9Q (ft N (ft o 7T BEVOLKINGS ONDERZOEK BAARMOEDERHALS KANKER (ft 3 (W=ï 8 S" zr &3 M" 20 B. EN W. STELLEN ZICH VOOR AAN NIEUWE INWONERS 13-20 mei week (ft (ft (ft AANVRAGEN De Faam Woensdag 13 mei 1981 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 18 t/m 23 mei NIEUWE MAATREGELEN (ft 2 tfl O" 25" BESCHIKKINGEN Het voormalige gebouw van garage Poppe aan de Zuidsinl wordt omge bouwd tot 7 eensgezins woningen en 17 huizen voor één- en tweeper soonshuishoudens. Daar voor zal de nodige restau ratie en vernieuwbouw plaatsvinden. De raad ging akkoord met de ex ploitatie-opzet. Vorige week hebt u kunnen lezen over het bijstellen van de tarieven individuele huursubsidie. In aanvulling op dit artikel melden wij u dat ingevulde aanvraagformulieren voor deze subsidie alleen op maandagmiddag tussen half twee en half vijf- ingeleverd kunnen worden bij het bur. Huisvesting van de gemeente. Op de balie in de voorlichtingsruimte in het stadhuis vindt u aan nieuwe gratis af te halen folfers/brochures: - Het zijn niet alleen gezinnen die kunnen wonen - Crematorium Middelburg Alleen om in te zien: Structuurschema Militaire Terreinen, deel a: beleidsvoornemen van het ministerie van Defensie en het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. O O. O" 2L ISÉil De mensen van (Gemeentebedrijven zijn deze week nog aan het werk in de Breewijk en de oude wijk 't Zand. U weet het, de waterleidingen maakt men daar schoon. Bewoners van het werk gebied kunnen één of meerdere dagen van water verstoken blijven. Omwo nenden moeten rekening houden met "bruin" water. Over twee weken - dinsdag 26 mei om precies te zijn - kunt u naar de stembus gaan voor het kiezen van de leden van de Tweede Kamer. Na het sluiten van de stembureauzullen in de hal van het stadhuis de plaatselijke uitslagen bekend gemaakt worden. Een televisie staat daar opgesteld, zodat ook de landelijke cijfers te zien zijn. Deze bijeenkomst begint om 19.00 uur en duurt tot het moment dat de laatste gegevens binnenkomen. Iedere belangstellende is van harte welkom. En natuurlijk staat de koffie gereed. Ook deze week dient het rubriekje "in woord en beeld" nog om een aantal genomen raadsbesluiten visueel te maken. Verder hierin nog een bericht over het inleveren van aanvraagformulieren voor individuele huursubsidie. Slaat u dit deel van de voorlichtingspagina beslist niet over. Het hoofdartikel geeft u informatie over het komende bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Een belangrijk onderwerp voor een groot deel van de Middelburgse inwoonsters. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting in het stadhuis. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. fi. i •- J "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag hutspot, rundvlees dinsdag braadworst, bietjes, aardappelen woensdag rundvlees, sperziebonen, aardappelen donderdag karbonade, spinazie, aardappelen vrijdag kabeljauw, worteltjes, puree zaterdag bami. De Burgerzaal van het stadhuis staat donder dagavond 14 mei a.s. open voor de nieuwe in woners van Middelburg. Een ieder die tussen oktober 1980 en april 1981 in de stad is komen wonen is uitgenodigd daar aanwezig te zijn. Burgemeester en wethouders stellen zich tij dens deze begroetings- en voorlichtingsbi jeenkomst nader voor aan de nieuw ingeko- menen. Dat gebeurt door middel van "5- minuten" toespraakjes. Ook zal zoveel moge lijk antwoord worden gegeven op schriftelijk ingediende vragen. Verder kunnen de aanwe zigen genieten van een optreden van een bal letgroep van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming en de film "Middelburg Monumentenstad". Bovendien is het mogelijk De Middelburgse inwoonsters die geboren zijn in de jaren 1928,1931, 1934,1937,1940,1943 en 1946 ontvangen binnenkort een uitnodiging om zich op baarmoederhalskanker te laten onderzoeken. Dit onderzoek vindt plaats op maandag 25 en dinsdag 26 mei en maandag 23 juni a.s. Hiervoor zal op de binnenplaats van het stadhuis een speciaal daarvoor ingerichte onderzoekwagen staan. De kosten zijn slechts 10,- Een bedrag dat voor niemand een probleem behoeft te zijn. Deze geringe kosten zijn te danken aan het feit, dat de gemeente een belangrijke financiële bijdrage levert. Een ieder is geheel vrij om te bepalen of men aan het onderzoek wil deelnemen. Aangeraden wordt het echter wel. Volgens schema In het jaar 1975 is de gemeente Middelburg begonnen met het be volkingsonderzoek baarmoeder halskanker. Alle vrouwen in de gemeente, in de leeftijd van 35 tot 55 jaar kunnen volgens een opges teld rooster tenminste één maal per drie jaar aan dit onderzoek deelnemen. Baarmoederhalskan ker ontstaat meestal pas nadat daaraan jarenlang een niet- kwaadaardig stadium is vooraf gegaan. Meestal merkt men daar niets van. Het voordeel van een regelmatig onderzoek, ook wel continu-bewaking genoemd, is dat tijdig een afwijking kan worden waargenomen. Een behandeling kan dan in vele geallen tot volle dige genezing leiden. Het onderzoek Het onderzoek is een eenvoudige pijnloze zaak, die slechts enkele minuten in beslag neemt. Het wordt uitgevoerd door deskundig vrouwelijk personeel van de Stichting Centraal Bureau voor keuringen op medisch-hygiënisch gebied in Den Haag. In die paar minuten dat het onderzoek duurt, neemt men met een soort houten De gemeenteraad stelde op 23 art 1981 een voorbereidingsbesluit vast voor: a. het deel van de Magistraatwijk dat ligt tussen de Statenlaan en de Oude Vlissingseweg met uitzondering van de kwekerij van de Werkplaatsen Walcheren. b. een terrein tussen het bejaardentehuis Swerfrust en de Michaëlsdreef. Het gaat hier om een aanpassing van het bestemmingsplan Breeweg voor de realisering van 6 bungalows. c. het terrein tussen de Westelijke Oude Havendijk en de Kruitmolenlaan, tegenover de Pedac. Deze aanpassing van het bestemmingsplan Dauwendaele II en het bestemmingsplan begraafplaats Nieuwlandseweg is voor de uitbreiding van de manege Kalkman. Het besluit met de daarbij behorende tekeningen liggen om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15). lepeltje wat slijm weg van de hals van de baarmoeder. Het slijm wordt vervolgens uitgestreken op een glasje. Dit uitstrijkje gaat naar het streeklaboratorium voor cel-onderzoek waar het wordt on derzocht. Het onderzoek neemt enige tijd in beslag en de uitslag hiervan krijgt uw huisarts. Wan neer er aanleiding is voor een nader medisch onderzoek, dan ontvangt u bericht. Een dergelijk bericht van uw huisarts hoeft na tuurlijk niet in te houden dat er sprake is van een kwaadaardige afwijking. &Zwangerschap In principe behoeft zwangerschap geen bezwaar te zijn voor het ma ken van een uitstrijkje. Toch ad viseren wij u eerst even contact op te nemen met de huisarts of ver loskundige. Zeker wanneer de zwangerschap is gevorderd tot de zesde maand. Eventueel kan wor den besloten het onderzoek uit te stellen tot na de bevalling. Menstruatie Voor het onderzoek vormt de menstruatie geen belemmering. U kunt zich dus rustig laten onder zoeken. Baarmoeder-operatie Vrouwen die zijn geopereerd aan de baarmoeder, of van wie deze is weggenomen, doen er verstandig aan zich te laten onderzoeken. Eventueel na overleg met de huis arts. Geen oproep ontvangen Zoals gezegd, zijn voor het onder zoek in de maand mei en juni de inwoonsters opgeroepen die gebo ren zijn in de jaren 1928, 1931, 1934, 1937,1940,1943 en 1946. Wanneer u op vrijdag 22 mei a.s. nog geen uitno diging hebt ontvangen en wel ge boren bent in genoemde jaren, dan is het gewenst zo spoedig mogelijk een bezoek te brengen aan de af deling Algemene Zaken in het stadhuis. U kunt ook bellen, iedere werkdag tussen 9.00 en 10.00 uur. Het telefoonnummer van het stadhuis is (01180) 26251, toestel 324. Uw oproep wordt dan zo snel mo gelijk gereed gemaakt. Verhinderd Het kan voorkomen, dat u een an der tijdstip van onderzoek wenst. Ook is het mogelijk, dat u onver wachts verhinderd bent aan het onderzoek deel te nemen. In beide gevallen vragen wij u direct con tact op te nemen met de hierboven genoemde afdeling. Standplaats onderzoekwagen Zoals reeds werd vermeld wordt het onderzoek gehouden in een onderzoekwagen. Deze wagen zal op de binnenplaats van het stad huis staan, te bereiken vanaf Stadhuisstraat en de Helm. Een aantal tips Wanneer u aan het onderzoek deelneemt, verzoeken wij u met de hieronder vermelde tips rekening te houden: -bespaar uzelf en de onderzoekers tijd door gemakkelijke kleding te dragen. Draag liever geen lange broek, maar een jurk of rok. -u hoeft niet te komen, wanneer u korter dan een jaar geleden bent gecontroleerd! Vermeld dit wel op uw oproepingskaart en stuur deze terug aan de afzender, de gemeen te Middelburg. Tot slot van dit verhaal nog een welgemeende raad. Meent u klachten te hebben? Neem direct contact op met uw huisarts. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. de strook aan de noordwestzij de van de Markt, tussen de Lange Noordstraat en de Vlas- markt, in beide richtingen te sluiten voor alle verkeer, be halve Voor voetgangers en de lijnbussen van het streekver voer Zuid-West-Nederland. Kroonberoep mogelijk tot 23 mei. b. het parkeerverbod dat momen teel geldt aan beide zijden van de Noordsingel tussen nr. 54 en de Nadorstweg, uit te breiden. En wel zodanig dat het par keerverbod voor de onbebouw de zijde van de Noordsingel zal gaan gelden voor het gedeelte tussen nr. 54 en nr. 85. Kroon beroep mogelijk tot 30 mei. c. het parkeren te verbieden aan de noordoostzijde van de M. de la Palmastraat. Kroonberoep mogelijk tot 13 juni. Een beroepschrift moet u indienen bij de Commissaris van de Konin gin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. 3 1 Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeke een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat ,moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. Drukkerij Meulenberg, Rouaanse- kaai 61 in Middelburg voor een drukkerij aan de Rotterdamsekaai 61. Verzoek hoorzitting voor 20 mei. Schriftelijke bezwaren tot 27 mei a.s. 2. Fa. W. de Visser en Zn., Rusthof straat 17 in Middelburg voor een landbouwwerktuigenberging aan de Mannezeeseweg 57a. Verzoek hoorzitting voor 20 mei. Schrifte lijke bezwaren tot 27 mei a.s. het representatieve deel van het stadhuis onder deskundige begeleiding te bekijken. Er zal vo lop gelegenheid zijn ook persoonlijk van ge dachten te wisselen met de bestuurderen. Ook de raadsleden en een aantal dienst- en bu- reauhoofden is gevraagd aanwezig te zijn. De plaatselijke VW zal met het gemeentelijk bu reau Voorlichting een tafel met informatie materiaal inrichten. Het ligt in de bedoeling 8 oktober 1981 een tweede bijeenkomst voor nieuwe inwoners te houden. Dan beste voor degenen die zich tussen april en september in Middelburg hebben ge vestigd. Uitnodigingen gaan tijdig de deur uit. PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM 1. Verbindingsstraat tussen Markt en Zusterplein Tijdelijk afgesloten voor alle verkeer (behalve voetgangers) 2. Penninghoeksingel Herstraten In uitvoering Afgesloten voor alle verkeer Verbouwings- In uitvoering werkzaamheden Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen .Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis. Verder tijdens de bezwaarter mijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek, Mol straat 13. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn in gediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijker wijs niet hebben kunnen doen. Per soonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. De heer S.C. Tsang, Stationsstraat 20-22 in Middelburg voor een chi nees restaurant aan de Stations straat 20-22. Beroep mogelijk bij de Kroon tot 27 mei a.s. Automobielbedrijf Dijkwel B.V., Veerseweg 104 in Middelburg voor een herstel inrichting van motor voertuigen, magazijn en showroom aan de Veerseweg 104. Beroep mo gelijk bij de Kroon tot 13 juni a.s. Nadere inlichtingen over bovenstaan de beschikkingen en beroepsprocedure kan men iedere werdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur krijgen bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (tel. 01180-26251, tst. 324). 11 De raad heeft een krediet van f 201.250,— beschikbaar gesteld om 5 75 stoepen in de stad te kunnen verlagen. Gebruikers van rolstoelen, ouderen en ouders met kinderwagens hebben daar baat bij. In 1980 werd ook al een aantal trottoirs - met name in de binnenstad - aangepast. i i i U\' Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn i altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5