W a <D N 0 <D DT TWEE TENTOON STELLINGEN IN BURGERZAAL VAN STADHUIS I n 5,"ö O 3 5 9 25 februari - 4 maart week OPENBARE VERGA DERINGEN IN MAART a. <D Q <D W <D O a cl CD O" AANVRAGEN MENU 'TAFELTJE DEKJE' week 2 t/m 7 maart HQ'S Bestemmingsplan Begraafplaats Nieuwlandseweg" V oorbereidingsbesluit NIEUWE MAATREGELEN (fgw BESCHIKKINGEN De woningbouwvereni ging "Middelburg" wil de panden Branderijmolen- gang 2,4,4a en Noordbol- werk 1 en 3 renoveren. Na die verbeteringswerk zaamheden zullen na he rindeling vijf woningen ontstaan. De gemeente raad heeft beslist tot fi nanciële medewerking. De tuinmuur aan de Pijpstraat, die behoort bij het pand Schuitvlotstraat 3 is er slecht aan toe en helt sterk over. Ondanks de aanwezige schoren is omvallen niet denkbeeldig. Besloten is nu de gehele muur te restaureren en dat kost 15.540.- Een bedrag dat subsidiabel is. Ten laste van de gemeente blijft 3.885,- Op de balie in de voorlichtingsruimte in het stadhuis vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Stand van zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen per 1 januari 1981 - Beroep tegen overheidsbeschikkingen - Programma welzijnsactiviteiten 1981 gemeente Middelburg - Vrij na de 65 - Informatie over Pas 65 O o. De werkzaamheden aan het waterlei dingnet gaan voorlopig nog even door in de wijk Dauwendaele. In dezelfde hoek als vorige week. Dus tussen wa terpartij en Torenweg. Een deel van de bewoners in dit gebied zal dus een dag of meer van water verstoken blijven. De omgeving kan bruin water in de leidingen krijgen. De Faam Woensdag 25 februari 1981 Tijdens de rondvraag van de raadsvergadering van 16 februari j.l. werd afscheid genomen van de heer W.P. Rentier. Hij was 13 jaar raadslid, waarvan 11 jaar fractievoorzitter (SGP/RPF) Lof werd hem toegezwaaid door de burgemeester en de nestor van cle raad, de heer D. Boogerd. Zie de rubriek "In woord en beeld", waarin ook nog twee raadsbesluiten aan de orde komen. De Heer Rentier gaal zijn partij in de provinciale staten vertegenwoordigen. Een volgend keer geven wij door hoe de vervanging geregeld is. Deze week, vrijdag om precies te zijn, opent de heer ir. H Klarenbeek-voorzitter Commissie Binnenstad Middelburg-twee tentoonstellingen in het stadhuis. Het hoofdartikel geeft daarover alle informatie. Verder willen wij in deze kolom erop wijzen, dat het donderdag 26 febr. a.s. van 16.30-17. 30 uur in de hal van het stadhuis mogelijk is afscheid te nemen van de heer dr. D. van OoijenfCommissaris van Politie) en zijn echtgenote. Wanneer u een bepaald gemeentelijke onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting in het stadhuis. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag jachtschotel dinsdag gehakt, witlof en aardappelen woensdag braadworst, bietjes en aardappelen donderdag karbonade, spinazie en aardappelen vrijdag vis, wox-teltjes en aardappelen zaterdag hamburger, appeltjes en aardappelen. - Gemeentewerken, maandag 2 om 19.30 uur. Secr; de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Verkeer, donderdag 5 om 19.30 uur. Secr: de heer J.J. Groenenberg (spreekrecht) - Bestuur-Bestuurden, dinsdag 10 om 16.00 uur. Secr: de heer H. Jansen (spreekrecht) - Culturele Adviesraad, woensdag II om 20.00 uur. Secr: de heer J. Vuijk (spreekrecht) - Volksgezondheid Milieubeheer, donderdag 12 om 16.30 uur. Secr: de heer M.C. Westveer (spreekrecht) - Onderwijs, maandag 16 om 16.00 uur. Secr: de heer L.F. Hamelink (spreekrecht) Het komt niet zo vaak voor dat de Burgerzaal van het stadhuis gebruikt wordt om te exposeren. De komende weken zijn echter twee tentoonstellingen te zien in deze fraaie ruimte: "Kijk op Stadsvernieuwing" en "Nationaal Isolatie Programma." Verder wordt visueel gemaakt wat met name in Middelburg op het gebied van wederopbouw, restauratie en renovatie is gebeurd. En dat is niet weinig. Ook de maquette van de binnenstad wordt opgesteld. Daarnaast is het stadhuis te bezichtigen. De gemeenteraad stelde op 26 juli 1976 dit bestemmingsplan vast en Gedeputeerde Staten van Zeeland keurden het op 3 januari 1977 goed. Het plan is nu door een Koninklijk Besluit op 19 januari 1981 onherroepelijk geworden. Het bestemmingsplan en het Koninklijk Besluit, waarbij onder meer alsnog goedkeuring werd onthouden aan gedeelten van de planvoorschriften, liggen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15). De gemeenteraad stelde op 19 januari 1981 een voorbereidingsbesluit vast voor een perceel aan de Arnesteinweg (industrieterrein Arnestein) en het perceel Veerseweg 80. Het besluit met tekening ligt om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15). Kijk op Stadsvernieuwing Deze tentoonstelling is vervaar digd in opdracht van het departe ment van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geheel bestaat uit 30 panelen van elk twee meter breed en één meter hoog, waarop vele foto's een duidelijk beeld geven van de volkshuisves ting in Nederland vanaf het begin van deze eeuw. Vooral wordt de aandacht gevestigd op de wijze waarop de laatste twintig jaar ge tracht is de stadsvernieuwing op gang te brengen. Zo worden onder meer gerealiseerde projecten in Rotterdam, Leiden en Deventer in beeld gebracht. In de loop van de jaren zijn de ideeën over stads vernieuwing drastisch gewijzigd. Er is een periode geweest dat kaalslag werd gepleegd als men vond dat woningen niet meer vol deden aan de eisen van de tijd. Reconstructies hadden veelal tot geyolg dat kantoren e.d. in de plaats kwamen van woonhuizen. De woningvoorraad in de binnen steden liep terug en ook de sociale structuur leed onder deze gang van zaken. Men denkt er nu anders over. Er wordt gestreefd naar een vollediger integratie van alle ste delijke functies, met daarbij een nadruk op de woonfcties. Deze ontwikkeling is te onderkennen bij het bekijken van de expositie. "Kijk op Stadsvernieuwing" is sa mengesteld met het doel het bui tenland voor te lichten over de Nederlandse aanpak. In het kader van de Europese Stadsvernieu wingscampagne is de tentoonstel ling overgedragen aan het Natio naal Comité en te zien in diverse plaatsen in ons land, waaronder dus Middelburg. De expositie wordt gehouden van 27 fe bruari tot en met 3 maart Middelburg Kaalslag heeft de Zeeuwse hoofd stad alleen gekend in Geere en Giststraatgebied. Al in de laatste jaren van de Tweede Wereldoor log werd begonnen met de restau ratie van de grote monumenten. Vervolgens werden de woonhuis monumenten aangepakt. Een aanpak die bewondering oogstte in binnen-en buitenland. In 1975 kreeg Middelburg zelfs het predi kaat "Voorbeeldstad". En nog steeds wordt er gewerkt in onze stad. zij het dan dat het accent steeds meer komt op de vernieuw bouw (renovatie). Ook in die sector worden hoge ogen gegooid. De "ei gen" tentoonstelling van de ge meente toont door middel van fo to's en dia's nog eens wat al die ja ren is gebeurd. Van wederopbouw tot en met renovatie. Een video presentatie "Verbeter mee" en de maquette binnenstad completeren deze expositie. De afd. Stede- bouw/Restauratie van de dienst Gemeentewerken en het bur. Voorlichting tekenden voor de op zet. De tentoonstelling vindt plaats van 27 fe bruari lol en met 13 maart. Nationaal Isolatie Programma Het Coördinatieteam van het Na tionaal Isolatie Programma N.I.P. is verantwoordelijk voor de sa menstelling van deze expositie. Men reist daarmee al vanaf ja nuari 1980 door ons land. De ten toonstelling verstrekt voorlichting over het isoleren van bestaande woningen en de daarmee samen hangende besparing op energie verbruik. Informatie over de soorten isolatiemateriaal die op de markt zijn en de mogelijkheden om de isolatie van een woning te financieren hoort daarbij. Ge werkt wordt onder meer met elektronische lichtpanelen die gaan branden als er iemand voor staat, filmpjes, dia-presentaties en drukknoppanelen. Vouwbladen en borchures liggen er om mee te ne men en een hostess is aanwezig voor het beantwoorden van vra gen. De expositie is in de Burgerzaal van 27 februari tot en met 13 maart. Openingstijden 27 februari t/m 3 maart Werkdagen: 10.00-12.00 uur; 13.30-17.00 uur; 19.00-21.00 uur. Op zaterdag van 10.00-16.00 uur (zon dag gesloten). De tentoonstellin gen zijn op vrijdag 27 februari al leen in de avonduren te bekijken- Overdag is het tevens mogelijk deel te nemen aan een rondleiding door het stadhuis. Dat kost 1.40 voor een volwassene en 0,90 voor kinderen tot 13 jaar en houders Pas '65 en CJP. Openingstijden 5 t/m 13 maart Werkdagen: 10.00-12.00 uur en 13.30-17.00 uur. De koopavonden (donderdag) van 19.00-21.00 uur en op zaterdag van 10.00-16.00 uur. Zondag en woensdag 4 maart ge sloten. De toegang tot de tentoonstellin gen is gratis. Folders met de ope ningstijden zijn verkrijgbaar bij het bur. Voorlichting in het stad huis. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. - het parkeren te verbieden voor de westelijke zijde van de Oosterscheldestraat, tussen de Mosselkreekstraat en de Keetenstraat, door een gele streep aan te brengen. Kroonberoep mogelijk tot 7 maart. b. - hun besluit in te trekken van 20-8-1968., waarbij voor het noordelijke gedeelte van de Schuifelstraat, vanaf het perceel nr. 16 tot aan de Beddewijkstraat, van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur een parkeerverbod is ingesteld. - een parkeerverbod in te stellen voor de gehele noordelijke zijde van de Schuifelstraat. Kroonberoep mogelijk tot 7 maart. Een beroepschrift moet u indienen bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Deze verkeersbesluiten en de besluiten die gaan over de Jacob Catsstraat en de W. Barentszstraat (kroonberoep mogelijk tot 28 februari) liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Tijdens werkdagen geopend van 8.30-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur. 3 1 1 Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning (en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251), tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. De heer M. Kwekkeboom, Golstein- seweg 7, voor een stortplaats van schoon betonpuin aan het Wegje van Blok. Mondelinge bezwaren zijn niet meer mogelijk. Schriftelijke bezwaren tot 2 maart. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad- - Financiën, dinsdag 17 om 15.30 uur. Wnd. secr: de heer H.C. Mulder (spreek recht) - Raad, maandag 23 om 14.00 uur - Beroeps- en Bezwaarschriften, donderdag 26 om 14.00 uur. Secr: de heer J.J. v.d. Meijden. De vergaderdata voor de commissie Gemeen tebedrijven, Ruimtelijke Ordening en Sociale Zaken zijn nog niet bekend. Alle vergaderingen in het stadhuis (zie ook de advertenties in de P.Z.C.). Voor het gebruik maken van het spreekrecht is een afspraak met de secretaris van de commissie nodig. Restauratie In uitvoering werkzaamheden PLAATSEN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Noordweg Herstraten In uitvoering Tussen Schotelweg en Golsteinseweg. Afgesloten voor alle verkeer 3. Zuidsingel Herstraten In uitvoering Tussen Bleek en St. Jorisstraat. Afgesloten voor alle verkeer huis. Verder tijdens de bezwaarter mijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek, Mol straat 13. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn in gediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijker wijs niet hebben kunnen doen. Per soonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. De Werkplaatsen Walcheren, Greve- lingenstraat 16 voor een industrieel toeleveringsbedrijf aan de Grevelin- genstraat 16. Hierin diverse elektro motoren en tanks. Mondelinge bezwa ren zijn niet meer mogelijk. Schrifte lijke bezwaren tot 1 maart. Inwoners van Middelburg kunnen later alleen in beroep gaan bij de Kroon als zij zelf of een gemachtigde op de openbare zitting aanwezig waren. Mensen van buiten de gemeente kunnen volstaan met het voor 1 maart indienen van een be zwaarschrift. Aanvraag, bijlagen en evt. bezwaarschriften liggen tot die datum om in te zien bij de afdeling Al gemene Zaken. 1. De heer A. Abrahamse, h/o Renton Snelservice, T. Brandsmakwartier 19 voor een automobielbedrijf aan de Noordmonsterweg 4. Beroep mogelijk bij de Kroon tot 27 februari. 2. De Woningbouwvereniging "Mid delburg" Dam 2, voor een machinale houtbewerkingsinrichting, loodgie terswerkplaats annex opslagplaats voor verf en bouwmaterialen aan de Walensingel 65. Beroep mogelijk bij de Kroon tot 27 februari. Nadere inlichtingen over bovenstaan de aanvragen, beschikkingen en pro cedures kan men iedere werkdag krij gen bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (telefoon 01180-26251, tst. 324). Burgemeester P. AWo Iters sprak aan het eind van de laatstgehouden raadsvergadering de scheidende SGP I RPF-fractievoorzitter de heer W.P. Rentier toe. Hij noemde hem het voorbeeld van een goed raadslid. Een man die de harmonie nastreefde met daarbij volstrekte handhaving van zijn principes. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5