W O. O <D <D 7T Stilte STEMMEN BIJ VOL MACHT KAN OOK BI J VERKIEZING TWEEDE KAMER Nf O O t B B 3" 3 a O 3 mm o3 *8" O "O a O w SL 5' 16 1 15 - 22 april week KORTE BERICHTEN, MAAR WEL BELANGRIJK AANVRAGEN MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 21 t/m 25 april NIEUWE MAATREGELEN w BESCHIKKINGEN De gemeenteraad heeft medewerking verleend voor de vernieuw bouw/aanpassing van de "Jhr. mr. A.F.C. de Ca- sembrootschool" aan de Zuidsingel. Noodzakelijk om bepaalde onderwijs kundige ontwikkelingen volledig tot hun recht te laten komen. Aan de voorzijde van het pand Herengracht 52 komt een hellingbaan voor rolstoelgebruikers. De raad verleende hiervoor het benodigde krediet. In het gebouw vindt men onder meer het kantoor van de Stichting Gehandicapten Adviesbureau Zeeland. Het plan voor de nieuwe voorziening is van de dienst Gemeentewerken. Op de balie in de voorlichtingsruimte in het stadhuis vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Europa moet ophouden met hoesten. - Kanaaltunnel: Alleen om in te zien: Structuurschema voor de landinrich ting, deel a beleidsvoornemen, van het Ministerie van Landbouw en Visserij en het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Inspraak mogelijkheid hierop tot eind 1981. Nog steeds werkt men aan het schoon maken van de waterleidingen in Stro- menwijk/ 't Zand. De bewoners van het werkgebied krijgen tijdig bericht wel ke dag(en) het net wordt afgesloten. Voor de goede orde vermelden we ook nog eVen dat de omgeving last kan krijgen van "bruin" water, 't Is maar een weet. De Faam Nog even en we kunnen genieten van een paar heerlijke vrije (Paas)dagen. De collega's van de Reinigingsdienst delen daar natuurlijk in mee. In een aantal wijken moet men daarom rekening houden met een gewijzigde huisvuilophaalregeling. Daarover kunt u lezen in de rubriek ''Korte berichten, maar wel belangrijk" Ook hei uitvliegverbod voor duiven en verplaatsing van enkele marktdagen wordt hierin behandeld. De verkiezing voor de leden van de Tweede Kamer is niet al te ver meer weg. De eerste oproepingskaarten gaan eind deze maand de deur uit bij de gemeente. Het hoofdartikel handelt over die komende verkiezing in mei. Met name over de wijze waarop u kunt (laten) stemmen bij volmacht. Een klein stukje informatie over de Tweede Kamer mag daarbij uiteraard niet ontbreken. Het ministerie van Landbouw en Visserij en het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening hebben het structuurschema voor de landinrichting het licht doen zien. Nadere gegevens vindt u in "Op de Balie". Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting in het stadhuis. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. dinsdag hutspot woensdag rundvlees, sperziebonen en aardappelen donderdag karbonade, spinazie en aardappelen vrijdag gehakt, bloemkool en aardappelen zaterdag nasi Huisvuilregeling rond Pasen - op donderdag 16 april wordt het huisvuil in de vrijdagwijken opgehaald - op dinsdag 21 april komt de huisvuilwagen in de maandagwijk - op woensdag 22 april wordt het huisvuil in de dinsdagwijk verzameld - op donderdag 23 april kan het huisvuil in de woensdagwijk worden aangeboden. Woensdag 15 april 1981 S&fS&ltifêsV —.liigT 1 VERWEZINGEN EN MILITAIRE ZAKEN 1 levens Bureau HUISVESTING Geopend van maandag t/m vrijdag van 8 00 tol 12.00 uur Iedere stemgerechtigde Nederlander kan dinsdag 26 mei a.s. zijn stem uitbrengen voor de samenstelling van de Tweede Kamer, onze landelijke volksvertegenwoordiging. Niemand is verplicht te stemmen, maar iedereen heeft het democratische recht een stem uit te brengen. We zeggen nu al maak er gebruik van. Blijf niet thuis. Toch kan het natuurlijk voorkomen dat u dan niet in de gelegenheid bent uw stem uit te brengen. Gaat die dan verloren? Nee, dat zal u na het lezen vai\dit verhaal duidelijk zijn. Stemmen bij volmacht De oproepingskaarten voor de verkiezingen zullen eind april/be gin mei worden bezorgd. Uiterlijk 11 mei a.s. moet u in het bezit zijn van zo'n kaart. Mocht dit niet het geval zijn, neem dan even contact op met de afdeling Bevolking c.a. aan de Simpelhuisstraat 1. Zoals gezegd, wat nu te doen als u dins dag 26 mei verhinderd bent naar het stembureau te gaan. U kunt dan iemand machtigen op de dag van de verkiezing door gewoon gebruik te maken van de oproe- pingskaart. Hiervoor moet dan wel eerst de verklaring worden ingevuld en ondertekend, die op elke oproepingskaart is gedrukt. Let wel, dat gaat alleen op voor kiezers uit hetzelfde stemdistrict zoals echtgenoot, inwonende, buurman enz. De gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tege lijk uitbrepgen met de eigen stem. Dit, omdat de kiezer naast het uit brengen van zijn eigen stem max imaal nog twee volmachtsstem- men mag uitbrengen. De kiezer, die in zijn stemdistrict geen gemachtigde kan vinden of de machtiging wil regelen vóór de ontvangst van de oproepingskaart moet hiervoor naar het bureau Verkiezingen van de afdeling Be volking, Simpelhuisstraat 1. Om van deze mogelijkheid gebruik te maken hebt u de tijd tot en met 12 mei a.s. Ook is het mogelijk om te stemmen li De gemeenteraad stelde op 23 maart 1981 een voorbereidingsbesluit vast voor: a. het deel van de Magistraatwijk dat ligt tussen de Statenlaan en dè Oude Vlissingseweg met uitzondering van de kwekerij van de Werkplaatsen Walcheren. b. een terrein tussen het bejaardentehuis Swerfrust en de Michaëlsdreef. Het gaat hier om een aanpassing van het bestemmingsplan Breeweg voor de realisering van 6 bungalows. c. het terrein tussen de Westelijke Oude Havendijk en de Kruitmolenlaan, tegenover de Pedac. Deze aanpassing van het bestemmingsplan Dauwendaele II en het bestemmingsplan begraafplaats Nieuwlandseweg is voor de uitbreiding van de manege Kalkman. Het besluit met de daarbij behorende tekeningen liggen om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15). in een ander bureau. Een kiezer, die in een andere plaats wil stem men kan zich met de oproepings kaart melden bij de afdeling Be volking. Een aanvraag om elders te mogen stemmen kan mondeling gebeuren en moet uiterlijk 21 mei worden ingediend. De schriftelijke termijn staat tot uiterlijk 12 mei open. De ambtenaren van de afde ling zullen uw verzoek direct be handelen. De toestemming geeft men aan op de achterzijde van de oproepingskaart. De kaart wordt daardoor een kiezerslegitimatie- kaart. De kiezer kan zich daarmee op 26 mei 1981 in elk willekeurig stembureau in Nederland melden. De keuze van het stembureau geldt ook binnen de gemeente. Zo kan b.v. een kiezer, die na de dag van de kandidaatstelling-dat was overigens gisteren (14 april)-ver- huist naar een ander stadsdeel, een ander stembureau bezoeken dan op de oproep vermeld. Aangepaste stemhokjes Middelburg heeft dit jaar 25 stem- bureau's. De stembureau's in Ja cob Roggeveenhuis en Rustenburg krijgen als extra een aangepast stemhokje. Ze kunnen mensen die in een rolstoel zitten nu zelf hun stem uitbrengen. Wanneer zich zo'n bureau niet in uw stemdistrict bevindt en u er wel gebruik van wil maken, is wijziging van de op roepingskaart nodig. En dit kan weer via het bur. Verkiezingen. De Tweede Kamer De Tweede Kamer bestaat uit 150 leden, die eens in de vier jaar dooi de bevolking gekozen worden uit personen die door de politieke partijen kandidaat gesteld zijn. Zij houdt zich met tal van zaken bezig. Denk maar eens aan de behande ling van de rijksbegroting en een overzicht van 's lands financiële situatie, de "Miljoenennota". Ook de beslissingen over de wetgeving liggen mede in handen van de Tweede Kamer. De leden van de Tweede Kamer kunnen ook zelf een wetsontwerp indienen. Dat gebeurt overigens maar zelden. In vrijwel alle gevallen gaat het ini tiatief tot het indienen van een wetsontwerp van de regering uit. De Tweede Kamer kan zo'n ont werp dan, al of niet door haar ge wijzigd, aanvaarden of verwer pen. De zetelverdeling van de 11 partijen ziet er vanaf 1977 als volgt uit: PvdA 53, CDA 49. VVD 28, D'66 8, PPR 3, SGP 3, CPN 2, BP 1. DS'70 1. GPV 1, PSP 1. Kiezen en delen Burgemeester en wethouders moeten nog besluiten of het voor lichtingsboekje "Kiezen en delen" aan de jonge kiezers, die tussen 1 januari van dit jaar en de aan staande verkiezingen 18 jóar zijn geworden (worden) zal worden toegestuurd. Eveneens zal nog een besluit moeten worden genomen of op de avond van de verkiezing een zgn. "verkiezingsuitslag avond" in de hal van het stadhuis zal plaatsvinden. Zo gauw daar iets meer over bekend is, zullen wij u er over informeren. Wilt u meer weten over het stem men bij volmacht neem dan con tact op met het al eerder genoemde bureau Verkiezingen van de ge meente. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. Een invalidenparkeerplaats te reserveren op de Houtkaai. Kroonberoep mogelijk tot 26 april. b. "Een invalidenparkeerplaats in de Volderijstraat op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot 26 april. c. II. Schaftstraat, W. van Hallstraat, L. van Hamelstraat, P. Gootjesstraat en F. Duwaerstraat aan te wijzen als woonerf. Kroonberoep mogelijk tot 1 mei. d. Het parkeren te verbieden aan de oostelijke zijde van de Kruisweg tussen de A. Lauwereyszstraat en de in- en uitgang van scholengemeenschap "De Wellinge". Kroonberoep mogelijk tot 1 mei. e. Een tweetal algemene invalidenparkeerplaatsen aan te wijzen aan de zuidelijke zijde van de Herengracht, voor nr. 52. Kroonberoep mogelijk tot 9 mei. Een beroepschrift moet u indienen bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. J I u iff 'Mi - laf! 1 1 i Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. De heer A.C. Joziasse, Oostkapelse- weg 55 in Serooskerke, voor een keukenbedrijf t.b.v. het bereiden van nasi, bami, salades enz. aan de Kleverskerkseweg/ Industrieweg. Verzoek hoorzitting voor 24 april\ a.s. Schriftelijke bezwaren tot 1 mei a.s. 2. De heer J.P. Klaassen, Dauwen- daelsestraat 20 in Middelburg voor een drukkerij aan de Beddewijk- straat 27/31. Verzoek hoorzitting voor 6 mei a.s. Schriftelijke bezwa ren tot 13 mei a.s. Geen duiven laten uitvliegen Burgemeester en wethouders hebben op grond van een artikel in de Algemene Politieverordening (APV) bepaald dat t/m !5 mei tussen 9.00 en 19.00 uur geen duiven mogen uitvliegen. Deze maatregel is nodig om pas ingezaaide gewassen te beschermen. Het verbod geldt niet voor het deelnemen aan wed- sfrijdvluchten en voor jonge duiven. Verplaatsing marktdagen In verband met de viering van Koninginnedag op donderdag 30 april wordt de weekmarkt op woens dag 29 april gehouden. Ook in verband met Hemel vaartsdag verplaatste de weekmarkt zich en wel naar de dag er voor, woensdag 27 mei. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Korte Geere Tijdelijk afgesloten voor alle verkeer AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM Herstraten In uitvoering Verder zijn er deze week geen werkzaamheden te melden. Men heeft getracht rond de paasdagen zo weinig mogelijk opbrekingen te hebben. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis. Verder tijdens de bezwaarter mijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek, Mol straat 13. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn in gediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijker wijs niet te hebben kunnen doen. Per soonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. 1. De heer J. Louwerse, Walcherseweg 228 voor een propaantank met een inhoud van 1200 liter voor de ver warming van het woonhuis Wal cherseweg 245. Beroep mogelijk bij de Kroon tot 30 april a.s. 2. De heer M. Kwekkeboom, Golstein- seweg 7 voor een stortplaats van schoon betonpuin aan het Wegje van Blok. Beroep mogelijk bij de Kroon tot 30 april a.s. Nadere inlichtingen over bovenstaan de bgschikkingen en beroepsprocedure kan men iedere werkdag van 8.30-12.00 en van 14.00-16.00 uur krijge.n bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis (telefoon 01180-26251, toestel 324). U kunt zich vanaf maandag j.l. weer laten rondleiden door het gotische deel van het stadhuis. En dat op werkdagen ieder halfuur tussen 10.00 en 11.30 uur en tussen 13.30 en 16.00 uur. Op donderdag 's-middags tussen één uur en half vijf. Toegangsprijs: f 1,40 voor volwassenen. Kinderen (t/m 12 jaar) en houders Pas'65/CJP betalen f 0,90. ~7 i i i Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5