W S. (D <D WWM ff WABM MOET UITEINDELIJK HET MILIEU TEN GOEDE KOMEN: 52 «f |E n O O <5 <D S3 SS If O o Sa 8 18 - 25 februari week HERSCHATTING VOOR ONROEREND GOEDBELASTING sr 3 a <D 3 AANVRAGEN De Faam Woensdag 28 januari 1981 MENU 'TAFELTJE DEKJE' week 23 t/m 28 f ebr. Ji 1 w™ V oorbereidingsbesluit Bestemmingsplan "Reijershove" NIEUWE MAATREGELEN «w O" BESCHIKKINGEN Naar verwachting neemt het accountantskantoor Rijkse in mei van dit jaar het nieuwe gebouw aan de Schroeweg in gebruik. De drie bouwlagen aan de voorzijde lopen speels over in de vier bouwlagen aan de achterzijde van het pand. Bouwtijd: ongeveer één jaar. O O Drie winkels, twee kantoren en zes woningen verrijzen op dit moment aan de Korte Geere. Het project kenmerkt zich door leuke niveauverschillen en een silhouet in "oude stijl". Wanneer alles naar wens verloopt kan de afronding in oktober plaatsvinden. Dan is toch weer een stukje invulling Geeregebied gereed. Op de balie in de voorlichtingsruimte in het stadhuis vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochure -Het isoleren van massieve muren aan de binnenzijde -Het isoleren van pannendaken -Paspoorten voor Molukkers -Molukkers en huisvesting -Molukkers en werk. De waterleidingbuizen in Dauwendae- le krijgen nu een schoonmaakbeurt. Men begint in het deel van de wijk tussen waterpartij en Torenweg. Een brief kondigt tijdig aan wanneer en hoe lang uw straat van het net wordt afgesloten. Omwonenden moeten re kening houden met de mogelijkheid van "bruin" water. U weet dat nu wel. Besloten is een milieukaderwette maken, waarin regelingen worden opgenomen die voor verscheidene sectoren van de milieuhygiëne van belang zijn. Stap voor stap zal deze wet tot stand moeten komen. Het hoofdartikel gaat over de nieuwe Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne (WABM), de eerste aanzet voor de milieukaderwet. In eerste instantie zijn daarin regelingen opgenomen voor de onderwerpen die daar op dit moment het meest aan toe waren. Onder de WABM vallen nu de Mijnwet 1903, de Hinderwet, de Destructiewet, de Kernenergiewet, de Wet verontreiniging oppervlaktewateren, de Wet inzake de luchtverontreiniging, de Wet verontreiniging zeewater, de Wet chemische afvalstoffen en de Afvalstoffenwet. Uitbreiding is binnenkort te verwachten. Op deze pagina verder aandacht voor de hertaxatie voor de onroerend-goedbelasting. U hebt daar ook een brief over in de bus gehad. Ook ontbreken natuurlijk de vaste rubrieken niet. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting in het stadhuis. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 8 i .fa. m "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag hutspot dinsdag gehakt, andijvie, aardappelen woensdag spinazie, karbonade, aardappelen donderdag kuikenborst, appelmoes, aardappelen vrijdag karbonade, erwtjes, aardappelen zaterdag rundvlees, spruiten, aardappelen. De gemeente Middelburg kent al weer enige jaren de onroerend goed-belasting. Voor de berekening hiervan wordt uitgegaan van de geschatte waarde die in het economisch ver keer aan het onroerend goed wordt toegekend. Een onroerend-goed kan een huis, kantoor, winkel, garage of ander bouwwerk zijn. Her schatting van de vastgestelde waarde vindt van tijd tot tijd plaats. Nagegaan kan dan worden of men voor verhoging of verlaging in aanmerking komt. In de loop van dit jaar worden alle goederen, die in aanmerking komen voor het heffen van onroerend-goedbelasting opnieuw geschat. Medewerkers van de Stichting voor Kadastrale V '*f' im wmmi m Wtydi De Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne (kortweg WABM) is de naam van een nieuwe wet, die 1 september 1980 van kracht werd. Deze wet regelt de coördinatie, inspraak en het beroep van besluiten op grond van wetten die tot doel hebben het zogenaamde fysieke milieu te beschermen. We bedoelen dan water, bodem, lucht, mens, dier, plant en goederen. In de meeste gevallen gaat het hierbij om beslissingen op vergunningaanvragen. Ook ontheffingen kunnen echter onder de regeling van de WABM vallen. Doel De wet wil meer eenheid brengen in de voorheen veelal gelijksoorti ge en niet gelijktijdig verlopende procedures voor inspraak en ber oep bij o.m. hinderwetaanvragen. Verder beoogt de WABM de in spraakmogelijkheden te verbete ren en het besluitvormingsproces doelmatiger te maken. Verkorting van dit proces is dan op den duur mogelijk. Met de coördinatie wordt de samenhang van beslui ten op aanvragen om vergunnin gen voor eenzelfde project bevor derd. Vooroverleg De fase die vooraf gaat aan de in diening van een aanvraag wordt niet geregeld in de WABM. Toch is vooroverleg bijna altijd nuttig. Bijna, want er kan zich natuurlijk een situatie voordoen waarbij het gaat om een routinematige aan vraag. Het doel van vooroverleg is te komen tot een "ontvankelijke" aanvraag. Een complete aanvraag eigenlijk. De eerste stap moet dus zijn het vragen van inlichtingen. In de Middelburgse situatie ver krijgbaar bij Gemeentewerken aan de Vlissingsestraat 21. Bij vooroverleg wordt een verslag ge maakt dat bij het aanvragen van een vergunning ter inzage komt. Aanvraag Wanneer men bij de gemeente een officiële aanvraag indient, wordt De gemeenteraad stelde op 19 januari 1981 een voorbereidingsbesluit vast voor een perceel aan de Arnesteinweg (industrieterrein Arnestein) en het perceel Veerseweg 80. Het besluit met tekening ligt om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15). De goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland van het bestemmingsplan "Reijershove" is onherroepelijk geworden. Vaststelling door de gemeenteraad vond plaats op 27 augustus 1979. Het plan met een toelichting ligt nog steeds om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15). Het bureau Ruimtelijke Ordening op deze afdeling is altijd bereid u nader te informeren over procedures, plannen in ontwikkeling enz. een bewijs van ontvangst ver strekt met daarop de datum van ontvangst. Die datum is van be lang omdat vanaf dat tijdstip de in de WABM genoemde termijnen beginnen te lopen. Heeft de aan vrager binnen één maand geen niet-ontvankelijkverklaring ont vangen, dan mag hij aannemen dat de aanvraag genoeg gegevens bevat en verder voor behandeling in aanmerking komt. Bekendmaking Binnen zes weken na ontvangst wordt in de PZC (voor zover het Middelburg betreft) een adver tentie geplaatst, waarin de aan vraag voor een vergunning (b.v. hinderwet) wordt gemeld. In de gemeentelijke voorlichtingsru briek "Door het Oog van de Lange Jan" vindt men ook de aanvragen in verkorte en populaire vorm re gelmatig terug. Een kennisgeving wordt ook opgehangen op het pu blicatiebord: dat hangt in het poortje naast het stadhuis (tussen Helm en L. Noordstraat). Alle be kendmakingen geven aan waar de stukken om in te zien liggen, en tot. wanneer dat kan. Overigens is dat tot het einde van de beroepster mijn. Bezwaar Na het bekend maken van de aan vraag kan iedereen die dat nodig vindt, gedurende één maand schriftelijk bezwaar bij het be voegd gezag indienen (b. en w., waterschap, gedeputeerde staten enz.) Dit afhankelijk van het on derwerp. Als iemand niet bekend wil laten worden dat hij een be zwaar heeft ingediend kan ver zocht worden naam en adres niet in de openbare stukken te vermel den. De gemeente moet daaraan voldoen. Zo'n situatie kan zich bijvoorbeeld voordoen als het gaat om een aanvraag van vrienden, buren of werkgever. Bij het indie nen van een bezwaar moet uiter aard wel de naam bekend gemaakt worden. \Mondelinge bezwaren kan men tijdens een openbare zit ting uiten. Zo'n bijeenkomst houdt de gemeente als daar behoefte aan bestaat. En dat binnen een vast gestelde termijn. De ontwerp-beslissing, het stuk waarin de gemeente schrijft welke beslissing zij denkt te nemen, wordt daarna zo spoedig mogelijk op dezelfde wijze als de aanvraag bekend gemaakt.» Aanvrager en degenen die mondeling of schrif telijk bezwaren hebben ingediend krijgen dan nog 14 dagen de tijd kenbaar te maken dat ze het er niet mee eens zijn. Ook mensen die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest in eerste instantie op de aanvraag te reageren hebben het recht alsnog bezwaar aan te tekenen. Beroep Vervolgens wordt een de finitieve beschikking opgesteld. Binnen een maand na de bekend making hiervan kan men een ber oep instellen bij de Kroon, als op de juiste wijze en tijdig bezwaren zijn ingediend. Ook hier geldt dat belanghebbenden die daartoe echt niet in staat zijn geweest, toch nog in beroep kunnen gaan. De gehele procedure, vanaf de ontvangst tot en met de beschikking, mag in het algemeen niet langer dan zeven maanden duren. Brochure Wij hebben u zeer in het kort de nieuwe procedure voor het aan vragen en behandelen van een vergunning (b.v. hinderwet) aan gegeven. Wilt u er alles van weten? Haal dan de brochure "De Wet Al gemene Bepalingen Milieuhygië ne" af bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Het kost niets en de informatie is volledig. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. -Het parkeren te verbiedén voor de westelijke zijde van de Oosterscheldestraat, tussen de Mosselkreekstraat en de Keetenstraat, door een gele streep aan te brengen. Kroonberoep mogelijk tot 7 maart. b. -Hun besluit in te trekken van 20-8-1968, waarbij voor het noordelijke gedeelte van de Schuifelstraat, vanaf het perceel nr. 16 tot aan de Beddewijkstraat, van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur een par keerverbod is ingesteld. Een parkeerverbod in te stellen voor de gehele noordelijke zijde van de Schuifelstraat. Kroonberoep mogelijk tot 7 maart. Een beroepschrift moet u indienen bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Deze verkeersbesluiten en de besluiten die gaan over de Jacob Catsstraat en de W. Barentszstraat (kroonberoep mogelijk tot 28 februari) liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Tijdens werkdagen geopend van 8.30-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur. Hil 1 Om MONDELING bezwaren te kun nen maken tegen het verlenen van on derstaande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren,. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde SCHRIFTELIJKE bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethou ders kunnen worden ingediend. 1. De heer S.C. Tsang, Stationsstraat 20-22, voor een Chinees restaurant aan Stationsstraat 20-22. Verzoek hoorzit ting voor 19 februari a.s. Schriftelijke bezwaren tot 26 februari. 2. De heer M. Kwekkeboom, Golstein- seweg 7, voor een stortplaats van schoon betonpuin aan Wegje van Blok. Verzoek hoorzitting voor 23 februari a.s. Schriftelijke bezwaren tot 2 maart. en Financiële Administratie (K.A.F.I.) voeren deze hertaxatie uit. Het is mogelijk dat men daarvoor uw pand binnen wil bekijken. Vraag in zo'n geval altijd een legitimatiebewijs. Iedere taxateur heeft er één met foto gekregen van burgemeester en wethouders. Is alles in orde, verleen dan de benodigde medewerking. Bel bij twijfel over de legitimatie even met de afd. Financiën in het stadhuis. Tel (01180)26251, toestel 136. Voor nadere informatie kunt u ook daar terecht. De aanslag over 1981 wordt nog berekend over de taxatiewaarde van het jaar 1977. 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Noordweg tussen Schotelweg en Golsteinseweg. Afgesloten voor alle verkeer, (bushalten zijn niet bereikbaar. Restauratie In uitvoering werkzaamheden Herstraten In uitvoering De werkplaatsen Walcheren, Greve- lingenstraat 16 voor een industrieel toeleveringsbedrijf aan de Grevelin- genstraat 16. Hierin diverse electro- motoren en tanks. Mondelinge bezwa ren kan men 18 februari om 16.30 uur kenbaar maken tijdens een openbare zitting in het stadhuis. Een gemachtigde mag daar aanwezig zijn. Schriftelijke bezwaren tot 1 maart a.s. Inwoners van Middelburg kunnen la ter alleen in beroep gaan bij de Kroon als zij zelf of een gemachtigde op de openbare zitting aanwezig waren. Mensen van buiten de gemeente kun nen volstaan met het voor 1 maart in dienen van een bezwaarschrift. Aan vraag, bijlagen en evt. bezwaarschrif ten liggen tot die datum om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. 1. De heer A. Abrahamse, h/o Renton Snelservice, Titus Brandsmakwartier 19 voor een automobielbedrijf aan Noordmonsterweg 4. Beroep mogelijk bij de Kroon tot 27 februari. 2. De Woningbouwvereniging "Mid delburg", Dam 2 voor een machinale houtbewerkingsinrichting, loodgie terswerkplaats annex opslagplaats voor verf en bouwmaterialen aan Wa- lensingel 65. Beroep mogelijk bij de Kroon tot 27 februari. Nadere inlichtingen over bovenstaan de aanvragen, beschikkingen en pro cedures kan men iedere werkdag van 8.30-12.00 en van 14.00-16.30 uur krijgen bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis, (telefoon 01180-26251, tst. 324). Bewoners van het Joh. Post kwartier hebben het vorig jaar gevraagd hun straat als woonerf aan te wijzen. Eenzelfde maatregel kan genomen worden voor de drie andere Kwartieren. De betrokkenen mogen zich daar tijdens een overlegbijeenkomst op 24 februari a.s. in de Stedelijke Scholengemeenschap over uitspreken. |M< Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5