L. Kaland 40 jaar actief voor zondagsschool Westkapelle SCHIP TEGEN KERNENERGIE EN KERNWAPENS IN ZEELAND Piet van 't Hageland exposeert in Britannia /e Opening banen Jeu de Boules Herdenkings spel 4 mei in Parcival De Faam Woensdag 29 april 1981 INTERKERKELIJK Bouw- en Houtbond in nieuw bondskantoor. VOORBEREIDING KERSTFEEST HISTORIE H ET Deense actieschip 'Fri' meert de komende twee weken aan in diverse Zeeuwse havens. De trip van dit schip tegen kernenergie en kernwapens is georganiseerd door het Inter kerkelijk Vredesberaad, de actiegroep Stop Borssele, het Energie Komitee Zeeland en het Rijn Schelde Instituut. Op 1 en 2 mei ligt dc informatieboot met een internationale be- man-ing bij de steiger voor de Kampveerse toren en vervol gens vaart de boot naar Middelburg. DAar legt men aan bij de Vitrite aan de Loskade op 5, 6 en 7 mei. In souburg is het actieschip op 9 en 10 mei en daarna wordt de Westerschelde overgestoken en is de bemanning van 12 tot 16 mei te gast in Terneuzen aan dc Schependijk 2. Vredesboodschap VCB LAMMERENBURG KLASSEWERK CURSUS TAALVAARDIGHEID 14E ZANDMARS 100 JAAR POSTGIRO 1 MEI-BIJEENKOMST PvdA Middelburg Wat te melden? BEL 01180-26845 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Zomeravondvoetbal Middelburg VERKIEZINGS BIJEENKOMST COOPER-TEST KOFI IEKONTAKTMOR- GEN 'POLITIEK KAFFEE' ROMMELMARKT RECREATIEKAART KWARTAALPRENT ZKC KORTE VAKANTIES GESPREKSGROEP OP EXCURSIE SECOND HOME 300 MAAL OPEN PRESTATIELOOP EIGEN HAARD OPENING IGO KARTWEDSTRIJDEN ANARCHISTENCOLLEC TIEF GEVONDEN VOORWERPEN AFTER-CARE GROEP Zondagsschoolleider I- Kaland in Westkapelle is veertig jaar actief voor de zondagsschool in zijn woonplaats. N oor zijn grote inzet in de loop van die veertig jaren wordt een grootse huldigingsbijeenkomst op touw gezet, die op zaterdag 2 mei vanaf 15.30 uur in het Verenigingsgebouw wordt gehouden. Dan zal de heer Kaland. die op 21-jarige leeftijd als hulpleider bij het plaatselijke zondagsschoolwerk werd betrokken, in het zonnetje worden gezet. In die veertig jaar heeft de heer Kaland maar weinig verstek laten gaan. "Ik ge loof dat ik in al die jaren maar zo'n tien keer heb verzuimd, en dat waren dan meestal dringende familieomstandighe den. zoals de geboorte van één van mijn kinderen. En dat geldt ook voor de we kelijkse voorbereidingsavonden", ver telt de heer Kaland. Het zondagsschoolwerk heeft de heer Kaland niet van een vreemde, want ook zijn moeder is leidster geweest van de zondagsschool. Toen hij in 1941 begon was dat in hetzelfde gebouwtje, waar hij als kind zelfde zondagsschool bezocht. Dit gebouw - dat al vanaf 1869 als evangelisaiiegebouw in gebruik was - is in 1944 door oorlogsgeweld verwoest Nu wordt er zondagsschool gehouden in de lokaliteite van het Verenigingsge bouw. Zowel het ver woeste gebouw als het *erenigingsgebouw waren pp slechts een steenworp afstand van de woning van de heer Kaland. Dit had tot gevolg dat Huize Kaland ook vaak ais berg ruimte voor de zondagsschoolmateria- len werd gebruikt. Nu is dat niet meer zo. omdat er in het Verenigingsgebouw kasten zijn die voor de zondagsschool gebruikt kunnen worden. Het aantal kinderen dat de zondags school bezoek is de laatste jaren nogal wat teruggelopen. De heer Kaland wijt dit aan het feit dat dc zondag steeds meer als recreatiedag wordt gebruikt. Onge veer twintig jaar geleden bezochten on geveer 240 kinderen de zondagsschool in Westkapelle. Dat was dan ook een hoogtepunt. In regionaal verhand steekt de Westkapelse zondags school echter nog gunstig af voor wat het aantal kin deren betreft. Niet zonder trots vertelt de- heer Kaland dat er op 'zijn' school nu nog zo'n 140 kinderen de zondagse lessen volgen. De zondagsschool veren i»in» in West- VLISSINGEN - De Bouw- en Houtbond FNV afdeling Vlissingen krijgt een nieuw bondskantoor. Het 'oude' hij de Vlis- singse bouwvakkers bekende kantoortje aan de Schuitvaartgracht blijkt door de onlangs tot stand gekomen fusie tussen NVV en NKV, veel te klein, om de vijf honderd leden van de Vlissingse afdeling naar behoren te helpen. Het afdelingsbestuur heeft nu een nieuw onderkomen gevonden in een pand aan de Eedestraat 2 in Vlissingen. Vanaf 4 mei kunnen de leden van de bond voor hun bondszaken in het nieuwe kantoor terecht. De kantoortijden zijn gelijk aan die in het oude kantoor gebruikelijk waren. Inschrijven voor de WW op maandagmiddag van 14 tot 15 uur en maandagavond van 19-20 uur is het klachtenavond. Op het fraaie 'De Rijckere-orgeF van de Middelburgse Oostkerk geeft dr. Ewald Kooiman op zaterdag 2 mei een concert. Het programma is speciaal voor dit orgel samengsteld en bevat werken van Louis Nicolas Clérambault (1676-1749), Georg Berg (tweede helft 18e eeuw), Johan Sebastian Bach (1685-1750), Johann Ludwig Krebs (1713-1780), Ernst Kohier (1799-1847) en van een Spaans anonymus uit de 17e eeuw. Het concert, dat is georganiseerd door de werkgroep muziek van het Zeeuws Genootschap, begint zaterdagavond om acht uur. De 42-jarige organist Ewald Kooima- nEa behaalde in Amsterdam de Prix d'Excellence en in Parijs de Prix de Vir- tuosité voor orgel. Hij is tevens doctor in de-Letteren. Als vast organist is Edwald Kooiman verbonden aan de Vrije Uni versiteit van Amsterdam. Ook is hij do cent aan de Internationale Zomeraka- demie voor organisten in Haarlem. Naast een druke internationale concert- praktijk is Edwald Kooiman actief als uitgever van niet eerder gepubliceerde orgelmuziek uil verschillende stijlperio den. Van zijn spel verschenen vele grammofoonplaten. Momenteel is Ewald Kooiman bezig Bachs complete orgelwerken op de plaat te zetten. Dit in 1979 begonnen project zal in totaal 12 dubbelalbums bevatten. Tot nu toe zijn platen verschenen met opnamen op de kapelle is interkerkelijk, al bestaat de hoofdmoot uit kinderen van Hervormde huize, maar ook kinderen van de gere formeerde kerk en van de vrije evange lische gemeente bezoeken de school. De interkerkelijke lijn wordt ook doorge trokken in de leiding, want hier treft men leden van de gereformeerde kerk en de hervormde kerk bij elkaar, evenals leden van de vrij-evangelische gemeente en zelfs van de gereformeerde gemeen te. In totaal heeft de zondagsschool in Westkapelle zeventien medewerkers die- de wekelijkse diensten verzorgen. Op lief gebied van de voorbereiding op de wekelijkse zondagsschooldiensten is de- laatste tijd veel veranderd. De heer Ka land legt uit: "Vroeger was alles erg pri mitief en van enige voorbereiding was nauwelijks sprake, leder moest zelf maar zien hoe hij de boodschap van het evan gelie aan de kinderen overbracht". Momenteel is dat anders. De Westka pelse zondagsschoo is aangesloten bij de Nederlandse zondagsschoolvereniging in Amsterdam. Dit overkoepelende or gaan geeft een maandblad uit 'kind en zondag' waarin veel informati slaat. Er wordt gebruikt gemaakt van flanel- Zaterdagmorgen, 2 mei, worden de nieu we banen voor de Club Jeu de Boules (Pétangue) Middelburg aan de Kruitmo- lenlaan hij sporthal De Kruitmolen offi cieel geopend. Dc openingshandeling zal worden ver richt door de heren P. van Hese en W.M. van Groesen van het bureau sport, jeugd en recreatie van de gemeente Middel burg. Om half elf zal de heer Van Hese de eerste 'gouden' bal werpen op de nieuwe banen. Zaterdagmiddag worden tussen twee en vier uur demonstratie- en behendig heidswedstrijden gehouden, waaraan ook belangstellenden kunnen deelne men. Zondag-wordt er op de nieuwe banen een toernooi gehouden waaraan triplet- tes uit Dordrecht, Roosendaal. Goes, Middelburg en een tweetal Belgische triplcttes deelnemen. Het toernooi be gint om 10.30 uur. platen, er is een bijbels werkboekje waaruit door de kinderen, zowel thuis als op school, opdrachten gemaakt moeten worden en ook plaatmateriaal en diaseries zijn ruimschoots voorhan den om de leiding op verantwoorde wijze voor te bereiden op hun verant woordelijke werk. Eén van de hoogtepunten van het zon dagsschoolwerk is de viering van het kerstfeest. In twee groepen, de jongste kinderen en de ouderen, wordt dit feest gevierd op tweede kerstdag. Vroeger werden tijdens de kerstviering tevens af scheid genomen van de oudste groep, die de zondagsschool gingen verlaten. Zij kregen dan een hijhei mee. die hen dooi de predikant, die tevens voorzitter van de zondagsschool was. werd uitgereikt. De laatste jaren vindt het afscheid van de kinderen, die te oud worden voor de zondagsschool, plaats in juni. Het voor zitterschap van de zondagsseh zondags school is al vele jaren niet meer in han den van de plaatselijke predikant, zodat de uitreiking van de afseheidsbijbel door de leider van deze oudste groep ge schiedt. En dat is de heer Kaland. al v ele jaren lang. Voor hem is deze uitreiking van de bijbel aan de scheidende kinde ren één van dc hoogtepunten van het zondagsschool werk Het hele gezin Kaland is bij het zondagsschoolv/erk betrokken. De heer Kaland heeft zijn vrouw, vroeger ook leidster, door dit werk leren kennen. En ook hun drie kinderen zijn actief bij dit werk betrokken. Een zoon en een dochter von het echtpaar Koland zijn nu bi; de leiding van de plaatselijke zondagsschool, terwijl de andere dochter in Aagtekerke meewerkt aan de kinder-nevendiensten. Mevrouw Kaland is al die jaren een grote steun voor haar echtgenoot ge weest. Zij bracht vele uren alleen door. Zelfs op haar verjaardag (tweede kerst dag) moest ze haar man ieder jaar en kele uren missen. 1 lij moest dan naar het KerKerstfeest van dc zondagsschool. De plaatselijke zondagsschoolvereniging 'Kinderen van één Vader' bestaat al zo'n 120 jaar. De juiste datum is niet meer precies te achterhalen' omdat de archie ven door de oorlogshandelingen in 1944 zijn verwoest. Oprichter was de heer P. van Sighem. die in de woonkamer van zijn huis de eerste zondagsschoollessen in Wcstkancllc hield. Hij schonk ook dc grond waarop in 1869 hel evangelisatie-gebouwtje verrees, dal tot 1944 dienst deed. Op een vraag of de heer Kaland nog niet stopt na veertig jaar antwoordde hij: "Dat zal moeilijk gaan. want er is geen opvolger. We kijken wel steeds uit naar een geschikte kandidaat, maar tot nu toe zijn we er nog niet ingeslaagd. zodat ik nog wel enkele jaren mee zal draaien' Een conclusie waar hij overigens weinig moeite mee zal hebben, want Kaland én de zondagsschool is één begrip in West kapelle. orgels te Maassluis, Leeuwarden. Vol- lenhove, Arlesheim en Kampen. De kunstenaar woont en werkt in Vlis singen. maar werd geboren in de land streek Hageland. nabij Leuven. Van 't Tijdens de dagen dat de boot in een haven ligt worden rond om dit informatieve gebeuren een aantal activiteiten gehou den. In het jongerencentrum Midgard in Middelburg treedt 7 mei de theatergroep Proloog op met een stuk over de 'kern'problemen. Aanvang 21.00 uur. In Souburg treddt 9 mei om 16.00 uur de Zeeuwse zanger Engel Reijnhoudt op met liederen tegen kernenergie en kernwapens. Naast de boot wordt een tent geplaatst waar films en dia's worden vertoond. Ook is de tentoonstelling 'Energie' aan boord, evenals een zonnecollector en een windmolentje. Het IKV en 'Stop Borssele' zijn in de tent met een kraampje vertegenwoordigd. Gedurende de hele Zeeuwse vaart zal er geld worden inge zameld om een ballonnenwedstrijd te financieren die op 18 mei bij de kerncentrale van Borssele zal plaatsvinden. Deze aktie ligt in het verlengde van de aktiviteiten die 'Fri' al sinds 1970 ondernomen heeft. Met een bemanning bestaan de uit vrijwillig(st)ers uit tal van landen gaf Fri op verschil lende manieren, doch altijd geweldloos, uiting aan haar vredesboodschap. In 1973 lag 'Fri' zeven weken in dc gevarenzone van de Franse kernproeven op het eiland Moruroa in de Stillen Oceaan. Op deze wijze wilden zijM protesteren tegen de Franse kernproeven die op dat moment nog in de atmosfeer plaats vonden. 'Fri' was het moederschip van een vloot schepen die in die lijs protesteerden legen deze nucleaire experimenten. Kort hierop gingen de Fransen over op on dergrondse kernproeven. De Franse kernproeven op Moru roa vinden nog steeds plaats en hebben volgens 'Fri' grote schade toegebracht aan Frans-Polynesië en haar inwoners. GEVOEL voor kleur en warmte zijn opvallende kenmerken voor het werk van de Belgische kunstschilder Piet van 't Hageland. Tot en met 30 juni is er in de lounge van het maritiem hotel Britannia een expositie van deze kunstenaar. Getoond worden schilderwerken van de Westerschelde en omgeving; een gebied dus rijk aan cultuur en historie. Hageland doet echter zijn inspiratie op in Vlissingen. Iemand die gewend is aan de wijde vlakte, de zee of een ruim pol derlandschap kan tijdens een bezoek aan de expositie zijn hart ophalen. Ook de Zeeuwse luchten met prachtige wol kenvelden zullen blijven boeien en worden dreigend (bijna) zichtbaar in het werk van Van 't Hageland. Het is alsof de mens uit de beklemming van het be staan loskomt en de bevleugeling van zijn gevangen ziel beleeft. Dan wordt je groot in een klein lichaam; de ruimte. Er zijn mensen die blijven volhouden dat de kunst van Piet van 't Hageland uniek is en geven als voorbeeld dat ooit een kunstwerk door het Scheepvaartmuseum in Amsterdam is aangekocht. Daar hangt het werk van de Zeeuws-Belgische kunstschilde temidden van het werk van beroemde meesters uit de 16e en 17e eeuw. Deze aktie werd door 'Fri' opgevolgd door de 'Peace Odys see'. een vredesmissie waarin Fri fungeerde als overdraag- sters van vredesboodschappen geschreven door mensen uit door kernwapens en -proeven getroffen landen (zoals Bikini en Japan) aan de bevolking vande atoommogenheden. Op dat moment waren dat nog USA. USSR., China, Frankrijk, Engeland en India. In Hong Kong begon 'Fri' aan Operatie Namibië, een inter nationale aktie om uil verschillende landen boeken te ver zamelen voor een vrije bibliotheek in Namibië. Namibië werd, en wordt nog steeds, illegaal bezet d»or Zuid-Afrika. Fri kreeg geen toestemming de boeken in Namibië te lossen. Uiteindelijk werden ze in Nederland aan land gebracht en via het 'Kommitee Zuid Afrika' naar de SWAPO vluchte lingenkampen in Angola en het 'Institute Namibia' in Lusa ka gevlogen. Dit gebeurde in het voorjaar van 1980, waar Fri tijdens het korte verblijf in Nederland ook deelnam aan de Greenpeace- blokkade in IJmuiden (10/11 juni), die was gericht tegen de 'Andreas Smits', een schip dat dit radio-aktief afval dumpt in de Atlantische Oceaan. Afgelopen zomer organiseerde Fri samen met de deense anti-kernenergie organisatie, de OOA. een toer langs 13 ha vensteden. waarbij eveneens informatie werd verstrekt over kernernergie en alternatieve energie. Na de toer zal Fri nog geruime tijd in Nederland verblijven want de boot moet grondig gerestaureerd worden. Daarnaast zal de bemanning van Fri doorgaan met het onder de aan dacht brengen van de steeds groter wordende problemen ron dom kernernergie en kernwapens. VLISSINGEN - ln de zaal van de VCB Lam nierenburg aan de Zuid- beekseweg in Vlissingen wordt vrij dagavond (I mei) vanaf acht uur een klaverjaswedstrijd gehouden. Zater dag 2 mei en woensdag 5 mei is er in de zaal van VCB Lammerenburg een bingo-dansavond, die beide om acht uur beginnen. VLISSINGEN - Voor kinderen van acht tot twaalf jaar wordt er op woensdag 6 mei in het 'Het Wolters- huis' aan de Hogeweg 'Klasse-werk' gespeeld. Aanvang is 14.00 uur. MIDDELBURG - Voor de VJV-cur sus taalvaardigheid, die onlangs start te. kunnen zich nog deelnemers opge ven. Momenteel draait de groep met vijf mensen. De deelnemers kunnen kiezen uit het volgen van de cursus op dinsdagavond of woensdagmiddag. Doel van de cursus is leren omgaan met de taal. Dit aspect vindt men be langrijker dan foutloos schrijven of spreken. De eerstvolgende woensdag is de bijeenkomst om half twee. MIDDELBURG - De wandelsport- vereniging 't Zand uit Middelburg houdt zaterdag 2 mei de veertiende wandelmars over de afstanden vijf. tien, vijftien, vijfentwintig veertig ki lometer. Voor de veertig kilometer wordt 's morgens om tien uur gestart, voor de vijfentwintig kilometer om twaalf uur en de overige afstanden starten om twee uur. De wandelroutes voeren langs mooie plekje op Walcheren. I let startbureau is gevestigd in het wijkgebouw 'De Vergulde Baars' aan de Baarsjesstraat in Middelburg. Na afloop ontvangen de deelnemers een herinneringsme daille en voor de kinderen is er nog een verloting. GOES - Vanwege hel 100-jarig be staan van de postgiro en rijkspost spaarbank is er door heel het land een rondtrekkende 'Kijk-op-geld-show' te bezichtigen, die in totaal vijftien plaatsen aandoet in de periode van 1 april tot 6 juni Op donderdag 7 mei opent de Goese eerste burger mr. F.G.A. Huber de show in Goes, over igens de enige in Zeeland. De 'Kijk- op-geld-show blijft in Goes tot en met 9 mei. MIDDELBURG - De afdeling Mid delburg van de PvdA houdt de tradi tionele I mei-bijeenkomst vrijdag morgen in de Concert- en Gehoorzaal. Op het programma staat ondermeer zang door het Rooie Vrouwenkoor, uitreiking van de Rode Roos aan een verdienstelijk partijlid en improvisa tietoneel onder leiding van Gerard Baijens. Dc 1 mei-toespraak zal ge- In de eerste klas van het zomeravond voetbal in Middelburg blijft het span nend. FC Streekschool heeft wel de lei ding met twaalf punten uit zeven wed strijden, maar Koper Galjoen I en FC Laurens I kunnen weer gelijk komen als deze teams de wedstrijd winnen die zij minder speelden dan de koploper. Streekschool behaalde een 2-1 overwin ning op Blauw Wit, Koper Galjoen I ze gevierde met 2-0 over Hoechstboys en FC Laurens I klopte VPV met 3-Ö. FC Laurens II bleef met 1-0 de baas over Combinatie. De stand in de tweede klas is FC Dauwendaele Kraaien Mid. Turk Spor Middelb. Zuid Koper Galjoen II FC Total Brandweer 54 1 0921- 1 54 1 09 12- 4 522 1 6 12- 9 503 23 5- 9 61 14311-24 4 1 032 8-12 402 2 2 4- 14 De stand in de eerste klas is: FC Streekschool Koper Galjoen I FC Laurens I Blauw Wit Combinatie FC Laurens Hoechstboys VPV 7 6 0 1 12 24- 6 50 1 10 17- 6 50 1 10 17- 74 03 8 12- 6204 II 7 I 1 5 7 115 6 105 6- 4 3 2-11 3 5-21 2 5-29 In de tweede klas blijven FC Dauwen daele en Kraaien elkaar goed volgen. Beide teams hebben na vijf wedstrijden slechts één verliespunt. Dauwendaele won met 3-0 van Middelburg Zuid en Kraaien stuurde Middelburg Zuid met een 1-0 nederlaag naar huis. Brandweer werd met 5-2 geklopt door Koper Gal joen II en tegen Dauwendaele werd de nederlaag voor Brandweer nog groter (7-0). Koper Galjoen II werd met 3-0 verslagen door Middelburg Turk Spor. In het stadspoppentheafer van Middel burg (Parcival) aan de Brakstraat wordt op herdenkingsdag (4 mei) het Russische spel Varenka opgevoerd. Poppenspeler Willem Joppe bewerkte een door Berna- dette beschreven Russchische legende over een vrouw in een boshuis, die het uitbreken van de oorlog meemaakt. Zij weigert het huis te verlaten en gaande weg strijkt een aantal vluchtelingen bij haar neer. Varenka gelooft dat de icoon haar huis zal beschermen tegen de oprukkende soldaten. Tussen twee vluchtelingen bo tert het echter niet en dal wordt nog er ger als de één de mondvoorraad van de ander opeet. Er gebeurt verder van alles dat in een oorlog kan plaatsvinden. Intussen wordt het echter kouder en het voedsel raakt op. De voorstelling begint maandagavond om half negen. houden worden door Bert Broekhuis, derde op de Zeeuwse kandidatenlijst voor de 2e Kamer na Joop den Uijl en Jaap van der Doef. De opbrengst van de open schaal en het verkopen van stekjes zal ten goede komen aan het Chileense verzet tegen de diktatuur van Pinochet c.s. De I mei-viering begint om tien uur, de zaal is om half tien open. MIDDELBURG - De PvdA Middel burg houdt woensdag 6 mei een ver kiezingsbijeenkomst in de Concert- en Gehoorzaal (ingang Verwerijstraat). Gastsprekers zijn het PvdA 2e Ka merlid en voormalig minister van on derwijs Jos van Kemenade en Jo Kor- stanje, zesde op de Zeeuwse kandida tenlijst voor de 2e Kamer. Van Kemenade houdt een algemeen politieke beschouwing, waarbij de be langrijkste onderwerpen voor de ko mende verkiezingen aan de orde zul len komen. De verkiezingsbijeen komst begint om 20.00 uur. VLISSINGEN - De Sportvereniging Zeeland Sport houdt donderdag 7 mei voor de vierde keer op de Vlissingse Sintelbaan een Kenneth Cooper Test voor jong en oud. Vanaf 18.10 uur kunnen de deelnemers proberen een zo'n groot mogelijke afstand in 12 mi nuten tijd af te leggen. Gestart wordt in series van telkens 22 personen. De lopers krijgen na afloop een diploma met daarop de afgelegde afstand tot op 25 meter nauwkeurig. Tevens wordt een ranglijst van alle lopers sa mengesteld met alle afgelegde afstan den. Deze ranglijst kan tijdens de 'su- perstrandloop' op dinsdag 30 juni te Westduin worden afgehaald. De inschrijving vanaf 17.45 uur in het clubhuis van Zeeland Sport aan iict Baskensburgplein. De vrouwenkontakigroep "Kom uitje Huis" houdt de eerstvolgende koflie- kontaktmorgen op woensdag 6 mei in het wijkgebouw Zuiderbaken (M. de la Palmastraat). Het onderwerp van deze morgen is, de vrouw in de poli tiek. Dit onderwerp werd gekozen met het oog op de Tweede Kamer verkie zing in mei. Deze ochtend zullen aanwezig zijn de dames R. van Colmjon, gemeente raadslid voor de PvdA in Middelburg, A. Westhof, gemeenteraadslid voor het CDA in Middelburg en L.J. Mol de Jager, gemeenteraadslid voor de VVD in Goes. Zij zullen iets vertellen over het partijprogramma van hun partij en in het bijzonder wat deze partij voor de vrouw doet. De koffickontaktmorgen begint om half 10 en kinderoppas is aanwezig. Op woensdag 6 mei wordt Het Wol- tershuis, Hogeweg 103-105 te Vlissin gen een politiek kaffee. Aanvang 20.00 Zaal open 19.30. Deze avond zal geheel in het teken staan van de ver kiezingen die weer voor de deur staan. Vertegenwoordigers van de vier grootste partijen (PVDA. CDA, VVD en D'66) zullen deze avond hun be langrijkste programmapunten aan de orde brengen. Hierna is de pauze waarin de mogelijkheid bestaat infor matie te verkrijgen over alle politieke partijen die aan de verkiezingen deel nemen. Tijdens dc pauze draait er ook een videofilm getiteld: 'Drie dagen in Den Haag'. Na dc pauze is er ruim de gelegenheid om van gedachten te wis selen. VLISSINGEN - De Coöperatieve Vereniging Centraal Wonen Vlissin gen houdt op zaterdag 2 mei een rommelmarkt, levens een open dag, in de proefpyramide aan de Kleiweg te Vlissingen (vlakbij het winkelcentrum Papegaaienburg) van 10.00 u. tot 16.00 u. Vanwege het succes en de grote toeloop op 14 maart toen een zelfde aktiviteit werd georganiseerd. De opbrengst van de markt is bestemd voor een windmolen, die binnenkort bij de proefwoning geplaatst zal gaan worden. Naast kopers is ook iedereen welkom, die meer wil weten over de doelstel lingen van de vereniging. MIDDELBURG - Met het oog op het aanstaande toeristische seizoen heeft de Provinciale VVV Zeeland een nieuwe recreatiekaart uitgegeven. Naast de gebruikelijke cartografische gegevens staan op de nieuwe kaart alle recreatieve mogelijkheden, die Zee land te bieden heeft; de achterkant is voorzien van een kaart, waar op heel bijzondere wijze verschillende toeris tische attrakties zijn aangegeven. De schaal van dc kaart is 1:100.000, de oplaag is 15.000 stuks. MIDDELBURG - Het Zeeuwse Kunstenaarscentrum aan de Mol straat in Middelburg zal voortaan iedere drie maanden een kwartaal- prent uilgeven. Hel eerste werk is een els van de Zeeuwse kunstenares Cor- rie Blaas. De els is gedrukt op wit pa pier en de kleuren sepia en sanguine. De kwartaalprent heeft momenteel een vaste plaats in het ZKC. Gezocht wordt nog naar meerdere plaatsen in Zeeland. De kwartaalprent is overigens te be stellen op postgiro 3352271, onder vermelding 'kwartaalprent'. MIDDELBURG - Met het doel de spreiding van de vakanties te bevor deren heeft de Provinciale VVV Zee land een brochure "Korte vakanties in Zeeland in 1981" in een oplaag van 10.000 stuks gepubliceerd. Deze bevat een serie voordelige aanbiedingen voor een korte vakantie in hotels, ap partementen, bungalows en caravans gedurende het voor- en najaar in het Zeeuwse land. Ter ondersteuning van deze offerte wordt in de periode tot en met 13 mei een advertentiecampagne gevoerd. VLISSINGEN - De gespreksgroep van het SKW-clubhuis 'Het Wolters- huis'. Vlissingen. besluit de aktivitei ten van dit seizoen op woensdag 17 juni met een bezoek aan het land bouwbedrijf. de cultuurmaatschappij 'Loverendaele' Deze excursie is vastgesteld in de morgenuren. MIDDELBURG - Ruim zes jaar lang opent de jongerensoos 'Second Home de deuren om jongeren aangenaam te laten verpozen. Zaterdag 2 mei ge beurt dat voor de driehonderdste keer Van half acht tol elf kan de jeugd vanaf 15 jaar terecht in 'het home waar alcoholvrij op discomuziek kan worden geswingd. Het adres is Oos- terscheldestraat I (kelder van de Ont- moelingskerk) in Middelburg. MIDDELBURG - Op Koninginne dag houdt de Middelburgse buurtver eniging 'Eigen Haard' de jaarlijkse prestatieloop over maximaal 3900 meter. Deelnemers kunnen daarbij kiezen uit 1300 (één ronde) 2600 meter of de volle drie ronden (3900 meter). Nabij het buurthuis aan de Oude Werfstraat wordt om half vier gestart Men kan vanaf kwart voor drie in schrijven voor deze prestatieloop waaraan wordt meegewerkt door de atletiekvereniging 'Dynamo 70'. VLISSINGEN - Hel nieuwe school gebouw aan de Hercules Scgherslaan in Vlissingen van de stichting Instituut Gezondheidszorg opleidingen wordt vrijdag I mei om 14.00 officieel geo pend door de commissaris van de Ko ningin in Zeeland dr. C. Boertien. Van 16.00 tot 18.30 uur is de nieuwe school voor het publiek geopend. Ter gele genheid van deze opening is er een fotowedstrijd gehouden onder het motto: 'Zorg voor de mens' en 'Stad en land Walcheren'. Ook de bezoekers kunnen een advies uitbrengen overde beste foto. Een wedstrijdcommissie bepaalt uiteindelijk de uitslag. WESTKAPELLE - Op de kartbaan Vroon in Westkapelle worden maan dag 4 mei de tweede wedstrijden ge houden voor het clubkampioenschap van KC Zeeland. De wedstrijden waarin nagenoeg alle Zeeuwse leden aan meedoen, beginnen om acht uur. MIDDELBURG - Voor iedereen die de oranjefeesten willen ontvluchten en toch iets te doen willen hebben, houdt het Walcherse Anarchisten Kollectief 30 april in hel jongerencentrum Mid gard in Middelburg een voorlich tingsbijeenkomst die om elf uur morgens begint en tegen zes uur is af gelopen. Tijdens die dag wordt onder meer een film over Brokdorf gedraaid en een diaserie over 'de onmacht van linkse groeperingen. Verder is er een expositie van het maatschappij-kri tisch kunstenaarscollectief 'Gram schap'. MIDDELBURG - Op het Middel burgse politiebureau werden in de periode tot 21 april de volgende voor werpen als gevonden aangegeven. 1 bankbiljet; betaalcheques; brom- fietshclm; trekpen traktor; windjack; kinderjasje; kinderbroek; portemon nee met foto's, papieren en giroche- que; diverse sleutels; paar gymschoe nen; enveloppe-tas. Dieren: - hond. reu, bruin, Ierse Set ter; - kal, zwart-wit. met belletje. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de gemeentepolitie Middelburg, Achter dc Houttuinen 10, afdeling ge vonden voorwerpen. Openingstijden Woensdagmiddagen van 15.00 15.00-17.00 uur, zaterdagavonden van 19.00-20.00 uur. Telefoon: 01180-27251. MIDDELBURG - De nazorggroep voor vrouwen met een borstamputatie houdt dinsdag 5 mei een bijeenkomst in het wijkgezondheidscentrum in Middelburg. Mevrouw Creyghton van het Tilburgsc project en lid van de landelijke werkgroep houdt een inlei ding met het doei een gezamenlijke gedachtenwisseling over het onder werp 'hoe samen verder'. De bijeen komst begint 's morgens om 10 uur.

de Faam | 1981 | | pagina 7