W O. <D N (ft o GEMEENTE BEDRIJVEN MAKEN WATERLEIDINGNET SCHOON I's Ws (ft sr 5' Q. m Sta Q (ft (ft O (ft O Sfi. O -O O. (ft w 4 21-28 januari KOSTEN A EN B WONINGEN VERHOOGD (ft AANVRAGEN De Faam Woensdag 21 januari 1981 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 24 t/m 31 jan Ontwerpbestemmingsplan "Buitengebied" Bestemmingsplan "Reijershove" NIEUWE MAATREGELEN De bouw van het nieuwe ANWB-kantoor aan de Beenhouwerssingel vor dert snel. Oplevering wordt al in mei a.s. ver wacht. Daarbij komen nog meerdere kantoren, winkels, bedrijfspanden en woningen. Het raakt daar nu al aar dig vol. Waarschijnlijk jongelui hebben zich "uitgeleefd" met het schieten van kogeltjes op de ruiten van het gebouw van de Ds.Bernardus Smytegeltschool (geref.gem) aan de Nw.Ervestraat. Kleine gaatjes en barsten zijn daar het gevolg van. De kosten voor het herstel raamt men op rond de duizend gulden. Op de balie in de voorlichtingsruimte in het stadhuis vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/ brochures: - Verhuizen kost bedstro - Project Mensen zonder Baan - Seniorenkrant - Aardgascampane. Alles in één - Middelburg in kaart. Burgemeester drs. P.A. Wolters huldigt donderdag 22 januari a.s. de sport- kampioenen 1979/1980 in het stadhuis. Ook wordt de sportman, sportvrouw of sportvereniging van het jaar bekend gemaakt. Een wisseltroffee-de Japanse Samu- rai-helm-gaat naar dé vereniging, die het laatste seizoen het meest opvallen de sportevenement heeft georgani seerd. Week Het is zover, de gemeentelijke voorlichtingsrubriek is in een nieuw jasje gestoken. Naast een prettiger aanblik biedt de nieuwe opzet ook de mogelijkheid met nog actuelere informatie te komen dan voorheen. Eens per maand zal de pagina er echter afwijkend uitzien. Dat is nodig om de populaire raadsagenda te kunnen plaatsen, die nogal wat ruimte inneemt. Deze weken informeren wij u over het feit dat de dienst Gemeentewerken het Middelburgse leidingnet gaat reinigen. Uitgebreid informeren wij u over de gang van zaken daarbij. Het is zaak dit verhaal goed te lezen. U krijgt er tenslotte allemaal mee te maken. Het rubriekje "In Woord en Beeldbesteedt door middel van foto's met ondersteunende tekst aandacht aan gebeurde en nog te gebeuren zaken. Vaste onderdelen zijn en blijven de rubrieken, waarin gewezen wordt op stukken die zijn in te zien. Denkt u maar aan de aanvragen voor een hinderwetvergunning, (ontwerp)bestemmingsplannen en verkeersbesluiten. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting in het stadhuis. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag hutspot dinsdag gehakt, bloemkool en aardappelen woensdag jachtschotel donderdag boeuf stroganoff en rijst vrijdag kuikenbout, appelmoes en aardappelen zaterdag wat de pot schaft De subsidieregeling voor een nieuwe woning is met ingang van het nieuwe jaar gewijzigd. De stichtingskosten voor een A-woning mogen nu niet hoger zijn dan 135.000,- (was 130.000). De hoogte van de subsidie is afhan kelijk van het belastbaar inkomen. Die inko mensgrenzen zijn met 1500,- verhoogd. De eerste jaarlijkse bijdrage is het hoogst bij een belastbaar inkomen over 1980 tot 26.000 (was 24.500,- en het laagst bij een belastbaar in komen over het vorig jaar van 37.800,- (was 38.300,- Het gaat dan respectievelijk om bijdrage van 10.900,- en 5.000,- De stichtingskosten van een B-woning zijn met ingang van 1 januari j.l. ook met 5.000,- verhoogd. Deze mogen niet hoger zijn dan 170.000,- (was 165.000,- Om in aanmerking te komen voor de jaarlijkse bijdrage mag het belastbaar inkomen over 1980- Het Middelburgse waterleidingnet wordt schoongemaakt. Een maatregel die noodzakelijk is in verband met het constateren van "bruin" leidingwater. En dat komt omdat zich in de loop der jaren ijzerslib heeft afgezet in het buizenstelsel. De dienst Gemeentebedrijven gaat daar de komende tien maanden iets aan doen. Alle leidingen in de stad krijgen een schoonmaakbeurt. Daarbij gebruikt men de meest moderne apparatuur. Toch zal enige overlast niet voorkomen kunnen worden. De eerste werkzaamheden beginnen als de weergoden dat toelaten - dinsdag 27 januari a.s. Gezondheid De roestafzetting heeft weinig te maken met het materiaal waarvan de leidingen zijn gemaakt. Roest komt bijvoorbeeld ook voor in de asbest-cement buizen, die in onze gemeente veelal worden gebruikt. Nee, het euvel heeft hoofdzakelijk te maken met het ijzergehalte in het water. Het blijkt nu eenmaal niet mogelijk te zijn dit er voor honderd procent uit te zuiveren. IJzerslib ontstaat echter ook wel door het inwendig aantasten van oude gietijzeren leidingen. Het slib kan door het water worden mee gevoerd met als gevolg het ont staan van een bruine kleur. Met name wanneer men aan het lei dingnet werkt en op dagen dat we een hoog waterverbruik kennen, dikwijls op maandag en vrijdag, is dat duidelijk merkbaar. De grote re stroming van het water maakt dan veel van die roestafzet vrij. Het "roestwater" ziet er onsmake lijk uit, maar is beslist onschade lijk als het gedronken wordt. Bac teriologisch blijft het water onge vaarlijk. Wel is het minder prettig wanneer men het in de wasma chine krijgt. De methode. Het schoonmaken van de leidingen gebeurt met behulp van compres sors. Er wordt lucht in de buizen gepompt en tegelijkertijd brengt men ter plaatse water in het lei- I dingnet. De ingepompte lucht brengt het water in de leidingen heftig in beweging. Je zou kunnen zeggen dat op deze wijze de bin nenkant van de buizen wordt "schoongewassen". Een methode om leidingen vrij van roestaanslag te maken, die ook al een aantal ja ren met succes door de Waterlei ding Mij. Zuid West Nederland wordt toegepast. De compressors waar men mee werkt maken nau welijks lawaai. Geluidsoverlast is dan ook miniem en dat is mooi meegenomen. Vroeger werden de losse roestdeeltjes met enorme hoeveelheden water uit de buizen gespoeld. Een methode die beslist niet effectief was en ook niet zui nig. Dat gaat nu dan geheel anders. Tijden en sectoren De werkzaamheden vinden plaats per sector. In een wijk kunnen di verse van die sectoren aanwezig zijn. Men zal in het algemeen werken van maandag tot en met vrijdag, tussen 8.30 en 16.00 uur. De mensen kunnen in het gebied(sec- tor) waar men de leidingen reinigt gedurende die periode geen water gebruiken. Om problemen met de apparatuur, zoals bijvoorbeeld de geiser, te voorkomen is het drin gend gewenst tussen genoemde tijden de hoofdkraan vóór de wa termeter in de woning dicht te zetten. Het is daarom goed min stens één dag voordat de werk zaamheden beginnen te contro- ler?n of die kraan goed werkt. Bij problemen kan men de dienst Ge meentebedrijven benaderen. In de meeste gevallen is het ongemak na een dag bekeken, maar omstan digheden maken het soms noodza kelijk de volgende dag verder te werken. In zo'n geval zitten de be trokkenen twee dagen zonder wa ter. Vervelend, maar een ieder zal daar begrip voor kunnen opbren gen. Als het echt niet anders kan, is het ook mogelijk dat in de nachte lijke uren aan de leidingen wordt gewerkt. Zoveel mogelijk zal men trachten dit te voorkomen. Al was het alleen maar omdat 's-nachts geluidsoverlast nog hinderlijker is dan overdag. Het zal ongetwijfeld duidelijk zijn, dat er mensen zijn die voor het uitoefenen van hun beroep beslist niet zonder water kunnen. Denkt u maar eens aan een tand arts. In zo'n geval probeert men te komen tot een noodoplossing. Voor alle overige betrokkenen geldt: tijdens de werkzaamheden is geen water beschikbaar. Wij adviseren dan ook een emmertje daarvan in voorraad te nemen. Informatie Wanneer uw straat voor het schoonmaken van de leidingen wordt afgesloten van de water voorziening, wordt u daarvan één of twee dagen van tevoren schrif telijk op de hoogte gesteld. Een geluidswagen kondigt het eind van de acties aan. Verder kunt u regelmatig op deze pagina lezen in welke wijk men aan het werk gaat. U vindt deze informatie in het ru briekje "In Woord en Beeld" onder de foto van de compressor, zoals die nu in het groot staat afgebeeld. Het is helaas zo dat bij het afslui ten van een sector het stromings beeld in de omliggende straten onvoorspelbaar verandert. Het gevolg kan zijn dat daar extra bruin water door de leidingen stroomt. Een mogelijke onaange name verrassing dus voor de om geving van het werkgebied. Ook voor hen is het goed de medede lingen te raadplegen. De eerste werkzaamheden beginnen, zoals gezegd, 27 januari a.s. in de Ma- gistra tenwijk. In bijzondere gevallen kunt u contact opnemen met de uitvoe rende dienst Gemeentebedrijven, Dam 39. Tel. (01180) 14356. Het ontwerp-bestemmingsplan "3e planverandering Buitengebied" gaat over een aanvulling van de voorschriften voor agrarische bedrijfsgebouwen en aanwijzing van een perceel aan de Veerseweg voor een tuincentrum dat al bestaat. Tegen dit plan kunnen tot 13 februari schriftelijk bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. De stukken liggen tot die datum om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping), kamer 15. De gemeenteraad stelde op 27 augustus 1979 het bestemmingsplan "Reijershove" vast. Nu is de goedkeuring door gedeputeerde staten onherroepelijk geworden. Het plan met toelichting ligt om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping), kamer 15. Burgemeester en wethouders hebben besloten: het plein voor het stadhuis voer tuigen die deel uitmaken van trouwstoeten uit te zonderen van de gesloten-verklaring voor alle verkeer, behalve voetgangers. de ventweg Klein Vlaanderen die gezien vanaf het Seisplein ligt aan de linkerzijde, vanaf de Volderij- laagte in de richting van het Seis plein aan te wijzen als fietspad. op de ventweg Klein Vlaanderen, die gezien vanaf het Seisplein ligt aan de rechterzijde, in de richting van de Volderijlaagte éénrich tingsverkeer in te stellen. aan de oostelijke zijde in de Gra venstraat een fietsstrook aan te wijzen. Beroep tegen deze besluiten is niet meer mogelijk. Om mondeling bezwaren te kun nen maken tegen het verlenen van onderstaande hinderwetvergun ningen) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst.324) ver zoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermel den wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemoti veerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wet houders kunnen worden inge diend. 1 1 1 Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (01180-26251 tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij b. en w. kunnen worden ingediend. 1. Isolatietechniek Van Luijk b.v., Hugo de Grootlaan 27 voor een isolatiebedrijf aan de Veerseweg 36a. Verzoek hoor zitting voor 3 februari a.s. Schriftelijke bezwaren tot 10 februari. 2. De heer J. Louwerse, Walcherseweg 228 voor een propaantank met een in houd van 1200 liter voor verwarming woonhuis aan Walcherseweg 245. Ver zoek hoorzitting voor 3 februari a.s. Schriftelijke bezwaren tot 10 februari. niet hoger zijn dan 70.000,- De eerste jaar lijkse bijdrage is het hoogst bij stichtingskos ten van 135.000,- en het laagst wanneer deze 170.000,— bedragen. De bijdragen zijn dan respectievelijk 5000,- en 2.200,- De extra bijdrage "ineens" van 5000,- voor kopers van een A-woning is vervallen. Een overgangsregeling geldt voor bouwers van ei gen woningen die uiterlijk 31 december 1980 een subsidie-aanvraag hebben ingediend en nog geen beschikking hebben ontvangen. De afdeling Algemene Zaken in het stadhuis verstrekt graag nadere informatie. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer Suikerplein/ Spuistraat parkeren verboden Noordweg tussen Schotelweg en Golsteinseweg. Afgesloten voor alle verkeer, (bushalten zijn niet bereikbaar. 2. 3. AARD VAN HET WERK Restauratie werkzaamheden Herstraten Herstraten AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering 3. Automobielbedrijf Dijkwel b.v., Veerseweg 104 voor een herstelinrich ting voor motorvoertuigen, magazijn en showroom aan Veerseweg 104. Ver zoek hoorzitting voor 8 februari a.s. Schriftelijke bezwaren tot 15 februari. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachte wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Aanvragen, bijbehorende stukken en ontwerpbeschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de af deling Algemene Zaken in het stadhuis. Verder tijdens de bezwaartermijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek, Molstraat 13. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn ingediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet heb ben kunnen doen. Persoonlijke gege vens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. De heer W. Coppoolse, Loodholseweg 4 in Grijpskerke heeft een hinderwet vergunning gevraagd voor een rund veehouderij aan de Veerseweg 138. Hierin twee elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van ±4.4. KW. Schriftelijke bezwaren voor indienen bij het gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kan men 27 jan. om 16.30 uur kenbaar maken tijdens een openbare zitting in het stadhuis. Een gemachtig de mag daar aanwezig zijn. Inwoners van Middelburg kunnen later alleen in beroep bij de Kroon als zij zelf of een gemachtigde op de zitting aanwezig waren. Mensen van buiten de gemeente kunnen volstaan met het voor 8 fe bruari indienen van een bezwaar schrift. Aanvraag, bijlagen en evt. be zwaarschriften liggen tot die datum om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. If Het gemeentelijk centrum ci viele verdediging (noodbes- tuurspost) is bouwtechnisch gereed. Op dit moment is men bezig met het plaatsen van de nodige app'aratuur. Naar verwachting zat het ge heel eind februari/begin maart met enig officieel vertoon geo pend worden. De werkkamer brachten wij in beeld. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5