schock! P Even douchen en dan de hele badkamer nat, da's knap vervelend. Maak een lijst van wensen waaraan een keuken moet voldoen, om voor u de ideale keuken te kunnen zijn Badkamermeubelen brengen sfeer, komfort en orde met zich mee HIP Keukenachitektuur Culinaire Tips uit de Gévier Keuken (ADVERTENTIE) IDEE&INFORMATIE^ goes, april 1981 Dat toiletkastje dat bij u nog boven de wastafel hangt, begint aardig uit de tijd te raken. En wees eens eerlijk, hoe dikwijls gebeurt het u niet dat de hele rommel" eruit valt, of dreigt te vallen omdat wat u nodig hebt natuur lijk weer net achteraan staat? En hoe dikwijls krijgt u niet te horen van pa of een van de kinderen: „Ik kan het niet vinden!" Een schrale troost te weten dat het in vele gezinnen zo gaatDie toiletkastjes zijn nu eenmaal niet groter. Badkamermeubels de oplossing van ruimtenood Opgeruimd staat netjes achter houten of kunststof deuren, laden en kastjes Badkamermeubelen De ideale douche-en badscheidingswanden IDEE &INFORMATIE is een uitgave De wastafel staat er tegenwoordig aangekleed bij en dat is wel zo gezellig (Van een speciale medewerker) We hebben het stille vermoeden dat de eerste fabrikant van een badkamermeubel ofwel thuis de zelfde ergernis ondervond, dan wel tijdens het ochtendscheren voor de spiegel staande, bedacht dat de ongebruikte ruimte rond de spiegel en de wastafel eigenlijk doodzonde was. Kort en goed, het badkamermeubel is er gekomen. We zouden echt niet weten wie de eerste geweest is, misschien mijn heer Schock zelf wel, maar feit is en blijft dat zo'n badkamermeubel een doeltreffende oplossing is voor ruimtenood en tegelijk een stuk gezelligheid en sfeer brengt in de badkamer. Om met het laatste te beginnen: de wastafel staat er niet meer zo kaal bij, maar wordt fraai ingebouwd in hout of kunst stof. En wat de ruimtenood betreft: er is niet veel fantasie voor nodig om te bedenken hoeveel baddoe ken, badjassen, ondergoed, kos- metika, scheerspulletjes, medi cijnen en dergelijke een geor dende plaats kunnen vinden in zo'n wandkast. En zelfs de vuile was verdwijnt achter een fraai deurtje in een korf totdat de was dag roept. Alles bijeen een ideale oplossing voor elk gezin, waarvan moeder 's-ochtends het slagveld overziet, nadat iedereen het zijne heeft bijgedragen om van een op geruimde badkamer weer een bende te maken. Badkamermeubels zijn er in alle maten en zowel met kunststof of houten fronten. Want evenals bij keukens zijn er grote en kleine badkamers en is de maatvoering van de fabrikanten hierbij aange past. En datzelfde geldt voor de uitvoering. De een houdt het op hout, de ander vindt kunststof ideaal. Welnu, met al die wensen is rekening gehouden. En zoals bij alle zaken van sanitaire aard, gaat de keuzemogelijkheid van een voudig funktioneel tot super-de- luxe. Wij hebben ons opnieuw ge oriënteerd bij Gévier in Goes Toonaangevend in de zeer uitgebreide kollektie die hier wordt gepresenteerd zijn de bad kamermeubels van Schock en Sanijura. Deze twee zijn toonaan gevend in vorm en kleur Deze zeer grote fabrikanten brengen ware juweeltjes van bad kamersfeer, waarbij zelfs marme ren wastafels niet ontbreken. Maar het kan natuurlijk ook wat eenvoudiger. Wij kennen hele volksstammen die zich ook geluk kig voelen met bij voorbeeld kunststof of porselei nen wastafels. De badkamermeu bels kunnen aangebracht worden rond bestaande wastafels. De mo gelijkheid bestaat echter ook een badkamermeubel, kompleet met wastafels en spoelkommen te kie zen in b.v. aangepaste ronde vorm. Voor de fronten kunt u zo wel bij Schock als Sanijura kiezen uit vele variaties in hout en voor wat kunststof betreft uit verschil lende kleuren. Als u kiest voor kunststof moet u bij de kleurkeu ze wel rekening houden met de andere onderdelen van het sani tair in de badkamer. Maar daar zullen ze u bij Gévier ook wel attent op maken Zo'n wand werkt natuurlijk enorm sfeerbepalend in uw badkamer. Wanneer u van modem houdt, zal waarschijnlijk het strakke kunst stof u aanspreken. De houten fron ten werken warmer; maar dat blijft natuurlijk een strikt persoon lijke voorkeur. Om een goede in druk te krijgen van alles wat er op het gebied van badkamermeube len mogelijk is, adviseren wij u eens naar Gévier te stappen en daar eens in alle rust de vele, vele uitvoeringen te bekijken. Ten slot te, we spreken steeds over bad kamermeubelen, maar die wasta fel op de slaapkamer kan natuur lijk ook worden ingebouwd met laden en kastjes onder en rondom de wasbak. Ook hier kan een kast van beperkte omvang al een grote bijdrage leveren aan een gezelli ger sfeer en de mogelijkheid bie den rondslingerende spulletjes voorgoed een geordend plaatsje te geven. Badkamermeubelen: een aanwinst in het interieur die steeds meer mensen aanspreekt. Ga het maar eens bekijken bij Gévier in Goes. Een frisse douche s'morgens leent zich bij uitstek als middel om goed wakker te worden. Het is een aktieve en snelle manier om de dag fris en monter te beginnen. Maar wat te doen als je onder een douche staat zonder afscheiding tegen het wegspattende water. Als je dan niet uiterst voorzichtig te werk gaat is in een mum van tijd de hele badkamer nat. Het ziet er uit alsof er een overstro ming heeft plaatsgevonden. En dan blijft er van dat fris en monter de dag beginnen" niet veel over. Als oplossing zo'n plastic gordijn tje, dat op Uw lichaam plakt en na een tijdje vies wordt is ook niet alles. Wat dan wel Heel simpel: bij Gévier de Hüppe scheidingswan den gaan bekijken, de beste en eenvoudigste oplossing voor dit waterprobleem. Hüppe scheidingswanden zijn te leveren in standaard-afmetingen, maar ook op maat. U kunt bij Gévier verschillende toepassingen van scheidingswan den zien. Hebt U zo'n douche-probleem? Dan ziet U daar wellicht de oplossing. Er zijn niet veel dingen meer, waarvoor de badkamerspe cialist moet zeggen: sorry, daar kunnen wij U niet mee helpen. Integendeel: ze brengen U zelfs op méér ideeën, dan U voor mogelijk hebt gehouden. En dikwijls zon der dat ingrijpende verbouwingen nodig zijn. Zoals bij de schei dingswanden bijvoorbeeld. Openingstijden toonzaal: werkdagen van 09.00 - 12.00 uur donderdagavond van 19.00 - 21.00 uur 13.00 - 17.00 uur zaterdags van 09.30 - 12.30 uur - Er gaat een gezegde rond dat pas het derde huis dat je laat bouwen het ideale huis is, omdat je leert van de fouten, die je maakt bij de eerste twee huizen. Als u het ons vraagt, moet het toch mogelijk zijn, ook de eerste maal een goed huis te bouwen. En dat geldt evenzeer voor de keuken die je kiest, of dat nu bij nieuwbouw is of bij ver bouw. Het werkplezier dat u aan een keuken beleeft, wordt ge vormd door het totaal aan kom fort. Wij hebben het op deze plaats al meer gezegd: een keuken is op de allereerste plaats een werk ruimte. Alle werkzaamheden die er in de loop van de dag gebeuren, moeten vlot, gemakkelijk en effi ciënt gedaan kunnen worden. Keukenfabrikanten hebben voor vrijwel elke vraag langzamerhand een oplossing gevonden. Het is echter aan u wensen en eisen ken baar te maken, wanneer u een aanbouwkeuken gaat aanschaf fen. Een tekort aan werkruimte omdat u een opstelling koos, waarbij u maar een beperkt werk blad overhield, wordt een voort durende ergernis. De hoogte van het werkblad is in feite belangrij ker dan de kleur van uw keuken, kastruimten moeten onder alle omstandigheden onder handbe reik zijn. En zo kunnen we nog wel even doorgaan. Bij alle gezellig heid en vernuftigheden van de moderne keuken moeten we de funktie voorop blijven stellen. Dan beleeft u ook het meeste ple zier aan uw keuken. Omdat men bij Gévier in Goes vindt dat een goed advies 't belang rijkste is om te kunnen komen tot de voor u juiste keukenoplossing - „eerst adviseren, dan pas verko pen" - heeft men een groot aantal praktische keukenopstellingen gerealiseerd uit de Bulthaup keukenkollekties. Opstellingen die zijn gebaseerd op reële woon situaties. Maar noodzakelijkerwijs is men ook bij Gévier uitgegaan van gemiddelde wensen. Maar er is ook een keuken moge lijk die helemaal voldoet aan uw strikt persoonlijke wensen. Dat is geen kwestie van geld, maar van doordacht kombineren. Stap eens zo'n keuken bij Gévier binnen. Ga er voor staan en stel u voor hoe in zo'n keuken wilt werken. Dan pas komt u samen met de advi seurs tot dè ideale opstelling en komen alle komfortverhogende ideeën die Bulthaup in hun keuken aanbrengen volledig tot hun recht. En beleeft u het meeste plezier aan uw keuken. En daar gaat het toch om. bulthaup HONGAARSE, STERK GEKRUIDE, ZUURKOOLSOEP Ingrediënten: 50 gr. mager spek 1 ui 2 paprika's 500gr. zuurkool 1 blikgulyashsoep (deze kunt u ook heel goed Zelf maken, het recept volgt hieronder Toebereiding van de zuurkoolsoep: Het spek in blokjes snijden en goed uithakken. De ui fijn hakken en in het vet van het spek goudgeel aanbraden. De in reepjes gesneden paprika samen met de zuurkool bij de ui voegen en kort blancheren. De verdunde goulash soep toevoegen en het geheel 15 minuten laten koken. Recept voor zelfgemaakte goulashsoep Ingrediënten: 50 gr. mager spek '/2 pond uien een eetlepel paprikapoeder 300 gr. rundvlees zout peper kümmel 1 liter water Bereiding: Het spek in blokjes snijden en uithakken. De gehakte uien daarin goudgeel aanbraden en de paprikapoeder toevoegen. Het In blokjes gesneden rundvlees toevoegen en kort aanbraden. Met zout. peperen kümmel kruiden en met 1 liter waterde soep verdunnen. De soep 1 '/2 uur laten koken. U kunt natuudijk de zuurkool kant en klaar kopen, maar het is de moeite waard te proberen deze zelf in te leggen. Voor het snijden van de witte kool is een Universele Keukenmachine met een goede groentesnijder zoals die van Kitchen Aid ideaal. t

de Faam | 1981 | | pagina 11