RURIK VAN TRAJECTUM SNEUVELDE ELF EEUWEN GELEDEN Wijkvereniging Zuid vijftien jaar actief voor en door bewoners VIVOKA VOOR VIJFDE MAAL IN VLEESHAL MIDDELBURG ZAKENRUBRIEK Huurcommissies hebben professionele voorzitter Wielercross in Vlissingen Rabobank Q Goed niveau staartploegen De Vlissinger - De Faam Woensdag 3 december 1980 Herman Baars bewijst eer aan vergeten Viking Naspeuringen Op Walcheren Bijbelavond over "de kerk en bezit" Christendom en heidendom EEG Pi istorische eer Aanmelden cursus VOP nog mogelijk 16 WA verzekeringenmaar hoe moetje kiezen als je niet weet welke de beste is? MIDDELBURG - De wijkvereniging Zuid in Middelburg bestaat 15 december vijftien jaar. Vijftien jaar lang heeft deze actieve vereniging de belangen van de bewoners van de Middelburgse Magistraatwijk behartig'd. Daarnaast zorgde de vereniging voor de broodnodige ontspanning voor jong en oud. Toen in 1965 de eerste bewoners in Middelburg Zuid kwamen wonen, was er grote behoefte aan recreatiemogelijkheden. Vooral voor de kinderen. Enkele wijkbewoners, onder wie A. van der Knaap en J. van der Wulp, namen toen het initiatief om een wijkvereniging op te richten. Programma Carnaval. BLOEMSIERKUNST DE KAKATOE' NA FORSE UITBREIDING HEROPEND Eerste elftal Jong Ambon nieuwe trainingspakken Koffiecontactmorgen over kerstviering. Zaalvoetbal Jubileumviering. St. Nicolaascross van Dynamo "70 Gezellige avond Scholierencafé Deze maand verscheen bij de ZHU een opvallend boek. Onder de titel RURIK VAN TRAJECTUM. Graaf van de Zeekust, schreef Herman Baars een historische roman die voor velen van ons als onthullend zal overkomen. Baars, die vele jaren direkteur is geweest van het Nederland Noord-Europa Instituut, groef voor het schrijven van zijn boek in vergeelde archieven en ontdekte dat een Deense Viking. Rurik geheten, een sleutelrol in onze vaderlandse geschiedenis heeft gespeeld. nemingen achter de schermen. Bijvoor beeld toen de kleindochter van Judith eveneens Judith geheten, koningin-we duwe van de Engelse koning was gewor den en door haar vader, Karei de Kale, tot levenslange penitentie in een klooster werd veroordeeld omdat ze de troonop volger (de oudste koningszoon) trouwde en zo dus bloedschande bedreef. Ze werd door Ruriks mannen geschaakt en naar haar jeugdliefde Boudewijn van Vlaanderen gebracht. Zij was ongeveer 17. Uit dit huwelijk kwam «en zoon voort, die de vader zou worden van Willem de Veroveraar. De geschiedenis van Europa van die dagen - in menig opzicht vergelijkbaar met de EEG van nu - zou zonder het ingrijpen van Rurik geheel anders zijn verlopen'. Op school leerden wij dat de rauwe Noormannen onze kustgebieden plat brandden, vernielden en ontredderden. Onbekend is echter dat sommige van de ze Vikingen in ons land achterbleven. Friesland en Midden-Nederland stonden bijvoorbeeld zo'n dertig jaar onder het gezag van de hoofdfiguur uit het boek van Herman Baars. Weinigen weten bijvoorbeeld dat het ontstaan van Rotterdam kon plaatsvin den omdat onder leiding van Rurik de Rijnbedding werd gewijzigd. 'Rurik van Trajectum' (dat J" 28.50 kost) is het op historische feilen gebaseerde relaas van zijn successscn als militair en diplomaat en verhaalt tevens over zijn grote liefde. Het ontstaan van het boek is te danken aan de vele naspeuringen van de auteur en tegelijkertijd is het een eerbewijs aan de bijna vergeten Viking, die zoveel voor ons land heeft gedaan en dit jaar precies elf eeuwen geleden sneuvelde bij de her overing van Nijmegen op de plunderaars. Herman Baars: 'Rurik leefde van ca. 815-880 en werd door Keizer Lodewijk bij het bestuur betrokken. Sinds de moord op de bisschop van Trajectum in 835 - een moord uit wraak, gelast door keizerin Judith, de tweede echtgenote van Lodewijk - was er in westelijk Ne derland een gezagsvacuüm ontstaan dat door het optreden der Denen werd op gevuld. De oudere broer van Rurik, Harald, werd officieel Graaf van Fries land en als zodanig waarschijnlijk te Nijmegen in zijn ambt bevestigd'. Nadat Harald op Walcheren was ges neuveld (in de strijd tegen de overmach tige Vikingvloot) kreeg Rurik meer be voegdheden en het gebruik van het Huis te Gendt (bij Nijmegen) als tweede wo ning. Waarschijnlijk om hem vaak dicht bij de hand te hebben. Lotharius - eerst mede-keizer en na de dood van Lodewijk alleenheerser over het nieuwe smalle Rijk, dat van Italië tot de waddeneilan den reikte - vertrouwde Rurik niet en verdreef hem voor vier jaren. Baars: 'Rurik hernam zelf de macht en dwong Lotharius tot een vergelijk, waarbij hij de titel Graaf van de Zeekust dood van de veroveraar Rollo werd in Normandië een standbeeld voor deze Viking opgericht. In Nederland is de naam Rurik. de verdediger alleen be waard door een straatnaam in een Utrechtse buitenwijk: Roderikstraat. Ik vraag me af of daar verandering in zal komen? Ter gelegenheid van de her denking van de gebeurtenissen van elf eeuwen geleden moet Rurik eigenlijk de historische eer gegund worden, die hem al lang toekomt'. MIDDELBURG - In het kader van een serie bijbelavonden over het thema "Is Israël de Kerk geworden?" houdt de heer D Steenhuis uit Meppel op vrijdag 5 de cember een lezing over "De Kerk en be zit". Uitgangspunt is het Bijbelboek Hande lingen der Apostelen, hoofdstuk 5. De bijeenkomst vindt plaats in het Ro- de-Kruisgebouw in Oost Souburg en begint om 20 00 uur. Voor inlichtingen of vervoer, telefoon 01180-25677. aannam en daarmee (in 850) de eerste Nederlandse Graaf was. Die titel was echter nog niet erfelijk. Hij regeerde van 850 tot 880. Tijdens een korte afwezig heid in 857 werd Trajectum door de Vi kingen met de grond gelijk gemaakt. De bisschop en enkele volgelingen konden vluchten en vestigden zich - uiteraard met St. Maarten als schutspatroon - in St. Odiliënberg: in die omgeving wordt St. Maarten nu nog steeds vereerd'. De Nederlanden bevonden zich in die tijd nog op de grens tussen Christendom en heidendom. Ook persoonlijk waren vele Friezen en geïmporteerde noordelingen nog op die grens; zij waren wel gezegend maar niet gedoopt. Pas op zijn vroegst drie jaar na de zegening kon men zich laten dopen (om spijtoptanten zowel als bekering uit geldelijk belang te voorko men). Herman Baars: 'Hoogstwaarschijnlijk is Rurik lang alleen gezegend gebleven en was hij al bevriend met verschillende hoge prelaten, voordat hij zich in 862 liet dopen. Dat zijn tijd vóór 862 in de door monniken bijgehouden annalen wat duister is gebleven moet uit die positie worden verklaard'. Maar ook over de tijd na 862 is niet alles even duidelijk. Koning Lotharius II heeft hem stellig te vriend gehouden en op hem gesteund. Ouder geworden werd hij voorzichtiger en bleef bij drieste onder- Aan de invloed der Denen kwam een einde nadat eerst Haralds christenzoon Rudolf was gevallen en Rurik, die ook al zijn andere familieleden in *s keizers dienst had overleefd, zelf in 880 bij de verdediging van Noviomagum viel. Zijn lijk werd nimmer gevonden en is waar schijnlijk met de stroom meegevoerd of wellicht onopgemerkt naar Denemarken gebracht. De burcht werd door de over winnaars in brand gestoken en verwoest. Dit jaar is dat dus precies 1100 jaar ge leden. Baars: 'In 1911. lOOOjaar na de MIDDELBURG - Tot voorzitter van de huurcommissies voor de ressorten Mid delburg, Oostburg, Terneuzen en Zie- rikzee is benoemd de heer J.W. Mijns- bergen. Hij is de opvolger van de ver schillende part-time voorzitters, die tot voor kort per toerbeurt functioneerden. Mijnsbergen is bij Koninklijk Besluit voor zes jaar benoemd. De huurcommissies doen uitspraken over geschillen tussen huurders en ver huurders, over de huurprijs en bijkomen de kosten. Voorzitter Mijnsbergen is 41 jaar en was na zijn studie weg- en waterbouwkunde werkzaam bij het stedebouwkundig ad viesbureau Stad en Landschap bv in Middelburg. Ook werkte de nieuwe ge- ichillenvoorzitler bij het architectenbu reau Rothuizen en 't Hooft in Goes. Van 1974 tol 1978 was Mijnsbergen wethou der van Nijmegen. Vragen over huur of verhuur kan men het beste richten tot het secretariaat van de huurcommissie. Seissingel 4. in Mid delburg. Telefoon 0'1180 - 14053. MIDDELBURG - Opgave voor de cur sus Voorbereiding op Pensionering (VOP) voor mannen en vrouwen die op de een of andere wijze binnenkort met verplichte werkstop worden geconfron teerd, is nog mogelijk. Hoewel aanvan kelijk werd venvacht dat er veel te veel mensen zich zouden opgeven voor deze Middelburgse cursus liepen opgeven voor deze Middelburgse liepen de aan meldingen bij de stichting Welzijnswerk voor Ouderen niet over. De stichting ontdekte tijdens de werk zaamheden met gepensioneerden, dat de ommezwaai in het leven bij pensioen zowel voor de werkenden als diegenen die steeds thuis bleven, (in de meeste gevallen de huisvrouw) geconfronteerd werden met problemen, waarmee men van tevoren onvoldoende rekening hield. Voor inlichtingen over de cursus VOP, die overigens op 22 december begint, bij de stichting Welzijnswerk voor Ouderen, Schuttershofstraat la. Middelburg, tele foon 01180 - 27537. Opgave voor de cursus'vóór 15 december. De Rabobank helpt u daarbij. De Rabobank zet u op het goede spoor. Zeer belangrijk daarbij is dat met alle specifieke wensen rekening kan worden gehouden omdat wij bemiddelen voor diverse verzeke ringsmaatschappijen, 'n Veelzijdig advies dus. Laat voor de zekerheid uw hele verzekeringspakket eens door ons bekijken. Gratis hoor, dus wat let u Atlanta en Draadkrabbers spelen gelijk VLISSINGEN - Dat Atlanta en Draad- krabbers (PTT) in de onderste regionen van de regioklasse Walcheren zaalvoet bal vertoeven, was verleden week woens dag niet te zien. In de sporthal Baskens- burg in Vlissingen speelden beide ploe gen namelijk op een uitstekend niveau. De puntenverdeling (1-1) was alleszins gerechtvaardigd. De doelpunten kwamen op naam van Klaas van de Buuren (Draadkrabbers in de eerste helft) en Ruud Smolders maakte in de tweede helft de verdiende gelijkmaker. Uitblin ker tijdens de wedstrijd was echter scheidsrechter W. Bos. die de fluit op een uiterst correcte manier hanteerde. Woensdag 3 december twee toppers in de sporthal Baskensburg in Vlissingen. Op de eerste plaats speelt koploper Sport Stijl Sinke tegen Brammetje Dump (4e op de ranglijst) en Roovers Sport speelt tegen Hooizolder. De eerste wedstrijd is om 20.00 uur en de tweede om 21.00 uur. Vanwege Sinterkla'as is op vrijdag 5 december geen wedstrijd. Piet de Waal. De bewoners reageerden positief op dit idee en omdat er vooral veel voor de kin deren werd gedaan werden ook de beide schoolhoofden in de wijk - de heren Koopman (inmiddels overleden) en Schreuders er bij betrokken. Van deze oprichters is alleen de heer F.. J. Schreuders nog actief in het vereni gingsbestuur. Na een onderbreking van enkele jaren is hij onlangs weer 'gestrikt' voor de verzorging van het secretariaat. Floor Schreuders kan nog veel vertellen over die beginperiode. Er waren toen nogal wat problemen met de huizen en vooral de wijkverwarming is vaak in het geding geweest. Ook op dit terrein maakte de wijkvereniging zich verdien stelijk om als spreekbuis van de bewo ners te onderhandelen met debetrokken instanties. Ook nu zet de wijkvereniging zich in voor de bewoners en hun pro blemen. Recentelijk is er contact geweest met het gemeentebestuur over de verontrusting van een aantal bewoners over de plan nen om in hun wijk een gevangenis te realiseren. In de wijkkrant - 't Mag is Praatje - van november 1980 wordt op deze materie ingegaan. Toch is de saamhorigheid, zoals die in de beginperiode werd gevoeld, minder sterk aanwezig. Met enige nostalgie denkt Floor Schreuders terug aan het 'eerste Zui derbaken; een oud herenhuis aan de Oude Vlissingseweg. waarin regelmatig bijeenkomsten met de wijkbewoners werden gehouden. De wijkvereniging kreeg altijd veel belangstelling omdat er in die tijd geen andere ontspannings mogelijkheden waren. Geleidelijk aan werd de wijk groter en namen de activi teiten toe. Ook van buiten de wijk ont plooiden verenigingen evenementen in Zuid, en ook daardoor werd de binding met de wijkvereniging minder. Activiteiten. Een van de activiteiten van de wijkver eniging was de oprichting van een tafel tennisvereniging. Deze tafeltennisver eniging Middelburg Zuid (MZ) is na verloop van tijd zelfstandig geworden, en viert thans enorme successen. Als onderdeel van de wijkvereniging is er een volleybal vereniging, en een zomera vondvoetbalclub, die beide in de plaatse lijke competities meedraaien. Andere, regelmatig terugkerende even ementen zijn, de mosselavonden, de be- jaardenrit, een fietspuzzeltocht, <?en au- topuzzelrit. een dropping, en de kerst bingo en het seizoen wordt jaarlijks af gesloten met een kinderkennis. De wijkvereniging heeft ook een babysit centrale en er is een werkgroep die hand- en spandiensten verricht voor be jaarde wijkbewoners. Van deze laatste 'servicedienst' wordt door de oudere bewoners overigens weinig gebruik gemaakt. Voorts worden contacten onderhouden met de buiten landse werknemers, en hun vrouwen worden door de leden van de werkgroep wegwijs gemaakt in deze. voor hen. nieuwe omgeving. Een van de hoogtepunten in Middelburg Zuid is ongetwijfeld de viering van het carnaval een evenement, dat na een schuchter begin, is uitgegroeid tot een groots gebeuren waaraan door een groot aantal wijkbewoners wordt meegewerkt. De Lach-in, een revueachtige carnavals show, trekt ieder jaar weer honderden belangstellenden naar het Zuiderbaken, dat in de carnavalstijd is omgedoopt tot Blussershol. De Lach-In wordt ook buiten de wijk gebracht, want jaarlijks worden bezoe ken gebracht aan de pupillen van Vij vervreugd en ook op Der Boede wordt de carnavalsshow opgevoerd. Ook de bejaarden van Middelburg worden op de Lach-In uitgenodigd. De intocht van prins Carnaval trekt ieder jaar weer meer belangstelling tijdens de aankomst op het Middelburgse station, gevolgd door een tocht door de wijk. In het jubi leumjaar zwaait Prins Willem den Eer- OOST-SOUBURG - Bloemsierkunst 'De kakatoe' aan de Kanaalstraat in Oost- Souburg is vorige week donderdag na een bijzonder forse uitbreiding van maar liefst negentig vierkante meter, feestelijk heropend. Toen Els en Peter van der Maas anderhalf jaar geleden hun bloemenzaak openden, hadden zij niet gedacht al zo snel te moeten uitbreiden. Maar de veel te kleine winkel puilde uit van de vele bloemen en aanverwante artikelen, zodat uitbreiding 'gewoon' nqodzakelijk was. De verbouwing hebben we zelf. geholpen door vrienden en kennissen, in bijna vier maanden gerealiseerd. In de uitgebreide zaak is nu voldoende ruimte om alles overzichtelijken kleurrijk te presenteren. Door de uitbreiding is ook de sortering nog vergroot en vooral de potterie, met veel handgemaakte voorwerpen, heeft de aan dacht gekregen bij de indeling van het interieur. In het nieuwe gedeelte zijn de bloeiende planten op twee 'eilandjes' in het middengedeelte geplaatst. De zijwanden zijn benut voor de groene planten. Een assortiment snijbloemen is voorin gehouden. Ook voor de tuin heeft 'De Kakatoe' een grote verscheidenheid heesters en vaste planten, ondergebracht in de tuin achter de zaak. De openingsetalage is ludiek ingericht met de materialen en gereedschappen die bij de verbouwing zijn gebruikt. Tijdens de receptie kwamen velen Els en Peter van de Maas gelukwensen. In plaats van een bloemenhulde, zoals gebruikelijk bij een opening van een zaak, kregen zij een groot aantal fruitmanden en geschenken onder de kurk aangeboden. Je draagt tenslotte geen water naar de zee. MIDDELBURG - Het eerste team van de voetbalvereniging Jong Ambon heeft nieuwe trainingspakken gekregen van Sport Stijl Sinke, het sporthuis aan de Sint Janstraat te Middelburg. Zondagmiddag, vóór de wedstrijd tussen Jong Ambon en RCS(uitslag 1-1) op een veld aan de Nassaulaan te Middelburg, poseerden de Jong Ambon-spelers met hun sponsor Jan-Kees Sinke in hun midden voor onze fotograaf Jong Ambon is de derde Middelburgse voetbalvereniging die door Sport Stijl Sinke van sporlkleding is voorzien. Wantook Middelburgen Zcelandia zijn door Jan-Kees Sinke gesponsord. Door deze ondersteuning wil de heer Sinke het voetbal in Mid delburg. dat momenteel niet zo best draait, weer nieuwe impulsen geven. De sponsor zorgde ook nog voor een opbergtas voor de nieuwe sportkleding en voor een nieuwe wedstrijdbal. MIDDELBURG - De vrouwengroep 'Kom uit je huis' in M iddelburg, houdt de maandelijkse koffiecontactmorgen op woensdag 10 december in het wijkge- bouw Zuiderbaken in Middelburg-Zuid. Tijdens deze contactmorgen, die om 10.00 uur begint, wordt deze keer geen speciaal thema aan de orde gesteld. De vrouwen praten over kerstviering en de bedoeling is om zoveel mogelijk infor matie uit te wisselen. Kinderoppas is aanwezig. De wedstrijd Roovers-Sport -PZEM. eveneens gespeeld in de sporthal Bas kensburg. werd.zeer geflatteerd door Rooyers-sport met 3-1 gewonnen. Tot zeven minuten voor het einde bleef de stand 1-1. (doelpunten van Leo Dinge- manse en Ko de Veij van PZEM). Ge heel tegen de verhouding in maakte Pe ter van de Velde op dat moment 2-1. Aangeslagen door deze treffer scoorde Leo Dingemanse even later 3-1. Pech voor PZEM. dat ook nog met een aantal geblesseerde spelers zit. Doelman Peter Pouwer moest aan de kant blijven en Jo de Waal viel ti jdens deze wedstrijd al in de 5e minuut uit met een liesbles sure. MIDDELBURG - Voor de vijfde maal wordt in de Vleeshal te Middelburg de Vivoka gehouden; een tentoonstelling van vissen, vogels en kaktussen. De Vivoka is een tweejaarlijks evenement georganiseerd door de aquariumvereniging "Barbus Con- chonius", de Walcherse Kanarievereniging "Onze Zarigers" en de afdeling Zeeland van Succulenta". De tentoonstelling wordt zaterdag 6 december om 10.00 uur geopend door de heer P. M. van Hese. hoofd van de dienst beheer en exploitatie sportaccommodatie in Mid delburg. en duurt tot en met zondag 14 december. De organisatoren zijn al maanden bezig met de voorberei dingen van de tentoonstelling, die in het kader van het eerste lustrum, nog fraaier moet worden dan voorgaantfiT jaren. De aquariumvereniging komt met een uniek zeeaquarium, een Oosterscheldebak en een aantal speciaalbakken die per landstreek zijn ingericht: alles voorzien van een toelichting. De vogelvereniging toont een keur van vogels van allerlei pluimage ondergebracht in ruime volières. De inbreng van deze twee verenigingen is langs de wanden van de Vleeshal opgesteld. Voor de entourage hebben de organisatoren de medewerking gekregen van de Groen markt te Arnemuiden. Behalve enkele volières-en de nodi ge groenvoorziening' levert het tuincentrum ook een grote vijver die achterin de tentoonstellingsruimte geplaatst zal worden en waarin onder anderen siereenden vertoeven. De kaklusvereniging verzorgt het middengedeelte van de Vleeshal. Een lang eiland' wordt opgemaakt met allerlei kaktussen en vetplanten. hetgeen een kleurrijk geheel zal worden. De Vivoka is dagelijks, ook 's zondags, geopend van 10 tot 22 uur. ste de scepter over de carnavallende Maneblussers. Hij is veertien dagen ge leden tijdens een dansavond in het Zui derbaken aan zijn onderdanen voorge steld. In het kader van het 15-jarig bestaan worden een aantal evenementen gehou den die hun hoogtepunt vinden in een Veronica drive-in show op vrijdag 12 december, aanvang 8 uur: in een optre den van Pipo de Clown op zaterdag 13 december, om 14.00 uur en in een grootse feestavond eveneens op 13 de cember met het dans- en showorkest 'The Evergreens" en hel duo Frank en Mirella. aanvang half negen. Al deze festiviteiten worden in het Zui derbaken gehouden. Er zijn ook al jubi leumfestiviteiten gehouden. Een volleybaltoernooi, een dansavond en een optreden van de zanggroep "Pa pilion" kregen reeds een ruime belang stelling. Toegangsbewijzen voor de jubileume venementen worden op maandagavond 8 december vanaf 7 uur in het Zuider baken verkocht. 00ST-S0U8URG In verbond met Sinterklaasavond is Jeugdsociêteit "Silver Nighthome" oan de Middel burgsestraat 113 te Oost-Souburg op zaterdag 6 de cember gesloten. Zondag 7 december is de soos weer normooi geopend van 19.30 uur tot 22.30 uur. MIDDELBURG - De atletiekvereniging Dynamo *70 organiseert op zaterdag 6 december de jaarlijkse St. Nicolaas cross, waar ook dit jaar weer een presta- ticloop aan is verbonden. De te lopen afstanden zijn 2 kilometer voor de klein ste deelnemers en de 6 of 4 kilometer voor de meer geoefende trimmers. Het parcours is uitgezet in dc omgeving van het sportcomplex aan de Nassau laan-te Middelburg. Start en finish zijn in de omgeving van de sporthal, de start is om 16.00 uur. Inschrijven is mogelijk in de kantine van de sporthal vanaf 14.30 uur. Ieder die deze loop volbrengt krijgt een kaart met de gelopen tijd en een herinneringsme- daillc. tevens zal hel voor dc meesten het meedoen aan dc loop ook al de moeite waard zijn om zijn conditie te testen. MIDDELBURG - Het Scholierencafé in jongerencentrum Midgard in Middel burg houdt op vrijdag 5 december van 15-30 tot 17.30 uur een gezellige middag. Tijdens deze middag wordt van de deel nemers verwacht dat zij (zelfgemaakte) lekkere dingen meenemen, zoals gebak ken, gekookte, of zelfs zelfgebrouwen spullen. Ook eigen muziek wordt zeer op prijs gesteld. Kaarsen en warme chocolade serveert de organisatie zelf op deze Sin terklaasmiddag. VLISSINGEN - Profs, amateurs, liefhebbers, veteranen, junioren en nieuwe lingen rijden zaterdag hun tweede wedstrijd wielercross, die meetelt voor de officieuze Zeeuwse titel veldrijden, op een terrein van de sportvelden Baskens burg in Vlissingen. Daarnaast rijden trimmers vanaf 12.30 uur eveneens op het crosscircuit. De wedstrijden die meetellen voor het kampioenschap, beginnen om 14.00 uur en aangenomen mag worden, dat de ontmoetingen een uiterst spectaculair verloop kennen. Afgelopen zaterdag werd in Zoutelande in ieder geval uitste kend gereden. De amateur Jan Poleij voert het klassement aan bij de profs en amateurs, gevolgd door de prof Hcddy Nieuwdorp uit Wemeldinge. Sjaak de Kok uit Lewedorp is de leider in het klassement voor de liefhebbers en veteranen. Hij wordt gevolgd door Keesde Nooijcr uit Zoutelande en KoTolhoek uit Ycrseke. De junioren hebben in dc persoon van Ab Verplanke uit IJzcndijke een op permachtig leider en de 15jarige Patrick Tolhoek uit Yerscke leidt bij de nieuwelingen. De daaropvolgende wedstrijden voor de officieuze Zeeuwse titel veldrijden worden gehouden op 13 december in Nieuwdorp. op 25 december in Axel en op 27 december in Kruiningen.

de Faam | 1980 | | pagina 7