W SL O N 0 <D 7T OP GASREKENING VALT BEST TE BESPAREN z O s. O 3 O O O O Sa a. o GESTART MET SAMENSTELLING WELZIJNS- PROGRAMMA 1982 ffiï 0Q <=s O 4-11 maart 2J.-0 nn ir w o3 35" O ar AANVRAGEN De Faam Woensdag 4 maart 1981 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 9 t/m 14 maart Bestemmingsplan "Begraafplaats Nieuwlandseweg" V oorbereidingsbeslüit NIEUWE MAATREGELEN Binnenkort gaat men de begane grond van het pand L. Noordstraat 19(21) geschikt maken voor huisvesting van het bur. Voorlichting en het oud archief. In een uitbreiding van de kantooropper vlakte komt dan de afd Bevolking. Het geheel heeft de instemming van de raad. De voorbereidingen voor de nieuwe informatiegids 1981/1982 van de gemeente Middelburg zijn in volle gang. Uitgeverij Reclad zorgt weer voor druk en advertenties, terwijl het gemeentelijk bureau Voorlichting tekent voor de redactionele inhoud. "Thuis in Middelburg" zal eind juni/begin juli huis-aan-huis verschijnen. op de balie in de voorlichtingsruimte in het stadhuis vindt u aan nieuwe gratis af te halen fol ders/brochures: Hoe warmpjes zit u er eigenlijk bij? Aardgascampagne. Alles in één. Zeeland bij voorbeeld bij-voorbeeld Zeeland. Europa in een notedop. Daarom Europa. De wijk Dauwendaele beslaat een groot oppervlak. Daarom is men daar nog niet gereed met het schoonmaken van de water-leidingen. Wel hebben de werkzaamheden zich verplaatst naar het gebied tussen Vrijlandstraat en waterpartij. Wie afgesloten wordt van het net krijgt bericht. Bruin water kan in de omgeving voorkomen. Gas, water en elektriciteit worden in onze gemeente geleverd door de dienst Gemeentebedrijven aan de Dam. A l honderd jaar lang, zo hebt u kort geleden kunnen vernemen. Het is dan ook geen wonder dat wij in deze voorlichtingsrubriek regelmatig aandacht besteden aan de mogelijkheden om op energie te besparen. In het hoofdartikel geven we aan hoe u op eenvoudige wijze uw gasrekening naar beneden kunt krijgen. Belangrijk om daar dus kennis van te nemen. "In woord en beeld" besteedt onder meer aandacht aan de nieuwe uitgave van de gerneentelijke informatiegids. Niet-commerciële instellingen verenigingen kunnen daarin-als dat nog niet het geval is-gratis worden opgenomen. Stuur de gegevens vóór 19 maart naar het bureau Voorlichting. Staat men al in de gids, dan zijn eventuele wijzigingen aan te geven op een kaartje, dat eerstdaags wordt (of reeds is) toegestuurd. Rest ons verder nog uw aandacht te vragen voor het artikel over het Welzij nsprogramma 1982. Ook dat mag u niet overslaan. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weteü aan het bureau Voorlichting in het stadhuis. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag boerenkool dinsdag gehakt, erwtjes/worteltjes, aardappelen woensdag rundvlees, spinazie, aardappelen donderdag kapucijners met spek vrijdag kipfilet, appelmoes, aardappelen zaterdag karbonade, erwtjes, aardappelen. De afdeling Welzijnsplanning is onlangs ge start met de voorbereiding van het Welzijn- sprogramma 1982. Zoals u wellicht weet stelde de gemeenteraad vorig jaar juni het welzijns plan "Wegen Naar Welzijn" vast. Het gaat hier om een vierjarenplan. Elk jaar wordt op basis van "dit plan een ontwerpprogramma welzijn- sactiviteiten samengesteld. De regels voor het verlenen van gemeentelijke subsidies op het gebied van sociaal-cultureel werk en maat schappelijke hulp- en dienstverlening aan jongeren en jong-volwassenen staan omschre ven in een verordening. Deze verordening en het programma welzijnsactiviteiten 1981 is nog De gasmeter draait weer op volle toeren. Bij koud weer vliegt kuub na kuub er doorheen. Als u het bedrag aan stookkosten direct zou kunnen aflezen, zou u verschrikt raken bij iedere blik in de meterkast. Juist nu in de winter is het goed nog eens op een rijtje te zetten hoe we met z'n allen het gasverbruik een beetje kunnen terugdringen. Enerzijds om de kosten niet de pan uit te laten rijzen, anderzijds om een ongestoorde gasvoorziening mogelijk te maken. EXTREME KOU Op echte winterse dagen met ex treme kou komt er best het een en ander kijken om ervoor te zorgen dat u probleemloos gas kunt ge bruiken. Want ook de gaslevering is (zoals talloze andere zaken) aan beperkingen onderhevig. Dat geldt met name bij extreme kou. Er zijn echter verschillende manieren om te besparen op aardgas. Dat kan ook zonder dat u iets aan comfort hoeft in te leveren. Ze staan aan het eind van dit artikel op een rijtje.. C.V. -INSTALLATIE Eerst iets over de capaciteit van uw c.v. -installatie. Deze is zo be rekend, dat de centrale verwar ming bij lage buitentemperaturen en een bepaalde windsnelheid uw gehele huis probleemloos kan ver warmen. De kamerthermostaat zorgt ervoor dat ook bij zachte weersomstandigheden de ketel de juiste hoeveelheid warmte levert. Hiernaast zijn de meeste c.v. -toe- stellen nog voorzien van een in stelbare ketelwaterthermostaat. Deze zorgt ervoor dat het water in de centrale verwarmingsinstalla tie niet warmer wordt dan de waarde waarop deze thermostaat is ingesteld. Als u merkt dat uw radiatoren het ene moment gloei end heet zijn, en een tijdje later weer helemaal koud, dan kunt u door de ketelthermostaat op de juiste waarde in te stellen ervoor zorgen dat de temperatuur van de radiatoren minder sterk varieert. I's: De gemeenteraad stelde op 26 juli 1976 dit bestemmingsplan vast en Gedeputeerde Staten van Zeeland keurden het op 3 januari 1977 goed. Het plan is nu door een Koninklijk Besluit op 19 januari 1981 onherroepelijk geworden. Het bestemmingsplan en het Koninklijk Besluit, waarbij onder meer alsnog goedkeuring werd onthouden aan gedeelten van de planvoorschriften, liggen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15). De gemeenteraad stelde op 19 januari 1981 een voorbereidingsbesluit vast voor een perceel aan de Arnesteinweg (industrieterrein Arnestein) en het perceel Veerseweg 80. Het besluit met tekening ligt om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15). Op welke waarde de ketelwatert hermostaat moet worden ingesteld hangt af van veel verschillende factoren, maar vooral van de bui tentemperatuur. In onderstaand tabel ziet u de voor ons land moest gebruikte watertemperaturen voor de maanden van het stook- seizoen. Stand van de ketelthermostaat september oktober november december januari februari maart april mei 50-60 graden Celcius 50-60 graden Celcius 60-70 graden Celcius 70-80 graden Celcius 80-90 graden Celcius 80-90 graden Celcius 70-80 graden Celcius 60-70 graden Celcius 50-60 graden Celcius Bij c.v. -ketels met gecombineerde warmwatervoorziening kan een te lage ketelwatertemperatuur er toe leiden dat uw warme water niet heet genoeg wordt. U moet dan de temperaturen van het ketelwater iets hoger instellen. Er zijn heel wat warmteverliezen in de woning die u door uw gedrag in huis kunt beperken. Daarom de volgende tips: - Stel de ketelthermostaat gere geld bij - Sluit de radiatoren af voordat u een vertrek gaat luchten, maar denk om bevriezingsgevaar - Isoleer de c.v. -leidingen in ruimten die niet verwarmd hoeven te worden zoals de zol der, kruipruimten e.d. Laat afzuigkappen en ventila toren niet langer draaien dan strikt nodig is. Sluit altijd de deur meteen achter u. Zet een uur voordat u na bed gaat de kamerthermostaat la ger. Laat de winterzon ongehinderd naar binnen schijnen. Ga op kierenjacht, maar be lemmer de toevoer van verse lucht naar uw gastoestellen niet. Breng brede vensterbanken onder uw ramen aan. Hang uw gordijnen achter de radiator langs tot op de grond en dicht bij het raam of tot op uw vensterbank. Plaats een schot, aan de gevel zijde bekleed met aluminium folie tussen gevel en radiator. Vraag uw gasvakman of Ge meentebedrijven eens naar de mogelijkheden en de voordelen van pompschakelaars en isola tiemogelijkheden. Zoals u ziet kunt u met betrekke lijke simpele ingrepen uw gasver bruik en daarmee uw gasrekening verlagen. De dienst Gemeentebedrijven, Dam 39 (01180-14356) is de plaats waar u persoonlijk terecht kunt voor hulp en antwoord op alle vragen over aardgas. Hier zijn ook diverse vouwbladen en brochures over toestelinformatie, veiligheid en efficiënt verbruik van aardgas (gratis) verkrijgbaar. De kantoor uren zijn: maandag t/m vrijdag van 8.00-12.15 uur en van 13.15-16.00 uur. Het bureau Voor lichting in het stadhuis (begane grond,), Lange Noordstraat 1, heeft daarnaast nog diverse folders op het gebied van nuttige tips voor minder stookkosten en energiebe sparing voor u op de balie liggen. Deze kunnen dagelijks worden afgehaald. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - bet parkeren te verbieden voor de westelijke zijde van de Oosterscheldestraat, tussen de Mosselkreekstraat en de Keetenstraat, door een gele streep aan te brengen. Kroonberoep mogelijk tot 7 maart. b. - hun besluit in te trekken van 20-8-1968, waarbij voor het noordelijke gedeelte van de Schuiffelstraat, vanaf het perceel nr. 16 tot aan de Beddewijkstraat, van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur een parkeerverbod is ingesteld. - een parkeerverbod in te stellen voor de gehele noordelijke zijde van de Schuiffelstraat. Kroonberoep mogelijk tot 7 maart. Een beroepschrift moet u indienen bij de Commisaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Tijdens werkdagen geopend van 8.30-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur. 3 1 I Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. Shell Nederland Verkoopmaat schappij B.V., Hofplein 20 in Rot terdam, voor een verkooppunt voor motor Brandstoffen (zelftank) annex wa sinrichting aan de Kanaalweg 5. Verzoek hoorzitting voor 26 maart a.s. Schriftelijke bezwaren tot 2 april a.s. gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlich ting. Organisaties en groeperingen die denken dat ze in aanmerking kunnen komen voor op name in het welzijnsplan of voor honorering van nieuwe activiteiten in 1982 moeten nu hun verlangens kenbaar maken. Tot 16 maart a.s. kunt u hiervoor de afdeling Welzijnsplanning (Stadhuisstraat 2) benaderen, Telefoon (011809-26251, toestelnummers 347, 348 en 332. Het zal u duidelijk zijn dat het hier gaat om organisaties 1981-1984 als kandidaat-organi saties zijn opgenomen en/of hun activiteiten in het welzijnsprogramma 1981 niet met subsidie zijn gehonoreerd. PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM 1. Noordweg Herstraten in uitvoering Tussen Schotelweg en Golsteinseweg. Afgesloten voor alle verkeer. 2. Zuidsingel Herstraten In uitvoering Tussen Bleek en St. Jorisstraat. Afgesloten voor alle verkeer. 2. De heer E.L. van Toll, Seggeers- straat 68, voor een klein Indonesisch restaurant aan de Sint Janstraat 45. Verzoek hoorzitting voor 26 maart a.s. Schriftelijke bezwaren tot 2 april a.s. 3. Firma Sturm en Dekker, Noordweg 38 in Oostkapelle, voor een opslag plaats voor puin aan de Klever- skerkseweg. Verzoek hoorzitting voor 26 maart a.s. Schrif telijke be zwaren tot 2 april a.s. 4. De heer J.P. Geerse, Geersesweg 9, voor het dempen van vier sloten en het daarna afdekken met grond aan de Golsteinseweg. Verzoek hoorzit ting voor 26 maart a.s. Schriftelijke bezwaren tot 2 april a.s. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis. Verder tijdens de bezwaarter mijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek Mol straat 13. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn in gediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijker wijs niet hebben kunnen doen. Per soonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. li Er komt een achterpad achter de panden Armeniaans Schuitvlot 6-8,12,14,16 en Seisdam 32,34, 36. De gemeenteraad stelde in de februari-vergadering voor deze ontsluiting een krediet van f 54.250,— beschikbaar. Op een rijks bijdrage van f 2.500,— per woning kan gerekend worden. Het plaatsen van hekken is ook voorzien. SJJJJLAIR i'J auperyhihtgedowpi Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5