GEMEENTERAAD VERGADERT 27 APRIL A.S. *1 II SL 17 HQ's O -o a <D O" week O O De Faam Woensdag 22 april 1981 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 27 apr. t/m 2 mei NIEUWE MAATREGELEN De raad heeft een krediet van ƒ1.100,- beschikbaar gesteld voor het verbre den van zeven invaliden parkeerplaatsen. Deze plaatsen zijn op het Noordpoortplein bij het Gasthuis (2) bij de Schouwburg (2), het Tref- center (I) en twee bij het station. Het buitenbad van de zweminrichting "Poelendale", met een inhoud van 2200 m3, wordt op het ogenblik geleidelijk aan gevuld met water. Dit, nadat het bad eerst weer helemaal is schonngemaakt door de medewerkers van de dienst Accommodaties c.a. Zaterdag 9 mei a.s. gaat het bad weer open voor het publiek. Op de balie in de voorlichtingsruimte in het stadhuis vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - De wet algemene bepalingen milieuhygiëne Alleen om in te zien: Structuurschema voor de landinrichting, deel a beleidsvoornemen, van het Ministerie van Landbouw en Visserij en het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Inspraakmogelijkheid hierop tot eind 1981. Een deel van de bewoners van de Stro- menwijk/'t Zand zal rekening moeten houden met het feit dat zij één of meerdere dagen van de waterleiding worden afgesloten. Dat in verband met het schoonmaken van de leidingen. De directe omgeving kan last van "bruin" water krijgen. In principe vergadert de gemeenteraad iedere voorlaatste maandag van de maand. Feestdagen zomervakantie en begrotingsbehandeling zorgen echter voor de nodige afwijkingen. Dat is ook deze maand het geval. In verband met Paasmaandag wordt een week tater vergaderd, dus op 27 april a.s. Te behandelen ontwerp-raadsvoorstellen zijn er voldoende. De populaire raadsagenda die we weer voor u plaatsen toont dat overduidelijk aan. De bijeenkomst begint om twee uur 's-middags en is voor iedere belangstellende vrij toegankelijk. Het deurtje in de Chourtoren op de hoek Markt en L. Noordstraat voert via een wenteltrapje naar de publieke tribune. Een afdruk van de populaire raadsagenda met een overzicht van de raadzaal ligt daar voor u gereed. Wanneer u als groep wilt komen is het goed even contact op te nemen met het bureau Voorlichting in het stadhuis. Daar kan men u ook informeren over de gang van zaken. Een praatje over het functioneren van een gemeenteraad behoort eveneens tot de mogelijkheden. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting in het stadhuis. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag jachtschotel, rode kool met appeltjes, puree dinsdag rundvlees, spruitjes, aardappelen woensdag karbonade, erwtjes, aardappelen donderdag braadworst, bietjes, aardappelen vrijdag kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag spaghetti Bolognese. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. H. Schaftstraat, W. van Hallstraat, L. van Hamelstraat, P. Gootjesstraat en F. Duwaerstraat aan te wijzen als woonerf. Kroonberoep mogelijk tot 1 mei. b. Het parkeren te verbieden aan de oostelijke zijde van Kruisweg tussen de A. Lauwereysztraat en de in- en uitgang van scholengemeenschap "De Wellinge". Kroonberoep mogelijk tot 1 mei. c. Een tweetal algemene invalidenparkeerplaatsen aan te wijzen aan de zuidelijke zijde van de Herengracht, voor nr. 52. Kroonberoep mogelijk tot 9 mei. d. de strook aan de noordwestzijde van de Markt, tussen de Lange Noordstraat en de Vlasmarkt, in beide richtingen te sluiten voor alle verkeer behalve voor voetgangers en de lijnbussen van het streekvervoer Zuid-West-Nederland. Kroonberoep mogelijk tot 23 mei. Een beroepschrift moet u indienen bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Agenda Vaststellen notulen van vergadering 16 februari 1981 81-133 Mededelingen en ingekomen stukken 81-128Aanvullend krediet van ƒ19.000,- voor opstelpunten roodlicht- camera. De gemeenteraad stelde in de vergade ring van 19 maart 1979 een bedrag van ƒ16.000,- beschikbaar voor twee nieu we opstelpunten voor de roodlichtca- mera. Bij het uitvoeren van de werk zaamheden bleek dat voor elk opstel- punt een aparte buitenkast gekocht moest worden. Daarom is een aanvul lend bedrag nodig. Voorstel: een kre diet van ƒ19.000,- verlenen. 81-lllUitname 825 m2 grond achter Oud Arnemuidsvoetpad uit algemene dienst Achter de woningen Oud Arnemuids voetpad 27 tot en met 49 komt een rij baan. Binnenkort begint men met de aanleg. De hiervoor benodigde grond is nu nog van de algemene dienst. Het is echter gewenst deze in te brengen bij het Grondbedrijf. Voostel: instemmen met deze administratieve handeling. 81-116 Uitname van 350 m2 grond nabij de Nieuwe Oostersestraat uit de alge mene dienst. Achter de panden aan de Nieuwe Oos tersestraat en de Oostkerkstraat is een achterpad aangelegd. De raad verleen de hiervoor 24 maart 1980 een krediet. Om de exploitatie-opzet van het gebied zuiver te houden is het nodig het ge bruikte stuk grond van 350 m2 uit de algemene dienst te nemen en in te brengen bij het Grondbedrijf. Voor stel: tot de administratieve handeling besluiten. 81-141 Pakhuis Demarary De casco-restauratie van het pakhuis Demarary (nabij de Oostkerk) kwam in september 1980 gereed. Bij de begro tingsbehandeling 1981 heeft de raad om een notitie gevraagd, waarin mogelijke bestemmingen voor het gebouw. In het nu gereed gekomen stuk kan men lezen dat inrichting tot mini-theater of tij delijk daghuis van bewaring niet ac tueel meer is. Ook het verhuren van het pand aan de Stichting De Zeeuwse In span lijkt om financiël redenen geen haalbare kaart. Lukt dat inderdaad niet dan wordt gedacht aan een com merciële bestemming. Bijvoorbeeld een winkel met show-room, een cafe- restaurant met zaalruimten of een werkplaats met opslag. 81-129 Vaststelling exploitatie-opzet NoordbolBranderijmolengang. Een exploitatie-opzet is ontworpen voor het gebied Noordbolwerk/Bran- derijmolengang. Het herstraten van laatstgenoemde straat is ook in die op zet opgenomen. Het plan voorziet ver der in de aanleg van een ontsluitingpad en het aanpassen van het openbaar groen. Een aantal panden binnen het gebied zal na renovatie aan de wo ningbouwvereniging "Middelburg" verkocht worden. Voorstel: de exploi- tatieopzet vaststellen. 81-136 Vaststelling exploitatie-opzet Zuidsingel/Bree e.o. Het stadsvernieuwingsplan Zuidsin gel/Bree en omstreken moet om finan ciële redenen gewijzigd worden. Het gaat hier om het complex van het voormalige garagebedrijf Poppe. De 14 in het plan opgenomen woningen ble ken niet haalbaar. Daarom wordt nu gedacht aan 24 wooneenheden. Het ge heel is te splitsen in nieuwbouw, reno vatie en restauratie. Een aanvullende subsidie voor het herziene plan wordt aangevraagd bij het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening. Voorstel: de exploitatie-opzet met bijbehorende tekening en begro ting sloopkosten stellen. 81-132 Vaststellen van een maximale oppervlakte voor te verkopen bouw- kavels. Een onderzoek heeft uitgewezen dat bij verkoop van bouwkavels een maxima le oppervlakte van 1000 m2 vereist is. Bij het bepalen hiervan is gebruik ge maakt van ervaringscijfers uit het re cente verleden. Twee leden van het college hebben zich echter uitgespro ken voor een maximale oppervlakte van 600 m2. Bij het programma van hoofdpunten voor de zittingsperiode van de raad werd al om een voorstel over dit onderwerp gevraagd. Voorstel: bij verkoop van bouwkavels, behou dens in zeer bijzondere gevallen, een max. oppervlakte van 1000 m2 aan houden. 81-144 Reparatie-werkzaamheden aan molen Seisbolwerk. De raad verleende 19 november j.l. een krediet van ƒ14.500,- voor het ver nieuwen van de dakbedekking van de molen op het Seisbolwerk. Bij het uit voeren van de werkzaamheden werd tevens een grondige inspectie uitge voerd. Daarbij bleek dat de korte en lange spruit en een aantal andere on derdelen in zeer slechte staat verkeer den. Vooruitlopend op de aanvraag van een extra krediet zijn de noodzakelijke reparaties al gerealiseerd. Hierdoor zijn kosten uitgespaard. Voorstel: een extra bedrag van ƒ15.325,- beschik baar stellen. 81-126 Krediet voor een rioolwateraf- voer in Nieuw- en Sint Joosland. Het rioolwater van de kern Nieuwland passeert voordat het het in een polder sloot loopt een te kleine, in mogelijk heden beperkte en verouderde zuive ring. Daardoor wordt het polderwater ontoelaatbaar vervuild. Er is nu een plan gemaakt voor een nieuw- aan te leggen rioolwaterafvoer, die het water moeten afvoeren naar het Groot In dustrieterrein. Het lozen op polderwa ter is dan voorbij. Voorstel: een krediet besckibaar stellen voor de nieuwe voorziening. 81-108 Vaststelling 3e planverandering bestemmingsplan Buitengebied. Het ontwerp van de derde herziening van het bestemmingsplan Buitenge bied heeft vanaf 12 januari j.l. een maand voor iedereen ter inzage gele gen. Deze herziening gaat onder meer over aanvulling van de voorschriften voor de bouw van agrarische bedrijfs woningen. Tegen de planverandering heeft niemand bezwaren getoond. Voorstel: de 3e planverandering vast stellen. 81-117 Verbetering woonomgeving Branderijmolengang/Noordbolwerk. Het ligt in de bedoeling de woonomge ving van 13 huizen aan de Branderij- molengang te verbeteren. Het plan omvat het aanleggen van een ontslui tingspad t.b.v. de woningen Noordbol- werk 1 en 3, de reconstructie van de Branderijmolengang en het aanpassen van het openbaar groen op het Bolwerk in die omgeving. Een aantal panden wordt vernieuwbouwd. Deze stadsver nieuwingsactiviteiten vinden plaats in het kader van het intentieplan Noord- bolwerk-Molenwater e.o. Voorstel: in stemmen met plan zodat een rijksbij drage ineens verkregen kan worden. 81-140 Verweerschrift inzake het be roep bij de afd. Rechtspraak van de Raad van State tegen een verleende bouwvergunning voor een erfafschei- ding. Ontwerp-raadsvoorstel nog niet be schikbaar bij samenstelling agenda. 81-139 Financiële medewerking aan de renovatie van 39 woningen aan de Poelendaeleweg e.o. en de verbetering van 29 keukens in de Magistraatwijk Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp -raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 81-135 garantie klimlening Stichting tot verlening van huisvesting aan niet in gezinsverband levende personen in Sittard. De Stichting tot verlenen van huisves ting aan niet in gezinsverband levende personen in Sittard wil het pand Kin derdijk 16/18 kopen en laten verbou wen. Er worden dan twaalf wonin gen/wooneenheden, twee gara ges/bergingen en één dagwinkel ge realiseerd voor de huisvesting van al leenstaanden. De stichting vraagt de gemeente garant te staan voor tijdige betaling van rente en aflossing van een aan te gane klimlening. Het te lenen bedrag bedraagt ƒ1.320.000,- Voorstel: instemmen met het garant stellen. 81-113 Afwijzing aanvraag gemeente garantie voor aankoop eigen woning Een inwoner van de gemeente Nijme gen heeft een gemeentegarantie aan gevraagd. Deze is nodig om een lening te kunnen sluiten voor het financieren van de aankoop van een woning in Middelburg. Naar schatting zal naast de koopsom nog ƒ50.000,- nodig zijn voor het bewoonbaar maken van de woning. Het totaal aan lasten maakt het niet verantwoord de garantie te verlenen. Voorstel: het verzoek afwij zen. 81-146 Krediet voor aanpa si.g trottoirs t.b.v. gehandicapten e.a. De raad stelde in februari 1980 een krediet beschikbaar voor het verlagen van een aantal stoepen in de stad. Met name het centrum werd daardoor beter toegankelijk voor rolstoelgebruikers, ouders met kinderagens en oudere.. Men wil nu nog eens 575 trottoirs w/ verlagen. Voorstel: een krediet van ƒ210.250- 81-127 Aanvullend krediet van ƒ9.500,- voor herleggen achterpad Eigen- haardstraat. De Eigenhaardstraat is gerecon strueerd en aangewezen tot woonerf. Een aantal voorzieningen, zoals pergo la's, bloembakken, paaltjes, bomen en planten, brengt men op dit moment nog aan. Dat kan allemaal binnen het in oktober 1980 door de raad beschikbare krediet voor de woonbuurtverbetering van de Eigenhaardstraat. Het bedrag is echter niet groot genoeg om ook het pad achter de woningen aan de zuidzijde van de straat te lunnen herleggen. Hiervoor is extra geld nodig. een aanvullend krediet van f9.500,verle- nen. 81-110 Aanschaf materieel voor de dienst Gemeentewerken Een elektrocarrier uit 1973 van het bu reau Bestratingen van de dienst Ge meentewerken is versleten en moet vervangen worden. Men wil nu liefst een benzinevoertuig. De verplaat singsmogelijkheden worden daarmee groter. Het materieel wil men verder nog uitbreiden met een aanhangwa- gentje met lier. Het bureau Onderhoud riolen/verkeer/havens heeft eveneens behoefte aan een aanhangwagen erbij. Men heeft er dan drie. Voorstel": een krediet van ƒ35.220,- beschikbaar stellen voor de aanschaf van het mate rieel. 81-145 Aanschaf materieel voor de Reinigingsdienst De gemeentelijke Reinigingsdienst heeft behoefte aan nieuw materieel voor vervanging en uitbreiding. Voor stel: een krediet van ƒ186.665,- be schikbaar stellen. 81-138 Verweerschrift inzake beroep schrift van St. Sociaal Kultureel Werk Middelburg tegen vaststelling vierja- ren-Welzijnsplan Bij het samenstellen van deze agenda was het ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 81-114 Krediet voor het vernieuwen van de verwarmingsketel en warm- waterbloiler gymnastieklokalen Baarsjesstraat en M. de La Palma- straat. Een onderzoek heeft uitgewezen dat de verwarmingsketel en de warmwater boiler met bijbehorende regelappara- tuur in twee Middelburgse gymnas tieklokalen vernieuwd moeten worden. Het gaat om de lokalen aan de Baars jesstraat en Marcus de La Palmatraat, Voorstel: een krediet van ƒ33.000,- be schikbaar stellen. 81-109 Krediet van ƒ5.174,- voor aan schaf rijwielrekken bij sporthallen Voorborch en Nassaulaan De gebruikers van de sporthallen Voorborch en Nassaulaan hebben te weinig mogelijkheden om hun fiets goed neer te zetten. Wanordelijke si tuaties komen daar regelmatig voor. Aanschaf van 16 rijwielrekken is ge wenst. Voorstel: een krediet van ƒ5.174,- be schikbaar stellen. 81-143 Krediet voor aanschaf en plaat sing hekwerk en ballenvangers sport hal Nassaulaan en voetbalvelden op het recreatie-sportpark. Het college wil 256 meter nieuw hek werk, enkele hoek- en eindpalen, di verse poorten en twee ballenvangers laten plaatsen rond en bij de sporthal Nassaulaan. Het huidige hekwerk is in de loop de jaren zwaar aangetast. Op het recreatiesportpark is behoefte aan twee stel voetbaldoelen en twee stel verplaatsbare jeugddoelen. Voorstel: voor de voorzieningen een krediet van ƒ26.922,- beschikbaar stellen. 81-125 Ontwerp van een financiële meerjarenplanning voor de jaren 1981 tot en met 1985. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 81-137 Vaststelling begrotingswijzi gingen De 99e begrotingswijziging 1980 en verder de 28e en 29e begrotingswijzi ging 1981 worden de raad voorgelegd. Voorstel: vaststellen wijzigingen vol gens de ontwerpen. 81-131 krediet van ƒ38.270,— voor uit breiding telefooncentrale stadhuis. De telefooncentrale van het stadhuis heeft op dit moment 150 aansluitingen voor telefoonnummers. Hiervan zijn er 141 uitgegeven, terwijl ook 20 neven toestellen zijn geplaatst. Wanneer bin nenkort de benedenverdieping van het pand Lange Noordstraat 16 in gebruik wordt genomen is de capaciteit van de centrale geheel benut. Uitbreiding met 50 nummers wordt gevraagd. Voorstel: voor de uitbreiding een krediet van ƒ38.270- verstrekken. 81-102 Vaststellen wijziging reglement voor de Kredietbank van de gemeente Middelburg. Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 81-147 Nieuwbouw bibliotheek De Kousteen Bij het samenstellen van deze agenda was het ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 81-134 Vaststelling afrekening rijks bijdrage alfabetiseringsproject Mid delburg Ontwerp-raadsvoorstel bij samenstel ling agenda nog niet beschikbaar. 81-107 Krediet voor het verbeteren van de verlichting in kleuterschool De Krabbeljacht De huidige gloeilampenverlichting in de openbare kleuterschool De Krab beljacht aan de Schepenenhof voldoet niet. Om een aanvaardbaar lichtniveau te verkrijgen is TL-verlichting nodig. Deze verbetering kost ƒ7000,- Voor stel: het benodigde krediet verlenen. 81-104 Krediet voor hekwerk rondom grasveld bij de kleuterschool De West hof Het grasveld dat bij de openbare kleu terschool De Westhof aan de Benelux- laan behoort wordt niet als speelter rein gebruikt. Dat komt omdat men het veld als hondentoilet gebruikt. Boven dien biedt het omringende groen on voldoende afscherming tot de straat. De hoofdleidster heeft nu om een een voudig hekwerk rondom het grasveld gevraagd. Voorstel: een krediet van ƒ7.800,— verlenen. 81-118 Krediet voor hekwerk en enige andere "anti-klim" voorzieningen t.b.v. kleuterschool Het Vossehol en de lagere Gaudemusschool Het Bestuur van de Stichting R.K. Schoolbestuur heeft een begroting in gediend voor het aanbrengen van een hekwerk bij de kleuterschool Het Vos sehol en de lagere Gaudemusschool, beide aan Westmede,. Ook enige andere "anti-klim" voorzieningen zijn in de kostenraming opgenomen. De ge meenteraad besloot 22 januari 1979 al tot medewerking,. Om het hekwerk geheel achterlangs de fietsenstalling te kunnen laten lopen moet no een stuk openbaar groen aan het schoolterrein worden toegevoegd. Voorstel: een kre diet van ƒ20.500,- verlenen. 81-105 Krediet voor vervanging ver lichtingsarmaturen Jhr. Mr. A.F.C. De Casembrootschool De school heeft in de vergadering van 19 februari 1979 besloten medewerking te verlenen voor o.m. het aanbrengen van nieuwe verlichtingsarmaturen in de lokalen en de aula van de p.c. Jhr.Mr.A.F.C. De Casembrootschool. Deze school bevindt zich aan de Zuids ingel. Het schoolbestuur heeft ge vraagd het benodigde geld nu beschik baar te stellen. Voorstel: een krediet van ƒ20.400,- verlenen. 81-115 Krediet voor het verbeteren van het schoolplein van de Buitenhove- school Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs in Middelburg heeft om het benodigde geld gevraagd voor het verbeteren van het school plein van de p.c. lagere Buitenhove- school aan Buitenhove. De raad zegde in de vergadering van 30 juni 1980 daarvoor al medewerking toe. Het schoolbestuur denkt aan het plaatsen van diverse speelaanleidingen en het aanbrengen van een aantal niveau verschillen. Voorstel: een krediet van ƒ12.000,- verlenen. 81-148 Vaststelling bedrag per leerling van het Buitengewoon Onderwijs voor het jaar 1981. Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 81-106 Vaststelling vergoeding buiten gewoon onderwijs voor jaar 1980 De besturen van de bijzondere scholen voor buitengewoon onderwijs ontvan gen ieder dienstjaar van de gemeente een vergoeding voor de materiële ex ploitatiekosten. Tevens wordt een be drag per leerling uitgekeerd voor be strijding van de administratie kosten. Voorstel: cijfers voor 1980 vaststellen volgens ontwerp-besluiten. 81-130 Krediet van ƒ40.000,- voor ver zwaring elektriciteitsaansluitingen kermis De electrische vermogens van de ker misattracties worden steeds hoger. Wanneer de exploitanten niet op een ononderbroken stroomvoorziening kunnen rekenen loopt de gemeente het gevaar schadeclaims te krijgen. Daar om vraagt de dienst Gemeentebedrij ven de electriciteitsaansluitpunten voor de kermis te verzwaren. Voorstel: een krediet van ƒ40.000,- verlenen. 81-112 Krediet van ƒ5.200,— voor aan schaf verbindingsapparatuur dienst Gemeentebedrijven. De dienst Gemeentebedrijven vindt dat de verbindingsapparatuur uitge breid kan worden met twee presento- foons en één mobilofoon. Deze aan schaf komt de service aan de verbrui kers en de efficiency binnen het bedrijf ten goede. Voorstel: een krediet van ƒ5.200,- verlenen. ii De gemeenteraad stelde op 23 maart 1981 een voorbereidingsbesluit vast voor: a. het deel van de Magistraatwijk dat ligt tussen de Statenlaan en de Oude Vlissingseweg met uitzondering van de kwekerij van de Werkplaatsen Walcheren. b. een terrein tussen het bejaardentehuis Swerfrust en de Michaëlsdreef. Het gaat hier om een aanpassing van het bestemmingsplan Breeweg voor de realisering van 6 bungalows. c. het terrein tussen de Westelijke Oude Havendijk en de Kruitmolenlaan, tegenover de Pedac. Deze aanpassing van het bestemmingsplan Dauwendaele II en het bestemmingsplan begraafplaats Nieuwlandseweg is voor de uitbreiding van de manege Kalkman. Het besluit met de daarbij behorende tekeningen liggen om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15). 1 1 1 Deze week is men gestart met de werkzaamheden voor het doortrekken van de Torenweg vanaf de Schroeweg, evenwijdig aan de Prinsenlaan, naar het toekomstig woongebied Re ij er shove. Tussen de achtertuintjes en de aan te leggen weg zal een geluidsdijk worden aangelegd. Naast de rijbaan zal ook nog een fietspad komen. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 28251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5