Dierenbeschermster mevrouw Havermans van de Scheur: SCHARRELKIPPEN OF LEGBATTERIJEN OOK EEN KEUZE VAN DE CONSUMENT Veel doelpunten tijdens wedstrijden regio-klas Vrijwilligers-vacaturebank in Middelburg weer gestart Limburgse toneelgroep speelt in Kuiperspoort Namiddagconcert pianoduo in Concert- en Gehoorzaal De Faam Woensdag 18 februari 1981 1 Uitvoering van Crescendo in Oostkapelle Zaalvoetbal Drs. Nijenhuis over energie PCOB VERGADERT EN MAAKT PLANNEN Consument Staatssecretaris Kraayen veld-W outers in Vlissingen. Jazzquartet in De Mug PvdA Vlissingen vergadert over 'hete hangijzers' Goedkoop Geen schuld Lijdensweg Extra druk Lezing Natuurkundig Gezelschap DIELEMAN GEEFT CURSUS FOTOGRAFIE Lezing en dia's over zendingswerk in Getuigeniskerk Informatieavond over internationaal zendingswerk BIJBELAVONDEN Straf op school in scholierencafé OOSTKAPELLE - De muziekvereni ging 'Crescendo' uit Oostkapelle geeft vrijdagavond 20 februari in het ontmoe tingscentrum De Halve Maan in die plaats het jaarlijkse concert. Bovendien wordt door de toneelgroep OKK uit Westkapelle het blijspel 'Zo heeft moe Geere het gewild' uitgevoerd, een spel in drie bedrijven. MIDDELBURG - In de Vlissingse ^porthal Baskensburg werden voor de competitie in de regio Walcheren verle den week twee wedstrijden gespeeld. Sport Stijl Sinke won overtuigd met 5-2 van Atlanta en Roovers Sport klopte Brammetje Dump nipt met 5-4. Sinke startte in de wedstrijd zeer over rompelend. Ras'scoorden Jan Kees Sin ke en Gert Booy. Deze laatste maakte er voor rust nog twee. Via Arnaudse gingen beide ploegen de rust in met een 4-1 stand. Atlanta ging het na de hervatting wat meer op de aanval gooien en dat resul teerde al vrij snel in het tweede doel punt. Een combinatie tussen Hans Carol en Hennie Wijs leverde uiteindelijk de eindstand (5-2^ op. Brammetje Dump speelde zonder wis selspelers (ziekenen blessures) Dump kwam voor via Henk van Oosterhout 1-0 (na een fout van doelman Terwiel) die vervolgens alle goals voor zijn club scoorde. Roovers Sport kon echter rus ten met een 3-1 voorsprong door doel punten van Johnny Blok en Theo Mari- nussen. Bij de stand 5-3 scoorde Henk van Oos terhout uit een penalty 5-4. Omdat Roovers Sport overwegend verdedigde was het alleen Brammetje Dump dat aanviel. De paal en lat verhinderden echter de gelijkmaker, of een eventuele overwinning. Ih Middelburg werden eveneens twee wedstrijden gespeeld: Hooizolder tegen Astoria-Zof (5-2) en Draadkrabbers tegen De Pinten, uitslag 7-1. Hooizolder ontmoette een tegenstander die alleszins tegenviel. De ploeg had meer tegenstand verwacht maar kreeg dat geenszins. Astoria Zof had echter een acceptabel excuus. Tonnie Doeland was er niet bij en Cees Stroo liep wat gieperig mee te voetballen. Hooizolder liep uit via Johnny Tahapa- ry, Rudy Koppies en Max Patty naar 3-0. Astoria Zof kon nog terug komen tot 3-2 dankzij doelpunten van Anton Meer man en Kees Stroo. Hooizolder won uiteindelijk door doelpunten van Guus Duden en Johnny Tahapary met een bekeken lobje over de keeper yan Asto ria Zof. Draadkrabbers haalde flink uit tegen het al gedegradeerde De Pinten. Werd de eerste wedstrijd al een 8-1 overwin ning. nu werd het door doelpunten van Klaas v.d. Busse driemaal Leen Klein- jan (penalty) Bart Manusama Hubert Vermeulen en Helmut Siegkens. De goal voor De Pinten werd gemaakt door Piet Goedbloed. Na de 2-1 ruststand, werden de Pinten volkomen overspeeld door de Draadkrabbers. Programma: 18 februari Sporthal Bas kensburg in Vlissingen, 20.20 Sport Stijl Sinke - P.Z.E.M., 21.00 uur Atlanta - Astoria Zof. 20 februari: Voorborch Middelburg. 19.50 Draadkrabbers I - Maartense Ta pijt. 20.30 uur Hooizolder - De Pinten. Stand regio-klas Walcheren. Hooizolder 15 12 1 2 25 58 - 27 Sport Stijl Sinke 15 111 3 23 61- 27 Roovers Sport 8 3 4 19 33 - 30 Brammetje Dump 15 64 5 16 55 - 46 Maartense Tapijt 6 3 615 42 - 31. P.Z.E.M. 14 7 1 6 15 32 - 38 Astoria Zof 14 62 6 14 46-48 Atlanta 14 4 3 7 11 33 - 46 Draadkrabbers 14 2 10 4 28 -44 De Pinten 15 10 14 2 24 - 75 VLISSINGEN - Drs. E.D. Nijenhuis, voorzitter van een consultatiegroep van de Sectie voor Sociale Vragen van de Raad van Kerken in Nederland, spreekt tijdens een ontmoetingsavond van de werkgroep gemeentetoerusting van de Hervormde en Gereformeerde kerken in Vlissingen. De avond staat in het teken van energie. De consultatiegroep. waartoe Nijenhuis behoort, heeft de beide brochures over dit vraagstuk voor de kerken samenges- teld. i De leiding van de avond is in handen i van ds. G. Kalksma. MIDDELBURG - De Protestants Christelijke Ouderenbond (PCOB) af deling Middelburg houdt op woensdag 25 februari de maandelijkse vergadering in het gebouw De Schakel aan de Bachten- steene te Middelburg. Deze middagver gadering begint om half drie. Er wordt onder meer gesproken over een te houden fietstocht aanstaande voor jaar. Voorts worden dia's vertoond over een rondreis door Italië en behandelt men de tweede les van de cursus 'U en Uw recht'. MIDDELBURG - De stichting Middelburgs Theater start na zaterdagavond 21 fe bruari de cyclus aangekochte toneelstukken met de toneelgroep 'Mens'uit Heerlen. De Limburgers vertolken in het Kuiperspoorttheater in Middelburg het stuk Herfst in Riga'van Aleksej Arboezov, De voorstelling begint om acht uur. Dit toneelwerk is hel laatste waarin Ko van Dijk en Mary Dresselhuis samen excelleerden. Overigens voor een ama teurtoneelgroep bepaald geen gemak kelijke opgave om een stuk dat g onlangs no door een beroepsgezelschap is ge toond. aanvaard baar op de planken te zetten. Recencies over eerdere uitvoe ringen sprekenechtervol lof over de uit voering. Vooral de hoofdrolspeelster Riet Mertens schijnt te boeien. Ook de regie is inventief aan het werk geweest zo constateerde de schrijver van de re censie. 'Herfst in Riga' is een verhaal van twee mensen met een zeer uiteenlopend ka rakter. Door het toeval ontmoeten ze elkaar in de herfst van hun leven. Re gisseur Toinc Mertens schrijft in een eerder uitgegeven programmaboekje: "Als regisseur van Herfst in Riga kan ik zeggen dat geen enkel stuk me zó in de ban heeft gekregen. Ook het werken met de beide acteurs heeft me ontzettend geboeid". Op de foto Riet Mertens en Jan van Stendelaar. wordt productie van hen verwacht. Ne derland is de grootste eierproducent en daardoor rust er nog een extra druk op de ondernemers. Zo goed als de over heid is begonnen met legbatterijen zal diezelfde overheid ook er voor moeten zorgen dat er een eind komt aan deze schandalige praktijk". De weerstand tegen legbatterijen leeft niet uitslui tend in Nederland. Dene marken kende reeds een verbod op leg batterijen en de Duitse landbouwminis ter Ertl heeft aan zijn EEG-collega's voorgesteld om te zoeken naar moge lijkheden om de legbatterijen te verbie den. Ook in Nederland is overleg met minister Brax. Om druk achter die mi nisteriële voornemens te zetten werd in Europa een handtekeningenactie ge voerd. Mevrouw Havermans:*"Dat een groot deel van de bevolking gekant is tegen legbatterijen blijkt uit het succes Een kip zo uit de legbatterij. Kannibalis- me viert hoogtij, maar de kip blijft tot het bittere einde doorproduceren. van die handtekeningenactie in Neder land. Terwijl slechts een klei deel van de bevolking hiervoor is benaderd, hebben we de 100.000 al ruim overschreden. Dat was oorspronkelijk ons streefgetal. Maar nu dat zo gemakkelijk bleek, gaan we nog even door en hopen rond de half miljoen aan de EEG te kunnen aanbie den". De invloed van de consument is even eens niet gering. Mevrouw Havermans: "We komen er niet met de uitroep: ach wat zielig. Als consument kunnen we er een hele boel aan doen. Het zakenleven wordt uiteindelijk bepaald door de houding van de koper: de vraag en aan bod. In de winkels zie je steeds meer scharreleieren die van bonafide bedrij ven afkomstig zijn. Dat betekent stom weg dat er ook steeds meer mensen naar vragen mensen die bereid zijn om wat meer te betalen voor een^i". Als iedereen scharreleieren vraagt wordt het voor de boeren ook aantrekkelijker om op scharrelkippen over te schake len". redeneert de dierenbeschermster. Toch wordt er ook in de sector van de scharreleieren malafide practijken op na gehouden. Niet veel mensen weten dat er wettelijke voorschriften bestaan. Op de doos moet namelijk staan 'scharre leieren' en een registratienummer. Worden de eieren per stuk verkocht dan moet er een stempel op staan met de opdruk 'scharrelei'. Volgens mevrouw Havermans worden er wel eens misleidende teksten gebruikt zoals 'van loslopende kippen' of'van vrij en blije kippen' en de term 'kakelverse eieren' waarborgt volgens haar ook al geen'fatsoenlijke herkomst' Mevrouw Havermans over de controle: "Deze wordt uitgevoerd door de Stich ting Scharreleieren Controle. Worden bij een winkelier eieren verkocht die niet aan de voorschriften voldoen dan kan dat bij die slichting worden gemeld." VLISSINGEN - Op maandag 23 februari houdt het C.D.A. in Vlissingen een openbare vergadering in de grote zaal van Maritiem Hotel "Brittania", Boule vard Evertsen 244 in Vlissingen. Aan vang: 20.00 uur Mevrouw J.G. Kraaye- veld-Wouters, staatssecretaris van C.R.M.. zal spreken over: "Het C.D.A. in de verkiezingen." Er is gelegenheid tot discussie. MIDDELBURG - Dinsdag 24 februari swingt het in de Braaitapperij De Mug weer voortreffelijk. Voor de derde keer komt er de laatste dinsdag van de maand een life jazzband. Deze keer is het het Quartet van de tenorssaxofonist Joop Hendriks uit Breda. Zonder enige muziektheorie speelt Joop Hendriks bruisend en fris van de lever, daarbij gestuurd door een uiterst fijn zinnig gevormd muzikaal gehoor. Het natuurtalent bezit een onuitputtelijk improvisatievermogen, iets dat hem tot een uiterst geliefd saxofonist maakt bij zijn muzikale collega's. Het concert in De Mug begint om negen uur. VLISSINGEN - Het bestuur van de PvdA afdeling Vlissingen is van mening dat de partij de medewerking aan de the ma-avonden van het Politiek Kaffee moet voortzetten. Van het Politiek Kaf fee is echter een uitnodiging gekomen om tijdens zo'n thema-avond te praten over een eventuele samenwerking tussen de linkse partijen bij de gemeenteraads verkiezing van 1982. Daarover wil het bestuur echter geen uitspraak doen tij dens de thema-avond, omdat hierover de ledenvergadering een beslissing moet nemen. Bovendien moeten de eventueel samen werkende partijen eerst een verkie zingsprogramma klaar hebben. Op grond daarvan kan een vergelijking worden gemaakt. Dat wordt allemaal donderdagavond 19 februari besproken tijdens een leden vergadering in het wijkcentrum 't Anker aan de Bonedijkestraat in Vlissingen. Vanaf acht uur vergadert de afdeling Vlissingen van de PvdA daar. Voorts wordt er gesproken over de hoge zuigelingensterfte en geboorteafwijking bij zuigelingen in de omgeving van Vlissingen. Ook bespreekt de Vlissingse PvdA een motie waarin wordt gepleit voor het terugbrengen van de mini- mum-jeugdlonen naar het peil van 1980. Bijna naakt, onbeschermd en volkomen steriel, staan in drie of soms wel vier rijen hoog opgestapeld de kippen eieren te leggen, in de kooien van 40 bij 50 centimeter. Een draadbodem die 16 procent helt en het gevolg: doodzieke nog eieren leggende kippen. Zo vat mevrouw A.J.F. Havermans-van de Scheur uit Middelburg in het kort de situatie in de legbatterijen samen. Mevrouw Havermans is bestuurslid vandeNederlandse vereniging tot bescherming van dieren. Samen met verschillende andere Nederlandse dierenbeschermers (onder meer actie lekker dier) haalde ze kortlegeden ruim 100.000 handtekeningen op tegen legbatterijen in de EEG. "Er zijn alternatieven, zoals scharreleieren. Als we allemaal wat meer willen betalen voor een ei, betekent dat een waardiger bestaan voor kippen. Dan wil ik nog niet eens over de kwaliteit van dat scharrelei praten" pleit mevrouw Haverman voor de andere wijze van eierproductie. De dierenbescherming maakt zich overigens niet zoveel zorgen om het ei. Wél om de huisvesting van de meer dan 60 miljoen kippen in Nederland. "Ze ondergaan een lijdensweg die al vroeg begint", zo stelt mevrouw Havermans. Een ei is een belangrijk voedingsmiddel. Het ei en de kip als voedselleverancier is al erg oud. In 1400 voor Christus bijvoorbeeld hielden de Chinezen al kippen en van de Perzen is bekend dat ze rond 700 voor Christus hoenders hielden. De kip of huishoen (Gallus Domesticus) is stomweg niet meer weg te denken. Ook in de wetenschap worden allerlei proeven genomen met de kip en de wijze waarop ze eieren produceert. Mevrouw Havermans:"Terwijl we ons op geen enkele wijze druk maken over het feit dat een portie friet al ruim de gulden is gepasseerd, onderzoeken de wetenschappers om de eierproductie op te voeren en zo goedkoop mogelijk te houden. Op de universiteit van Con necticut in Amerika bereikte men door bepaalde broedmethodes dat er naakte kippen werden geboren. Die leggen grote eieren omdat er weinig energie nodig is om het verenkleed te onder houden. De kippen gingen elkaar wel pikken, kannibalisme dus. waardoor de beesten gescheiden moesten worden gezet, met als gevolg dat de verwarmingskosten' enorm stegen. De mens deinst schijn baar nergens voor terug om de meest minderwaardige methodes te gebruiken als er economisch rendement uit te ha len is. In het eerste hoofdstuk van de bijbel lezen we: En God zag dat het goed was en zegende de dieren. Dankzij de mens komt daar bitter weinig van te recht. Dë kip is verlaagd tot een ge bruiksvoorwerp anno 20ste eeuw: een wegwerpartikel." Als er een waarschuwende vinger moet worden opgestoken, dan moet dat vol gens mevrouw Havermans niet in de richting van de boeren zijn. "Deze mensen voelen zich steed meer bedreigd door de toenemende afkeer bij het pu bliek over deze manier van werken. Zo lang datzelfde publiek echter niet bereid is om scharreleieren te kopen is dat publiek even schuldig", stelt mevrouw Havermans. De dierenbeschermers geven niet de boer maar de overheid de schuld. "De overheid propageert deze bio-industrie en de wetenschapperslopen er braaf achter aan. De onderzoekers die aan vankelijk tegen waren, schakelden die weerstand uit en zoeken naar argumen ten om de voedselindustrie nog minder natuurlijk te maken. Verder zijn het de veevoederbedrijven.de banken en de toeleve ringsbedrijven van de kooien die de boer de duimschroeven aanzetten. Het is doorgaan of verzuipen:". Over de kippen in een legbtterij vertelt mevrouw Havermans: "De lijdensweg van de kippen begint al vroeg. Als ze vijf dagen oud zijn, worden hun snavelpun- ten afgestompt, waarbij de helft van de bovensnavel en een derde van de on dersnavel met een roodgloeiend mes wordt afgesneden. Het mes gaat dwars door de dunne hoornlaag tot op het bot en uiterst gevoelig weefsel. Dat dit be hoorlijk pijnlijk is, blijkt wel hieruit, dat de nog jonge beestjes een verhoogde bijnier-activiteit van 24 uur of langer hebben. Het levend weefsel wordt over igens bewust geraakt, om zodoende aangroeiing te voorkomen. Dat alles ge beurt met een snelheid van 500 kuikens per uur". Tot de leeftijd van acht weken zitten de kuikens vervolgens met vijftien tot twintig stuks op één vierkante meter. Vlak voordat de dieren de legbatterij ingaan zitten ze met z'n achten op één vierkante meter. Mevrouw Havermans: "Na ongeveer twintig weken worden de beesten levenslang veroordeeld tot leg batterij: alleen maar eten. drinken, spijsverteren en eieren leggen. Ze kun nen niet lopen, geen vleugels uitslaan en niet vluchten voor de pikkende celge noten. Het verenkleed is op den duur volkomen afgesleten door het schuren langs de wand van de kooi. Spontane botbreuken, verlammingsverschijnse len. Niettemin een hoge eierproductie. Het is onvoorstelbaar. Ze eten totdat ze er bij neervallen of nog bij de voerbak terecht kunnen. Allerlei ziektes zoals de schrikziekte en koptrillingen komen in de legbatterij en in verhoogde mate voor. Bescherming door een haan tegen de kannibale soortgenoten is er niet bij. Kortom ze zijn verstoken van iedere mogelijkheid om zich natuurlijk te ge dragen." Ook het leggen van een ei is in die om standigheden een kwelling. "Terwijl dat onder normale omstandigheden in drie kwartier plaatsvindt, is het onder deze onnatuurlijke omstandigheden een marteling. Een legbatterijkip doet er meer dan twee uur over"legt mevrouw Havermans uit." Ook al omdat ze zich niet normaal kunnen terugtrekken zoe kend naar een beschut plekje worden ze door hun soortgenoten gewoon wegge duwd". Volgens de Middelburgse dierenbe schermster zijn de meeste boeren ook helemaal niet zo geluifcig met de situa tie, maar ze kunnen niet anders. "Ik ontdekte dat de meesten keihard moeten werken voor een minimum inkomen. Ze zitten tussen twee vuren. Aan de ene kant de grote concerns die veevoeders produceren en contracten met hen af sloten om van de afname verzekerd te zijn en aan de andere kant de banken met wie ze hypotheken afsloten. Er «•V: 7 4QSTW& De consument kan kiezen, Scharrelei of een ei uit legbatterijen. De Brassband opent om acht uur en vervolgens is het jeugddorps aan de beurt. Daarna volgt een wisselend op treden van een kwartet en de brassband. MIDDELBURG - Op donderdag 19 fe bruari houdt Ir. L.H.M. Engel in de Schakel, Bachtensteene te Middelburg, een lezing voor het Natuurkundig Ge zelschap over "Telecommunicatie". Ir. Engel is werkzaam bij de Philips le- lecommunicatie-indusirie te Huizen. Met name zullen de nieuwe technieken, zöals de lichtgevende glasvezels met hun zeer lage optische verliezen en de half geleider lasertechniek met een lange le vensduur. nader worden toegelicht. De ze technieken zijn de laatste tien jaar zover ontwikkeld, dat de zogenaamde optische transmissiesystemen operatio neel toegepast kunnen worden. Diverse proefsystemen zijn reeds in vele landen in bedrijf gesteld. Aan dé hand van de bij Philips opgedane ervaringen met ontwikkelde proefsystemen zullen de mogelijkheden van deze nieuwe com municatietechnieken door de heer Engel toegelicht worden. De lezing begint om acht uur. MIDDELBURG - Woensdag 18 februari start het Jongerencentrum Midgard weer met een cursus fotografie in het kader van het Projekt Mensen zonder Baan. Deze kursus wordt begeleid door kunstenaar/fotograaf Piet Dieleman, die werkzaam is als kunstschilder en foto grafie gebruikt als registratiemiddel. Tijdens de cursus zal hij naast de tech nische kanten van de fotografie zoals ontwikkelen en afdrukken ook de na druk leggen op de creativiteit; het om zetten van ideeën in een beeld. De cursus begint 18 februari en is iedere woensdagmiddag om twee uur in het Jongerencentrum Midgard. Kuiper spoort 12 in Middelburg. MIDDELBURG - De werkgroep 'vrijwilligerswerk'van het Middelburgse project 'Mensen zonder baan is weer gestartmet de vrijwilligers-vacaturebank. Iedere woensdagochtend van half tien tot twaalf uur is de werkgroep bereik baar in het VJ V-gebouw aan de Latijnse Schoolstraat in Middelburg. Mo menteel zijn er zo'n 20 vacatures in de bank verzameld. De werkgroep - die begin februari weer van start ging - is weer gestart omdatt de meeste werklozen moeilijk een weg vin den naar instellingen waar eventueel vrijwilligerswerk gedaan kan worden. Dankzij de bank gaai bemiddeling wat gemakkelijker. Komt de vrijwilliger na doorverwijzing lot overeenkost met de instelling, dan wordt een 'vrijwilligerscontract' ge maakt. waarin de voorwaarden worden MIDDELBURG - Het pianoduo Angela Schouten en Henk Ekkel geven zondag 22 februari in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg een namiddagconcert. Dit derde evenement uit de Wim Verschelling Producties begint om 16.00 uur. Beide musici behaalden het solistendiploma aan het conservatorium in Utrecht. Beiden zetten hun studie voort in Antwerpen bij Francois Glorieux. Het pianoduo is regelmatig op Hilversum 4 te horen. Mevrouw Schouten en de heer Ekkel spelen in Middelburg composities van Ketting, Mozart, Brahms en Luto- slawski. Kaarten zijn verkrijgbaar ij de muziekhandel Van Damme en het kunsthuis 'De 4 Windekes'. vastgelegd. Daarna moet tic vrijwilliger toestemming vragen bij de bedrijfsvere niging of de sociale .dienst. Ook moet de MIDDELBURG - Dominee H. Visch uit Oegstgeest spreekt donderdagavond in de Getuigeniskerk aan de Adr. Lauwe- rijszstraat in Middelburg over zending en wat men zich daarbij voor moet stellen. De dominee heeft lange tijd als zen- dingspredikant gewerkt op Balie en later als vormingspredikant op West-Irian. Om zijn betoog zichtbaar te maken zal hij dia's vertonen. Tijdens deze avond, die om kwart voor acht begint, zal de heer .1. Mondeel en kele liederen zingen, begeleid door or ganist J..I.M. Beye. MIDDELBURG - De Tear Fund werk groep Walcheren houdt dinsdag 24 fe bruari in het jeugdgeb'ouw naast de Hof- pleinkerk een informatieavond over de Evangelische Zendingsalliantie l'ZA. De avond begint om acht uur. EZA is een overkoepelend samenwer kingsorgaan van ruim 40 evangelische zendingsorganisaties. werkzaam in bin nenland en buitenland. Diverse EZA- organisaties zullen tijdens deze avond met een informatiestand aanwezig zijn. Ook wordt een diaserie over EZA en de zending onder Indianen vertoond. overeenkomst worden gemeld bij het arbeidsbureau. De werkgroep vrijwilligerswerk bestaat momenteel nog maar uit twee mensen. Volgens de twee mensen blijven er daarom nu werkjes liggen. Met meer mensen zou men de vacaturebank vaker dan een ochtend per weck kunnen ope nen. Voor informatie over de vacature bank of de werkgroep kan men bellen: 01180-35790. MIDDELBURG - De eerstvolgende bij belavonden van de serie "Is Israël de Kerk geworden?" worden gehouden op vrijdag 20 en zaterdag 21 februari. De onderwerpen voor die avonden zijn "De Kerk breidt zich uit" (Handelingen 8). en "God ro.ept iemaYid een halt toe" (Handelingen 9). Spreker is evangelist .1. Klein Haneveld uit't Harde. De bijeen komsten worden gehouden in het Rode Kruisgebouw. Rehöbothstraat. te Oost- Souburg, en beginnen om acht uur. VEERL - Voor de vrouwen uit de ge meente Veere start er binnenkort een VOS-cursus. Ter inleiding daarvan wordt dinsdag morgen 24 februari tus sen half tien en elf uur een informatie ochtend gehouden in het Verenigings gebouw 'De Zandput' in Serooskerkc. MIDDELBURG - In het scholierencafé (in Jongerencentrum Midgard) van Middelburg en omstreken wordt er vrij dag 20fehruari een thema-middag over straf op schoolgehouden. Tijdens deze themamiddag vraagt men zich af 'Is straf wel altijd nodig en nuttig' Leden van schoolbesturen en conrectoren zijn voor deze middag uitgenodigd. Om half vier wordt begonnen.

de Faam | 1981 | | pagina 7