voor ouderen DIENSTENCENTRUM HET SCHUTTERSHOF WIJKPOSTEN BEJAARDEN- SOCIETEITEN Alles kan bij de open clubs Ik wil er weieens uit. Ik wil weieens anderen ontmoeten. Ik wil weieens een gezellige middag beleven. Niet gedwongen; je-zelf blijven. Onder leeftijdsgenoten. Welkom anderen ontmoeten open ciubs Dat kan in Middelburg! In ver schillende wijken komen wekelijks groepen ouderen (zo boven de 60) bijeen. Zij doen allerlei dingen, waar zij-zelf idee in hebben. Zij worden niet geleid, maar kiezen uit hun midden een werkgroepje dat zelf het middag-programma vaststelt. Er kan dan ook van alles gebeu ren: spel, biljart, koffiedrinken, volksdansen, bewegingsles, film- of diavertoning, korte kursus, uitstapje of ekskursie, enzovoorts. Wat men zelf wil is te verwezen lijken... Nieuwe bezoekers zijn steeds wel kom in deze (algemene) groepen. U wordt, als nieuweling, dooreen van de wcrkgroepleden ontvangen. In de volgendewijken zijn dezeclubs: stromenwijk In de grote hal van de Ontmoetings- kerk. Oosterschcldestraat. Wisse lend per week sociëteit en open club voor ouderen: iedere dinsdag van 2-5 uur. magistraatwijk wijkgebouw Het Zuiderbaken: iedere dinsdag van 2-5 uur. nieuw middelburg buurlgebouw Nassau/aan: iedere dinsdag van 2-5 uur. Sint-Laurens wijkgebouw Van Cittersstraat: iedere dinsdag en donderdag van 2-5 uur. 'I Zand en Dauwendaele In deze wijken kunnen er open clubs komen in het clubgebouw De Ver gulde Baars en in het Wijkcentrum indien er voldoende belangstelling bestaat. Aanmelding via de antwoordbon in deze krant. Dienstencentrum Het Schuttershof Schuttershofstraat la tel. (01180) 27537 geopend: alle werkdagen van 9-12 uur en van half 2-5 uur. Eigenlijk is het dienstencentrum de bakermat van de nu 12'/2 jarige stichting welzijnswerk voor oude ren. Op 13 mei 1968 vond de ope ning plaats en in de beginjaren gebeurde het werk van de toen nog geheten stichting dienstverlening aan bejaarden" hoofdzakelijk in en vanuit het dienstencentrum. In de loop der jaren zijn de taken van de stichting sterk uitgebreid en veranderd, ..dienstverlening aan bejaarden" werd het ..welzijnswerk voor ouderen". Het werk van het dienstencentrum staat in die zin niet meer zo centraal als vroeger. Toch heeft het liggend in het centrum van de stad nog zijn vertrouwde klank voor de ouderen en is het evenals de wijkposten en de open clubs een plek waar men elkaar kan ontmoeten en samen met elkaar aktiviteiten kan ontwikkelen. U bent ten allen tijde welkom om een kopje koffie of thee te drinken, met anderen een praatje te maken of rustig aan de leestafel een krant in te kijken. U hoeft geen toegangs prijs te betalen. Wilt U daarnaast aan aktiviteiten deelnemen, dan staan de volgende mogelijkheden voor U open: biljarten tijdens openingstijden. U kunt indien U dat wenst lid worden van de biljartvereniging. Kontaktpersoon is de voorzitter: dhr. P. N. Zijnen Sr. kaarten: tijdens middagen. Kontaktpersoon: dhr. H. Nagel hout. kegelen: maandagmiddag. Kontaktpersoon: mevrouw J. M. Hoogers. bewegingslessen: dinsdagmorgen, o.l.v. mevrouw A. J. v. d. Loo. zangkoor „Zang Houdt Jong": woensdagmorgen. Dirigent: dhr. A. Joosse. Sekrctaresse: mevrouw M. J. Over- weel-de Jonge. handwerken: woensdagmiddag. Kontaktpersoon: mevr. M. Groene- veld. engelse les: donderdagmorgen. Docente: mevrouw J. H. Fortgens- Bakker. volksdansen: donderdagmiddag, o.l.v. mevrouw M. Gunter. bridge: vrijdagmiddag. Kontaktpersoon: dhr. P. W. de Kraker. bijzondere bijeenkomsten Hierover verschijnen aankondigin gen in het advertentieblad de Faam en de Seniorenkrant. De bijdrage, die bij regelmatige deelname aan een aantal aktivi teiten wordt gevraagd, is gering. Loopt U rustig binnen. U bent welkom om eens te kijken hoe de aktiviteiten verlopen en het ver plicht U tot niets. De gastvrouwen in het centrum zullen U graag weg wijs willen maken. Voor de engelse lessen is het raadzaam om op voorhand even kontakt op te nemen met het dien stencentrum. Wijkpost In de Keitjes Oude Rijksweg, Nieuw- en St. Joos- land (voormalig gemeentehuis). Wijkpost Het Bastion Nieuwe Oostersestraat (bij Koe poort) (in de hoek van het woningen complex) De beide wijkpostenzijnaltijd(over- dag) geopend en vrij toegankelijk. Iedere oudere, die in de buurt van de wijkpost woont, kan de ruimten ge bruiken, zolang en zoveel men wil. Deze gezellige ruimten zijn immers als een ontmoetingspunt, uitsluitend In de stad komen er, in bepaalde wijken, bejaardensocieteiten bijeen. Deze bijeenkomsten hebben een christelijke signatuur. Nochtans zijn zij voor iedereen toegankelijk. Nieuwe bezoekers dames, heren, echtparen zijn altijd welkom. De programma's zijn afwisselend. Vaak doet men allerlei spelen. Er zijn inleidingen en er worden films en dia's vertoond. Aan het slot van de middag wordt er gezongen en is er een meditatie. Inlichtingen kan men verkrijgen bij de hieronder vermelde contact personen. (Desgewenst wordt men per auto gehaald en gebracht). Ontmoetingskerk Stromenwijk dinsdagmiddag (lx per veertien dagen) inl.: mevrouw C. J. Augustijn, Oosterscheldestraat 62, tel. 13393 Wijkpost Het Bastion woensdagmiddag (lx per 3 weken) inl.: mevrouw N. Goudswaard Punt 25, tel. 13003 Dienstencentrum Het Schuttershof vrijdagmiddag (lx per 3 weken) inl.: mevr. G. Verboon Populierenlaan 14, tel. 13416 voor ouderen, opgericht. Er heerst een gemoedelijke sfeer. Nieuwelingen kunnen te allen tijde binnenstappen; ze zijn welkom. Enkele ouderen, die leiding willen geven, ontvangen nieuwe bezoekers en vertellen over de gang van zaken. De bezoekers-zelf bepalen het pro gramma. Er is een werkgroep, die van tijd tot tijd bijeen komt om plannen te maken. Aktiviteiten Wijkpost In de Keitjes: biljarten en kaarten: elke morgen en middag. vrouwe/inroep (hand werkenenspel): dinsdagmiddag. meer-bewegen-voor-ouderen bewe- gingsles) in het dorpshuis: woens- middag van 3-4 uur. volksdansen in het dorpshuis: vrij dagmiddag van 4 tot half 6. pediêure-dienst in het „groene kruis"-gebouw, Sloehavenstraat 17; op de 4e vrijdagmiddag van de maand, vanaf half 2. Wijkpost Het Bastion: vrouwengroep (ontspanning, spel e.d.): maandagmiddag. handwerkgroep (o.l.v. UW): don derdagmiddag. biljarten en kaarten: elke middag. haarverzorging: afspraak in de wijk post maken. 7

de Faam | 1980 | | pagina 31