Gemeente moet voorbeeld geven bij energiebesparing rrtn ,L:- M IN TE ZIEtf lAATREGELElf Opgebroken - afgesloten Uitnodiging voor "Open Tafel" 1981 CULTURELE AGENDA V VERKEERS- De Faam Woensdag 17 december 1980 conclusie uit nieuwe nota Twintig stuks Verkoop vuurwerk verkort Adviescommissies Geen ophalen huisvuil op tweede Kerstdag Hinderwet Hinderwet Ontwerp-bestemmingsplan Stadhuisstraat Lange Noordstraat e.o. Bestemmingsplan "Woonwa gencentrum Nieuwlandse- weg". Voorbereidingsbesluit Herziening bestemmingsplan "Dauwendaele I-B". Herziening bestemmingsplan "Uitbreidingsplan in onder delen 1959". Weer kerstboom voor het stadhuis Koopavonden rond de Kerst (JVV MENU TAFELTJE DEKJE" Maandag 5 januari: GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG Kuiperspoort Schouwburg Midgard Zeeuws Kunstenaarscentrum Galerie "De Witte Swaen" tot en met 31 december: Expositie van nagelaten werk van Alfons van Dijck. Geopend: dinsdag tot en met zaterdag van 12.00-17.30 uur en op afspraak. Galeries "Six and Six", Lan ge Noordstraat 56 en Gort straat 48 St. Janstraat 41-43 Periode van 17 tot en met 24 december Een gemeentelijke werkgroep heeft in opdracht van burge meester en wethouders een Energienota samengesteld. Kort geleden kwam deze in de open baarheid. In de nota vindt men maar liefst 20 aanbevelingen hoe binnen de gemeente op energie bespaard kan worden. De sa menstellers van de nota zijn van mening dat de gemeente een voorbeeld moet geven bij ener giebesparing. Men denkt daarbij aan isolatie van woningen en andere gebouwen die in het bezit van de gemeente zijn, zuinig ge bruik van energie in het ge meentehuis en scholen en het kritisch bekijken van de open bare straatverlichting. Zo'n voorbeeldfunctie van de ge meente werkt stimulerend voor anderen. De gemeente heeft ook tot taak activiteiten van derden en nieuwe ontwikkelingen te be vorderen. Daarnaast is regule rend optreden mogelijk. Bij dit alles is het geven van voorlich ting onontbeerlijk. Het is daarom dat wij de komende weken in deze rubriek aan een aantal za ken uit de Energienota wat nader aandacht willen besteden. Deze week een opsomming van de in het stuk gedane aanbevelingen. Soms wat omgezet in eigen woorden. Het algemene wereldomvattende belang van het zuinig omgaan met energie wordt volledig er kend. Het beleid van de gemeente moet er op gericht zijn hierop zoveel mogelijk in te spelen. En dat op alle terreinen. Veel aandacht zal worden bes teed aan de besparing van ener gie bij de openbare straatver lichting. Hiervan verwacht men een duidelijke voorbeeldwer king. De landelijke normen op het ge bied van de thermische isolatie en ventilatie voor woningen zul len door de gemeente worden overgenomen. Aan verwarmde gebouwen, die geen woning zijn, zullen nu reeds nadere eisen Zuinig mei energie, ook met de feestdagen. worden gesteld. Dit in afwach ting van voorschriften die hier voor komen. Wijk- en blokverwarming wordt op korte termijn niet verwacht. Alleen voor een grote wijk. mo gelijk in samenhang met elektri citeitsopwekking, kan dit inte ressant zijn. Het geheel dient echter onder de aandacht te blij ven. Speciale installaties voor het toepassen van zonne-energie zijn nog erg kostbaar. Verwacht wordt dat toepassing hiervan op grote schaal pas in de verdere toekomst kan gebeuren. Bij het ontwerpen van bestemmings plannen moet worden overwogen rekening te houden met het toe passen van zonne-energie. De oriëntatie en andere zaken die daarmee verband houden moet men hierop afstemmen. Bij nieuwbouw is het nodig naar goed afdichtende constructies te streven. Ongecontroleerde ven tilatie wordt dan voorkomen. De te maken mechanische ventila- tie-inrichtingen zullen op een goed gebruik worden afgestemd. Nieuwe verwarmingsinstallaties moeten een zo hoog mogelijk rendement hebben. Het energie- Voor de verkoop van vuurwerk heeft het college van b. en w. een vergunning verleend aan 4 winkeliers in onze stad. De termijn voor de verkoop van het vuurwerk is dit jaar slechts 2 dagen. Dinsdag 30 en woensdag 31 december a.s. Het afsteken van het vuurwerk mag alleen plaatsvinden op Oudejaarsavond (31 dec) vanaf zes uur 's avonds tot 1 januari half twee in de morgen. Dit mede op verzoek van de vereniging van Nederlandse gemeenten (V.N.G.). Met het hanteren van korte aflever- en afsteektermijnen kan een positieve bijdrage worden geleverd aan het tegengaan van (geluid) overlast in de dagen voor de jaarwisseling. verbruik moet tot een minimum worden beperkt. De opzet van nieuwe binnenver- lichtingsinstallaties zal in sa menhang met het gebouw een hoog rendement moeten opleve ren. Afstemming op een goed ge- bruik is noodzakelijk. Buitenzonwering voor goed gei- soleerde gebouwen zal zoveel mogelijk verwezenlijkt worden. Op zomerse dagen zal het ge bruik indien mogelijk worden beperkt. Bij het kiezen van bouwmate rialen wordt het energieverbruik bij de productie in de beschou wingen betrokken. Men zal stre ven naar hergebruik van bouw en afvalmateriaal. Voor bestaande gebouwen zal naar een isolatiewaarde worden gestreefd die gelijk ligt aan de waarden die voor' nieuwbouw gelde.. De binnentemperatuur voor ge meentelijke gebouwen zal op maximaal 20 graden Celsius ko men. De regeling van bestaande ver warmingsinstallaties moet waar nodig aangepast worden om een hoger rendement te krijgen. Kieren en spleten in bestaande gebouwen moeten zoveel moge lijk worden afgedicht. Ongecon troleerde ventilatie blijft dan achterwege. Op het onnodig ge bruik van mechanische ventila- tie-inrichtingen wordt toegezien. Wanneer dat nodig is, zal de schakeling van bestaande ver lichtingsinstallaties worden ge wijzigd. Onnodig branden van de kunstverlichting voorkomt men daarmee. Op het onnodig bran den van de verlichting zal wor den gelet. Bijzondere scholen moeten de zelfde voorzieningen krijgen als de openbare scholen in het kader van energiebesparing. De gemeente zal alle mogelijke medewerking verlenen aan de woningbouwverniging "Middel burg" en andere woningbezitters om isolatie te stimuleren. Gemeentelijke hoofden van dienst en beheerders van gebou wen zijn verantwoordelijk voor een goed gebruik en een goede bediening van energieverbrui- kende installaties en apparatuur. Ook voor auto's e.d. Er zal binnen het gemeentelijk apparaat ie mand moeten worden belast met het toezicht hierop. Interne voorlichting is hierbij noodzake lijk. De regeling voor gebruik van privé-auto's voor de "dienst" behoeft aanpassing. Het autoge bruik moet worden beperkt en het fietsen gestimuleerd. De gemeente zal voorlichting ge ven aan woningbezitters en par ticulieren over besparing van energie. Ook de scholen wil men hierbij betrekken. Wanneer verkeersmaatregelen aan de orde komen zal het ener gieverbruik steeds in de be schouwingen worden betrokken. Tot zover dan de aanbevelingen van de werkgroep Energiebes paring, die overigens is samen gesteld uit specialisten van Ge meentebedrijven, Gemeente werken en Gemeentesecretarie. In de nota wordt voorgesteld deze werkgroep te belasten met het bevorderen van de uitvoering van de aanbevelingen. Maar eerst komt de Energienota ter bespreking in een aantal raads commissies. Rekening houdend met de reacties daaruit, zullen burgemeester en wethouders het stuk met een pré-advies in de raad brengen. Ongetwijfeld ko men daar ook de financiële ge volgen van de aanbevolen maa tregelen in discussie. Het zal de raad zijn die uiteindelijk het laatste woord heeft. Het zal niemand verbazen dat op tweede Kerstdag geen huisvuil wordt opgehaald. Ook de medewerkers van de gemeentelijke Reinigingsdienst hebben dan vrij. De bewoners van de wijken ten zuiden van het Kanaal door Walcheren, die normaal hun huisvuil op vrijdag aanbieden, kunnen dat nu doen op maandag 29 december. Enzet uw huisvuil niet te vroeg buiten en biedt het op de juiste wijze aan. U helpt dan straatvervuiling te voorkomen. De heer A. Abrahamse, Titus Brandsmakwartier 19 heeft voor. het automobielbedrijf Renton Snelservice aan de Noordmon- sterweg 4 een nieuwe hinder wetvergunning aangevraagd, die het gehele bedrijf omvat (repa ratie en verkoop van auto's en toebehoren op beperkte schaal). Burgemeester en wethouders hebben het voornemen de ver gunning te verlenen met daarbij de voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te ondervangen. Inmiddels is het niet meer mogegelijk mondelinge en schriftelijke be zwaren in te dienen. Wanneer op de voorgeschreven wijze bezwa ren zijn ingediend kan men naar aanleiding van de beschikking t.z.t. een beroep instellen bij de Kroon. Hetzelfde geldt voor be langhebbenden die kunnen aan tonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest tijdig bezwaren in te brengen. De aanvraag en de ontwerp-beschikking met bijbe horende stukken liggen na 23 november tot het einde van de beroepstermijn (nog te bepalen) van 10.00-12.00 uur ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15), waar men ook graag bereid is de stuk ken mondeling toe te lichten. Hinderwet De woningbouwverenigigng "Middelburg", Dam 2 heeft voor een machinale houtbewerkings inrichting, loodgieterswerk plaats annex opslagplaats voor verf en bouwmaterialen aan de Walensingel 65 een hinderwet vergunning aangevraagd. Bur gemeester en wethouders hebben het voornemen de vergunning te verlenen met daarbij de voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te on dervangen. Inmiddels is het niet meer mogelijk mondelinge en schriftelijke bezwaren in te die nen. Wanneer op de voorge schreven wijze bezwaren zijn ingediend kan men naar aanlei ding van de beschikking t.z.t. een beroep instellen bij de Kroon. Hetzelfde geldt voor belangheb benden die kunnen aantonen re delijkerwijs niet in staat te zijn -geweest, tijdig bezwaren in te brengen. De aanvraag en de ont werp-beschikking met bijbeho rende stukken liggen na 8 de cember tot en met einde van de beroepstermijn (nog te bepalen) van 10.00-12.00 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). De heer J. van Helleman, Konin gin Julianastraat 31 in Westka- pelle heeft voor het bedrijf aan de Kleverskerkseweg, waarin mobiele hijskranen onderhouden en gestald worden, een hinder wetvergunning aangevraagd. In dit bedrijf worden diverse elek tromotoren en tanks gebruikt met een vermogen en inhoud zoals in bij de aanvraag beho rende stukken staat omschreven. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 30 december wor den ingediend bij het gemeente bestuur. Mondelinge bezwaren kon men kenbaar maken tijdens een openbare vergadering die 16 de cember j.l. heeft plaatsgevonden in het stadhuis. Inwoners van de gemeente Middelburg hebben later alleen recht om in beroep te gaan als zij persoonlijk of een gemachtigde op de openbare zit ting aanwezig zijn. Personen die niet in de gemeente wonen kun nen volstaan met een tijdig in dienen van een bezwaarschrift. De aanvraag met bijlagen en eventueel binnengekomen be zwaarschriften liggen tot en met 30 december om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). Het ontwerp-bestemmingsplan Stadhuisstraat- Lange Noord- straat en omgeving ligt vanaf 21 november om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). Dit ontwerp-plan heeft betrekking op het gebied globaal omsloten door de Stad huisstraat, Lange Noordstraat, Sint Antheunisstraat en Pen- ninghoeksingel. Tot en met 22, december kan een ieder tegen dit ontwerp-plan bij de gemeente raad schriftelijke bezwaren in dienen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben het bestemmings plan "Woonwagencentrum Nieuwlandseweg" gedeeltelijk goedgekeurd. Het besluit van g.s. en het bestemmingplan liggen tot 3 januari 1981 om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). De gemeen teraad en de inspecteur van de Ruimtelijke Ordening kunnen tegen de goedkeuring van dit bestemmingsplan in beroep gaan. Hetzelfde geldt voor dege nen die bezwaren hebben tegen de onthouding van de goedkeu ring aan een gedeelte van de voorschriften. Beroepschriften dienen voor 3 januari gericht aan Hare Majesteit de Koningin, worden ingediend bij de Raad van State, afdeling Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1 in 's- Gravenhage. De gemeenteraad heeft op 24 no vember j.l. een voorbereidings besluit vastgesteld voor een per ceel in Duunmede (bij de wonin gen 57 en 75) en een perceel aan de Segeerssingel (bij de Spoorweg tunnel). Het besluit en de bijbe horende tekeningen liggen voor een ieder om in te zien bij de af deling Algemene Zaken in het stadhuis. Om de bouw van 5 autoboxen in Duunmede tussen de nrs. 57 en 74 mogelijk te maken moet het bes temmingsplan "Dauwendaele I- B" worden herzien. Dit met ge bruikmaking van artikel 19 van de Wet op R.O. Het bouwplan en het schetsplan liggen voor een ieder tot 30 december om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). Tot 30 december kan een ieder tegen dit ontwerp-plan bij het colege van b. en w. schriftelijk bezwaren indienen. Om de bouw van 2 autoboxen aan de Vogelstraat, achter Oude Koudekerkseweg 40 mogelijk te maken moet het bestemmings plan "Uitbreidingsplan in on derdelen 1959" worden herzien. Dit met gebruikmaking van ar tikel 19 van de Wet R.O. Het bouwplan en het schetsplan lig- gen vpor een ieder tot 30 decem ber om in te zien bij de afdeling Algem'ene Zaken in het stadhuis (kamér 15). Tot 30 december kan een ieder tegen dit ontwerp-plan bij het college van b. en w. schriftelijk bezwaren indienen. goed voor sfeer in stad Wanneer u vandaag (woensdag) in de stad bent geweest, dan hebt u wellicht de kerstboom voor het stad huis zien staan. Tenminste als het plaatsen daarvan ge heel volgens plan is verlo pen. De boom is met "sneeuw" bespoten en heeft geen verlichting in de tak ken. Het gemeentebestuur is van mening dat dit niet meer past in een tijd waarop bes paard moet worden op ener gie. Bovendien waren de lampjes altijd een dankbaar object voor vernielzuchtige jongelui. Het vernielen van die verlichting en soms ook wel de boom bracht burge- mester en wethouders twee jaar geleden ertoe te beslui ten geen kerstboom meer voor het stadhuis neer te zetten. Het vorig jaar en het jaar daarvoor ontbrak dan ook een stukje kerstsfeer in het centrum. Gelukkig durft men het nu weer aan. Er wordt op vertrouwd dat de boom ongemoeid zal worden gelaten. Positieve ervarin gen met bloembakken heb ben dat vertrouwen ver sterkt. Weer een kerstboom voor het stadhuis dus. Teza men met de vele bomen die op initiatief van de -winke liersverenigingen in diverse straten in de binnenstad zijn geplaatst zal Middelburg nog gezelliger zijn dan het normaal al is. De Middelburgse winkeliers mogen vrijdag 19, maandag 22 en dinsdag 23 december a.s. hun zaak tot negen uur 's avonds openhouden voor het winkelpand publiek. Leest u goed het woordje mogen. Men is dus niet verplicht de ze dagen in de avonduren geopend te zijn. Vanzelf sprekend gaat ook de weke lijkse koopavond op donder dag 18 december gewoon door. Veel succes met uw kerstinkopen. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a.-op het plein voor het stadhuis voertuigen die deel uitmaken van trouwstoeten uit te zonderen van de gesloten-verklaring voor alle verkeer, behalve voetgan gers. - de ventweg Klein Vlaanderen, dat gezien vanaf het Seisplein ligt aan de linkerzijde, vanaf de Volderijlaagte in de richting van het Seisplein aan te wijzen als fietspad. c.- op de ventweg Klein Vlaan deren, dat gezien vanaf het Seis plein ligt aan de rechterzijde, in de richting van de Volderijlaagte éénrichtingsverkeer in te stellen. d.- aan de oostelijke zijde in de Gravenstraat een fietsstrook aan te wijzen. Tegen het besluit a. kunt u even tueel tot 20 december, tegen de besluiten b. en c. tot 27 december en tegen besluit d. tot 17 januari in beroep gaan bij de Kroon. De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrij willigers in Middelburg is uit sluitend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld wor den op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 22 tot en met 27 december ziet er als volgt uit: maandag - erwtensoep dinsdag - gehakt, bloemkool en aardappelen woensdag - rundvlees, spruiten en aardappelen donderdag - kalkoen, appelmoes en toetje vrijdag - varkensoester, spinazie zaterdag - karbonade, doperwten en aardappelen. Een gezellige drukte in de Burgerzaal. Ieder jaar weer bestaat een grote belangstelling voor de traditionele "Open Tafel" van de gemeente Middelburg. Maandag 5 januari, tus sen 17.30 en 19.30 uur, zal de Burgerzaal van het stadhuis zeker weer gevuld zijn met enige honderden mensen. Vertegenwoordigers van overheid, bedrijfsleven, middenstand, politieke partijen, vereniéin- gen, instellingen enz. ontmoeten elkaar op deze nieuwjaarsreceptie. Maar ook u-als particuliere burger-bent daar een graag geziene gast. Het gemeentebestuur biedt een "nieuwjaarsdrankje" aan en geza menlijk wordt een broodmaaltijd gebruikt. Om 18.00 uur precies houdt burgemeester drs. P.A. Wolters een korte nieuwjaarstoes praak. Om de stemming nog wat te verhogen is musicus Baby den Toonder aanwezig. Deelname aan de "Open Tafel" kost 4,50 als bij drage in de kosten. Vee! mensen van verenigingen, instellingen, e.d. hebben inmiddels een uitnodiging voor de receptie in de bus geluid. Hel is helaas niet mogelijk iedereen persoonlijk uit te nodigen. Daarom vragen wij u als u eind deze week geen uitnodiging hebt ontvangen, het bureau Voorlichting in het stadhuis (tel. 01180-26251, tst. 133 of 224) even te laten weten of u aan de "Open Tafel" wilt deelnemen. Doe dat alsublieft vóór 29 december. Belangrijk voor de organisatie van het geheel. Ook uw ant woordkaart (voor degenen, die een uitnodiging ontvingen) wordt voor die datum verwacht. vrijdag 19 december- 20.30 uur: "Prima Delia Revoluzione", film van Bernardo Bertolucci. Kaar ten a ƒ4,00 aan de zaal. Organi satie: Filmhuis. Jeugd en Muziek, vrijdag 19 december, 21.45 uur: Jazz. Radu Malfatti, trombone en Peter Gowald, contrabas. Kaar ten a 6,00 aan de zaal. woensdag 17 en donderdag 18 de cember, 20.00 uur: Paul van Vliet met zijn one man show "Vandaag of morgen". (Uitverkocht). zaterdag 20 december, 20.00 uur: "Ronde Ka", volksmusical door Nooys Volkstheater met o.a. Carry Tefsen, Martin Brozius, Loeki Knol, Frans Vrolijk e.v.a. Kaarten a 17,00 (CJP/PAS 65 a ƒ9,00) in voorverkoop bij Uit in Zeeland. Nieuwe Haven 43, tel. 15256. vrijdag 19 december, 21.00 uur: "Pirosmani", film van Georgi Shengelaya. Kaarten a 4,00 aan de zaal. zaterdag 20 december, 20.30 uur: Cabaretier Kees Bos. Kaarten a 5,00 aan de zaal. Tot en met 19 december: Expositie van lino's van Henny Huser en sieraden van Cees Mulder. Doorlopende expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend: maandag t/m vrijdag van 13.00-18.00 uur. Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur. l,/ ►Jk v Va mi ■"■i iii i v PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Suikerplein/Spuistraat 1. parkeren verboden 3. Schuttershofstraat. Afgesloten voor alle verkeer. 4. Oude Veerseweg Afgesloten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK Restauratie werkzaamheden Herstraten Herstraten Herstraten AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1980 | | pagina 5