informatie De Stichting Welzijnswerk voor Ouderen WORDT LID VAN DE A.N.B.O. »»efaM(s65 Een kinderboerderij voor ouderen i//irzj Dat week-end vliegt me aan! Deze krant is een uitgave van de stichting welzijnswerk voor oude ren. Wat is dat voor een stichting? Wat heeft u als oudere er aan? In het kort willen wij u dit pro beren te vertellen. overleg en samenwerking De stichting wil het overleg en de samenwerking tussen instellingen en organisaties, die diensten aan ouderen verlenen, tot stand bren gen en bevorderen, zodat deze diensten voor u bereikbaar zijn. Voorlichting en informatie Mondeling en door middel van publicaties willen wij u, infor meren over zaken, die voor u van belang kunnen zijn. Daarnaast is het noodzakelijk, dat ook de Middelburgse samenleving attent is op en rekening houdt met de wensen en mogelijkheden van haar oudere mede-burgers. Daar willen wij graag aan meewerken door in ruime zin aandacht te vragen voor de zaak van de ouderen. Onderzoek Wil men iets tot stand brengen, dan is onderzoek nodig: hoe leven en wonen de ouderen in de wijken? Waar krijgen zij mee te maken? en vooral: wat willen zij? hoe denken zij over hun situatie? Want ouderenwerk moet niet zijn werk vóór of over de hoofden vón ouderen maar werk dóór en samen met de ouderen. Aktiviteiten Deze uitgave gaat over mogelijk heden om bezig te zijn en elkaar te ontmoeten. U vindt informatie over aktivi teiten, clubs, wijkposten, kursus- sen enz. Ook op dit terrein wil de stichting aktief zijn. Niet door zelf al deze aktiviteiten maar uit te voeren maar door anderen, ouderen zelf, instel lingen en organisaties te stimu leren en te begeleiden bij deze aktiviteiten. Per slot van rekening is het niet zozeer van belang of de stichting dit werk doet, als het niaargebeurt volgens de wensen en mogelijk heden van de ouderen zelf. Daar wil de stichting graag aan meewerken. Een greep uit de zaken, die op dit moment onze aandacht vragen: het opzetten van een serie ge spreksbijeenkomsten voor vrij willigers; de samenwerking in het projekt vriendschappelijk huisbezoek; het stimuleren van werkgroe pen in de wijken, gericht op de positie van ouderen; de opname van ouderen in ver zorgingstehuizen; het ontwikkelen van kursus- werk; onderzoek onder instellingen en organisaties om te komen tot meer afstemming op elkaar bij het voeren van het bejaar denbeleid. Organisatie De stichting heeft een bestuur, be staande uit vertegenwoordigers van instellingen en organisaties, die betrokken zijn bij de dienst verlening aan ouderen. Het bureau van de stichting is gevestigd in:' het Dienstencentrum Schuttershof Schuttershofstraat la 4331 NZ Middelburg tel. 01180-27537. De staf van destichting bestaat uit: J. W. Eising projektleider, be reikbaar onder telefoonnummer: 01180-27427. B. Geleijnse projektleider, be reikbaar onder telefoonnummer: 01180-27537. Mevr. L. Jobse administratief medewerkster onder telefoon nummer: 01 180-27537. ANBO vier gewone letters uit ons, aan iedereen bekende, alfabet. Voeg ze nu eens bij elkaar. Wat ziet u? Er staat het woord: ANBO. Voor vele ouderen een bekende klank. Maar toch voor een te groot aantal nog onbekend. Vaak. als we het over de ANBO hebben, wordt er ge vraagd: ,,Wat is dat?" „Heb ik nooit over gehoord". Vandaar een korte, eenvoudige uiteenzetting: ANBO betekent: Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen. Ja, nu weet ik nog niet veel meer, zult U zeggen. Maar 't is toch zo simpel. Hoort U maar. De ANBO is een bond die opkomt voor de rechten van de oudere mens, zoals bijvoorbeeld een vakbond op komt voor de rechten van de ar beiders. Begrijpt U het nu? Fijn hè, dat er zo iets bestaat. Inspraak Maar dat is nog niet alles. De bond doet nog meer. Er wordt ook gezocht naar afleiding door bijvoor beeld het organiseren van dagreisjes of zomaar een bingo-middag. En daar een mens nooit te oud is om te 2 leren, hebben we ook culturele mid dagen. Bovendien mogen we niet vergeten, dat alle leden recht van inspraak hebben. Vandaar onze zeer geanimeerde ledenvergade ringen. Moet U beslist eens mee maken. U mag Uw eigen meningen wensen kenbaar maken. Eendracht maakt macht, macht maakt sterk. Hoe meer leden, hoe sterker we staan. Destemeer zal er ook rekening gehouden worden met wat wij, ouderen, willen en nodig hebben om een menswaardig be staan te hebben, in deze toch al zo'n moeilijke tijd. Later, als dit alles goed tot U doorgedrongen is, kunnen we mis schien wat dieper op de zaak ingaan. Bent U nog geen lid? Laat U dan vlug inschrijven bij onze Middel burgse afdeling; secretariaat: de Hebt u de film „Alleman" van Bert Haanstra gezien? De film die deze ras-cineast met de zogenaamde ver borgen camera heeft opgenomen. Hij toont de gemiddelde Neder lander in zijn doen en laten. Er zijn in die film ook beelden hoe de doorsnee-Nederlander de zondag doorbrengt. Dat is nogal verschillend. Mij is echter het mo ment sterk bijgebleven van die boer, die voor zijn schuur op een bankje zit. 't Is doodstil; er is verder nie mand dan alleen de man. Hij zwaait onbewust een been op-en-neer. Hij tikt met zijn klomp, alstware, de eenzame seconden van een stille zondagmiddag weg. „Die week-ends vliegen me aan!" zei onlangs een oude dame mij in een vertrouwelijk moment. „Ik heb van alles al geprobeerd om de een zaamheid te doorbreken, maar het lukt me niet. Ik heb zelfs al twee advertenties in de krant geplaatst... Vooral de zondag is voor mij een verschrikking". Zouden we daaraan met elkaar wat kunnen doen? Het benauwt je immers, die opmerkingen. Nee, geen grootse organisatie of geweldige evenementen, maar ideeën uitwer ken van hen en door hen die dat gevoel van dat lege week-end aan de lijve ondervinden. Er kun nen ideeën geopperd worden om gezamenlijk iets te ondernemen. Er zullen misschien ook reacties komen van mensen die meer voelen voor een plan om contacten tussen een-lingen te leggen. Als werkelijk dat alleen-zijn benauwend wordt kan een gezamenlijke inspanning om tot een oplossing te komen best een kans van slagen hebben. Vanuit ons werk, in de omgang met ouderen, vangen we deze sig nalen op. Als dit verschijnsel u niet vreemd is en u wilt het met anderen aanpakken, reageer dan s.v.p. via het aanmeldings-formulier of door een kort briefje aan: de stichting Welzijnswerk voor ouderen. J. W. Eising heer A. Grootjans, Nadorstweg 35, telefoon 36606. De kosten bedragen per jaar slechts 16,50 voor een echtpaar en 11,40 voor een alleen staande. Doen hoor! U zult er geen spijt van hebben. Ingezonden door mevrouw Moenen bestuurslid ANBO Hij bestaat echt: een boerderij uit de kinderjaren, zo weggelopen uit de schoolboekjes van vroeger. Parel hoenders scharrelend op het erf. Blatende schapen en mekkerende geiten. Een wriemelende konijnen berg en exoiische vogels in een grote volière. Al deze dieren en nog veel meer zijn op armlengte te benaderen op „De Klepperhoeve".Een aai over de kop bevordert het dierengeluk. In het voorjaar kan menig jong ge borene op de arm genomen worden. Iedere middag van 2 tot 5 uur geeft de boerderij „open huis". Het „boeren-echtpaar", me vrouw en de heer van Pamelen, heten jonge en oudere bezoekers van harte welkom. Mevrouw van Pamelen zegt: hulp bij het verzorgen van de dieren door bejaarden is altijd welkom! (telefoon 27142). Tussen-twee-haakjes: de boerde rij, aan het Meiveldpad, is o.m. te bereiken door het tunneltje, onder de grote weg door, naar Dauwen- daele. Een échte Middelburger ver telt: die boerderij ligt op het laagste gedeelte van Walcheren! PAS-65 Tegen inlevering van een pasfoto en betaling van 7,25 kan iedere 65+er in Nederland en de partner, die 60 jaar of ouder is, een „Pas-65" in bezit krijgen. De pas wordt maar één keer uitgereikt en hoeft dus niet verlengd of vernieuwd te worden. „Pas-65" is in het gehele land geldig en ook erkend als legitimatie-bewijs. De pas biedt op vertoon kortin gen, zoals bijvoorbeeld voor het openbaar vervoer, abonnement bi bliotheek, entree musea, bioscoop. exposities, sport- en ontspannings evenementen, de huur van een va- cantiehuisje enzovoorts. Ook kor tingen op de ZVU-toneelvoorstel- lingen, concerten, lezingen, cur sussen e.d. „Pas-65" is verkrijgbaar op de afdeling bevolking van degemeente- secretarie, Simpelhuisstraat 1, 4331 PH, telefoon: 26251. Geopend: maandag t/ m vrijdag van 8.00-12.00 uur. De pas dient men persoonlijk af te halen omdat de „Pas-65" ter plaatse moet worden ondertekend. N.B. Bij het V.V.V. kunt U gratis de informatiekrant Pas-65 halen. 'PAS 65'-KRANT MET TOERISTISCHE TIPS l'IT EIGEN LAM).

de Faam | 1980 | | pagina 26