Uit in Zeeland richt vizier op scholen Landbouwschuur bij Kapel Hoogelande wordt museum Bond van oud-onderofficieren wil afdelingMiddelburg oprichten Leerkrachten en leerlingen legden schooltuin aan Wedstrijden van prima niveau in regioklas Walcheren Organist Van Putten in de St. Jaeobskerk Nazorggroep borstamputatie houdt bijeenkomst Cultureel werk Middelburg-Zuid houdt Haymanmarkt De Vlissinger - De Faam Doel: drempel podiumkunst verlagen Verschillend Discussie en film over kernbewapening in clubhuis Marnix BIJZONDERE KERKDIENST J ubileumcoricert Sursum Corda Oostkapelle VV V-brochure ouderenvakantie. Zeeuwse pop in "De Zwaan". Slimming houdt open huis Belang P. Jongeling over 'Nederland en Oranje' KLEDINGBEURS OPEN HOF Woensdag 28 januari 1981 Unicef-ballonnen maakten lange luchtreizen S§aS|?i-- Zaalvoetbal 'Open huis' VJV Middelburg Welkomstdienst Hoeksteen Dauwendale Informatie over projectonderwijs in scholierencafé VOS-informatie in Zuiderbaken Vrouwenliteratuur in Zuiderbaken Programma carnaval in Middelburg-Zuid Dankzij het aantrekken van een regiomanager bij de Stichting Cultuursprei ding Zeeland (SCZ) - overigens beter bekend als Uit in Zeeland - is er meer aandacht gekomen voor het cultuuronderwijs in de scholen. Vooral het voortgezet onderwijs geniet van de regiomanager voor Midden Zeeland, Geert Overdam, de bijzonder aandacht. Doel is om uiteindelijk een scholen platform te krijgen waar vertegenwoordigers van alle Zeeuwse scholen voor voortgezet onderwijs in vertegenwoordigd zijn. Dat Overdam voldoende tijd heeft voor dit werk ligt eraan dat de Midden- Zeeuwse regiomanager slecht de gemeente Vlissingen als werkterrein heeft. Hiervoor wordt 20 procent van zijn tijd in beslag genomen. De overige 80 procent besteedt Overdam aan het scholenwerk door onder meer contacten te leggen met de verschillende schoolvertegenwoordigers en passende uitvoe ringen naar Zeeland te halen. Dit werk wordt betaald door de provincie. Voor Overdam is werken binnen en aan een scholenplatform niet nieuw. Voordat hij in augustus in dienst trad bij het SCZ werkte hij uiterst succesvol aan het scholenplatform voor lager onderwijs in de gemeente Vlissinge Nu rekent de regiomanager voor dat zijn werk al vruchtbaar lijkt te worden. Eerlijkheidshalve voegt hij daar wel aan toe, dat er verleden jaar iemand via de TAP-regeling (tijdelijke arbeidsplaats) al enige wegen voortreffelijk ef fende. met de mensen van de scholen voor voortgezel onderwijs overleg willen ple gen, zodat we ook qua scholen het pro gramma op elkaar kunnen afstemmen. Als er bijvoorbeeld een Belgisch gezel schap in Goes komt, zou dat dezelfde dag of een dag later in Zierikzee kunnen werken Dat alles werkt kostendruk- kend; met hetzelfde geld kun je dan véél meer doen". Overdam verwacht overi gens niet dat men voorlopig kan rekenen op meer subsidie. Ook de leerlingenbij- drage (vijf a zes gulden per leerling) is moeilijk te verhogen. Toch verwacht Overdam op gegeven moment dat de scholen op dezelfde noemer zullen komen. "De contacten die ik nu heb zijn voortreffelijk. Alles wijst in een goede richting." De wijze waarop de voorstelling in de scholen of in een theater plaatsvinden "Vergelijken we het seizoen 79-80 met 80-81 dan blijkt dat het aantal voorstel lingen met 65 procent is gestegen tegen de subsidie met slechts 30 procent. Voor VLISSINGEN - In clubhuis Marnix, aan de Noordbeekseweg in Vlissingen, wordt woensdag 4 februari in samenwerking met het IKV een thema-avond gehouden over kernbewapening. De avond begint om 20.15 uur. Na de film 'Nuclear Countdown' kan er gediscussieerd wor den onder leiding van L.P. Westhoff. een groot deel is dat te wijten aan de betere rdinatie die er nu plaatsvindt omdat er bijvoorbeeld voorstellingen die 's avonds in een schouwburg worden gegeven, overdag in de scholen kunnen komen. Zoiets drukt uiteraard de kost prijs, omdat de gezelschappen slechts éénmaal hoeven te reizen", constateert Overdam. Dat de subsidie verhoogd is, is niet helemaal reeël. In het voortgezet onderwijs deed het seizoen daarvoor Vlissingen niet mee. Dit seizoen wel. Hoewel deze cijfers in een goede rich ting wijzen is Overdam nog niet hele maal tevreden. Van een Zeeuws scho lenplatform bij het voortgezet is voorlo pig nog geen sprake. Het overleg met schoolvertegenwoordigers begint nog maar langzaam op gang te komen. Overdam: "Ik zou het liefst regelmatig MIDDELBURG - Op zondag 1 febr. om 1430 uur wordt weer een interkerkelijke dienst gehouden waarin iedereen welkom is. Deze dienst is afgestemd op hen die verstandelijk minder begaafd zijn. Dit maal wordt de dienst gehouden in de Getuigeniskerk te Middelburg. Voor ganger is ds. D.W. Dondorp. Na afloop is er tijdens een koffiekontakt gelegenheid voor ontmoeting en ges prek. MIDDELBURG - Cultureel Werk "de Hayman", een relatief zelfstandige afdeling van de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg en werkzaam in Middelburg Zuid (Magistraatwijk en Dauwendaele) houdt zaterdag 31 januari de 'Haymanmarkt'. Men doet dit door middel van een kijk-doe-en-informatie gebeuren. Tijdens deze markt kan men kennis nemen van rond de 25 activiteitsgroepen die wekelijks draaien in de Magistraatwijk (in het Zuiderbaken) en in Dau wendaele (in het Ontmoetingscentrum) en de incidentele activiteiten die vanuil "de Hayman" plaatsvinden. Er is voor de .verschillende leeftijdsgroepen van alles te doen tijdens de 'Hay manmarkt'. Voor 4-6 jarigen presenteren de kleuterinstuiven zich met een boeken-voor- leeshoek en handvaardigheids-activiteiten. De 6-9 jarigen komen aan bod middels de clubs voor 6-9 jarigen met hand vaardigheid en spelletjes en de volksdansgroepen. De 9-12 jarigen kunnen kennis nemen van de clubs voor 9-12 jarigen met handvaardigheid, variërend van touwknopen, koekjes bakken, timmeren en zelf dia's maken, de toneel en creatiefspelgroep, de volksdansgroep en de jeugdwijkkrantgroep. De jongeren van 12-15 jaar en 16 jaar en ouder komen aan bod met de presentatie van de volksdansgroep en de wekelijkse ontmoetingsavonden met disco, film, binnenshuisspelen (biljarten, schaken e.d.) en een leestafel. De volwassenen kunnen kennis maken met de volksdansgroep en krijgen in formatie over de fotoclub. Voor vrouwen zijn de activiteiten onder het motto "Kom uitje Huis" aanwezig met de wekelijkse activiteitsgroepen zoals conversatie Engels en Frans, hob- by-creativiteiten bridge. Ook kan men informatie krijgen over de maandelijkse koffiekontaktmorgens en de werkwijze bij "Kom uitje Huis". De "Haymanmarkt" wordt gehouden in het wijkgebouw Zuiderbaken (M. de la Palmastraat) en is open van 14.00 tot 16.00 uur. OOSTKAPELLE - Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan geeft het christelijk gemengd koor Sursum Corda uit Oost kapelle vrijdag 13 februari een jubileum concert in de gereformeerde kerk in die plaats. De leiding van dit concert, dat om 20.00 uur begint, is in handen van Leen de Broekert. De mezzo-sopraan Titia Dijk stra en de bariton Peter Wondergem verlenen verder hun medewerking. Het jubilerend koor wordt muzikaal bege leid door Rinus Jobse, Liesbeth Brink horst en Frans Passenier. Het progrma vermeldt werken van Brahms, Char- pentier, Buxtehude. MIDDELBURG - De Stichting Provin ciale WV Zeeland heeft een brochure uitgegeven waarin extra voordelige va kanties aan personen van 60 jaar en ou der worden aangeboden. Het topseizoen is daarbij niet inbegrepen want de arran gementen lopen van 3 januari tot 4 juli en van 15 augustus tot 19 december. In deze campagne wordt samengewerkt met acht hotels en twee appartementenbedrijven. Bovendien wordt er een vaarvakantie van een week door Zeeland aangeboden met vertrek en aankomst in Utrecht. In de brochure, met een oplaag van 11.000 stuks, worden alle bijzonderhe den met prijzen vermeld, alsmede een excursieprogramma. OOST-SOUBURG - Vanwege de fees telijke openingsweek van öet Club- en buurthuis "De Zwaan" in Oost-Souburg, is er vrijdag 31 januari een no-wave-con- sert van Space-disco tot punk. De deel nemende groepen zijn "Cartunes" uit Souburg, "Oppositie" ook uit Souburg en "Rufters BV" uit Serooskerke. "Cartunes" brengt een mengeling die varieert van dansbare pop tot de nieuwe psychedelica. De groep wordt al opge nomen in het popcircuit en geniet ook buiten Zeeland een redelijke bekend heid. vooral door optredens in het voor programma van bekende bands als "Any Trouble", "Associates",die hen een lovende recensie opbracht in het "Nieuwsblad van het Zuiden". De muziek van "Oppositie" is moeilijk te omschrijven. De muziek is zeer emo tioneel geladen en eenvoudig van op bouw, waardoor experimenteren en im proviseren een belanrijk ingrediënt is van hun muziek. "Rufters BV" is een opkomende punk- groep uit Serooskerke die zich beperkt tot het twee-akkoordenwerk en num mers van hooguit twee minuten. Hun teksten zijn zowel in öet Nederlands als het Engels en behandelen maatschap pelijke misstanden. Het consert begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Deze week geven de ongeveer 300 plaatselijke clubs van Slimming International, de grootste af- slankorganisatie in ons land, belangstel lenden de gelegenheid een kijkje in de 'keuken' te nemen. Dat zal gebeuren tijdens een open huis, aansluitend aan de wekelijkse club- bijeenkomst. Daarin maken de leden kennis met een nieuw, gezond eetpa troon, gebaseerd op 1000 kalorieën per dag. En daarbij kan dan gewoon met de pol meegegeten worden. Voor het bezoek van de open dag kan men terecht te: Vlissingen - dinsdag 3 februari a.s. in zaal 'l Anker in de Bonedijkestraat om 14.00 uur. Inl. 01180-27578; Middelburg - woensdag 4 februari a.s. om 19.45 uur in de Ontmoetingskerk, Oosterscheldeslraat. Inl. 01180-29367. Oost-Souburg - woensdag 4 februari a.s. om 19.30 uur in zaal Concordia in de Paspoortstraat. Inl. 01180-27578. VLISSINGEN - De organist Henk G. van Putten, die als vaste organist aan de Domkerk van De Lier en als vaste beiaardier in Vlissingen, Mid delburg, De Lier en Rijnsburg is ver bonden, geeft zaterdag 30 januari een orgelconcert in de St. Jaeobs kerk in Vlissingen. Tijdens het or gelconcert, dat georganiseerd is door de Orgelcommissie Vlissingen speelt Van Putten werken van Bach, Men delssohn, Andriessen, Guilmant en Reger. Het concert begint om 20.00 uur. Van Putten geeft momenteel regelmatig orgelconcerten in Nederland, maar ook buiten de landsgrenzen is de organist- beiaardier een graag geziene en vooral gehoorde gast. Al op zijn elfde bespeelde hij het orgel in zijn geboorteplaats Nieuw-Beijerland. Hij trad daarmee in de voetsporen van zijn vader, van wie hij ook de eerste les sen kreeg. Later studeerde de in 1946 geboren Henk G. van Putten aan het conserva torium van Rotterdam bij Piet van de Kerhof en Arie J. Keijzer. In 1971 behaalde hij het solistendiploma met onderscheiding en aantekening im provisatie. Vervolgens studeerde de ta lentvolle organist aan de Hochschule für Musik in Wenen bij professor Anton Heiier. In 1972 behaalde hij ook het praktijkdi ploma aan de Koninklijke Beiaard school te Amersfoort en in datzelfde jaar won hij tweemaal de eerste prijs op een internationaal beiaardconcours. zijn uiterst verschillend. Soms gebeurt het in spelvorm, maar soms ook kijken de leerlingen gewoon naar het 'stuk'. De uitvoeringen variëren van improvi satie tot toneelstukken over de derde wereld. Overdam hoopt dat er op de scholen een vervolg wordt gegeven aan het gebodene. Voor een aantal uitvoe ringen. zoals stukken in de buitenlandse taal ligt het voor de hand, dat de talen leraar er aandacht aan besteedt. Maar zoals stukken over de problemen in de Derde Wereld ligt dat wat moeilijker, omdat men in het voorgezet onderwijs nu eenmaal met vakdocenten werkt, die hun programma rond moeten krijgen. "In de expressievakken", zo stelt Over dam, "kan de docent echter heel wat voeding uit een voorstelling halen. Het belang van cultuur op school om schrijft Overdam als volgt: "De drem pelvrees voor het bezoek aan het theater en leren ontdekken hoe leuk het er is, is natuurlijk een aspect van cultuur op school. Verder ontdek je dat de po diumkunst niet buiten je staat. Of het nu een stuk is waar ontspanning voorop staat of waar je door aan het denken wordt gezet, dat maakt niet zoveel uit. In veel gevallen kun je je identificeren met een rol. De groep brengt iets waar jezelf ook mee bezig bent. Ik ervaar dat zelf ook vaak, ongeacht de pretentie van het stuk". Overdam geeft als voorbeeld het Volkstheater dat de consumptiemaat schappij aan de orde stelde. Ook Peter Faber noemt Overdam als voorbeeld. "Die bracht een stuk over eenzaamheid. Daar zijn toch zeer velen mee bezig". Ook voor het literatuuronderwijs ziet Overdam in de podiumkunst een moge lijkheid om voeding uit te halen. Toch geeft hij toe: "Ik weet dat theater vaak afstandelijk werkt, maar wellicht heb ben we wat bereikt als we zien dat we er wél mee te maken hebben. We moeten daarmee in het onderwijs beginnen". MIDDELBURG - Vanwege de verjaar dag van koningin Beatrix op vrijdag 30 januari, spreekt de heer P. Jongeling in de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) aan Klein Vlaanderen over 'Nederland en Oranje'. Tijdens deze avond die om 19.30 uur begint, is er ook samenzang met enkele koren. MARIEKERKE - Indien de gemeenteraad van Mariekerke daarvoor toestemming geeft en vrijstelling geeft inzake het bestemmingsplan zal de boerenschuur nabij de Kapel van Hoogelande worden verbouwd tot een museum. Daarvoor is een bouwver- 1 gunning aangevraagd door de eigenaar, de heer R. Hoegen uit Amsterdam. De gemeenteraad beslist daarover tijdens haar vergadering van donderdag 5 februari. Op de plaats waar de landbouwschuur staat is het bestemmingsplan 'Buitenge bied Mariekerke' van kracht. Dat houdt in dat er slechts voor bepaalde agrari sche doeleinden vergunningen worden verleend. Het college van b en w van Mariekerke stelt in het voorstel aan de raad dat er aan de buitenkant van de schuur nauwelijks veranderingen plaatsvinden. Daardoor is er wat hun betreft geen bezwaar tegen de verbou wingsplannen van de eigenaar. VLISSINGEN - Het wijkcomité "Dub bel-West" (Westerzicht) uit Vlissingen houdt op donderdag 29 januari een open bare vergadering in het wijkcentrum Al- degonde van die wijk. A an de orde tijdens deze vergadering komt onder meer het beleidsplan van het wijkcomité. De openbare vergadering begint om 20.00 uur. Het college argumenteert onder meer dat een artikel in de bepaling zegt dat de afmetingen van het gebouw niet mogen worden vergroot. Volgens het bouwplan wordt slechts het interieur veranderd. De enige beperking is echter nog dat het college van gedeputeerde staten moet verklaren niet tegen het verlenen van deze vrijstelling te zijn. VLISSINGEN - Het Vlissings clubhuis Open Hof houdt zaterdag 31 januari een tweede-hands kledingbeurs. Vanaf 10.00 tot 12.00 uur kan men er terecht met (kinder)kleding, hetzij voor de verkoop hetzij voor de inkoop. De prijzen worden vastgesteld door de leiding. Het clubhuis Open Hóf is te vinden aan de Alexander Gogclweg. 1— MIDDELBU - Ter gelegenheid van de opening van het wenskaartenseizoen 1980-1981 werden einde 1980 meer dan honderd luchtballonnetjes opgelaten vanaf het Middelburgse Abdijplein. De lancering werd verricht door kinderen van VValcbcrse scholen, die Unicef een warm hart toedragen, en door kinderen van "Zonneveld" in Oostkapelle. Eén van de ballonstarts werd verzorgd door de commissaris der koningin in Zeeland, dr C. Boertien. De ballonnen, die waren voorzien van kaarten met de namen van de afzenders erop, zijn - zo blijkt uit de teruggestuur de kaarten - in zuidoostelijke richting gedreven. De ballon die de verste luchtreis heeft gemaakt maakte een perfecte landing in Haccourt, een plaatsje in België, 167,8 km van de lan ceerbasis verwijderd. De vinder was ene Philippe Pousset. Degeen die de ballon heeft opgelaten was Corine Janse van de Stedelijke Scholengemeenschap Mid delburg. Zij krijgt daarvoor binnenkort een prijsje van Unicef. Bij de ballonnen die meer dan 100 km afiegdenwas ook die van de heer Boertien. Zijn ballon zweefde naar Tongeren. 152,4 km van de Abdij verwijderd... In totaal 27 kaar ten werden door de vinders van de bal lonnen aan hel Regionaal Unicef-co- mité Walcheren, dat de ballonnenactie had georganiseerd-, teruggezonden. MIDDELBURG - De Koninklijke Nederlandse bond van oud onderofficieren werkt er hard aan om in Middelburg een afde ling van de grond te krijgen. De bond heeft vroeger wel een afdeling in Middelburg gehad, maar door gebrek aan belang stelling is die indertijd opgeheven. Het hoofdbestuur van de bond is van mening dat er in Middelbur en omstreken een groot aantal 'oud-gedienden* is, om een plaatselijke afdeling op te richten. Alle oud-onderofficieren, beroeps en dienstplichtig, die bij de koninklijke land-, zee- of luchtmacht hebben gediend, kunnen als lid van de bond toetreden. Ook vakofficieren die de dienst hebben verlaten zijn welkom. Onderofficieren die de dienst nog niet hebben verlaten kunnen zich opgeven als adspiranl- lid en voorts staat de deur wijd open voor donateurs of dona- tric De bond van oud-onderofficieren is geen belangenvereniging. maar tracht de vriendschapsbanden onderling te bevorderen en te onderhouden. Dit kan worden gedaan in de vorm van contactavonden met een dansje of door bingo- en spelavon- den. Ook wordt gedacht aan het houden van excursies, thea terbezoek of het maken van een jaarlijkse bustocht. Bij het hoofdbestuur van de bond is het bekend dat er bij velen die reeds langer gepensioneerd zijn, behoefte bestaat om met collega's in contact te komen. Om die reden heeft het hoofdbestuur gemeend om ook in Middelburg weer te proberen een afdeling van de grond te krijgen. Als contactpersoon is de heer ll.v.d. Vaart, zelf gepensioneerd onderofficier van de marine, bereid gevonden om het hoofd bestuur terzijde te staan. Bij hem kunnen de belangstellenden uil Middelburg en omgeving zich als lid van de bond aanmel den. Het adres van de heer Van der Vaart is A. de St. -Pierre- laan 9. 4334 AN Middelburg, telefoon 01180-25980., MIDDELBURG - De Grifftoenschool voor christelijk Mavo in Middelburg kreeg een nieuw aanzien. In enkele weken tijd is de tuin rond het schoolge bouw - ongeveer duizend vierkante meter groot - opnieuw aangelegd. Geen opzienbarend gebeuren. Wel uniek is dat de gedaante verwisseling van de schooltuin door eigen krachten is gerealiseerd. Een aantal leerkrachten en leerlingen gaf gevolg aan de oproep van het schoolbestuur om de tuin met eigen mensen opnieuw aan te leggen. De financiën ontbraken om de tuin door een bedrijf te laten verzorgen. Van de oude tuin was weinig meer overgebleven nadat drainagewerkzaamheden rond het schoolgebouw waren uitgevoerd. MIDDELBURG - Een reclame voor het zaalvoetbal. Zo kun nen de drie wedstrijden die verleden week in de sporthal aan de Nassaulaan in Middelburg werden gespeeld worden omschre ven. De indeling in een regio (Walcheren) van de Vlissingse en Middelburgse topzaalvoetbalclubs lijkt nu al succesvol. Niet alleen krijgt het niveau van het zaalvoetbal positieve impulsen, ook de publieke belangstelling groeit enorm. De Middelburgse sporthal bijvoorbeeld, was verleden week afgeladen vol. Hel publiek kreeg waar voor de komst naar de hal. Brammetje Dump bijvoorbeeld speelde eindelijk weer fris en aanvallend. De Dumpers verloren weliswaar met 6-2 van Hooizolder, maar daartegenover staat dat de ploeg nu eindelijk weet dat ze aanvallend kunnen spelen en met wat meer voortvarendheid, beslist niet hoeven te verliezen. Bovendien was de ploeg ver zwakt door de afwezigheid van Sjaak Groenewegen en Henk van Oosterhout. John But moest daardoor in doel. Al snel keek Brammetje Dump tegen een achterstand aan door een doelpunt van Johnny Tahapary. Vervolgens scoorde Max Patty een juweeltje van een doelpunt: de Hooizolder-speler wipte de bal een paar keer op en school toen onverwachts met een ferme omhaal in de linkerbovenhoek. Wim Groenewegen verkleinde de achterstand even later tot 2-1. Nadat Tahapary 3-1 liet aantekenen, was het dezelfde Groenewegen, die een fraaie solo afrondde (3-2). Na rust trok Dump massaal in de aanval. Uiterst kien strafte Hooizolder echter deze aanvalsdrift af. Daarbij had vooral doelman Bish een flink aandeel, doordat hij een aantal keren zijn voor- waartsen via lange uitgooien op maat bediende. Tahapary profiteerde en tekende voor de vierde en vijfde treffer, terwijl Rudie Loppies de zesde goal voor zijn rekening nam. Draadkrabbers-P.Z.E.M. 2-5. Een zeer goed spelend P.Z.E.M. team heeft verdiend met 5-2 gewonnen van de Draadkrabbers. Met soepel aanvallend spel besliste P.Z.E.M. in al de eerste helft de wedstrijd. Vooral Ko de Vey van de P.Z.E.M. was erg schotvaardig. Hij scoorde dan ook een echte hattrick in de eerste helft Vooral z'n derde doelpunt was schitterend. In de uiterste bovenhoek schoot hij raak. Hoogwerf maakte het vierde doelpunt zodat de rust 4-0 was. Na rust een beter spelend Draadkrabbers dat de P.Z.E.M. op eigen helft drukte. Nadat Jo de Waal in eigen doel schoot 4-1 maakte Kees de Quick er 5-1 van. Hans Hendriks miste nog een penalty voor de Draadkrabbers, (Peter Pouwer stopte hem). Leen Kleinejan kon kort voor tijd nog 5-2 scoren voor de Draadkrabbers. De overige uitslagen: De Pintcn-Atlanta 3-5 en de enige wed strijd in Vlissingen was Maartense Tapijt-Roovers Sport 1-3. Programma: Sporthal Baskensburg Vlissingen 28 januari: 19.40 uur PZEM-Maartense Tapijt, 20.20 uur Sport Stijl Sinke Astoria Zof 21.00 uur Roovers Sport-Draadkrabbers. 30 januari sport hal Voorborch Middelburg Brammetje Dump-A tlanta. MIDDELBURG - Met Vlissingen als voorbeeld, gaat de kersverse VJV-afde- ling Middelburg, vanaf vrijdag 30 den.ja- nuari elke vrijdagmiddag een 'open huis' hou voor mensen die overdag veel vrije tijd hebben. Evenals in Vlissingen zal bij voldoende belangstelling een vegetarische hap worden geserveerd tegen kostprijs. Ver der is er gelegenheid om te lezen, wat te praten of zelf muziek maken. Geïnteresseerden voor deze vrijdag middag 'open huis' aan de Latijnse Schoolstraat kunnen contact opnemen met het VJV-centrum. Telefoon is 01180-16278. De enthousiaste vrijwilligers hebben vier vrije zaterdagen bijzonder hard ge werkt. Tussen de tegels, bielzen en paaltjes, die het geheel completeren, moesten zo'n vijftienhonderd planten, struiken en bomen worden geplant. Tuinarchitect B. Davidse maakte een ontwerp dat onder leiding van biologie leraar W. Koster en zijn helpers werd uitgevoerd. De struiken en bomen kun nen ook tijdens de biologielessen wor den 'gebruikt' voor aanschouwelijk on derwijs, want er zijn exemplaren bij die niet vaak in de natuur meer voorkomen, zoals een moerbei en een mispel. Afge lopen zaterdag werd de laatste hand ge legd aan de schooltuin. MIDDELBURG - ln de Hoeksteen in Dauwendaele wordt zondag 1 februari de maandelijkse welkomstdienst gehou den. Ds. P. Boomsma spreekt dan over het thema 'Klaar??.... Over!!'. Het YFC-koor en de combo onder leiding van Riaan Rijken verlenen muzikale medewerking. Vanaf half zeven is er verder samen zang. MIDDELBURG - De nazorggroep voor vrouwen met een borstamputatie, houdt dinsdag 3 februari een bijeenkomst in het wijkgezondheidscentrum, Dauwendaele, in Middelburg. Eén van de leden van de ondersteuningscommissie zal spreken over het onderwerp: 'Wat is nu maat schappelijk werk?' Over het werk van een maatschappelijk werkende en het func tioneren hiervan binnen de nazorggroep was een aantal vragen gerezen, die tij dens de bijeenkomst, die 's morgens om 10 uur begint, behandeld zullen worden. De nazorggroep houdt regelmatig - elke eerste dinsdag van de maand - een kof- fiecontact en verder wordt de groep steeds meer 'selfsupporting' doordat er een aantal zaken door de leden zelf wordt voorbereid. MIDDELBURG - In het Scholierencafé dat is gevestigd in het jongerencentrum Midgard in Middelburg, is vrijdag 30 ja nuari een themamiddag over projecton derwijs. Scholieren kunnen die middag infor matie krijgen over wat projectonderwijs inhoudt; wal de voor- en nadelen zijn en welke scholen welke projecten hebben. Aanvang van deze themamiddag is 15.30 uur. MIDDELBURG - In bet Zuiderbaken in Middelburg-Zuid geeft de VOS-werk- groep Middelburg op woensdag 28 ja nuari (vandaag) om 20.00 uur informatie over de VOS-cursus. De VOS-cursus is er voor alle vrouwen van alle leeftijden en alle gezindten en is bedoeld om ervaringen en ideeën uit te wisselen. Bovendien is tijdens de cursus contact met anderen heel belangrijk; vooral voor diegenen die door allerlei omstandigheden weinig in contact met anderen konden komen. MIDDELBURG - De vrouwencontact groep 'Kom uit je huis' houdt woensdag 4 februari haar maandelijkse koffiecon- tactmorgen in het wijkgebouw Zuider baken in Middelburg-Zuid. Het thema van de bijeenkomst, die om half tien be gint, is 'Vrouwenliteratuur'. De vrouwencontactgroep heeft dat the ma gekozen omdat ze geconstateerd heeft, dat de vrouwenliteratuur de laat ste jaren sterk in opkomst is: overal ver rijzen speciale vrouwenboekwinkels. Een aantal vertegenwoordigsters van de vrouwenboekhandel Emma uit Rotter dam zal tijdens de koffiemorgen vragen beantwoorden als: "Wat is vrouwenlite ratuur en hoe komen vrouwenboekhan dels totstand?" De vrouwen in Middelburg-Zuid kun nen vanaf half tien terecht in hel Zui derbaken. Voor de kleintjes is er een oppas. MIDDELBURG - De camavalsafdeling van Middelburg-Zuid staat weer bol van het werk, want het narrenfeest is in aan tocht. Vrijdag 13 februari is de eerste activiteit: dan is namelijk de Ouderen Lach-Inn in het Zuiderbaken in Middel burg-Zuid. Eén dag later is in hetzelfde gebouw de Kinder Lach-Inn om 14.00 uur en zaterdagavond begint om 20.11 uur de Grote Lach-Inn. Zaterdag 21 februari is er een ticnercar- navalsdisco en zaterdag 28 februari wordt om 11.11 uur prins carnaval van hel Middelburgse station afgehaald, waarna in optocht het stadsgedeelte wordt rondgelopen. Voor de kinderen van 4 tot 8 jaar is er die dag in 'De Zeeburg' om 14.00 uur kin dercarnaval terwijl om diezelfde tijd voor de kinderen van 8 tot 12 jaar het carna valsfeest in het Zuiderbaken wordt ge houden. Het grote carnavalsbal mot boerenkapel en dansorkest is op 28 februari om 20.11 uur in het Zuiderbaken.

de Faam | 1981 | | pagina 7