80 SOUBURGSE WONINGEN WACHTEN AL JAREN TEVERGEEFS OP OPKNAPBEURT Drie koren maken grammofoonplaat Sinke-machine scoort er op los prijswijzer 2995.- HH DE KLERK Camavalsfestiviteiten op Walcheren Midgard start Open Bak Zitcombinatie in rundleder De Faam Woensdag 25 februari 1981 Nu gaat er dan toch iets gebeuren Achterstand Vergoeding 3 Inspraak Hulp bij invullen belastingformulieren Jubileumconcert 'Sursum Corda' WELKOMDIENST VOOR IEDEREEN "ARBEID EN BAANLOOSHEID" OP GEZAMENLIJKE WIJK AVOND Speelgroep uit Uden in Kuiperspoort met 'Mooi weer vandaag' 'POWERPLAY' IN SCHUTTERSHOF Zang en muziekavond in Domburg. Rommelmarkt in Middelburg Zaalvoetbal Wonen is meer dan h dak boven je hoofd Vlissingen: Spuistraat 6, tel. (01184)17720 MIDDELBURG SOUBURG VLISSINGEN NIEUWLAND A Is je in een rustige buurt woont en tiet is er erg gezellig, dan klaag je niet zo snel. A Is de woningen echter ongewenste verschijnselen van ouderdom beginnen te vertonen, dan moet er onherroepelijk aan de bel worden getrokken. De bewoners van de 80 Souburgse woningen aan de Willem Alexandersiraai. Dedeckeresiraai en KromwegesingeI deden dat. Al geruime tijd wordt er praktisch geen enkele vorm van onderhoud meer gepleegd. De eigenaresse, de Woningstichting Walcheren, wist dat eraan de panden ingrijpende verbeteringen moesten worden aangebracht en lieten daarom kleine reparaties achterwege. Uil onderstaand verhaal zal blijken hoe moeilijk het voor bewoners vaak is om dan nog rustig in het achtertuintje te gaan zitten. Zelf opknappen is hel parool; maar wie zal dat betalen? Voorzitter mr. B.J. van Putten van de Woningstichting Walcheren is in ieder geval van mening dal de huizen zo snel mogelijk moeten worden gerenoveerd. Voordat er echter aan de huizen - overi gens sinds de nieuwbouw in 1949 in het bezit van de stichting - iets kan worden gedaan, moet eerst een woonwensenon- derzoek plaatsvinden. Bovendien zal pas een technisch onderzoek uitwijzen of de woningen moeten worden gereno veerd. een flinke opknapbeurt krijgen of afgebroken en er nieuwe voor in de plaats bouwen. Voor de meeste bewoners is de maat echter vol. Er moet iets gebeuren, maar daartegenover staat dat zij zich toch wel enige zorgen maken. Komen er name lijk nieuwe huizen; hoeveel huur moe ten die dan opbrengen. Ook verhuizen is niet zo'n prettige zaak. Wat echter moet dat moet. maar wat krijgen ze ervoor in de plaats. Bovendien wie betaalt de kosten die zij reeds maakten om hun onderkomen nog enigszins bewoonbaar te houden. Onzekerheden alom. Vijfjaar geleden liet de woningstichting voor het laatst de huizen aan de buiten kant schilderen. "Waterverf, die na een flink'e regenbui van ramen en deuren afbladderde, "verhaalt de familie A.L. Roskam uit de Willem Alexanderstraat over deze schildersbeurt. Andere bewo ners uit de buurt bevestigen dit. "We wonen hier nu dertien jaar. Nog nooit is er binnen iets aan de huizen gedaan. Het plafond, dat we er zeifin hebben moeten zetten, komt bijna naar beneden door de lekkages in de douche. De ramen vallen van verrotting uit hun sponningen. De voordeur ligt er met een flinke trap zo uit en als je niet uitkijkt waai je weg. door alle kieren en scheuren die in de deuren, ramen en muren zitten", somt écn der bewoners mevrouw Roskam op. Je kunt hier dus spreken van achterstal lig onderhoud, wat dan ook bij navraag door de opzichter van de woningstich ting. L. Machielse wordt bevestigd. "Er zijn inderdaad de laatste jaren wat lap-' middelen gebruikt, om de woningen te verbeteren. Maar ik denk dat de bewo ners zich toch een beetje te druk maken. Als er werkelijk iets met een woning aan de hand is en de huurders komen dit even zeggen dan staan we binnen een week bij ze op de stoep, "meent Ma chielse. De familie S.M. Brasser, van de Kromwegesingel zit echter al negen jaar op een nieuwe voordeur te wachten. Mevrouw Brasser: "Al vanaf het begin dat we hier wonen hebben we om een nieuwe voordeur gevraagd omdat de deur die er nu in zit van verrotting uit elkaar valt. Ik heb hier echter nog nooit iemand van de stichting gezien." Verder zijn er klachten over hel optre den van het personeel van de wonings tichting. "We zijn al meerdere malen bij de woningstichting aan de deur geweest, vanwege lekkages in de douche. Het plafond stond helemaal bol van het wa ter. Die mensen daar op kantoor kijken je echter aan of je gek bent. Het lijkt wel of je voor een tribunaal verschijnt. Op den duur beloven ze dan te komen kij ken. Ze moeten nog steeds komen al is het al een paar jaar geleden dat we voor dat plafond zijn geweest. Zo is het ook met een heleboel andere zaken gegaan, "vertelt een familie' uit de Dedeckere- straat. die liever niet de naam ziel ver meld. Opzichter Machielse komt. na het horen van deze van de huurders terug op zijn eerdere uitlating dat de onderhouds ploeg na een week op de stoep zou staan. "Ach, we weten al jaren dat er gereno veerd gaat worden. Met die wetenschap is de haast om kleine mankementen te verhelpen minder groot", verontschul digd Machielsen zich. Veel van de bewoners hebben echter niet gewacht tot de woningstichting met onderhoud zou beginnen. Zij hebben hun huis zelf opgeknapt. Sommigen in vesteerden duizenden guldens. "De wo ningstichting belooft al jaren iets aan de huizen te doen. Ik had echter geen zin om daar langer op te wachten."dus ben ik zelf maar begonnen. Ik begin me nu wel af te vragen of ik dat geld ooit nog terugzie, "vertelt een verontruste me neer J.G. Tienpond uit de Willem Alex anderstraat. Volgens voorzitter van Putten, die ook burgemeester in Mariekerke is. is er een vergoedings-regeling. Hij weel echter niet waar die vergoeding vandaan komt. "Ik hou mezelf niet zo met die techni- Mevrouw Brasser bij sche zaken bezig, maar ik denk dat er wel ergens een rijksregeling is", twijfelt de voorzitter. Een voorlichter van het Ministerie van Volkshuisvesting in Den Haag weel echter te vertellen dat er vanuit het rijk geen enkele regeling voor dit soort zaken is en dat dit geheel op rekening van de woningstichting zelf komt. Volgens architect Jobse die het technisch onderzoek gaat verrichten, wordt van iedere woning een rapport opgesteld over wat er moet gebeuren. haar deur die al negen jaar geleden vervangen had moeten worden. "Voor hetgeen de mensen zelf hebben gedaan, (wat anders bij renovatie of een flinke opknapbeurt gedaan zou worden) bestaat uiteraard een vergoeding", weel de architect. Voordat er een streep op papier staat krijgen de bewoners de gelegenheid een begeleidingsgroep te vormen van vijf tien bewoners (vijf uit iedere straat), die volledig van de plannen en de uitvoering daarvan op de hoogte worden gesteld. In deze begeleidingsgroep zullen ook vertegenwoordiger zitten van de vol gende instellingen; Opbouwcommissie Oost-Souburg, huurdersvereniging Vlissingcn. opbouwcommissie Stadsver nieuwing, architectenbureau Jobse en van de gemeente Vlissinge'i. Verder zullen daarin de opzichter en adminis trateur en de voorzitter van de wonings tichting zitten. MIDDELBURG-Evenals voorgaande jaren kunnen ouderen hulp en advies krijgen hij het invullen van hun belas tingformulieren. Zij kunnen hiervoor terecht bij dhr. Pauwe in hel dienstencentrum Schut tershof op donderdagmiddag 26 februa ri: 5. 12. 19 en 26 maart lussen twee en vijf- Mocht men op deze dagen niet naar het dienstencentrum kunnen komen, dan kan telefonisch een afspraak gemaakt worden meld.hr. Pauwe (tel. 12848). MIDDELBURG -Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de zangvereni ging 'Sursum Corda' uit Middelburg wordt vrijdagavond 6 maart in de Nieuwe Kerk een jubileumconcert gegeven. Daaraan wordt medewerking verleend door de alt Reinata Heemskerk, het jeugdkoor 'Blijde Stemmen' en het kin derkoor 'Van knop tot bloem'. Voor de muzikale begeleiding zorgt de organist Bram Beekman en Xandra Zijlstra op de .trompet. De avond wordt geopend om half acht doords. G.A. Zij der veld. Sursum Corda zingt onder leiding van dirigent A. Jobsse de beide jongerenkoren onder J Walhout. MIDDELBURG - De maandelijkse wel- komdienst voor iedereen' wordt ditmaal gehouden op zondagavond. 1 maart, om 7 uur. in de 'Ontmoetingskerk' aan de Oosterscheldestraat in Middelburg. Ds. C. van der Zanden stelt de kerkgan gers voor: 'Neem wat je krijgen kunt'. II..1. Schoenmaker leidt deze dienst. Het 'lehthus' - koor en combo uit Goes, on der leiding van Peter van der Klooster en het 'Reveil-combo. ondersteunen het gemeenschappelijk zingen. Deze 'welkomdienst voor iedereen is georganiseerd door een interkerkelijke kommissie. MIDDELBURG - Een nieuw initiatief van het Jongerencentrum Midgard in Mid delburg is de 'Open Bak'; een activiteit die beoogt de werklozen te bereiken met optredens van muziekgroepen, films en creatieve bezigheden. Donderdagmiddag 26 februari start de 'Open Bak' met een optreden van het Werklozen Theater uit Amsterdam, dat om half drie begint. Om twee uur is er de kennismaking en opening van de 'Open Bak'. Na het optreden van het Amsterdamse theater geeft de organisatie informatie over de mogelijkheden binnen het nieuwe project. Het is daarbij de bedoeling dat de bezoekers ook ideeën inbrengen. MIDDELBURG - Door de wijkgemeen- ten van de Ontmoetings kerk (hervormd) en de Getuigeniskerk (gereformeerd) in de Stromenwijk en op 't Zand te Mid delburg is een gezamenlijke wijkavond belegd om de zaken van arbeid en baan- loosheid te bespreken. Nieuwe bezinning daarover is wel nodig in een tijd, die steeds minder mensen in de gelegeheid stelt arbeid te verrichten in het kader van een baan. Op de ge noemde bijeenkomst houdt Ds. D.E. Hiensch, provinciaal werker van de Ned. Hervormde Kerk. een inleiding. De avond wordt gehouden op donder dag 26 februari in een zaal van de Ge tuigeniskerk aan de Adr. Lauwereysz- straal en begint om 19.30 uur. Ieder is welkom. MIDDELBURG - In de serie 'in gehuurde voorstellingen' van de Stichting Middelburgs Theater geeft de speelgroep 'Les Come- diens' uit Uden zaterdag 28 fe bruari een voorstelling. De Bra banders spelen 'Mooi weer van daag' van de Engelsman David Storey. Het stuk handelt over twee keu rige heren die elkaar ergens in een fuin ontmoeten en een op pervlakkige babbej met elkaar beginnen. Weidra krijgen zij ge zelschap van twee ordinaire vrouwen. Ook een wat kinder lijke krachtpatser voegt zich bij het gezelschap. De vrouwen gie chelen hulpeloos om hun eigen infantiele vulgariteit, vuilbekkerij en dubbelzinnigheid. De heren blijven, ondanks alles, heren. Op het oog verandert ,i ts. maar het publiek gaat de situatie an ders waarnemen; medeleven en begrip. In 'Mooi weer vandaag' ligt de humor opgesloten en het pleit voor 'Les Comediens' dat zij als eerste amateurgezelschap dit stuk in het repertoire opnamen. De voorstelling begint zaterdag avond om acht uur. MIDDELBURG - Na een tijd van be trekkelijke stilte heeft de organisatie van het Cultureel Centrum Schuttershof in Middelburg weer een swingend gezel schap gecontracteerd. Donderdagavond treedt de groep 'Powerplay' op in de Blauwe Zaal van het centrum. Hoewel de naam (nog) niet erg bekend in de oren klinkt, venvachten de insiders dat dit binnen niet al te lange tijd zal verande ren. 'Powerplay' bestaat namelijk uit de beide front-Iijn-muzikanten van Vitesse: Jan van der Mey en Peter van Straten en ex Sweet d'Buster Leon Klaasse. Het driemanschap speelt snelle Rock and Roll. Niet het 'van-dik-hout-zaagtr men-planken-werk' maar het strakke vlotte ritmische spel. Leon Klaasse komt overigens daardoor beter tot zijn recht dan ooit. De zaal voor het concert van deze ta lentvolle 'oudgediende' nieuwkomers gaat om half negen open. DOMBURG - In het kader van de aktie "Bouwen aan de Kerk" wordt woens dagavond 25 februari (vandaag om acht uur), een muziek en zangavond gehouden in de Ned.Herv. Kerk aan de Markt in Domburg. Aan deze avond wordt medewerking verleend door het Domburgs Kerkkoor en het Middelburgs Kerkkoor, samen gevoegd tot een groot koor o.l.v. Joh. Slinger en de brassband Apollo o.l.v. A. van Wallenburg. Ook zal de bekende Zeeuwse zanger Janus Mondeel enige liedjes zingen. Het orgel wordt bespeeld door Pieter Jan de Buck. MIDDELBURG - De wandelsportver eniging 'l Zand houdt op zaterdag 28 febr. een grote rommelmarkt ten bate van het verenigingswerk. De afgelopen weken zijn in de wijk huis aan huis spullen opgehaald. Er is weer een grote verscheidenheid aanwezig zoals meu bels. kleding, boeken en curiosa. De markt wordt gehouden in de "Ver gulde Beurs" Baarsjesstr. 42 en is geo pend van 9 tot 3 uur. MIDDELBURG - De heer F. Bakker uit Aagtekerke viert dit jaar zijn 40-jarig dirigentenjubiieum. Ter gelegenheid van deze mijlpaal geven drie koren, die al vele jaren door dirigent Bakker worden geleid, een langspeelplaat uit. De opna men voor deze plaat vinden binnenkort plaats. De koren die meewerken zijn h t gemengd koor 'Zanglust' uit Nieuwdorp, het dameskoor NCVB uit Aagtekerke en het gemengd koor'Internos' uit Middelburg. Organist is Piet Key. Het is nu al mogelijk om te bestellen, waardoor men verzekerd is van een exemplaar, dat voor de prijs van 19,90 op de markt wordt gebracht. De gehele netto-opbrengst van de plaat komt ten goede aan het onder wijsproject in Haïti van de stichting 'Woord en Daad'. Het dameskoor NCVB zingt 'Dank u Vader' met de sopraan Leuny Lieven- se als soliste en 'Zoek eerst het Ko ninkrijk met de sopraan Ank Louws. Het gemengd koor 'Internos' brengt 'Wees mijn Leidsman'. 'Mijn Herder is de Heere God' En Psalm 23 en de inbreng van 'Zanglust' uit Nieuwdorp is Psalm 136. Psalm 21. 'Heer. wees mijn Gids'. 'Leer mij Uw weg. o Heer' en .De tien Geboden'. De gezamen lijke koren zingen 'Gij dienaars van Hem', 'Gouden harpen ruisen'. 'I leere Jezus om Uw Woord' en Psalm 98 en het NCVB-koor en Internos zingen samen 'Maranatha'. Op beide kanten is een orgelsolo ingelast. Het is de bedoeling dat op een nog nader te bepalen bijeenkomst de jubi lerende dirigent het eerste exemplaar krijg aangeboden. De besteladressen zijn: A..I. Walhout, Bosseweide 9. te 's-Gravenpolder, tel. 01103-2365. mevrouw Coomans, Burg. Geit zest raat I te Aagtekerke, tel. 01188-1592 en A. Jacobse, Klein Vlaanderen 67. Middelburg, tel. 01180-29424. VLISSINGEN/MIDDELBURG Dankzij de 10-0 overwinning van Sport Stijl Sinke op PZEM verleden week in de sporthal Baskensburg in Vlissingcn heeft deze ranglijst-tweede ploeg het beste doelgemiddelde in de regioklas Walche ren. Koploper Hooizolder bezit een po sitief saldo van 3% doelpunten en Sinke heeft er precies tien meer. Een misstap van de koploper en Sinke neemt onmid dellijk de leiderspositie over. In de wedstrijd tegen PZEM legde SSS vooral vanwege de vlot lopende combi naties de wil aan de tegenstander op. Toch was het bij rust (pas) 3-0 dankzij doelpunten van Paul Stordeldcr en Jan- Kees Sinke (tweemaal). Na de rust werd PZEM volledig van de vloer geveegd. De Sinke-ploeg schakelde in een hogere versnelling en dat resulteerde in nog ze ven doelpunten. Makers ervan waren Gert Booy (4-0). Paul Stordelder. Jan- Wie hem be'zit', is rijk... en gelukkig tegelijk. Voornaam en toch vriendelijk ondersteunend voor de lange heerlijke avonden. 2- 3-zitsbank Bijpassende fauteuil leverbaar. voor Let op: vanaf 1 januari ook op maandag vanaf 13.30 uur geopend. Kees Sinke en Hennie Wijs (7-0). Hans Carol nam de drie volgende doelpunten voor zijn rekening. In dezelfde sporthal werd die avond ook Astoria Zoff tegen Atlanta gespeeld, uitslag 5-5. Een zeer goed aanvallend spelend Atlanta werkte zich na mooie doelpunten van Frans Nieuwesteeg (tweemaal) en Ruud Smulders naar een 3-1 ruststand. Tonnie Doeland had voor Astoria Zoff gescoord. Na rust een nog steeds goed draaiende Atlanta ploeg. Via Ruud Smulders en Patric de Witte werd het 5-I. Toen be gonnen de strafperiodes van Atlanta. Eerst werd de doelman voor twee mi nuten weggestuurd. De penalty werd benut door Bennie Zuidgeest voor Asto ia Zoff. Nadat Tonnie Doeland voor 5-3 had gezorgd, werd Patric de Witte voor twee minuten van hel veld gestuurd. Deze strafschop werd weer benut door Bennie Zuidgeest 5-4. In de laatste minuten kon Bennie Zuid geest nog 5-5 scoren, waarmee Astoria Zoff meer kreeg dan dat het verdiende. In Middelburg werden de volgende wedstrijden gespeeld: Draadkrabbers won verrassend van een met veel inval lers spelend Maartense Tapijt 7-3. De Hooizolder had meer moeite met de Pinten dan de uilslag doet vermoeden 5-2. Programma: 25 februari Sporthal Bas kensburg Vlissingen. 20.20 uur Roovers Sport - Atlanta 21.00 uur Astoria Zof - P.Z.E.M. 27 februari: Kruitmolen Sporthal Mid delburg 20.10 uur De Pinten - Brammetje Dump. Hooizolder Sport Stijl Sinke Roovers Sport Brammetje Dump Maartense Tapijt Astoria Zoff P.Z.E.M. Atlanta Draadkrabbers De Pinten 16 13 1 2 27 63-29 16 12 1 3 25 71-27 15 8 3 4 19 33-36 64 5 16 55-46 6 3 7 15 45-38 6 3 6 15 51-53 7 1 7 15 32-48 44 7 12 38-51 3 2 10 6 35-47 15 16 15 15 15 15 16 10 15 2 26-90 MIDDELBURG - Nog enkele dagen en carnaval barst los. Niel alleen in Brabant en Limburg, maar ook in zeeland heeft het carnaval reeds een vaste plaats ingenomen. Op Walcheren zijn in een viertal plaatsen activiteiten en feesten in dit kader georganiseerd. Middelburg heeft de wijkvereniging Zuid die al vele jaren voor dit jaarlijks terugkerend feest zorgt. De Stoepeschieters regelen de festiviteiten in Souburgin Vlissingen is de Europese carnavalsvereniging de Uilenspiegels actief en in Nieuw- en Sint Joosland verzorgt SKW De Oude Bakkerij een kindercarnaval. In Middelburg komt Prins Willem den Eerste zaterdagmor gen om 11.11 uur met zijn gevolg aan op bet stat on. Met de raad van elf, de jeugdprins en de holjorettes komt Prins Wil lem den eerste per trein op het eerste perron aan. Na de officiële ontvangst, die door verscheidene muziekgezelschap pen wordt opgeluisterd, volgt een feestelijke intocht door de wijk. Vanaf 11.30 uur trekt de optocht door de wijk en alle carnavalesk uitgedoste personen, groepen en voertuigen kunnen tussen 'kop en staart' van de optocht worden inge past. De stoet bereikt het eindpunt bij het winkelcentrum "Welsinge' waarna bet buitengebeuren wordt afgesloten met de prijsuitreiking. Zaterdagmiddag om 2 uur begint een kindercarnaval. Voor de groep van 4-8 jaar in de Zeeburch en de 8-12-jarigen vieren het carnaval in het Zuiderbaken. Voor de kinderen met de leukste kleding zijn prijzen be schikbaar. Het grote carnavalsbal begint zaterdagavond om elf minuten over acht in het Zuiderbaken. Voor dit carnavalsbal zijn twee zeer ervaren orkesten aangetrokken. Een grote boerenkapel en een ensemble, die afwisselend voor de carnavalsmuziek zullen zorgen. Ook hier zijn prijzen te winnen met leuke en originele kleding. In Souburg heeft de carnavalsvereniging 'De Stoepeschieters' een gevarieerd programma samengesteld. Prins Canies den eerste, krijgt vrijdagmiddag om elf minuten over vijf officieel de sleutel van de stad overhandigd door burgemeester drs. Th. J. Westerhout. Deze overhandiging wordt opgeluisterd door een muziekgezelschap en het optreden van twee majoretten- pelotons. Diezelfde avond is er in De Zwaan in Souburg een groot bejaardencarnaval dat om 20.11 begint. Zaterdag is er in Souburg een optocht die groter is dan ooit. Niet minder dan 42 'onderdelen' nemen hieraan deel. De optocht wordt voorafgegaan door een reclame-caravaan die vanaf 10.11 uur door Souburg trekt. De optocht gaat om 14.1 I uur van start. Om 20.11 uur is er een groot carnavalsbal m de sportzaal Van Duivenvoorde waarvoor twee dansorkesten zijn aangetrokken I ijdens dit bal worden om 11.11 uur de prijzen aan de winnaars van de optocht door prins Canies den eerste uitgereikt. Ook voor maandag en dinsdag hebben de Stoepeschieteres festiviteiten voor groot en klein op het programma staan In het Schcldekwartier in Vlissingen houdt de Europese car navalsvereniging De Uilenspiegel de grote avond. De Vlis- singers beginnen overigens vrijdagavond al met een carna valsbal in de Bonedijkezaal, dat om acht uur begint. Carna valsprinsen en -prinsessen uit bet buitenland zullen dit even ement opluisteren. De Uilenspiegels hebben een prins, een prinses en een kei zer. Keizer van de Vlissingcrs is Cor van den Elshout, zijn vrouw Tannic is prinses en John van der Welle is carnaval sprins der Vlissingcrs. De Uilenspiegel heeft veel contacten met het buitenland en vooral met België zijn er hechte vriendschapsbanden gesmeed. Tijdens de grote avond in het Scheldekwartier geeft de ex-jeugdprins van België een show met zijn go-go-girls. Ook zal de keizer van Wetteren en prins Eddie van Soest de Vlissingse carnavalsviering bijwonen. Op maandag en dinsdag 2 en 3 maart houdt de Uilenspiegel een kroegentocht door Vlissingen die beide avonden om 20.00 uur vertrekt vanuit café De Branding Voor de tweede maal wordt er in Nieuw- en Sint Joosland een kindercarnaval gehouden met een grote optocht en een feest in het Dorpshuis. Het plaatselijke muziekgezelschap en liet majeorettenpeloton nemen aan dit gebeuren del. De optocht vertrekt om 14.30 uur vanaf de Oude Bakkerij en aansluitend wordt het carnavalsfeest gehoudemn. Op één van de wagens van de optocht rijdt de jeugdprins van Nieuwland mee.

de Faam | 1981 | | pagina 7