Middelburg begint te bewegen MEER BEWEGEN VOOR OUDEREN Bewegingslessen Blij in de Zeeuwse Rei BE WEGINGSFEEST Aandacht voor alle spieren: Plaatsen en tijden in de sporthal De Kruitmolen Volksdansclubs Wat is er prettiger dan bewegen op muziek? Op de tonen van de kruispolka, de veleta, de sint bernhardswals zwie ren de paren rond. Het gaat er ook rustiger toe bijvoorbeeld bij de tovercirkel, de pat-a-cake-polka en ook de zeeuwse rei, de almelose kermis en de driekusman zijn ple zierig om te dansen. Het programma is immers op ouderen ingesteld. Er zijn ook „vreemde" dansen die qua vorm en ritme boeien: roc- meense, israëlische, joegoslavische dansen. Iedere week kunnen nieuwe deel nemers zich aansluiten, de sfeer is opgewekt. Ieder voelt zich snel thuis. Neem een paar gymschoentjes of schoenen met zachte zolen mee en waag een dansje. Dienstencentrum Het Schuttershof donderdagmiddag: 14.00-15.30 en 15.30-17.00 uur leiding: mevrouw M. M. Gunter-Harinck Ontmoetingskerk, Stromenwijk dinsdag/woensdagmiddag: 14.00-15.00 uur leiding: dames W. C. Alleijn-van Bredcrode en W. S. Straks-de Lugt Buurt h u is N as s au la cm woensdagavond: 19.30-21.30 uur leiding: mevrouw M. M. Gunter-Harinck Jacob Roggeveenhuis Buitenrust vrijdagmiddag: 14.30-16.00 uur leiding: mevrouw E. Onderdijk Dorpshuis Nieuw- en Sint Joosland vrijdagmiddag: 16.00-17.30 uur leiding: J. W. Eising Op woensdagmorgen 26 november zal aan velerlei verzoek worden vol daan en komt er weer een echt en actief „bewegingsfeest". Ouderen gaan die splinternieuwe sporthal De Kruitmolen in de wijk Dauwendaele bezetten om te willen ondervinden hoe fijn het daar be wegen is. Er worden verschillende kleine zaalspelen en behendigheidswed strijden gedaan. Natuurlijk wordt er ook op de bowlingbaan geoefend. Bij een heerlijk kop koffie of een frisdrankje wordt er gezellig nage- babbeld en uitgerust. Als slot-akti viteit natuurlijk volksdansen die voor iedereen on middellijk zijn mee te doen. Dit bewegingsfeest wil massaal mensen eenvoudige spel-aktiviteiten laten doen in eigen tempo maar vooral veel plezier bieden. Ruim honderd mensen worden er verwacht. Houdt deze 26e vast vrij en nodig anderen uit mee te gaan. Leeftijd speelt geen rol. Ook toeschouwers- op-de-tribune zijn welkom. Toegangsbewijzen verkrijgbaar op het bureau van de Stichting Welzijnswerk voor Oudören. (Vergeet niet gemakkelijk zittende kleding aan te trekken en neem be slist sportschoentjes mee! Gewone schoenen zijn op de vloer niet toe gestaan!). 5 meer bewegen let „meer bewegen" heeft een grote ducht genomen in Middelburg. Op verschillende plaatsen in onze stad vorden er bewegingslessen gegeven. 3ok zijn er grote volksdansgroepen. Vele ouderen zwemmen regelmatig in het zwembad Poelendaele. En de belangstelling voor binnensporten, bijvoorbeeld in de sporthal De Kruitmolen in de wijk Dauwen- daele, groeit. Trouwens, steeds meer jongere-ouderen, mensen van zo rond de zestig doen mee. Het is geen discussiepunt meer of men al ouder wordend zo lang mogelijk lichamelijk èn geestelijk fit wil en moet blijven. De activiteiten in het kader van „mcer-bewegen- voor-ouderen" zijn voor die kost bare zelfstandigheid een goede ondersteuning. Als extra-winstpunt moet dan ook nog het sociale con tact, wat er spontaan tussen de deel nemers groeit, genoemd worden. Het is er gezellig; er wordt veel gelachen. Men komt met anderen in aanraking. lewegingslessen worden voorname- ijk in sportzalen gegeven door een ievoegde docent. Door middel van litgekiende oefeningen (deels vrij, leels op een stoel) krijgen alle spie- en een beurt. Vooral ook spieren lie verwaarloosd worden of bij het tewegen stiefmoederlijk bedeeld ijn. Door het werken met grote en deinere ballen, zoals doorgeven, verpen, stuiten en veel meer, wordt Ie spierbeheersing geoefend. Deze tefeningen trainen ook het reactie vermogen. Voor het deelnemen aan het steeds drukker wordende ver keer is dit een belangrijke bijdrage voor een veilige overtocht te voet en het vlot reageren op de fiets of in de auto. Vaak worden de lessen in spelvorm en met muziek afge wisseld. De lessen worden georgani seerd in samenwerking met de kruisverenigingen. Aanmelden kan iedere week bij de aanvang van het uur bij de docente. stromenwijk: Ontmoetingskerk grote zaal Driestromenschool, Grevelingenstraat gymzaal leiding: mevrouw H. Visch Vieuw-Middelburg: Gebouw „Kinderzorg", Veersesingel gymzaal leiding: mevrouw M. Kooman stad: Dienstencentrum Het Schuttershof bovenzaal bovenzaal leiding: mevrouw A. J. v. d. Loo Vfiddelburg-Zuid: Jacob Roggeveenhuis Buitenrust aula aula Verzorgingstehuis Rustenburg intern Wijkcentrum Zuiderbaken leiding: mevrouw H. Visch sint-Laurens: - sportzaal aan de Noordweg leiding: mevrouw A. E. Labrujere Vieuw- en Sint Joosland: Dorpshuis leiding: mevrouw H. Visch donderdag: maandag: 9.45-10.45 uur 16.00-16.45 uur dinsdag: 14.00-14.45 uur dinsdag: dinsdag: dinsdag: dinsdag: woensdag: dinsdag: 9.15-10.00 uur 10.15-11.00 uur 11.15-12.00 uur 15.15-16.00 uur 10.30-11.30 uur 14.00-15.00 uur woensdag: 9.30-10.15 uur woensdag: 15.00-16.00 uur De kat Honderden Middelburgers pluk ken reeds de vruchten van dit „mcer- bewegen-voor-ouderen". Wij raden u aan: ga ook eens kennismaken met de groep, die bij u in de wijk bijeen komt. Kijk de kat eerst maar eens uit de boom; zie het eens aan. Goed meedoen gaat dan later vanzelf. U kunt bij aanvang van de activi teit gewoon binnenlopen en zich melden bij de leiding. Kosten, kle ding en schoeisel en nog meer bij zonderheden verneemt u dan wel; die kunnen geen beletsel zijn om mee te doen. Neem een goed besluit en... ga meer bewegen!

de Faam | 1980 | | pagina 29