nieuwe akiiviieiien Verkeerskursus voor ouderen meer bewegen Volksdansfeest Sport- en spel-instuif Dauwendaele in De Kruitmolen To pee or not to pee Geef ons een bank bij de overweg Zusterstraat De onbekende aktiviteit OUDERENREIS Lessen Eigen keuze In mijn jeugd heb ik geen school bezocht waar Engels op het les rooster stond. Dit heeft mij tater toch wel het gevoel opgeleverd van te-kort-gekomen-zijn. Met enige oppervlakkig gevolgde ra diocursussen werd dit gemis niet goedgemaakt. Daarom heb ik mij deze winter gevoegd bij de be ginners onder leiding van Mevr. Forlgens. De aanleiding daartoe was het plan om met auto en caravan de zomervakantie in Engeland door te brengen. De confrontatie van mijn toch nog gebrekkig Engels met de werkelijkheid vond plaats op een parkeerterrein in Canter bury, waar een parkeergeld- automaat stond. Nu had ik wel papiergeld, maar geen munten die in de automaat pasten. Met verzamelde moed stapte ik op een heer af en slootte de volgende klanken uit: ..Pliiees sjur, ai ken not pee, ken joe tsjens?" Tol mijn verrassing was de ge produceerde klankenreeks ver staanbaar! Met de beroemde Engelse bereid willigheid wisselde hij een pa pieren afbeelding van zijn konin gin voor metalen dito's. Het resultaat van de engelse les sen was bewezen. En dat is in deze vakantie meermalen gebeurd. J.M.S. Ik ben nog fit genoeg om van Zuid naar het centrum te lopen. Dat doe ik een paar keer per week. En daar blijf ik, als 65-plusser jong bij! Maar... er is één maar. Als de overweg dicht is en ik op de passerende trein moet wachten, dan ben ik weieens bang dat mijn knieëen het zullen begeven. Dan zou ik wel eventjes willen gaan zitten. Burgemeester: kan er voor ons, ouderen, niet een bankje, om even uit te kunnen rusten, bij de spoor overweg geplaatst worden? Hebt U bij gemeentewerken niet ergens nog zo'n bankje staan? Namens mijn leeftijdgenoten, een oudere bewoner uit Zuid. Middelburg, 3 juni 1980 Aan de leden van de Gemeenteraad van Middelburg Geachte leden, Daar vele oudere bewoners van de Zusterstraat en met mij andere (oudere) mensen van deze straat gebruik moeten maken om richting Lange Delft óf richting Nieuwe Haven of omgekeerd hun weg te vervolgen, wil ik graag Uw aan dacht vestigen op de onmogelijke verkeerssituatie voor voetgangers op bovenaangehaald gedeelte van de Zusterstraat. In diverse kranten is aangekondigd dat er voor brom fietsers en fietsers opnieuw de fiets- streep getrokken wordt, maar ik vraag mij af waar in deze situatie de voetgangers blijven? De kleine stoepjes aan weers zijden van dit stuk straat zijn reeds maanden gedeeltelijk opgebroken. Verder liggen zij erg ongelijk en dikwijls staat er nog rommel op deze stoepjes, zodat je als oudere voetganger helemaal niet uit de voeten kunt; om maar niet te spre ken van invalide mensen. Vooral op de spitsuren, als auto's e.d. van Vroeg dag de 8ste mei stonden wij te wachten in de rij, daar kwam toen aan de bus allen stapten in de 65-plus. Met onze chauffeur. Bram, aan het stuur beleefden wij menig avontuur. Twee dagen met opstaan en gaan, kwamen wij in St. Lorenzen aan. Wat vermoeid, maar opgetogen wat de volgende dagen ons brengen mogen. Dit is te veel om op te noemen, maar de leiding mogen wij wel roemen. Wij genoten iedere dag van al het moois dat men zag: steden, dorpen, bergen, dalen, men zou er in willen blijven dwalen, 's Avonds vermaak met toneel, muziek en dans, ieder van ons nam dan zijn kans. Ook een verjaardag werd gevierd. Aan de amateurspelers een hulde van ons allen, wat jullie brachten is bij ons goed bevallen: veel gelachen, gedanst en gezongen, en onze voeten moe gesprongen. Vrijdag vertrek, met zaterdag nog een reisje langs de Rijn, een verrassing van Bram, dat was fijn. De markt van Middelburg kwam op het lest, voor allen was weer: oost-west, thuis best. De leiding, verzorging was perfekt, dat is waar. Wij roepen u toe, tot het volgende jaar. Een medereizigster van de bond van ouderen. de ene kant en fietsers en brommers van de andere kant komen, is dit een onmogelijke toestand. Het wegdek ligt hier (alsook in vele andere straten) erg ongelijk en is daardoor voor ouderen, vaak toch al zo moeilijk ter been, zeer moeilijk begaanbaar. Ik heb op deze en andere ver keerssituaties jaar geleden bij de inspraak voor ouderen o.a.) al eens meer de aandacht gevestigd en hoop dat er nu spoedig verbetering aangebracht wordt. Hoogachtend, w.g. E. J. Biondina Tussen het steeds drukker wordende rijdende verkeer lijken ouderen steeds minder ruimte te krijgen. De snelheid en de onoverzichtelijk heid van het verkeer kunnen dan een reden zijn om maar zo min mogelijk op straat te komen. Aan iedereen worden hogere eisen gesteld om zonder brokken te voet, per fiets of auto op de plaats van bestemming aan te komen. Als oudere weggebruiker moet je er dan ook nog extra rekening mee houden, dat je reaktiesnelheid niet meer zo hoog is en de kwaliteit van de ogen en/of oren vermindert. Dit alles moet echter niet in houden, dat ouderen niet meer van de openbare weg gebruik zouden moeten of kunnen maken. Deel nemen aan het verkeer betekent samenspel. Aan de ene kant zullen andere weggebruikers rekening met u dienen te houden. Anderzijds is het goed dat ouderen zich in hun gedrag aan de situatie aanpassen. Een verkeerskursus wil u daarbij helpen door informatie en het ge zamenlijk bespreken van situaties, zodat u zich in het verkeer attent maar zonder aarzeling kunt be wegen. De afdeling Middelburg van Veilig Verkeer Nederland wil een kursus van 8 lessen voor u organiseren. Deze kursus is bedoeld voor elke oudere weggebruiker. De lessen duren ongeveer 1 '/2 uur en er zijn geen kosten aan verbonden. Het tijdstip en de plaats van de kursus worden nog nader vastgesteld. Graag willen wij van u weten of u belangstelling voor deze kursus heeft. Zoja, laat het ons weten via de antwoordbon. Inlichtingen en opgave: stichting Welzijnswerk voor Ouderen. De mogelijkheden hoeven nog lang niet uitgeput te zijn. Misschien leven er bij u wensen en ideeën, die u toch eens naar voren zou willen brengen: ...ik zou wel eens wat aan fotografie willen doen... een kursus stijldansen, dat lijkt me nu zo leuk... enz. enz. Wat let u om het ons te laten weten? Misschien zijn er meerderen, met dezelfde wensen... Samen met u willen wij dan bezien of er mogelijkheden bestaan. Een gloed-nieuwe sport- en evene mentenhal, met een oppervlakte van ongeveer vijfhonderd vierkante meter, en voorzien van alle moge lijke speloutillage, roept uitnodi gend om veelvuldig gebruik, ook door ouderen. Als je boven-de-50 bent en iets aan sport wilt doen, dan word je snel overklast door de jongeren. Je houdt het tempo niet meer bij; het gaat te vlug. Je krijgt dan een down-gevoel van: je bent te oud voor de sport. Iedere woensdagmorgen, van half 4 10 tot 11 uur, wordt dat gevoel van ik-kan-niet-meer-mee in De Kruit- molenhal, aan de Kruitmolenlaan (vlakbij de tafeltennishal) in Dau wendaele teniet gedaan. De sport- leidsters Betty Dierickx en Greet Hillebrand zorgen er voor dat niet alleen jongere, maar vooral ook oudere sporters, hun genoegen be leven aan meer-bewegen. Wat men wil en kan is daar mogelijk. In de sporthal staan verschillende velden opgesteld: badminton, vol leybal, handbal, zaalhockey e.d. Ieder kan zijn eigen spel spelen en in eigen tempo. In overleg met de spclleiding worden er ook andere spelen uitgeprobeerd. Trimmen is ook mogelijk. De bedoeling is boven-50-ers(sters) kansen te geven eenmaal per week zich eens heerlijk te kunnen ontspannen. Men is beslist niet verplicht aan al deze aktiviteiten deel te nemen. Het is namelijk zo dat in de sporthal tegelijkertijd op verschillende plaat sen wordt gespeeld. Iedereen kan dus zelf zijn of haar keuze bepalen en overstappen naar een ander spel. Kom eens kijken. Misschien hebt U nog een badminton-racket thuis liggen dat lang niet gebruikt werd... De kosten zijn slechts 1,50 per keer. De spelinstuif is er iedere woensdagmorgen (9.30-11.00 uur) Sportkleding is uiteraard gewenst. S/rortschoentjes in deze prachtige zaak verplicht. Deze spel-instuiven worden aan geboden door de gemeente Middel burg en de Zeeuwse sportraad. Het Ontmoetingscentrum-Dauwen- daele gonst op vrijdagmiddag 7 no vember, van 2 tot 5 uur van gezellige muziek en rondzwierende paren. Er is daar dan weer een volksdans feest aan de gang met op het pro gramma: engelse, duitse, israëlische, balkan- en hollandse dansen. Na tuurlijk, ter afwisseling, ook een veleta, kruispolka, sint-bernards- wals en een foxtrot en engelse wals. Aanmeldingen voor dit feest op de verschillende volksdansclubs en bij aanvang aan de zaal. Iedere danslustige vanaf 50 jaar welkom. Bewoners uit de wijk Dauwen daele worden op dit feest bijzonder hartelijk ontvangen.

de Faam | 1980 | | pagina 28