter worden vernieuwd, lissingen moet duidelijk worden gemaakt, dat het oplossen van problemen in de ene plaats niet mag betekenen dat een andere plaats in de misere komt. Dit geldt ook voor het oplossen van problemen op korte termijn. Die problemen oplossen door voorde toekomst veel grotere problemen (Midden-Zeeland opzadelen met een zeer hoge werkloosheid) te maken is volgens de PvdA-dele gatie vanuit Zeeland onaanvaardbaar. En daarover bestond eenstemmigheid met de PvdA-kamerleden in Den Haag. op vrijdagavond zijn wij tot 21.00 uur geopend. 81M18 LISSINGEN - Voor de tweede maal organiseert de hogere technische school te Vlissingen de nationale h.t.s -windsurfkampioenschappen. Op 14 en 15 mei komen 192 plankzei lers uit hel gehele land naar camping de Schotsman in Kamperland. Op een Oympische A-baan wordt in 8 man ches in 2 dagen strijd gevoerd om de nationale h.t.s-titel. De door de vermaarde windsurfer Dcrk Thijs beschik baar gestelde wis seltrofee, nu nog in handen van de hogere technische school in Den Haag, zal wederom het doel zijn van een sportieve strijd. Van de 25 deel nemende scholen is de h.t.s.-Vlissin- gen aanwezig met 17 windsurfers. MIDDELBURG - In de sporthal 'De Kruitmolen' in de Middelburgse wijk Dauwendaele wordt vrijdag 15 mei een zaalvoetbaltoernooi gehouden. De deelnemende teams zijn Dauwen daele (kampioen derde klas). Maar te nse Tapijt, Zeelandia (kampioen tweede klas), VI'V, PZEM (regio klas) en de organiserende ploeg, het fami lieteam Gilde Boys. De wedstrijden beginnen on zeven uur 's avonds. SEROOSKERKE - Onder auspiciën van de Zeeuwse wandelbond wordt zaterdag 23 mei de tweede Meidoorn wandeltocht gehouden. Voor de orga nisatie tekent de sportvereniging Se- rooskerke. De wandelaars kunnen kiezen uit de afstanden vijf. tien, vijftien en vijfent wintig kilometer. De tochten voeren over de prachtige binnenwegen in de gemeente Veere. Startplaats is hel ve renigingsgebouw 'De Zandput'. Start tijden: half een voor de langste af stand. om één uur de 15 kilometer, de tien kilometer lopers starten rond half twee en de kortste afstand lopers ver trekken om twee uur. MIDDELBURG - In de Vrije School Zeeland aan de W. Arondeusstraat 59 in Middelburg is woensdag 20 mei een informatieavond over het middelbare onderwijs in die school. De bijeen komst wordt ingeleid door W.J.M. Nijssen, leraar achtste klas van de Vrije School. Ook is er die avond een kleine expositie van werk van de leer lingen van de bovenbouw en er is een boekentafel met literatuur over de school. Aanvang van de voorlich tingsbijeenkomst is acht uur. VLISSINGEN - Het wijkcomitee Paauwenburg vergadert donderdag 14 mei in het wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. Aan de orde komen onder meer de punten ontwerpstructuurplan Lammerenburg, verslag vergadering wijkcomitees over openbaar vervoer en de actie 'Groen' van de Zonne bloem 16 mei aanstaande. De verga- deriné begint om 20 uur. WESTKAPELLE - Op de kartbaan 't Vroon in Westkapelle worden zater dag 16 mei kartwedstrijden gehouden voor het open Zeeuwse kampioen schap. Met uitzondering van de zware 250cc-klasse zijn alle formules moge lijk tijdens deze open wedstrijden in Westkapelle vertegenwoordigd. VLISSINGEN - In de Vlissingse sporthal Baskensburg worden zater dag 16 mei de Nederlandse kam pioenschappen afdeling wedstrijd sport turners A gehouden. Van de or ganiserende Vlissingse Turnvereni ging VTV nemen deel Martin Hoff, Hans Bommeljé, Hans du Pon en Fred Albrechtse. De sporthal is geopend vanaf 12.45 uur. OOST-SOUBURG - In hel clubhuis 'De Zwaan' in Oost-Souburg is vrij dagavond 15 mei politiek Kaffee' met medewerking van NVV Jongerencon tact en het kritische theatergezelschap Proloog. Aanvang van deze politieke avond over de jongeren is acht uur. VLISSINGEN - In het clubgebouw van de voetbalclub Vlissingen aan de Irislaan is vrijdagavond 15 mei een bingo-avond voor iedereen. De orga nisatie van deze avond (aanvang acht uur) is in handen van de supporters vereniging Rood-Wit. MIDDELBURG - De Minister presi dent en lijstaanvoer der van het CDA, mr. A.A.M. van Agt spreekt donder dag 14 mei in de Middelburgse Con cert en Gehoorzaal aan de Singelstraat over 'samen verantwoordelijk'. Deze verkiezingsbijeenkomst met het CDA-kopstuk begint om 20.00 uur. VLISSINGEN - In de nieuwe vesti ging van de stichting Basco wordt za terdag 16 mei "Open Huis" gehouden van 's morgens half elf tot vier uur. Het nieuwe gebouw is onlangs ge reedgekomen aan de Hermesweg te Vlissingen. Vrijdag 15 mei is Basco de hele dag gesloten. MIDDELBURG - In de Ontmoe- tingskerk aan de Oosterscheldestraat in Middelburg houdt Je SGP vrijdag 15 mei een openbare verkiezingsbi jeenkomst. Lijstaanvoerder H. van Rossum houdt een inleiding waarna een forum zal worden gevormd door Van Rossum (lid Tweede Kamer), R. van Ommeren (GS. Zeeland) en W. Rentenier lid Provinciale Staten van Zeeland. Aanvang van deze bijeen komst is 19.30 uur. VLISSINGEN - Het Vlissingse colle ge van b en w zal maandag 1 juni de sportkampioenen 1980 huldigen. Het gaal daarbij om de sporters die hetzij individueel, het/ij in teamverband een sportkampioenschap hebben behaald. De huldiging vindt plaats in de bur gerzaal van het Vlissingse stadhuis en begint 's avonds om half acht. MIDDELBURG - In de sporthal 'De Kruitmolen' in de Middelburgse wijk Dauwendaele wordt vrijdag 15 mei een zaalvoetbaltoernooi gehouden. De deelnemende teams zijn Dauwen daele (kampioen derde klas). Maar te nse Tapijt. Zeelandia (kampioen tweede klas), VPV, PZF.M (regio klas) en de organiserende ploeg, het fami lieteam Gilde Boys. De wedstrijden beginnen on zeven uur 's avonds. Meidoornwandeltocht SEROOSKERKE - Onder auspiciën van de Zeeuwse wandelbond wordt zaterdag 23 mei de tweede Meidoorn wandeltocht gehouden. Voor de orga nisatie tekent de sportvereniging Se- rooskerke. De wandelaars kunnen kiezen uit de afstanden vijf. tien, vijftien en vijfent wintig kilometer. De tochten voeren over de prachtige binnenwegen in de gemeente Veere. Startplaats is het ve renigingsgebouw 'De Zandput'. Start tijden: half een voor de langste af stand, om één uur de 15 kilometer, de tien kilometer lopers starten rond hall twee en de kortste afstand lopers ver trekken om twee uur. MIDDELBURG - In de Vrije School Zeeland aan de W. Arondeusstraat 59 in Middelburg is woensdag 20 mei een informatieavond over het middelbare onderwijs in die school. Dc bijeen komst wordt ingeleid door W.J.M. Nijssen, leraar achtste klas van de Vrije School. Ook is er die avond een kleine expositie van werk van de leer lingen van de bovenbouw en er is een boekentafel met literatuur over dc school. Aanvang van de voorlich tingsbijeenkomst is acht uur. VALKENISSE - Op uitnodiging van de afdeling Valkenisse van dc PvdA spreekt de PvdA tweede kamerkandi date Elske ter Veld (bekend van dc FNV) donderdag 14 mei in hotel Walcheren in Koudekerke over het sociaal economische beleid. Na de pauze van deze verkiezingsbijeen komst is er gelegenheid tot discussie. Aanvang van de bijeenkomst is 20 uur. VLISSINGEN - Het wijkcomitee Paauwenburg vergadert donderdag 14 mei in het wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. Aan de orde komen onder meer de punten ontwerpstructuurplan Lammerenburg, verslag vergadering wijkcomitees over openbaar vervoer en de actie 'Groen' van de Zonne bloem 16 mei aapstaande. De verga dering begint om 20 uur. DOMBURG - De afdeling Domburg van dc VVD houdt in het kader van de propaganda voor de tweede kamer verkiezingen een bridgedrive welke gehouden wordt op 19 mei in Hotel "Zeelandia", Dorpsstraat 39 te Oost- kapelle. Aanvang 20.00 uur. Alle bridgers ongeacht de politieke mening zijn van harte welkom. VLISSINGEN - Hoechst in Vlissin- gen-Oost houdt zaterdag 16 mei een open dag. Tijdens de vier program ma's, die deze dag zullen worden af gewerkt zal vooral ook aandacht wor den besteed aan de bedrijfsopleidin gen. In de rondrit is voor belangstel lenden dan ook een bezoek aan de bedrijfsschool opgenomen. Dit met het oog op de nieuwe opleidingen, die eind augustus weer beginnen. Het programma bestaat verder uit de vertoning van een audio-visual over het bedrijf, een rondrit over hel be drijfsterrein met bezoeken aan enkele fabrieken.De excursies die ruim 2 uur duren beginnen om 10.00 uur, 10.45 uur, 14.00 uur en 14,45 uur. In verband met de opzet van het pro gramma is opgave vooraf noodzake lijk. Telefoon 01196-89111. OOST-SOUBURG - In het clubhuis 'De Zwaan' in Oost-Souburg is vrij dagavond 15 mei politiek Kaffee' met medewerking van NVV Jongerencon tact en het kritische theatergezelschap Proloog. Aanvang van deze politieke avond over dc jongeren is acht uur. VLISSINGEN - In hel clubgebouw van de voetbalclub Vlissingen aan de Irislaan is vrijdagavond 15 mei een' bingo-avond voor iedereen. De orga nisatie van deze avond (aanvang acht uur) is in handen van de supporters vereniging Rood-Wit. VLISSINGEN - Op donderdag 14 mei wordt het Wolters huis weer een BIN- GO-avond voor de buurtbewoners gehouden. Kinderen hebben ook toegang, alléén onder geleide van hun ouders. Aan vang weer om 20.00 uur, vanaf half acht is de deur open. De BINGO- avond is om half elf afgelopen. VLISSINGEN - Donderdagavond 14 mei wordt in hel Dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan te Vlissingen een ontspanningsavond gehouden met muziek, toneel en bin- g°. De avond begint om 19.30 uur. WESTKAPELLE - Op de kartbaan 't Vroon in Westkapelle worden zater dag 16 mei kartwedstrijden gehouden voor hel open Zeeuwse kampioen schap. Met uitzondering van de zware 250cc-klas.se zijn alle formules moge lijk tijdens deze open wedstrijden in Westkapelle vertegen woord igd VLISSINGEN - ln de Vlissingse sporthal Baskensburg worden zater dag 16 mei de Nederlandse kam pioenschappen afdeling wedstrijd sport turners A gehouden. Van de or ganiserende Vlissingse Turnvereni ging VTV nemen deel Martin Hoff, Hans Bommeljé. Hans du Pon en Fred Albrechtse. De sporthal is geopend vanaf 12.45 uur. VLISSINGEN - donderdagavond 14 mei spreekt het Tweede Kamerlid Hans Kombrink tijdens een verkie zingsbijeenkomst van de Partij van de Arbeid in Vlissingen. Kombrink is een van de financiële specialisten van de PvdA-tweede kamerfractie. Ook was hij vaak woordvoerder over volks- huisvestingszaken. Dc verkiezingsbijeenkomst is in Het Anker in de Bondedijkestraat en be gint om acht uur 's avonds. ARNEMUIDEN - ln samenwerking met de NTTB houdt de tafeltennisve reniging 'Arnemuiden' zaterdag 16 mei een recreatiedag tafeltennis: ook voor mensen die geen competitie spe len. Tussen 09.00 en 14.00 uur kunnen deelnemers zich opgeven aan het gymnastieklokaal aan de Glazina- straat in Arnemuiden. MIDDELBURG - In de Ontmoe- tingskerk aan de Oosterscheldestraat in Middelburg houdt de SGP vrijdag 15 mei een openbare verkiezingsbi jeenkomst. Lijstaanvoerder H. van Rossum houdt een inleiding waarna een forum zal worden gevormd door Van Rossum (lid Tweede Kamer), R. van Ommeren (GS. Zeeland) en W. Rentenier lid Provinciale Staten van Zeeland. Aanvang van deze bijeen komst is 19.30 uur. VLISSINGEN - De Stichting Welzijn voor Ouderen heeft donderdag 21 mei een on fcpanningsavond op het pro gramma staan met een oplfeden van Les Diaboliques. Deze groep heeft zich gespecialiseerd in het 'diabolen' en laat een aantal variaties zien met grote en kleine diabolo's. Daarnaast brengt het gezelschap een variété-act, een mengeling van handigheid, kunst en humor. De organisatie voorspelt dat Les Diaboliques een avond wereldvarielé brengt van de bovenste plank. De avond wordt gehouden in hel dienstencentrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat en begint om half acht. Kaarten zijn nu al bij de receptie verkrijgbaar. OOST-SOUBURG - In het buurthuis 'De Schuur' zijn de komende weck de volgende activiteiten. Donderdag middag is er huisvrouwengymnastick. vrijdagavond is er disco van half acht tot half twaalf voor iedereen vanaf twaalf jaar en dinsdagochtend is er een creativiteitsbijeenkomsl voor vaders en moeders, 's Avonds is er die dins dag weer dansles. Maandag (18 mei. houdt de buurtve reniging "Van Duyvenvoorde" een toneelcabaretavond. VLISSINGEN - In zaal Lammeren- burcht aan de Zuidbeekseweg in Vlis singen is vrijdagavond vanaf acht uur disco met medewerking van El Dora do. Tijdens deze avond wordt overi gens geen alcohol verkocht. Zaterdag avond is in de Lammerenburcht een bingo-dansant, aanvang eveneens om acht uur. ARNEMUIDEN - In samenwerking met de NTTB houdt de tafeltennisve reniging 'Arnemuiden' zaterdag 16 mei een recreatiedag tafeltennis; ook voor mensen die geen competitie spe len. Tussen 09.00 en 14.00 uur kunnen deelnemers zich opgeven aan het gymnastieklokaal aan de Gla/ina- straat in Arnemuiden. VLISSINGEN - Voor dc 21ste keer wordt op 18, 19, 20, en 21 mei de avondvierdaagse van Vlissingen ge houden. Startplaats is gedurende de vier dagen het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein. Alle afstanden (vijf, tien en vijftien kilome ter) starten om 18.30 uur. De organi satie is in handen van de wandelsport- vereniging 'De Vrolijke Tippelaars'.

de Faam | 1981 | | pagina 7