STER***.^ BANDENSERVICE SÉÉÉla Roovers Sport stopt opmars Atlanta "Het Zeeuwse Landschap" Middelburgs theater speelt "de bemoeial NA DE SCHARRELKIP NU EEN POLLEPEL Rabobank Q ZAKENRUBRIEK De Faam Woensdag 19 november 1980 Beaujolais Primeur bij Centra Hennevelt Staalradiaalbanden van bekend merk. fMf 5.fa?80~DaUm,#}/VT Xtaderopég& orde? Middelburg, Grenadierweg 7a, 01180-28355. Complete Hasselblad collectie bij Dert Boek over ongekende rijkdom van Zeeland. Programma Spelregel 13 De doelworp Mr. D. Vos VVD-fractieleider in Middelburg Smijten. Toch een mening. Ben Sleeuwenhoek in Vleeshal. Informatie bovenbouw Vrije-School Film over geboorte ouderen 26 Levensverzekeringen u weet allang welke u kiestof niet? Feestavond voor Balletboutique Liesbeth in Vlissingen geopend Kaarsenactie Lutemgroep i«7 ff lEUWLANOStWEG VLISSINGEN - Morgen. 20 november, is het voor de wijnkenners een belangrijke dag. want dan geeft de Franse overheid de verkoop van de nieuwe oogst Beaujolais vrij. Een jaarlijks terugkerend gebeuren dat allcrwege grote belangstelling geniet. Vanaf die datum kunnen de verkopen van deze /.eer jonge en fruitige Beaujolais Primeur van start gaan. Ook in Vlissingen begint morgen de verkoop van de Beaujolais Primeur. Centra R. Hennevelt aan de Lange Zel- ke zorgt ervoor dal, direct na het vrijge ven van de verkoop, de Beaujolais Pri meur in Vlissingen gekocht kan worden. In de nachtelijke uren krijgen de Cen tra-supermark. ten de wijnen in huis en de verkoop gaat dezelfde dag beginnen. Beaujolais komt uit het meest zuidelijke wijngebied van Bourgogne en de naam is ontleend aan de hoofdstad van het district, Beaujcu. De enige toegestane druif van de Beaujolais is de 'gamay a noir jus blanc' en deze druiven groeien in een vrij woest en heuvelachtig terrein. De bijzondere bodemgesteldheid - leem en graniet - geeft de Beaujolais zijn unieke smaak. Do Beaujolais dient jong gedronken te worden daar anders do zeldzame fruitige smaak verloren gaat. Centra Hennevelt geeft hiervoor do gelegenheid. 85? 10 iju/ Ook voor uw auto hebben we de juiste band in voorraad U kunt kiezen uit een groot assortiment vooraanstaande merken, zoals de beroemde MICHELIN XZX. KUIPÉRSWEG 7=T41ANWB TECHNO i STATION MIDDELBURG - Vorige week donderdag is aan de Lnngeviclc in Middelburg ut 43-ste vestiging geopend van Zeeman Textielsupcrs. Het winkelpand waarin voor heen Jakobsen Meubel was gevestigd, is helemaal opnieuw opgebouwd en voorzien van een 'eigen' Zeeman-interieur; een stijl die men in alle zaken van het concern aantreft. De ruim vierhonderd vierkante meter verkoopruimte is benut 0111 op over zichtelijke en doelmatige wijze de vele artikelen die Zeeman biedt, uit te stal len. Er is een groot assortiment dames-, kinder- en herenconfectie, bonneierie. huishoudtextiel, ondergoed, nachtkle ding, babygoed. handschoenen, sjaals en mutsen. Ook in breigarens is Zeeman ruim gesorteerd evenals in pantoffels. panty's, kousen en sokken. Speelgoed, puzzels, aardewerk en huis houdelijke artikelen zijn eveneens in het verkoopprogramma opgenomen. Dui delijk zichtbare borden geven de ver schillende afdelingen aan. Bedrijfsleider in de Middelburgse vesti ging is de heer P.J. Perquiii die geassis teerd wordt door zes verkoopsters. Tij dens de openingsdag speelde voor de zaak een draaiorgel en enkele meisjes reikten attenties uit aan de voorbijgan gers. Voor Zeeland betekent de opening van de Middelburgse zaak de vierde vestiging, want ook in Goes, Vlissingen en Terrieuzen zijn Zeeman Textielsu pcrs gevestigd. VLISSINGEN - Firma Dert voor foto, Vlissingen verzorgt weer enkele informal zaak. Dinsdag (gisteren) hield Den een vi deo-demonstratie waarbij alle bestaan de systemen met hun specifieke eigen schappen werden besproken. Ook kon den de bezoekers zelf met de apparatuur werken. Primeur hierbij was het nieuwe systeem van een Grundig-video gekop peld aan een kleurentelevisie van het zelfde merk waarbij beide installaties met dezelfde afstandbediening in alle posities kunnen werken. Donderdag 20 november wordt er in de winkel van Dert een hoek vrijgemaakt om de complete Hasselblad-collectie te tonen. Voor deze winkelshow, die van film. video en bill aan de Nieuwendijk in ie- en instructieavoiiden in de studio van de 13.30 (ol 17 uur duurt, zijn tevens twee specialisten van Hasselblad aanwezig, 's Avonds is er 0111 8 uur een informatieve bespreking van de verschillende syste men met diaprojectie, waarna de aanwe zigen zelf kunnen werken met de ge toonde apparatuur. Dinsdagavond 25 november is er in de zaak een demonstratie kleurvergroten. Gewerkt wordt onder anderen met de Philips kleurenanalyzer. Er kunnen ook meegebrachte negatieven worden ver groot. Voor de informatieavonden kan men zich opgeven aan de zaak. MIDDELBURG - Gedeputeerde JI'. Boersma ontving verleden week woensdag uit handen van de voorzitter van de stichting liet Zeeuwse .andschap J. M. Tiiyll van Serooskerken het officiële exemplaar "liet Zeeuwse Landschap", een uitgave van "Het Spectrum bv". In dal boek wordt de rijkdom van het Zeeuwse tand belicht. Levens wordt duidelijk hoe omzichtig we met deze rijkdommen moeten omspringen. Fraaie kleurenfoto's illustreren de teksten, die handelen over de Zeeuwse natuur vanaf hel ontslaan. "Zwerftochten door een opmerkelijk natuurgebied" luidt de ondertitel van het fraaie werk. dat is samengesteld door de medewerkers l'iet Nienhuis, Robert WH terns en fotograaf René Kleingeld van het Dell a Instituut in Yerseke. ter Pouwer van de P.Z.E.M. Binnen 4 minuten werd er toen 3 x gescoord, eerst scoorde Benny Zuidgeest voor Astoria Zoff 3-0, direkt na de aftrap speelde de P.Z.E.M. v%rwaarlsenoo de achterhoe de van Astoria Zoff uit, (3-1door Gillis Dingemanse van de P.Z.E.M.), Tonnie Doeland scoorde toen weer direkt vanaf de aftrap 4-1 voor Astoria Zoff. Er werd in Middelburg niet gespeeld omdat het Zeeuws-Team in Sas van Gent de wedstrijd tegen Brabant speelde uitslag 3-3. 19 november Baskensburg Vlissingen, 21.00 uur Sport Stijl Sinke - Maartense Tapijt. Als Maartense Tapijt kompleet in het veld verschijnt kan dat een goede wedstrijd worden. 21 november Voorborch Middelburg. 21.10 Brammetjc Dump - Astoria Zoff. 21.50 Maartense Tapijt - De Pinten. Stand Regio Klas. Walcheren. Sport Stijl Sinke 7 6 I 0 31 - 9 12 1 i Hooizolder 8 5 2 1 28- 15 Roovers Sport 7 4 1 2 14- 9 10 Brammetjc Dump 7 4 2 1 28- 17 9 Maartense Tapijt 7 3 2 2 19- 12 8 Astoria Zoff 7 3 3 1 20-22 7 P.Z.E.M. 7 3 4 9-20 6 Atlanta 7 2 4 1 15-23 5 Draadkrabbers 7 1 6 0 11-19 2 De Pinten 8 1 7 0 12-41 2 De doelverdedigen moet, staande bin nen zijn doelgebied, de bal met één hand onderhands inwerpen, echter wel binnen de eigen speelhelh de bal mag de middenlijn overschrijden zodra deze de grond of een speler geraakt heeft. De tegenstanders van de doelverdedigcr die de doelworp moet nemen dienen bij hei nemen van de doelworp zich buiten het doelgebied bevinden. De doelverdediger moet proberen de bal zo snel mogelijk in bezit te krijgen nadat de bal achter de doellijn is gegaan. Zo dra hij de bal heeft moet hij hem binnen 3 seconden inüerpen, als tenminste de tegenstanders uit z'n doelgebied weg zij 11 Deze 3 seconden regel telt alleen als de bal achter de doellijn gegaan is, wordt de bal uit een spelsituatie naar hem toege speeld (zoals inwerpen of terug spelen naar de keeper) dan telt de 3 seconden regel niet. hetgeen niet wil zeggen dat de doelverdediger dan onbeperkt met de bal in z'n handen kan blijven staan want dan fluit de scheidsrechter voor spelbe derf. Wanneer de doelverdediger bij het nemen van de doelworp. met de bal in z'n handen buiten zijn doel gebied komt. dient hij te worden bestraft met een vrije schop, te nemen op de vrije schoplijn. Dit dient namelijk te worden beschouwd als een op onjuiste wijze uitvoeren van de doelworp: dus geen penalty. Vos heeft ooit gezegd dat er met geld wordt gesmeten ten aanzien van hel Vleeshalbeleid. Dal bezorgde hem de opmerking over vergelijking met de scharrelkip. Hoe denkt Vos er thans over. De dag dat hem andermaal een snerpen de woordenstroom over liet hoofd werd gegoten bezochten we de fractieleider op het kantoor van de provinciale griffie. De 41-jarige Vos is hoofd van het bureau ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en natuurbescherming. Hij wist overigens toen nog niet wat hem die avond te wachten stond. Vos: "Naar mijn mening heeft de Mid delburgse kunstenaar Marinus van de Boezem geen andere mening over het over de balk smijten van geld dan ik. Tijdens een performance in de Vleeshal „...smeet hij een spiegel aan diggelen. Daarmee uitte hij zijn ongenoegen over het al te ruim uitgegeven geld". Vos noemt zichzelf ondeskundig ten opzichte van kunst. "Deskundigheid bestaat er niet op dit gebied. Kunst is geen wetenschap, eerder een emotioneel begrip. Misschien dat Oost hoek van de PZC een deskundige is, ik ben dat niet en matig me er ook geen oordeel over aan". Toch geeft Vos wel een mening. "Het Vleeshal-beleid vindt ik eenzijdig. Er mogen wat mij betreft best wat pluimvee of konijnententoonstellingen worden ge houden". Een ander voorbeeld vindt de liberale voorman de tentoonstelling '40-'45. "Dat is toch voor iedereen inte ressant". Vos vreest dat de avantgardistische kunstenaar bezig is een kloof te maken tussen zichzelf en het publiek. "Een avantgardist houdt alleen rekening met zichzelf en niet met het publiek", meent Vos. Als gemeenteraadslid kijkt Vos naar het algemeen belang. "Over heidsgelden moet je steeds wegen alvo rens ze ergens aan uit te geven. Wat denkt u van het verschil tussen een sporthal en het geld voor de Vleeshal. Ik kijk naar wat er op dat moment relevant is. Bovendien is er momenteel alleen sprake van het verdelen van de tekor ten", stelt Vos. "Iedereen moet dus nu aan zijn culturele trekken komen, en dat is schipperen". Middelburg heeft een goede naam als cultuurcentrum. Dat vindt mr. Vos ook. "Het is een stuk reclame voor onze stad. Verschillende kunstenaars die in de Vleeshal exposeerden maken ooit nog Mr. D. Vos: "De beeldende kunstenaar Marinus van de Boezem heeft geen andere mening over het over de balk smijten van geld dan ik. Tijdens een performance brak hij een spiegel". MIDDELBURG - De Stichting Middelburgs Theater speelt op donderdag 27 en vrijdag 28 november in de Schouwburg te Middelburg de komische thriller in drie bedrijven "De Bemoeial", van de Engelse schrijver Jack Popplewell. "De Bemoeial" slaat op de hoofdpersoon in dit stuk: een werkster op het kantoor van een exploita tiemaatschappij. Tijdens haar werk doet ze een lugubere ontdekking. Ze ontdekt het lijk van haar baas, maar als ze de politie in een andere kamer heeft gewaarschuwd en ze keert terug, is het lijk plotseling verdwenen. De rustig uitziekende commissaris van de politie wordt woedend, omdat dit nel niet van pas kwam. Hij verwijst in eerste dwijnt naar de achtergrond. Dat maakt het stuk vermakelijk en is het eerder een blijspel dan een thriller. Regiseur Jan Nes heeft zijn amateurs op een goed peil gebracht. Een stuk dat al leszins de moeite waard lijkt. Aanvang van de voorstelling in de schouwburg is 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV-kanloren in Middelburgen Vlissingen. instantie de beweringen van "de be moeial" naar het rijk der fabels, maar zij laat zich niet uit het lood slaan en voert MIDDELBURG - De Middelburgse beeldend kunstenaar Ben Sleeuwenhoek start op woensdag 19 november een in stallatie in de Vleeshal te Middelburg. Eerder dit jaar exposeerde de 29-jarige kunstenaar in Parijs tijdens de elfde Jeugdbiennale, een internationale ten toonstelling voor jonge avant-gardisti- sche kunstenaars. Sleeuwenhoek werd uitgekozen dooreen speciaal daarvoor in het leven geroepen commissie. De tentoonstelling die tol 4 december duurt, bestaat uit 10 grote werken die samen één geheel vormen. De werken worden opgehangen in een soort doos, gevormd door de grote schotten in de Vleeshal. Deze schotten hangen van on der tot boven vol met schilderijen. De opening van deze tentoonstelling is op woensdag 19 november om 20.00 uur. De Vleeshal is verder geopend op zondag van 14.00 uur tot 17.00 uur en van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 uur tot 17.00 uur. Op maandag is de hal gesloten. bewijsstukken aan. De tegenstelling tussen deze adremme (volks)vrouw en de eerbare commissaris, verleggen het accent in hel stuk naar de woordenwis seling van beiden. De moord zelf ver- MIDDELBURG - De Vrije-School Zeeland houdt op woensdag 26 november in de grote zaal van de Vrije-School aan de W. Arondëusstraat te Middelburg een informatie-avond over de bovenbouw van deze school. De eerste leraar van de Middelburgse school W. Nijssen zal iets vertellen over 'een leerplan voor leerlingen'. De heer Nijssen zal daarbij vooral ingaan op de invloeden van de puberteit tijdens de middelbare schooltijd. Aanvang van de informatie-avond is 20.00 uur. VLISSINGEN - In het wijkgebouw Le- liënlaan I te Vlissingen wordt op dins dag 25 november een film vertoond over de geboorte van een baby. De film is bedoeld om aanstaande ouders te infor meren over de gang van zaken bij een geboorte. Mensen die de film willen zien kunnen zich opgeven bij de wijkver pleegkundigen tussen 17.00 en 17.30 uur. Tel. 01184-13769. VLISSINGEN - Roovers Sport heeft in de sporthal Baskensburg te Vlissingen de opmars van Atlanta tof staan gebracht. In een van beide zijden te hard gespeelde wedstrijd, heeft Roovers Sport met 3-0 verdiend gewonnen van Atlanta. De wedstrijd ging tot de rust gelijk op zodat de 0-0 ruststand terecht was. Hal verwege de tweede helft kon Roovers Sport 1-0 scoren door Houmes. Een mooie solo van Johnny Blok betekende 2-0 en in de laatste minuut scoorde Ri- nus Marinissen 3-0. De wedstrijd Astoria Zoff' - P.Z.E.M. was van beter gehalte alleen al omdat in die wedstrijd minder lichamelijk kon- takt was, dan in de wedstrijd Roovers Sport - Atlanta. Een beter Astoria Zoff heeft verdiend gewonnen al duurde het tot na de 2e helft voordat de doelpunten vielen. Nico Knol opende de score voor Astoria Zoff waarna Adri Verkerk 2-0 liet aan tekenen na een foutje van doelman Pe- Ineengedoken luisterde mr. D. Vos, fractieleider van de VVD in de gemeenteraad van Middelburg naar de scherpe woorden aan zijn adres van wethouder G. Schoenmakers. De cultuurvoogd van Middelburg meende daarmee zijn beleid tegenover de VVDer te rechtvaardigen. Dat gebeurde tijdens de tweede dag van de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting voor liet komende jaar. Vos werd onder meer venveten een citaat uit het boek "De Waanzin aan de Macht" van Rudy Kousbroek uit zijn context te hebben gelicht. Een citaat overigens vva kunst wordt vergeleken met boter die veel wordt geproduceerd, tenvijl men tegelijkertijd het gebruik ervan aan banden wenst te leggen. "Ik heb dat citaat slechts gekscherend bedoeld",verdedigde de liberale fractievoorzitter zich. Hij voegde daar onmiddelijk aan toe dat hij toch op zijn minst had venvacht een dergelijke spreuk in de onlangs verschenen cultuurnota van de wethouder terug te vinden. Hoe Vos ook probeerde duidelijk te maken dat bij veel waardering had voor het werk van Schoenmakers maar het stomweg niet met het beleid eens te zijn. de wethouder ramde door op de steeds pijnlijker wordende plekken van Vos. wel eens naam. Daar kun je als ge- hebben tot een groter begrip geleid tus- meente trots op zijn!! sen kunstenaars en raadsleden. Ondanks de schrille contrasten die De discussies die nog over het cultuur- Schoenmakers opwerpt ziet Vos het po- beleid zullen volgen kunnen met de nota sitief. "De vele discussies die de laatste van Schoenmakers in nog betere banen twee jaar in de raad werden gevoerd worden geleid". Nu was bekend dat het andermaal op een cultuurduel Vos-Sehoenmakers zou uitdraaien. Verleden jaar vergeleek de langharige wethouder (die zich graag rooie wethouder hoort noemen) Vos met een rondfladderende scharrelkip die het nooit tol een culturele hoogvlieger zou brengen. Fans. voornamelijk kunstenaars, van Schoenmakers vulden meer dan nor maal de publieke tribunes in de hoop dat Vos weer met zulke ludieke grappen het beroemde bos ingestuurd zou wor den. Ze kregen lnm /.in. Vanwege dal, volgens Schoenmakers, verkeerd gebruikte citaat vond de wet houder dat Vos een pollepel verdiende, hetgeen bij ringrijden de laatste plaats betekent. Schoenmakers noemde de VVD- fractieleider vervolgens de beste propa gandist van D'66. Een opmerking die hem zelfs vanuit zijn eigen PvdA-kamp kwalijk werd genomen. Tot een motie van wantrouwen kwam het dit jaar weer niet. Schoenmakers bond- overigens net als verleden jaar - op tijd in en noemde zijn optreden dit keer vlerkachtig. Vraagtekens alom. of een serieus beleid als het Middelburgse kunstbeleid ge diend is met vlerkenstreken. MIDDELBURG - Ter gelegenheid van liet 12J jarig bestaan van de Stichting 1 Welzijnswerk voor Ouderen te Middel- burg wordt op 20 november in de I Schouwburg te Middelburg een feest avond gehouden. Medewerking wordt verleend door het zangkoor "Zang houdt jong"; kindervolksdansgroep "De Bab belaars" uit Baarland en liet muziek korps "Onda" uit Nieinvland. Tevens wordt onder regie van Ad van Noort een ■j, Middeleeuws wagenspel opgevoerd. De avond begint om half acht en wordt besloten met een volksdansbal. Programma's zijn verkrijgbaar bij het dienstencentrum. Schuttershofstraat la: de wijkpost Het Bastion (dhr. Janse); wijkvereniging St. Laurens (mevr. Ey- kelenboom); wijkpost in de Keitjes (dhr. Bliek): open club in "het Zuiderbaken" (mevr. Suuring); de open klub in dé Ontmoetingskerk (mevr. J.v.d. Boog aard) en (indien nog voorradig-vóor aanvang aan de zaal. Het programma is tevens bewijs van toegang. De Rabobank helpt u kiezen. De Rabobank zet u op het goede spoor. Zeer belangrijk daarbij is dat met alle specifieke wensen rekening kan worden gehouden omdat wij bemiddelen voor diverse verzekerings maatschappijen. 'n Veelzijdig advies dus. Laat voor de zekerheid uw hele verzekeringspakket eens door ons bekijken. Gratis hoor, dus wat let u VLISSINGEN - Op de hoek NieuwendijkW olstraat in Vlissingen is vorige week vrijdag Balletboutique Liesbeth geopend. In de nieuwe boetiek is alles op bet gebied van het ballet te koop. Boetiekhoudster Liesbeth Dekker heeft zelf een balletschool - Les Papil Ions - met lessen in Vlissingen en Middelburg. Zij spreekt uit ervaring als ze zegt dat er op ballelgebied in Zeeland weinig of niets speciaals te koop is. Met de opening van de nieuwe balletboetiek is daar nu verandering in gekomen. Lr is een uil gelezen collectie balletartikelen in voorraad, zoals balletschoentjes in vele soorten en kleuren, pakjes met korte en lange mouwen, koffertjes, sieraden, lassen, spelden en broches, haarbanden, ceintuurs en posters. Ook in maillots, rokken, crossovers en lek tuur is er een ruime sortering aanwezig. Liesbeth en haar echtgenoot hebben zelf het interieur verzorgd dat samen met een kleurrijke etalage een sfeervol geheel vormt. Een grote spiegel, en een paskamer maken hel geheel compleet Tijdens de openingsdag kregen de bezoekers een drankje aangeboden. MIDDELBURG- De Kabouters, Zee verkenners en Wilde Vaart Matrozen van de Lutemgroep Middelburg, houden hun jaarlijkse kaarsenaktie van 15 tot en met 22 november. Dit jaar zullen ook stickers worden verkocht. De opbrengst van de aktie is bestemd voor de aanvul ling van de groepskas. Op 22 november is er in de Lange Delft een verkoopkraam, waar naast de kaar sen en stickers, ook zelfgemaakte arti kelen worden verkocht door de Wilde Vaart Matrozen. De opbrengst is bes temd voor de aanschaf van een nieuwe boot.

de Faam | 1980 | | pagina 7