De populaire raadsagenda qJ 11 M IN TE ZIEN IAATREGELEN Opgebroken - afgesloten CULTURELE AGENDA VERKEERS- De Faam Woensdag 19 november 1980 voor vergadering maandag 24 november a.s. Agenda Programma en route Goedheiligman Rondvraag Menu Tafeltje Dekje Hinderwet Hinderwet Ontwerp-programma Wel- zijnsactiviteiten Hinderwet Ontwerp-bestemmingsplan Stadhuisstraat-Lange Noordstraat e.o. GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG Citytheater Schouwburg De Schakel K ui perspoort Midgard Concert- en Gehoorzaal Vleeshal Galeries "Six and Six", Lan ge Noordstraat 56 en Gort straat 48. St. Janstraat 41-43 'Periode van 19 tot en met 26 november Nog maar nauwelijks bekomen van de begrotingsbehandeling komen de raadsleden alweer bijeen voor de maandelijkse raadsvergadering. Maandag 24 november a.s. om 14.00 uur begint de bijeenkomst in het stadhuis en weer vele onderwerpen zullen de revue passeren. Die onderwerpen vindt u ook ditmaal in beknopte en populaire vorm op deze pagina. U kunt de vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is via het deurtje in de toren op de hoek Markt-Lange Noordstraat. De populaire raadsa genda en een overzicht van de raadzaal liggen voor u gereed. U bent van harte welkom. De volledige raadsvoorstellen en eventueel nagekomen stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Vaststelling notulen van de raads vergaderingen gehouden op 22 sep tember en 20 oktober 1980 80-383 Mededelingen en ingekomen stukken 80-386 Samenstelling verkeerscom- missie en benoemen vertegenwoor digers Verkeersbelangengroep in de V erkeerscommissie. Reeds meermalen is de aandacht ge vestigd op het niet optimaal functio neren van de vaste commissie van advies en bijstand voor het Verkeer (Verkeerscommissie). Om tot een verbetering van de werkwijze van de commissie te komen achten b. en w. een wijziging in de samenstelling van de commissie noodzakelijk. Deze wijziging houdt in dat het Econo- misch-Technologisch Instituut voor Zeeland en de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer uit de Ver keerscommissie treden en de Ver keersbelangengroep Middelburg in de commissie komt. Door de Ver keersbelangengroep zijn de heren D. Roos en C.M. Hamelink tot lid, res pectievelijk plv. lid aanbevolen. Het college stelt de raad voor tot benoe ming van de heren over te gaan. 80-381 Samenstellihg Adviesraad Specifiek Welzijn. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de leden en plv. leden van de adviesraad Welzijn te benoe men zoals omschreven in het ont- werp-voorstel. Een aantal plaatsen is nog vacant. 80-360 Benoeming leden en plaats vervangende leden Commissie Spe cifiek Welzijn. De Commissie Specifiek Welzijn moet in januari 1981 met haar werk zaamheden beginnen. Daarom is het nu nodig te komen tot samenstelling van deze commissie. Door en uit de raad dienen vier leden met plaats vervangers te worden benoemd. Daarnaast eenzelfde aantal verte genwoordigers namens de bevolking. Het gaat hier om mensen die des kundig zijn en/of belangstelling hebben voor het specifiek welzijn. Na overleg met de wijkverenigingen stelt het college voor de volgende personen te benoemen: A. van Aalst (K. Schulting); M.J. Bielok (F.J. Schreuders); A.E. Harwijne-Vroom- an (D. Boone) en J.J. van Wieringen (J.W. Meijer). Tussen haakjes staan de plaatsvervangende leden uit de bevolking genoemd. Namens burge meester en wethouders zal de heer H. Gillissen in de commissie plaatsne men. De reeds benoemde chef van de toekomstige afdeling Welzijnsplan ning, de heer A.J. Wien zal als secre taris fungeren. 80-371 Beleidsconclusies rapport "Zeeuws Bestuur Boven Water" Het rapport "Zeeuws Bestuur Boven Water" is in de vergadering van 25 augustus j.l. aan de raadsleden aan geboden. Het rapport bevat resulta ten van een onderzoek naar de me ningen van bestuur en ambtelijke functionarissen in Zeeland, over de regeringsplannen tot reorganisatie van het binnenlands bestuur. Tevens zijn daarin verwerkt de opvattingen over de huidige organisatie. Bij de officiële presentatie van het rapport hebben provincie en gemeente toege zegd na bestudering van het geheel beleidsconsequenties te zullen trek ken. Het college van b. en w. vraagt de gemeenteraad daar nu toe over te gaan en een aantal besluiten te ne men zoals in het voorstel staat aan gegeven. 80-377 Vaststelling voorbereidings- besluiten. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een voorbereidingsbe- sluit vast te stellen voor de autobox- enkavel in Duunmede (bij de wonin gen nummer 57 en 74) en een kavel aan de Seggeerssingel (bij de spoor wegtunnel). Het laatste in verband met de aanpassing van de hoogtebe palingen en de indeling van het ter rein dat bestemd is voor een voorsor- teercentrum van de PTT. 80-359 Beroep tegen geweigerde bouwvergunning Het college van b. en w. heeft 2 juni j.l. besloten de heer J. Aarnoudse een bouwvergunning te weigeren voor een erfafscheiding bij zijn huis aan de L. van Hamel straat 28. De heer Aarnoudse heeft nu een beroep inge steld tegen dit besluit. Inmiddels heeft ook de commissie Bezwaar- en Beroepschriften een advies over deze zaak uitgebracht. Burgemeester en wethouders zien in dit advies geen aanleiding hun beslissing te herzien en stellen de raad voor het beroep ongegrond te verklaren. 80-388 Financiële medewerking voor de renovatie van 150 woningen aan het Van Epenpark e.o. Het college stelt de raad voor de ge vraagde medewerking aan de wo ningbouwvereniging "Middelburg te verlenen. 80-373 Verlenen financiële medewer king voor uitvoering isolatieplan 50 woningen in Nieuw-en St. Joosland. De Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting in Vlissingen en omliggende gemeenten heeft om be middeling gevraagd voor het ver krijgen van een zgn. klimlening voor het isoleren van 50 woningen. Deze staan aan de Scheldepoort- straat, Zeebrugstraat en Sloehaven- straat in Nieuw-en Sint Joosland. De kosten van het project zijn ge raamd op 120.331,13. Het rijk ver leent alleen de lening als de gemeente medewerking verleent. 80-384 Financiële medewerking aan plan verbetering 16 woningen aan Bachtensteene en Burggang. De woningbouwvereniging "Middel burg" wil 16 woningen aan de Bach tensteene en de Burggang verbete ren. De totale verbeteringskosten be dragen ƒ498.675,60. Het rijk zal een lening en een bijdrage in de exploi tatiekosten verlenen bij dergelijke projecten. Medewerking van de ge meente is daarbij vereist. Het college van b. en w. stelt de raad voor die medewerking te verlenen. 80-378 Krediet voor aanleg wijkver- bindingsweg Sandberglaan-wijk Klarenbeek De belasting van de binnenstad door het stadsverkeer en het doorgaande verkeer vraagt mede door toenam van de drukte van het verkeer om aanvullende voorzieningen. Voor het terugdringen van de verkeersover last in de binnenstad is gekozen voor een stelsel van een rondweg/wijk- verbindingsweg, aangevuld met een aantal structure verkeersvoorzienin- gen. In dit kader vraagt het college de raad nu om te besluiten tot het aan leggen van de wijkverbindingsweg Sandenberglaan-Klarenbeek en het benodigde krediet te verlenen. 80-369 Aanleg rijbaan achter Oud- Arnemuidsvoetpad De exploitatie-opzet "Oud Arne- muidsvoetpad" maakt het maken van een woonerf en achterontsluitin voor een aantal panden aan het Arne- muidsvoetpad mogelijk. In overleg met de bewoners van de huizen 27 tot en met 49 in deze straat is gekozen voor aanleg van een rijbaan, die aansluit op het Veersepad. Het is dan mogelijk in de tuinen autoboxen te bouwen of parkeerplaatsen aan te leggen. Tevens moet dan het Veerse pad herstraat worden. Het college stelt de raad voor het benodigde kre diet te verstrekken. 80-355 Krediet van 1.700,- voor het leggen van tegels in de brandgang Goese Korenmarkt. De bewoners van de huizen aan de Loskade 3 tot en met 11 en Goese Ko renmarkt 28 en 32 hebben gevraagd hun achterpad te voorzien van be strating. Hierdoor wordt voorkomen dat deze brandgang in de winter een modderpoel wordt. B. en W. stellen de raad voor een krediet van 1.700,- beschikbaar te stellen voor het leggen van tegels. 80-389 Krediet voor de reconstructie van de Poelendaelesingel en Vlis-1 singsesingel. Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 80-356 Aankoop 17.700 m2. weiland aan de Elektraweg Om het bestemmingsplan "Groot-In dustrieterrein" te kunnen realiseren is het nodig een stuk grond van on geveer 17.700 m2 aan de Elektraweg te kopen. Met de eigenaar van het wei land, de heer W. Meliefste is over eenstemming bereikt over de ver koopprijs. Burgemeester en wethou ders stellen de gemeenteraad voor het perceel grond te kopen. Inmiddels hebben diverse gegadigden al be langstelling getoond voor grond aan de Elektraweg t.b.v. bebouwing overeenkomstig het bestemmings plan. 80-387 Krediet voor het slopen van bedrijfsgebouwen c.a. aan de Oude Vlissingseweg 48. De gemeenteraad heeft in de verga dering van 30 juni j.l. besloten tot aankoop over te gaan van het melk veebedrijf van de heer J. Maas aan de Oude Vlissingseweg. Dit i.v.m. de verwerving van grond voor toekom stige stadsuitbreiding. Door de ver plaatsing van het bedrijf naar Frankrijk zijn de bedrijfsgebouwen ontruimd. In de huidige staat zijn echter deze gebouwen niet zonder meer te gebruiken voor andere doe leinden. Het college is van mening dat instandhouding van de gebouwen niet zinvol is en stellen de raad voor de boerderij Oud Vlissingseweg 48, te slopen. 80-358 Aanschaf stenenschrapmachi- ne Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor een krediet van 10.250,- beschikbaar te stelle voor het aanscha*fen van een ste- nenschrapmachine. Een apparaat dat gebruikt gaat worden bij het bureau Bestratingen van de dienst Gemeen tewerken. Tot nu werden de stenen bij kleine bestratingswerkzaamhe den nog met een plamuurmes schoongemaakt. Bij grote werken huurde men een stenenschrapmachi- ne. 80-379 Bezwaarschrift Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit over vaststelling gemeentelijk Welzijns- plan 1981 t/m 1984 De raad stelde in de vergadering van 30 juni j.l. het gemeentelijk Wel- zijnsplan 1981 t/m 1984 vast. De Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit heeft tegen het vastgestelde plan be zwaar aangetekend. De commissie Bezwaar-en Beroepschriften heeft inmiddels geadviseerd het bezwaar schrift ongegrond te verklaren. Bur gemeester en wethouder stellen de gemeenteraad voor hetzelfde te doen. 80-380 Bezwaarschrift Stichting So ciaal Kultureel Werk Middelburg over vaststelling gemeentelijke Wel- zijnsplan 1981 t/m 1984. De raad stelde in de vergadering van 30 juni j.l. het gemeentelijk Wel- zijnsplan 1981 t/m 1984 vast. De Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg heeft teg het vastgestelde plan bezwaar aangetekend. Dit met gebruikmaking van de wet AROB. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het bezwaarschrift on gegrond te verklaren. Hiermee wordt het advies gevolgd van de commissie Bezwaar-en Beroepschriften. 80-347 Krediet voor brandbeveiliging gemeentegebouwen (2e fase) Op basis van de Brandbeveiligings verordening is het nodig brandbe veiligingsmaatregelen te treffen aan en in een aantal gemeentegebouwen. We noemen: stadhuis, Lange Noord straat 1 (2e fase); padvindersgebouw Baarnselaan; Kloveniersdoelen, Achter de Houttuinen (2e fase); scho len aan Dwarskaai en Keurhove; gymnastieklokaal, Bachtensteene 14; Dorpshuis in Nieuw-en Sint Joos land. Verder nog wat kleine voorzie ningen in een aantal andere panden. Het wijkcentrum Het Zuiderbaken moet volgens de Drank-en Horeca- verordening nog op diverse punten aangepast worden. Het college van b. en w. vraagt de raad een krediet van 66.000,- beschikbaar te stellen. 80-362 Krediet voorzieningen toe gankelijk maken stadhuis voor li chamelijk gehandicapten. Het aanbrengen van twee stel ver plaatsbare rijgoten en speciale tra pleuningen moet het stadhuis aan de Marktzijde met daarbij de Trouw zaal beter toegankelijk maken voor gebruikers van rolstoelen. Burge meester en wethouders stellen de raad voor een krediet van 7.200,- te verlenen voor het aanbrengen van deze voorzieningen. 80-385 Voorstel tot intrekking besluit benoeming directeur Gemeentelijke Sociale Dienst. De gemeenteraad heeft in de verga dering van 22 september j.l. de heer mr. A. Cardon benoemd tot directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst, De heer Cardon heeft het college meegedeeld de benoeming niet onder de gestelde voorwaarden te willen aanvaarden. Het dagelijks bestuur heeft hieruit de conclusie getrokken dat de benoeming niet is aanvaard.' De heer Cardon stelt echter dat hij de benoeming wel aanvaardt, maar de gestelde voorwaarden voor hem niet acceptabel zijn. Burgemeester en wethouders zien in deze reactie geen aanleidin hun conclusie te herzien en stellen de raad voor het benoemings besluit in te trekken. 80-357 Krediet voor kleine verbete ringen in gemeentelijke gymnastiek lokalen! Een bedrag van 12.500,- is voor dit jaar opgenomen in het Investerings programma 1980-1985 t.b.v. kleine verbeteringen en voorzieningen in gemeentelijke gymnastieklokalen. Dit geld is nu nodig voor de aanschaf van 13 turnmatten en 4 valmatten. Het college stelt de raad voor het be nodigde krediet te verlenen. 80-382 Krediet van 250.160,- voor de aanleg van een derde groenveld in het recreatie-sportpark. Het college van b. en w. stelt de raad voor een krediet van 250.160,- be- Zoals vorige week beloofd, ditmaal wat nadere informatie over het bezoek van Sint en Pieten aan onze stad. We vermelden in het kort het programma en de route die de Goedheiligman zal vol gen. 23.45 uur - aankomst boot bij gedenknaald aan de Punt. Na welkomstwoord St. Nicolaas-Comité begint Sint Nicolaas met gevolg een rondrit door de stad. In de stoet veel zwarte knechten en o.m. met trompetterkorps "Juliana" met majorettes, het jeugdkorps "Johan Friso" en de signaalafdeling van MTV '69 met majorettenpeloton. Route: Rouaanse Kaai, Bierkaai, Lon- dense Kaai, Segeersstraat, Lange Delft, Korte Delft, Damplein rond, Korte Delft, Lange Delft, Nieuwe Burg, Groenmarkt, Korte Burg, Balans, Wagenaarstraat, Hofplein, Lange Noord straat, Markt, Vlasmarkt, Kromme Weele, Seisdam, Achter de Houttuinen, Langeviele, Pottenmarkt en Markt. 14.45 uur - officiële ontvangst door gemeentebestuur op stad huis. Toespraken zijn voor iedereen te volgen. Zwarte Pieten strooien pepernoten. Om ongeveer 15.15 uur marcheren de muziekkorpsen af en lo pen nog voor een deel door de stad. De genoemde tijden zijn bij benadering. schikbaar te stellen voor de aanleg van een derde groenveld in het re- creatie-sportpark "De Kruitmolen". 80-354 Vaststelling 67e begrotings wijziging 1980 Het college van b. en w. stelt de raad voor de wijziging vast te stellen zoals in de stukken staat aangegeven. 80-374/Vaststelling 76e en 77e begro tingswijziging 1980 Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de wijzigingen vast te stellen zoals in de ontwerpen vermeld. 80-361 Krediet van ƒ70.605,- voor aanschaf magneetkaarten-appara tuur dienst Gemeentewerken. De administratieve verslaglegging bij de dienst Gemeentewerken ge- beurt nog met de hand. Het college van b. en w. stelt de raad voor een krediet te verlenen van ƒ70.605,- voor de aanschaf van een Kienzle 2000-3 magneetkaartapparatuur Hiermee kan men komen tot krediet- bewaing, vlottere afwerking en af wikkeling van debiteurenposities, verbetering van de verslaglegging binnen de administratie en het snel ler tot stand komen van de jaarstuk ken. 80-364 Krediet voor het vervangen van meubilair openbare lagere schol "De Arneburch" Het meubilair van de openbare lager school "De Arneburch" aan de Ne- derstraat is een vervanging toe. In het houtwerk van diverse setjes zijn scheuren ontstaan, terwijl ook de metalen constructies in een aantal gevallen ernstige gebreken te zien geven. Het materiaal werd bij de opening van de school in 1964 gekocht. Burgemeester en wethouders vragen de raad een krediet van 16.200,- voor het vervangen van het meubi lair in de klassen 5 en 6. Het bedrag voorziet ook in een gedeeltelijk ver vanging van het meubilair van de hoofden-en personeelskamer. 80-363 Voorlopige vaststelling kosten openbaar onder wijs over het jaar 1977. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor deze kosten voorlopig vast te stellen zoals te le zen in het ontwerpbesluit. 80-348 Vaststelling vergoeding va konderwijs bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs over 1979 Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de vergoeding vakonderwijs bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs over 1979 vast te stellen zoals staat aange geven in de ontwerp-besluiten. Het gaat hier om de Prins Willem Alex- anderschool, de Herman Faukelius- school en-de Petrus Immensschool. 80-365 Krediet voor het vernieuwen van de verlichting in De Stromen wij kschool Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor een krediet van 14.500,- te verlenen t.b.v. het vernieuwen van de verlichting in de p.c. lagere De Stromenwijkschool aan de Mastgatstraat. In de raadsverga dering van 21 januari j.l werd het be stuur van de Vereniging voor Pro testants Christelij Onderwijs Mid delburg al de benodigde medewer king toegezegd. 80-366 Krediet voor het vervangen van de schoolborden in de p.c. lagere school "De Wegwijzer" De gemeenteraad heeft op 19 mei j.l. besloten het bestuur van de Vereni ging voor Christelijk Lager Onder wijs in Nieuw-en Sint Joosland me dewerking te verlenen voor het ver vangen van schoolborden in de pc la gere school "De Wegwijzer". Het col lege vraagt de raad nu het krediet van 4.400,- te verlenen voor de drie nieuwe borden. 80-367 Krediet voor de aanschaf van leer-en hulpmiddelen voor extra on derwijs aan niet-Nederlandstalige leerlingen. Het college stelt de raad voor een krediet van 1.500,- beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van leer-en hulpmiddelen voor het geven van extra onderwijs aan niet Neder landstalige leerlingen op openbare en bijzondere lagere scholen. Zo'n 120 scholieren maken van deze moge lijkheid gebruik om hun kennis van de Nederlandse taal op een redelijk peil te brengen. 80-368 Ontslag hoofdleidster openba re kleuterschool "De Eutebeuters" Mevrouw M. Reid-van den Hoek heeft met ingang van 1 januari 1981 ontslag gevraagd als hoofdleidster van de openbare kleuterschool "De Eutebeuters" aan de Dauwendaelse- straat. Het college stelt de raad voor het ontslag eervol te verlenen. 80-376 Goedkeuring gewijzigde sta tuten Stichting De Godshuizen/me dewerking delegatiebesluit van het bestuur. Het college van burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor het besluit van het bestuur van de Godshuizen om de statuten van de Stichting de Godshuizen in Middel burg te wijzigen, goed te keuren. De raad wordt verder gevraagd geen bezwaar te hebben tegen het over dragen van bevoegdheden. Ook dit is een besluit van het bestuur van de Godshuizen. 80-372 Wijziging Reglement van Orde raadsvergaderingen (initiatiefvoor stel) Reglement van Orde voor de raads vergaderingen geeft aan dat voor het indienen van een motie of amende ment de steun nodig is van minstens één ander raadslid dan de voorsteller. Voor een éénmansfracti kan deze re gel een belemmering vormen. Het is daarom dat de fractie van het CDA met een initiatiefvoorstel komt deze eis voor éénmansfracties te laten vallen. De raad wordt gevraagd het Reglement van Orde te wijzigen. Via telefoonnummer (01180)-27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maal tijden ook bezorgd. De heer A. Abrahamse, Titus Brandsmakwartier 19 heeft voor het automobielbedrijf Renton Snelservice aan de Noordmon- sterweg 4 een nieuwe hinder wetvergunning aangevraagd, die het gehele bedrijf omvat (repa ratie en verkoop van auto's en toebehoren en verkoop van mo torbrandstoffen op beperkte schaal). Burgemeester en wet houders hebben het voornemen de vergunning te verlenen met daarbij voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te ondervangen. Telefonisch kan men de gemeen te (01180)-26251, toestel 324) laten weten mondeling bezwaar te willen maken tegen het voorne men de vergunning te verlenen. Er wordt dan gelegenheid gebo den over de aanvraag van ge dachten te wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Mondelinge bezwa ren kon men kenbaar maken tot 16 november. Tot 23 november kan men gemotiveerde bezwaren ook schriftelijk kenbaar maken aan het college van b. en w. Een ieder die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Wanneer op de voorgeschreven wijze bezwaren zijn ingediend kan men naar aanleiding van de beschikking t.z.t. een beroep in stellen bij de Kroon. Hetzelfde geldt voor belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest tijdig bezwaren in te brengen. De aan vraag en de ontwerp-beschik- king met bijbehorende stukken liggen tot 23 november a.s. iedere werkdag van 8.00-12.00 en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de r afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). Op zaterdag liggen de stukken tussen 9.00 en 12.00 uur ter inzage bij de Open bare Bibliotheek Molstraat 13. Na 23 november tot het einde van de beroepstermijn (nog te bepa len) kan men alleen van 10.00-12.00 uur terecht bij de afd. Algemene Zaken waar men ook graag bereid is de stukken mon deling toe te lichten. De heer W. J. Muilwijk, Irislaan 4 in Oost-Kapelle heeft een hin derwetvergunning aangevraagd voor de VegéVoordeelmarkt "Dauwendaele". In dit bedrijf aan de Vrijlandstraat 53 worden diverse elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 20 KW gebruikt. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 30 november wor den ingediend bij het gemeente bestuur. Mondelinge bezwaren kan men kenbaar maken op een openbare zitting die dinsdag 18 november om 16.30 uur plaats vindt in het stadhuis. Dat kan persoonlijk of door een gemach tigde gebeuren. Inwoners van de gemeente Middelburg hebben later alleen recht om in beroep te gaan als zij persoonlijk of een gemachtigde op de openbare zit ting aanwezig zijn. Personen die niet in de gemeente wonen, kun nen volstaan met het tijdig in dienen van een bezwaarschrift. De aanvraag met bijlagen en eventueel binnengekomen be zwaarschriften liggen tot en met 28 november om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis, (eerste verdieping ka mer 15). Het Ontwerp-programma Wel- zijnsactiviteiten ligt tot en met 9 december voor iedereen om in te zien bij:- bureau Voorlichting in het stadhuis, - afdeling Onder wijs c.a./sectie Welzijnsplan ning, Lange Noordstraat 19. Schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp-programma kunnen voor 10 december worden inge diend bij het gemeentebestuur. De woningbouwvereniging "Middelburg", Dam 2 heeft voor een machinale houtbewerkings inrichting, loodgieterswerk plaats annex opslagplaats voor verf en bouwmaterialen aan de Wagenaarstraat 65 een hinder wetvergunning aangevraagd. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen de ver gunning te verlenen met daarbij de voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te ondervangen. Telefonisch kan men de gemeen te (01180)-26251toestel 324 laten weten mondeling bezwaar te willen maken tegen het voorne men de vergunning te verlenen. Er wordt dan gelegenheid gebo den over de aanvraag van ge dachten te wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Mondelinge bezwa ren kunnen tot uiterlijk 1 de cember 1980 worden ingebracht. Tot 8 december kan men gemoti veerde bezwaren ook schriftelijk kenbaar maken aan het college van b. en w. Een ieder die een bezwaarschrift indient, kan ver zoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Wanneer op de voorgeschreven wijze bezwaren zijn ingediend kan men naar aanleiding van de beschikking t.z.t. een beroep in stellen bij de Kroon. Hetzelfde geldt voor belangheb benden die kunnen aantonen re delijkerwijs niet in staat te zijn geweest, tijdig bezwaren in te brengen. De aanvraag en de ont- werp-beschikking met bijbeho rende stukken liggen tot 8 de cember a.s. iedere werkdag van 8.00-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). Op zaterdag liggen de stukken tussen 9.00-12.00 uur ter inzage bij de Openbare Biblio theek Molstraat 13. Na 8 decem ber tot het einde van de beroep stermijn (nog nader te bepalen) kan men alleen terecht bij de afd. Algemene Zaken waar men ook graag bereid is de stukken mon deling toe te lichten. Het ontwerp-bestemmingsplan Stadhuisstraat-Lange Noord straat en omgeving ligt vanaf 21 november om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). Dit ontwerp-plan heeft betrekking op het gebied globaal omsloten door de Stad huisstraat, Lange Noordstraat, Sint Antheunisstraat en Pen- ninghoeksingel. Tot en met 22 november kan een ieder tegen dit ontwerp-plan bij de gemeente raad schriftelijke bezwaren in dienen. woensdag 19 november, 20.00 uur: "Mogliamante", film van Marco Vicario. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. woensdag 19 november, 20.00 uur: Freek de Jonge. Kaarten ver krijgbaar bij Platenhandel Efoon, tel. (01180) 26769. maandag 24 november, 20.00 uur: "Vader Zaliger", toneelstuk van Hugh Leonard. (Uitverkocht). Burgemeester en wethouders hebben besloten: a.-op het gedeelte van de Laan der Verenigde Naties, tussen Domburgse Watergang en Koudekerkseweg, een maxi mum snelheid van 70 km per uur vast te stellen. Dit echter met uitzondering van het stuk van 150 meter vóór de aan sluiting met de Laurens Stommesweg en een deel van dezelfde lengte vóór de aan sluiting met de Koudekerkse weg. Hier blijft een maximum snelheid van 50 km per uur gelden. b.-op het plein voor het stadhuis, voertuigen die deel uitmaken van trouwstoeten uit te zon deren van de gesloten-ver- klaring voor alle verkeer, be halve voetgangers. Tegen het besluit a. kunt u even tueel tot 13 december en tegen besluit b. tot 20 december in be roep gaan bij de Kroon. De be roepschriften moeten worden ingediend bij de Coissaris van de Koningin in Zeeland te Middel burg. De volledige verkeersbesluiten zijn in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. donderdag 20 november, 20.00 uur: Ethiopië, lezing met dia's door mej. M. Melis. vrijdag 21 november, 20.30 uur: "Stalker", film van Andrej Tar- kowski. Kaarten a ƒ4,00 aan de zaal. Organisatie: Filmhuis Jeugd en Muziek. vrijdag 21 november, 21.00 uur: "De grote stilte", film van In- gmar Bergman. Kaarten a 4,00 aan de zaal. zaterdag 22 november, 21.00 uur: "The Touch", film van Ingmar Bergman. Kaarten a 4,00 aan de zaal. vrijdag 21 november, 20.00 uur: Jan-Paul Tavenier (viool) en Frank Mol (piano). Kaarten a 10,00 (CJP/PAS'65 a 7,50. Zeeuws kunstenaarscentrum tot en met 27 november: Expositie schilderijen van Eef van Maanen. Geopend van dins dag tot en met vrijdag tussen 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur. Op zaterdag van 9.00-12.30 uur en van 14.00-16.00 uur. Verder op woensdag en vrijdag van 19.00-21.30 uur. tot en met 30 november: Expositie van werken Ben Sleeuwenhoek. Geopend: dins dag tot en met zaterdag tussen 13.00-17.00 uur en op zondag van 14.00-17.00 uur. 's Maandags ge sloten. De opening van de ten toonstelling vindt plaats op 19 november om 20.00 uur. Doorlopende expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend: maandag t/m vrijdag van 13.00-18.00 uur. Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend: donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur. PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Suikerplein/Spuistraat 1. parkeren verboden 3. Schuttershofstraat. Afgesloten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK Restauratie werkzaamheden Herstraten Herstraten AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1980 | | pagina 5