Ziekte echtgenote reden voor langdurige scheiding echtpaar Vóór behoud centrale maar tégen uitbreiding Officiële oprichting van WAO-belangenvereniging ZEELAND PROMOTIONS BESTAAT VIJF JAAR HERVORMD DOMBURG BOUWT AAN DE KERK Open Dag Zeekadetkorps Scheldemond PvdA Vlissingen start ombudswerk Kinderbeurs in Faukeliusschool 800.- 2750 HH DE KLERK De Faam Woensdag 1 april 1981 Bejaarde Vlissinger wil herenigd worden met zijn vrouw Hekel TENTOONSTELLING IN GROTE KERK VEER E IN TEKEN VA N 400 JAAR MARKIEZAAT HUIS VAN ORANJE NIEUWE ZAAL ACTIVITEITEN NAAM Reinata Heemskerk voor Tear Fund Wonen is meer dan dak boven je hoofd straalt eraf Vlissingen: Spuistraat 6, tel. (01184)17720 Fauteuil Dè 83-jarige heer HJ. de Dreu verblijft al sinds enige weken verplicht in het St. Jozef-Bethesda ziekenhuis in Vlissingen. Tot drie maanden geleden woonde de Vlissinger nog samen met zijn vrouw in een flat van Ter Reede in Vlissingen. Mevrouw De Dreu moest toen echter worden opgenomen in het verpleegtehuis Der Boede in Koude- kerke omdat zij niet meer in staat was, zelfstandig het huishouden te voeren. Zij kan zich uitsluitend in een rolstoel verplaatsen. De Heer De Dreu werd korte tijd daarna in het Vlissingse ziekenhuis opgenomen, maar nadat hij hersteld was van een liesoperatie, werd hem geadviseerd niet meer naar de flat - waarvoor hij overigens nog maandelijks huur betaalt - terug te keren. 'Hij kan niet meer zelfstandig een huishouden voeren', luidde het argument. Hijzelf onderstreept dat, maar daartegenover staat dat zijn hartewens. om samen met zijn vrouw de laatste jaren van zijn leven door te brengen, voorlopig niet mogelijk lijkt. Althans voor wat betreft opname in het verpleegtehuis Der Boede. 'Hij is te kwiek', vinden de deskundigen. Voor het echtpaar De Dreu betekent dit een verplichte scheiding na een huwelijk dat al 63 jaar duurde. De laatste weken zijn voor de heer De Dreu slopend voorbijgegaan. Verbitte ring en teleurstellingen troffen hem. "Hij kleedt zich zelfs niet meer aan. hoewel hij in feite kan gaan en staan waar hij wil", vertelt een verpleegster van de af deling in het Vlissingse ziekenhuis waar De Dreu nu medisch gezond verblijft. Zij onthult verder dat haar patiënt in princi pe al lang ontslagen had moeten worden. "Hij kan hier blijven dankzij de milde beoordeling van de specialisten. Want waar moet zo'n man naar toe. Het enige wat hij wil is naar zijn vrouw, maar daar oordeelde een arts van Der Boede anders over. Momenteel eet hij slecht en hij gaat zienderogen achteruit", constateert diezelfde verpleegster. De heer De Dreu is geen prater meer. Als we hem bezoeken zit hij ineengedo ken, geleund op een wandelstok. De vechtlust is er uit. Hij vertelt hortend en stotend over zijn gesprekken met maat schappelijk werksters en een arts. Na men vergat hij. H ij herinnert zich op een bepaald moment wel het gesprek met de arts. "Hij kwam binnen en stelde zich niet eens voor. Ik mocht zeggen wat ik wilde. Ik zei: 'Ik wil naar mijn vrouw in Der Boede'. maar hij vond me te kwiek. Zoals je ziet is die kwiekheid er lang zaam maar zeker uitgegaan. Ik kan er niet meer tegenop. Voor mij is het snel afgelopen". Die laatste zin,kan de enige maanden geleden nog opgewekte heer De Dreu er amper uit krijgen. "Ik ben verbitterd. Waarom doen ze me dit allemaal aan", vraagt hij zich tenslotte af. Machteloos heid; de befaamde verzorgingsstaat faalt. De eens zo fiere gezagvoerder van een lichtschip bij het loodswezen is ge broken. Directeur-geneesheer P.M. Kampman van Der Boede voelt zich al even mach teloos. "Ja. we zitten er wel mee. We kunnen echter niet zo maar iedereen op- De heer II.J. de Dreu niet een verpleegster in hel St. Jozef-Bethesda ziekenhuis in Vlissingen. CDJA PEILT MENING BEVOLKING BORSSELE VLISSINGEN - Meer dan 55 procent van de inwoners van Borssele is vóór open houden van de huidige kerncentralè. Daartegenover is 61 procent tegen een tweede kerncentrale in de buurt. Dat staat in een rapport van het Christen Democratisch Jongeren Appel (CDJA) afdeling Zeeland, 'De Kerncentrale; hoe denkt Borssele er zelf over'. In vergelijking met een NIPO-enquête (oktober 1980), waarbij werd geconsta teerd dat landelijk gezien 34 procent tegen kernenergie is, constateerden de CDA-jongeren. "Het is opmerkelijk dat een bevolkingsgroep, die zo dicht bij een kerncentrale woont, in meerderheid van mening is. dat die centrale mag blijven doordraaien". De Bevolking van Borssele, zo consta teert het CDJA in het rapport, heeft er ook niet zo veel" haast mee om van de kernenergie af te komen. Zeker niet als dat betekent dat daarvoor een hogere elektriciteitsrekening wordt voorge schoteld. De inwoners blijken volgens de CDA- onderzoekers een grove hekel te hebben aan de demonstranten. Er werden gelui den opgevangen als: "We hebben meer last van demonstranten dan van de kern centrale". In het rapport komt ook het facet aan bod, dat nog niet eerder aan de orde kwam, namelijk de verhouding lussen de mensen die voor en zij die tegen ker nenergie zijn. Het blijkt dat de voor standers bij sommige vragen over een tweede kernenergiecentrale aansluiting vinden bij de tegenstanders. Anti ker nenergieaanhangers weken veel minder af van hun eerder ingenomen stand punt. De CDJA jongeren doen aan het slot van het rapport de aanbevelingen om méér naar alternatieve energieopwekking te zoeken en methodes aangeven om te be sparen. Het parlement moet een domi nerende rol gaan spelen in de discussie rond kernenergie. De christen democra tische jongeren adviseren voorts aan de anti kernenergiebeweging haar gedrags code te wijzigen, om zodoende een gro tere laag van de bevolking te bereiken. Middels deze enquête, waarbij 291 be woners van Borssele werden onder vraagd, meent het CDJA een bijdrage te leveren aan de Brede Maatschappelijke Discussie. Zeker de mensen die in de buurt van een dergelijke centrale wonen dienen gehoord te worden, aldus Zeeuwse jongeren van het CDA. nemen. Kom je hier zonder medische in dicatie, dan voel je je niet thuis. Der Boede is èamclijk een verpleeghuis voor chronische zieken. Anderen komen niet aan de bak", stelt de heer Kampman. Voor opname in Der Boede blijken twee regels in acht te worden genomen. Op medische indicatie, indien er gaan spe cialistische hulp noodzakelijk meer is, en op de tweede plaats op sociale indi catie. indien de gezonde partner zichzelf niet meer kan redden in huis. Volgens Kampman moet de commissie die daar over beslist echter steeds weer afwegen. Er bestaat een wachtlijst om in Der Boede te kunnen worden opgenomen. Daar staan volgens de geneesheer di recteur momenteel 30 urgente gevallen op. Gcconlronteerd met het feit dat erop de kamer van mevrouw De Dreu een bed vrij is stelt hij: "Als het enigszins te ver wezenlijken is komt de heer De Dreu in aanmerking. We moeten echter niet vergeten dat daar waar De Dreu zit er voor iemand anders, iemand die ernstig aan opname toe is. geen plaats is. Mo gelijk is het de allerbeste oplossing dat beiden in een bejaardentehuis terecht komen". Welke oplossing er ook komt. Voor de heer De Dreu. die 9 april 84 hoopt te worden, zou het mooiste verjaardagsca deau zijn om ergens een plaats te krijgen waar hij samen met zijn vrouw de laatste jaren gelukkig door kan brengen. VLISSINGEN - Op zaterdag 4 april van 10.00 tot 16.00 uur houdt het zeekadet korps "open schip" op het korpsschip "Scheldemond" dat ligt aan de noordzij de van de eerste binnenhaven te Vlissin gen (nabij het Loodswezen). Hel zeekadetkorps is een jeugdorgani satie die zich ten doel stelt de jeugd zee- bewust te maken, dat wil zeggen hen het belang van de zee en de zeevaart als handelsweg en communicatie-mogelijk-' heid bij te brengen. Hoewel het zeker niet de bedoeling is te fungeren als voorportaal voor een zeevarend beroep, hebben uiteraard meerdere kadetten uit het korps 'Scheldemond' inmiddels de weg gevonden naar marine, koopvaar dij. visserij en binnenvaart. Tijdens de zaterdagse bijeenkomst op het korpsschip worden de kadetten on derwezen in elementaire nautische be kwaamheden. Ook heeft men de be schikking over enige kleine roei- en zeilvaartuigen om de praktijk te kunnen beoefenen. Het korpsschip is een binnenvaartuig van het type spits, dat gedurende de af gelopen 5 jaar is verbouwd tot onderko men: de organisatie en de dienst stoelen op de scheepsdienst zoals die bij de koopvaardij en marine voorkomen. VLISSINGEN - Voor mensen in Vlis singen en omgeving, die vaak geen raad (meer) weten in het doolhof van dienst verleningen of onwetend zijn over de plaats waar ze met problemen terecht kunnen, heeft de afdeling Vlissingen van de PvdA een ombudsteam in het leven geroepen. Centraal voor dit kersverse team staat evenwel dat men slechts als instrument wil functioneren om de men sen de weg te wijzen, welke nodig is om de problemen op te lossen. Bovendien kunnen zaken die regelmatig terugkeren, politie vertaald worden naar bijvoorbeeld de gemeenteraad toe. "Een voordeel", zo vinden de ombudsmensen, "als je als po litieke partij ombudswerk gaat doen". Het ombudsteam bestaat uit: PvdA- fractievoorzitter in de gemeenteraad Wisse, het raadslid. M.P. Bakx-Post, het bestuurslid F. Bakx van de afdeling Vlisaingen en de vroegere fractievoor zitter E. de Priester. In het verleden werkte een groot aantal actieve PvdA-leden op eigen houtje, in dien ze daarom werden gevraagd. Soms zelfs volkomen langs elkaar heen. Een situatie die zich overigens ook landelijk voordeed. Een PvdA-congresbesluit moet daar nu een eind aan maken. De afdelingen werden opgeroepen de be hartiging voor de bevolking te bundelen in een ombudsteam en daar prioriteit aan te geven. De gegevens worden overigens vertrou- welij behandeld. Bij verslaggeving over het werk van het ombudsteam worden nooit namen gebruikt. Over de wijze waarop de teamleden gaan functioneren vertelt de heer Bakx: "We zijn in de eerste plaats verwijzers naar instanties en organisaties. Ook hebben wij een netwerk van deskundi gen binnen de gelederen van de partij, die wij eventueel om raad kunnen vra gen. De instantie waar wij de mensen heen sturen krijgen bericht dat er op ons aanraden iemand naar hen toe komt". Over de reden dat juist de PvdA zich met dit werk bezighoudt stelt fractievoorzit ter Wisse: 'Traditioneel heeft de partij van de Arbeid zich altijd beziggehouden met belangenbehartiging van mensen, die op de een of andere manier tussen de kaai en het schip raken or dreigen te ra ken. Hoewel de hulp door particuliere organisaties de laatste tientallen jarer enorm is gestegen, blijkt steeds weer dal mensen op een bepaald ogenblik de weg kwijt zijn. De PvdA is een socialistische partij, die vanuit zijn beginselen de kant van de zwaksten in de samenleving kiest. Onbudswerk ligt logischerwijs in het verlengde van die doelstelling". De vraag die logischerwijs gesteld kan worden, is, of de politieke partij niet op deze manier in het vaarwater van de vakbeweging terecht komt. Bakx: "On langs sprak ik de voorzitster van de be- drijfsledengroep van het FNV bij de Schelde, Tiny Hofman. Zij verklaarde zeer content te zijn met dit initiatief, omdat zij regelmatig mensen op het klachten spreekuur krijgt met proble men die door ons ombudsteam op een betere wijze afgewerkt zouden kunnen worden, dan door haar". Het centrale adres van het Vlissingse PvdA ombudsteam is Westerzicht 275, telefoon 01180-63133. MIDDELBURG - De tentoonstelling die gedurende de komende maanden in de Grote Kerk te Veere wordt gehouden, staat geheel in het teken van het markiezaat van Veere en Vlissingen dat 400 jaar éeleden aan hel Huis van Oranje toekwam. De expositie duurt van Koninginnedag (30 april) tot halj september. Daarnaast zullen in het imposante gebouw, dat thans door de Rijkséebouwen- dienst wordt gerestaureerd, nog tal van exposilites en muzikale manifestaties plaatsvinden. De organisatie is in handen van de stichting Delta Cultureel. Lyndcn te bewonderen onder het motto "De kunst der kunstenaarsaffiches". Er is een rijke historische dokumentatie bijeengebracht uit talrijke verzamelin gen. die de hoogtepunten laten zien vanaf de verheffing door Karei V van beide Heerlijkheden Veere en Vlissin gen tot Markiezaat. De historische lijn door de tentoonstel ling maakt de betekenis duidelijk van het Markiezaat voor het Huis van Oranje, vanaf Prins Willem 1 via de achtereenvolgende Mar kiezen tot Ko ningin Beatrix in de Zeeuwse geschie denis. Bijzondere aandacht zal worden gege ven aan de inhuldiging van Willem Ka- rel Hendrik Friso - \Villem IV - op 1 juni 1751 in de stad Veere. Er waren toen maar liefst negen erepoorten opgericht, het stadhuis was versierd, er werd een heildronk genoten uit de zilveren beker van Maximilaan van Bourgondië en er werden strooipenningen geslagen. Het was met recht een 'plegtige inhuldiging'. De genealogie van het Huis van Oranje sluit dit tentoonstellingsonderdeel af. Daarna kan men kennis nemen van de aktiviteiten rondom restauratie en con servering van de Grote Kerk. In de nóordbeuk is een deel van de ver zameling van Dr. C'.D.A. Baron van Hier worden een aantal affiches van een tiental hedendaagse Europese en Ame rikaanse kunstenaars getoond. Sommige zijnjuooi^e^rodujaies^ar^ de betrokken kunstenaars, andere zijn ook speciaal voor het doel ontworpen. In de dwarsbeuk staan de Zeeuwse boe renwagens opgesteld van de Stichting de Zeeuwse Inspan. Elk jaar weer trekt dit onderdeel de aandacht. Het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie uit Leiden verzorgt een zeer in teressant onderdeel van de exposities getiteld "Oceaan". Het Rijksmuseum is één van de instellingen, die zijn aange wezen voor het doen van oceaanonder- zoek. bemonstering, duikonderzoek. en laboratoriumonderzoek. Een van de re sultaten is een zeer belangwekkende tentoonstelling over het onderzoek van het dierenleven in de oceanen. Onder de toren wordt weer de slinger proef van Foucaull gedemonstreerd, terwijl de toren zelf dagelijks, behalve 's zondags, voor het publiek toegankelijk is. MIDDELBURG - Dinsdagmiddag 7 april wordt officieel de belangenvereniging WAO Walcheren opgericht. De oprichtingsvergadering begint om 14.00 uur in het gebouw aan de Loskade 29 te Middelburg. De zaal is vanaf 13.30 uur open. Tijdens de bijeenkomst zal het bestuur van de vereniging worden gekozen en de ontwerp statuten vastgesteld. Do belangenvereniging WAO Walche ren (BWW) zal zich in de toekomst gaan bemoeien met de belangen van de WAO'crs en AAW'ers. Naast de mate riële belangen van de leden streeft de vereniging er naar dat er op Walcheren voldoende voorzieningen beschikbaar komen voor recreatie, scholing en vor ming. Om deze doelen te bereiken wil de vereniging goede relaties opbouwen met bestaande instellingen en overheidsin stanties. Om de kosten voor toetreding tot de vereniging zo laag mogelijk te houden zal getracht worden de contributie zo laag mogelijk te houden. Gedacht wordt aan een bijdrage van tweeguldenvijftig per maand. Kandidaten voor een bestuurszetel kunnen zich lot een kwartier voor de bestuursverkiezing kandidaat stellen of gesteld worden. Voor toekomstige leden zijn ontwerp statuten af te halen op de volgende adressep: Loskade 29, Mid delburg; Vrijlandstraat 14, Middelburg en Prattenburg 11, Vlissingen. Nog vier vrijdagen expositie Kunst in de reclame MIDDELBURG - Toen Fred van Caem vijf jaar geleden de gevestigde reclamewereld in de Randstad verliet en zich stortte in het avontuur van een nieuw op te zetten Zeeuws ,-clamebureau fronsten zijn collega's enigszins de wenkbrauwen. Zeeland was immers een onontgonnen gebied en wie zich in 'de provincie' van advies wilde voorzien, nam de Gouden Gids, maakte een afspraak en spoedde zich naar een der grote steden. "Mijn collega's namen destijds een houding aan van: die gaat zeker de rust van het Veerse Meer zoeken", herinnert Van Caem zich. Nu bestaat het marketing, reclame- en media adviesbureau Zeeland Promo tions vijfjaar. Een mijlpaaltje, dat Fred van Caem eê de vier medewerkers van DOMBURG - Onder het motto 'Bouwen aan de kerk' worden in Domburg door de hervormde gemeente talrijke activiteiten ontwikkeld, die allen tot doel hebben, geld op tafel te brengen voor de bouw van een nieuwe zaal aan de kerk in die ge meente. De nieuwe ruimte, die tegen de kerk wordt aangebouwd, komt op de plaats waar voorheen de muziektent stond. Om de bouw van een zaal aan de kerk te rea liseren is vanuit de hervormde gemeente een bouwcommissie en een actiecomité opgericht. Beide instanties houden zich bezig met de realisering van de plannen; een zaaltje van bijna honderd vierkante meter met een garderobe, toiletten en een keukentje. De bouw is reeds in volle gang. Het plaatselijke aannemersbedrijf Maranus en Lievense is begin februari met de bouw gestart en verwacht wordt dat eind april begin mei het hoogste punt wordt bereikt. Als alles volgens plan verloopt, en daar ziet het tot nu toe wel naar uit, zullen de winteractiviteiten van de Her vormde gemeente in september in het nieuwe gebouw kunnen plaatsvinden. Dan gaat een lang gekoesterde wens in vervulling om de talrijke activiteiten van Hervormd Domburg in een eigen ruimte te kunnen houden. Want voorheen werd onder meer gebruik gemaakt van het Schuttershof, de christelijke school of zaal Rehoboth. De nieuwe zaal zal dan onder andere worden gebruikt voor zondagsschool werk, catechisaties, jeugdclubs, crèche, koren, gemeenteavonden, vrouwenbond, vergaderingen, kindemeveqdiensten en het ontvangen van medewerkers aan de kerkelijke zomeractiviteiten van de her vormde gemeente. De nieuwe accommo datie biedt tevens gelegenheid om na de eredienst bijeen te blijven om na te pra ten of het drinken van een kopje koffie. De kosten van deze nieuwbouw leggen een zware financiële last op de her vormde gemeente. De totale lasten, zonder btw. meubilair, verwarming en verlichting, bedragen ongeveer 152.000.— De plaatselijke diaconie heeft onlangs een stuk landbouwgrond verkocht voor 74.250,— en dit bedrag is met toestemming van de provinciale diaconale grondkamer voor de nieuw bouw ingebracht. Dit was een goed be gin; maar er moet meer komen. Het be drag dat de gemeente zelf bijeen moet brengen is geschat op ruim 55.000 gul den en er is een goede kans dat de ge neraal financiële raad van de Hervorm de Kerk het bijeengebrachte bedrag zal verdubbelen. Het actiecomité heeft inmiddels niet stilgezeten. Door middel van verscheide ne activiteiten, zoals een oliebollenver koop, de verkoop van kerststukjes, een bingo-avond en een zang- en muziekuit voering, en door een groot aantal spon tane giften is het bedrag dat de gemeente heeft bijeengebracht al gestegen tot ruim 24.000 gulden. Dc stand van het bedrag wordt door middel van een 'thermometer' in het kerkgebouw en in een plaatselijke su permarkt wekelijks bijgewerkt, zodat de gemeente de financiële ontwikkelingen rond de bouw nauwlettend kan volgen. Het actiecomité geeft ook een nieuws bulletin uit, dat een ruime informatie verstrekt over de bouw, de financiën en de activiteiten en evenementen. De activiteiten en evenementen in het kader van dc actie 'Bouwen aan de kerk' zullen op zaterdag 18 juli een hoogtepunt bereiken als er rond dc kerk een grote attractie- en rommelmarkt wordt gehou den. De organisatore venvachten dat er zo'n dertig kramen rond het kerkgebouw zullen staan, waarin talrijke attracties zijn ondergebracht. Voorts zal er in de kerk een tentoonstelling worden gehou den van werken van hedendaagse Dom- burgse kunstenaars. Het nieuwe gebouw moet ook een naam krijgen. Om iedereen in de gelegenheid te stellen zijn bijdrage aan deze naam geving te leveren is een wedstrijd uit ge schreven. De inzendingen voor deze wedstrijd kunnen tol en met 1 mei wor den ingeleverd bij de heren H. de Pagter, Brouwerijweg 32 of J. Minderhoud, Ba- belweg 3. Een jury zal uit de inzendingen een keus maken. Tijdens de attraktiemarkl op 18 juli zal de naam van het gebouwtje en de winnaar van de wedstrijd bekend wor den gemaakt. MIDDELBURG - De Herman Fauke liusschool aan de Kuipers Rietbergstraat 33 in Middelburg houdt op woensdag 8 april een kinder-kleding- en een speel goedbeurs voor kinderen tot 12 jaar. Voor 7 april dienen de spulletjes te wor den ingeleverd bij de school of bij mevr. N. Adriaanse, W. Beckmanlaan 8 te Middelburg of mevr. C. Pietersen, Veer- seweg 114 in Middelburg. De opbrengst is bestemd voor het pro ject 'Onderwijs voor vluchtelingen'. De beurs wordt gehouden op woens dagmiddag van twee tot half vijf. Voor de kinderen is er een grabbelton. het enige Zeeuwse Bureau van een extra tintje wil voorzien. Op vier vrijdagen (3 april. 10 april, 24 april en 1 mei) houdt Zeeland Promotion van vier tot zes uur Open Huis in het bureau aan de Zuster straat in Middelburg. Tegelijkertijd kunnen de bezoekers kennis maken met het fenomeen 'Kunst in de reclame'. In drie ruimten hangen doeken van vooraanstaande Neder landse en internationale kunstenaars, welke in Nederland worden vertegen woordigd door Art Box in Amsterdam, een organisatie die de zakelijke beslom meringen van dc kunstenaars regelt. De opzet van het Open Huis is mensen uit te nodigen eens binnen te wippen en een praatje te maken. Fred van Caem onthult, dat er na deze expositie wordt getoond, wat het Zeeuwse bureau zelf de afgelopen vijf jaar presteerde. "Er zullen dan geen Zeeuwse kunstwer— ken wor den getoond, maar stomweg een soort van verzichtstentoonstelling van wat wij de afgelopen vijf jaar ondernamen en succesvol tot een goed einde brachten", meldt directeur van Caem. Overigens zijn de verwachtingen wat tegengevallen. De vooroordelen lagen aanvankelijk huizenhoog opgestapeld. Zeeuwse ondernemers gaven toch nog de voorkeur aan een reclame adviesbu reau in de Randstad. Naarmate de re sultaten van Zeeland Promotion echter zichtbaar werden, meldden ook Zeeuw se bedrijven en winkels zich aan bij de Zusterstraat. Ook werk van Zeeuwse kunstenaars voor de reclamebranche behoren tot een zeldzaamheid. Een groeiproces op verschillende niveaus dus. Fred van Caem: "Er is met name in Middelburg een groot aantal kunste naars. Maar om je als kunstenaar in de reclamewereld lekker te voelen zijn con cessies nodig. Een reclame kunstenaar moet bereid zijn om vanuit een gegeven onderwerp te werken; hij of zij moet de vrije expressie voor een deel laten va ren". De Zeeland Promotions directeur staat bekend als een reclame-adviseur die een voorstander is van locaal werken. Dat houdt volgens hem in, dat de consument plaatselijk benaderd moet worden met een herkenbare boodschap. De Zeeuwse ondernemers gaan steeds meer inzien dal Zeeland Promotion puur vanuit de streekfunctie van een bedrijf werkt", al dus Van Caem. Hij vervolgt: "Dat geldt ook voor de kleinere ondernemers. Wij adviseren naar draagkracht. Als iemand bij ons komt en zegt bijvoorbeeld 'ik wil 5000 gulden per jaar aan reclame beste den', dan adviseren wij aan hem hoe dat geld het beste besteed kan worden, In een aantal gevallen bleek, dat een on dernemer dan zelfs teveel aan reclame boodschappen uitgaf. Wij zijn uiteinde lijk vakmensen die de markt verkennen en ons eigen hebben gemaakt met de manier waarop een boodschap het beste naar hel publiek kan worden doorge stuurd. Of het nu een kleine of een grote ondernemer is, doorgaans heeft zo ie mand niet voldoende tijd om zich met een goede campagne bezig te houden". In tegenstelling tot wat velen denken heeft Zeeland Promotion geen enkele binding met de PZC. De organisatie staat er volkomen onafhankelijk van. Volgens Van Caem werd wel het initia tief voor een dergelijk bureau door een aantal PZC-directeurcn genomen. Dat was echter een privézaak. Tenslotte vermeldt de Zeeland Promo- tion-directeur nog dat het succesvolste initiatief van zijn bureau de Recreatie krant is geweest, die nu in een oplage van zes miljoen per jaar door hel hele land wordt verspreid. MIDDELBURG - De Waleherse werk groepen van het internationaal evangeli sche hulpfonds Tear Fund heeft de alt Reinata Heemskerk uitgenodigd voor een concert, dat wordt gegeven op don derdagavond 9 april in de Thomaskerk te Middelburg. Aanvang van dit concert, waarbij ook een film wordt getoond over het werk van het hulpfonds, is acht uur. Reinata Heemskerk treedt regelmatig op in binnen en buitenland. Het robuuste massieve eiken (3 jaar garantie op de romp) in combinatie met het topkwaliteit leder van kussens weet van geen wijken. Door-en-door antiekbruin leder. 2+3-zitsbank compleet maandag vanaf 13.30 uur geopend.

de Faam | 1981 | | pagina 7