Overzicht subsidieregelingen r*? rrtn M IN TE ZIE» ATREGELE» Gevonden voorwerpen Opgebroken - afgesloten \/nflDI inUTininCDIIDD/CI/ redactie: bureau voorlichting vUUnLÊUn tlvüonUDn/t/i stadhuis-ladige noordstraat 1 üvv CULTURELEAGENDA VERKEERS De Faam Woensdag 7 januari 1981 gemeente middelburg Wegwijzer in woonsubsidieland Aankoop van een nieuw huis Renteloze lening Gemeentegarantie Gratis verkrijgbaar Verbetering van parti culiere woningen Isolatiesubsidie Huurgewenningsbijdra ge Individuele huursubsi die maak 'm zindelijk 't Is zo simpel elke hond kan 't leren V erhuiskostenbi jdrage I Woonaanpassingen voor gehandicapten Hinderwet Hinderwet v-f 4 V oorbereidingsbesluit Bestemmingsplan "Reijers- hove" GEMEEN TELMKE COL J UBELS DIENST MIDDELBURG Middelburgs stadspop- pentheater "Parcival", Brakstraat 11 Kuiperspoort Midgard Concert- en Gehoorzaal Zeeuws Kunstenaarscentrum tot 15 januari: Galeries "Six and Six", Lan ge Noordstraat 56 en Gort straat 48. St. Janstraat 41-43 Kloveniersdoelen (Muziekbi bliotheek) Periode van 1 tot en met 7 januari ^=_rel. (01180) 26251. Toestel 133 of 224. Het is ongeveer een jaar geleden dat wij een overzicht van de subsi dieregelingen op woongebied plaatsten. In de tussenliggende periode zijn enkele subsidieregelingen gewijzigd. Het lijkt ons dan ook goed u via onze voorlichtingsrubriek weer eens een opsomming te geven van de bestaande en gewijzigde subsidie-regelingen op woongebied. Dit in beknopte vorm, waarbij wordt aangegeven waar u nadere informatie kunt verkrijgen. Daarnaast kunt u van iedere regeling op zich, bij het bureau Voorlichting in het stadhuis gratis een vouwblad of brochure afhalen. We wijzen er met nadruk op dat het altijd mogelijk is dat tussen het schrijven en uitkomen van dit overzicht regelingen zijn veranderd. Wie een nieuw huis koopt of laat bouwen om er zelf in te gaan wonen, kan van het rijk een jaarlijkse bijdrage krijgen voor een bepaalde periode. In de rege ling wordt onderscheid gemaakt tussen A-woningen en B- woningen. A-woningen zijn betrekkelijk goedkope woningen. In principe bestemd voor mensen met een tamelijk bescheiden inkomen. De stichtingskosten van een A- woning mogen niet hoger zijn dan 130.000,- of 140.000,- Dit is afhankelijk van de plaats waar de woning wordt gebouwd. De hoogte van de jaarlijkse bijdrage hangt af van de hoogte van het belastbaar inkomen. De hoogste bijdrage voor het eerste jaar is 10.900,- de laagste bijdrage voor het eerste jaar bedraagt 4.000,- B-woningen zijn wat duurdere woningen. Woningen dus met hogere stichtingskosten. De stichtingskosten van een B- woning mogen niet hoger zijn dan 165.000,- of 175.000,- af hankelijk van de plaats waar de woning wordt gebouwd. De hoogte van de jaarlijkse bij drage hangt af van de hoogte van de stichtingskosten. De hoogste bijdrage voor het eerste jaar be draagt ƒ4.000,- de laagste bij drage voor het eerste jaar be-/ draagt 1.200,- Bij een belast baar inkomen van meer dan 70.000,- in 1979 wordt geen subsidie verstrekt. Voor nadere informatie: afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping), Lange Noordstraat 1, tel. (01180) 26251. Aan mensen met een helastbaar inkomen tot 39.900,- in 1977 of tot 42.400,- in 1978 kan voor een eigen woning uit het Bezitsvor mingsfonds een renteloze lening van 3.600,- worden verstrekt. Eén van de voorwaarden is, dat de verwervingskosten van een bestaand huis niet meer dan 115.000,- zijn en die van een nieuwbouwhuis niet meer dan 140.000,- Verwervingskosten zijn: koop som, notariskosten, overdracht skosten en makelaarskosten sa men. Hypotheekkosten tellen niet mee. Voor nadere informatie: afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping), Lange Noordstraat 1, tel. (01180) 26251. Kopers van woningen kunnen een gemeentegarantie (met deel neming van het Rijk) aanvragen, De verwervingskosten moeten beneden een bepaalde grens blij ven. Die is voor nieuwe woningen 250.000,- en voor bestaande woningen 200.000,- Dankzij de gemeentegarantie zijn de geld gevers bereid een hogere hypot hecaire geldlening te geven en is het dus mogelijk met een be trekkelijk gering bedrag aan ei gen geld een huis te kopen of te laten bouwen. Het is zelfs moge lijk een lening aan te gaan, die gelijk is aan de stichtingskosten De volgende vouwbladen en brochures over de genoemde subsidieregelingen zijn gra tis verkrijgbaar bij het bu reau Voorlichting in het stadhuis (ingang Lange Noordstraat 1 - begane grond) - Een eigen huis ook voor u? - Een eigen huis met steun uit het bezitsvormings fonds - Gemeentegarantie voor bouw, koop of verbete ring van eigen woningen. - Subsidie voor warmte- isolatie van bestaande woningen - Verbetering van particu liere woningen - Woonaanpassingen ten behoeve van gehandicap ten - Individuele huursubsidie - Huurgewenning: een ex tra steuntje van het rijk. van de woning, een zogenaamde 100%-lening. Voor nadere informatie: afdeling Financiën, Stadhuisstraat 3 (binnenplein stadhuis), tel. (01180) 26251. Voor de verbetering van wonin gen bestaat eveneens een subsi dieregeling. De gemeente kan subsidies verstrekken voor ver- beteringskosten, die niet lager zijn dan 1.500,- en niet hoger zijn dan 65.000,- Er kunnen wel verbeteringen worden uit gevoerd, die boven dit laatste be drag uitgaan. Voor de meerdere kosten wordt echter geen subsi die verstrekt. De subsidie wordt, afhankelijk van de hoogte van de kosten, verstrekt als een bijdrage ineens of als jaarlijkse bijdrage. Een eigenaar-bewoner kan uit sluitend in aanmerking komen voor vaste bijdragen ineens. De ze bijdragen zijn onlangs met ca. 40% gestegen. De eigenaar-verhuurder krijgt tot een bedrag van ƒ5.000,- de bijdrage-ineens van 40%. Tussen ƒ5.000,- en ƒ20.000,- kan hij kiezen tussen een bijdrage ineens van 40% of de 10 jaar durende jaarlijkse bijdrage. Boven de 20.000,- tot 65.000,- krijgt hij een 20 jaar durende jaarlijkse bijdrage, aflopend van 7% naar 3%. Ook is er de mogelijkheid een subsidie te krijgen voor het laten aanbrengen van bepaalde voor zieningen, die geen deel uitma ken van een algehele verbetering van de woning. Dit geldt bij voorbeeld voor een nieuw toilet, een douche, een keuken of een bergruimte buiten de woning of voor de noodzakelijke uithrei- ding en vervanging van een elektrische installatie (als het elektriciteitsbedrijf dit eist). De hiervoor heschikbare bedragen variëren van 1.650,- voor een toilet tot 3.500,- voor een keu kenruimte met inrichting. Tegenover het ontvangen van subsidie staat de verplichting van de eigenaar-verhuurder de huurverhoging als gevolg van het verbeteren van de woningen te herekenen volgens de richtlij nen die daarvoor zijn vastge steld. Het is mogelijk verbete ringen zelf uit te voeren. Subsidie wordt dan uitsluitend verleend voor de materiaalkosten. Ook de huurder kan met toestemming van de verhuurder de verbete ring zelf uitvoeren of laten uit voeren. Hij ontvangt dan de sub sidie. In dit geval kan er geen sprake zijn van een (extra) huurverhoging. Voor een hypot hecaire lening ten behoeve van de woningverbetering kan een door het rijk gegarandeerde ge meentegarantie worden gegeven. Voor nadere informatie: dienst Gemeentewerken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, Vlis- singsestraat 21, tel. (01180) 27751. De overheid kan voor de verbe tering van de warmteisolatie van bestaande woningen een subsidie verstrekken. Deze subsidie wordt aan de eigenaar of aan de huurder in één keer uitbetaald en bedraagt: -voor dubbelglas en voorzetra men tot 15% van maximaal 5.000,- -voor overige voorzieningen 25% van maximaal 5.000,- -voor een bestaande woning is de maximale subsidie 1.250,- De isolatie van hegane-grond- vloeren komt voortaan ook in aanmerking voor subsidie. Aanvragen voordat met de werkzaamheden wordt begon nen. Voor nadere informatie: directie Volkshuisvesting Zeeland, Seis- singel 4, Middelburg, tel. (01180) 14053, of JPostbus 435 (alleen voor isolatievraagstukken). Wanneer u door verhuizing in het geval van woningverbetering of bij krotontruiming plotseling een aanzienlijk hogere huur gaat betalen kan het Rijk u een aantal jaren helpen daaraan te wennen. Deze huurgewenningsbijdrage is afhankelijk van het inkomen en het verschil tussen de oude en nieuwe huur. Deze bijdrage loopt in drie jaar of vijf jaar geleide lijk af. Voor een uitkering gedu rende drie jaar komt u in aan merking als u - na aftrek van in dividuele huursubsidie - minder dan 100,- per maand, maar tenminste 50,- per maand, méér huur moet betalen. Dit mits uw inkomen niet meer dan ƒ41.000,- per jaar bedraagt. De huurgewenningsbijdrage voor de periode van drie jaar be draagt: -in het eerste jaar 60% van het verschil tussen de oude en de nieuwe huurprijs; -in het tweede jaar 40% van dit verschil; -in het derde jaar 25% van dat verschil. Is de woning ingrijpend verbe terd en na terugkomst in de wo- Haal eens een folder af. Voor sommige huurders is de huur in verhouding tot hun in komen erg hoqg. Als steun voor hen is daarom onder andere de individuele huursubsidie inge voerd. Deze financiële bijdrage van het rijk wordt óf rechts treeks aan de huurders verstrekt óf via de verhuurder op de huur prijs in mindering gebracht. De regeling geldt voor alle soorten huurwoningen tot een jaarlijks te bepalen huurgrens. Voor het tijdvak 1 juli 1980 tot 1 juli 1981 is deze huurgrens voor gezinnen en alleenstaanden van 30 jaar en ouder ƒ7.560,- per jaar, als zij een belastbaar inkomen hebben dat niet meer is dan 41.000,- per jaar. Voor alleenstaanden jonger dan 30 jaar is de huurgrens 5.040,- per jaar, als zij een be lastbaar inkomen hebben dat niet méér is dan 25.000,- Voor nadere informatie: afdeling Bevolking (bureau Huisvesting), Simpelhuisstraat 1 (tegenover de Engelse Kerk), tel. (01180) 26251. HOGE NOOD... HOND IN DE GOOT ning is de huur - na aftrek van de individuele huursubsidie 100,- of meer per maand hoger, dan bestaat er een bijdrage over vijf jaar en wel: -in het eerste jaar 90% van het verschil tussen de oude en de nieuwe huurprijs; -in het tweede jaar 70% van dit verschil; -in het derde jaar 50% van dit verschil; -in het vierde jaar 30% van dit verschil; -in het vijfde jaar 10% van dat verschil. Voor nadere informatie: afdeling Bevolking (bureau Huisvesting), Simpelhuisstraat 1 (tegenover de Engelse Kerk), tel. (01180) 26251. In bepaalde gevallen kan er een bijdrage worden gemaakt om de woning opnieuw in te richten. Dat kan onder meer bij ingrij pende woningverbetering, kro tontruiming, of bij verhuizing van de bejaarden naar een duur dere of kleinere woning of naar een niet-zelfstandige woon ruimte (bijvoorbeeld naar een verzorgingstehuis voor bejaar den). In de gemeenten Amsterdam, 's- Gravenhage, Rotterdam en Utrecht ontvangt men ten hoog ste 3.500,- en in de overige ge meenten ten hoogste 3.000,- Voor nadere informatie: afdeling Bevolking (bureau Huisvesting), Simpelhuisstraat 1 (tegenover de Engelse Kerk) tel. (01180) 26251. Indien u, als lichamelijk gehan dicapte, in een gewone omgeving woont, ondervindt u daar vaak kleine of grote problemen door uw handicap. Die problemen kunnen worden opgelost als uw woning wordt aangepast, waar door uw woongerief wordt ver groot. Het aanpassen van de wo ning aan uw behoeften kan on gemak verlichten en er in be paalde gevallen toe bijdragen, dat uw zelfstandigheid (zoveel mogelijk) behouden blijft, dan wel wordt vergroot. De rijks overheid "komt u in uw woonbe hoeften tegemoet door een gel- dedelijke steun bij het treffen van bepaalde voorzieningen. De subsidieregeling is voor alle ge handicapten, ongeacht de leef tijd. Het maakt ook niet uit of u een eigen woning bewoont of een huurwoning van een corporatie, een gemeente- of particuliere verhuurder. Voor nadere informatie: afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping), Lange Noordstraat 1, tel. (01180) 26251. De heer A. Abrahamse, Titus Brandsmakwartier 19 heeft voor het automobielbedrijf Renton Snelservice aan de Noordmon- sterweg 4 een nieuwe hinder wetvergunning aangevraagd, die het gehele bedrijf omvat (repa ratie en verkoop van auto's en toebehoren op beperkte schaal). Burgemeester en wethouders hebben het voornemen de ver gunning te verlenen met daarbij de voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te ondervangen. Inmiddels is het niet meer mogelijk mondelinge en schriftelijke be zwaren in te dienen. Wanneer op de voorgeschreven wijze bezwa ren zijn ingediend kan men naar aanleiding van de beschikking t.z.t. een beroep instellen bij de Kroon. Hetzelfde geldt voor be langhebbenden die kunnen aan tonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest tijdig bezwaren in te brengen. De aanvraag en de ontwerp-beschikking met bijbe horende stukken liggen na 23 november 1980 tot het einde van de beroepstermijn (nog te bepa len) van 10.00-12.00 uur ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15), waar men ook graag bereid is de stuk ken mondeling toe te lichten. De woningbouwverenigigng "Middelburg", Dam 2 heeft voor een machinale houtbewerkings inrichting, loodgieterswerk plaats annex opslagplaats voor verf en bouwmaterialen aan de Walensingel 65 een hinderwet vergunning aangevraagd. Bur gemeester en wethouders hebben het voornemen de vergunning te verlenen met daarbij de voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te on dervangen. Inmiddels is het niet meer mogelijk mondelinge en schriftelijke bezwaren in te die nen. Wanneer op de voorge schreven wijze bezwaren zijn ingediend kan men naar aanlei ding van de beschikking t.z.t. een beroep instellen bij de Kroon. Hetzelfde geldt voor belangheb benden die kunnen aantonen re- Burgemeester en wethouders hebben besloten: - aan de oostelijke zijde in de Gravenstraat een fietsstrook aan te wijzen. Tegen dit besluit kunt u even tueel tot 17 januari in beroep gaan bij de Kroon. Ml INK TAIT I I Jl: DI K.M De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrij willigers in Middelburg is uit sluitend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld wor den op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 12 tot en met 17 januari ziet er als volgt uit: maandag - hutspot dinsdag - gehakt, andijvie en aardappelen woensdag - saucijsjes, bloemkool en aardappelen donderdag - varkensoester, spi nazie en aardappelen .vrijdag - vis, worteltjes en aard appelen zaterdag - wat de pot schaft. delijkerwijs niet in staat te zijn geweest, tijdig bezwaren in te brengen. De aanvraag en de ont werp-beschikking met bijbeho rende stukken liggen na 8 de cember 1980 tot en met einde van de beroepstermijn (nog te bepa len) van 10.00-12.00 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). De gemeenteraad heeft op 24 no vember 1980 een voorbereidings- besluit vastgesteld voor een per ceel in Duunmede (bij de wonin gen 57 en 75) en een perceel aan de Segeerssingel (bij de Spoorweg tunnel). Het besluit en de bijbe horende tekeningen liggen voor een ieder om in te zien bij de af deling Algemene Zaken in het stadhuis. De goedkeuring door Gedepu teerde Staten van Zeeland van het bestemmingsplan "Reyers- hove" is onherroepelijk gewor den. Vaststelling door de ge meenteraad vond plaats op 27 augustus 1979. Het plan met een toelichting ligt om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). Bij de gemeentepolitie zijn in de periode van 17 tot en met 22 de cember 1980 de volgende gevon den voorwerpen aangegeven: - rijwielslot met ketting - sleuteletui met tampon - paar dameshandschoenen - kinderhandschoen - pen en speldje - kinderportemonneetje met geld en fietssleutel - drie portemonnee's met inhoud - autosleutel - paraplu - sleutelhanger met sleutels - kentekenbewijs auto, shag en aansteker - twee bankbiljetten Gevonden dieren: - hond, bruin met witte voorpo ten Nadere inlichtingen over deze gevonden voorwerpen en dieren kunt u alleen op woensdag van 15.00-17.00 uur en zaterdag van 19.00-20.00 uur krijgen bij het politiebureau Achter de Hout tuinen 10. Telefonische inlichtin gen uitsluitend via nummer (01180)-27251. 7 en 14 januari, 14.30 uur: Marionettenspel "Rieneke van Ritthem". Kaarten a 4,- in voorverkoop en aan de zaal. 9 januari, 20.30 uur: "Zonder verdoving", film van Andrzej Wajda. Kaarten a 4,- aan de zaal. Organisatie: Jeugd en Muziek. 9 januari, 21.00 uur: "The Turning Point", film van Herbert Ross, Kaarten ƒ4,- aan de zaal. 10 januari, 21.00 uur: (Bittere rijst", film van Giuseppe de Santis. Kaarten 4,- aan de zaal. 11 januari, 16.00 uur: Operamatinee, m.m.v. diverse solisten. Kaarten 9,- (CJP/PAS 65 7,50) in voorver koop en aan de zaal. Organisatie: Wim Verschelling Theaterpro- dukties. Expositie van werken van Leo nard Snelders. Geopend: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.30 uur. Woensdag en vrijdag ook van 19.00-21,30 uur. Zaterdag van 8.00-12.30 uur. Doorlopende expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend: maandag t/m vrijdag van 13.00-18.00 uur. Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend: donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur. tot 15 januari: Tentoonstelling van Titelbladen en Bladmuziek. Geopend: maan dag tot en met vrijdag van 9.00-17.30 uur. Zaterdag van 10.00-13.00 uur. Toegang gratis. Groepen volgens afspraak. PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN AARDVAN HET WERK 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Suikerplein/Spuistraat parkeren verboden 3. Schuttershofstraat. Afgesloten voor alle verkeer. 4. Oude Veerseweg Afgesloten voor alle verkeer. Restauratie werkzaamheden Herstraten Herstraten Herstraten AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1981 | | pagina 5