VOORLICHTINGSRUBRIEK Beslissingen van de raad in woord en beeld rrf-v-1 IN TE ZIEIT IAATREGELEN Opgebroken - afgesloten Op de balie Openbare commissievergadering VERKEERS- Vanavond en morgenavond kunt u inkopen doen CULTURELE AGENDA De Faam Woensdag 3 december 1980 GEMEENTE MIDDELBURG STADHUIS-LANGE NOORDSTRAAT 1 een foto zegt meer dan duizend woorden Brandgang Goese Korenmarkt geen modderpoel meer Verbetering woningen van Epenpark e.o. Stadhuis beter toegankelijk voor gebruikers rolstoel Rijbaan achter Oud-Arnemuidsvoetpad Een sint nicolaas- tip met stip Hinderwet met spreekrecht Hinderwet Ontwerp-programma Wel- zijnsactiviteiten (JVV GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST iVOeDdelburc Ontwerp-bestemmingsplan Stadhuisstraat- Lange Noordstraat e.o. Bestemmingsplan "Woonwa gencentrum Nieuwlandseweg Midgard Schouwburg Citytheater Zeeuws Kunstenaarscentrum Galerie "De Witte Swaen" tot en met 31 december: Galeries "Six and Six", Lan ge Noordstraat 56 en Gort straat 48. St. Janstraat 41-43 Periode van 3 tot en met 10 december T fel. (01180) 26251. Toestel 133 of 224. De leden van de Middelburgse gemeenteraad kregen maandag 24 november j.l. een zeer uitge breide agenda voorgeschoteld. Een fors aantal voorstellen moest behandeld worden. Na een hele middag vergaderen bleek het zelfs nodig in de avonduren nog door te gaan. Dat kwam met na me omdat er enkele "zware" za ken aan de orde kwamen. Denkt u maar eens aan de voorstellen waarin kredieten werden ge vraagd gevraagd voor de aanleg van de wijkverbindingsweg Sandberglaan-wijk Klarenbeek en de reconstructie van de Poe- lendaelesingel en de Vlissingse- singel. Na levendige discussies heeft de raad uiteindelijk de be nodigde gelden verleend. U hebt dat vast wel gelezen in uw dag blad. Wij willen deze week aan dacht besteden aan vier onder werpen, die minder in de be langstelling hebben gestaan, maar zeker belangrijk zijn voor de betrokkenen. Hier volgen ze dan, in woord en beeld. Het pad, dat ligt achter de pan den Loskade 3 tot en met 11 en Goese Korenmarkt 28 en 32, is tot op heden niet bestraat. Daar gaat verandering in komen nu de raad een krediet van 1.700,- heeft verleend voor het leggen van te gels in de brandgang. Een een voudig besluit, maar van belang voor de bewoners van de ge noemde huizen. Zij zijn binnen niet al te lange tijd verlost van een achterpad dat er met name in de wintermaanden als een mod derpoel uitziet. verwarming en nieuwe indeling woningen De 150 woningen van de woning bouwvereniging "Middelburg", aan het Van Epenpark e.o. krij gen centrale verwarming. Bovendien zal de indeling van begane grond en verdieping worden veranderd. Na overleg met de bewoners is gebleken dat een ruime meerderheid kan in stemmen met het verbeterings plan. De totale kosten voor het renoveren van de huizen bedra gen naar verwachting ƒ9.665.811,97. Nu de gemeente raad de nodige medewerking heeft toegezegd kan de woning bouwvereniging een lening en een bijdrage in de exploitatie kosten van het rijk krijgen. Na de verbetering gaat de huur van de huizen in de wijk Nieuw Middel burg van 126,20 naar 260,45 per maand. Stadhuis wordt toegankelijker voor gebruiker rolstoel Verplaatsbare aluminium rijgo- ten en speciale trapleuningen moeten het rolstoelgebruikers straks mogelijk maken het stad huis aan de Marktzijde en de Trouwzaal gemakkelijk binnen te komen, ue stadhuistrappen vormen op dit moment een grote belemmering. De gemeenteraad stelde voor de hoogst noodzake lijke voorzieningen dan ook zon der problemen een krediet van 7.200,- beschikbaar. Zoekt u een presentje klein maar fijn Dan kan een Middelburg kwartet de juiste keuze zijn Sint geeft u op de valreep de raad Koop snel dan bent u niet te Iaat MIODKLBÜftG Hhtotk Abdijgebouwen tïe 10 de 12c eeuw gcMKhtc Ahdi) »cfd in i574 «tel »an de Zeeuwse Suicn en (one- tKmeer'. nog steeds aK provfm mal bestuues- centrum 17e eeuw Havens Abdijgebouwen l^^uulspbuiegror^ Het Middelburg-kwartet kunt u kopen bij de bureau Voor lichting in het stadhuis en bij de VVV-Middelburg aan de Lammerensteeg. De prijs bedraagt 5,95 per stuk. Bij het bureau Voorlichting zijn nieuw binnengekomen de brochures: - Bescherming bij huur van woonruimte - Huurprijzen van woon ruimte - Berichten over Stadsver nieuwing - In de Groei, berichten over groeikernen en groeisteden. De brochures liggen op de balie en zijn gratis af te ha len. uiting woningen Oud-Arnemuidsvoetpad De gemeenteraad heeft besloten het benodigde geld beschikbaar te stellen voor de aanleg van een rijbaan en een stuk voetpad achter de woningen Oud-Arne muidsvoetpad 27 tot en met 49. De weg wordt 3.50 meter breed, krijgt klinkerkeien en zal aan sluiten op het Veersepad. Dat maakt het mogelijk in de tuinen autoboxen te bouwen of par keerplaatsen aan te leggen. Het voetpad achter de huizen Ou- dArnemuidsvoetpad 47 en 49 zal uit trottoirtegels gaan bestaan. Het Veersepad wordt herstraat. De verharding zal men verbre den en er komt een loopstrookje van 1 meter breed met klinkers. Ook voorziet het krediet in het aanleggen van riolering. Met de bewoners heeft overleg plaats gevonden. De heer A. Abrahamse, Titus Brandsmakwartier 19 heeft voor het automobielbedrijf Renton Snelservice aan de Noordmon- sterweg 4 een nieuwe hinder wetvergunning aangevraagd, die het gehele bedrijf omvat (repa ratie en verkoop van auto's en toebehoren en verkoop van mo torbrandstoffen op beperkte schaal). Burgemeester en wet houders hebben het voornemen de vergunning te verlenen met daarbij voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te ondervangen. Inmiddels is het niet meer moge lijk mondelinge en schriftelijke bezwaben in te dienen. Wanneer op de voorgeschreven wijze bezwaren zijn ingediend kan men naar aanleiding van de beschikking t.z.t. een beroep in stellen bij de Kroon. Hetzelfde geldt voor belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest tijdig De commissie Volksgezondheid en Milieubeheer vergadert donder dag 4 december om 16.30 uur in het stadhuis. Op de agenda staan onder meer: Energienota en milieu-antwoord op de plannen van het Hoechst Chloor-Trio in het Sloegebied. Secretaris van de commissie is de heer P. Lievense Tel. (01180) 26251, toestel 324. Als u tijdens deze vergadering over één of meer onderwerpen uw mening wilt geven kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Hiervoor moet u bij de secretaris van de commissie een afspraak maken. Bij deze secretaris en het bureau Voorlichting ligt de agenda met bijbehorende stukken om in te zien. bezwaren in te brengen. De aan vraag en de ontwerp-beschik- king met bijhorende stukken liggen na 23 november tot het einde van de beroepstermijn (nog te bepalen) van 10.00-12.00 uur ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15), waar men ook graag bereid is de stukken mondeling toe te lichten. Hinderwet De woningbouwvereniging "Middelburg", Dam 2 heeft voor een machinale houtbewerkings inrichting, loodgieterswerk plaats annex opslagplaats voor verf en bouwmaterialen aan de Walensingel 65 een hinderwet vergunning aangevraagd. Bur gemeester en wethouders hebben het voornemen de vergunning te verlenen met daarbij de voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te on dervangen. Mondelinge bezwaren kon men kenbaar maken tot 1 december j.l. Tot 8 december kan men gemoti veerde bezwaren ook schriftelijk kenbaar maken aan het college van b en w. Een ieder die een be zwaarschrift indient, kan ver zoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Wanneer op de voorgeschreven wijze bezwaren zijn ingediend kan men naar aanleiding van de beschikking t.z.t. een beroep in stellen bij de Kroon. Hetzelfde geldt voor belangheb benden die kunnen aantonen re delijkerwijs niet in staat te zijn geweest, tijdig bezwaren in te brengen. De aanvraag en de ont- werp-beschikking met bijbeho rende stukken liggen tot 8 de cember a.s. iedere werkdag van 8.00-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). Op zaterdag liggen de stukken tussen 9.00-12.00 uur ter inzage bij de Openbare Biblio theek Molstraat 13. Na 8 decem ber tot het einde van de beroep stermijn (nog nader te bepalen) kan men alleen terecht bij de afd. Algemene Zaken waar men ook graag bereid is de stukken mon deling toe te lichten. De heer J. van Helleman, Konin gin Julianastraat 31 in Westka- pelle heeft voor het bedrijf aan de Kleverskerkseweg, waarin mobiele hijskranen onderhouden en gestald worden, een hinder wetvergunning aangevraagd. In dit bedrijf worden diverse elek tromotoren en tanks gebruikt met een vermogen en inhoud zoals in bij de aanvraag beho rende stukken staat omschreven. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 30 december wor den ingediend bij het gemeente bestuur. Mondelinge bezwaren kan men kenbaar maken op een openbare zitting die dinsdag 16 december plaatsvindt in het stadhuis. In woners van de gemeente Mid delburg hebben later alleen recht om in beroep te gaan als zij per soonlijk of een gemachtigde op de openbare zitting aanwezig zijn. Personen die niet in de ge meente wonen kunnen volstaan met een tijdig indienen van een bezwaarschrift. De aanvraag met bijlagen en eventueel bin nengekomen bezwaarschriften liggen tot en met 30 december om in te zien bij de afdeling Alge mene Zaken in het stadhuis, (ka mer 15). Het Ontwerp-programma Wel- zijnsactiviteiten ligt tot en met 9 december voor iedereen om in te zien bij:bureau Voorlichting in het stadhuis, - afdeling Onder wijs c.a./sectie Welzijnsplan ning. Lange Noordstraat 19. Schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp-programma kunnen voor 10 december worden inge diend bij het gemeentebestuur. A chterpad straks geen modderpoel meer. V" f 4 MENU TAFELTJE DEKJE" De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrij willigers in Middelburg is uit sluitend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld wor den op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 8 tot en met 13 december ziet er als volgt uit: maandag - boerenkool dinsdag - sausijsjes, bloemkool en aardappelen woensdag - karbonade, doperw ten en aardappelen donderdag - gehakt, witlof en aardappelen vrijdag - kuikenborst, appelmoes en aardappelen zaterdag - geb.lever, appeltjes en aardappelen. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a.- op het gedeelte van de Laan der Verenigde Naties, tussen Domburgse Watergang en Kou- dekerkseweg, een maximum snelheid van 70 km per uur vast te stellen. Dit echter met uitzon dering van het stuk van 150 me ter vóór de aansluiting met de Laurens Stommesweg en een deel van dezelfde lengte vóór de aansluiting met de Koudekerk- seweg. Hier blijft een maximum snelheid van 50 km per uur gel den. b. - op het plein voor het stadhuis voertuigen die deel uitmaken van trouwstoeten uit te zonderen van de gesloten-verklaring voor alle verkeer, behalve voetgan gers. c. - de ventweg Klein Vlaande ren, dat gezien vanaf het Seis- plein ligt aan de linkerzijde, vanaf de Volderijlaagte in de richting van het Seisplein aan te wijzen als fietspad. d.- op de ventweg Klein Vlaan deren, dat gezien vanaf het Seis plein ligt aan de rechterzijde, in de richting van de Volderijlaagte éénrichtingsverkeer in te stellen. Tegen het besluit a. kunt u even tueel tot 13 december, tegen be sluit b. tot 20 december en tegen de besluiten c. en d. tot 27 decem ber in beroep gaan bij de Kroon. U kunt vanavond (woensdag) en morgenavond nog Sint Nico- laas-inkopen doen. De winkels mogen deze beide avonden tot 21.00 uur hun deuren voor het publiek open houden. Verplicht is dat echter niet. Het zal u overigens duidelijk zijn dat het don derdag om de wekelijkse koopavond gaat. Ook 19, 22 en 23 de cember mogen de winkels 's-avonds open zijn. Het ontwerp-bestemmingsplan Stadhuisstraat-Lange Noord- straat en omgeving ligt vanaf 21 november om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). Dit ontwerp-plan heeft betrekking op het gebied globaal omsloten door de Stad huisstraat, Lange Noordstraat, Sint Antheunisstraat en Pen- ninghoeksingel. Tot en met 22 december kan een ieder tegen dit ontwerp-plan bij de gemeente raad schriftelijke bezwaren in dienen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben het bestemmings plan "Woonwagencentrum Nieuwlandseweg" gedeeltelijk goedgekeurd. Het besluit van g.s. en het bestemmingsplan liggen tot 3 januari 1981 om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). De ge meenteraad en de inspecteur van de Ruimtelijke Ordening kunnen tegen de goedkeuring van dit be stemmingsplan in beroep gaan. Hetzelfde geldt voor diegenen die bezwaren hebben tegen de ont houding van de goedkeuring aan een gedeelte van de voorschrif ten. Beroepschriften dienen voor 3 januari, gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin, worden in gediend bij de Raad van State, afdeling Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1 in 's Gravenhage. Voorbereidingsbesluit De gemeenteraad heeft op 24 no vember j.l. een voorbereidings- besluit vastgesteld voor een per ceel in Duunmede (bij de wonin gen 57 en 75) en een perceel aan de Segeerssingel (bij de spoorweg tunnel). Het besluit en de bijbehorende tekeningen liggen voor een ieder om in te zien bij de afdeling Al gemene Zaken in het stadhuis zaterdag 6 december, 21.00 uur: Provo d'orchestra", film van Fellini. Kaarten a 4,00 aan de zaal. maandag 8 december, 20.00 uur: "Eén vloog over het koekoeksnest" van Dale Wasserman door het Me- chelse Miniatuur Theater. Kaarten 17,00, CJP/PAS 65 9.00) in voorverkoop bij Uit in Zeeland, Nieu we Haven 43. Tel. (01180)15256. woensdag 10 december, 20.00 uur: "Manhattan", film van Woody Allen. tot en met 19 december: Expositie van lino's van Henny Huser en sieraden van Cees Mulder. Expositie van nagelaten werk van Alfons van Dijck. Geopendidinsdag tot en met za terdag van 12.00-17.30 uur en op afspraak. Doorlopende expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend: maandag t/m vrijdag van 13.00 -18.00 uur. Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend: donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur. plaats en verkeersmaatregelen 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Suikerplein/Spuistraat 1. parkeren verboden 3. Schuttershofstraat. Afgesloten voor alle verkeer. 4. Oude Veerseweg Afgesloten voor alle verkeer. aard van het werk Restauratie werkzaamheden Herstraten Herstraten Herstraten aanvAngs- datum In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1980 | | pagina 5