W N <D GEWIJZIGDE EN NIEUWE SUBSIDIE- REREGELIN GEN ft 3 mm SS" ft g Sa 14 a 0 FILM "BESTUREN IN NEDERLAND BINNENKORT GEREED w *ss o. 1 - 8 april S3 ft o O -O O. week AANVRAGEN De Faam Woensdag 1 april 1981 ft MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 6 t/m 11 april ft Energiebesparing gebou wen in non-profit sector. NIEUWE MAATREGELEN ft ft ft Woensdag j.l. is het nieu we gebouw van het scho lenkoppen De Wijn gaard/Petrus Immens- school aan de Schout straat officieel geopend. Dat gebeurde door de heer H. Verboom, inspecteur kleuter- en lager onder wijs. Een juiste foto staat erbij, (zie Middelburgdeze week). it 1 De heer A. van der Toorn is in de raadsvergadering van maandag 23 maart j.l. beëdigd als raadslid voor de SGP/RPF. Dat gebeurde na het afleggen van de zuiveringseed en de ambtseed. Het raadsgebeuren is de heer v.d. Toorn zeker niet vreemd. Als correspondent voor de Ref. Dagblad was hij dikwijls op de perstribune aanwezig. Op de balie in de voorlichtingsruimte in heLstadhuis vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: -Seniorenkrant -Beknopt ABC van de Europese Gemeenschappen Alleen om in te zien: Vergaderstukken Welzijnsbeleid. Het gaat hier om de agenda en bijbehorende stukken voor het overleg tussen de provincie en de Walcherse gemeenten. Deze openbare bijeenkomst zal op maandag 6 april a.s. plaatsvinden in het Provinciehuis. Aanvang 10.00 uur. De mensen van Gemeentebedrijven hebben de sprong over het Kanaal door WAlcheren gewaagd. Stromenwijk en 't Zand zijn nu aan de beurt voor het schoonmaken van de waterleidingen. Ook de bewoners van deze werkgebie den krijgen tijdig bericht wanneer het net wordt afgesloten. "Bruin" water is ook hier niet uitgesloten. De maartvergadering van de gemeenteraad is weer achter de rug. Dat houdt in dat u deze week, maar ook de komende weken, een aantal in woord en beeld gebracht zult zien. Het rubriekje met diezelfde naam gebruiken wij tevens om een vervelende fout te herstellen. Er is namelijk op de voorlichtingspagina van 18 maart j. I. een foto geplaat- van het oude gebouw van de Petrus Immens school. En dat had er één moeten zijn van het nieuwe onderkomen. Tot overmaat van ramp kwam er nog een verkeerd adres bij. Maar ja voorlichters zijn ook maar mensen. In "Op de balie" kunt u lezen welke nieuwe folders, vouwbladen en brochures nieuw zijn binnengekomen bij de gmügemeente. Vanaf heden maken wij daarin ook kenbaar welke stukken zijn in te kijken en dus niet meegenomen mogen worjien. Gewijzigde en nieuwe subsidieregelingen vindt u in het hoofdartikel. De gegevens daarvoor haalden wij uit persberichten van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijk Ordening. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau 'Voorlichting in het stadhuis. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 7T "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag boerenkool dinsdag gehakt, bloemkool en aardappelen woensdag hamburger, sperziebonen en aardappelen. donderdag karbonade, doperwten en aardappelen vrijdag vis, worteltjes en aardappelen zaterdag macaroni met ham en kaas. In opdracht van de stafafdeling Voorlichting van het het ministerie van Binnenlandse Za ken zijn vorig jaar filmopnamen gemaakt voor de driedelige film"Besturen in Nederland". De film heeft tot doel een beeld te geven van het demokratisch funktioneren in Nederland. In dat democratisch proces van besturen staat de burger centraal en hij ontmoet hierbij talrijke eenvoudige maar ook moeilijke problemen. In de film worden oplossingen aangedragen, maar een enkele keer blijkt het vraagstuk niet direct oplosbaar.De filmopnamen werden ge regisseerd door de cineast René van Nie. De camera werd op verschillende plaatsen van het land bediend door Mat van Hensbergen. Hoofdrolspelers waren: Tilly Perin Bouw meester, Eric van der Donk, Bep Westerduin, Derek de Lint, Ferd Hugas, Ellen Röhrman, Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft ons laten weten dat een aantal subsidieregelingen is gewijzigd. Ook zijn een paar nieuwe beschikkingen tot stand gekomen. In dit artikel hierover in kort bestek informatie. En natuurlijk geven wij u daarbij aan bij welke gemeentelijke afdeling^of dienst u moet zijn voor de gedetailleerde gegevens. Verbetering particuliere wonin gen De kostengrens, waarbij een in grijpende verbetering van parti culiere woningen kan worden ge sproken, is met ingang van 26 fe bruari 1981 verhoogd. Het bedrag is van 20.000,- naar 24.000,- gebracht. (exclusief aanlegkosten centrale verwarming). Deze ver hoging houdt verband met de ont wikkeling van de bouwkosten. Door deze wijziging verandert de woningverbeteringsregeling voor een eigenaar-verhuurder. Als deze geen gebruik wil maken van vaste bijdragen ineens voor in de rege ling met name genoemde op zich zelf staande voorzieningen kan een keuze gemaakt worden. Bij verbeteringskosten tussen 5.000,- en 24.000,- kan men nu kiezen tussen een bijdrage ineens van 40% van die kosten of jaar lijkse bijdragen gedurende 10 jaar. En dat dan uitgedrukt in bepaalde percentages van de verbeterings kosten. Wanneer de kosten voor verbetering méér dan ƒ24.000,- bedragen, wordt alleen subsidie verleend in de vorm van jaarlijkse bijdragen over een periode van 20 jaar. Ook hier uitgedrukt in per centages van de verbeteringskos ten. Deze mogelijkheid geldt tot een maximaal kostenbedrag van 65.000,- Als particuliere huur woningen met subsidie ingrijpend worden verbeters en de verbete ringskosten boven de 24.000,lig gen (exclusief die voor centrale verwarming) stelt de minister van VRO de huurprijs vast. Hierbij wordt de Huurprijzenwet woon ruimte toegepast. Voor meer informatie: afdeling n De gemeenteraad stelde op 23 maart 1981 een voorbereidingsbesluit vast voor: a. het deel van de Magistraatwijk dat ligt tussen de Statenlaan en de Oude Vlissingseweg met uitzondering van de kwekerij van de Werkplaatsen Walcheren. b. een terrein tussen het bejaardentehui. Swerfrust en de Michaëlsdreef. Het gaat hier om een aanpassing van het bestemmingsplan Breeweg voor de realisering van 6 bungalows. c. het terrein tussen de Westelijke Oude Havendijk en de Kruitmolenlaan, tegenover de Pedac. Deze aanpassing van het bestemmingsplan Dauwendaele II en het bestemmingsplan begraafplaats Nieuwlandseweg is voor de uitbreiding van de manege Kalkman. Het besluit met de daarbij behorende tekeningen liggen om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15). Bouw en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, Vlis- singsestraat 21. Tel. (01180) 27751 Huisvesting woonwagenbewoners (zie foto) Het ministerie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening be hartigt vanaf 26 januari 1981 de huisvesting van woonwagenbe woners en de financiering daar van. Deze taak is overgenomen van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Het overdragen van de huisvesting van de woonwagen bewoners heeft geleid tot twee nieuwe beschikkingen. Beschikking geldelijke steun woonwagens. Onder bepaalde voorwaarden kunnen woonwagenbewoners in aanmerking komen voor: een gemeentegarantie voor aan schaf of herstel van een wagen; een gemeentelijke lening voor het kopen of herstellen van een wagen; een bijdrage voor het aanpassen van een wagen aan een handicap van een van de bewoners. Voor meer informatie: afd. Finan ciën in het stadhuis, Stadhuis straat 3. Tel. (01180) 26251. Beschikking geldelijke steun voor het he kostigen van de bewoning van een wagen. Deze regeling is er om de maandelijkse woonkosten van woonwagenbewoners te ver lichten. Dit geldt voor zowel de huurders als voor de bezitters van een wagen Voor meer informatie: hel, bureau Huisvesting van de afdeling Bevolking in het stadhuis,. Simpelhuisstraat 1. Tel. (01180) 26251 De bestaande subsidieregeling van het ministerie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening voor energiebesparende maatregelen in de non-profit sector is met ingang van 3 februari 1981 vervallen. Daarvoor in de plaats is nu een nieuwe regeling gekomen van het ministerie van Economische Za ken en het ministerie van VRO. De regeling is bedoeld voor investe ringen in gebouwen die niet voor bewoning zijn bestemd. Verder voor installaties, verlichting en transportmiddelen in niet-privé huishoudens. Lagere overheden, stichtingen, verenigingen, kerken, openbare nutsbedrijven, ver voersbedrijven, zwembaden e.d. kunnen onder de subsidieregeling vallen. De subsidie bedraagt 25% van de investeringen, waarbij de kosten minimaal 10.000,- per project moeten bedragen. Voor een aantal investeringen geldt de eis, dat mi nimaal 0,5 m3 aardgas per jaar per geïnvesteerde gulden moet wor den bespaard. Onder bepaalde voorwaarden komen ook doe-het zelf-activiteiten voor deze bijdra ge in aanmerking. Voor meer informatie: directie Bouwnijverheid, van Alkemade- laan 85 pc 2597 AC in Den Haag. Tel. (070) 26.42.01, toestel 2409 of 2218. Bureau Voorlichting Vouwbladen over de hierboven beschreven regelingen zijn -voor zover niet in herdruk-verkrijg- baar bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. U kunt daar tij dens werkdagen terecht van 8.30-12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. En als u daar dan toch bent, adviseren wij u eens goed rond te kijken. U vindt daar vast nog meer materiaal, dat interessant is om (veelal) gratis mee te nemen. Nieuwe folders en brochures wor den overigens altijd aangekondigd in het rubriekje "Op de balie" aan de onderzijde van deze voorlich tingspagina. Goed om in de gaten te houden. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. Een invalidenparkeerplaats te reserveren op de Houtkaai. Kroonberoep mogelijk tot 26 april. b. Tot opheffing van een invalidenparkeerplaats in de Volderijstraat. Kroonberoep mogelijk tot 26 april. c. Hannie Schaftstraat, Walraven van Hallstraat, Lodo van Hamelstraat, Pieter Gootjesstraat en Frans Duwaerstraat aan te wijzen als woonerf. Kroonberoep mogelijk tot 1 mei. d. Het parkeren te verbieden aan de oostelijke zijde van de Kruisweg tussen de Adriaan Lauwereijszstraat en de in- en uitgang van de scholengemeenschap "De Wellinge". Kroonberoep mogelijk tot 1 mei. Een beroepschrift moet u indienen bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Om mondeling bezwaren' te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning (en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. Shell Nederland Verkoopmaat schappij B.V., Hofplein 20 in Rot terdam, voor een verkooppunt voor motorbrandstoffen (zelftank) an nex wasinrichting aan de Kanaal- weg 5. Mondelinge bezwaren zijn niet meer mogelijk.Schriftelijke bezwaren tot 2 april a.s. Emmy Lopez Dias, Jaap Stobbe, Emmy van Swol, Hein Boele, Otto Sterman, Henny Alma, Dolf de Vries en Gerard Heystee. Daarnaast deden nog ruim 140 figuranten mee aan de op namen. Naast de driedelige film wordt nog eenN boekwerk, dat wordt samengesteld door Jan van Lieshout, uitgegeven door de Staatsuitge verij. In dat boek zullen teksten en beelden van de film worden opgenomen. Verder zal het een groot aantal praktische aanwijzingen van en over het onderwijs, vormingsinstituten VOS- groepen e.d. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij het bur. Voorlichting in het stad huis. Telefoon (0118026251, toestel 133 of 224. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Zuidsingel Tussen Bleek en St. Joris straat. Afgesloten voor alle ver keer. 2. Korte Geere Tijdelijk af gesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Herstraten AANVANGS DATUM In uitvoering Bouwwerk zaamheden In uitvoering 0& De heer E.L. van Toll, Segeerstraat 68, voor een klein Indonesisch res taurant aan de Sint Jansstraat 45. Mondelinge bezwaren zijn niet meer mogelijk. Schriftelijke be zwaren tot 2 april a.s. Firma Sturm en Dekker, Noordweg 38 in Oostkapelle, voor een opslag plaats voor puin aan de Klever- skerkseweg. Mondelinge bezwaren zijn niet meer mogelijk. Schrifte lijke bezwaren tot 2 april a.s. De heer J.P. Geerse, Geersesweg 9, voor het dempen van vier sloten en het daarna afdekken met grond aan de Golsteinseweg. Mondelinge be zwaren zijn niet meer mogelijk. Schriftelijke bezwaren tot 2 april a.s. Tijdens de openbare zittinéen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkinéen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis. Verder tijdens de bezwaarter mijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek, Mol straat 13. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn in gediend, Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijker wijs niet hebben kunnen doen. Per soonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. gSM i| Vernieuwbouw/aanpassing van de openbare lagere school De Zuidburch kan door gaan. De raad nam dal besluit Onder meer zal men de bovenverdieping van het gebouw doortrekken over de gehele breedte van de hal. Twee afzonderlijke centrale ruimten kunnen er dan komen. De lokalen krijgen vouwwanden. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (OJ180) 26251. toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5