kreativiteit Een ontdekkingsreis in de Kuiperspoort Antwoordbon De volgende Seniorenkrant Altijd weer als je van de Dam af de smalle ingang naar de Kuiperspoort binnenstapt doe je de ontdekking van de sfeer die daar hangt. Die typische sfeer van eeuwen-geleden. De werk- en pakhuizen van de oude kuipers. Die sfeer is er ook binnen in de gebouwen nog aanwezig. Geweldig, nu eens een gebouw binnen te kunnen stappen dat niet recht-toe-recht-aan is, maar dat allerlei halletjes, vertrekken, zolders en kelders kent. Ja, je moet wel uitkijken waar je je voeten zet. Er zijn veel drempels en op-en-af- stapjes. Kennelijk niet voor be jaarden gebouwd, maar misschien juist zo aantrekkelijk. Bij een glaasje of een kop koffie, aan de bar, kan dan nog eens over dit sfeertje na gepraat worden. Eerste mijlen En... over wat er nog meer in de Kuiperspoort te ontdekken valt. De lessen die er door de stichting Kunstzinnige vorming gegeven wor den. Die lessen zijn ieder voor zich ontdekkingsreizen. Er zijn al heel wat ouderen die het zich eigen ge maakt hebben om kunstzinnig" met de handen te werken. Ze zijn bezig met materialen die reeds eerder door hen ontdekt waren. Maar er is ook een groep die de eerste mijlen van de ontdekkings reis wat-handen-kunnen-maken af legt. De groep ouderen, die zich bin nen wil laten leiden in dit hand- vaardigheidsland, staat onder lei ding van de jonge kunstenaar Peter Rosier. Hij geeft niet zo-maar les, maar leeft zich helemaal in in de vraag: hoe ontdek je watje hand met verschillend materiaal kan doen? Gewoon tekenpapier bijvoorbeeld, ga daar eens mee aan het werk. Ontdek dat het struktuur heeft; ontdek wat potlood daarmee kan; ontdek de druk vanje hand daarbij... En dan komt er van allerlei ander materiaal aan te pas. Dat kun je opzoeken of zelf meebrengen. Zo'n hele morgen ben je en dat is nog gezellig ook met elkaar bezig, tot dat je tenslotte ontdekt welke resul taten je kunt bereiken. Enkele weken of maanden verder ben je dan ver geten hoe stuntelig en onbeholpen je de eerste schreden zette op het pad dat leidt naar het uitdrukken van eigen ideeën van wat er in je leeft. Ditmaal is Peter Rosier met zijn groep onderweg naar het land van de druktechnieken. In de verte lokken de resultaten van het druk ken van een kalender, een (kerst- groetjkaart of een boek. Stap-voor- stap leiden Rosier en zijn mede docenten de deelnemers over de drempel heen naar een stadium waarin naar nog meer kunstzinnige ontwikkeling gezocht wordt. Een belangrijke mogelijkheid voor een zeer bevredigende tijdsbesteding. Geen beunhazerij, maar een ge degen opzet. Een geweldige er varing misschien juist voor hen die vroeger aan „deze dingen" niet toekwamen. Beatrix Ook Koningin Beatrix was op haar eerste bezoek in Zeeland, na haar inhuldiging, zeer geïnteres seerd in wat ouderen inde Kuipers poort beleefden. Iedere dinsdagmorgen van half 10 tot half 12 kunnen ouderen zich melden bij Peter Rosier. (Eventueel inlichtingen per telefoon: 28095). Wat u dan op deze nieuwe ont dekkingstocht nodig hebt en waar heen de tocht leidt, ontdekt u dan wel... ...staat grotendeels in het teken van een jubileum! De stichting Welzijnswerk voor Ouderen be staat in november a.s. 12'/, jaar. Dat willen we vieren! Hoe? Door een feestavond op 20 no vember a.s. U leest er elders in dit blad meer over. Door een aantal jubileum- aktiviteiten in het komende seizoen. Plannen hiervoor worden sa men met vertegenwoordigers uit wijkposten, dienstencen trum en open clubs gemaakt. Door de uitgave van een jubi leum-nummer van de Senio renkrant. Hierin willen wc terugkijken op de ontwikkeling van het oude renwerk in onze stad, maar ook vooruitkijken naar de toe komst. Wc streven naar een afwisse lend en aantrekkelijk geheel: beschouwingen, maar ook ver halen uit de praktijk: „hoe begon het allemaal", anekdotes enz. Gelukwensen, maar ook wen sen, kritiek: wat was er niet goed in de afgelopen jaren, wat zijn uw wensen voor de komende jaren? U begrijpt het misschien al: heeft u bijdragen, stuurt u ze in of neem even kontakt met ons op. Wij denken b.v. ook aan foto's. Ik wil deelnemen aan: O kursus Engels O kursus Spaans O kursus ouderen op reis O kursus koken voor mannen O kursus luisteren naar muziek O kursus ouderen en verkeer O gespreksgroep „in de loop van je leven' O kursus kreativiteit Kuiperspoort Ik wil graag nadere informatie over: O kursus Voorbereiding op Pensionering Ik heb een wens/idee: Naam: Straat: Leeftijd: (man/vrouw) Telefoon: Wilt U aankruisen welke kursus U wilt volgen en/of uw suggesties voor andere aktiviteitcn vermelden? U hoort in ieder geval van ons! De bon uitknippen en sturen aan: Stichting Welzijnswerk voor Ouderen Antwoordnummer 10 4341 NZ Middelburg. Een postzegel plakken is niet nodig. 6

de Faam | 1980 | | pagina 30